PDA

View Full Version : Politika Ndėrkombėtare


Faqet : [1] 2 3

 1. Berluskoni “kėrcėnon” Europėn
 2. Vritet Osama Bin Laden
 3. Erdogan thirrje liderėve botėrorė pėr njohjen e Kosovės
 4. Itali, gjykata jep pafajėsi pėr studenten amerikane Amanda Knox
 5. Grekėt ndezin luftėn me Gjermaninė
 6. Izraeli,pse duhet urryer e nuk meret shembull.
 7. Gjithe bota ne kembe kunder krizes Globale!
 8. "prerje" 50% e borxhit tė Greqisė
 9. Luftė nė Europė mė 2018!
 10. Greqia fton Turqinė pėr tė blerė ishujt e saj
 11. Shpėrbėrja e Europės, e afėrt
 12. Mario Monti nje mason ,njė njeri i Goldman Sachs, njė anėtar i Grupit Bilderberg.
 13. Pse Stalini dhe Hitleri ishin kasapėt e Europės Lindore?
 14. BE mė 23 janar diskuton pėr Kosovėn dhe Serbinė
 15. Arabėt i kėrkojnė Assad qė tė largohet nga pushteti sa mė parė
 16. Kina kėrcėnon SHBA: Nėse sulmon Iranin, gati pėr Luftėn e Tretė Botėrore
 17. Ballkani drejt ndryshimit tė kufijve
 18. Kurani, protesta nė Afganistan
 19. Bashkefajtoret ne Dhunimin e Lirise
 20. Izrael vs Iran
 21. Serbia falėnderon vendet islamike qė s’kanė njohur Kosovėn
 22. Greqia ne Themel Vend Oriental
 23. Holokausti i amerikanėve vendas
 24. Siri, grupe shqiptarėsh nė luftė kundėr Assad-it
 25. Ligji i Luftės Greqi – Shqipėri – Itali i vitit 1940
 26. Adoptimi i femijeve ruse
 27. BE,e shqetsuar nga Britania!
 28. Kuvendi Grek do te hedhe ne gjyq Papandreun
 29. John Kerry, Sekretar Amerikan i Shtetit
 30. Franca rrit praninė ushtarake nė Mali
 31. Greqi.Ushqim falas femijeve ne shkollat fillore.
 32. Pjesėmarrja greke nė masakrat nė Bosnje
 33. Moska trondit boten...
 34. Shtėpia e Bardhė: Sulmi nė Ankara, akt terrorist !!!
 35. Kryeministri Serb ne Uashington
 36. Dorehiqet Qeveria Bullgare
 37. Greqi, 8 vjet burg dhe 520 000 euro gjobė ish ministrit tė Mbrojtjes
 38. SHBA: eksperimente sekrete nė manipulimin gjenetik
 39. Raciste, antisemitike, e dhunshme - fytyra e vertete e 'Agimit te Arte'
 40. Spiro Laci nga njerezit me te pasur ne bote
 41. Bota nė panik nga lufta eventuale mes dy Koreve
 42. Rexhep Tajjip Erdoğan ka kėrcnuar ballkanin nėse tė drejtat e Shqiptarėve nuk merren
 43. Kroaci, ministri i Turizmit dorėhiqet pas akuzave pėr korrupsion
 44. E pabesueshme " Gjykata Greke kerkon kapjen dhe denimin e nje Shtetasi Shqiptar"
 45. Turqia bllokoi planin grek pėr kufirin nė Vjosė
 46. Gallup: Kosova dhe Shqipėria mbėshtetėset me te mėdha tė SHBA-sė nė botė
 47. Shqiperia zbret renditjen ekonomike. E katerta ne Europe
 48. Nese Amerikes mund t'i ndodhe Obama ne kohe paqe...
 49. Ēmendet Koreja e Veriut, do ta godasė Amerikėn
 50. Bombe ne Maratonen tradicionale te Bostonit
 51. Nxirrte nėnėn nė rrugė si prostitutė, arrestohet 26-vjeēari Rumun
 52. Wolfarth dhe Zgjedhjet
 53. Pse kjo lufte ne Siri?
 54. Heshtja e pashpjegueshme e NATO-s
 55. Ushtarėt e paramilitarė serbė qė luftuan nė Kosovė shpėrblehen me miliona euro ?!
 56. Diktatoret me te medhenj te koherave
 57. Erdogani e publikon identitetin e shtetit Islam
 58. Itali, Apeli vendos 1 vit burg pėr Berlusconin
 59. Gjeopolitika e Shekullit te Ri
 60. Teherani paralajmėron Tiranėn: Rrezik pėr sigurinė kombėtare
 61. Kiril: Kosovėn nuk duhet humbur kurrė
 62. Marrėveshja ndryshon Kushtetutėn
 63. Bashkimi Europian i njeanshem ne bisedime Kosove-Serbi
 64. Cfare po ben Europa ne Kosove?!
 65. Turqi, pėrleshje nė protestat kundėr ndėrtimit tė Qendrės Tregtare
 66. Maqedonia anulon Samitin e Ohrit
 67. Ushtari amerikan qė vrau Bin Ladenin kthehet nė femėr
 68. Fuqia ushtarake nė botė
 69. Erdogan: Me shqiptarėt jemi njė
 70. Gjykata e Milanos, 7 vjet per il Cavaliere
 71. Shmangni udhėtimet nė Egjipt, situata e sigurisė e pėrkeqėsuar
 72. Digjet kisha ortodokse shqiptare ne Boston
 73. Shtohen vetėvrasjet nė Greqi
 74. Situata ne Siri, Amerika gati te nderrmare nje sulm ndaj Sirise.
 75. Pėrdorimi i armėve kimike nė Siri, ja pamjet qė implikojnė rebelėt- VIDEO
 76. Punėtoret kosovare i pret skllavėria nė Katar
 77. Iku zyrtatisht komunisti i fundit i Ballkanit
 78. Uashington, atentat nė bazėn ushtarake
 79. Perftimi i Drejtimit Ushtarak ne Forcen Bashkohore te Punes (Anglisht)
 80. Shqipėria dhe Kosova pjesė e iniciativės G6 pėr Ballkanin?
 81. Arrestohen "kokat" e Agimit te Arte ne Greqi.
 82. Vėrshim masiv i afrikanėve nė Evropė nė muajt e fundit
 83. Ankaraja nuk do ta presė mė Brukselin, njerėzit kanė humbur besimin
 84. Libija - afer luftes qytetare
 85. Diplomatet grek, leter Samaras "Shqiperia te mos favorizohet mė pėr asgjė"
 86. Presidenti mė i varfėr dhe mė i ndershėm nė botė
 87. Skocia shpall tė martėn planin pėr pavarėsi
 88. Thridhjete e dy vrasesit me te medhej te shekullit XX
 89. Sa eshte i korruptuar vendi yt ?
 90. Deportimi i gruas shqiptare, nene e 3 femijeve amerikane
 91. Ndahet nga jeta Presidenti Mandela.
 92. Hetimi i korrupsionit nė nivele tė larta, 49 tė arrestuar nė Turqi
 93. Ndahet nga jeta ish-kryeministri izraelit Ariel Sharon
 94. Obama: Kam pirė marijuanė, s’ėshtė mė e dėmshme se alkooli
 95. Nėna e tė vrarit nė lokalin “Panda” nė Pejė: Gjithmonė kam dyshuar se Serbia e vrau d
 96. Protesta Turke" Dy Fotografe Austriake sjellin ne Tirane nje ekspozite
 97. “Shqiptarė, mos luftoni jashtė tokės suaj”
 98. Ēfarė ndodhi nė Ukrainė?
 99. Krimea
 100. Pse ndeshen palėt nė Krime tė Ukrainės?
 101. Parlamenti i Krimesė voton pėr ribashkim me Rusinė
 102. Greqia kėrkon paratė e luftės
 103. Sauditėt, ultimatim shtetasve xhihadistė nė Siri
 104. Video interesante per Izraelitet dhe Palestinezet.
 105. Ēetnikėt nė Krime: Jemi kėtu pėr tė bartur pėrvojėn tonė nga Kosova!
 106. Luftė klasash ala-komuniste nė seksionin shqip tė radios «zėri i amerikės»
 107. Rusia: Kosova, “xhindi i liruar nga Evropa
 108. Mercenarėt amerikanė, gjermanė, polakė dhe turq - nė mbrojtje tė Ukrainės?!
 109. Britania, gati pėr njė kryeministėr homoseksual
 110. Irak, vajzat tė martohen duke nisur nga mosha 8-vjeēare
 111. “Rusėt e shohin Ukrainėn si djep tė civilizimit tė tyre, aq sa serbėt shohin Kosovėn"
 112. Gjitoni yne grek
 113. Planet e NATO-s alarmojnė Rusinė
 114. Ēfarė ndodhi nė Ruandėn e vitit 1994 ?
 115. La Repubblica: Tė gjitha sekretet e luftės kimike
 116. Zgjidhet qeveria e re Serbe - Aleksandar Vucic Kryeminister
 117. Anija e mbytur: Dorėhiqet Kryeministri i Korese se Jugut
 118. K. e Veriut: Ushtri tė fortė pėr tė mposhtur SHBA
 119. Terheqja e Amerikes dhe pasojat e saja
 120. Deputeti rus kėrcėnon Malin e Zi me raketa
 121. Putini dhe dėshtimi i Perėndimit: Ja si duket lufta e shekullit XXI ?
 122. Peshkopi malazez: Conchita Wurst, “sebep” pėr vėrshimet nė Ballkan
 123. Dėshmia e ish-pilotit tė CIA-s: Kullat nuk i rrėzuan avionėt (Video)
 124. Greqia lėvron pensionet pėr minoritarėt
 125. Zgjedhjet parlamentare te Bashkimit Europian !
 126. Irani kėrkon Zuckerbergun nė gjykatė
 127. E mbysin nė burgė “kosovarin” qė rrėmbeu aeroplanin nė Gjermani
 128. Abdikon Juan Karlosi I
 129. Koha e duhur, vendi i duhur dhe skena e duhur
 130. Samaras jep avionin e kryeministrisė pėr transplantin e mėlēisė sė njė fėmije
 131. Burgim i pėrjetshėm pėr ish-presidentin turk - shqiptarin Kenan Evren
 132. Europa rrezikohet nga islamizmi ekstremist
 133. Ekskluzive: ISIS ka dhėnė urdhėr pėr sulm terrorist nė Kosovė -
 134. Rouhani porositė vendet myslimane: Mos mbėshtetni xhihadistėt, nesėr do tė jeni “gjah
 135. Robotėt e parė si prezantues televiziv qė lexojnė lajmet pa ndonjė vėshtirėsi -
 136. Ja ēfarė do tė ndėrtojnė arabėt nė Beograd?
 137. Hoze Manuel Barroso: Pa Ballkanin, Europa nuk ėshtė e bashkuar
 138. Organizata terroriste ISIS betohet qė do ta shkatėrroj Qaben nė Mekė
 139. Ta besh rrugen vetem
 140. Tragjedia e arabėve.
 141. Organizata ISIS - Shteti Islamik i Irakut dhe Shamit
 142. ISIS shpall xhihadin seksual: Ēdo familje tė dorėzojė njė vajzė tė pamartuar te ne -
 143. NATO: "Jo anėtarėsimit tė Malit tė Zi pasi ka spiunė qė punojnė pėr Rusinė"
 144. Erdogan: Ju betohem nė Allah, se askush nuk guxon t’i prek boshnjakėt
 145. Shqiptari i Kosovės pajiset me pasaportėn e Kalifatit
 146. Qyteti qė dėbon tė papunėt
 147. Assad dhe “Lėvizja e Djallit”
 148. Holanda shpallet pėrgjegjėse pėr vdekjen e 300 personave nga Srebrenica
 149. Ēmenduria e politikanes izraelite: Nėnat e tė gjithė palestinezėve duhet tė vriten
 150. SHBA, mė tė fuqishme ushtarakisht se Rusia e Kina bashkė
 151. Si do i veje halli Ukraines
 152. Jusuf Kardavi: Haram u qoftė myslimanėve qė nuk po veprojnė ndaj agresionit nė Gaza
 153. Erdogani pėr CNN: Izraeli ėshtė njė shtet terrorist
 154. Gaza drejt paqes njė javore
 155. Ēifutėt janė pėrzėnė 47 herė nė 1000 vjet – Pse?
 156. Ish-agjenti i CIA-s: Lideri i ISIS u trajnua nga Izrael
 157. A ėshtė Rusia nė Evropė? Ku ėshtė Evropa
 158. Skandaloze: Ushtarėt kėndojnė "Tė bėjmė kėmisha me lėkurat e shqiptarėve dhe turqve t
 159. Obama i shpall luftė ISIS-it, urdhėr pėr sulme ajrore
 160. Erdogan zgjidhet president i Turqisė
 161. BBC: A qėndron Amerika pas krijimit tė Shtetit Islamik
 162. Konfirmohet: I pari i ISIS-it, ėshtė hebre
 163. Sheiku jordanez: Nuk ka Palestinė nė Kuran, Zoti ua dha Izraelin hebrenjve!
 164. Assadi si partner i Perėndimit
 165. SHBA ka tė drejtė tė shkatėrrojė Shtetin Islamik
 166. Rendi botėror, sipas Henry Kissingerit
 167. Kuēedra BE
 168. Skocia i tha 'Jo' pavarėsisė nga Britania
 169. Protestues kundėr luftės marshojnė nė Moskė
 170. Dijetarėt Islam letėr ISIS-it: “Nuk lejohet formimi i Kalifatit pa pėlqimin e botės i
 171. Realistė tė lumtur
 172. Suedia do ta njohė pavarėsinė e Palestinės
 173. Putin i Premton Mbeshtetje Serbise per Kosoven
 174. Prodani: Thirrjet e serbėve jo pėr racizėm, ishin thirrje pėr gjenocid
 175. Suedi: Vazhdon kėrkimi pėr nėndetėsen misterioze tė dyshuar
 176. Serbėt, tė paaftė pėr paqe me fqinjėt
 177. Serbofilėt kėrkojnė ta turpėrojnė BE-nė
 178. Putin me kancer? “New York Post”: Po trajtohet nga njė mjek gjerman
 179. NATO nė alarm, 26 avionė rusė shkelin hapėsirėn e BE-sė
 180. Serbia 200 mln euro borxh Rusisė - Putin i redukton furnizimin me gaz
 181. Turqia tregon forcėn nė Mesdhe
 182. Merkel rebelohet ndaj Britanisė
 183. Zbardhet identiteti i marinsit qė vrau Bin Laden
 184. 80% e katalonasve votuan pėr pavarėsinė nga Spanja
 185. 'Provokacija' e re serbe, Vuku :)
 186. Sheshel miting nė Beograd: Jo BE-sė
 187. 200.000 burra rrokin armt e Shtetit Islamik
 188. Plani serb per asgjesimin e shqiptareve
 189. KINA dhe buxheti i saj ushtarak
 190. Do tpushtojm Romen, do skllavnojm grate tuja-ISIS
 191. A eshte turqia shteti me mik i shqiptarve?
 192. Lufta pėr naftėn. Sa duhet tė kushtojė ari i zi?
 193. Palestinėn e njeh edhe Franca
 194. Sheshel: Serbia do tė kthehet nė Kosovė, me luftė ose pa luftė
 195. SHBA, raporti i Senatit: Teknikat e marrjes nė pyetje nga CIA, inefikase e brutale
 196. Rusia: SHBA, gjithēka tė mundshme pėr tė shkatėrruar marrėdhėniet
 197. Australi, alarm pėr terrorizėm nga ISIS, merren peng disa persona nė njė kafene nė Si
 198. Talibanėt masakrojnė 126 fėmijė nė shkollė nė Peshavar
 199. Pėrfundon misioni luftarak i NATO-s nė Afganistan. Lufta kushtoi 1 trilion dollarė
 200. Vėrshim emigrantėsh nė kufijtė e Evropės
 201. Dallimet mes Veriut dhe Jugut tė Evropės
 202. Evropa nė prag tė njė lufte ndėretnike mes vendasve dhe emigrantėve afro-aziatikė
 203. Holokaustin e krahasoi me vuajtjet e palestinezėve, hebrenjtė kėrkojnė largimin e gaz
 204. Parlamenti Evropian bėri thirrje pėr armatosjen e Ukrainės
 205. Udhėheqėsi i PEGIDA-s jep dorėheqjen
 206. Cfare do ndryshoj nqs..?
 207. Alexis Tsipras, Kryeministri i ri i Greqisė?
 208. Greqia mund tė shkatėrrojė politikėn e BE-sė nė Ballkan
 209. Brezi evropian i xhihadit
 210. Borxhi Grek
 211. Nė mars nis stėrvitja e forcave ukrainase nga ushtria amerikane
 212. Televizioni rus shpjegon se si Putin mund ta pushtojė Berlinin
 213. Irani kėrcėnon Izraelin: Nėse na sulmon, pėr dhjetė minuta e shkatėrrojmė Tel Avivin
 214. Shpėrbėrje e Rusisė dhe tretje e BEeeee* –sė
 215. Rusi, ekzekutohet politikani i opozitės, disa orė pas thirrjeve pėr protesta
 216. Pėrgjaket ambasadori i SHBA’sė nė Korenė e Jugut
 217. Gjenerali amerikan: Nėse Putini sulmon njė vend anėtar tė NATO-s, “e bajtė me shnet”
 218. Ishte martuar dhjetė herė, akuzohet se e kishte bėrė pėr para!
 219. Graqia : Kėrkojmė dėmshpėrblimet e luftės
 220. Tre mini Putinat ballkanik qe rrezikojne sigurine e Evropes
 221. E quan Francen m...! Kerkohet largimi i tij...
 222. Ēfare mileti keta francezet...
 223. Lufte e re ne lindjen e mesme - Arabia saudike sulmon Jemenin
 224. Mė pak vende e zbatojnė dėnimin me vdekje
 225. Omani - oaze e paqes
 226. Njė shtrėngim duarsh historik: Obama dhe Kastro
 227. Pėrse Turqia nuk mund tė hyjė nė BE
 228. Kthimi i Denimit me Vdekje
 229. Baltimore: Duket sikur qyteti ėshtė vetė i tmerruar nga shpėrthimi i dhunės
 230. Haga fsheh krimet e Mlladiēit e Millosheviēit
 231. Maqedonia - Njė levizje qė po provon rrėzimin e Gruevskit.
 232. Histori e instrumentalizuar - Moska dhe 9 Maji
 233. Britani, Konservatorėt fitojnė zgjedhjet
 234. Sot 9 Maj, dita e fitores se madhe mbi fashizmin.
 235. serbia rehabiliton kryeēetnikun drazha mihajlloviē
 236. Polonia katolike pergatitet per lufte kunder rusise
 237. daēiēi tallet me evropen; brukselthi hesht
 238. Marrėzia e policisė: Rrahin gjyshin dhe tė atin, para syve tė djalit
 239. Korea veriore ia ben ban Banit
 240. Revista greke: Pritet Luftė Ballkanike, Rusia nuk do tė qėndrojė indiferente
 241. Ēfare do te ndodh me 26 maj 2015 ?
 242. Tronditet OKB-ja nga mercenaret pedofile francez
 243. BE: draft-ligji i "gjykates" parasheh asgjesimin e kosovareve
 244. Papa Franēesku, thirrje boshnjakėve - punoni pėr paqe dhe pajtim
 245. Si e shohin Ballkanin SHBA, Gjermania dhe Britania
 246. Seks anal per xhihadiste, tritol ne prapanice !
 247. Rusia: Nė Srebrenicė ėshtė kryer gjenocid
 248. Arkitektura hungareze : nje mur per mbrojtjen e vendit
 249. Greqi, kryeministri Tsipras njoftoi mbajtjen e njė referendumi mė 5 korrik
 250. Snowden: ISIS ėshtė produkt i SHBA-ve, Anglisė dhe Izraelit