PDA

View Full Version : Letėrsia shqiptare


Faqet : [1] 2

 1. Autori juaj i preferuar..
 2. Poezi Tradhetie jo poezi dashurie!
 3. Diskutime dhe vlerėsime mbi libra qė keni lexuar
 4. Talente Te Reja
 5. Arti letrar / Dedikuar Femrave
 6. OoO...poezi nenes o leter nenes..OoO
 7. Poezi Atdhetare
 8. Poezi tė preferuara shqipe
 9. Letersia shqiptare ( Moderne )
 10. Poezi nga ALMA PAPAMIHALI...
 11. Tregime..
 12. Poezi dhe krijime tė anėtarėve
 13. Syte e nenes....
 14. Titulli i nje romani..:)
 15. Gjergj Fishta edukoi njerėzit me shpirtin e tolerancės fetare e shoqėrore
 16. Aforizma nga Sami Frasheri
 17. Poezi (tė pėrziera)
 18. Letėrsia Shqiptare
 19. Krijime nga Clizia
 20. Poezi te huaja te perkthyera...
 21. Ditari i meditimeve.
 22. Poezi shpirti...
 23. 10 shkrimtarėt mė tė medhenj, qė nuk kanė marrė Nobel
 24. Ca vargje nga unė,e panjohura!
 25. Poezi nga mondsha (Edmond Shallvari)
 26. Tregimet e mia__
 27. Qielli Syve Tane
 28. Trendafil bardhe, mbi varrin e nje dashurie....!
 29. A ekzistonte te Kadareja njė projekt letrar?
 30. Jepni mendimin tuaj pėr nėnforumin e Letėrsisė!
 31. Mihail Grameno
 32. Letėr mikeshės sime
 33. Vargje mbi Tinguj
 34. Luan Starova-Koha e Dhive-
 35. Lirikat e mia
 36. Ēdo ditė diēka mė dhemb
 37. Rexhep Qosja
 38. Krijimet e mia
 39. tregim: "Lorena"
 40. Leter pranverore
 41. Poezi te Maku Pones
 42. Letersi Shqip per shkarkim!!!
 43. Aforizmat e Agim METBALĖS
 44. Ndėrroi jetė liriku i madh Vehbi Skėnderi
 45. Autore te rinje dhe poezite e tyre.
 46. Lomonosov: Miti ilir mund tė shuhet
 47. Historia fillon nė Ballaēao....
 48. Poezi te pavdekshme te Rilindasve
 49. Komente rreth temės "Poezi tė pavdekshme tė rilindasve".
 50. Poezi
 51. Flamuri i dėshirave
 52. Poezi nga Nene Tereza !
 53. Meny vjeshte
 54. Brunilda Zllami
 55. Koleksioni i pėrrallave tė pėrjashtuara
 56. Irfan CANA; TREGIME PĖR FĖMIJĖ
 57. Irfan CANA:Poema pėr tė rritur:BUZĖDJEGURIT E LIRISĖ
 58. Irfan CANA;DHĖMBĖT E ēATISĖ
 59. Irfan CANA;FLAMUJT E VJESHTĖS
 60. Irfan CANA:KĖNGĖ PĖR NĖNĖ TEREZĖ
 61. Irfan CANA:KĖNGĖ PĖR LUGINĖN E PRESHEVĖS
 62. Irfan CANA:METEORI YNĖ
 63. Irfan CANA:KĖNGĖ PĖR HERONJĖT E KOMBIT
 64. Dedikuar babait tim
 65. Femrat
 66. Librat Qė Kanė Tronditur Botėn
 67. Botė tė vjetra shkelin syrin nė distancė
 68. Akademia Shqiptare nominon Ismail Kadarene per nobel
 69. 103-vjet mė parė nė Manastir ka lindur alfabeti i sotėm i shqipes
 70. Poezi te zgjedhura per Shėn Valentinin
 71. Vjersha "rebele"
 72. Albanologėt: Nuk kanė lindur ende pėrkthyesit e Poradecit dhe Fishtės
 73. Ballada e Doruntines!
 74. Tregime...
 75. Kur dashuronin , Petro dhe Lasgushi ....
 76. "Kohė qirinjsh"
 77. Romani im i ri, "Facebook - koobecaF".
 78. Vajza e bregut tė lumit...
 79. In memoriam
 80. Ora ime e embel...
 81. Fabula te ndryshme..
 82. Sa per sqarim!
 83. Gjuha Shqipe
 84. Libri i momentit (qe ju pelqen) - Nje poezi, tregim ose fragment romani.
 85. Poezi e recituar - audiopoezi
 86. Poezi per kuajt
 87. Nga lirika popullore shqiptare
 88. Poezi per dashurine
 89. Poezi per atdheun dhe thenie per gjuhen
 90. POEZI TĖ ZGJEDHURA NGA ANTOLOGJI NGA ANTOLOGJI E VITEVE '70-te
 91. Shpirt shqiptar (mbresė)
 92. Kadare ndėr 100 librat mė tė mirė nė botė
 93. Aforizmat e Agim METBALĖS 2
 94. Paragraf , Edison Ypi
 95. Ju prezantojmė: “Diell pėr Ēamėrinė”, Sheremet Prokshi
 96. Kushtuar politikaneve
 97. Shekulli s“na bashkoi
 98. Tė lexosh, po pėrse?
 99. Ai Podrimja (28 gusht 1942 - 21 korrik 2012)
 100. Cikel poetik nga Lek Gjoka-Kallmeti
 101. Dy Mondėt e mi
 102. Poezi kulprash
 103. Jorgo Bulo: Mos falsifikoni, Ēajupi nuk ka poezi perverse
 104. Copeza shpirti..!(Krijime personale te anetarve..)
 105. Cili eshte libri i fundit qe po lexoni
 106. Martin Camaj dhe metafora e tij e cuditshme
 107. Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?
 108. Citatet tuaja te preferuara LetraRe ,.
 109. Emocionet ne Poezi
 110. Sfidat me librin nė Shqipėri
 111. Mirash Ivanaj dhe Trashėgimia e tij letrare
 112. Poezi pa titull...ne shqip dhe anglisht.
 113. Abdullah Konushevci
 114. Zgjodha pėr ju: Sylė Ademi - Aēareva, nga Halil Xani
 115. Cfare libri po lexoni apo keni lexuar?
 116. Laku i karafilte
 117. Letra e panėnshkruar
 118. Video me Poezi
 119. Ese ne gurbet
 120. Fatmir Muja - krijime
 121. Varrin Sdi Ku e Ki- poezi kushtuar te zhdukurve ne luften e fundit ne Kosove.
 122. Lakuriq me dur n’ xhepa
 123. Gjergj Fishta
 124. Drama
 125. Familjet e shkrimtarėve me tre-katėr spiunė tė sigurimit
 126. Lasgushi dhe Kosova, njė dashuri me ndarjen nė mes
 127. Buzė kazanėve
 128. Ashpersi
 129. Ilir Spata " Kush Jemi Ne?"
 130. Poezi nga Danel Cana
 131. Shpetim Selmani
 132. Komente rreth temės "Ashpėrsi"
 133. Ismail Kadare: Taksa qė paguam pėr tė qenė shkrimtarė nė diktaturė
 134. Poezi e veshur me lot!
 135. Krijime ( tregime, novela... ) me karakter edukativ
 136. Ma Vodhen Atdheun!
 137. I.Kadare : Ne studion dimėrore
 138. Ben Blushi fiton ēmimin European Union Prize of Literature
 139. Albatros Rexhaj
 140. Poezi per te kaluar kohen
 141. "Njė oficer francez nė Ballkan 1917-1925"
 142. Poezi te autorit Petrit Ruka.
 143. Pėrshėndesim me LIRIKĖ ... ( shpirtėrisht )
 144. Njesh me detin
 145. Krijime te Sorkadhes
 146. Tregime te shkurtra
 147. Kadare merr “ēmimin e Jeruzalemit” pėr vitin 2015
 148. Dikur ishim njerez!
 149. Esmeralda Proko: Femra shqiptare ka dy modele,mė tė mirat nė botė, Mbretėreshėn Teuta
 150. Jam shqiptar, S’jam "shqiptar"
 151. Perla e mrekullueshme e letėrsisė shqipe
 152. “MĖ JEPNI NJĖ BUZĖQESHJE, T'JU FAL DASHURI”, Adivie Hoxha
 153. pershendetje
 154. Sejfulla Maleshova
 155. Ē'rekomandoni pėr tė lexuar kėtė verė?
 156. Vrapoj veten pranė shpirtit
 157. Pak prozė tjetėrlloj
 158. Albatros Rexhaj!
 159. Cikėl poetik
 160. Patėzot
 161. Takėme alumini
 162. Natė e Valpurgas
 163. Koment
 164. Pantera
 165. E fshehta e fierit
 166. Askush s ja zgjat doren nji fisniku te vorfen
 167. Aromė trėndafili
 168. Pa TY!
 169. Dashuria pėr vėllanė
 170. Aforizmat e Agim Metbalės 3
 171. Balada e Shemo hajdutit
 172. Mjerimi
 173. Zgjedhim nga krijuesit e forumit poezinė dhe poet-in/en e vitit 2015
 174. Don Albo
 175. Libra tė rinj: "Fortesa e fundprillit '99", Sheremet Prokshi
 176. Bejte shqiptare"
 177. Thonė :
 178. ndalu beg se ka hendek -r.th.
 179. Tregim psikoanalitik
 180. Poezi nga poeti Bledi Ylli.
 181. Copeza vargjesh nga ditari im....."Lahuta e Coolit"
 182. Poezi nga autore te ndryshem.
 183. Shkrime mbreslenese.
 184. Franca nderon “Komandant” Kadarenė
 185. Shkėlqim Ēela: Si u krijua “Embriologjia” e diktaturės
 186. Sot, nē ditėn botėrore tė PUTHJES
 187. Libra tė rinj: “Kompasi moral i politikės mashtruese”, nga Argjend Hasani - Llashtica
 188. Ē'libra tė mirė na sugjeroni pėr verėn?
 189. Fjalori i Forumit (sipas meje)
 190. Zgjodh(ėm)a pėr Ju
 191. Takimi i shekullit Korrik 2016
 192. Tė mbrohesh nga vetja
 193. “Harrohet” Gjergj Fishta, asnjė aktivitet pėr 145 vjetorin e lindjes
 194. Shkrime sezonale :)
 195. Nėntor 9, 2016, 09:00-21:00PANAIRI I 19 I LIBRIT “TIRANA 2016″
 196. Musine Kokalari, shkrimtarja e parė shqiptare
 197. 28 nanduer
 198. Fjalet qe s'i thashė kurrė.
 199. Ndėrron jetė shkrimtari i madh Dritėro Agolli
 200. Pune
 201. Kodi E-4092
 202. "Kryengritja shqiptare", nga Mihal Grameno ( libėr elektronik )
 203. Libėr elektronik: Lufta e Dytė Botėrore - Evropa Juglindore
 204. Shkrimtari Rudi Erebara fiton Ēmimin e Bashkimit Europian pėr Letėrsinė
 205. Njė grua pėr tė pėrfytyruar botėn
 206. A mund tė flasim pėr “art leximi”?
 207. Pjetėr Arbnori, letėr mbesės nga burgu (1986)
 208. Kristi Spahiu - Shkrimtari i Verber
 209. Luljeta Lleshanaku - Katėr fjalė
 210. Hapet panairi i librit “Prishtina 2017”
 211. Gabojmė gjithmonė
 212. Lajm
 213. Gazmend Kapllani, Ditar i shkurtėr kufijsh
 214. Vargje nga Arbelo
 215. Shprehni ndjenjat e momentit me nje poezi!
 216. Poezi nga femijė i braktisur
 217. Kendoni copa nga jeta ime!
 218. Haruki Murakami- Lajmėtari Jazzit
 219. 15 vetė shikojnė qė kalon njė grua, po i 16-ti ēfarė bėn? (Pjesa e parė)
 220. Kam parė gjithēka
 221. Jam i semure doktor...
 222. Per femren - kryetema e kryekundrina e dashurise!
 223. Kali i bardhe i Skenderbeut, c'ngjyre kishte?
 224. Poezi nga Jeton Shehu.
 225. “Jeta e fshehtė” e Fan Nolit, vdiq beqar, por nė jetė dashuroi 7 gra
 226. Tregim me 7 fjale
 227. Bjeri t’i bijmė sa majtas djathtas
 228. New York Times : Bota habitet qe Kadare s'e merr ēmimin Nobel
 229. Kenge natyre
 230. "Mbi Varken e Karontit"
 231. Shqiptarėt “alergjikė” ndaj librave
 232. Cikėl poetik pėr nėnat nga poeti Lek Gjoka
 233. Pėr bukėn e gojės -Tregim nga Lek Gjoka
 234. Thjesht shkrimet e mia.........
 235. Botime tė reja: U promovua libri mė i ri i Veton Surroit, "Lopa e Macchiatos"
 236. Une,ai dhe vetmia.
 237. Ndahet nga jeta shkrimtari i njohur Fatos Arapi
 238. Ēfarė nuk ju pėlqen te autorėt shqiptarė?
 239. Libri shqip qė keni lexuar...
 240. Njė mesazh pėr Evėn...
 241. Kitshi dhe kallpi (Pjesė e V-tė)
 242. Evropės nė krizė i nevojiten etėr tė rinj (Kompleksi i Telemakut, Pjesa e Dytė)
 243. Eshte i drejte ky percaktim...?
 244. A lexoni libra artistike? Libri i fundit!
 245. Krijime nga Anathema
 246. Poezi
 247. "Kohė qirinjsh" 2
 248. Botės nė krizė i nevojiten nėnė tė reja
 249. Fillim Romani
 250. Hena