PDA

View Full Version : Informatika


Faqet : [1] 2

 1. 10 Personat me te Pasurit, te Internetit..!!
 2. 15 Web-Faqet qe kan Ndryshuar Boten !!!
 3. odkastet, prirje e re e teknologjisė sė internetit
 4. Videoja me e votuar ne internet :P
 5. beqiraj.net
 6. Virusi me i tmerrshem ne gjithe bote "666"
 7. Nje faqe interesante per telefonata VOIP( Voice Over IP) me ėmime shume te ulta.
 8. 7 sherbime kerkimi qe duhet ti dije cdo perdorues i Google.
 9. Link ku mund te convert kenget nga youtube ne mp3
 10. Bojini i test antivirusit a e keni ne rregull,, po se kapi hudheni poshte
 11. Pyetje per problemet rreth PC
 12. Yahoo e di saktėsisht se ku gjendeni
 13. Photoshop nė celular
 14. Tani filma 3D edhe neper shtepia
 15. Teknika SEO – Typos
 16. Videot e Vitit 2009
 17. Fitoni Cmime Fantastike
 18. Fshini llogarine tuaj
 19. Shkruaj per njerezit edhe jo per SEO
 20. 10 Keshilla perdorimi te .htaccess
 21. iPad – Impresionet e para
 22. 10 Programuesit “V.I.P”
 23. Situata tė rrezikshme
 24. Sot eshte Apple Day
 25. Ikona Fantastike
 26. Ēfarė dinė nė Internet rreth jush?
 27. Shkarkoni cdo dite PSD Falas
 28. Ndrysho Copyright – Wordpress Hack
 29. Icona Profesionale Falas
 30. Feniksi.Com – Guida ne Shqip
 31. Interneti, Microsoft lanēon Explorer 9
 32. Microsoft Office 2010 sfidon Google Docs
 33. 7 gjerat te cilave duhet ti thoni Stop qe tani ne Facebook
 34. Google ka “spiunuar” rrjetet WiFi dhe kodet e tyre nė 30 shtete
 35. Privacia nė rrezik, VIP-at fshijnė profilet nė Facebook
 36. punesime oderta - Njoftime falas
 37. programekompjuteri
 38. programe kompjuteri
 39. si te bejme nje sit interneti falas
 40. Televizioni Italian
 41. Facebook do te prezantoje “butonin e panikut”
 42. Kompjutere 3D per perdorim shtepiak
 43. Kompjuteri denon fjalet e pista
 44. Opera tejkalon me shpejtėsi, edhe versionin mė tė ri tė Google Chrome
 45. Lamtumirė, Floppy Disk
 46. “YouTube” – Do tė shpėrblejė mundin tuaj
 47. Apple sjell modele tė reja tė kompjuterėve Mac
 48. Kujdes me postimet nė Facebook ose Twitter
 49. Google rival i Facebook, me lojėrat nė rrjete sociale
 50. Amazon lanson modelin e ri tė lexuesit elektronik Kindle
 51. Vlera e LinkedIn ka arritur nė 2 miliardė dollarė
 52. Detajet e 100 milion anėtarėve tė Facebook janė publikuar online?
 53. Edhe Microsoft do tė bėhet me kompjuter-tablet
 54. BlackBerry me tablet gjatė muajit nėntor?
 55. Google pėrsėri ri-dizajnon Gmailin?
 56. Njė softuer i cili i sulmon telefonat Android
 57. Amerikanėt, telefonin mobil e pėrdorin mė shumė pėr internet dhe lojėra
 58. Twitter e pasuron faqen me opsione tė reja
 59. Evropa 2011: Njė mbushės pėr tė gjithė telefonat mobil
 60. RIM lanson rivalin e iPhone, modelin BlackBerry Torch
 61. Facebook dhe sekretet e biznesit
 62. HTC Glacier mė i shpejtė se iPhone 4 dhe HTC Evo 4G?
 63. Lamtumirė Google Wave
 64. K. Evropian e ndalon BlackBerryn pėr tė gjithė punėtorėt e saj
 65. Flickr merr pamje tė re
 66. Apple pėrgatitet pėr iPad dhe iPhone 5?
 67. Pėrdoruesit tė kėnaqur me iPhone 4
 68. Apple lėshon njė softuer sigurie pėr t’i mbrojtur konsumatorėt
 69. Nexus One edhe mė tutje nė treg
 70. Antennagate: Apple largon nga puna drejtorin e iPhone?
 71. HTC pėrgatit telefon me procesor 1.2 GHz
 72. Google apo Facebook: Lufta pėr vendin e parė
 73. Sė shpejti Eee Box i rifreskuar
 74. Gates: Edukimi mė i mirė do tė ndodhė nė ueb
 75. Pėrditėsime automatike nė Firefox 4
 76. RIM lanson modelin BlackBerry Curve 3G
 77. Adobe Flash vjen nė iPhone 4?
 78. iPhone dhe BlackBerry po shkatėrrojnė telefonat mesatar
 79. Google demanton akuzat
 80. YouTube sėrish ridizajnon faqen
 81. Sony dhe AT&T lansojnė super-telefonin, Xperia X10?
 82. Motorola nxjer ne treg Droid 2
 83. Trojani i parė pėr Android
 84. Schmidt: Anonimiteti nė internet ėshtė i rrezikshėm
 85. Dell lanson tabletin Streak
 86. Google shet reklama pėr rrjetin DirecTV
 87. Dizajn i ri, mė i thjeshtė pėr MySpace!
 88. Edhe PlayStation bėhet gati pėr njė telefon tė zgjuar
 89. Disk vetė-shkatėrrues brenda sekondash
 90. HP Hurricane nė fillim tė vitit 2011
 91. Pėrdoruesit e iPhone janė mė aktiv seksualisht?
 92. Android e kalon iPhone nė nivel global
 93. Google prezanton Voice Actions pėr Android
 94. Koreja Jugore e pakėnaqur me Google
 95. Rritet shitja e telefonave celularė
 96. Tė hyrat e Facebook pritet tė arrijnė nė 1.2 miliardė dollarė
 97. ASUS bėn gati Eee Tablet, para muajit tetor?
 98. Kompjuterė tablet nga Genius
 99. Protestojnė para Google
 100. Facebook blen Chai Labs pėr ta pėrmirėsuar kėrkimin
 101. Sony Reader mė tė hollė
 102. Gazetat digjitale nė fund tė vitit
 103. Samsung lanson Epic 4G
 104. Twitter mundėson porosi mė tė gjata se 140 karaktere
 105. Xbox 360 shitet mė shumė se Nintendo Wii dhe PS3
 106. Suedezėt munden pa TV, por jo pa internet
 107. Laptop me stil nga MSI
 108. Koreja Veriore kyēet nė Twitter
 109. Shitje e dobėt e netbookėve tė Asus, iPad fajtor
 110. Kombinim i ēuditshėm nga Nokia
 111. Xbox Live vjen nė Windows Phone 7
 112. iPad i ri vjen me kamerė?
 113. Facebook me shėrbim pėr vendndodhje tė pėrdoruesit?
 114. Libretto W100 nė shitje
 115. Yahoo filloi kalimin nė Bing
 116. Fotoaparat 3D i cili incizon HD video
 117. Shėrbimi Chrome Web Store nė tetor
 118. Windows Мessenger inkuadron edhe Facebook-un brenda
 119. Ubuntu sjellė mundėsinė multitouch
 120. Google Tablet vjen nė nėntor?
 121. Verizon e sjell televizionin nė iPad?
 122. Bundchen, Pitt e Lima shprehjet mė tė rrezikshme nė internet
 123. Intel blen kompaninė McAfee
 124. BlackBerry hap dyqanin e saj virtual
 125. Zyrtare: HP do tė lansojė tablet pėr biznese e individė
 126. Samsung S2 Portable 3.0 mė i shpejt
 127. Fillon shitja e CruzTablet dhe CruzReader
 128. Nokia blen kompaninė Motally
 129. Rrjedhin detajet e Dell Thunder
 130. Canon prezanton modelin e kamerės IXUS 1000 HS
 131. BlackPad do tė pėrdorė sistemin operativ QNX
 132. Facebook Questions: Mundėsi e re pėr bizneset e vogla nė rrjetin social
 133. Google teston mėnyrėn e re tė kėrkimit
 134. Telefonat mobil nė Android mund tė zėvendėsojnė super-kompjuterėt
 135. Horokopi ..sot!
 136. Njė miliard dollarė pėr Windows Phone 7
 137. Kodak EasyShare M590
 138. Tė moshuarit i kapen rrjeteve Facebook e Twitter
 139. Toshiba zbulon tabletin Folio
 140. HTC po pėrgatit telefonin e vitit?
 141. Pėrdoruesit e MySpace mund tė sinkronizojnė postimet e tyre edhe me Facebook
 142. Canon i xhepit me mundėsi tė mėdha
 143. Gmail ndryshon mėnyrėn e pranimit tė emailave
 144. TV OLED 31-inēėsh nga LG
 145. Asus Eee teston kufijtė e kategorisė netbook
 146. Viewsonic lanson tabletin ViewPad 7
 147. Orange mundėson thirrje telefonike HD
 148. Opinioni juaj na ben me te mire - OnlineAlbania Guida e re Shqipetare
 149. Asus Lamborghini VX6 netbook
 150. FLOSSK Gjakova organizon Software Freedom Day
 151. Modeli i bardhė PS3 320GB nė treg gjatė muajit tetor?
 152. Diaspora pėrgatitet pėr lansim!
 153. Ēekia ia ndalon Google shpėrndarjen e Street View
 154. Microsoft lanson Internet Explorer 9
 155. Pėrmirėsohet lėshimi nė Twitter
 156. Toshiba Canvio Basics
 157. Google: Liria nė internet po kėrcėnohet
 158. Mbi 200 milionė pėrdorues luajnė lojėra nė Facebook
 159. Facebook vlen mė shumė se Dell, eBay, Yahoo apo Starbucks!
 160. Mac Office 2011 vjen nė fund tė tetorit
 161. LG Optimus 7 bazohet nė Windows Phone 7
 162. Facebook do tė integrohet me Skype
 163. Apple pėrsėri e padit rivalin Nokia
 164. LinkedIn integron Facebook dhe Twitter nė faqen e saj
 165. S’ka gjė prej shfletuesit Fennec pėr iPhone
 166. Publikohen detajet e Windows Phone 7 Chasis 2
 167. HTC pothuajse dyfishon profitin
 168. Shitjet e iPad thyejnė rekordet e industrisė
 169. Facebook do tė mundėsojė krijimin e grupeve private
 170. Facebook pėrmirėson komentet?
 171. Interneti ėshtė mediumi mė i pėrdorur nė botė
 172. India krijon sistemin e saj operativ
 173. Telefonat e menēur: Rrjetet sociale mė tė pėrdorura se emaili!
 174. Facebook ruan fotografitė dhe bisedat e fshira
 175. Google e Bing vazhdojnė tė rriten
 176. Pas flirtit nė Facebook, profesorėt pėrjashtohen nga puna
 177. Steve Jobs flet pėr Google dhe Android
 178. Apple gjeneron 20 miliardė dollarė tė hyra
 179. Interneti sė shpejti do tė ketė dy miliardė pėrdorues
 180. Bota dėrgon 200.000 SMS pėr ēdo sekondė
 181. Microsoft 7 softuer pėr automjete
 182. Windows 7 mbush njė vjet
 183. 244 mijė gjerman kundėr Google Street View
 184. Edhe milionerėt rrinė nė Facebook
 185. Windows 7 SP1 RC rrjedh nė internet
 186. Windows 8 na vjen mė 2012
 187. Facebook zvogėlon shkronjat
 188. iPad merr 95 pėr qind tė tregut
 189. Google blen 40 kompani pėr nėntė muaj
 190. Fitime rekorde nė Microsoft
 191. Lokalizohet Google!
 192. Facebook e di kur ndaheni nga partneri!
 193. Deri nė fund tė vitit 200 milionė njerėz nė Twitter
 194. Facebook po na njeh gjithnjė e mė shumė
 195. Japoni: Facebook mbetet prapa Twitter
 196. Facebook burimi kryesor i provave pėr avokatėt e divorcit
 197. S’ka gjė prej rrjetit pėr shoqėrim nga Google
 198. YouTube: Pėr ēdo minutė ngarkohen mbi 35 orė video
 199. iPad 2 i gatshėm gjatė 2011?
 200. MySpace dorėzohet para Facebookut
 201. Google kėrkon mė shumė se 2000 punėtorė
 202. Google Docs: Ndryshoni dokumentet edhe nga telefoni mobil
 203. S’ka kush qė e ndalė Facebookun
 204. Medvedev kritikon tabletin Samsung Tab
 205. Novell shitet pėr 2.2 miliardė dollarė
 206. 700 filmat e Miramax vijnė nė YouTube?
 207. Facebook e patenton fjalėn “Face”?
 208. Apple-1 shitet pėr 213.000 dollarė
 209. Facebook apo Sexbook?
 210. Mbi 560 milionė njerėz pėrdorin Skype
 211. Chrome OS megjithatė kėtė vit
 212. Windows Phone 7 bėhet me 3000 aplikacione
 213. Acer Iconia
 214. Chrome OS pėr TV dhe tablet?
 215. “Vrasėsi i Facebook” pritet tė lėshohet sė shpejti
 216. Lidhen Office dhe Google Docs
 217. Sistemi operativ i Apple numėr njė nė SHBA
 218. Google - 5.3 miliardė pėr Groupon?
 219. Tableti mė i ri Coby Kyros kushton vetėm 250$
 220. HTC Gratia vjen nė Evropė
 221. Galaxy tablet po bėhet rival i rrezikshėm pėr iPad
 222. Google nėn llupėn e Komisionit Evropian
 223. Facebook tani vlen 50 miliardė dollarė
 224. Microsoft feston 25 vjetorin
 225. Vjen shėrbimi televiziv i Microsoftit?
 226. iPad 2 i gatshėm nė shkurt 2011?
 227. Nexus S edhe zyrtarisht
 228. Google mė ashpėr kundėr piratėve
 229. Shumėfishohet WikiLeaks
 230. iPhone 4 i bardhė dhe iPhone 5 vijnė nė pranverėn e 2011
 231. Google blen kompaninė Widevine
 232. Merr fund LimeWire
 233. YouTube rrit limitin e gjatėsisė sė videove
 234. Mė tė kėrkuarat nė Google pėr 2010
 235. Pas WikiLeaks vjen OpenLeaks
 236. Google aktivizon 300 mijė telefona Android nė ditė
 237. Windows 7 grabit 25 pėr qind tė tregut
 238. 250 milionė njerėz pėrdorin Facebook Connect
 239. Google Docs vjen i plotė nė iPad
 240. Facebook nuk shitet!
 241. Facebook ri-freskon News Feed
 242. Skype nė telashe
 243. Samsung Epic 4G do tė bėhet me Android 2.2 Froyo
 244. 10 produktet elektronike mė tė kėrkuara nė internet
 245. Nuk ka jetė pa internet
 246. Pėrdoruesit e Internet Explorer tė rrezikuar
 247. CityVille loja mė e popullarizuar nė Facebook
 248. Google Call falas pėr tė gjithė nė 2011
 249. Top 10 problemet e sigurisė pėr vitin 2010
 250. Amazon theu rekord me 158 gjėsende tė shitura brenda njė sekonde