PDA

View Full Version : Arti dhe Kultura Botėrore


 1. Filmat amerikane ne festivalin e Kanes
 2. 100 fjalė tė urta arabe
 3. Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.
 4. Andy Warhol
 5. Tkob:njė balet me personazhet e piktorit caravaggio
 6. Fituesit kryesorė tė ēmimeve "grammy" 2011
 7. Vincent van Gogh
 8. Pablo Ruiz Piccaso
 9. Florence Tattoo Convention
 10. Michelangelo Merisi da Caravaggio
 11. Sillni tekstet(e kengeve) tuaja me te preferuara
 12. Historia e Artit
 13. Art i mrekullueshėm me hije
 14. Nė kėrkim tė afreskut tė humbur tė Leonardo DaVinēit !
 15. Vepra me e shtrenjte
 16. Iliada- Homeri, prkthim nga Gjon Shllaku
 17. Kush ishte Pablo Pikaso?
 18. Skulptura ne Rėrė..
 19. Pierre Auguste Renoir
 20. Monet
 21. Kandinsky
 22. Art, rėrė, duar dhe shpirt...
 23. Mark Mazower dhe Selaniku,qyteti i tri besimeve
 24. 33 artistėt mė tė famshėm shqiptarė, ose me origjinė shqiptare
 25. Ja 7 librarite me te bukura ne bote .
 26. Tė fshehtat e gjeniut, Da Vinci.
 27. Greqi, zbulohet njė varr i lashtė, dyshohet se i pėrket aleksandrit tė madh
 28. Piktura kontemporane
 29. Cfare kriteresh perdorni per te "kritikuar" nje kenge?
 30. Skulptura kontemporane - Fantastike
 31. Simpson: sigla Banksy
 32. Dashuri ne akull
 33. Fuqia e Artit - The Power of Art
 34. Foto nga udhetime te ndryshme .
 35. Cili eshte populli qe ndertoi Europen ?
 36. Zbulohet hartė perfekte 120.000 mijė vjeēare
 37. Sidonie-Gabrielle Colette: Dua tė shkruaj libra tė trishtė
 38. Oscar 2014: Momentet mė interesante
 39. Nobelisti italian, Salvatore Quasimodo, njė foto me poetin shqiptar, Dino Kalenja
 40. Arti...
 41. Sabateizmi
 42. Skulpturat me te bukura te te gjitha kohrave
 43. Britain's got talent
 44. Art ne kafe latte
 45. Aishwayra Rai, bukuroshja e planetit
 46. Yayoi Kusama
 47. Vdes nė skenė kėngėtari i njohur italian Mango.
 48. Skulpturat, tensione Greqi-Angli Samaras:Fyerje e rėndė pėr grekėt
 49. GEISHAT / Gratė e luleve tė qershisė
 50. Arti dhe kryeveprat antike te tij.
 51. Ēmimet "Oscar" 2015
 52. Del nė ankand piktura e Picassos pritet tė shitet pėr 140 milionė $
 53. Venecia : pavijoni shqiptar i 5-ti
 54. Putha Kryqin dhe pashė nė sy vdekjen!
 55. Ēfarė ėshtė njė burrė?
 56. Kur Pasolini “zbarkoi” nė Tiranė
 57. Lexoni romane, luftoni pėr tė drejtėn e fjalės
 58. Arti bashkekohor!!
 59. Cilėt gjuhė flasin kėto shtete ?!
 60. Nė kujtim tė Zaha Hadid
 61. Dita Botėrore e Librit
 62. Codex Seraphinianus, libri mė i ēuditshėm nė botė
 63. USA : Mrika Krasniqi "Gruaja e vitit 2016"
 64. Letra e fundit e Leonard Cohen pėr muzėn e tij, ėshtė thjesht e mrekullueshme!
 65. A eshte ky RITUAL SATANIK?!
 66. Viti 2016 nė Google Search
 67. Interneti u ka dhėnė tė drejtėn e fjalės budallenjve
 68. Projekti Elbphilharmonie filluar ne vitin 2003 u hap ne 11 Janar 2017 ne Hamburg.
 69. Wabi-sabi dhe snobi-leku
 70. Dante Aligeri mėrr "pafajėsinė"
 71. Me gratė e pėr gratė
 72. Lamtumirė Europė lindore
 73. Shihmėni mua
 74. Kthim nė vendin e ngjarjes
 75. Els Enfarinats
 76. “Mėshira” drithėruese e Mikelanxhelo Buonarrotit.
 77. "Krishti i veluar"
 78. “Pėrdhunimi i Proserpinas”
 79. Tmerri i vėrtetė i “Rrėfenjės sė shėrbėtores”
 80. Vdiq 35 vjeē, por veprat e tij jane te perjetshme.
 81. Ky “demon” qė hyjnizoi muzikėn
 82. Si quhet ky pianist i ri?
 83. Kush eshte David i Mikelanxhelo-s
 84. Perėndesha e dashurisė
 85. Jetoj per gjeneracionet qe vijne.
 86. Para se tė vdes
 87. Do divorcin? Jo, thjesht e dua tavolinėn tė pastėr
 88. World of Dance 2017 (Pjese te shkurtra vallezimesh te ndryshme)
 89. Pushteti shkakton tė meta mendore
 90. 1000 GESTALTEN / G 20 Hamburg Summit
 91. Ileana Hanter Vizatime
 92. Se me pelqejne
 93. “Lindja e Venusit”
 94. Titani i Rilindjes sė Artė
 95. Elizabet Turk me punime ne mermer Script Galeri ne Londer 2014
 96. Atehere quhej “LIRIA QĖ NDRIĒON BOTĖN”
 97. Forever godard !
 98. Skulpturat mė tė mrekullueshme nė botė
 99. Filozofi francez : Asnjė kryetar shteti nuk ka tė drejtė tė falė nė emėr tė viktimave
 100. Gabimi dhe domosdoshmėria!
 101. Arti dhe kritika
 102. Levy Strauss dhe mbrojtja e kulturave
 103. Vikingėt
 104. Laureati i "Nobelit", pėrkrahės i Millosheviqit