PDA

View Full Version : Mjedisi


 1. Mjedisi dhe njeriu.
 2. Shkatėrrimi i pyjeve nė Shqipėri
 3. Zhdukja dhe abuzimi ndaj kafshėve tė egra nė Shqipėri
 4. Shkatėrrimi i parkut tek ish-fusha e aviacionit, banorėt kundėr
 5. Matematika e re e frikshme e ngrohjes globale
 6. Furrat e gelqeres ne Kruje - Fushe Kruje!
 7. Slogani "Per Nje Shqiperi te Paster"
 8. Peticion pėr ndalimin e therjes masive tė qingjave nga qeveria
 9. Vegjetarianizmi dhe shėndeti
 10. Pyetje dhe fakte mbi veganizmin
 11. Firmosni deklaratėn e njė partriotizmi tė ri
 12. Tė Gjelbėrit: Njė zė nė Parlament kundėr plehrave dhe centraleve nukleare
 13. Thirrje pėr pjesėmarrje nė shkėmbim rinor nė Estoni
 14. Kryeqytetasit estonez me transport publik falas
 15. Shkatėrrimi i lulishteve tė fundit nė Tiranė me planin e ri urbanistik
 16. Lokalet ku respektohet ligji pėr ndalimin e duhanit nė mjediset publike
 17. Gjuetia dhe peshkimi ne republiken e shqiperise
 18. Njė konkluzion fatal qė vjen nga rruga
 19. Sokrati dhe tulipanet..
 20. Patrick Svensson: Shqipėria, peizazhe tė bukura e plehra pa fund
 21. Shkatėrrimi i mjedisit nė Tiranė nga fetė
 22. Skandal nė Butrint, ekskavatori hyn tek Forumi Romak
 23. Antarktiku nė shkrirje e sipėr
 24. "Ta Pastrojmė Shqipėrinė nė njė Ditė” – 22 Nėntor 2013
 25. Sharra, mbetjet qė helmojnė gjithė Tiranėn
 26. Cfare po ndodh ne Siberi!?
 27. Trishtimi i zonjes Kodheli!
 28. “National Geographic”: Zogjtė shtegtarė, 2 vite tė lirė nė qiellin shqiptar
 29. Hominidae
 30. Macet. Te voglat dhe te medhate
 31. Katastrofė ekologjike nė liqenin e Fierzės
 32. Qėndrimi ne natyrė- kujdes nga rriqnat!!!
 33. Firma “Gjikuria”, masakėr mjedisore pėr rrugėn e Palasės
 34. Kopshtari/perime/dekoracion.
 35. Filipinasit mbjellin 3,2 milionė pemė pėr 1 orė!
 36. Shpyllezimet masive dhe vatrat e zjarrit
 37. Ajri vrasės i Tiranės
 38. Pukė, shkatėrrohet masivi pyjor i Krrabit
 39. Pėrse klima ėshtė ēmendur?
 40. Ferma BioOrganike fshehur pranė Tiranės
 41. Bimėt
 42. Ndotja e lumit Gjanica
 43. Prishet shatervani i vjeter 86 vjecar ne durres!
 44. The Guardian: Rreziku nga bumi i ndėrtimit tė digave
 45. Ju nuk e dini se ē’po humbni me Vjosėn!
 46. Prodhimet e pastra per prodhimin e Energjise(vidio dokumentar)
 47. T'u qepemi kodrave...
 48. Raporti: Shqipėria e rrezikuar nga katastrofat
 49. Bukuritė e rrethinave tė Tiranės
 50. Davaja me turizmin
 51. Shqipėria pėr "The Guardian": Njė perlė e ēuditshme e lėnė pas dore
 52. Muret legjendare tė Rozafės
 53. Burimi i Viroit
 54. Gati pr/ligji, ndalohet 10 vjet prerja e pyjeve pėr qėllime fitimi
 55. Shkaba e fundit; si po zhduken llojet e zogjve nė vendin tonė
 56. HEC-et e Librazhdit qė futėn nė “luftė” banorėt me shtetin
 57. Ndotet bregdeti i Durrėsit, policia nis hetimet
 58. Kurveleshi, njė zonė me potenciale tė larta turistike por e harruar mes malesh
 59. Vjen dimri
 60. Njė vend i rrallė nė majat e Shqipėrisė
 61. Ndotje alarmante nė Kinė, mbyllen shkollat, reduktohet qarkullimi
 62. Filloi prerja e pemėve te Parku i Liqenit nė Tiranė
 63. Parku nė 3 kohė
 64. Ministria e Bujqėsisė bllokon shpalljen e Porto Palermos si zonė e mbrojtur
 65. Kalaja e Bashtovės
 66. Alarm - Thyhet Rekord Global Nxehtėsie
 67. Tė parandalojmė vrasjen e Valbonės
 68. Kujdesi ndaj papagajve:)
 69. Pėllumbat
 70. Guroret e pakontrolluara kėrcėnojnė malin e Tomorrit
 71. Toka po e humb drejtpeshimin
 72. 500 fidanė pėr Lurėn
 73. Krimi i paralajmėruar nga depozitat e Petrolifera-s
 74. Disa, tė pakėnaqur nė plazhet e jugut
 75. Ku i kaloni pushimet dhe ndonje mendim per jugn e Shqipris?
 76. Tradita rikthehet pėrmes dėshtimit
 77. Kepi i Rodonit
 78. Qytetarё, deputetё e qeveritarё - mos lejoni importin e plehrave e mbeturinave
 79. Kėmbėmadhi
 80. Prishen lulishte nė Xhabije, Shkodėr
 81. Biēikleta, zgjidhja pėr njė qytet mė tė jetueshėm
 82. Njeriu dhe ujku shokė? Tetovari tregon se ėshtė e mundshme (Video)
 83. Ēfarė do tė ndodhte nėse Toka do tė rrotullohej nė anėn e kundėrt
 84. Alarmi i ambientalistėve: Ndalni HEC-et, po shkatėrrohen lumenjtė e Shqipėrisė
 85. Njė investim i dyshimtė shkatėrrues pėr Parkun Kombėtar tė Divjakės
 86. Ekspertėt e mjedisit kundėr ndėrtimit tė Divjaka Resort
 87. Gjykata Administrative ndalon ndėrtimin e hidrocetralit tė Poēemit mbi Vjosė
 88. Parku kombėtar i Karavastasė
 89. Valbona nė njė album fotosh
 90. Trump: SHBA tėrhiqen nga marrėveshja e Parisit
 91. “Let’s Do It Kosova” pastron Gėrminė, mbjell fidanė e lule
 92. Fermė bio nė Kosovė
 93. Parku i drenushave
 94. Kanioni i Gjipės, mrekulli i natyres shqiptare
 95. Kjo ėshtė gropa qė po tmerron botėn (FOTO LAJM)
 96. Unė jam Shkumbini...
 97. Filmohen pėr herė tė parė gjirafat e bardha
 98. Glifosate (glyphosate)
 99. Bletėt nė rrėzik nė Shqipėri
 100. ...100 mijė qytetarė pėr pastrimin e Kosovės
 101. Ngrohja globale !
 102. Nje lajm i mire per shtresen e ozonit
 103. Kokėdhima bėn thirrje pėr luftė: Plehrat e Europės po vijnė nė Shqipėri
 104. Natyra dhe shqiptaret
 105. Fauna e madhe ne rritje ne Europe.
 106. Avullimi natyral edhe mbiperdorimi njerezor i liqeneve te medha.
 107. Pensionisti nga Prishtina qė ushqen zogjtė e Gėrmisė
 108. 10 vendet mė ekologjike tė botės
 109. Njė mrekulli natyrore zbulohet nė zonėn e Elbasanit
 110. Fshati i vogėl i fshehur brenda Kanionit tė Madh
 111. Vaclav Smil,shkencetar dhe profesor
 112. Emrat e luleve
 113. Ministri i Mjedisit ne Qeverine Haradinaj merr ēmim nderkombetar...
 114. Pemetaria dhe vreshtat ne Shqiperi
 115. Mbi vlerėn e naftės dhe vlerėn e Zagories
 116. Leksion goditės pėr shqiptarėt nga njė turist i huaj...“Ne bėjmė pis, ata pastrojnė"
 117. OKB: Ka filluar tė ēahet mbulesa e mbetjeve bėrthamore
 118. Kosova s'pranon mbeturina radioaktive t'evropes plake
 119. Plazhi i kuq i Kinės, njė kryevepėr e natyrės.
 120. Turizmi shqiptar, lopė nė vend tė pushuesve
 121. Mendimi gjenial i njė shqiptari
 122. Teknologjia nė ndihmė kundėr smėrēit...
 123. Shqipėria e fundit nė Evropė pėr cilėsinė e plazheve
 124. Historia treshekullore e Mullirit tė Bėrdynajve
 125. Skandali, KLSH: Nė Shqipėri futen pesticide tė rrezikshme nga Kina,...