PDA

View Full Version : Mjekėsia


Faqet : 1 [2]

 1. Infeksioni urinar, si ta trajtojmė?
 2. Bakteri esheria coli - ēfarė duhet tė dinė njerzit
 3. “I gėzohem jetės nė ēdo qelizė tė saj”
 4. SEKRETET E USHQIMIT Vrasje me anė tė ushqimit
 5. Kolla e thatė
 6. Ja ē'ndodh pasi hiqni dorėn nga cigarja?
 7. Cfarė ėshtė akupunktura!
 8. Shtatzėnia, dyfish shanse me akupunkturė
 9. Studimi: Lakra kineze dhe rrepa e bardhė, kundėr kancerit tė gjirit
 10. Rini e pėrjetshme me joga tibetiane!
 11. Nga coca – cola arrin peshėn 220 kilogramė
 12. Ja sa rrezikojmė duke qėndruar ulur pėr njė kohė tė gjatė
 13. Vitamina C, pse na duhet
 14. Ndihme :(
 15. Gabimet qė bėhen gjatė dushit.
 16. Ajtene Krasniqi shqiptarja qe zbuloi ilaqin per Escherichia coli-n.
 17. A Duhet Informuar Pacienti mbi Ecurine e Semundjes?
 18. Lindja nė natyrė dhe pa doktor vetėm pėr emision televiziv (Foto)
 19. Kremėrat solar me ērregullues endokrinė
 20. Produkte qe kane efekt negativ,demtojne melcine(liver)
 21. Drita artificiale, njė mrekulli apo shqetėsim?
 22. BioPrinter 3D mund te krijoje qeliza,inde dhe organe te njeriut
 23. Pikat ku nervat lidhen me organet e trupit
 24. Nje mjek i zgjuar tha:
 25. A Mund te Kete ne Shqiperi nje Sistem Shendetsor Falas?
 26. Cfarė ėshtė virusi Ebola?
 27. Shqipėria e ujrave termalė
 28. Gjithecka per Hepatitis B
 29. Pandemia SIDA-sė (AIDS) origjinonė nė Kinshasėn e 1920-tave
 30. Poshte shisheve te ujit apo pijeve qe ju bleni ka nje informacion
 31. Rreziqet e taurinės qė zakonisht gjindet nė pije energjike!!!
 32. E drejta ime per te vdekur me dinjitet ne moshen 29 vjecare!
 33. Koke dhimbja dhe te vjella
 34. Vajza 7 vjeēare me 202 dhembe ne goje...
 35. Shkencėtari italian:Vaksinat qė shkaktojnė homoseksualitetin po u jepen foshnjeve
 36. Recept pėr ta bėrė gjithė trupin gjithnjė e mė tė shėndetshėm
 37. A ju bezdis lemza? 7 metodat per ta ndaluar ate.
 38. Shtatzania nga A ne Z
 39. Fara e zezė, perdorimi dhe sėmundjet qė shėron
 40. Bima qė pretendohet se shėron kancerin pėr 16 orė
 41. Ka mjekė alternativė nė Shqipėri?
 42. Njė testim qė tė lė pa fjalė
 43. A jeni pro apo kunder testimit te mjekeve ?
 44. Informacione mjekesore
 45. Ja ēfarė ndodh me trupin kur lini duhanin
 46. Shega dhe vetit e saj shėruese
 47. Bimėt mjekėsore, 19 bashkitė qė pėrfitojnė subvencione
 48. Alumini ne vaksina grumbullohet ne tru dhe mund te shkaktoje autizem
 49. Gjashtė metoda natyrale si tė largosh dhimbjen e kokės
 50. Ju ka dalė njė puēėrr? Harta e akneve ju thotė se ēfarė problemi keni nė trupin tuaj
 51. Si te behemi me te gjate !
 52. Vrapimi – Krejt Cka Duhet Te Dini Rreth Tij
 53. Ērregullimet seksuale
 54. Mishngrėnėsit dhe Vegjetarianet
 55. Trajtimi i Escherchia Coli (E.Coli) me vere, rozmarine dhe hudhra:
 56. Mos i hidhni levozhgat e vezėve
 57. Heqin qafe puērrat ne fytyre dhe perhapja e urdhjave per 24 ore
 58. Ja pse Wi-Fi shkakton probleme nė shėndetin tonė
 59. Dhemballa e syrit
 60. Tre studentet shqiptare nga Maqedonia, afėr zbulimit tė ri nė fushėn e mjekėsisė
 61. Shqiptari mė i urryer nė botė
 62. Beqaj i ka hapur dyert ilaēeve tė skaduara,vė nė rrezik jetėn shqiptarėve
 63. Nderhyrje kirurgjikale ne stomak
 64. Goodbye Old Friend?
 65. Mrekullia me 1-vjeēaren qė zgjon shpresat pėr kurimin e kancerit
 66. Per mjeket e forumit
 67. A e keni ditur kete ?
 68. Amerikani qė e ka ilaēin kundėr kancerit thotė se kemoterapia ėshtė mashtrim
 69. Shėndetėsi Periudha post-antibiotike
 70. Sa leke paguani per operacionin ne shtet?
 71. Rezonanca manjetike pa rradhe 20,000 lek te reja?
 72. Terapi e re pčr tč varurit nga droga
 73. Sindroma Tourette ose Tiket - simptomat dhe trajtimi i saj.
 74. virusi Zika
 75. Njė ekspeditė e re multimiliardėshe kundėr Kancerit
 76. Zbulim sensacional
 77. Si ėshtė mė mirė qė tė konsumohen frutat?
 78. Shkencėtarėt zbulojnė “thembrėn e Akilit” tė tumoreve
 79. Gerhitja, disa metoda per ta eliminuar ate.
 80. Greqia liberalizon mbjelljen e Kanabisit
 81. Eliminimi gurėve nė tėmblin e fshikėzės : metoda kineze
 82. Kufizimi i kalorive dhe ҫrregullimet mendore
 83. Ēfare keshillohet kur keput mish?
 84. Nėse skizofrenia nuk trajtohet me ilaҫe..
 85. Raste klinike interesante.
 86. Mjeku kosovar qė bėri 13 mijė operacione nė Gjermani
 87. Prognoza e depresionit
 88. Terapite kunder depresionit qe nuk jua thote as psikologu e as psikiatri
 89. Zbulim i madh mjekėsor: Ēdo lloj kanceri kurohet pėr 2-16 javė
 90. Mjeku kujdestar i forumit na kėshillon / kėshilla pėr shėndetin nga mjekėt e forumit
 91. Terapia REST pėr trajtimin e hipertensionit
 92. Mosha e hershme dhe kombinimi i vaksinave shton efektet negative tė tyre
 93. Ushtrim i zakonshėm i mėngjesit: Pesė minuta qė do t’jua ndryshojnė jetėn
 94. Spitali Amerikan hedh nė gjyq gazetarėt qė publikuan ankesat e pacientėve tė dializės
 95. Mjekesia & Sherbimi
 96. Shuaip Kraja - Doktori qė shpiku vaksinėn kundėr kancerit
 97. Golem, turisti italiani vdes nga viagra
 98. Nobelisti gjerman : mishi kuq shkakton kancerin kolorektal
 99. Goditjet ne koke, rreziku prej tyre dhe ndihma e duhur.
 100. “Shkencėtari” serb: Seksi mes babait dhe tė bijės ėshtė normal
 101. Sistemi i shendetesise apo sistemi i korrupsionit dhe vdekjes
 102. Si tė ndalni lemzėn
 103. Fryrja e stomakut nga ushqimi(bloating).
 104. Shqiperia vendi i turizmit dentar!
 105. I shperthen ne goje cigarja elekrtike, pasojat
 106. Gjendje kome
 107. Ja si duhet tė veproni, nėse i keni kėmbėt e ftohta (ngėrēi)
 108. Njeriu qe "vdiē" 27 here...
 109. A jeni Dalltonist (Color Blind) ?
 110. Qendra lazerike e trajtimit te semundjeve te syrit ne Prishtine
 111. Hemoragjia e mjekėve
 112. ASMR masazha
 113. Ky dokumentar mund t’ju bėjė tė mos hani mė mish
 114. Ja kush ėshtė shkaku kryesor i kancerit! Mėsojeni, ose vdisni!
 115. Doktori shqiptaro-amerikan ofron vizita falas pėr pacientėt
 116. Doktori rus zotohet se sistemi i imunitetit mund tė rikuperohet brenda 15 SEKONDAVE!
 117. Doktori 87 vjec arrestohet
 118. Humbja nė hapėsirė - shenja e parė e sėmundjes Alzheimer
 119. Pyetje rreth kafsheve shtepiake.
 120. ALS- Amyotrophic lateral sclerosis
 121. Renia e flokeve( kalvicie) dhe thinjat tek meshkujt, rrezik i semundjeve kardio vask
 122. Operacion i rrallė nė Kosovė, 20 vjeēarit i hiqet plumbi pa i prerė kraharorin
 123. Ēfarė ndodh me organizmin tuaj pas lėnies sė duhanit
 124. Tani vetėm me njė analizė tė pėrgjithshme gjaku mund tė zbulojmė kancerin
 125. Shqipėria e mbushur me bimė magjike shėruese tė murrizit
 126. Mjaltė dhe banane kundėr kollės dhe bronkitit
 127. Rrėfimi rrėnqethės i njė pacienteje ...
 128. Kujdes me pėrdorimin e Ibuprofenit , ja ēfarė shkakton.
 129. Trėndafili i egėr njė mrekulli pėr shėndetin, ja si ta pėrdorni
 130. Bima e hithrės sa pėrvėluese ėshtė po aq edhe shėruese
 131. Fibromalgjinė - shėroje atė nė mėnyre natyrale
 132. Aroma nuk ėshtė mė justifikim: Duhet urgjent tė hani hudhra!
 133. Shenjat mė tė zakonshme tė shtatzėnisė
 134. Pėrkeqėsohet shėndeti mendor i popullatės
 135. Shkrimi i keq i mjekėve vret mijėra persona nė vit
 136. Shqiptarėt po vdesin mė shumė, shumica nga zemra dhe tumore
 137. QKUK: Ekipi i mjekėve nga Australia dhe Kosova po operojnė 27 fėmijė
 138. Tetovari Omer Xhemali do tė drejtojė Klinikėn e Kirurgjisė sė zemrės nė Zürich
 139. Ndotja e ajrit shkakton probleme nė tru
 140. Ta kene ne ADN?
 141. Si ta parandaloni sėmundjen e Alzheimerit
 142. Superbakteret rezistuese pėrhapen nė spitale pėr shkak tė antibiotikėve
 143. Probem me gjurin.
 144. Shtetet me shkallė mė tė lartė tė kancerit
 145. Shtete me obezitetin me te larte
 146. Dhurimi i gjakut...
 147. Kirurgu Shqiptar ben nje shpikje te madhe
 148. Doza e Paracetamol.
 149. Njollat nga perplasjet
 150. Kur tė mėsoni ē’i bėjnė arrat trurit, nuk do i ndani nga tryeza
 151. Simptomat e sulmit nė zemėr
 152. Lajme per mjeksine ne TV. Femrat Cigaret dhe Pijet Alkolike.
 153. Dhėmbi i pjekurisė.
 154. Pėrqafimi dhe puthja, ilaē perfekt pėr njeriun
 155. Femrat duhet tė flejnė mė gjatė
 156. Pastėrtia e tepėrt, e dėmshme pėr shėndetin
 157. Zbuloni ēka fsheh pėr personalitetin tuaj grupi i gjakut qė keni
 158. Uji me patėllxhan, zgjidhja mė e mirė pėr kolesterolin, mėlēinė dhe zemrėn
 159. Kirurgjia Torakale operoi 50 pacientė me pajisjen bashkėkohore
 160. Testi i intolerances ushqimore
 161. Arsyet pse duhet tė flini tė zhveshur
 162. Burrat e divorcuar, mė tė rrezikuar nga sėmundjet
 163. Ekipi nga Kosova triumfon nė garėn “Smart Data in Health” ...
 164. Spiegel: Ministri gjerman i Shėndetėsisė rekruton infermierė nga Kosova
 165. NDIHMA E PARĖ DHE DOMOSDOSHMĖRIA E SAJ
 166. Shqiptari shpik vaksinėn kundėr kancerit, pėrlotet nga gėzimi
 167. Fjalor i shprehjeve mjekėsore
 168. Eshka- vetitė shėruese tė saj.
 169. Zbulimi pėr kancerin/Mungesa e gravitetit shėron sėmundjen
 170. "Tė heq shijen e jetės kur mendon se njė ditė unė do mbyll sytė dhe…
 171. Qetėsuesit me recetė po vrasin mė shumė se drogat ilegale/ Kriza e importuar nga SHBA
 172. ( punim nga dy shkencėtare shqiptare) Artriti - reumatizmi
 173. Verifikoni se a do tė sėmureni nga sėmundja Alzheimerit: Ky test zbulon!
 174. Studimi: 95% e ushqimeve pėr fėmijė pėrmbajnė metale toksike
 175. Pse hurmat farėzeza i bėjnė mirė shėndetit tuaj?
 176. Si industria farmaceutike po blen Organizatėn Botėrore tė Shėndetėsisė
 177. Testi qė parashikon vdekjen brenda 10 vitesh me njė saktėsi tė frikshme
 178. Zbulohet shkaku i sėmundjeve tė cigares elektronike nė SHBA