PDA

View Full Version : Filozofia | Psikologja | Sociologjia


Faqet : [1] 2

 1. Armiqtė e Arsyes
 2. Cfarė mendoni: a ekziston jeta pas vdekjes ?
 3. Mendimi juaj mbi tradhėtinė
 4. Homoseksualizmi Semundje Shoqerore ?
 5. Mendimi juaj per krimin e pasionit
 6. Filozofi i vjeter Karl Marks ka dhene mendimin e tij per kete vidio, jepeni dhe ju.
 7. Besoni ne parandjenja ?
 8. Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar
 9. Meshkujt flasin me shume se femrat!
 10. Motot E Shteteve
 11. 16 kėshilla pėr tė dalluar njė gėnjeshtar!!
 12. Ndalo bote,dua te zbres ...
 13. Fjala,vepra me e madhe ...
 14. Fjalėt e femrave dhe kuptimi i tyre i vėrtetė!!
 15. Fjale te Urta Filozofike Shqiptare!
 16. Strategjitė, virusi i manipulimit
 17. Mos ta dijė gruaja - Sekretet e meshkujve
 18. Jetes apo ekzistence ?
 19. Une di asgje nga asgjeja ime ...
 20. Cfare kane te perbashketa njerzit e botes ..ėė
 21. E mira edhe e keqja ..
 22. Cili eshte kuptimi jetes ėė
 23. Sa vlejn per juve fjalet e thena ?
 24. Si tė thuash: "Nuk tė dua mė..."
 25. Dallimi Psikiatėr – Psikolog
 26. Sekset pėrgjigjen ndryshe ndaj stresit
 27. Fytyra mister pushton endrrat e njerezve
 28. Mund te enderroje nje i verberė
 29. Simbolistika enderrave!
 30. Unaza dhe shpjegimi supersticioz i saj
 31. 100 shprehjet mė filozofike tė te gjitha kohėrave
 32. INJORANCA,kulmi i lumturise.
 33. 100 shprehjet filozofike pėr parat
 34. Ju ftojė nė diskutim dhe shtjellim tė kėtyre cėshtjeve nė lidhje me temėn
 35. A mund tė ndryshohet njė burrė?
 36. Si tė silleni me njerėzit qė nuk ju duan?
 37. Tik TaKu i Kohes si fenomen abstrakt !
 38. Kane thene per FEMREN ..... ( Filozofi )
 39. Ē'ėshtė JETA!
 40. Inteligjenca
 41. Thėnje filozofike (jo tė kopjuara)
 42. Cfare eshte e kunderta JETES?
 43. Shqisa e shtatė - intuita
 44. Psikologjia
 45. Si te mbash nje femer te lumtur ?
 46. Interpretimi i ėndrrės
 47. Koncepti i fesė i vėzhguar nėn dritėn psikanalitike.
 48. "Gjurmėt” e skizofrenisė
 49. Teoria e Inteligjencave te Shumta (Theory of Multiple Intelligences)
 50. Sa vetem ndihem ndonjehere ...
 51. Sa keni kuptuar nga eksperienca e jetes ...
 52. Cfare temperamenti keni ...
 53. Frike ndaj vetvetes ... Hmmm !!!
 54. Te thuash me fal ...
 55. Fat apo zotesi ... ?!
 56. Sekrete pėr tė qenė tė suksesshėm ...
 57. Si dallohen te suksesshmit nga deshtaket ...
 58. Feminizmi
 59. Tipi i mashkulli qe te terheq ....
 60. Ēdo njeri ėshtė shpjegues i ėndrrave tė veta
 61. Si ndikon virtualiteti tek ju?
 62. Ksenocentrizmi ...
 63. Vėshtrim psikologjik i karakterit shqiptar!!
 64. Kreativiteti
 65. Inteligjence artificiale: rrjetat neurale.
 66. Thenie fillozofike shqiptare
 67. Ide mbi injorancen ...
 68. Varesia nga interneti - Internet Addiction Disorder..
 69. Ujk apo dele ...
 70. Kush ben gjeste arsyeton me shume ..
 71. Sekreti eshte tek syte ...
 72. 16 keshilla per te dalluar nje genjeshtar ...
 73. Kleptomania ...
 74. Ēfarė duan gratė?
 75. Psikologji- " Inteligjenca"
 76. Semundja e nervave te pakontrolluara. Si kurohen krizat e dhunshme te zemerimit ?!
 77. Psikologjia ne sherbim te shendetit ...
 78. Shqiponja, simboli i Perendise
 79. Dhimbja, shkaqet dhe eliminimi i saj
 80. Perberja Shtateshe e Njeriut
 81. Buzeqeshja, nje ilac shume i dobishem
 82. Sokrati dhe metoda e tij dialektike
 83. Bashkėjetesė apo martesė?
 84. Kur miqesia kalon ne dashuri
 85. Mitologjia shqiptare video
 86. Mashtrimi problem moral
 87. Respekti dhe ndershmėria janė dy vlerat kryesore tė lidhje
 88. Pėr njė lidhje martesore, nuk ėshtė e mjaftueshme vetėm dashuria…
 89. Mania e pastėrtisė
 90. Pėrcaktoni tipin tuaj
 91. Femrat jetojnė mė gjatė se meshkujt
 92. Konflikti femėr-mashkull
 93. Martesa!Nje provimi i veshtire ne jete!
 94. Tuberkulozi pėr femijė
 95. Si tė bėhesh gjeni? Pak fat dhe shumė punė
 96. Depresioni deri nė vitin 2030 do tė jetė problemi kryesor shėndetėsor
 97. 100 shprehjet mė filozofike tė te gjitha kohėrave
 98. Vetmia ėshtė njė sėmundje ngjitėse!!
 99. Cila ėshtė arsyeja qė njė person shkruan "shkrime" tė tilla?
 100. Fjalori i adoleshenteve te sotem
 101. Egoja dhe besimi
 102. Ēfar ėshtė edukimi me tė drejtat e njeriut?
 103. Cfar temperamenti keni?
 104. Psikologjia e ngjyrave
 105. Cila nxit me shume "fantazin" e nje mashkulli...?
 106. Adoleshenca; Mėnyrat e trajtimit tė problemeve tė saj brenda familjes
 107. Thėnie filozofike..
 108. Agresiviteti Njerėzor dhe Psikologjia Ligjore
 109. Ēfarė ėshtė psikologjia?
 110. Test psikologjik..
 111. A e keni kuptuar qellimin e jetes tuaj dhe a eshte i mundur ?
 112. A lindin njerezit te mire , te keqinj , apo neutral ?
 113. Jeta merr kuptim kur e di qėllimin e saj.
 114. A mund ta provoni ekzistencen e perendise?
 115. Perballimi i te pashmangshmes!
 116. Injoranca.....
 117. A ju duket e habitshme qe universi eshte kaq i madh ?
 118. Thenje filozofike per atdheun
 119. Te gjith filozofet boteror ne nje teme
 120. Pamjet e natyres influencojne aktivitetin e trurit .
 121. Aristoteli!!
 122. 9 shkallet e ferrit
 123. C'eshte llogjika ..
 124. Skizofrenia
 125. Magjia e zezė dhe ndikimi i saj.
 126. Invazioni i serialeve televizive.
 127. Si shkohet drejt lumturise ? A pengon shoqeria ?
 128. Kuriozitet ne psikologji !
 129. Jeni te lumtur?
 130. Enigma e unit.
 131. Sugjestioni dhe autosugjestioni
 132. Si te kuptojme e menaxhojme xhelozine
 133. Filozofia e jetes.
 134. Lumturia kundruall deshperimit.
 135. Personaliteti.
 136. Keqperdorimi i psikologjise.
 137. Gatishmeria bashkeshortore.
 138. Misteri i jetes.
 139. Inteligjenca Emocionale.
 140. Ligjet dominuese te subkoshiences.
 141. Dashuria sipas filozofise.
 142. Lotet.
 143. Frika.
 144. Sekretet e vullnetit.
 145. Harta e mendjes.
 146. Psikotest
 147. Ēfarė mendoni pėr vetėvrasjen?
 148. Jeta eshte pelhure e paster.
 149. Adoleshenca, Puberteti.
 150. Filozofia e Pitagores
 151. Stresi, 4 Burimet etij
 152. Gjuha e trupit
 153. Test personaliteti sipas Myers Briggs
 154. Psikologjia e ngjyrave
 155. Psikiatria dhe feja
 156. Zigmund Freud dhe Religjioni
 157. Ē'mendoni pėr anėtarėt qė regjistrohen me emra tė ndryshėm?
 158. Mbreti
 159. Psikologjia e Diktatures: Perse Gaddafi kacavirret mbas pushtetit?
 160. Humori i dites na bie nga qielli ?
 161. Tė dish, apo tė kesh vullnet
 162. Muzika lehtėson frymėmarrjen
 163. Teste Psikologjie
 164. Tre hapa pėr tė ndryshuar tė “folurit” me veten tonė
 165. Vlera e vėrtetė...
 166. Katėr qirinjtė...
 167. Diku dikur njė djalė me njė karakter tė keq
 168. Pse femrave u pelqen te flasin pas shpine?
 169. Tė folurit nė gjumė !
 170. Dy bretkosat
 171. Femrat gjykohen nga kilogramėt e tepėrt
 172. Sharjet zbusin dhembjen!
 173. Fjalėt mbaruan.
 174. Njeriut i duhet shpirti qe te mbaje trupin,apo trupi qe te mbaje shpirtin?
 175. Stresi ėshtė ngjitės, ashtu si gripi, na ngjitet nga ata me tė cilėt rrijmė !
 176. Truri Kuantik
 177. Nje vend pa rini !
 178. Foshnjet dinė tė lexojnė buzėt ..
 179. Jeta e vetmuar tė bėn mė tė zgjuar
 180. Kur tė mungon dikush!
 181. Familje qė nuk njeh pikėllim..
 182. 12 sekrete pėr tė qenė i lumtur !
 183. Kėshtu mė mėsoi jeta
 184. Kur sjellja e mir lendon tjeret!?
 185. ‎5 gjėrat pėr tė cilat njerėzit pendohen para vdekjes .
 186. Ngjyrat e jetės ..
 187. Kriza financiare hyn edhe nė dhomėn e gjumit
 188. Forca e ndėrdijes
 189. Fantazme live ne emisionin Klubi i Mengjesit
 190. If I owned a bank, I'd...
 191. Akasha
 192. Mendimet e zemrės
 193. Cfarė e bėn njė grua tė lumtur ?
 194. Filozofia e Samurait dhe ”Kodi Bushido”
 195. Definimi i njeriut tė pėrkryer sipas shkollave tė ndryshme
 196. Si ju emertojne ne boten reale ?
 197. Televizioni, qytetari dhe “telerealiteti”
 198. Ēfarė ekzistonte pėrpara krijimit tė gjithėsisė
 199. Lideri ndikimi i "egos" dhe i "altre egos"
 200. Pushteti dhe seksi!!
 201. Monolog
 202. Pushteti i edukates
 203. Shtatė parimet Hermetike
 204. Ne dhe Koha
 205. Si te sillemi me prinderit?!
 206. Duajeni veten ashtu si jeni.
 207. A duhet tė jetė e premtja pushim?
 208. Thėnie pėr politikėn !
 209. Agresiviteti, liria; cenimi i individit
 210. Hipokrizia e Familjes
 211. Ngjyrat e syve..
 212. Psikologjia, bashke me Shqiperine dhe shqiptaret
 213. Niēja: idiot apo gjeni?
 214. Kujtime te Niēes
 215. Meditim, frymezim, paqe, realizim!
 216. Kur dy vetė ndodhen bashkė, ata janė :
 217. Parafytyrimi kreativ
 218. Vox Clematis in Deserto
 219. Si tė arsyetoni drejt dhe t’i afroheni sa mė shumė sė vėrtetės
 220. Psikologet ne Britanine e madhe kerkojne ndryshimin e moshes se rritur nga 18-25...
 221. Temperamenti sipas germave te alfabetit.
 222. Tirania e shumices
 223. Uh, prindėrit mė bezdisin!
 224. U skuqa nga turpi !
 225. Bakus dhe Artistet
 226. Thenie Filozofike per Artin dhe Artistet
 227. Pyetje psikologjike!
 228. Test Psikologjik!!!!
 229. Meshkujt harrojnė mė shumė se femrat
 230. Test Psikollogjik.....
 231. Alter Ego
 232. Thenie filozofike
 233. Shprehje filozofike.
 234. Si lind dashuria ?
 235. Psikologjia e Motivimit dhe e Vullnetit
 236. Ndryshimet Psikologjike Ndermjet Burrave Dhe Grave
 237. Pendimet per te Kaluaren
 238. 10 mėnyra pėr tė mposhtur inatin!
 239. A po jetojmė nė njė ėndėrr?
 240. Thenje nga Albert Einstein !
 241. Njė rrėfenjė nga Amerika
 242. Urrejtja patologjike ndaj shqipetareve
 243. ēa temperamenti jeni?
 244. Security: carefree or careless?!
 245. "Detyra" Permbi "Dhimbjet"
 246. Shpirti i Femres
 247. KOHA - Jeni ju ai qe krijoni kohen.
 248. Is love pleasure?
 249. Stimmung
 250. Shtjellim Konceptesh - e Bukura