PDA

View Full Version : Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare


 1. Vritet i riu shqipetare ne Hamburg.
 2. Ligjvėnėsit amerikanė i kėrkojnė Uashingtonit tė mbėshtesė themelimin e njė qeverie t
 3. Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu dhe ti
 4. Vendet arabe pėrpara efektit domino
 5. Cunami shkatėrron Japoninė, mė shumė se 1 mijė viktima
 6. Droge:Kapet banda internacionale...
 7. Countdown pėr Gaddafin - Nis misioni ushtarak kundėr Libisė
 8. Irani nė vazhdėn e ndryshimeve demokratike nė Lindjen e Mesme
 9. Drejtėsi Mesjetare nė shekullin XXI
 10. Vrasje 'live' nė internet
 11. Dasma e shekullit
 12. Certifikata e turpit
 13. Alarm bombe ne Gjykaten e larte...
 14. Norvegjia nėn shok,92 tė vdekur, rritet numri i viktimave nė Utayo
 15. Vazhdon dhuna nė Londėr, 100 tė arrestuar
 16. “La Stida”, ylli mafioz i Siēilisė
 17. Kinezėt, vjedhje me shkopinj
 18. Themeluesi i Apple Steve Jobs vdes
 19. Zimbabve, arrestohet banda e femrave, pėrdhunonin meshkuj
 20. Vritet Muammar Gaddafi
 21. Bosnje, vehabisti sulmon ambasadėn e SHBA-sė
 22. Greqia,kryeministri pergatit referenumin mbi ndihmen ekonomike.
 23. Erdogan parashikon luftė civile nė Siri
 24. Francė - Hollande fiton zgjedhjet presidenciale; Greqi - humbje dramatike pėr partitė
 25. Termet i forte ne Itali
 26. Premierė vrasėse nė kinema, 14 tė vdekur dhe 50 tė plagosur
 27. Si e vrau turma ambasadorin amerikan
 28. Vritet ambasadori amerikan nė Libi
 29. Hebrenjte qe ndryshuan Boten
 30. Turqia bombardon Sirinė, mblidhet urgjent NATO
 31. Gjendje katastrofe nė New York
 32. Barack Obama rizgjidhet President i SHBA-ve
 33. OKB: Stambolli kryeqyteti i botės
 34. Kush ėshtė sheiku qė ka blerė gjysmėn e botės
 35. Ēfarė ka bėrė ky engjėll pėr tė merituar kėtė vdekje?
 36. Protesta ne Europe
 37. Greqi:Skandali me listen "Lagarde"
 38. Vdekja e Boris Berezovsky.
 39. Llogarit ne Qipro dhe ligjet e nje ekonomisti
 40. Njeriu qė ndryshoi Amerikėn vetėm me njė aparat fotografik
 41. Zgjedhjet Presidenciale ne Itali: Nje Arberesh nder kandidatet kryesore
 42. Greqia, vendi i parė nė botė pėr sulmet me motive raciste
 43. Gjermani, njė person i armatosur vret njė politikan
 44. Degjese e Komisionit Kongresial Amerikan per Shqiperine
 45. Gjermani, “tėrbohen” prindėrit, fėmijėve u mėsohet si arrihet orgazma
 46. Greqi, pėrleshen nė burg shqiptarė e arabė, vdes njė irakian
 47. Reputacioni i felliqur per Shqiptaret
 48. Deputetja greke: “Greqia po numėron ditėt e fundit si shtet!
 49. NSA mashtron sistematikisht ne Raportet Faktuale
 50. BE, alarm pėr papunėsinė e tė rinjve
 51. Miliarderėt qė fshehėn taksat
 52. Mbyllen ambasadat amerikan nė disa shtete myslimane
 53. Dikur ishte qytet, dhe quhej Homs
 54. Vajzat te martuara 60 here pa mbushur 18, prostituimi i femijeve ne Egjipt
 55. Arabia, djepi i islamit
 56. Tmerr
 57. Pėrlotet Erdogan
 58. Situata ne Greqi...
 59. Obama paralajmėron rrezikun e falimentit
 60. Tragjedi afer Lampeduzes - fundoset anija me refugjat
 61. Vrasja e 154 emigrantėve shqiptarė nė Greqi, priten hetimet
 62. Kryqi i Kuq dhe varferija ne Evrop
 63. Leonarda Dibrani. 15 vjeēarja rom nga kosova fut ne krize qeverine franceze.
 64. Gruevski: Greqia duhet quajtur ish-Provincė Osmane e Greqisė
 65. Erdogan dhe Axhenda e Tij Islamike
 66. policia e thaqit si milicija e rankoviqit
 67. Samiti nėn hijen e pėrgjimeve
 68. Gjermania lejon seksin e tretė nė lindje
 69. Zvicėr, 9 ushtarė shqiptarė foto me simbolin e shqiponjės kuqezi
 70. Tornadot sulmojnė Amerikėn
 71. Serbėt djegin tendat e sirianėve, reagon Beogradi
 72. Turqi, Erdogan: Nuk tėrhiqem
 73. Greqia nėn kritikė
 74. Akuzoi bashkėshortin pėr tradhti, gjendet e vdekur gruaja e ministrit
 75. Prag lufte nė Ukrainė
 76. Erdogan kapet 'mat' me miliona!
 77. 20-vjeēari kapet duke bėrė seks me njė dhi: E bėra me dėshirėn e saj
 78. Kroacia: Serbia tė gjykohet pėr genocid
 79. Putin: Nuk tėrhiqemi nga Krimea
 80. Gjenerali turk Ilker Basbug do te lirohet nga burgu
 81. Zhduket avioni me 239 pasagjerė
 82. Pas Krimesė, radha e Moldavisė?
 83. Sa tė qendrueshme janė sistemet sociale evropiane?
 84. Deklarata historike, Erdogan: Vrasja e armenėve, ēnjerėzore
 85. Afganistan, hakmarrje ndaj klerikut abuzues.
 86. Greqi, kaos ne tregun e fermereve.
 87. Mbyten emigrantėt nė det
 88. Boko Haram deshiron ti "shes" vajzat e rrembyera
 89. Londra: Kryeqyteti i kokainės nė Europė
 90. Letėr nga njė mjek norvegjez nga Gaza drejtuar njerėzimit dhe Obamas
 91. ISIS shkaterron Vende te shenjta Islamike
 92. Londer-100 vjetori i Luftes se Pare Boterore
 93. Operacion anti droge ne Cikago
 94. Protestat vazhdojne ne Ferguson,Misuri
 95. Noel Malcolm: Komunistėt, jo Otomanėt, duhet tė fajėsohen pėr Sėmundjet e Ballkanit
 96. Turqi, 981 gazetarė tė pushuar nga puna
 97. Ka ardhur koha qė Turqia tė pėrjashtohet nga NATO?
 98. Luftė nė parlamentin kanadez
 99. Pėrleshje nė parlamentin e Gjeorgjisė, 3 deputetė tė plagosur
 100. Mister, humb kontaktet avioni "AirAsia" me 162 persona
 101. “Boko Haram” masakron njė qytezė nė Nigeri, dyshime pėr 2 mijė tė vrarė
 102. Historia tronditėse e 19-vjeēares qė u mbajt si “skllave seksi” nga ISIS
 103. Te jete e vertete ?!
 104. Verilindja e SHBA pėrgatitet pėr stuhinė "historike"
 105. Letra tonditėse e amerikanes qė u vra nga ISIS-i (dokument)
 106. Raporti pėr vjedhje bankare nė rreth 1 mld USD, ekspertėt e sigurisė ngrejnė dyshime
 107. Bombarduesit rusė fluturojnė mbi Britani, shqetėsohet Londra
 108. Intervistė | Domenico De Masi: Jemi nė epokėn e ēoroditjes – nuk dihet se kush ėshtė
 109. ISIS shkatėrron qytetin antik Nimrud, ‘Unesco’: Krim lufte
 110. Ēfare iu Kujton Kjo Mase Reduktimi
 111. I mjeri "Je suis Charlie" !
 112. Ēfarė po bėnin ushtarakėt amerikanė e izraelitė nė bazėn e ISIS-it?!
 113. Humbi putini!
 114. Camorra terrorizon njerėzit, luftė mes klaneve nė rrugėt e Napolit
 115. I pandehuri hap zjarr, vret katėr nė Gjykatėn e Milanos
 116. Ndihmes mesusja ne klase barrikadon klasen.
 117. Mafia e implikuar me “TAP”?
 118. Tėrmeti 7.8 ballėsh godet Nepalin, shkakton qindra viktima
 119. Ushtarėt amerikanė veshin kėpucė grash
 120. Pushohet nga puna sepse urren kalamajte rrotull saj ne cerdhe.
 121. Pamje shokuese nga lufta mes bandave tė motoēiklistėve
 122. Cilat punė do tė zhduken nė 20 vjetėt e ardhshėm?
 123. 23:59
 124. ISIS ndalon faljen e namazit tė Bajramit
 125. Kroatėt festojnė Ditėn e Pavarėsisė valvitet edhe flamuri kuqezi
 126. Populli libian jetonte mirė nė kohėn e Geddafit. Ē'ndodhi vallė ?!
 127. Greqia fillon shitjen e pasurive
 128. Kanadezėt po i grisin paratė para se t'i shpenzojnė
 129. Parada ushtarake - Kinė, 2015
 130. Imami sulmon nje ungjilltar ne Gjermani me grushte.
 131. Mbyllja e kufirit gjerman: Merkel paralajmėron luftė nė Ballkan
 132. Koreja e Veriut
 133. Emigracioni: Si po e ndryshon botėn
 134. Corbyn citon... Enverin
 135. Pėrhapja e vrullshme alarmon botėn: Ēfarė duhet tė dini pėr virusin e frikshėm Zika
 136. Vdekja e gazetės angleze vė nė dukje vuajtjet e medias sė shkruar
 137. Pėrkushtim fetar dhe paralajmėrim politik
 138. Kush janė muxhahedinėt?
 139. Shpėrthim nė Ankara, tė paktėn 28 viktima
 140. Deshmi e tmerrshme se si trajtohen shume njerez ne Koren e Veriut.
 141. Bernie takon Papėn
 142. Le tė fitojė... e keqja mė e vogėl
 143. Vizaton Trump-in nudo, e bejne te vdekur!
 144. Avioni i Egyptair bie mbi Mesdhe
 145. 50 tė vrarė, 53 tė plagosur nė klubin e natės nė Orlando
 146. Arabi, shpėrthim pranė varrit tė Muhamedit; tronditet Medina
 147. Grusht shteti nė Turqi
 148. 10 viktima nga tė shtėnat me armė nė Mynih
 149. Tjeter sulm ne Gjermani
 150. Fitorja me humbje e Dustinit dhe tė vėllait
 151. Beteja Clinton-Trump rihap plagėt e vjetra tė Ballkanit
 152. Venezuela: Nuk ka bukė
 153. Tėrmeti nė Italinė qendrore shkakton viktima
 154. De Niro dėshiron ta gjuajė Trumpin me grusht nė fytyrė
 155. 100 ditė nė pushtet dhe 4 mijė vrasje, flet Presidenti: Ja pse po e bėj
 156. Lufta e III Botėrore dhe Mashtrimi i fundit
 157. Pse nuk foli askush pėr fėmijėt qė po vriten nė Aleppo?
 158. Qėllohet me armė ambasadori rus nė Turqi gjatė njė ekspozite
 159. Berlin, Akt i ngjashem si ne Nisė.
 160. Ngritja dhe rėnia e meritokracisė europiane. Ivan Krastevi“zbulon sekretin”populizmit
 161. Rumania kundėr hajdutėve
 162. Serbia e mbytur nė borxhet e Titos
 163. Sulmuesi ne Duessedorf - njė i sėmurė nga Kosova
 164. Shpėrthim nė metronė e Shėn Peterburgut
 165. Sulmi me armė kimike, Siria vendos kushte pėr hetim nga OKB
 166. SHBA sulmon me raketa Sirinė
 167. USA hedh bomben (jo nuclear) me te madhe ne Afganistan.
 168. WikiLeaks, njė agjenci spiunazhi armiqsore, thotė drejtori i CIA-s
 169. Foto e ditės: Ora e banjės
 170. 100 vjet nga dita kur lindi Jack Kennedy
 171. Bashkėpunonte me DEA-n, vritet nė Ekuador
 172. Dokumentat tregojnė pėrpjekjet ruse dhe serbe pėr tu pėrzjerė nė Maqedoni
 173. Ndėrtesa e banuar digjet gjatė gjithė natės nė Londėr
 174. A ishte sulmi i fundit nė Londėr njė lloj hakmarrjeje islamofobe?
 175. Ultimatumi pėr Katarin shtyhet me 48 orė
 176. Miliona europianė jetojnė tė vetmuar
 177. Ankara - Stamboll, “Marshi pėr drejtėsi”
 178. Zjarr dhe furi kundėr regjimit tė Kim Jong Unit
 179. Plani Trump per Luften ne Afganistan
 180. Uragane dhe tėrmete
 181. Uragani Irma dhe shqiptarėt qė jetojnė atje
 182. Rreziku pėr gazetarėt qė i kundėrvihen pushtetit. Edhe nė vendet demokratike
 183. Shqiptarėt fitojnė tė drejtėn e flamurit nė Malin e Zi
 184. Tė gjithė nė Hawaii u bėnė gati tė vdisnin
 185. Vritet me 4 plumba nė Mitrovicė Oliver Ivanoviē
 186. Joe Biden president i SHBA-ve mė 2020?
 187. Fund i Shengenit?
 188. Ndėrhyrja nė Siri/ Trump konsultohet me aleatėt, Rusia paralajmėron luftė
 189. Si tė shpėtosh demokracinė, kur nuk ka punė?
 190. Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusalem!
 191. Emigranti hero, ngjitet 5 kate pėr tė shpėtuar fėmijėn
 192. A mund tė humbasė Erdogan gjithēka?
 193. Degjenerimi anglez dhe europian ne kulmin e vet.
 194. “Na ēuat nė emigracion”, emigrantėt rumunė kthehen nė atdhe pėr rrėzimin e qeverisė
 195. Talabani i pamposhtur.
 196. Shtetet mė injorante nė botė, SHBA e pesta
 197. Anglia vend varfanjakėsh
 198. "Tėrmeti 7 ballė godet Alaskėn, shkatėrrohen rrugėt, banorėt braktisin shtėpitė (
 199. Qeveria Irlandeze pėrfshin emigracionin masiv
 200. Evropės nė krizė i nevojiten etėr tė rinj
 201. Ēfarė do tė thotė humbja e Stambollit dhe Ankarasė pėr Erdoganin
 202. “U vra nė konsullatėn e tyre nė Turqi, Arabia Saudite u mbyll gojėn me para fėmijėve
 203. Asange arrestohet, gati per ekstradim ne SHBA
 204. Sulme terroriste nė Sri Lanka.
 205. Njė 16 vjeēar britanik fitoi 70,000 euro nė investimet online nga shtėpia
 206. Grusht shteti nė Venezuelė
 207. Bota mbrėmė ishte nė prag tė luftės, Trump urdhėroi sulmet ndaj Iranit
 208. Uragani “Dorian” arrin kategorinė 5, largohen turistėt, mbyllen aeroportet
 209. Mediat nė SHBA: Irani ėshtė autor i sulmeve ndaj naftės saudite
 210. Shpėrthime dhe zjarre nė njė laborator nė Rusi ku mbahen viruse vdekjeprurėse.