PDA

View Full Version : Parapsikologji


 1. Pėrjetim i pėrsėritur -dukuria deja-vu
 2. Fati i “lidhur” i familjes loti
 3. Esenca e magjisė
 4. Shikimi nė shpirtin e njeriut
 5. Ē'ėshtė Hajmalia dhe ē'ėshtė Talismani ?
 6. Ē’ėshtė hipnoza dhe posthipnoza?
 7. ē’ėshtė parapsikologjia?
 8. Ecja nėpėr prush?!
 9. Telepatia
 10. Modifikimi i sjelljeve
 11. Bioenergjia
 12. Demonstrimet rrėqethėse
 13. Ligji i hermesit
 14. Radiestezia
 15. Shpėrlarja e trurit
 16. Kultura okulte
 17. Fshehtėsit e vallėzimit mbi zjarr
 18. Gjumi dhe ėndrrat
 19. Pentagrami - apo ylli pesėcepash
 20. Fati ynė krijohet nga vetė ne
 21. Kur i vdekuri flet
 22. Prodhimet e sjelljeve tė reja
 23. Ndikimi i shpirtit mbi materien - telekineza ose psikokineza
 24. A ekziston vdekja? Njė teori e re thotė “jo”
 25. Pse harrojmė?
 26. Intuita e Frikės
 27. Ēfarė ndodhė me shpirtin tonė pas vdekjes?
 28. Test psikollogjik.
 29. Rruga e dorės sė majtė dhe rruga e dorės sė djathtė
 30. Si tė fillojmė tė Kujtojmė Jetėt e Shkuara
 31. Mėnyra pėr tė mos marrė Energjitė Negative
 32. Ndėrgjegjja
 33. Iluzionet e Mėdha qė na Mbajnė tė Skllavėruar
 34. Fuqia e pabesueshme e mendimeve