PDA

View Full Version : Trojet shqiptare


 1. Sofra Tironce
 2. Sofra Peqinse
 3. Fyrom
 4. Shqiptarėt e Malit tė Zi
 5. Sofra rinise ..
 6. Ēfarė mendoni pėr regjistrimin e popullsisė sė Shq edhe mbi baza etnike dhe fetare.?
 7. Sofra durrsake
 8. Historia dhe shqiptarėt
 9. Albanian village fights against Yugoslav Army
 10. Roli i shqiptarėve nė Revolucionin Grek
 11. Pėrkujtohet masakra ndaj popullsisė ēame!!
 12. Vetėm nė Shqipėri...
 13. Festa Kombetare!
 14. Si mendoni?
 15. Pse njė pjesė e shqiptarėve nė Perėndim nuk u mėson fėmijėve shqip?
 16. Sofra laējane
 17. Flori Bruqi : Rrėfime tronditėse nga lufta nė Kosovė!
 18. Policia ndalon protestėn nė Himarė
 19. Tradita e Dasmes Korēare,ritualet e lindjes dhe vdekjes.
 20. Ilire & Shqiptare
 21. Irfan CANA:I kėndojmė Camėrisė
 22. New York Times 1911: Beteja e Vraninės - njė Zhan d'Ark shqiptare;
 23. Rokeri i UĒK-sė
 24. Edi rama tė shtunėn nė preshevė
 25. Sofra Vlonjate....
 26. Parajsa Shqiptare.
 27. Kukėsi
 28. A e keni vizituar Shqipėrin, Pėrshtypjet
 29. A e keni vizituar Kosoven, Pershtypjet
 30. Guximtaret..
 31. Asimilimi i shqiptarėve ortodoks nė Maqedoni
 32. Sofra gjirokastrite
 33. Ēamėria-Toka e premtuar
 34. Pamje nga qytete shqiptare
 35. Alpet shqiptare, nė qendėr tė “New York Times”
 36. Pejės, ēmimi i parė si Destinacion turistik botėror
 37. Fqinjet ,apo dreqerit tane!
 38. DailyMail: Njė cep i fshehtė i Europės, Shqipėria me plazhet dhe bukuritė e saj
 39. Lugina proteston
 40. Thaēi kėrkon ndryshimin e Kushtetutės pėr mbrojtjen e tė drejtave tė Luginės
 41. Serbėt e Kosovės martohen me shqiptare
 42. Per cfar Shqiptaresh behet fjale ketu ?
 43. Serbėt formojnė “Kuvendin e Kosovės dhe Metohisė”
 44. Shqiperia ne vitin 1978
 45. Beer Fest in Korēa (14 - 18 August 2013)
 46. 1928 Kur tė rinjtė ėndėrronin njė automobil, njė femėr dhe njė kobure.
 47. “Ēezma e arave” Ku gratė tregonin historitė e dashurisė.
 48. Tirana liberale e viteve ‘70 Frikė dhe dashuri nėn diktaturė!
 49. Duke zbuluar malet e Shqipėrisė
 50. Eurodeputeti austriak Mölzer ėshtė pėr ndarjen e Kosovės
 51. Kina mund tė ndėrtojė portin e ri nė Shėngjin
 52. A do tė dorėzohet ulqini?
 53. Komuna e Dardanės
 54. Fiset Ilire
 55. Bjeshket Tona
 56. Jahjaga, Thaēi e Haradinaj, pjesėmarrės nė “Miss Shqipėria” nė Ulqin?!
 57. Konica nė Greqi, ku ende flitet gjuha shqipe
 58. Maqedoni, demtohet dhe vidhet kisha ortodokse shqiptare
 59. Bisedojmė:Kur vritet dashuria ose E duam atdheun, por jo tė jetojmė nė tė. Pse?
 60. Terrori shtetėrorė ndaj Shqiptarėve, nė burgun e ashtuquajtur "maqedoni".
 61. Si i masakruan grekėt 230 shqiptarė, fėmij, pleq dhe gra nė vitin 1914 (Foto)
 62. Nuselala
 63. Shqipėria e vitit 1958 qė thėrriste turistėt e huaj (Video)
 64. Hashimi ua fali brezovicen francuzit dhe shkjaut!
 65. Shpella e Bėnjės, njė “arkiv” i kulturės 5500-vjeēare
 66. Popullsia e kazasė sė Shkupit, sipas burimeve arkivore tė viteve 1902-1904
 67. Goranėt
 68. Krahinat shqiptare dhe te vecantat e tyre
 69. Policia e Kosoves arreston shqiptaret ne Veri te Mitrovices!
 70. "Shqipėria Tjetėr" nė erresirė...
 71. Kėto janė 100 gjėrat qė u kanė lėnė pėrshtypje vullnetarėve tė huaj qė shėrbyen nė Ko
 72. Nė njė ekspozitė fotografike: Tirana 95 vjet kryeqytet
 73. A keni veshtiresi me emrat e rrugeve ne Tirane?
 74. Franfkurter Allgemeine Zeitung: E mjera Kosovė!
 75. Nė Stamboll u sulmuan shqiptarėt qė po festonin Ditėn e Pavarėsisė sė Kosovės
 76. Konfirmohet prezenca e Rrėqebullit ballkanik
 77. Shqiptarėt nė Mal tė Zi: Edhe ne jemi komb!
 78. Mundėsia e tretė e Kėlcyrės
 79. Gjendja e Dibres ne pjesen e FYROM-it dhe gjendja etnike dhe kulturore e Shqiptareve.
 80. Ergogani lan parate ne Kosove duke ndertuar Xhami!!!
 81. Thėnie e huazuar: Kosova, ... zgur pėrbrenda e cub pėrjashta, nga Emin Halimi
 82. Udhėpėrshkrim-Si shkohet ne vendlindje 2015(pershendetje nga vendlindja)
 83. Serbia bllokon kamionėt me libra shqip nė Preshevė
 84. Serbia shkatėrroi mbi 2700 objekte me vlerė kulturore e arkeologjike
 85. Sofra Pukjane
 86. Karavasta
 87. Ja si bashkėpunoi Turqia me Jugosllavinė pėr shpėrnguljen e shqiptarėve nga trevat et
 88. Corovoda
 89. Shqipėria e egėr - nė vendin e shqiponjave
 90. Fshati Gjylekar
 91. “Shqipėria tjetėr”, me sytė nga shiu...
 92. Emėrvende ( toponime ) qytetesh e fshatrash me emėrtime tė vjetra e tė reja nė Kosovė
 93. Video ekskluzive nga incidenti nė mes tifozėve malazezė dhe ''Ballistėve''
 94. Prizreni
 95. Serbėt dhe grekėt rrėmbejnė sėrish historinė
 96. Gjuha paralele e qytetit tė rrushit: Ēka ėshtė “bugarishtja” e Rahovecit?
 97. Malazezi mė i urryer nė Serbi...
 98. Sofra Shkodrane
 99. Zgjedhjet parlamentare ne Maqedoni 2016
 100. Neper Shqiperi
 101. Shkodėr ....
 102. Thesari majė malit tė Gramozit
 103. Mbi kryet e Kėlcyrės…
 104. Shqipėria tjetėr…
 105. Shkrimi i italianes qė i mahniti tė gjithė: Nuk ke ēfarė bėn, je nė Shqipėri!
 106. Njė "zhytje" nė Shqipėri (reportazh)
 107. Ėshtė e bukur SHQIPĖRIA ( udhėpėrshkrime )
 108. Shqiperia e 2017
 109. Struga , vend i bukur!
 110. Kur lindi Tirana?
 111. Video e rralle e Tiranes 1994-1995
 112. - Djemtė e Librazhdit Pėr Kosovėn –
 113. Drenicė- emėrvende: Etimologjia reale e emrit Obri ( emėr fshati ), nga Hamdi Kurti
 114. Drenicė - emėrvendi: Si u krijua Prekazi
 115. Tė vėrtetat e Himarės
 116. Mbi zonėn e Cermėnikės
 117. Shqiponjat e Sanxhakut nė Serbi!
 118. Nga cilin vend ne Shqiperi etnike jeni ju?
 119. The Rich Kids Of Albania
 120. Zgjedhjet presidenciale ne Maqedonine veriore!
 121. Nevoja e "Dites se Kujteses" per Shqiptaret
 122. Komunitetet Minoritar brenda "Shqiperise se Madhe"
 123. Per mos m'u harru
 124. Si jetonin shqiptarėt, pas rėnies sė Perandorisė Osmane
 125. PARODI!!! - Oj Kosovė, nōna ime!!! ( me ēfarė tė drejte?!!!)