PDA

View Full Version : Toleranca fetare


 1. Ēfarė besimi fetar keni!
 2. A besoni ne zot...?
 3. Pėrralla e "qelizės sė prodhuar rastėsisht"
 4. Nje Udhetim I Shkurter ne Boten e Jashtme dhe Brenda Vetes Tone
 5. Materia, Rastesia dhe Pretendimet e Vetekrijimit
 6. Fosilet
 7. Cfare eshte paqja per ju?
 8. Vuajtjet edhe Djallzirat hedhin poshte proven per nje Zot te dashur...
 9. Jeta e Martin Luterit, themeluesit te Protestantizmit.
 10. A mund te ndikoj shkenca te njihni Perendine?
 11. Gezuar Pashket
 12. Gruaja e Faraonit
 13. Shprehje nga Buda
 14. A duhet uruar per festat fetare?
 15. Per nje Shqiperi Laike...
 16. Toleranca fetare vetem per jomuslimanet
 17. Te mbyllen xhamitė? Spo me ndėgjojnė mirė veshėt....
 18. Shqiptarėt dhe kryqi i Kastriot Myftarajt
 19. Nga Hitleri tek Henri VIII - arkivat sekrete tė Vatikanit nuk janė mė tė fshehtė
 20. Skandali pedofili dhe masat e Vatikanit
 21. Kisha Katolike Belge hetohet pėr abuzime seksuale..
 22. Perendite ilire feja e pare e shqiptarere
 23. Myslimanet dhe Perendimi : ndryshimet psikologjike dhe integrimi
 24. Nju Jork : Me ne fund nje manifestim kunder vrasjes se te krishtereve ne Egjipt !
 25. Pėr tė gjithė besimtarėt si mendoni pėr kėtė video?
 26. Atehere kur martesa me kusherinj eshte e lejuar nga feja .
 27. Hapa drejt lutjes ne krishterim .
 28. Krijimi apo evolucioni?
 29. Pershkruaje besimin tend fetar me tre fjale
 30. Historia fetare e Jeruzalemit nga Serafim Dilo
 31. Pyetje per besimtaret
 32. Rregulla per permbajtjen dhe pjesemarrjen.
 33. Mesazhe paqeje dhe tolerance.
 34. Shqipėtar besimtar tė cilėt kanė kontribuar pėr kombin tonė.
 35. Te perbashketat mes kishave Katolike, Ortodokse dhe Protestante
 36. Lajmerim
 37. Sugjerime per forumin Toleranca fetare.
 38. Kafene dhe bisede mes Besimtareve dhe Ateisteve.
 39. Roli i gruas ne familje dhe ne Shoqeri sipas bibles.
 40. Kush mendon, Shpirti apo truri?
 41. Cfare kontributi do te jepnit per tolerancen fetare?
 42. Kushtetuta e Republikes se Shqiperise dhe besimet Fetare.
 43. Francė, hyn nė fuqi ligji pėr perēen, policia arreston dy gra
 44. Feja e organizuar do te shkoje drejt zhdukjes ne 9 shtete
 45. A i luteni Zotit dhe kur cdo gje e keni ne rregull?
 46. Kontributi i KOASH-it ne ushqimin e tolerances fetare dhe ne ēeshtjen kombetare
 47. Pse NJE Zot por disa fe?!
 48. Feja,te besosh a te mos besosh...!.
 49. Scientology
 50. Amishėt
 51. Te nderuar Myslimane te forumit, ju kerkoje nje pergjigje te sinqerte ne lidhje me ke
 52. Martesa e detyruar - "hallall"
 53. Pse ditet dhe muajt u emeruan te tille?
 54. A eshte Jeruzalemi nje toke e shenjte per Myslimanet apo per Hebrenjte.?
 55. Izraeli duhet te besoje tek Krishti si shpetimtar.
 56. Librat shkollor nė Arabi, nje tmerr
 57. Irfan CANA:KĖNGĖ NUSĖRIE TĖ HAREMIT
 58. FERRI - Shtepia e ardhshme pėr tė gjithė !
 59. Besime gnostike
 60. Gabimet ne Kuran.
 61. Roli i Kishes Protestante ne trevat Shqipetare.
 62. Nis punėn Komisioni pėr xhaminė e madhe tė Tiranės
 63. 7 shkaqe qė e kanė bėrė njė shkencėtar ta besojė Zotin
 64. 'Vargjet Satanike' nga Salman Rushdie ne shqip
 65. E therin sepse ndėrroi fenė, nga mysliman u bė i krishterė
 66. "Respekt" ndaj fesė?!
 67. Syneti, vepėr penale nė Gjermani
 68. Feja e vjetėr teutone (fis i vjetėr gjerman
 69. Fraksionet fetare - filozofike
 70. Hebraizmi
 71. Muzikė - relaksuese
 72. Lexoni se cfar thote Dobrica cosic
 73. Feja nė egjiptin e vjetėr
 74. Gėzuar Kurban Bajramin
 75. Vivaldi na therret.
 76. Pse te krishteret duhet te ''hedhin'' poshte Jogen?
 77. Nji dhembje e pa ndjer deri sot!
 78. CENSUSI (Rezultatet per fene)
 79. Fushata kundėr dhunės nė familjet myslimane
 80. Nga njė praktikante e krishterė, nė grua me shami
 81. Papa Benedikti XVI do te lere pontifikatin me 28/02/13
 82. Per pjesemarresit ne temat e nenforumit Bota Shpirterore
 83. Cilat jane "mekatet" e Janullatosit?
 84. C'mendim kane besimtaret per kete fenomen ?
 85. Percarje fetare te shqiptaret - Mali i Zi
 86. Hitchens i bllokuar.
 87. At Nikolla Marku: Kisha kėrkon ndryshim tė Kushtetutės, bojkotoni Janullatosin
 88. nje arsye
 89. Kryepeshkopi Anastas, Apostull i ditėve tona
 90. KADARE: Shqiptarėt u konvertuan nė fenė islame me dhunė..
 91. “Islamizmi ynė ėshtė tradicional, nuk ėshtė as e turkut, as e arabit”
 92. Skandali i radhės nė Serbi, prifti rreh pėr vdekje njė person
 93. A eshte Kurani fjala e Zotit?
 94. Fytyra e mormonizmit
 95. Dr, Zakir Naik Shpall Hapur besimin e tij Islam
 96. Stop Vehabizmit ne fene Islame dhe ne mes Shqipetareve
 97. Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse
 98. A Ishte Jezusi Zot dhe njeri njekohesisht kur erdhi ne toke apo ishte vetem njeri?
 99. Prania e Perendise
 100. Diskutime dhe mendime tė pėrgjithshme
 101. Incidentet me priftėrinjtė nė Pėrmet
 102. Njė puthje franceze nė medrese
 103. ISLAMI( besimi, myslimanizmi) TRADICIONAL, nga Xhabir Hamiti
 104. Shqiptari nga Kosova qė lufton nė Siri bėn thirrje pėr xhihad
 105. C'fare eshte e drejte apo e gabuar? Debat ne video.
 106. Poshte injoranca dhe shamia, rrofte dija! (nga Enver Robelli)
 107. Shqiptarė myslimanė, heronj tė panjohur tė Holokaustit
 108. Prifti katolik nga Kosova abuzoi seksualisht me njė tė mitur nga Zvicra
 109. Myslimanėt shqiptarė kėrkojnė 1 orė pushim ditėn e premte - falja e Xhumasė
 110. Puna voluminoze
 111. Lutja e Skenderbeut
 112. Kisha e krishtera Katolike, Ungjillore, Ortodokse.
 113. Gardisti zviceran: Kardinalėt e Vatikanit mė ofruan seks
 114. Pergjigje Myslimanit MR ZEID te forumit.
 115. Hani bare,qe te jeni me prane zotit!
 116. Ai ėshtė njė pėr tė gjithė!
 117. Murgesha lind fėmijė: Nuk e dija qė isha shtatzėnė
 118. Benedikti XVI “zhveshi” 400 priftėrinj nė 2 vjet
 119. Islami fe Terroriste!!!
 120. Pak tolerance fetare
 121. Myslimanėt ringrenė kishėn, katoliket xhaminė - Top Channel
 122. OKB denoncon Vatikanin: Lejuat priftėrinjtė tė abuzojnė me fėmijėt
 123. Hoxhė Irfani: Muhamedi ka thėnė ku t'i shihni qentė e zi mytni se ata janė shejtana
 124. U fyen shumė figura kombėtare,tani i erdhi rradha Ēajupit
 125. Biblioteka e Madhe e Ptolomeut nė Aleksandri - Kush e dogji?
 126. Gonxhe Bojaxhiu (Nene Tereza)
 127. Burg per ata qe luftojne ne vendet e tjera pa qene pjese e forcave te armatosura.
 128. Me shqiptarėt e feve tjera ndajmė gjakun, tokėn dhe atdheun
 129. Deklarata
 130. Tirana Fest 2012, organizuar nga Kisha Ungjillore
 131. Fjalimi i Pastor Fitor Muca ne Simpoziumin Diversitetin.
 132. Pyetje per Myslimanet
 133. Profeti Muhamed kundrejte profeteve te tjere.
 134. Thirrje per Mirekuptim dhe dashamiresi mes besimeve fetare.
 135. Kėshtu vepruem
 136. Letėr Hoxh Efendis
 137. “Jezu Krishti nuk ėshtė kryqėzuar dhe nuk ka qenė i Biri i Zotit”!!
 138. Ateisti ne Fe
 139. Enveri ka shkuar, feja nuk ėshtė mė e ndaluar
 140. A u lejohet ortodoksve te hane mishin e derrit?!
 141. C'fare eshte Krishterimi dhe c'fare NUK eshte. Video 2 minuta.
 142. Ēfarė gjuhe ka folur Jezu Krishti?
 143. Argumente qė Zoti Flet Shqip
 144. Bėni pėrpjekje ta lexoni pa emocione
 145. Shtohet numri i vehabistėve nė Luginė
 146. Paradoksi midis “Vuajtjeve tė sė Kaluarės” dhe “Harmonisė Fetare”
 147. Njė gėnjeshtėr nuk bėhet e vėrtetė nė gojėn e askujt
 148. “Hoxha” Irfan Salihu llomotit e gėnjen pėr historinė e shqiptarėve dhe tė Kosovės
 149. Me fe tė ndryshme nė harmoninė kombėtare
 150. Antropologjia e "Ēudise" Fetare Shqiptare
 151. Kush e krijoi Perendine?
 152. Ateisti mė i fortė dhe me ndikim nė botė, ka pranuar ekzistencėn e zotit
 153. Ish-satanist tregon makabritete te festes se Halloween
 154. Dorėshkrimi i lashtė: Jezu Krishti ishte i martuar me Maria Magdalenėn
 155. Origjina e species sonė
 156. MĖSOJMĖ NGA TĖ TJERĖT: Myslimanėt nė Britani po distancohen nga krimi
 157. Feja e Gjergj Kastriotit - Skėnderbeut
 158. Drejtues fetar nga treva te ndryshme te Shqiperise ne panelin ebashkejeteses fetare
 159. Vdes prifti Katolik i Rrėshenit
 160. Si i modifikon Takia (Taqiyya) rregullat e luftės
 161. [vidéo] Allahu i nderoi femrat kur autorizoi burrat qe t'i rrahin
 162. Pse Richard Dowkins NUK pranoi te debatoje me William Lane Craig???
 163. Ketu ne kete video eshte debati qe kerkonte Richard Dowkins me William Lane Craig!!!
 164. NASA e habitur me misterin e Qabesė
 165. Gazeta zyrtare e Vatikanit konfirmon se katėr Papė kanė pasur origjinė shqiptare
 166. Tolerance e fetareve arabe
 167. Harmonia ndėrfetare, njė shembull qė vjen nga Shqipėria
 168. Kundėr tolerancės, pro bashkėjetesės fetare
 169. A na duhet mė feja?!
 170. Harta e besimeve fetare ne Shqiperi.
 171. Imami Palestinez dhe Lideri i Fatah-ut Husseini ideator i Holokaustit bashk me Hitler
 172. Dyshime profetike,dhe profeti Muhamed
 173. Fotolajm: Murgesha patriote, ulet nė gunjė dhe puth flamurin
 174. E Rrallė: Qeveria hap konkursin pėr Kopshtet e Meditimit dhe Soditjes
 175. "Fashizmi islamik" Hamed Abdel-Samad
 176. Njė Jezus pagan iliro-pellazg?
 177. Paralajmėrimi - Ardhja e Dytė e Jezu Krishtit
 178. Besa e lashtė-rikthim nė fenė tonė tė vjetėr
 179. Ish Musliman, tashme nje Pastor i krishtere ne Danimarke
 180. Kisha e Shėn Ndout nź Prishtinė
 181. Institucionet fetare gjatė mbretėrimit tė Zogut
 182. Percarja e shqiptareve nepermjet fese
 183. NeoOsmanet Kunder Rilindjes Kombetare.
 184. A kanė sadopak tė drejtė kėto islamistė??
 185. Krijesa e Perendise eshte e mrekullueshme ( Burri dhe Gruaja)
 186. Ungjilli i Barnabas
 187. New York Times: Arabia Saudite po shkatėrron Kosovėn
 188. Oficeret e Policise luten ne rruge dhe u japin ushqim njerezve.
 189. Rrėfimi pėr tolerancėn fetare nė Kosovė: Njihuni me hoxhėn e Klinės dhe mikun e tij k
 190. Leter Musulmaneve
 191. Berat Buzhala: A ėshtė "Terrorizėm islamik" apo "Terrorizėm nė emėr tė Islamit"?
 192. Murtaja brenda nesh
 193. A eshte Shenjtore Gonxhe Bojaxhi ?
 194. A ka dikush qe e ka lexuar Talmudin ketu?!
 195. Origjina e Kurbanit?
 196. Tifozėt e "Tironės" nuk neglizhojnė. I falen Krijuesit edhe nė stadium (FOTO)
 197. BBC: Shqipėria, vendi i famshėm pėr tolerancėn fetare
 198. Nje pyetje per besimtaret.
 199. Ja ē’besojnė britanikėt pėr Krishtin dhe ringjalljen
 200. Ushtria Koreane Jugore
 201. Fjalimi i Donald Trump mbi Lirine Fetare
 202. Procesi i krijimit tė njeriut dhe tė mbishpirtrave jashtokėsorė
 203. Disa nga SHprehjet e Nene Terezes.
 204. A janė dakord dijetarėt e Islamit me shkatėrrimet qė i kanosen botės nga karbonet??
 205. Per miqte e mi Agnostik te Forumit.
 206. Cilat jane disa nga traditat fetare qe ju pelqejne me teper?
 207. Nene Tereza.
 208. Katolikėt dhe myslimanėt shqiptarė
 209. Kriptokrishtėrimi nė shqipėri
 210. Hoxhallarėt dhe priftėrinjtė kosovarė vetėm nė futboll kundėr njėri-tjetrit
 211. Deklaratat shokuese nė Turqi, vajzat mund tė martohen 9 vjeēe dhe djemtė 12
 212. Tė shkatrrohet kosova qė tė bėhėt tepsi
 213. Kosova dhe Maqedonia, vendet mė fetare nė Evropė
 214. Katekizėm me njė musliman shqipfolės.
 215. A duhet patur frike ne Zoti?
 216. Tė krishterėt e myslimanėt, a adhurojnė tė njėjtin Zot?
 217. Besimtarėt jetojnė pesė vjet mė shumė sesa ateistėt
 218. Lura, aty ku myslimanė dhe tė krishterė kremtojnė bashkė festat e besimit (Video)
 219. Kush janė teologėt dhe historianėt shqiptarė nė shėrbim tė propagandės serbe
 220. Plotėsohet profecia biblike
 221. Njihuni me burrin qė jeton me tri gra...
 222. Gruaja dhe 72 virgjėreshat nė parajsė, “pėrplasen” Prifti, Hoxha e Profesori
 223. Ky ėshtė kosovari i cili fal xhumanė edhe pse ėshtė katolik
 224. SKALNDAL: Metropoliti i Gjirokastres ben thirrje...
 225. Kėrkohet ndalimi i burkės me ligj
 226. Triniteti i Shenjtė, e parapriu me mijėra vjet Krishtėrimin
 227. Imami shqiptar e pėrsėrit:Lejohet tė falemi shqip, arabishtja s’ėshtė gjuhė e islamit
 228. Ne fillim ishte perkthimi (III)