PDA

View Full Version : Arti Shqiptar


 1. Trashegimia kulturore shqiptare ...
 2. Artet e Bukura tė Shqipėrisė
 3. Himni Kombetar (Studim nga Akademiku Vasil Tole)
 4. Ciko: Cilėsia e veprave tė vėna nė skenėn e tkob, rrit numrin e spektatorėve
 5. Elbasan: Zbulohen dy relieve tė shekullit tė parė tė erės sonė
 6. Aleksandėr meksi botoi librin e tij "dhjetori ’90 dokumente dhe materiale"
 7. Rifillojnė shfaqjet nė teatrin kombėtar tė fėmijėvė
 8. Aqshf risjell nė kinema filmat e anagnostit
 9. Kisha e Shėn Gjergjit fiton ēmimin “Europa Nostra” pėr restaurimin mė tė mirė tė 2011
 10. Skulptura e John Lennon ne Durres
 11. Skulpturat e Destan Gashit
 12. Vjollca Terolli gruaja qe u be piktore
 13. Zbulohet spiranca ilire e shek.IV para Krishtit
 14. Skėnder Sallaku tregon..
 15. Yje shqiptarė qė shuhen...
 16. Piktorė shqiptarė
 17. Shtėpi tė vjetra (historike) nė rrezik shembje
 18. Pune dore (Hobby) - Guri i pikturuar
 19. Filma me interes
 20. Armėt e vjetra shqiptare
 21. Strati thyen rekordin “Guinness” me shqiponjėn nė Prishtinė
 22. Tani qe nuk eshte Paulin Selimi
 23. Aziz Islamaj autor i shumė veprave artistike, nga Hamdi Kurti
 24. Durrėsi bėhet “kryeqytet” i kercimit bashkėkohor
 25. A ishte binjaku i nėnė terezės, fashist!
 26. Mesele
 27. Shqiptarėt, i vetmi komb me 5 akademi e gjysmė...
 28. Gjon Mili, "shqiptari gjenial"
 29. Gjosho Vasija - Kultura e te Qeshurit si Sfide
 30. Kosova edhe ART-i?
 31. Shqiponja ne Lojen GTA 5
 32. Kritike per nje shkruese amatore
 33. Piktura e Agim Sulaj
 34. Piktorė shqiptarė Lek dhe Leonard Pervizi
 35. Ilirian Shima prezanton origjinėn e lashtė ilire
 36. Post scriptum pėr maestron
 37. Beteja koreografike
 38. Shtatoret sips A. Fuges
 39. Tatoo
 40. Kostoja pėr rikonstruktimin e Mozaikut 350 000 euro
 41. Sali Shijaku, ekspozitė vetjake
 42. Deficiti monumental i kryeqytetit shqiptar
 43. Nudot e lira tė Maks Velos
 44. Ilia Ballauri: Si i solla 28 mijė vargjet e Homerit nė shqip
 45. Maska
 46. Dokumentari i frymėzuar nga fotografia e luftės nė Kosovė, premierė nė Texas
 47. Franca dekoron Kadarenė: “Komandant i Legjionit tė Nderit”
 48. Nje film i shkurter ..
 49. Ermonela i lė spektatorėt pa ndjenja
 50. Ilir Kerni largohet nga drejtimi i TKOB
 51. Libri – ky armik i shtetit
 52. Perceptimi im per artin
 53. Kur Llumi Ka Kapur Shoqėrinė Shqiptare
 54. Kėrcėnimi i Ndrenikės: Nuk do tretem nė gropė nėse shembet teatri pėr pallate
 55. paint
 56. Paper ‘n’ Sound- emisioni qė ndėrthur poezinė & muzikėn nė njė krijim tė vetėm
 57. Nje nder femrat me seksi,LIDIA BANUSHI...
 58. Mimoza Ahmeti-Kadaresė”: “Ka ardhur koha tė zbythesh”
 59. Prodhohet vetura e parė elektrike nė Kosovė
 60. Drama e panjohur e VIP-ave qė u rritėn nė jetimore, nga Kadri Roshi tek Ema Qazimi
 61. Ambasadori austriak: Eno Peēi, i jashtėzakonshmi i operės vjeneze
 62. Kontrastet e shkronjave
 63. Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.
 64. A eshte Rama artist mafiozlleku?
 65. Vepra nga artistė shqiptarė.
 66. Zėvendėsministri pret nė takim biografin gjerman tė Aleksandėr Moisiut
 67. Poēari i fundit i Elbasanit
 68. Dua Lipa VS Rita Ora
 69. Kulturė:MAT, shtator – Nė Klos u mbajt Festivali Mbarėkombėtar ”Fest Folk Klosi 2018”
 70. Kulturė: Mat - Klos, "Petralba" kultivon vlerat kulturore tė krahinės sė Klosit
 71. Ku janė artistėt e forumit?
 72. "Njolloset" me bojė kryepiktori shqiptar !
 73. Muzeu virtual - Kampi i Tepelenės