PDA

View Full Version : Arti i kuzhinės


Faqet : [1] 2

 1. Si Te Gatuajme..
 2. Fergese Tirane
 3. Midhje me pilaf
 4. Skuqja e vezeve, ( Mos ju duket e parealizueshme)
 5. Byrek me domate dhe salmon
 6. Llazanja
 7. Sallate greke
 8. Supe me presh dhe qepe te njoma
 9. Speca te mbushur
 10. Embelsire me dardha franceze
 11. Sallate me mishe pule
 12. Pule me arra
 13. Makarona me peshk ton
 14. Krem karamel me qitro
 15. si te gatuajm tullumba
 16. Tavė Elbasani
 17. Salmon me salcė domatesh
 18. Tortė ėMargaritaė
 19. Toptha me arra tė bluara
 20. Speca tė tharė tė mbushur me grosh
 21. Pulė e mbushur me oriz
 22. Mishe i bardhe me majdanoz
 23. Fileto mishi me kerpudha
 24. Qofte me domate
 25. Gjelle me mish te grimcuar
 26. Rizoto me majdanoz
 27. Pice me kerpudha
 28. Kroketa me djathe dhe proshute
 29. Fli Kosove
 30. Kėshilla tė rėndėsishme pėr kuzhinėn tuaj
 31. Qengj me patate
 32. Rosto viėi, derri ose dashi
 33. Pjatė me mėl
 34. Qofte me salc
 35. Patėllxhanė tė mbushur
 36. Cook Book Chinese Recipes (ebook)
 37. (ebook-pdf) - Cooking - Recipes - Cook Book
 38. Cfare Ushqimi Tradicional Shqiptar Pelqeni ?!
 39. Kuzhina tradicionale shqiptare
 40. Kuzhina italiane.
 41. Ėmbėlsirat
 42. Kėshilla praktike pėr kuzhinėn tuaj
 43. Ushqime te dobishme
 44. Cfare prodhime shqiptare ju mungojne emigranteve?
 45. Kush ju gatuan dhe ēfarė keni ngrėnė sot pėr dreke/darkė?
 46. Kush ju gatuan dhe ēfarė keni ngrėnė sot pėr dreke/darkė?
 47. Keshilla per kuzhinen ...
 48. Receta te Provuara ...
 49. Historia e famshme e shampanjes ..
 50. Ushqimet e shijshme,si droge per trurin ...
 51. Receta per embelsirat me te njohura ne Shqiperi ...
 52. Receta per bebat prej 4-5 muajsh (perkthyer nga holandishtja)!
 53. Tavė me patate tė reja
 54. Gjellė me peshk
 55. Byrek me purri e qumėsht
 56. Kėshilla tė rėndėsishme pėr kuzhinėn tuaj
 57. "Jo", veres se kuqe me peshk
 58. Trofte e pjekur ne furre
 59. Kabuni me rrush tė thatė.
 60. Dollma me lakėr
 61. Gyveē me patate
 62. Musaka me patate
 63. Shpikje multifunksionale pėr kuzhinėn
 64. Feta toni me piper tė zi
 65. Spageti me domate dhe djathė
 66. Sardele tė skuqura nė salcė me domate
 67. Bėrxolla nė mėnyrė austriake
 68. Japrakė gucie
 69. Mish pule me parmezan
 70. Byrek me oriz
 71. Mish i bardhė me kėrpudha dhe kaēkavall
 72. Sushi me perime
 73. Qofte me patate dhe susam
 74. Supe kosi
 75. Qofte me gjizė nė salcė domatesh
 76. Perimet, nė ēdo kohė dhe pėr tė gjitha stinėt
 77. Biftek me mozzarella
 78. Makarona te furrės me spinaq dhe proshutė
 79. Domates Ēorbası
 80. Ēfarė ushqimi duhet tė konsumoni pėr secilėn shenjė zodiakale!
 81. Zogj me salcė kosi e spinaq
 82. Barbun “i ngrirė” me presh pikant
 83. Patate nė tigan
 84. Mish pule e makarona nė tigan
 85. Tave peshku
 86. Berxolla vici me vere te bardhe
 87. Buke e thekur me salce ullinjsh
 88. Musarde me fruta
 89. Brokli me karkaleca
 90. Omlete furre me erza
 91. Makarona flutur me salēiēe, kungull dhe djath tė shkrirė
 92. Mish vici me vere
 93. Salca beshamel
 94. Brioche ( Briosh )
 95. Sallat makaronash edhe cdo lloj sallate ...
 96. Byrek te ndryshem me presh.....
 97. Sardele tė skuqura nė salcė me domate
 98. Mish pule me kėrpudha dhe kaēkavall
 99. Zhurma ndryshon shijen e ushqimit
 100. Qofte me mish te grire
 101. Trofte e skuqur
 102. Buke misri
 103. Receta gatimi Greke
 104. ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po behet dhe me
 105. Karkaleca me salce e limon
 106. Turshi te ndryshme
 107. Tave me kima ,pure dhe djathe picash.
 108. Kunguj te njome ne furre me veze
 109. salce kosi dhe me arra
 110. Perime me veze e gjize (light )
 111. Kofshe pule ne furre
 112. Mish pule me arra
 113. Perime me galete ne furre
 114. Tave krapi shkodranshe
 115. Japrak me gjethe rrushi ose laker te bardhe
 116. Petulla
 117. Pule e mbushur me oriz
 118. Eskallop me vere te bardhe
 119. Berxolla me miell misri e qepe e domate
 120. Buke antipaste
 121. Manatia
 122. Mish lepuri i pjekur me vere
 123. Krepa
 124. Peshk ne salce arrash
 125. Skalop me kackavall e domate
 126. Mish vici ne qumesht
 127. Pule te mbushur me fruta dhe te shtruar me perime.
 128. Gjoks pule me oriz
 129. Comlek me mish vici
 130. Fazan i pjekur
 131. Brinje te ziera ne leng portokalli
 132. Kofshe pule me patate ne furre
 133. Mish qingji ne salce
 134. Role me mish te grire e veze te ziera
 135. Mish vici me bizele
 136. Qofte furre me patate
 137. Pule ne qull me miell misri
 138. Brusketa me vaj e domate
 139. Brinje qingji te pjekura
 140. Ēfarė ushqimi pėr secilėn shenjė
 141. Tortelini nė lėng mishi e zarzavatesh
 142. Pica siciliane
 143. Salcė pėr qofte ose patate
 144. Vezė tė mbushura
 145. Gatuani, nėse po cili ėshtė specialiteti juaj?
 146. Makarona me perime
 147. Pulė nė mėnyrė braziliane
 148. Njė kuzhinė plot me sekrete
 149. Receta gatimi
 150. Karkaleca me salce e limon
 151. Melēi ne salce
 152. Gjelle me perime dhe mish
 153. Presh ne furre me beshamele
 154. Japrak me gjethe lakre ( dollma )
 155. Biftek tartarėsh
 156. Patėllxhanė me patate
 157. Mėngjes energjik pėr fėmijėt shkollar
 158. Cilat fruta preferoni me shume ?!
 159. Peshk krap ose levrek
 160. Pule me kepurdha e vere te bardhe
 161. Mish pule me bamje (te ngrira -frigoriferi )
 162. Makarona me brokoli
 163. Melci tave me rigon
 164. Diete dy javore nga Insituti i ushqimit Gjerman
 165. Cocktail juaj i pereferuar?
 166. Pice patellxhanesh!
 167. Pastico me makarona.
 168. "Dietat"
 169. Hani me pirun tė madh qė tė dobėsoheni
 170. Nje grup ushqimesh qe ul nivelin e kolesterolit
 171. Ēaji jeshil kundėr tumorit, artritit dhe kolesterolit
 172. 5 ushqimet qė ju bėjnė tė dukeni mė tė rinj
 173. Kėshilla tė rėndėsishme pėr kuzhinėn tuaj
 174. Nje faqe e Re me Receta Gatimit
 175. Sallatė patatesh me kos.
 176. Qofte bullguri
 177. Brinjė qingji me patate dhe marsala
 178. Lazanja me perime
 179. Erezat,perdorimi dhe kuptimi i tyre
 180. Art dhe Fantazi nė Kuzhinė
 181. Gatime shqiptare
 182. Paēja..
 183. Buka e bėrė pa hile, tė shijon dhe nuk tė fryn.
 184. Peshku dhe sa e njohin shqiptaret..!
 185. Si tė mos qash duke prerė qepėt.
 186. Si tė pėrgatisni bukė gėrshetė?
 187. Si pėrgatiten midhjet e detit?.
 188. Salmon me salcė domatesh.
 189. Si ta gatuajme mishin e egėr!
 190. pule e pjekur me patate.
 191. Si ti pregatisim turshite.!
 192. Si te gatuajme petulla..
 193. Pijet. Esspress i ftohte.
 194. Si ti gatuajm shpendet!
 195. Cfare do te gatuajme sot!
 196. Molle te pjekura (dhe te mbushura )me krem vanilje
 197. Si ti pregatisim(marinojm) ullinjte
 198. Erėzat e kuzhines.
 199. Bejeni vete limoncellon
 200. Marej ose marenje!
 201. Tė bėjmė nje pjatė te bukur per festat.
 202. tava e dheut.
 203. per te sapomartuarit e forumit
 204. Fjalori i kuzhines shqiptare.
 205. Si pregatitet majoneza!
 206. Berlin international Green Week.
 207. Guinness. ... Tiramisuja qė peshon 1.075 kg
 208. Kuzhina dhe sekretet e skuqjes
 209. Receta te ēastit.
 210. peshku i ujit te ėmbel(lume ,liqen etj)
 211. Superushqime per metabolizmin dhe workout ne palester.
 212. Ushqime qe nuk duhen ngrene.
 213. Si te presesh nje frut mango korrekt,pa rrezikuar
 214. Lengu i qershise(Cherry juice)rrit kohe zgjatjen e gjumit.
 215. Si te ?
 216. 11 Fruta qe kane shije shume te mire kur mbahen ne frigorifer
 217. Kush ju gatuan dhe ēfarė keni ngrėnė sot pėr dreke/darkė?
 218. Gatimi me termoizolim kursen ndjeshėm energjinė
 219. Kuzhinieri Faruk Neziri fiton edhe njė ēmim prestigjioz
 220. Salca te ndryshme.
 221. Cfarė do gatuajmė pėr festa!
 222. Si tė gatuajmė “Llokume me arra, lajthi, bajame, fistqe etj”
 223. Ringjallet oktapodi nė pjatė
 224. Nje recete keku i gjelber.
 225. Recete akullore.
 226. -Edukata e ngrėnies-
 227. Kush ju gatuan dhe cfare keni ngrene per mengjes / dreke / darke?
 228. Arti i kuzhines ne televizionet shqiptare!
 229. Galetė milionerėsh
 230. Ēfare te gatuajme sot?
 231. Kuzhinė dhe ilaē: Xhenxhefili – mėlmesė dhe ilaē
 232. Tė gatuajmė pėr festat!
 233. Ēfarė dimė tė gatuajmė ne bota mashkullore ( sillni receta )
 234. Frigoriferi dhe gjerat ushqimore ( skadenca )
 235. International Green Week Berlin!
 236. Perse nuk konsumoheshin kepurdhat ne kohen e diktatures?
 237. Byrek me mish & Byrek me patate
 238. Ku hahet mirė nė Tiranė e jashtė saj?
 239. Ēfare te gatuajme sot?
 240. Kendi i vegjetarianeve
 241. Te diskutojme mbi kuzhinen ne pergjithesi!
 242. Restorantėt Hallall nė Tiranė
 243. Si behet kosi?
 244. Gastronomi ne vende te ndryshme imazhe
 245. Pite me presh
 246. Bakllava shqiptare
 247. Sheqerpare
 248. Musaka me mish te bluar dhe perime
 249. Trileēe
 250. Pica shtėpie