PDA

View Full Version : Muzika shqiptare


 1. Rebel A.k.a Unikkatil
 2. Rock Shqip
 3. Elita 5
 4. Alban Skenderaj
 5. T R I X ( Veli Sahiti)
 6. Elvana Gjata
 7. Altin Goci
 8. Djemtė e Detit
 9. Kėngėtarėt/et e Forum-Al.Com.
 10. Desert Roses
 11. Albatros
 12. Troja
 13. GjiGanTi
 14. Aurela Gaēe
 15. Thunder Way
 16. Rregullat e nėnforumit tė muzikės
 17. Lista e kėngėtarve / grupeve te muzikes Shqiptare
 18. Mak
 19. Marigona
 20. Magjistarėt
 21. Zig Zag Orchestra
 22. Naser Berisha
 23. Maqellarjot - "Under Cover"
 24. Nexhmije Pagarusha
 25. Rap & Hip-Hop Shqip
 26. Mihallaq Andrea
 27. Tonic
 28. Fjoralba Turku
 29. Leonora Jakupi
 30. AVI - Dardanėt
 31. Cryptorsatan
 32. B.B. Poqi
 33. Grupi 403
 34. Muzika klasike shqiptare
 35. Trio vlonjate
 36. Hidaver Osmani
 37. Gjergj Jorgaqi
 38. Parashqevi Simaku
 39. Kozma Dushi
 40. Bashkim Alibali
 41. Pandi Bello
 42. Violeta Rexhepagiqi - Vivien
 43. Adriana Ceka
 44. Luan Zhegu
 45. Vaēe Zela
 46. Anita Bitri
 47. Luēie Miloti
 48. Lindita Theodhori
 49. Adelina Ismaili
 50. Baki Kongoli
 51. Irma Libohova
 52. Ismet Peja
 53. The Dreams
 54. Myfarete Laze
 55. Tahir Drenica
 56. Ilir Shaqiri
 57. Demir Krasniqi
 58. Sabri Fejzullahu
 59. Mentor Xhemali
 60. Frederik Ndoci
 61. Ferdinand Bjanku
 62. Luan Hajra
 63. Redon Makashi
 64. Minatori
 65. Muharrem Qena
 66. 7 me 7
 67. Shefqet Hoxha
 68. Purgatory
 69. Hymni i Flamurit
 70. Gjoke Vata
 71. Fisniket
 72. Vagabondi
 73. Gold Ag(Aga)!
 74. Asgjė Sikur Dielli
 75. Grupi shqiptar "Jericho"
 76. Shyhrete Behluli!
 77. Muzike Tradicionale Shqiptare
 78. Tuna ?
 79. Big Mama
 80. NR
 81. Jusuf Gervalla
 82. Muharrem Qena
 83. Skumbin Ismaili.
 84. Ndėrron jetė kėngėtari "Dr.Flori"
 85. Elhaida fiton Festivalin e kėngės nė RTSH, pėrfaqėson Shqipėrinė nė Eurovizion
 86. Vjenė, interpretohen pjesė shqiptare nė koncertin e Vitit tė Ri
 87. Muzike Shqiptare nga te huajt dhe diaspora
 88. "Muzika Shqiptare"?
 89. Selami Kolonja.
 90. Erza Muqolli, vogėlushja nga Kosova qė po mahnit Francėn
 91. Shuhet pas njė sėmundje tė rėndė kėngėtari i njohur Gent Demaliaj
 92. Kenge partizane!
 93. Feride Kurti - mbretėreshė kėngės matjane / takimi im i parė, tetor 2011
 94. Taste 2 - kengetari qe e ka tripin ma t'qartin n'shqiptari lol :p
 95. Eugent Bushpepa
 96. Bilbilat e Permetit
 97. Muzika e shqiptareve ne ish-Jugosllavi para viteve '90
 98. Ka ndėrruar jetė kėngėtarja Liliana Ēavolli
 99. Vetėm kėngė kombėtare burimore
 100. Kėngė Arvanite
 101. NRG Band
 102. Shpat Deda
 103. DR.Flori
 104. Elina Duni
 105. Kosove - kulture: Gent Hoxha - instrumentisti talent
 106. Ermelinda Lajēaj
 107. Kenge Arbereshe...
 108. Yjet e panjohur
 109. Radio Shqip qe degjoni.
 110. Ermal Meta prapė nė Sanremo!
 111. Kush ėshtė Dua Lipa
 112. Nertila Koka
 113. Era Istrefi ne "top" listat nderkombetare
 114. Pentagrame me muzike shqiptare
 115. Na bashkoi kėnga popullore - nė Forum-AL
 116. From albanian to english
 117. Pse Shqiptarėt nuk janė tė talentuar nė muzikėn metal?
 118. Rehi teli pėr Shqipėri -Kėndojnė Salih e Feriz Krasniqi
 119. Gjeniu i vogel...
 120. Aheng tirone!
 121. “Brezi i humbur” i zėrave tė artė tė muzikės sė lehtė shqiptare
 122. Elita kėndon shqip nė Turqi, bėn pėr vete tė gjithė anėtaret e jurisė
 123. Valle nga Struga (F.CERMENIKA)
 124. E kallin diskon noizy dhe linda morina
 125. Annella, kėngėtarja tjetėr shqiptare nga Danimarka qė synon famėn botėrore
 126. Dokumentar per muziken ne Kosove
 127. Kėnga e Zagrebit
 128. Ergi Dini, ylli qė u shua
 129. Gjurmėt
 130. Ermonela Jaho : Zėri qė dridh zemrat!
 131. Veglat muzikore qe zoteroni
 132. Nora & Roberti
 133. Kenge qe ju kan bere per te qare
 134. Repertori i kėngėve tė mia!
 135. 80 vjetori i lindjes, Agim Krajken nuk ka kush ta uroje...
 136. Muzikė: Vitmar Basha - E imja dhe e jotja
 137. Adrian Gaxha
 138. Xhino & Kola
 139. Nderroi jete Fiqiri Kraja, pedagog,kompozitor, muzikolog dhe dirigjent
 140. Ilirėt
 141. Kenge Harmonike me moteve Shqiptar
 142. Lule Elezi, pianistja e skenave te medha boterore
 143. Kolazh lirik shqiptar "A je kon nai herė e re" ( i ri )
 144. Kėngė atdhedashurie ( patriotike), "Dua mė shumė Shqipėrinė!
 145. Neper tingujt e kenges Shqipetare
 146. Kenge me iso.
 147. Me kėngėt e Hamidės e Fatmirės, kėta dy repera kosovar i kapėn milionat
 148. Gėzuar Ditėlindjen Feride Kurti, mbretėreshė e kėngės matjane
 149. Tė votojmė pėr kėngėtaren Besa Krasniqi ( Suedi )
 150. “The Times”: Elbenita Kajtazi, fėmija i luftės qė kėndoi pėr ta mposhtur frikėn
 151. Ramė Lahaj - Tenori shqiptar nga Kosova.
 152. Tenori shqiptar Gaqo Ēako
 153. Donald Trump dekoron “mbretėreshėn” e kėngės shqiptare
 154. Ani, ani, shume e ngjashme me "Bonbon"!
 155. Fillon performanca, Ermal Meta mbush sheshin "Skėnderbej"
 156. Ndiqeni Rita Orėn "Live"
 157. Old but gold,Shqip Edition!
 158. Eleni Foureira, koncert nė Tiranė mė 25 korrik
 159. Mahmut Ferati-Gurbetqar albumi 2018
 160. Artistet shqiptare ne skenat boterore
 161. Marie Kraja
 162. I del flaka Krelanit (video)!
 163. Kėngė popullore nga Rrethi i Dibrės
 164. Kėngė popullore nga Rrethi i Shkodrės
 165. Kėngė popullore nga Rrethi i Tiranės
 166. Pse disa kėngė tė nguliten nė kokė?
 167. Neper tingujt e kenges mbarekombetare Shqipetare
 168. Kange me cifteli
 169. ( edhe mund tė bisedojmė ) KĖNGĖT TONA ME TEMATIKĖ AMORALE, nga Demir Krasniqi
 170. Nexhmije Pagarusha bėhet me status tė meritave tė veēanta
 171. Kompozitori Agron Elezi nė gjysmėfinale tė garės “Creative Composers 2018”
 172. Muzik Shqip
 173. Fjala tallava ėshtė me prejardhje rome!
 174. Pianistja e re si histori suksesi
 175. Nostalgji Shqip Kenge.
 176. Serenata Shqiptare
 177. Kolona zanore (filma shqiptare)!
 178. ( e dini se...) Palok Kurti - autori i kėngės "Pėr mue paska kenė kismet"?!
 179. Tuna-Fortuna Album 2019 320 kbps
 180. Neper tingujt e kenges mbare kombetare Shqipetare