PDA

View Full Version : Ēėshtja kombėtare


Faqet : [1] 2 3

 1. Ēamėria
 2. Ka ardhur koha pėr Shqipėrinė Etnike
 3. Ne jemi 99%...
 4. Fjalimi origjinal i Ismail Qemalit mė 1912!
 5. Deklarata e Pavarėsisė sė Kosovės
 6. Haliti: Shkupi, kryeqendra e Vilajetit tė Kosovės
 7. Epopeja e uēk-sė
 8. Thaēi: Nėse preken kufijtė, shqiptarėt nė njė shtet
 9. Amerikanja “Pilotja e vdekjes” qė bombardoi Serbinė pėr 200 orė rresht !
 10. Shqipėria e Kosova shėnojnė 134 vjetorin e Lidhjes sė Prizrenit
 11. Gjakmarrja, krimi dhe turpi ynė i pėrbashkėt
 12. Nė Greqi jetojnė 4 milion shqiptarė
 13. Fundi i mbikėqyrjes sė pavarėsisė sė Kosovės
 14. Harta qė bashkon tokat shqiptare nė 2035
 15. Gatishmėria e ushtrisė, 72 orė 750 mijė ushtarė “nėn armė”
 16. Masakra Greke e Panaritit 1914!
 17. Letra qė e bėri presidentin e SHBA, Udro Uillson mik tė Shqipėrisė
 18. Shen Naumi
 19. Veprimtaria antikombėtare e esat pashė toptanit 1912 - 1920
 20. 28 Nėntori po vje!
 21. Greqia jep licensen e pare ,per nafte ne DETIN JON
 22. Festimi i Pervjetorit te Akademise se Shqiperise
 23. Grekėt: “Ja si do tė na i copėtoj kufijtė Rendi i Ri Botėror!”
 24. Censusi: 83% shqiptarė, 0.87% grekė
 25. Edhe Lugina e Preshevės kėrkon autonomi
 26. Serbia rrėnoi pėrmendoren e UĒPMB-sė nė Preshevė
 27. Provokimet e fyromianėve ndaj shqiptarėve
 28. "Shqipėria e madhe"
 29. Bashkimi Kosovė-Shqipėri, kėrkesa nė KQZ, Spahiu: Nė BE si Federatė Shqiptare
 30. Aksh.
 31. Serbia theri 70.000 shqiptarė dhe dogji 600 fshatra shqiptare
 32. A do tė bėhet Shqipėria?
 33. Letėrkėmbimi i Fan Nolit me Enver Hoxhėn
 34. Tėrhiqet Berisha, s’ka pasaporta pėr kosovarėt
 35. Selimi per Bukoshin..
 36. Namiku per Berishen..
 37. Thaēi: Do tė krijohet Asociacioni i komunave serbe nė veri
 38. Hapet shoqata "Ēamėria" nė Izmir
 39. Sa e njohin shqiptarėt kombin dhe njėri-tjetrin?
 40. Zgjedhjet vendore nė FYROM (Maqedoni) 2013
 41. AK: pėr bashkimin me Kosovėn. KQZ tė reagojė pėr peticionin
 42. Demaēi: Koha, tė bashkohet kombi i ndarė nė 6 shtete
 43. Pack: Nacionalizmi pas 20 vjetėsh - i habitshėm!
 44. Atė qė kėrkojnė serbėt nė Kosovė, tė vlejė edhe pėr shqiptarėt nė Serbi
 45. Rrėfimi i Niko Stillos nga Preveza, historianit tė shquar pellazgo-ilir
 46. Me 30 mars: Proteste per Mitrovicen
 47. Kryetari i Bashkisė sė Selanikut: Termi "Vorio Epir" nuk ekziston
 48. Presheva shpalli mbrėmė vonė “Autonominė e Luginės”
 49. Shqiptarėt autoktonė-vendas nė Greqinė e sotme
 50. Reagimi i qeverisė shqiptare pėr demonstratat e vitit 81
 51. Kur e parashikoni bashkimin e Shqiperise me Kosoven ?
 52. Amaneti i presidentit amerikan Washington pėr shqiptarėt
 53. Rezoluta came pro dhe kunder
 54. Mesjeta shqiptare sipas arkivave kroate
 55. Rreth disa ēėshtjeve tė pandriēuara tė Pavarėsisė dhe tė "Kuvendit tė Vlorės"-1912
 56. Shperberja e nje shoqerie dhe tragjedia e femres shqiptare
 57. Dhunimi i integritetit territorial te Republikes se Kosoves
 58. Beogradi: Shqipėria e Madhe po troket. Thirrje per nje lufte te re Ballkanike
 59. Maqedonia (FYROM) me ligje raciste u mohon shqiptarėve shtetėsinė
 60. Karikatura kundėr copėtimit tė Shqipėrisė nė 1913
 61. Ja kush duhet ta udheheqe Dardanine
 62. PARADOKSI YNĖ ( SHQIPTAR)! - Nxėnėsit mėsojnė: Kosovarėt janė fisi ynė i madh
 63. Huliganėt sllavomaqedonas shkatėrrojnė shtėpinė e alfabetit shqip
 64. Mali i Zi dhunon shqiptarėt nė Martinaj
 65. VV nė SHBA, pėr rėndėsinė e bashkimit me Shqipėrinė
 66. Avokati i ēėshtjes ēame: Drejtėsi e kryer, jo e vonuar
 67. Krimet e Serbisė nė Burgun e Dubravės
 68. Lugina, me dy zyra nė Kosovė
 69. Qendrimi i Enver Hoxhes per shqiptaret e Kosoves dhe shqiptaret e tjere te ish Jugosl
 70. Deputeti kosovar: Skėnderbeu nuk ka qenė hero kombėtar, por hero i katolikėve
 71. Besim e Qellim i Nje Shqiptari: SHTET - KOMBI
 72. Propagandė fetare duke pėrdorur mantelin e "atdhedashurisė"
 73. Joseph: Vetėvendosje, ndėrroni qasje nėse doni bashkėpunim
 74. Shqiptarėt ortodoks nė Maqedoni po u kthehen rrėnjėve
 75. Alfabeti Pellazg
 76. Marredheniet Jugosllavo-Ruso-Shqiptare pas LIIB
 77. “Jerusalem Post”: Izraeli nuk do ta njohė Kosovėn
 78. Nuset nga Shqipėria ringjallėn fshatrat e Manastirit
 79. Reka jeme: e mjerė!
 80. Nga cili popull e ka prejardhjen populli ynė ?
 81. Drecun: T’i afrojmė shqiptarėt “tanė”, pėr t’i larguar nga Tirana!
 82. 3-vjetori i vdekjes sė Aristotel Gumes, Agimi i Artė akte antishqiptare nė varrezat e
 83. Pushtimi i ‘39 dhe letra e Duēes qė Hitleri nuk e mori kurrė
 84. Arjan Ēani: Propozoj qė shqiponja e flamurit tė jetė me njė kokė
 85. Serbėt provokojnė me muzikė ēetnike Nė Veri
 86. Shihni kete video te luftes ne Kosove
 87. TĖ TJERĖT PĖR KARAKTERIN E SHQIPTARĖVE - Franc Nopēa
 88. Provokim ekstrem - Greqia ne lufte te ftohte -Shqiperia hesht
 89. Barbaritė greke nė Shqipėri - Costa P. Tomori Leusa, 1917
 90. “Shqipėria Natyrale”: Deputetėt shqiptarė rrezikojnė burgun
 91. Dinamika bashkėkohore e identitetit Shqiptar
 92. Mehmet Shehu jugosllavėve: Do tė mbrojmė kosovarėt, se na ka lindur njė nėnė!
 93. Sa reale eshte Shqiperia natyrale ?
 94. Demaēi: Serbia po krijon “Republika Srpska” nė Kosovė
 95. Shenjtorja shqiptare qė i luten sėrbėt
 96. E vėrteta e Ndarjes sė Madhe Fetare nga Arbėr nė Shqiptarė
 97. Lufta Ballkanike u bė vetėm pėr portet e Shqipėrisė
 98. Agimi i Artė: Protesta, dėshmi se do luftojmė pėr Vorio Epirin
 99. Moisiu: Koha e bashkimit tė Kosovės me Shqipėrinė
 100. Lefter Ēipa: Grekė! Kujdes nga luani i shqipes
 101. Pėrgjumja e shqiptarėve nė Maqedoni
 102. Kristo Frashėri: Janullatosi nacionalist grek, do Vorio-Epirin
 103. Tė shpallet “non grata” Lėvizja “Agimi i Artė
 104. DOKUMENTI i vitit 1992/ Pjetėr Arbnori i kėrkonte Berishės qė tė ekstradonte Janullat
 105. Rrenjet tona
 106. Shqipėri-Greqi, tension pėr ēamėt
 107. Isufi: ēamėria tokė e lashtė shqiptare, ēamėt autoktonė, atdhetarė dhe fisnikė
 108. Papulias nė Tiranė, “Kathimerini”: I duhuri pėr nxitjen e miqėsisė
 109. Surpriza Shqipėri-Greqi, ende s'na njohin as kufirin tokėsor
 110. Zbuluesi i dorėshkrimeve tė rralla shqipe nė bibliotekat greke
 111. Nikolici, "dikur": Shqiptarėt do t’i pėrzėmė pėr nė Shqipėri
 112. Preshevė, policia serbe hyn nėpėr klasa, konfiskon librat shqip
 113. Kongresi i Manastirit, 105 vjete alfabet i gjuhes shqipe
 114. Festė dhe protestė nė Preshevė
 115. Qytetėrimi shqiptar dhe besa
 116. Historiani serb Mihaljēiē: Serbėt tė ardhur, shqiptarėt autoktonė
 117. Krimet serbe nė Kosovė – Dosja Dikoviq ( rejoni i Drenicės )
 118. Golgota shqiptare-qė historia tė mos harrohet!
 119. Shkencetaret Grek flasin per Camerine
 120. Rexhep Qosja : Ibrahim Rugova tradhetar, shkoi tek Milloshevici !
 121. Dashuria e shqiptareve katolik ndaj Serbise dhe Milloshevicit ne Kosove
 122. Rrėfime Tronditėse - Tmerri nė ditėn e gėnjeshtrave
 123. Kisha Ortodokse, gjuhė tė parė atė greke,tė dytė gjuhėn shqipe
 124. Tė ndryshohen kufijtė, tė bashkohen Kosova dhe Shqipėria
 125. Kusari-Lila, Vulinit: Mendo, para se tė nisesh pėr nė Gjakovė
 126. Medvegja po braktiset, kthehuni!
 127. Mos na quani shqiptaro – maqedonas, jemi shqiptarė tė Maqedonisė
 128. Kur ta marrin gjuhėn e s’tė lėnė me fol shqip!
 129. 15 vjet nga masakra e Reēakut
 130. Greqi, "Kathimerini": Shqiptarėt s’kanė mėsuar nga historia
 131. TURP-Forumi i tė Rinjve Myslimane fyen Nėnė Terezėn: Tė gėzuar pėr bustin
 132. Gjykimi i “Ēakallėve” dhe terrorizimi i Pejės nė emėr tė Serbisė
 133. Greqi, Kristos Papas nga burgu shqetėsohet pėr Himarėn
 134. Shėn kozmai, profeti antishqiptar
 135. Ne kemi njė mergatė
 136. Filluan dajret....perse himara duhet te kete status te vecante...
 137. Shtėpitė e harruara tė njerėzve tė shquar
 138. Debati rreth pjesėtarėve shqiptar te UDB-se, ne Kosove
 139. Milano: Shqiperi-Kosove ne nje konsullate.
 140. Kryeministri shqiptar : Gjermanėt na ofruan shtet tė pavarur, Ēamėrinė dhe Kosovėn
 141. Dėnohen “Ēakejtė”
 142. Thirrje antishqiptare nė Himarė parrulla nė greqisht, njė i ndaluar
 143. Shpallet Republika e Arvanitisė
 144. James Blunt: I kemi shkatėrruar serbėt
 145. Etika e bashkėjetesės dhe e qėndresės. Pse Peticioni ngatėrrohet me Koalicionin.
 146. Trashėgimia Pangallos dhe qėndrimi i sotėm i Greqisė ndaj Ēamėrisė
 147. Grupe paramilitare pėr ēlirimin e Vorio Epirit
 148. Opinion - Imazhi i Shqiperise ne bote! (6 shkurt 2014)
 149. Nje cift i huaj ne Shqiperi.
 150. Shqiptarėt nė Ukrainė
 151. Mesjeta shqiptare sipas arkivave kroate
 152. "Arvanitasit e Greqisė, mė tė pafat se arbėreshėt e Italisė"
 153. Historia e shkolles se pare shqipe
 154. Rreth disa ēėshtjeve tė pandriēuara tė Pavarėsisė dhe tė "Kuvendit tė Vlorės"-1912
 155. Dilni se erdhi … Enveri !
 156. Patrioti sot
 157. Unioni evropian Shqipėri-Kosovė
 158. Kur Shqiperia ishte Nje - Kosove 31 maj 1943
 159. =Grimca jete nga:Faik Konica=Albania=1904+
 160. GREQI- formohet partia arvanitito-shqiptare "Ερυθρόμαυρο Τόξο".
 161. Fronti pėr Bashkimin Kombėtar
 162. Zgjedhjet 2014 ne FYROM!
 163. Enver Hoxha Greqisė: Po na sulmuat, do tė vihen nė vend padrejtėsitė historike
 164. Top Channel sjell rrėfimet e grave tė dhunuara nė Kosovė
 165. Kosove "ora" po te hec mbrapsht!
 166. Amerikanėt: Carl Bildt ėshtė pro-serb
 167. Njė serb pėrēan 7 milionė shqiptarė
 168. Ribashkimi-problemi qėndron te politikanėt nė Tiranė e Prishtinė
 169. Pa koment: Kur do tė shpėtojė Shqipėria?!
 170. Pakti britanik i Enverit
 171. 12 rusė shqetėsojnė Kosovėn
 172. Kastriot Myftaraj: herėt a vonė do tė ketė luftė etnike e pėrgjakshme
 173. Tetė kryeministrat qė “prehen” jashtė Shqipėrisė
 174. Kurti: Bashkimi me Shqipėrinė nuk ēon nė luftė ballkanike
 175. Berishaj: Pjesėtarėt ēam mund tė bėhen pjesė e UP-sė
 176. Shqiptarėt kėrkojnė ndėrprerjen e “kolonizimit” nė veri tė Mitrovicės
 177. Shqetesimet e Hooper-it
 178. Historia e marrėdhėnieve Shqipėri-BE
 179. Filloi nė Prishtinė e Tiranė "Java e Ēamėrisė"
 180. Kurti: Ēamėria tė dalė nga harresa
 181. Xhihadistėt shajnė dhe godasin bustin e Skėnderbeut nė Kaēanik
 182. Pamja shqiptare e Maqedonise, dje, sot dhe neser
 183. A kemi nevojė edhe pėr pak ngritje tė vetėdijes kombėtare
 184. Vajzat shqiptare nė Rashkė pėr t’u njohur me djem nga Serbia
 185. FSK me uniforme kombetare
 186. Fshatarė tė tė gjitha kohėrave, bashkohuni!
 187. Athinė, dėshton protesta e organizatės sė ashtuquajtur “vorioepiriote”
 188. Reforma Territoriale, Dule: Himara me referendum. Rama: I dashuri im, lexo Ēabej
 189. Kurthi serb: Turqizimi i shqiptarėve – armiqėsimi me Evropėn
 190. Rraca shqiptare me superiorja ne bote.
 191. Zgjodha pė ju - Shpirti i mėrgimtarit: "Malli i atdheut", Faik Konica
 192. Manipulim i fėmijėve
 193. Masakra malazeze mbi fisin Kuē (1858)
 194. Nė Sanxhak fillon kthimi i mbiemrave burimor
 195. Fshati i malit tė Shenjtė Orosh
 196. Ēashtja e shkronjave shqipe
 197. Shqiponja dykrenare e himarės
 198. Autoktonet arber to Kosoves, kishat shqiptare katolike te shtremberuara
 199. Zia Kombetare
 200. Flamuri i shqiptarėve, ndėr mė atraktivėt nė botė
 201. Vizatime pro-Islamik ne Kosovė
 202. Sondazh-A duhet qe kryeministri te vizitoje serbine?
 203. "Shqipėria e Madhe" - term tendencioz
 204. Pasardhėsi i Skėnderbeut, Xhorxho Maria: Ka ardhur koha tė njihemi zyrtarisht
 205. Divat shqiptare qė u veshėn kuq e zi
 206. Bali Bajram Nokshiqi, Luftėtar martir i Ēėshtjes Kombtare
 207. Fjalė me vėnd!
 208. “Nacionalizmat ballkanike” nuk ekzistojnė
 209. 1Komb - 1Shqipėri - 1pasaportė
 210. Besa shqiptare ma shpėtoi jetėn
 211. Ja si u asimiluan shqiptarėt nė Maqedoni
 212. Studiuesja ruse: 'Shqipėria e Madhe', realitet brenda pesė vjetėve
 213. Kali i Trojės, 70 vitet e agjenturės greke nė Shqipėri
 214. Fakte rreth nacional-shkatėrrimtarėve
 215. Nishani dekoron Majlinda Kelemendin me titullin "Nderi i Kombit"
 216. “Exclusive”, shqipja e Ēamėrisė
 217. Aleatėt nė 1942: Nė Shqipėri po ndizen flakėt e rezistencės
 218. Tradhtimi i Mukjes dhe Mos-Mėsimi nga Historia
 219. Rama pėr minoritetet: S'kemi nevojė pėr leksione, Himara ėshtė shqiptare
 220. LANĒ dhe naivitetet e "intelektualėve" shqiptarė
 221. Pse nuk lejohet gjuha shqipe ne Turqi ?
 222. Shqiptarėt e Tivarit po asimilohen
 223. Imazhi i shqiptareve ne internet
 224. Pėrēmimi e pėrbuzja mes shqiptarėve
 225. Perdhosja e nderit Shqiptar.
 226. Feja, shkaktar i percarjes se shqipetareve mes vete?
 227. Amaneti i babait
 228. Toleranca ndaj jo-shqiptarėsisė dhe kundra-shqiptarėsķsė ėshtė vetėhelmķm
 229. Ndahet nga jeta pinjolli i vjetėr i Kapidanėve tė Mirdites, Dede Gjomarkaj
 230. Malazezėt deformojnė historinė shqiptare
 231. Pse fshihen bisedimet e Tiranės me Beogradin?!
 232. Pėrplasja e historianėve nė Turqi pėr arvanitasit dhe ēamėt nė Greqi
 233. Lamtumirė biri i babit!
 234. Himni i Kosovės!
 235. Berisha-Basha pranuan kushtet mė tė kėqija pėr "Paktin Detar"
 236. Alarmohen serbėt: Shqiptarėt po e "pushtojnė" Nishin!
 237. Nė Greqi jetojnė 4 milion Shqiptarė (ARVANITAS)
 238. Lugina e Preshevės nėn pushtim sllav, Tirana hesht
 239. Chopard : “gabim historik” njohja e Kosovės
 240. Rrėfimi i bashkėluftėtarit tė Adem Jasharit: Komandanti Legjendar u la vetėm nė betej
 241. Demaēi: “Epopeja e UĒK-sė” mos tė nėpėrkėmbet
 242. Alba Bicurri, fituese e Ēmimit tė Ekselencės nė SHBA
 243. Kom. i Jashtėm nė parlamentin grek, kėrkohet kushtėzim pėr pavarėsinė e Kosovės, anėt
 244. Mendimi Kombėtar Nacionalist Shqiptar
 245. Gjenocidi i soldatekses serbe ne Kosove
 246. Hoxha nga Prizreni: Nė Kosovė s'ka pasur shqiptarė - ata i solli Turqia
 247. Bashkimi nė rrugėn klasike, shqetėsohen serbėt
 248. Asnjanėsia e Shqipėrisė nė Luftėn e II Botėrore (1943-1944)
 249. Kandidati i PBDNJ pėr Himarėn, ish-i dėnuar pėr sulmin ndaj repartit tė Peshkėpisė
 250. Cfare mendimi keni per filmin e ketij ''Leonard Bombaj''?