PDA

View Full Version : Ungjillor


 1. Historia e Kishes
 2. Rregulla per pjesmarrjen dhe permbajtjen
 3. Lexoni biblen on-line ne Shqip
 4. Nje fjale e mire nga Bibla
 5. C'fare beson nje i Krishter Ungjillor
 6. Kush e vrau Jezusin?
 7. Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?
 8. Kenge te krishtera
 9. Pyetje per besimin e krishtere nga c'do anetar i Forum-Al.com
 10. Bibla
 11. Lutja shembullore.
 12. Tekste kengesh te krishtera, Shqip.
 13. Misioni i perendise
 14. Bota duhet te dije qe Perendia e do ate.
 15. Libri i profetit Jona
 16. Jezusi sheron
 17. Emri Jezus tregon dicka per personin Jezus
 18. Mesazhe per Forumin nga Perendia
 19. Jezusi eshte Zot
 20. Vargje nga bibla qe tregojne dashurine e Perendise
 21. Histori e dhimbshme. Medito.
 22. Leter nga ferri.
 23. Leter nga Parajsa
 24. Tryeza e diskutimit mes Kristianeve dhe Ateisteve
 25. Historia e Kishes Ungjillore ne Shqiperi
 26. Parime biblike
 27. Pyetje dhe dhurata.
 28. A foli Moisiu per Muhametin?
 29. Kush pergjigjet ka nje bibel te madhe falas.
 30. Krishterimi Ungjillor ne bote sipas shteteve.
 31. Diskutim i lire mes Myslimanit dhe Kristianit
 32. Bibla dhe Shkenca
 33. Ka Kontradikta ne Bibel ?
 34. Letra e Dashurise se Atit
 35. Kush ėshtė Perėndia?
 36. Pagezimi me uje
 37. 10 rregullat e interpretimit te bibles.
 38. Lindja e teorisė sė evolucionit
 39. Nje shfaqje e Krishtit te kryqezuar ne qiellin Rus!
 40. Faktet dhe ngjarjet kryesore ne dhjaten e vjeter
 41. Biografia e Gjerasim Qiriazit
 42. Kush ishte gruaja e Kainit?
 43. Doktrina e Balaamit.
 44. Pashka, origjina, dhjata e re dhe kuptimi i pashkes
 45. Ti duhet tė besosh nė Jezusin si Zot dhe Shpėtimtarin tėnd
 46. Pse nuk e mbrojti veten?
 47. "Njeriu nuk jeton vetem me buke,por me ēdo fjale qe del nga goja e Perendise.
 48. Mesazh pa fjale .
 49. Myslimane, Jezusi ka thene ne bibel qe Ai eshte Zot.
 50. Ja Qengji i Perendise qe heq mekatin e botes.
 51. Cfare mund te mesojme nga disa prej heronjve te kombit tone.
 52. Deshmi besimi te ndryshme. Me video ose me shkrime.
 53. Falendero vetem Perendine.
 54. Te mesojme ne menyre te thjeshte per besimin e krishtere.
 55. Kisha me e madhe ungjillore ne bote.
 56. Kisha e Krishtere e persekutuar neper te gjithe boten.
 57. Perendia duke transformuar kombet sot.
 58. Kush ka Birin ka Atin.
 59. Krishtlindje
 60. Origjina dhe kuptimi i emrit YAHWEH(Jehovah)
 61. Nje thirrje per ne ankth ndaj mekatit .
 62. Besimi i njeriut te brendshem
 63. Rilindja
 64. Kurbani dhe Qengji i kurbanit.
 65. Kurani dhe Bibla pranojne se Jezusi eshte Zot.
 66. Filmi Jezusi ne Shqip.
 67. Filmi Jezusi per femije ne shqip.
 68. Helmeta e Gjergj Kastriot Skenderbeut.
 69. Djali i humbur, film i krishtere shqip.
 70. Bibla e shpall qarte se Jezusi eshte Zot dhe Perendi.
 71. Ti je njeri i mire.
 72. Studim falas ne internet Shqip.
 73. Kronologjia e ngjarjeve ne Krijim vertetuar edhe shkencerisht.
 74. Shpresė e vendosur gabim
 75. A vdiq Jezusi ne kryq?
 76. Tekste kengesh te krishtera Anglisht
 77. Mysliman qe besojne tek Jezus Krishti.
 78. Filmi Pasioni i Krishtit (HD) me titra Anglisht
 79. Veprat e apostujve, Bibla Vizuale, varg pas vargu.
 80. Dėshmorėt e Krishtit
 81. Qė prangat tė kėputen
 82. Ku mund tė gjendet kėnaqėsia?
 83. Jezusi me ka ndryshuar jeten.
 84. Perballja Finale (Film me titra Shqip)
 85. Roli i Kishes Ungjillore ne themelimin e alfabetit te gjuhes Shqipe.
 86. Levizja e Protestanteve dhe berja e kongresit te Manastirit.
 87. Kontributi i Kishes Ungjillore per Pavaresine e Shqiperise.
 88. A i hedh shkenca poshte mrekullite e Bibles?
 89. Parashqevi Qiriazi: Ditėt e mia nė kuvendin e burrave
 90. Ndryshimet pozitive qe solli Reformacioni Protestant ne Europe dhe ne mbare boten
 91. Darka e Zotit(Kungimi)
 92. Kontribut i Ungjilloreve dhe roli i tyre per te qene bekim neper kombe te ndryshme te
 93. Dallimet kryesore mes Kishes Ungjillore dhe Katolike Romane
 94. Jezusi perpara Deshmitareve te rreme dhe gjykates fallco.
 95. Ahmed Didat humbet debatin
 96. Hipnoze nen emrin e Jezusit. Kujdes: Ky nuk eshte krishterimi i vertete biblik.
 97. Filmi audiovizual, BIBLA
 98. Historia e Ruthit Moabites
 99. Nje pamje tregon ndoshta se si mund te ndodhe shfaqja e Antikrishtit dhe renia e tij.
 100. Debat ne video : Kush eshte fjala e Zotit?
 101. Debat ne video: A eshte Jezusi Zot?
 102. Josh McDowell i tregon Ahmed Deedat se si Jezusi ka ndryshuar jeten e tij.
 103. Bibla ne greqishten origjinale
 104. A egziston Perendia? Debat ne video
 105. Ki kujdes nga Organizata e Deshmitareve te Jehovajit.
 106. Pergjigje dhe argumenta, Krishterimi dhe Bibla
 107. Filxhani i cajit
 108. Debati mes Dr Sorrosh Vs Sh. Deedat, Shqip
 109. Debat,Dr Craig dhe Dr Badawi. Koncepti i i drejte i Zotit ne Krishterim apo ne Islam?
 110. Klerik mysliman, imam, sheik, predikues qe u konvertuan ne Kristian
 111. Nje nga vellezerit e Zakir Naik shpetohet duke besuar Jezusin
 112. Kurani apo Bibla?
 113. 6 milion mysliman c'do vit konvertohen ne kristian vetem ne Afrik.
 114. TRINITETI Ne Bibel.
 115. Ndryshimi mes besimit Kristian Ungjillor dhe besimeve te tjera fetare.
 116. Pyetje qe Ateistet nuk mund tu pergjigjen korrektsisht
 117. Indetiteti i Bishes ne librin e Apokalipsit (Apo 17)
 118. Evolution Vs. God
 119. A u kryqezua Jezusi? Zakir naik dhe Pastor Ruknuddin
 120. Terrorrist Islamik i konvertuar ne Kristian, anglisht
 121. Jezusi te do.
 122. Kush ka veshe le te degjoje.
 123. Deshmia e Eduard Lekes, Ungjillori qe sfidoi drejtesine Greke.
 124. Fjale te Urta.
 125. Egzistenca e Krijuesit dallohet ne Firmen e Tij.
 126. Sot 496 vjet reforma protestante
 127. Grigor Cilka
 128. Shperthimi i madh nje mashtrim i MADH
 129. Dua te jem si ai.
 130. C'fare thone shkencetaret per krijimin dhe Evolucionin.
 131. Martesa dhe Familja
 132. 10 Aresye per te besuar qe Perendia u be njeri.
 133. A e hedh poshte shkenca egzistencen e Zotit?
 134. Kush eshte ky Njeri Jezusi? (John Ortberg)
 135. Njeriu ne grope.
 136. Ndalo , ki kujdes.
 137. Intervista me Pastor Akilin. A erdhi Jezusi perseri? (Klan TV)
 138. Joyce Meyer, Intervista me Ardit Gjebrean
 139. Dy pyetjet e Jezusit.
 140. SHkaterrimi do te vije sa hap e mbyll syte. David Wilkerson
 141. Veprat e apostujve 19:11-20
 142. Java e Marteses, 7-14 Shkurt
 143. Filma te krishtere (mund te blihen me PAYPAL)
 144. 92 video adhurimi me muzike kristiane
 145. Ermal Mamaqi dhe Dr. Flori ne projektin Love Can, Zone e Lire
 146. Mrekulli ne Shqiperi, Nje histori ndryshe nga te tjerat.
 147. Nga jeta e nje Myslimani.
 148. Lexo Biblen vete. C'do dite nga pak.
 149. Tahvidi: Njėshmėria e Perėndisė nė tre
 150. Pagezime nder vite ne Kishen Ungjillore Shqipetare.
 151. Sherbesa te Kishave Ungjillore Shqipetare nder vite.
 152. Thirrje e Zotit ndaj Kombit Shqipetar. Fjale Profetike.
 153. BIBLA dhe KURANI
 154. Mysliman Sufi i kthyer ne Wahabi dhe pastaj i persekutuar si nje i Krishtere
 155. Ungjilli i Barnabes!!!
 156. Pa krahe, pa kembe por frymezon miliona njerez ne bote.
 157. Degjoje Zerin Tim.
 158. Nuk eshte e drejte.
 159. Mrekulli sherimi nga paraliza ne emer te Jezusit Zot.
 160. Une jam...
 161. Pastor Driton Krasniqi(Prishtine). Krishtlindja
 162. Besim Kryeziu:- Jezusi me do dhe me udhezon.
 163. Dr Femi Cakolli:- Si u bera i krishtere dhe pse?
 164. Kush eshte Jezusi? Ai qe njerezit mendojne apo Ai qe Ai vete e tha?
 165. Film me titra Shqip. " I Humburi u gjet"
 166. Djali i rikthyer.
 167. Mbreteria e Perendise
 168. Thesari ne Qiell.
 169. Fjale te Jezus Krishtit (Biri i Perendise)
 170. Video e shkurter i nje diskutimi mes nje Katolikeje dhe nje Protestanti
 171. Intimiteti.
 172. Vdekja e Apostujve te Krishtit
 173. Ungjilli i Jezusit
 174. Gjykimi i Zotit mbi boten dhe rendin e ri boteror ne kohet e fundit.
 175. Afshin Javid (Nga Irani)- Si e takova Jezusin?
 176. Burra, duajini gratė tuaja
 177. Pastori dhe Imami
 178. Autenticiteti i Biblės
 179. Perėndia tė do miku im mysliman
 180. Pastori nga Kisha Apostolike tregon deshmine e tij te mrekullise ne sallen e OKB.
 181. Kantata dhe Hymne Per Krishtin
 182. Dy grate qe shkruajten historine e ndritur te kombit
 183. 2000 njerez pagezohen brenda pak oresh ne PERU, Ungjilli i fuqishem si gjithmone.
 184. Adhurim, Lutje, Inkurajime, Mesazh, Lavdrim, Shpetim, Ungjillizim, Rizgjim, Bekim.
 185. 23 tetori, dita e hapjes se shkolles se pare shqip per VASHA.
 186. Pashke 2017, Kisha Ungjillore Shqipetare
 187. Pėrse e keqja do tė ndėshkohet?
 188. Po debatonin dy shkencetare Ruse per universin....
 189. Nje krahasim i shkurter mes Islamit dhe Krishterimit sipas perspektives Ungjillore
 190. Anetar te forumit cila eshte kenga e krishtere qe ju pelqen me teper?
 191. Perendia ndeshkon padrejtesine.
 192. Predikime nga Kishe Ungjillore SHQIP
 193. James Clarke, predikon shqip. Ki besim tek Zoti diten e fatkeqesise.
 194. Perendia erdhi ne toke si njeri. Pastor Von Golder (Shqip)
 195. 31 Tetor 2017. Sot 500 vjet Reformacioni Ungjillor dhe Ungjilli ne trojet tona
 196. NJerezit vijne tek Jezusi ne Indonezi
 197. Martin Luter King
 198. Fenomeni U.F.O - Dimensioni biblik edhe implikacionet fetare/reale
 199. Predikuesi i krishterė nga Kosova i kthen pergjigje Predikuesit Elvis Naēi
 200. Jezusi buka e jetės.
 201. Video e veēantė e vitit 1991 nė Shqipėri
 202. Drejtuar Zotit - Letra dhe Lutje te sinqerta !
 203. Jezusi po vjen.