PDA

View Full Version : Mjekėsia


Faqet : [1] 2

 1. 8 Arsye per te ngrene mengjes!
 2. Cfare eshte HIVė Cfare eshte AIDSė
 3. Ilace Popullore
 4. Kafja: E mire apo jo per shendetin tone? Si mendoni?
 5. Karotenoidet dhe kanceri i gjirit
 6. Prej duhanit mund tė marėsh Hiv
 7. Caji i Gjelber Zvogelon Rrezikun E Kancerit Ne Mushkeri Te Duhanpiresit
 8. Dieta me Molla – Dieta Me 3 Molla Ne Dite
 9. Kapslleku: Ilace Natyrale dhe Barna Shtepiake per Kapsllek
 10. 5 Menyra Efektive Te Permiresimit Te Gjumit
 11. Hipertensioni: 15 Menyra Si Te Ulet Presioni i Gjakut Pa Barna
 12. Gjumi – 9 Gjera Qe Duhet Ti Dini Rreth Gjumit
 13. Sa ėshtė e sigurt vaksina kundėr Gripit tė Derrit?
 14. Receta popullore per te kuruar kollen,gripin,ftohjen etj ...
 15. Efektet kuruese te qumeshtit te bleteve ...
 16. 10 efektet e cuditshme anesore te ilaceve
 17. Domatja, terapi kundėr infarktit
 18. Dielli, shėron dhimbjet e barkut
 19. Perse femrat jetojne me gjate se meshkujt?
 20. Si tė parandalohen sėmundjet
 21. Sekreti qė tė jetojmė mė gjatė
 22. Kur jeni tė lodhur? Pini ujė, hani mėngjes dhe ecni!
 23. Karbohidratet, tė dėmshme pėr zemrėn e femrave
 24. Mamografia ėshtė mė mirė dixhitale
 25. Pėrdorimi i tepruar i sheqerit, rrezik pėr zemrėn
 26. Sinusiti, shoqėrimi dhe kujdesi gjatė verės
 27. Si ndikojnė disa ushqime nė organizmin tonė
 28. Ēfarė kurojnė disa fruta dhe perime
 29. Gjaku i trashė shkakton sėmundjet nė zemėr
 30. Celuliti dhe dieta
 31. Faktorėt qė ndikojnė nė shėndetin e zemrės suaj
 32. Gjaku i trashė rol kryesor i sėmundjeve tė zemrės
 33. Preferohet vitamina D nė shtatzėni
 34. Dieta e vėrtetė, ēelėsi ADN-ja
 35. Shkencėtarėt zbulojnė pilulė qė ngadalėson plakjen e fytyrės
 36. Kėnaja e flokėve rrezik pėr leucemi
 37. Grimi nė botėn e punės
 38. Vaji i ullirit si qumėshti i nėnės
 39. Gjumi, koha ideale? 6-8 orė
 40. Lidhja me meshkuj mė tė rinj dėmton femrat
 41. Ngarkesa e tepėrt nė punė shkakton infarkt
 42. Steriliteti tek meshkujt
 43. Mė thuaj nė ē’stinė ke lindur, tė tė them ē’sėmundje do kesh
 44. Sėmundjet e veshit
 45. Disa pyetje pėr menstruacionet
 46. Dietė pėr meshkujt
 47. Kilet e tepėrta i zėnė frymėn bebes
 48. Pėr njė fytyrė pa puērra
 49. Shkaktari i venave tė zgjeruara ?
 50. Varėsia nga tė qenėt online
 51. 10 Ore Gjume Ne Dite Mund Te Ndihmojne Te Jetosh 100
 52. Pėrgatituni pėr diell
 53. T'i kesh kėto vese, plakesh 12 vjet mė herėt
 54. Gjilpėrė pa age pėr dhimbjen e kokės
 55. Simptomat e sėmundjes sė veshkave
 56. Kujdesi ndaj mėlēisė
 57. Vlerat e vitaminės D
 58. Si mjekohet migrena?
 59. Teknika e pastrimit tė dhėmbėve
 60. Si t’i aplikojmė maskat e fytyrės?
 61. Cilėsitė e akullores ?
 62. Kujdesuni pėr gjunjėt
 63. Kujdesi pėr qerpikė dhe vetulla
 64. Ilaēi pėr djersitjen
 65. Kėshilla pėr tė evituar pėrzjeret e mėngjesit gjatė shtatėzanisė.
 66. Psikologet i thone “jo” kompjutereve per femijet nen 9 vjec
 67. Djathi forcon imunitetin e te moshuarve
 68. Disa nga cilesite e akullores ne trupin tone
 69. Pjepri ndihmon tė luftosh stresin
 70. Shtypja e lartė e gjakut
 71. Perdja e syrit
 72. Mjekėt i kthejnė shikimin njė tė verbėri duke pėrdorur qeliza embrionale
 73. Kanceri i gjirit edhe tek meshkujt
 74. Si te shmangim eren e gojeS?
 75. Herpesi i buzėve
 76. Njė dietė “pastruese”
 77. Sėmundje ngjitėse seksuale 1
 78. Trajtimi i stresit pastraumatik
 79. Mushkonjat, makth veror
 80. Kush shkakton dhimbje tė disa kyēeve njėkohėsisht?
 81. Ilaēet antireumatizėm rrisin rrezikun e ulēerės
 82. Ja disa nga Mrekullite qe mund te bej mjalti
 83. Banjat e diellit ndikojne mire per veshkat
 84. Mbipesha, problemi me i madh shendetesor
 85. Nuk ndiheni rehat me trupin tuaj? Ja dieta “pastruese”
 86. Si te keni trup vital pa diete
 87. Pemėt, “mushkėria” qė thith miliarda ton gaz
 88. Vitamina Qe Parandalon Kancerin
 89. Tė jetosh me hiv/aids …..
 90. Pėrfundojnė punimet e kongresit te xviii ndėrkombėtar pėr aids
 91. Shendeti, nė kocka gjendet sekreti i sėmundjes sė diabetit
 92. Qumėshti pa yndyrė ul tensionin e gjakut
 93. Rrezet diellore, ē’far jane..
 94. Depresioni dhe shtatzėnia e ndėrmjetėsuar
 95. Trajtimet bimore sipas tipit tė flokut
 96. Peshqit dhe guacat pėr shėndetin syve
 97. Proteina artificiale
 98. Infarkti, si ta parandalojmė
 99. Sulmet e panikut tė lidhura mė sėmundjet e zemrės
 100. Tuberkulozi, vazhdon tė ‘vrasė’
 101. Hormonet ndikojnė nė acarimin e astmės te femrat
 102. Kafja mbron melcine, por te krijon dhimbjen e kokes
 103. 20 ushqimet qe largojne semundjet, ja cduhet te kemi ne tavoline
 104. Produktet qe na nevojiten per mbrojtjen nga dielli
 105. Parkinsoni, ushqimet qe e parandalojne
 106. Cfare eshte glaukoma kongjenitale, si percillet ajo
 107. Ushqimet dhe pijet kunder pagjumesise nga vapa
 108. Si te kurojme depresionin pa perdorur ilace
 109. Te mirat shendetesore nga perdorimi i rrushit
 110. Ngjyra e flokeve, shkaktare e semundjeve
 111. Pirja e alkolit ne sasi te medha caktivizon gjenet qe mbrojne kockat
 112. Minipompa qė rrit aftėsinė e zemrės
 113. Tė flesh pak, ju shėndosh dhe rrezikoheni nga diabeti
 114. Dardha, pėr humbje peshe
 115. Mėrzia mė stresuese se puna
 116. Ledhatoni sytė
 117. Pse jam e lodhur kur i kam mujoret?
 118. ABC-ja e vitaminave
 119. Konsumuesit e alkoolit mė pak probleme me reumatizmėn
 120. Faktor i ri pėr kancerin nė lukth
 121. Rrezatimi i diellit mbron nga sėmundjet patologjike
 122. Rehatia dhe jo pamja
 123. Paradentoza mund tė dėmtojė zemrėn
 124. Kur duhet shkuar te gjinekologu
 125. Ligėshtimi i gjunjėve
 126. Lėmoni duart tuaja
 127. Lėvorja aromatike mbron nga kanceri
 128. Ushqimi yndyror rrit gjasat pėr kancerin e gjinjve
 129. Vitaminat parandalojnė humbjen e dėgjimit
 130. Shuani me menēuri "ndezjet" nė zyrė
 131. Ēfarė duhet tė dini rreth programit tė ecjes?
 132. Efekti mbrojtės i diellit i atribuohet vitaminės D
 133. Alkooli zvogėlon vėllimin e trurit
 134. Kockat e forta me kėrcim
 135. Temperaturat e larta riskojnė fėmijėt, tė moshuarit dhe tė sėmurėt kronikė
 136. Ndikimi i ndryshimeve tė ADN-sė nė tumoret e gjirit
 137. Kėrcitja e dhėmbėve natėn, probleme ditėn
 138. Omega 3 - acidet yndyrore qė mund ta zgjerojnė trurin
 139. Pasojat e shpeshta nė lėkurė nga dielli
 140. Lėkura e meshkujve mė e ndjeshme ndaj diellit
 141. Cilat janė simptomat e kancerit tė vezoreve?
 142. Pa dhembje nuk ka rezultat
 143. Ushqimet me kolesterol tė ulėt
 144. Soditja e gjoksit tė femrave u shton jetėn meshkujve
 145. Si ta dimė qė po fillon menopauza?
 146. Sa gjėra mund tė bėhen gjatė gjumit?
 147. Njė gotė verė nė ditė, mban larg mjekun
 148. Ē’tė bėjmė me kallot?
 149. Dhimbja e befasishme nė ije
 150. Superbakteria pėrhapet nėpėr botė
 151. Sarandė, 5 tė infektuar me salmonelė
 152. Pėrdorimi i drejtė i paracetamolit
 153. Si dhe pse ndodh hernia e diskut?
 154. A ėshtė konstipacioni rrezik pėr shėndetin?
 155. Pemė dhe perime, kundėr kancerit tė mushkėrive
 156. Ngėrēet nė bark- kujdes nga antispastikėt
 157. Ēka ėshtė sulmi nė zemėr?
 158. Kujdes para kompjuterit... mbajeni mbėshtetėsen e karriges nė kėnd 35°
 159. Tek gratė, pjelloria rrit rivalitetin
 160. Pėr ēfarė ėshtė mirė sauna?
 161. Barku i “fryrė”
 162. Ushqimi si ‘armik’
 163. Kur sėmuret gruaja
 164. Ushqimet e shėndetshme qė s’bėn t’i harrojmė
 165. Kujdes para kompjuterit... mbajeni mbeshtetesen e karriges ne kend 35°
 166. Jeni e trishtuar? Lexoni, t’ju kaloje merzia
 167. Perse e kemi barkun te “fryre” - Zgjidhjet
 168. Kur keni problem me tretjen
 169. ---Pagjumėsia --------
 170. 12 Ushqimet e Shendetshme Me Fuqi Sheruese
 171. Infeksionet bakteriale tė thonjve
 172. SHBA, qeveria financon kėrkimet me qeliza embrionale
 173. Procedurė e re pėr heqjen e dhjamit pa operacion
 174. Dieta kundėr hipertensionit, parandalon gurėt nė veshka
 175. Pse dhe kur bėhet angioplastika?
 176. Si ėshtė e mundur qė marrėdhėniet seksuale tė jenė tė dhimbshme?
 177. Rėndėsia e pushimit pėr shėndetin
 178. Jo mė shumė se njė gotė verė
 179. Spermatozoidet, vitaliteti i tyre ndikohet edhe nga karakteri
 180. Pagjumėsia mund tė ēojė nė ērregullime ankthi
 181. Soja u ndihmon femrave nė menopauzė
 182. E dini se sa tė rrezikuar jeni kur bėni dashuri?
 183. Tė ecurit e shpejtė kundėr kancerit tė gjirit
 184. Jo, nuk dua tė bėj fėmijė!
 185. Botoksi ilaē kundėr migrenės
 186. 6 Trika Te Thjeshta Si Ta Lesh Duhanin
 187. Ēokollata shėron kollėn
 188. Mos puthni derisa e keni herpesin
 189. Mė mirė hudhėr se antibiotik
 190. Prodhohet ilaēi qė i jep fund pėrhapjes sė tumoreve solidė
 191. Tė mos plakeni pėr shkak tė stresit
 192. Katėr orė nė ditė para TV? Rrezikon sėmundje zemre
 193. Arrin nė 48 numri i rasteve tė konfirmuara tė gripit a h1n1 nė shqipėri
 194. A do tė munden meshkujt tė lindin foshnja?
 195. Kush fle pak, ftohet mė lehtė
 196. Nė Shqipėri rriten 10 pėr qind ēmimet e barnave
 197. 300 kėshilla mjekėsore pėr tė gjitha sėmundjet
 198. Droga dhe parandalimi i saj.
 199. Metastazave tė rrezikshme tė gjirit u jep fund, zbulimi i rėndėsishėm i shkencėtarėve
 200. Hudhra mbron nga dhembja e eshtrave
 201. Mbroni zemrėn tuaj me ushqime mesdhetare
 202. Me uri nuk mposhtet gripi
 203. Pesė mėnyra pėr tė pushuar lemzėn
 204. Pse mbahen mend kujtimet e kėqija?
 205. Peceta apo tamponė?
 206. Sekretet e njė jete tė gjatė
 207. Si tė humbni deri nė tre kilogram pėr dy ditė
 208. Krijuan pėr herė tė parė spermė artificiale
 209. Mjekėt: Qėndrimi ulur, rrezik pėr shėndetin
 210. Nje tjeter bakter, me i rrezikshem se virusi i HIV
 211. Obeze, 39% e grave shqiptare
 212. Foshnjat, 3% lindin me anomali qė u shpėtojnė EKO-ve
 213. Shtatzania
 214. Cfare mendoni per mjekesine shqiptare?
 215. 17 vjeēarja qe zbulon nje kure kunder qelizave kancerogjene
 216. Nė ‘maus’ tri herė mė shumė baktere se sa nė guaskėn e tualetit
 217. Pėrshkrimi i eksperiencės sė njė tė vdekuri klinik.
 218. Tė lodhur dhe s’keni gjumė? Keni depresion
 219. 10 zakonet qė dėmtojne trurin
 220. Mund te vendosi dikush per te jetuar ose vdekur per jeten qe sesht e tij??
 221. 5 Reasons Being a Woman Is Good for Your Health.
 222. Autizmi, injoranca, keqkuptimet dhe mungesa e shqetėsimit shoqėror
 223. Kanceri i Pankreasit
 224. Me thuaj cfare thonje ke, te te them cfare semundje ke.
 225. Profesor Kurti, “patron cum mentor”
 226. Speci djegės pikant? Efektet kuruese dhe ēudibėrėse tė tij.
 227. Kuriozitete mbi ORGANET e trupit
 228. Keshilla popullore
 229. Kolesteroli, industria farmaceutike ka mashtruar me 300 miliardė euro
 230. Vera dhe rrushi i kuq ju mbrojnė
 231. Ilace popullore - Naturopathic medicine. (English)
 232. 22 mars 2013 – dita botėrore e ujit
 233. Rritje e lindjeve me sindromen Down
 234. Kthehet Lia e dhenve, 24 raste vetėm muajin e fundit
 235. qumshti i bletes
 236. Ēajrat bimore
 237. Transplantimi i kokės ėshtė i mundshėm”!
 238. Kosovė, vdes edhe pacienti i katėrt nga ethet hemorragjike
 239. Nje pyetje per djersitjet tek femijet.
 240. Pėrfshihet nga zjarri reparti i Pediatrisė nė QSUT, evakuohen stafi dhe fėmijėt
 241. Shikoni se cila ėshtė pesha ideale pėr gjatėsinė
 242. Rriqnat...
 243. Keni pirė shumė? Ja kėshillat pėr tė marrė veten.
 244. Kafshimi i thonjve ėshtė ērregullim psikik!
 245. Si mbrohet organizmi nga nxehtėsia?
 246. Semeterapi
 247. Shokuese: E transmetuan kancerin pėrmes vaksinave!!
 248. Nė kėrkim tė ilaēit ideal tė gjumit
 249. Sė shpejti nuk do tė ketė mė “nxjerrje tė dhėmbit”
 250. Semundja e artritit.