PDA

View Full Version : Fenomene Paranormale


 1. A ka jetė pas vdekjes ?
 2. Ajete tė Kuranit nė trupin e fėmijės
 3. Zhdukja e mistershme
 4. Shtėpia qė vizitohet nga qeniet mistike
 5. Ngjarje qė tė lėnė pa mend
 6. Ufo mbi jeruzalem.
 7. Misteri i Trekėndėshit tė Bermudes
 8. Guri qėndron nė ajer
 9. Levitimi
 10. Fenomeni UFO
 11. David Copperfield
 12. medjugorje
 13. Illuminati! Kulti i syrit qė sheh ēdo gjė
 14. Kutia E Pandores - Pandora's Box
 15. Apollo 11 -Njeriu i parė nė Hėnė- fakt apo trillim?
 16. Fiset Maja donin tė qeverisnin planetin
 17. E vėrteta mbi magjinė e bardhė dhe tė zezė
 18. Tinguj misteriozė dėgjohen nė gjithė botėn, shkencėtarėt tė tensionuar
 19. Gjigandet
 20. Shfaqet Njeri-Hardhucė
 21. Dynamo, prestigjatori qė ecėn mbi ujė
 22. Vampirėt ekzistojnė!?
 23. Eksperiencat nė pragvdekje
 24. Aktivitete Paranormale (Histori Te Frikeshme)
 25. Zbulohet qytet misterioz nė trekėndėshin e Bermudės
 26. Tmerri me pagese!
 27. Presekutim LIVE
 28. Fantazma murg!
 29. Esenca e Magjisė
 30. Mothman
 31. Figure e pazakonte!
 32. Levizje e pazakonte!
 33. Poltergeist
 34. Misteri i disa Kishave Amerikane!
 35. Ndikimi Jashtėtokėsor
 36. Misteri i disa Kishave Amerikane!
 37. Kush i ndėrtoi Piramidat e Egjiptit?
 38. Fizika kuantike provon jetėn e mėtejshme
 39. Figura te gjetura ne Piramiden e Egjyptit !
 40. Jashtėtoksorėt kanė pushtuar Hėnėn?
 41. Profecia e Nostradamus
 42. Pasqyra e pushtuar nga shpirtrat
 43. Legjendat e frikshme urbane
 44. Nga Agartha nė ferr
 45. Syri i Tretė
 46. “Tetrada do ndryshojė rrjedhėn e njerėzimit”
 47. Fantazma vrapon ne tribunen e stadiumit
 48. Pse shkenca nuk e mohon ekzistencėn e Zotit
 49. Zbulohen fosilet e dinosaurit mė tė madh
 50. Jeti-njeriu i debores
 51. Anunaket
 52. Haarp
 53. Misteri i kratereve siberiane
 54. Njeriu ne hene!!!!
 55. Balena Beluga, qė lėshojnė tinguj tė ngjashėm me zėrin e njeriut
 56. Pse dikur njerėzit kanė jetuar 900 vjet
 57. “Fantazma” e njė nuseje qė po tmerron gjithė Manastirin
 58. Dhjetė fenomene paranormale pėr tė cilat nuk ka shpjegime
 59. A kemi secili njė kopje tė dytė?
 60. Misterioze: Zhduket makina nė mes tė rrugės!
 61. Disa mistere tė pashpjeguara
 62. Bioenergjia apo aura energjike njerėzore..
 63. Enigma e mitit te Moisiut
 64. Pėrse Taj Mahal po bėhet i murrmė?
 65. CIA e pranon: UFO-t ishin vepėr e jona
 66. Sistemi Diellor mund tė ketė edhe dy planetė tė tjerė pėrveē Plutonit
 67. Shkencėtarėt thonė se alienėt i zhdukėn marsianėt
 68. E vėrteta e murgut- mumje qė mediton
 69. Apollo 20 gjeti alienė?
 70. 5-vjeēari: Mami, kam qenė dikush tjetėr!
 71. Largohuni po vjen Nibiru
 72. Shah Mat-Misteret e Shahut
 73. Vula Hyjnore
 74. Sekretet e numrit 21
 75. Anijet Fantazme
 76. Lulja e jetės
 77. Jeta tjetėr nė brendėsi tė Tokės
 78. A ka jetė pas vdekjes? - Vazhdimi..
 79. Kush ishte Zeusi - Alieni qė jetoi mes nesh
 80. Ciklopet raca e humbur
 81. Parashikimet e “Nostradamusit tė Ballkanit” po realizohen?
 82. Tė gjitha sekretet e Rendit religjioz “Mont”
 83. Santa Inocencia
 84. NASA paralajmėron se qė nga data 15 nėntor, toka pėr dy javė do tė errėsohet.
 85. Alienėt po thithin ujin
 86. Ra nė koma dhe shkoi nė vitet 3906, paralajmėron katastrofat
 87. Udhėtoi nė tė ardhmen? Agjenti i CIA-s zbulon foton: Bota nė vitin 2118
 88. Njerėzit qė kanė parashikuar ngjarjet historike mijėra vjet mė parė
 89. Megaliths
 90. Ishulli Saint Clemente ne Kaliforni
 91. Dėbimin e shpirtėrave *Ekzorcizmi*