PDA

View Full Version : Jurisprudencė


 1. Mangėsitė nė Ligjin pėr tė drejtėn e autorit
 2. Si mund tė marrin pension ata qė nuk kanė mbushur vitet e punės
 3. Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetėsh
 4. Kushtetuta Shqiptare
 5. Ligji i Luftės sė shtetit Grek kundėr Shqipėris !!
 6. I dėnuari me vdekje, vdes i torturuar
 7. Kush pritet tė gabojė tė shkelė Kushtetutėn?
 8. Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove
 9. Drejtesia e ndytesirave te Brukselit
 10. Drejtesia amerikane
 11. "Drejtesi rrugaēesh" !
 12. Nuk lejohet shkaterrimi i familjes
 13. Rusia heq dorė nga Gjykata Penale Ndėrkombėtare
 14. Hagė : Prokurori Tieger, Mlladiq, ideator i masakrės sė Srebrenicės
 15. Femra 17-vjeēare akuzohet pėr pėrdhunimin e mashkullit 19-vjeēar
 16. Fillon gjyqi pėr lopėn e vjedhur nė vitin 1999
 17. Kosovė : Lansohet programi i kompensimit tė viktimave tė krimit
 18. Seks me 2 nxėnėsit, reagimi i mėsueses sė matematikės nė gjykatė
 19. Policia padit mushkėn se plagosi pronarin
 20. Gjykata ekstradon Ballist Morinėn nė Serbi, familjarėt kėrcėnojnė me vetėflijim
 21. Kanada autorizon regjistrimin me "seks neutral"
 22. Akuza t'renda ne adresen e misionit korruptuar evlopian, eulesh
 23. Rregullat e njoftimit ne administrate per gjobat
 24. Daēiq: Kosova na akuzon pėr dhunė ndaj 20 mijė grave
 25. Rade Markoviē ka dhėnė urdhrin pėr vrasjen e fėmijėve serb nė Pejė mė 1998
 26. OKB: Duhet tė dėnohen kryerėsit e krimit mė makabėr nė histori,...
 27. Denimin me Vdekje!
 28. Gjykates dhe prokurore persona non grata ne SHBA
 29. Le Pen urdhėrohet t'iu nėnshtrohet testimeve psikatrike
 30. Vasfije Goodman Krasniqi rrefen tmerrin e perdhunimit nga kriminelet e vuēiēit
 31. Pėrtej privatizimit
 32. Zeka: Arrestimet e para tė Speciales nė janar, ja lista me emrat e tė akuzuarve
 33. Kosove : policia e shtetit arreston 4 serbe te dyshuar per vrasjen e ivanoviēit
 34. Shtetas apo Qytetar
 35. Beogradi nė panik, shėrbimet sekrete zbulojnė vrasėsin e Ivanoviqit
 36. kadri udbashi : s'na gjen gje nga gjytata speciale serbe
 37. vesel debil udbashi flet per referendum !
 38. Stėrkėmbėsat e kushtetutės
 39. Marty: Tribunali i Hagės zhduku dėshmitė e mia pėr “shtėpinė e verdhė”
 40. Denim maksimal per vrasjen e gruas dhe vajzes 9 vjeēare
 41. Nėntė vite nga vendimi i GJND-sė, Haradinaj: Kosova mė e fortė se kurrė
 42. Serbia e liroi tri vite mė herėt vrasėsin e 14 civilėve shqiptarė nė Podujevė
 43. Dėbimi i shtetasve turq, ngritet kallėzim penal ndaj 22 policėve