PDA

View Full Version : Ekonomi & biznes


 1. GLOBALIZIMI- Mundėsi apo kėrcėnim?
 2. Jep dorėheqjen kreu i ERE
 3. Shtėpia e Bardhė: Pėrparim nė negociatat pėr buxhetin
 4. Barnat, Bode i kėrcėnuar
 5. Shqipėri, gjysma e buxhetit tė Kuvendit pėr rrogat e deputetėve
 6. Gjermanėt blejnė Wall Streetin amerikan
 7. Ja si u katandis Greqia! Nga vendi i parajsės, nė skėterrė
 8. Qeveria dėshton me hidrocentralet e vogla, gjatė 2010 prodhuan 1 pėr qind e energjisė
 9. Tė ardhurat nga shitja e hotel Dajtit fshihen nė buxhetin e shtetit
 10. Ēmimet e ushqimeve dhe naftės po rriten nė Shqipėri
 11. Parlamenti i ri shqiptar
 12. Cila eshte keshilla me e mire qe keni marre mbi parane?
 13. Si mund tė pėrfitoni 1.500 ditė pune (ensima) falas?
 14. Shqipėri: Qeveria propozon amnisti fiskale, kėrkon konsensusin e opozitės
 15. FMN paralajmėron pėr krizė
 16. “The Economist”: Shqipėria dėshtoi
 17. Kriza financiare, nė rrezik 5 vende pėrveē Greqisė
 18. Kreditė pėr shtėpi, ja se si ju rrjepin bankat ne Shqiperi .
 19. Vetėm 20 ditė kohė pėr tė shpėtuar Euron
 20. Njė ndėr katėr familje shqiptare ėshtė nė borxh
 21. Euro, nė nivelin mė tė ulėt nė 11 muaj
 22. Irfan CANA: Analizat e ēeshtjeve ekonomike
 23. “The Guardian”: Vizitoni Shqipėrinė
 24. “Shqipėria Tjetėr”: SOS Saranda
 25. Riviera shqiptare, mrekullia qe te befason ne cdo hap
 26. Globalizimi
 27. Kriza nė eurozonė, Kina premton ndihmė
 28. Kosova ka 1.4 miliardė euro borxh
 29. Biznesmenėt nė Kosovė
 30. Makina ne Shqiperi
 31. Ndotja Radioaktive: Skrap - Kurum
 32. Kriteret e punėsimit.
 33. Ēdo shqiptar ka borxh 2070 euro
 34. Rezart Taēi blen 'Albpetrolin'
 35. Hapet gjigandi “Skopje City Mall”
 36. Kosova e gatshme pėr hekurudhėn me shqipėrinė
 37. Buxheti i Kosovės pėr vitin 2013 do tė jetė 1.6 miliardė euro.
 38. Lista e CIA-s, Shqipėria s'ėshtė superfuqi energjetike, por nė fund tė renditjes
 39. Projekti TAP dhe Shqiperia
 40. Shpi ne katund..
 41. Reklamat qė ju kanė pėlqyer mė shumė
 42. Turizmi nė Shqipėri
 43. Investimet e huaja nė Shqipėri dhe Kosovė
 44. Borxhi publik i Shqipėrisė
 45. Shqipėria bllokon miellin kosovar
 46. Paga mesatare, Shqipėria e fundit me 283 euro
 47. INSTAT: Rritja ekonomike, dyfish mė e ulėt se objektivi i qeverisė
 48. Emrat e kompanive tė interesuara pėr Brezovicėn
 49. Shkalla zyrtare e papunėsisė nė Kosovė ėshtė 35.1 pėr qind
 50. Behgjet Pacolli dhe Sheiku arab blejnė toka nė Serbi
 51. Si i thonė krizė nė gjuhėn e nėnės?
 52. Biznesmeni-Berishės: Do i djegim automjetet me targa maqedonase
 53. INSTAT: Bar-kafenetė dhe hotelet, bizneset mė fitimprurėse
 54. “Shqipėria, frenim tė rritjes ekonomike nga papunėsia dhe borxhi”
 55. Turizmi nė Shqipėri sipas mediave tė huaja
 56. Kriza nė Greqi, ikin rreth 180 000 emigrantė shqiptarė
 57. E VĖRTETĖ: Si tė bėheni tė pasur…!
 58. Banka Botėrore: Qeveria e re shumė sfida, por me pak para
 59. A ka polici financiare/doganore ne Shqiperi?
 60. Leksioni moralist i euros
 61. Europa, SHBA dhe Japonia nė rritje, Kina nė rėnie
 62. Vėllai i ish-deputetit tė PD-sė, 4 miliardė lekė kontrabandė nafte
 63. Shtator, arkės sė shtetit i mungojnė 5 mld lekė
 64. Ministri italian “skanon” ekonominė tonė !
 65. Eurostat: Shqipėria, vendi mė i varfėr nė Evropė
 66. Kompania turke po vjedh arin e Mirditės
 67. Paketa e re fiskale 2014
 68. Raporti:Shqipėria,mė e pasura nė EU pėr naftė,400 mln ton rezervė
 69. Vjetrimi i programuar i produkteve elektronike
 70. Dhjetė rreziqet qė kėrcėnojnė botėn mė 2014
 71. Lajme ekonomike nga Kosova
 72. Legjislacioni tatimor nė Shqipėri
 73. Rezerva gjigante nafte nė Shqipėri
 74. FMN, 457 milionė dollarė pėr Shqipėrinė
 75. Oslo mė i shtrenjti, Bombai qyteti mė i lirė nė botė
 76. Veēoria ekonomike e Izraelit
 77. Kazakistani do tė ndėrtojė hekurudhėn Shqipėri-Kosovė
 78. Rritja e prodhimit tė naftės kėrcėnon sigurinė energjitike
 79. Kriza Boterore: nga ZIRP ne NIRP dhe e ardhmja e parase
 80. Makina me qira!
 81. Shqipėria, sekreti mė i madh i Evropės
 82. Bojkoto prodhimet e kundrashqiptarėve
 83. Bankonota Me Vlere 1 EURO!!!!
 84. Buxheti i Vitit 2015
 85. Si ia doli Rogner nė Tiranė
 86. Energjia, mė shtrenjtė se nė rajon
 87. Investim ne aksione
 88. Tė krijohet njė megatreg energjitik Shqipėri-Kosovė
 89. Serbia, pos tregut nė Kosovė po dominon edhe atė nė Shqipėri
 90. Kush e sundon botėn?
 91. "Tirana Business Park" projekti mė i madh privat gjerman nė Shqipėri
 92. Euro, uljen mė drastike nė 11 vite.
 93. Zhvlerėsimi i euros dhe ekonomia shqiptare
 94. Themelet e BE-sė po thėrrmohen
 95. SKANDALI “SWISSLEAKS”: Nga mbretėrit dhe kartelet, tek yjet e Hollywoodit
 96. Kompania Google kėrkon punėtorė shqiptarė
 97. NAFTA / Kush po fiton? Kush po humbet? Dhe ēfarė pritet tė ndodhė?
 98. Negociatat pa sukses, Koncensionari i Rinasit nuk lejon Aeroportin nė Sarandė
 99. Tregtia me pakicė, supermarketet e mėdha tė zhytura nė borxhe
 100. Fshatrat e reja turistike, qira 1 euro pėr 99 vjet ose nė pronėsi
 101. Mbijetesė duke shitur pasuritė. Sa pak tė ardhura pėrfiton shteti...
 102. Investimet me fitimprurese
 103. Shqiperia; Vendi me taksat me te larta ne rajon.
 104. Banka qė mund tė trondisė sistemin ekonomik ndėrkombėtar
 105. Pėrpjekja pėr ta ndėrkombėtarizuar vajin e ullirit nga Shqipėria
 106. Si funksionon makineria Ekonomike?
 107. Shqiptarėt punojnė mė shumė dhe paguhen mė keq
 108. Raporti i Konkurrueshmėrisė sė Turizmit, Shqipėria e fundit nė rajon
 109. Ahmetaj jep lejet pėr ndėrtimet nė Ishėm dhe Palasė
 110. Aeroporti i Kukėsit ngjall interes tek kompanitė evropiane low-cost
 111. Po bie edhe biznesi fason!
 112. Keshilla financiare!
 113. Tiranė, hapet konkursi pėr hyrjen e Parkut tė Liqenit.
 114. Moraliteti dhe motivi i parasė
 115. Crown Agents, konsulenca e kushtueshme qė nuk solli tė ardhura shtesė
 116. Cmimet ne Shqiperi , te larta apo te ulta?
 117. Kush kapet pa kasė, rrezikon edhe burgun
 118. Ankohen turistėt: Nė Shėngjin pushimet kushtojnė sa “frėngu pulėn”!
 119. Qeveria ndan buxhetin pėr Bashkitė, Tirana pėrfiton “pjesėn e luanit”
 120. Rusia ndalon importin e ushqimeve nga Shqipėria e vende tė tjera
 121. Ēmimi i naftės, Shqipėria e 9-ta nė Europė. E shtrenjtė si Danimarka dhe Zvicra
 122. “Thesari” i emigrantėve shqiptarė
 123. Vlerėsimet e tė huajve nė TripAdvisor pėr shėrbimin nė hotelet shqiptare
 124. Bojkotohen fluturimet nga aeroporti i Rinasit
 125. Kriza e eurozonės dėshmon se s’kemi mėsuar asgjė nga e shkuara
 126. Avokatėt penalistė protestė ndaj kasės fiskale, Vishaj: Asnjė avokat nė Evropė nuk ka
 127. Vendet me ekonomite me te fuqishme ne bote
 128. Vendet me perqindjen me te larte te tatimit
 129. Europa po pėrgatitet tė heqė monedhėn cash
 130. Nafta e Rezart Taēit
 131. Shtrenjtohet jetesa. Nėntori, rritje tė ēmimit tė ushqimeve
 132. Kompania gjermane ndėrton nė Prishtinė fabrikėn e moduleve diellore
 133. Ishulli El Hierro dhe energjia
 134. Ēfarė do tė thotė “shtresė e mesme” nė Shqipėri
 135. Marksi paska pasur te drejte...
 136. Marrėveshja e qeverisė me TIA-n, gati fluturimet nga Kukėsi
 137. “The Economist”, qeveria: U pagua pėr tė tėrhequr investime tė huaja
 138. Kompani guackė nga parajsa fiskale fshihen pas koncesionit tė TVSH-sė
 139. Kam nevoje pėr kėshillė nė lidhje me njė dyqan online pėr makina qepje dhe hekuros
 140. E mbani mend Kakomenė?
 141. Ideja per udhetim me produktiv
 142. Biznesi potencial: Importi i gjyshėrve nga Europa nė Shqipėri
 143. Ku do tė investonit?
 144. Vetėm 3 pėrqind e shqiptarėve kanė kartė krediti
 145. Pushimet e padrejta nga puna, 3.1 miliardė lekė fatura pėr 2015
 146. Banka Boterore: Shqiperia? Me keq se Greqia.
 147. Mungesa e perspektivės tek tė rinjtė, rrezik i shoqėrive tė Ballkanit
 148. Konsumi i shqiptarėve ra gjatė vitit 2015, pėr herė tė parė qė nga 1998
 149. Papunėsia nė Shqipėri: Ministri i Financave vs INSTAT
 150. Shumė shtėpi tė dyta, pak blerės
 151. Shell nė Shqipėri, Rama: Mesazh i qartė pėr investitorėt e huaj
 152. Pensionet, tė kapur nė flagrancė nga pleqėria - DOSIER
 153. Skėnderbeu si aset turistik
 154. Tėrhiqemi nga investimi 450 mln USD nė Gjirin e Lalzit, ikim nga Shqipėria
 155. Kalaja e Shkodrės ka shumėfishuar numrin e vizitorėve
 156. National Geographic propozon Valbonėn pėr turizmin
 157. Kuba e interesuar pėr produktet “Made in Albania”
 158. Fluturime per Shqiperi!
 159. Saēi i lakrorit gati tė presė turistėt dimėror nė Voskopojė
 160. Top Channel realizon reportazh mahnitės pėr Shpellėn e Gadimes (Video)
 161. George Soros - Jam Spekulant, Intervista 1997
 162. Kreditė e kėqija, rritje e pandalshme
 163. Shqipėria rekomandohet si destinacion turizmi nga ekspertė gjermanė
 164. Shqipėria i hyn prodhimit tė energjisė nga era
 165. Eksperienca shqiptare nė biznesin novator
 166. Kosova : 80 vjet larg evropes
 167. Euro nė Shqipėri, sot nė pikėn mė tė ulėt tė vitit
 168. Kamatvonesa dhe penalitete; bankat cėnojnė minimum jetik tė kreditorėve nė vėshtirėsi
 169. Gjergj Luca, binzesmeni qė ka sjellė Suedinė nė Elbasan. Qindra gra tė punėsuara dhe
 170. Turizmi shėnon rritje nė pesėmujorin e parė
 171. Lonely Planet rekomandon plazhet shqiptare
 172. Rangimi i vendeve me te mira ne bote sipas kriteriumeve te ndryshme
 173. Tregu i punės ne Shqipėri!
 174. “The Guardian”: Ecja nė majat e larta shqiptare – spektakolare
 175. Forex trading/forex broker
 176. Valuta Bitcoin virtuale-dixhitale
 177. Plus Communication mbyllet. Kompania e vetme me 100% aksioner shqiptare.
 178. Kriptovalutat Monedhat Dixhitale
 179. Kosova ka kapacitete per te ushqyer me buke 5 milion njerez
 180. SHBA mirėpret marrėveshjen mes Qeverisė sė Kosovės dhe Contour Global
 181. Apo fillon rėnia e 'dinastisė' sė tė ndjerit, Dritan Hoxha!?
 182. Historia si nė pėrralla e shqiptarit...
 183. ‘Sheraton’ largohet nga Shqipėria
 184. iPhone, produkti teknologjik mė i shitur i vitit 2017
 185. Kosova realizon thirrjen e parė me kodin +383
 186. Shqipėri, mbi 19 mijė biznese tė reja nė 2017-n
 187. Bankat private jane mafie e ligjeruar.
 188. Bill Gates: Investimi nė kriptovaluta e rrezikshme
 189. Ka ngelur ora?? (The clock not Rita)
 190. Bitcoin Ethereum Ripple - Albania Graphic info & News
 191. Falimentimi i "Gulf" dhe skema e tollonave tė naftės
 192. Kreditė, pritet tė rriten interesat
 193. “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve
 194. Bizneset “arratisen” jashtė
 195. Kėmbimi valutor "nė zi", euro dhe paundi britanik nė rėnie rekord
 196. 65 vjeēari qė nuk u dorėzua kurrė
 197. Skandali pagave ne Kosove !
 198. Vendet ku duhet tė lini bakshish dhe sa?
 199. Duhet te jesh i zgjuar per te qene i pasur?
 200. RAPORTI: Shtėpitė nė Tiranė, mė shtrenjtė se nė Amsterdam, Berlin dhe Bruksel.
 201. Nje KM rruge do na kushtoj 10000000 €.
 202. Shqipėria bllokon 50 ton miell nga Kosova e Serbia, shkak cilėsia
 203. Edi Rama po planifikon t’ia shesė Serbisė Telekomin Shqiptar?
 204. Ekonomia Kosove-Shqiperi
 205. Trajnime falas per bebisiter, punėtore shtėpie, kujdestare pėr tė moshuar
 206. Njė qendėr skijimi nė Debėlldeh
 207. Forumi Crans Montana do tė mbahet kėtė vit nė Kosovė
 208. The New York Times shkruan pėr djaloshin nga Kosova, prodhues i orėve :
 209. [AL/RKS] Turizmi Alternativ
 210. A mund te investosh ne burse(stock market) online qe nga Shqiperia?
 211. Gabimet qė nuk duhen bėrė nė intervistėn pėr punė
 212. Ēdo 41 sekonda shitet njė Golf
 213. Si tė mbrohemi nga kartmonedhat e falsifikuara nė Shqipėri!
 214. Shqiptarėt ikin, bizneset nuk gjejnė dot punėtorė!
 215. General Electric do tė ndėrtojė Kosovėn e Re
 216. Federica Mogherini, vizitė zyrtare nė Tiranė
 217. A French Inventor Is Selling Pills That Make Farts Smell Nice
 218. Miliardat e Kosovės nė tregjet botėrore