PDA

View Full Version : Kinematografia


 1. Fjalimet dhe monologjet me te bukur te filmave
 2. Pjesė filmash / Filmat e fundit
 3. Qyteza ime e bukur!
 4. Filma per shkarkim
 5. Bekim Fehmiu
 6. Martin Scorsese
 7. Reshat Arbana
 8. Robert de Niro deklaron: Jam shqiptar!
 9. Filmat vizatimor
 10. Jack Nicholson
 11. Komedite dhe ndikimi i tyre ne jeten tone.
 12. Filmi "Skėnderbeu"
 13. “Transformers 3”, rikthim i besimit nė 3D
 14. Cfare dokumentare ju pelqejne????
 15. Elvis Pupa
 16. 10 filmat me te frikshem.
 17. Spielberg: Shumė pak filma tė kėtyre 20 viteve ia vlen t’i shohėsh !
 18. Falja e Gjakut "The Forgiveness of Blood"
 19. “Kuqoja” .. aktor me 40 role nė Gjermani
 20. Aktori i Preferuar !
 21. Qyfyre nga Kinematografia Shqiptare
 22. Ikonat e kinematografise shqiptare
 23. Sė shpejti filmi “Fjala e Fundit”
 24. Al Pacino
 25. John belushi
 26. Alan Alda
 27. Reklamat e Kinemase - 2013
 28. Eliza Dushku
 29. Abdurrahman Shala
 30. Serialet qe po ndiqni
 31. Bruce Lee
 32. Njerez dhe fate
 33. Arturo Ui - Drame nga Bertolt Brecht
 34. James Bond 007
 35. Protagonistet e Kinematografise Shqipetare !
 36. Violeta Manushit!
 37. Stanley Kubrick
 38. Filmi “Kolona” i Hysajt, bindshėm mė i miri nė Alpinale
 39. Trishtimi i zonjes Shnajder
 40. Oliver Stone
 41. Sofia Loren
 42. 50 femrat mė tė bukura tė tė gjitha kohėrave!
 43. iPlayer3
 44. Si cili personazh(filmi) e ndjeni veten sot ?
 45. Clint Eastwood
 46. Historia e Pompeit nė filmin “Pompeii”
 47. R.I.P Malik ....
 48. Kinematografia Shqipetare e Diktatures komuniste!
 49. TV Klan- aldo morning show
 50. Intervista e Ermal Mamaqit me Ministrin Erion Veliaj.
 51. Filmat Hollywoodian pa efektet speciale do tė ishin kėshtu (Foto)
 52. Ken Russell's Tommy
 53. Ken Russell's Gothic
 54. Filmi i cili do ju bėnė tė qani
 55. Deliver us from Devil
 56. Cfare ka ne TV/Fragmente
 57. Filmat te rinj
 58. Walt Disney
 59. TV Show-The Blacklist-NBC,22shtator
 60. Sharknado2(peshkaqene fluturues).
 61. Vdes aktori amerikan Robin Williams
 62. Binaret 1987
 63. Cary Grant
 64. Vdiq ikona e Hollywood-it, Lauren Bacall
 65. Babai i Angelina Jolie: Ju rrėfej lidhjen tonė me shqiptarėt
 66. Unė, shqiptari i serialit hollivudian
 67. Law & Order:Special Victims Unit Season 13 
 68. Kolona zanore
 69. Filma klasike qe duhen pare
 70. Ndahet nga jeta Fadil Kujovska
 71. Twin Peaks 1990-1991-30 episode
 72. Varrimi i TOTOS...
 73. The Twilight Zone (1985–1989) serial televiziv
 74. The X-Files serial televiziv 1993-2002
 75. Prison Break serial televiziv 2005-2009.
 76. "Iron Man 4"
 77. Filma te Roman Polanskit
 78. The Lost Honor of Katharina Blum (1975)
 79. Njė film ambicioz pėr Guns N’ Roses
 80. OSCAR / Skllavėria, hapėsira apo financa....
 81. Skenat me te preferuara filmike
 82. Kur mollahėt tallin menderen me Platonin dhe “mirė bėjnė”
 83. Filmi horror xhirohet nė Kosovė
 84. Momenti televiziv mė i bukur i 2014-ės
 85. “Burrnesha” , kureshtje pėr Kanunin nė ‘Berlinale’
 86. Mrika Krasniqi shpallet "Best Human Artist" ne Paris
 87. House of Cards ndonjeri?
 88. Sot paguaj une...
 89. Andrroid....
 90. Subjekti i filmit “Tales Wild” i ngjajshėm me rrėzimin e avionit tė Germanwings
 91. Filma me metrazh te shkurter
 92. Ja si u krijua Poul Walker ne menyre digitale per "fast and furious"!
 93. Filmat romantik…
 94. Ylli shqiptar i Hollywood-it ndriēon Prishtinėn
 95. Shqiptarja nga Presheva merr ēmimin e ekselencės nga Barak Obama
 96. Komedi / Programe humoristike shqipe
 97. Game of Thrones
 98. Urgjent : Zviceranėt kėrkojnė njė aktore pėr rolin e nėnės shqiptare
 99. Best Movie Soundtracks
 100. Nderron jete legjenda e kinemase Omar Sharif
 101. Rrugėtimi i Bekim Fehmiut drejt pavdekėsisė
 102. Nik Xhelilaj
 103. “Tė Pathėnat” e regjisorit Muharrem Fejzo
 104. filma Shqiptar per Download
 105. Aktori i njohur preket nga SIDA, alarmohen femrat nė Hollivud
 106. Familja
 107. Filmi i fundit qe e keni pare..
 108. Filma ose animacione me metrazh te shkurter (short films)
 109. Sot ka ditėlindjen ( 74 ) aktori Robert Ndrenika- Urime!
 110. Oscars 2016
 111. Filmi qe do shoh Sonte
 112. The Revenant fituesi i madh nė ēmimet Bafta 2016
 113. Albana Osmani ne nje film Hollivudian
 114. Ku do ta kalojė pleqėrinė “De Niro” shqiptar? Pėrgjigja prekėse e Ndrenikės!
 115. Bujar Alimani
 116. Ēfarė ka tė mirė nė TV?
 117. Netflix
 118. De Niro: I lumtur qė jam ende nė lojė
 119. Kill Bill 3
 120. E lidhur,torturuar dhe e pėrdhunuar!Angelina Jolie zbulon njė sekret tė Illuminatit!
 121. Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children
 122. Matilda Makoēit reciton pas 25 vitesh mungesė
 123. Irene Papas
 124. Steven Seagal
 125. Turner Classic Movies
 126. Movie Quotes
 127. Lista me tė gjithė fituesit e Oscar
 128. “Home” i regjisores kosovare, nė festivalin kualifikues pėr “Oscar”
 129. Tre shqiptarė nė “Fast and Furious”
 130. Matthew McConaughey - OSCAR
 131. Nė Itali, shakaja me “futje duarsh” hap njė debat serioz
 132. Van Damme, njė shqiptar qė hakmerret pėr babanė
 133. Aksion spiunazh
 134. Poezi tė deklamuara ( Fjala artistike nė mikrofon )
 135. Jerry Lewis
 136. HOLLYWOOD:Pedofilia, Pedorastia dhe Sh'frytezim Seksual!
 137. 10 filmat qė thyen tabutė nė kinematografi
 138. Tė huajt pėr Shqipėrinė - filma dokumentarė
 139. Filmi i fundit qe e keni pare?
 140. Filmi qe u shnderrua ne kult
 141. Filmat e 2018
 142. Anime
 143. Skanderbeg
 144. Quentin Tarantino-Historia e “Pulp Fiction”
 145. Ertugruli
 146. Filma me titra shqip
 147. Opera
 148. Flasim pėr aktor-e tė shquar-a (filmi e teatri) ndėr vite
 149. Batutat me te bukura te filmave Shqipetare.
 150. Van Dam nė Shqipėri, aktori i famshėm film aksion nė vendin tonė
 151. Regjisoret nga Kosova drejt nominimit pėr Oscar
 152. Pagjumėsia sipas shamanit tailandez tė imazheve
 153. Ku mundemi tė shikojm Seriale Shqip? Pergjigje
 154. “Ajo” e More Raēės drejt nominimit nė Oskar
 155. Katunari po lyp nuse
 156. Gjysma tjetėr e vėllezėrve farrelly
 157. Emisione/Dokumentare
 158. Talk-show: "Xing me Ermalin"
 159. Film Arbereshe
 160. 2 Gisht Mjaltė
 161. "Lazarat" a.k.a The Brave (2019)
 162. Rekomandoni filma te bukur ne Netflix, Amazon prime, Hulu !
 163. Fansat e Game of Thrones nisin njė peticion pėr ribėrjen e sezonit final
 164. Ylli shqiptar ndriēon festivalin e zymte te filmit te Kanes
 165. Cilin nga kėta artistė ju ka pėlqyer mė shumė ?
 166. Timo Flloko kerkon falje...
 167. Radio drama shqiptare
 168. ( Nė shoqėri me ....) Koēo Devole
 169. Aleksander Moisiu, fantazma e shekullit XX
 170. FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia