PDA

View Full Version : Gjenetikė


 1. ADN-ja vs genjeshtrave Herodotiane
 2. Y-DNA e Fiseve Shqipetare
 3. R1b Varianti i Ballkanit
 4. E-v13
 5. Leka i Madh origjinale ose ushtaret - J2b2*?
 6. MDLP Ancient Roots K18 (gedmatch.com)
 7. EUROGENES K13 i Shqiptarve te TA
 8. Eurogenes_ANE K7
 9. Eurogenes EUtest V2 K15 Admixture Proportions
 10. The Geography of Recent Genetic Ancestry across Europe.
 11. Standing at the Gateway to Europe - The Genetic Structure of Western Balkan Populatio
 12. ADN mė e hershme e njeriut modern
 13. Haplogrupet ballkanike ("E3b-M78", "J2b" dhe "I1b")
 14. Kromozomi 'Y' i Shqiptareve (Ferri et al. 2010)
 15. IBD e Shqiptareve
 16. Rezultatet e Skerdilaidas n'23andme
 17. Kompania YFull ka dhėnė disa shifra sa janė tė vjetėr haplogrupet
 18. Mendime mbi perberjen gjenetike te popullsise shqiptare
 19. Nje studim i ri (2015) qe i krahason haplogrupet e Shqiptareve me te Arberesheve
 20. Gjenetike per fillestaret: Y-DNA, mtDNA, DNA Autozomale etj
 21. Popullsitė-fantazma tė Europės
 22. DNA e Kretaneve te vjeter
 23. J2b - Haplogrupi Ballkanik
 24. Postoni Gedmatch Eurasia K10
 25. Postoni Eurasia 11 - CHG - NAF
 26. Disa Njerėz mund tė kenė ADN Jashtėtokėsorėsh
 27. Shqiptarėt me mė shumė gjak afrikan ndėr europianėt?
 28. Universiteti i Kalifornisė: Shqiptarėt, mė homogjenėt nė Evropė
 29. PCA map e te testuarve te antarve te TA ne EUROGENE K15
 30. Te ndertojme pemen Gjenealogjike familjare.
 31. Testi gjenetik qė po habitė botėn!
 32. Gjenetika Shqiptare
 33. Pema gjenealogjike e Dukagjinėve
 34. Rindėrtim i bazuar te adn-ja - vajzė pellazge nga thesalia
 35. Gjenetika Gollobordase
 36. Studimi Gjenetik i Universitetit tė Kalifornisė: Shqiptarėt, mė homogjenėt nė Evropė,
 37. Formimi Gjenomike i Azise Jugore dhe Qendrore
 38. Cili eshte haplogrupi juaj?
 39. MyOrigins II - Autosomal DNA Results
 40. South Slavic MyOrigins II results
 41. Rezultatet e mia tė ADN
 42. Etnogjeneza e Shqiptarėve sipas gjenetistėve
 43. A mendoni se perben ndonje rrezik qe te ngarkosh ''raw DNA data''.
 44. Per here te pare ne nje emision shqip diskutohet rreth gjenetikes se shqiptareve!
 45. Cfare dime mbi halogrupin I1b?
 46. Eurogenes k36 Similarity Tool Map
 47. mytrueancestry.com
 48. J2b2-L283 dhe kolonizimi Ilir / Indo Evropian