PDA

View Full Version : Analiza / Shkrime / Opinione


Faqet : [1] 2 3 4 5

 1. Braktisja e shtetesise shqiptare per nje nenshtetesi tjeter
 2. Kongoli: Jam pėrlyer nė dėnimin e kolegut nė '81. S'mund tė jem i larė
 3. Hysen Shoshori dhe komunisti Berisha
 4. Tirana, si peng i Edi Rames
 5. Dr. Ilir Yzeiri: Gabohesh, zoti Ambasador Arvizu
 6. Drejtesia ne shqiperi ne krize te thell! (Krimi po bluan vendin)
 7. Mirė se erdhėt nė demokraci!
 8. KQZ nė vitin 2007 i cilėsoi tė pavlefshme votat nė kutitė e tjera
 9. Mospranimi i humbjes nuk i shmang dot zgjedhjet e pėrgjithshme
 10. Rama kundėr tė gjithėve, apo tė gjithė kundėr ramės
 11. ODIHR: Nė fund tė numėrimit, Rama doli fitues me 10 vota mė shumė
 12. 20 vjet PS? Oi, oi, oi! Ha, ha, ha!
 13. Grate mbeshtetese ne sfiden e fuqizimit
 14. 20 vjet premtime Shqiperia ende pa rruge!
 15. Nėna ime, cigaret e saj, dhe miqtė e mi nga Kosova
 16. Faktori Musliman Nė Politikėn Shqiptare
 17. Pa titull.
 18. Sheshi “Skėnderbej”, Basha flaku 4 milionė euro duke ndryshuar projektin
 19. Tetovė, 4 shqiptarė tė arrestuar
 20. Irfan CANA:Punėt tona aktuale
 21. Kushtrim pėr shpėtim nga rreziku i ekstremizmit islamik qė vepron nė mėnyrė perfide
 22. 15-vjecari,burg pse puthi dy vajza.
 23. Uran Butka: Tė dėmshpėrblehen viktimat qė u vranė pas Konferencės sė Mukjes
 24. Guro Zeneli Tregon..
 25. Njė elektricist nė Lac ka humbur jetėn
 26. Dritan Prifti flet..
 27. Familja Topi: E vėrteta e shpifjeve pėr pronat tona
 28. Dominoja e gjeopolitikės
 29. Bashkimi real !
 30. Shqiperia ne dore te zotit.
 31. Shembulli i krizes Greke per Shqiperin e Kosoven.
 32. Hasan Luēi tregon...
 33. Visar Zhiti rrėfen ..
 34. Kujtimet e Robert Duccit, ish-ambasador i Italisė nė Shqipėri
 35. Laēo rrėfen per 97-ten..
 36. E bija e Eqerem bej Vlorės tregon..
 37. Kelmendi: I njoh tė dy vrasėsit e jusuf gėrvallės!
 38. Komshiu, unė dhe zoti Basha nė mes
 39. Ardian hoxha akuza tė rėnda pėr sali berishėn
 40. Fjala Publike, Jo Publicistike
 41. Edi Rama e Tadiq me rrėnjė vllehe
 42. Nje nga maskaralleqet e Berishes..
 43. Kalendar i krimeve tė Sali Berishės
 44. Shqiptaret midis vetevetes dhe botes (III)
 45. 13 vjecaret.. zoter te vendit..
 46. Nxitimi i vonuar i Edi Ramės
 47. OKB: “Komedia Hyjnore” tė hiqet nga shkollat, fyen Muhamedin
 48. Lubonja per 97-ten
 49. Shoqėria shqiptare pėrballė realitetit - `Nėse nuk ka Zot- tė gjitha lejohen`?!
 50. Suedezėt pastrojnė Lushnjėn
 51. Mustafa Nano i jep keshilla Seli Rozes.
 52. Kosove / ''Pak veta e dine...''
 53. Bode: Gjobė kazanėve tė rakisė, shtyhet ligji. Idrizi kundėr
 54. Bllaca, letėr kryeministrit Thaēi
 55. Deti nxjerr ne breg antikulturen qytetare
 56. “Shkolla e Vagabondėve”
 57. Mbi tabune e fjaleve te ''pista'' ne letersine shqipe.
 58. Sivėllait tim Ardian Klosi.... :(
 59. Eliminimi i qenve tė rrugės
 60. Pėrgjigje pensionistit Ahmet
 61. Anxhela Muka , letrat drejtuar Departamentit amerikan
 62. Falenderime pėr Udhėn e Kombit
 63. Beteja per Pronat
 64. Zgjedhja e Presidentit dhe Roli i Tij
 65. U projektua dėbimi i njė populli, serbėt nuk e dėnuan. Turp!
 66. Studentėt kėrkojnė Kadarenė pėr President
 67. Doko, 80-vjeēari, emigrant pėr tė shkolluar mbesėn
 68. Nė 1 korrik, pensionet rriten 167 deri 333 lekė
 69. Sarajeva 1914 – Shkupi 2014, Pse kaurėt Ahmeti dhe Kelmendi nuk mbushen mend
 70. Universitetet private dhe publikja qė s’e kemi ndėrtuar
 71. Shqipni e mjera Shqipni , kush t'ka qit me krye n'hi
 72. Porsi njė kopsht nė mes tė Europės
 73. Konspiracjon apo Fakt?
 74. A Dallon Shkelqimi Nga Llumi (ne Shqiperi)
 75. Fahri Balliu,ish-propagandisti i Enverit kryqezon regjimin e Enverit
 76. Krenar pėr popullin tim!
 77. Profesioni i Mitingashit
 78. Vrasje pėr nder!
 79. Emigracioni - Nderi e Turpi
 80. Sh. Dioguardi: Shqiperia te Perballet me te Kaluaren Komuniste
 81. Zgjedhja e Prokurorit te Ri te Republikes
 82. Lufterat e Komunisteve ne Shqiperi
 83. Monarkia: Opsion Bashkimi ose/dhe Strehe Shpetimi
 84. Fosilet e Sigurimit Punist
 85. Kercet Veza mbi leshkuqat..
 86. Ja si funksionon kontrabanda dhe krimi i organizuar ne veri te Kosoves
 87. Shoqeria Shqiptare Tregon Dobesi Morale
 88. Behgjet Pacolli
 89. Halloween ala-Shqiptarēe
 90. Pergojtori
 91. Politikane dhe Innjorante-Horra
 92. Gjithshka ne nje Dore
 93. Presidenti Uruguait,e shembulli i moralit ne politik.
 94. Cilesia e ushqimeve qe konsumojme
 95. Marokeni vret fėmijėt e tij, ndėshkoi gruan se hoqi shaminė
 96. 1 analize per 100 vjetorin nga Robby..
 97. Qosja, Rudina dhe Populli..
 98. Zogaj: Si u mor vendimi i opozitės pėr organizimin e 21 janarit
 99. A eshte Berisha "njeriu" i Ramiz Alisė?
 100. Ruci ri-grupon falangat enveriste..
 101. Shen Hashimi dhe 40 te marret!
 102. Pse pranuam,te varemi nga Beogradi!
 103. Atrofizim i Diplomacise e Qeverise Shqiptare
 104. Po shuhen ēerkezėt e kosoves
 105. Sportisti Kosovar me fam Botrore Perqafon fen Ortodokse
 106. Lezhė, romėt shpėtojnė foshnjėn
 107. Marrėveshje e Dyshimtė me Beogradin
 108. Lėreni Kosovėn tė qetė, tiranė tė Tiranės!
 109. Behgjet Pacolli shet pronėn e tij pėr t’i fituar zgjedhjet
 110. Shqiptare ne Shqiperi me Prejardhje nga Kosova
 111. Milioneria vret vehten..
 112. Vrasja nė qendėr tė Tiranės e kolonel Ahmet Krasniqit
 113. Pellumb Kulla: Nuk eshte Sali Berisha e Keqja me e Madhe
 114. INTERVISTA/ Deputeti i Agimit tė Artė Kristos Papas
 115. Shkėndija greke nė fuēin e barutit ballkanik
 116. Kush duhet te kete Frike?
 117. Socializmi Edverian
 118. Vehbiu: Ardian Klosi u tradhtua nga miqtė, kolegėt dhe tė njohurit
 119. Kadare: Shqipėria e ngatėrruar dhe e korruptuar ėndėrron Europėn, por ...
 120. Pėr Shqipėrinė edhe matanė Prevezės
 121. Shkenca, e dobishme apo e demshme per vet njeriun ?
 122. Kriza ekonomike, rritet kequshqyerja
 123. Edison Ypi, Hallati 176
 124. Rama shkruan kopje nė dorė
 125. A duhet te armatoset Ushtria Shqiptare ?
 126. Gazetaria dhe gazetarucet
 127. Taksa altruiste dhe socializmi progresiv
 128. Fundi i Berishės ėshtė i sigurt, por duhet patur kujdes!
 129. Referendum pėr rikthimin e dėnimit me vdekje
 130. Cmimi Nobel i Inxhinierise (akorduar nga prodhimi i Armeve Ruse) krijuesve te WWW
 131. Depozitat Bankare ne Qipro
 132. Kendi Edison Ypit
 133. Nga Fitorja ne Fitorje apo Nje Tranzicion ne Tirani
 134. Dekretet e presidentit minojnė besimin tek drejtėsia
 135. Kosova ktheu qumėshtin, Shqipėria bllokon miellin kosovar
 136. Shteti sot mė keq se nėn nazistėt?
 137. Dialogu, ēka mė pas?
 138. Dr Shefqet Krasniqi - Osmanlinjtė si amerikanėt
 139. Vjedhja e thesarit nga kreret e shtetit
 140. Brukseli dhe multifytyrat e ndarjes etnike nė Kosovė
 141. Shqiptaret vs Fqinjeve
 142. Edi Rama -21 janari varet vetėm nga 23 qershori
 143. Nexhmedin Spahiu - Mos i detyroni historianėt turq tė flasin me dokumente
 144. Marshim ultra-naziskin i Kreshnikut..
 145. Jon Harrison: Kosova, dashuri pėrtej vdekjes
 146. Tri motrat Hoxha: E kishim kushėri Enverin, por na internoi 30 vjet
 147. Nė Makofc mblidhen vullnetarė pėr luftėn nė Siri
 148. A do ta fitojė edi rama, pas shqipėrisė, edhe kosovėn?
 149. Nė kasafortėn e Titos gjenden 30 kg ar dhe 150 gurė tė ēmueshėm
 150. Tritan Shehu, ose kur Vatikani punon me dosjet e OVRA-s
 151. Kufijtė e Shqipėrisė dhe doktrina amerikane e kaosit kreativ
 152. Rexhep Qosja - Shteti Vrasės
 153. Nga do ja mbathe Lesi?
 154. Nexhmedin Spahiu - Reagimi i pamatur i Kadaresė
 155. Me Serbinė u pajtua vetėm Hashim Thaēi
 156. Policia e shtetit
 157. Mediat spanjolle janė tmerruar me spitalet shqiptare.
 158. "Beneluksi Ballkanik"
 159. Rexhep qosja: Ndihem keq kur ia zgjati dorėn deputetėve
 160. 20 autobusė tė rinj nė linjėn Kinostudio-Kombinat, Basha: Pėrmbushėm njė premtim
 161. Bisedojmė: Federata a Konfederata Ballkanike?
 162. Zgjedhjet, loja e Rames te parku i xha Tomit
 163. Elbasani, me shpejtėsi drejt kryeqytetit…
 164. Sheg e amel sheg e bute..
 165. Te pathenat per udbashin Sali Berisha
 166. 15 vjet burg per trimereshen Nazime.
 167. Modeli Edi-Koēo, sekt klientelist brenda PS-sė
 168. Transporti i pasagjereve ne Shqiperi
 169. Qeveria shtroj 10.000 km rruge brenda standarteve Europiane
 170. Partia Demokratike trashegimia me e lige qe na la komunizmi
 171. Jorida, zagari, shteti dhe populli
 172. Kosova Sot
 173. "Ja si vramė, premė dhe dogjėm nė Kosovė"
 174. Tė krenohesh me lulin
 175. Ajo qe te kapte per zhelesh iku vete per lesh
 176. Arian Cani nga Zonė e Lirė bie nė siklet me gazetarin e Show Meselation nga Mitrovica
 177. Sheshi i ri ne Shkup. Ku jan Tirana dhe Prishtina
 178. Vizioni i Sali Berishes Shqiperia 2005-2013
 179. Rrija e pensioneve, pensionistet me diete
 180. Papunsia ne Shqiperi
 181. Bashke-Fajtorizimi
 182. Bardhyl Ajeti
 183. Edvini per pronat ne Bregdet..
 184. Uje 24 ore nuk ka, kur vjen eshte me fekale
 185. Pesė ''bombat atomike'' qė shkatėrruan Shqipėrinė
 186. Analizė/ Terror nė ēdo qelizė pėr tė vendosur Monarkinė Berisha
 187. Mjeket Shqiptare, amatore dhe te papergjegjshem
 188. Skuadra e Rilindjes me ne krye Ramen, si Nastradini. Prezantim i turpshem ne Opinion
 189. Berisha tek Ēani
 190. Reprezalja e policisė bashkiake
 191. Albin Kurti - Jam pėr shamitė nė shkolla e mėsimin mbi fetė
 192. 10 betejat e berishės me mullinjtė e erės
 193. Mundesia e Perseritjes te binomit Berisha - Meta
 194. Braēe Buzhalės: Injorant. Ky: Fitove falė Edit
 195. Edison Ypi dhe 44-tra..
 196. Doktor i dashur..
 197. Blendi Fevziu analizon..
 198. Ku eshte gabuar...??
 199. "Dorheqja" dhe mos-ikja e salis
 200. Dorėheqje me dorėzani
 201. Miliarda Euro do hidhen per bulevardin e ri ne Tirane
 202. Flet Rusmajli..
 203. Sulmi ndaj ambasadores amerikane Jacobson!.
 204. Linja e autobuzeve te unazes ne bashkin e Tiranes
 205. ‘Ēuditė’ e zgjedhjeve, PD forcė e dytė nė Lazarat, PBDNJ parti e 4-t nė Dropull
 206. Pranimi i Pergjegjesise dhe Kerkimi i Faljes
 207. Po, Rilindja nis nga shembja e pallateve tė Lulzim Bashės
 208. Me ne fund nisma reale e hapjes dojseve
 209. Shkėlzenėrisė…
 210. Mungesa e kontrollit dhe prishja e ndėrtimeve pėr spektakėl
 211. Shqipėria e Rilindjes
 212. AL vs RKS
 213. Kejdi Mehmetaj nė parlament, deputetja mė e re nė historinė e Shqipėrisė
 214. Arritja ne besim
 215. Issei Sagawa
 216. Uji ka memorie!
 217. Apollo 11
 218. M. Pashaj replike me K. Krisafin mbi paktin detar me Greqine
 219. Qyteti Plak
 220. Dy kėngėtare serbe rrahen pėr bizensmenin shqiptar
 221. Aleatėt ''strategjik''
 222. Njė shqiptar me koeficientin e inteligjencės sė Da Vinēit, Anshtajnit dhe Njutonit
 223. Myftia i Novi Pazarit Nuk jemi turq as sllavė, ne jemi Ilirė
 224. Pervoj e hidhur ne Airoport te Shkupit
 225. Gjashtė mijė fjalė dhe asnjė nuk vdes?!
 226. Jo Gjithė tė Vdekurit Prehen nė Paqė
 227. Prishtine Inaugurohet Sheshi i Pavarėsisė “Ibrahim Rugova”
 228. Ushtaraket e Shqiperise dhe Shteti Njerk
 229. Irfan CANA:FJALIMI DEMAGOGJIK i KRYEMINISTRIT THAēI
 230. Dr. Shefqet KRASNIQI - Tragjedia e Sirise dhe "lutjet" e Vatikanit
 231. FC Prishtina nė duart e sheikut arab Al Dahash
 232. Nji rekuiem pėr banditin qė sapo iku
 233. How to become a man..
 234. Sa eshte data Sot?
 235. Sistemi me pike ne Patentat Shqiptare
 236. Pushteti i Plakut Mere dhe Rivendosja e Shtetit
 237. Kim Mehmeti: 'Zogu, Enveri dhe Saliu vegla te armiqeve'
 238. Nishani kendon Mera Joota Hai Japani
 239. Fushata zgjedhore pėr zgjedhjet e 3 nėntorit filloi - tė kemi kujdes!
 240. A jemi tė gjithė tė barabartė para ligjit?
 241. “Gjenerata e Re”, Probleme tė Vjetra!
 242. "Shpresa te Medha" prej Kumbarit apo Nunit, Tony Blair
 243. Teza e Mustafa Nanos: Me gegėt bėn komb, me toskėt bėn shtet
 244. Ilir Yzeiri: Ke tė drejtė, Berat Buzhala! Kjo ėshtė Kombėtarja e turpit!
 245. Tani merr gjobė edhe me Porsche Panamera
 246. Hendeku gjinor nė botė zvogėlohet
 247. "Pėrplasja e Edi Ramės me sigurimin qė mė ndiqte”
 248. Sali Berisha, nė ’96: Azem Hajdari spiun i sigurimit, vrasės, pjesė e bandave krimina
 249. Si ia morėn gjakun 100 foshnjave pėr t’ia dhėnė Enver Hoxhės
 250. Pasardhėsit e leshtė tė popujve tė lashtė