PDA

View Full Version : Sporti shqiptar


 1. Krasniqi......Boksieri shqipetar qe sundon boten...
 2. cili kampionat mendoni se eshte me i forteėė
 3. Mendimi juaj per kombetaren shqiptare
 4. Dinamo e sotme, sunduese e dekadės sė fundit
 5. Tirana do tė pėrballet me skuadrėn hungareze Zalaegerszegi Torna Egylet (ZTE) nė Euro
 6. Me cilin sport merreni dhe me cilin sport do tė dėshironit tė merreshit?
 7. Kujtime tė bukura nga ndeshjet e kombėtares
 8. Kombėtarja Shqiptare e Futbollit
 9. Medin Zhega
 10. Titulli pėr shqiptarėt
 11. Historia e sportit Shqiptar
 12. Thaēi: Vendimi i fifa's, afirmon shtetin kosovar
 13. Xhaka rinuncia al gol: "mi sento albanese"
 14. Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll
 15. Superliga shqiptare 2013-2014
 16. Kampioni “i panjohur” i karatesė
 17. De Biasi ne konference shtypi me Berishen ne krah!
 18. “Shqipėria ‘grabit’ talentet e Kosovės”
 19. Skuadrat Shqiptare ne Evrope!
 20. Fiton Haxhi Krasniqi, i afrohet majės
 21. Gjakova triumfon nė 'gothia cup'
 22. Futbollistėt shqiptarė nėpėr botė
 23. Basketboll: Balkan League
 24. Majlinda Kelmendi, Kampione e Botės
 25. Loro Boriēi, nje emer - nje stadium
 26. jepni nje vote te gjithe per SHQIPERINE
 27. Adnan Januzaj.
 28. Kombėtarja e femrave, Shqipėria mund 1-0 Greqinė
 29. K.F Tirona
 30. "Ēartet" Aziz Salihu, i'a ēkyen dekoratėn Jahjagės
 31. “Eurosport” sonte transmeton "Live" meēin, Seferi-Herelius
 32. Tifozėria shqiptare!
 33. Edhe 6 kosovarė nė kombėtaren e Shqipėrisė
 34. Mourinho, Januzajt: Mos e ke ēertifikatėn gabim?
 35. Shkodran Mustafi, “blerja” e kombėtares
 36. Skandal ,SHQIPERIA i thote *JO* EURO 2015 BASKET!
 37. Shqiperia Supermiqesore me 5 Mars .....
 38. Transferimet e shqiptarėve gjatė janarit
 39. Plisat nuk e "pėrkrahin" pėrfaqėsuesen e Kosovės!
 40. Kosova-Haiti, miqėsorja e pare ndėrkombėtare mė 5 mars stadiumi Adem Jashari Mitrovic
 41. Jahjaga ofendon lojtarėt e Kombėtares,nderon lojtarėt e Zvicres...
 42. Skandaloze: Hajnat vjedhin ‘Stadiumin e Kosovės’
 43. FC Kosova
 44. 'Forca' dhe 'Arapaxhikėt' nuk e pėrkrahin Kosovėn
 45. Plisat e Prishtinės tė mėrkuren nė Durrės
 46. UFC: Ilir Latifi e detyron Diabaten tė dorėzohet nė raundin e parė
 47. Dy futbollistėt kosovarė, rrihen nga presidenti i Vllaznisė!
 48. Merret vendimi pėr ndėrtimin e stadiumit kombėtar me standarde botėrore
 49. Skandal nė Ballsh, goditet delegati i FSHF: Mė ra presidenti i Bylis!
 50. UEFA-Shqipėrisė: Mos u shitni bileta kosovarėve!
 51. Perball nji fotoje historike...
 52. Partizani VS Tirona
 53. Haxhi Krasniqi kampion i botės
 54. Robin Krasniqi - WBO Kampion !
 55. "Futbollistet kosovarė mund tė braktisin Zvicrėn”
 56. Tė gjithė sytė kah Majlinda
 57. Besim Kabashi vs Zoran Dorcic
 58. Lajme nga sporti
 59. Titulli i turpit, dhe turpi i futbollit Shqiptar!
 60. Xhaka, zyrtarisht kuqezi
 61. Majlinda : numer 1 ne bote
 62. Stadiumi Elbasan Arena
 63. Provokojnė serbėt: Shqiptarėve ua kemi mėsuar dhe do ua ē’mėsojmė futbollin
 64. Euro2016: Shqiperi vs Danimarke. Ora 20:45
 65. Euro2016: Serbi vs Shqiperi
 66. E verteteta si eshte ngritur flamuri Shqiptar ne beograd
 67. 3:0 pėr Shqipėrinė, Serbisė do t’i pezullohet fusha -
 68. Boksieri rus i duron vetėm tri raunde grushtimet e Ketės
 69. Morina tifozi i "ēmendur" kuqezi, dhuroi spektakėl nė Slloveni -
 70. FSHF zbardh kėrkesat drejtuar UEFA-s "Lojtarėt e kombėtares nuk refuzuan tė luajnė
 71. Kosova anėtare e pėrkohshme e Komitetit Olimpik Ndėrkombėtar
 72. UEFA: Shqipėria humb 3-0 nė tavolinė ndeshjen me Serbinė, FSHF 100 mijė € gjobė
 73. A do te ndryshoje vendimi i UEFA-s?
 74. Protestė e madhe nė Nyon, para selisė sė UEFA-sė
 75. Skandal/Tabela s’funksionoi, Vllaznia humb ndeshjen nė Ligėn Ballkanike tė Basketboll
 76. Majlinda triumfon nė Abu Dhabi Grand Slam
 77. Kėmbim pėrvojash: SPORT – KALITJE – SHĖNDET (ecje, ecje me biēikletė )
 78. Boterori i Peshngritjes (Kazakistan): Daniel Godelli shpallet kampion bote.
 79. Romela Begaj kampione bote nė shkėputje.
 80. Zyrtare: Boksi kosovar pranohet ndėrkombėtarisht
 81. Nora Gjakova triumfon ne kampionatin evropian
 82. Kaladibranēe
 83. Zyrtare: Komiteti Olimpik i Kosovės me tė drejta tė plota nė KON
 84. Herolind patrioti u tregon ēekėve pse luan pėr Shqipėrinė
 85. Nora e artė
 86. Kosova miqėsore me Shqipėrinė
 87. Fc Partizani , klub delenxhinjsh!
 88. Fier, portieri serb i Apolonise pėrdhos flamurin shqiptar
 89. Peshėngritje, dėnohen 3 shqiptarėt: Shabani “Kali i Trojės”, na mashtroi
 90. Kombėtarja Shqiptare e futbollit
 91. Box : Donjeta ne finale te kampionatit boteror
 92. Rally Albania 2015
 93. Momenti mė i madh nė historinė e sportit kosovar, Majlinda mban bajrakun
 94. Baku : Shqipėria merr medaljen e parė tė artė
 95. Kosova stoliset me medaljen e parė olimpike
 96. Rrrėfimi i plotė i Ballistit: Pse dhe si e hodha dronin mbi stadiumin e Beogradit
 97. KF Skėnderbeu
 98. Shqipėri-Serbi luhet nė “Elbasan Arena”
 99. Nderpritet ndeshja Kukesi-Legia per shkak te trazirave
 100. Raiffeisen Superliga e Kosoves 2015 - 2016
 101. “Dridhen” turqit: Po na kthehet Skėnderbeu!
 102. Kapiteni i Kombėtares shqiptare bėhet baba
 103. Armando Duka: Ballisti nuk dėshironte tė ishte nė stadium
 104. Tifoza te kombetares me nje dekor shume te vecante. Shikojeni.
 105. Armeni-SHQIPERI ,e diel 11 tetor ora 18:00.
 106. Kombėtarja Shqiptare e futbollit II (vazhdim)
 107. Kosovo
 108. Boban godet sėrish serbėt, ja ēfarė thotė pėr Shqipėrinė
 109. Luan Krasniqi fiton me nokaut
 110. De Biasi: Ja si zbulova Ajetin. Hysaj? Gati pėr nivele mė tė larta
 111. Ja sekretet e fanellave tė reja tė Kombėtares shqiptare
 112. Gjetan Keta mposht me “KO” turkun Uzun. Kampion interkontinental nė WBC
 113. Kristian Prenga, kampion i Europės nė “kickbox”. Mund grekun Vasilis Karagianidis
 114. Shqiptari Florian Marku mund serbin nė Greqi
 115. Klubi i Futbollit Llapi nga Besiana (ish-Podujeva)
 116. Rekord ne basketbollin shqiptar - Genti Lasku 100 pike ne nje ndeshje !
 117. Urime Majlinda!
 118. Historike! Kosova anėtarėsohet nė UEFA
 119. Sigal Prishtina kampione e basketbollit ne Ballkan per here te dyte radhazi
 120. Grushta nė derbin e kryeqytetit, plagoset drejtori sportiv i Partizanit
 121. Blick: UEFA e FIFA pyeten se a mund tė luajnė Shaqiri e Xhaka pėr Kosovėn
 122. Urime Kosovė anėtarėsimi/pranimi nė FIFA
 123. Kosova mėson kundėrshtarėt e saj nė Botėrorin 2018
 124. Basketbolli Kosovar - ylli i Barcelones pranon te perfaqesoje Kosoven
 125. Historia e kapitenit me fanellėn kuqezi
 126. Kualifikimi i Partizanit, Armand Duka uron ekipin kryeqytetas
 127. E para ėshtė ar pėr Kosovėn
 128. Nje komb 2 kombetare
 129. Distria Krasniqi kampione e Europės nė xhudo
 130. "Air Albania Stadium"
 131. Cfare do kishi ndryshuar tek kombetarja jone ?
 132. Futsall : Shqiperia mposht me rezultat te thelle Bullgarine dhe Angline
 133. King Box nė rrugėt e Mitrovicės
 134. Ymer Pampuri
 135. Xhudistja Distria Krasniqi stoliset me medaljen e bronztė nė Grand Slamin nė Paris
 136. Boksieri nga Shqipėria, Kajoshi, triumfon nė turneun “Pavarėsia”
 137. Medalja a artė, Izmir Smailaj ngre Flamurin shqiptar nė Beograd
 138. Izmir Smajlaj kampion Europe
 139. Tifozja seksi e kombėtares shqiptare: Nėse fitojmė kundėr Italisė, i heq tė gjitha...
 140. Daniel Godelli shpallet kampion Europe
 141. Futboll i femrave, Shqipėria mposht Kosovėn
 142. Dy medalje t'arta per xhudistet e Kosoves
 143. Shqipėria mposhti Greqinė – Festė e ēmendur e vashave kuqezi, greket qajnė nė fushė
 144. Nora e mrekullueshme, e bronztė nė evropian
 145. Moxhi te Partizani bėn bujė pėrtej Adriatikut, reagimet e mediave italiane (FOTO)
 146. Andi Artani, mbret i xhudos nė SHBA (VIDEO)
 147. Rrėfehet Artur Lekbello: Vuaj nga njė sėmundje e rrallė
 148. De Biasi pyetet se a do ta drejtonte Kosovėn
 149. Prezantohet Panuci,trajneri i ri i Kombetares...
 150. hashim maxhupi e ise legeni i nderprejne fondet sportit t'art te Kosoves
 151. Dinamo Zagreb - Skėnderbeu dhe Milan - Shkėndija
 152. Historike, Kosova arrin nė kualifikimet e Botėrorit
 153. Radas dėshiron tė mbetet korēar
 154. Fc ‘’sopoti’’ librazhdit nė 55 vjetorin e tij (federativ)
 155. Godelli humbet botėrorin, SHBA i refuzon vizėn
 156. Distria Krasniqi e artė nė Evropianin U23
 157. Romela Begaj historike, dy medalje nė Amerikė
 158. Xhudo, Grand Prix i Tunizisė : Nora e artė, Distria e argjendtė
 159. Armand Duka sėrish president i Federatės Shqiptare tė Futbollit
 160. Kuka: Akili mbreti i Parisit qė flet shqip, dhurata pėr 10 vjet shtet
 161. Luiza Gega, e Artė nė garėn ballkanike nė 3000 m
 162. Talentet shqiptarė janė kthyer nė mollė sherri, presidenti Vokrri ankesė nė FIFA ndaj
 163. Erzen Rrustemi iu dedikon nėnave tė Gjakovės mbrojtjen e titullit nė boks
 164. Tifozėt e Cervena Zvezdės me kėngė fyese para ndeshjes Serbi – Kosovė nė hendboll
 165. Peshėngritėsi Briken Calja shpallet kampion Europe, tre medalje tė arta nė Rumani
 166. Xhudo : Kosova me dy tė arta e nje te argjendtė ne "Grand Prix 2018
 167. Kosova pushton Evropėn, Gjakova e artė nė Izrael
 168. Haxhi Krasniqi kampion i Evropės, mposht rusin Kashtanov
 169. Kombėtarja Shqiptare e Futbollit!
 170. Ndėrron jetė kreu i Federatės sė Futbollit tė Kosovės, Fadil Vokrri
 171. Ish refugjatja nga Kosova, histori suksesi nė Amerikė
 172. Gocat e arta shqiptare
 173. Gjilani Sport qyteti i futbollit, i festės dhe i pėllumbave!
 174. Akil Gjakova fiton medaljen e artė nė Grand Prix, mposht kampionin olimpik
 175. Partizani Kampion 2018-2019
 176. Korrupsioni ne sportin shqiptar.
 177. KF Elbasani
 178. Bėhen katėr vite nga lansimi i dronit nė Beograd
 179. Pėr Serbinė, refuzon Shqipėrinė dhe Kosovėn
 180. Xhudisti Akil Gjakova fiton medaljen e artė nė Kampionatin Evropian
 181. Prishtina nė mesin e 16 skuadrave mė tė mira
 182. Vetem ar e argjend per xhudistet e Kosoves
 183. Xhudistet vendosin Kosovėn nė piedestal nė Grand Prix ne Uzbekistanit
 184. Kuka pėr Kelmendin: E arta e kombit
 185. Reshat Mati pro boxing debut
 186. Ndahet nga jet Ali Mema
 187. 6 tifozė tė Llapit therren me thikė nga “Plisat”
 188. BBC: Gruaja kosovare qė pushtoi Everestin
 189. Boksi i ledekucave te isa maēorrit !
 190. 17-vjeēarja nga Kosova ngjitet nė majėn mė tė lartė tė botės
 191. Petrit Mazrekaj,do tė boksojė me djalin e Arkanit
 192. U prezantua projekti i Stadiumit Kombėtar
 193. Gjendet trupi i pajetė i Florijanės
 194. Akil Gjakova mposht rusin pėr tė rrėmbyer tė artėn nė Budapest
 195. Tifozėt e Partizanit rrahin barbarisht atė tė Tiranės
 196. Pėson sulm nė zemėr futbollisti i "Kastriotit", Erojn Ruēi
 197. Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll