PDA

View Full Version : Studentėt


 1. Sa kohe i kushtoni "SHKOLLES"(studjuar,lexuar,etj..)
 2. Ēfarė dėshironi tė bėheni nė tė ardhmen tuaj?
 3. Cfare po studioni dhe ku ?
 4. ...Nostalgji per shkollat shqiptare?
 5. ---Universitetet---
 6. Korrupsioni neper shkolla....!
 7. A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?
 8. Cila ėshtė gjėja mė e rėndėsishme qė keni mėsuar?
 9. Kujtime nga bankat shkollore
 10. Adoleshentet abuzues ndaj kontraceptiveve!
 11. Tė sapodiplomuarit, pesimist pėr njė vend pune
 12. Arsimi i lartė apo ēertifikimi i paaftėsisė
 13. Tiranė, policia: Diplomat false tė Juridikut shiteshin pėr 7 mijė euro
 14. Pseudoreformat nė arsim: Kundra stazhit 1-vjeēar!
 15. Prindėrit shqiptarė tė painteresuar pėr shkollėn e fėmijėve
 16. Cilet jane 5 universitetet (publike ose private) me te mira ne Shqiperi?
 17. Shembull : E Shkelqyera Shqiptare!
 18. Merita Maloku, maturantja-gjeni e periferisė
 19. Ndihmeee,kush studion ne gjermani ?
 20. ‎24-vjeēarja shqiptare, studentja mė e mirė e Universitetit tė Bolonjės
 21. Hapat qe duhet te ndjek ne arritjen e deges se arkitektures!
 22. Ditari i Dasarės pėr gjyshin Sali Berisha dhe Edi Ramėn
 23. Universitetet, si ndahen kuotat ne gjithe vendin
 24. Basha: Me te miret e “Tirana – Teens”, bursa studimi
 25. Ēfarė duhet tė ruajmė nga gjuha dhe ēfarė mund tė ndryshojmė
 26. Rinia shqiptare ose dy anėt e tė njėjtės medalje
 27. Studimi, ku po shkon rinia shqiptare ?
 28. Deklaratė pėr shtyp mbi buxhetin e Rinisė
 29. Studim: "Rinia shqiptare na intereson"
 30. Tė rinj dhe tė kalbėzuar
 31. Ambasadorja gjermane: Shpresa e Shqipėrisė? Rinia mendjehapur
 32. Letėr pėr QARAMANET
 33. Shqipėria, e fundit nė rajon pėr arsimin
 34. Studentėt “shqiptar” nga Shkodra mėsojnė serbishten pėr ta fituar indeksin e Beogradi
 35. Shkollat e publike e jopublike nė tė gjitha hallkat e procesit mėsimor
 36. Studentėt: A ia vlen tė kthehesh nė Shqipėri?
 37. Lėnda fetare nė shkolla: a e bėjmė dot?
 38. Shqipėria Tjetėr: Shkollat e shekullit tė shkuar. Arsimi nė gėrmadha, haure e kasolle
 39. Ngeli motrėn, vėllai shkon e rreh me grushta pedagogen
 40. 'rinia e aksioneve', pse punohej me qejf dikur...
 41. 23 vjet pluralizem
 42. Blerja e diplomave, Tahiri: Studentėt italianė, nėn hetim
 43. Festa, nxėnėsit: Zysha na kėrkon njė mikrovalė pėr 7 marsin
 44. Pro apo Kunder "uniformes" ne shkolle ?
 45. "Shkolla me merziti...kisha etje per njohuri, jo te studjoja per provimin e rradhes"
 46. Bashkia Fierit nderon sipas traditės katėr studente tė shkėlqyera
 47. ISHP: 61% e studentėve nuk e njohin edukatėn seksuale
 48. Rikthehet sėrish mesatarja pėr pranimin nė universitet
 49. Mbi historinė e arsimit tė lartė nė Shqipėri
 50. Metoda e Studimit Efktiv. Agustin Prenga
 51. Shqipėri-Kosovė: Marreveshje per bashkimin e sistemit arsimor.
 52. Mėsuesit jashtė profilit do tė largohen.
 53. Po shkolla ē’mu desh?!
 54. Nobelisti Günter Grass, shpirti polemizues i gjermanėve
 55. Pezullohen pėrzgjedhjen e librit tė anglishtes pėr klasat e 6-a
 56. Qėllohet me vezė kryeministri Rama, shoqėrohen 9 studentė.
 57. Kur klasa kthehet ne kopsht zoologjik
 58. Shkolla
 59. Keshilla per studimet ne Departamentin e Aktrimit
 60. Emocionuese: Ja ēfarė bėri studentja kosovare nė New York, nė ditėn e diplomimit
 61. Kosovė-Shqipėri, diaspora kėrkon tė mėsojė shqip nga atdheu
 62. Kujtesė: Kur mėsuesi kujton nxėnėsit qė nuk janė mė
 63. Kaosi i pranimeve nė universitete; fitojnė nė Gjermani por jo nė Tiranė
 64. Ē'do bėje ti?
 65. Nje 17 vjecare nga Franca i jep fund jetes, sepse e tallnin ne shkolle.
 66. Zbulohet letra: Amaneti i studentes nga Fieri para se tė vetėhelmohej
 67. Studentja sulmon me salcė ministren Nikolla
 68. Mėsuesja mallkon dhe kėrcėnon nxėnėsit nė shkollėn e Surrelit nė Tiranė
 69. Rrėfimi i studentit nga Koreja i cili ndjek studimet nė Kosovė (Foto)
 70. Reforma urgjente nė sistemin arsimor
 71. "...Pse shkove nė parajsė aq herėt Megi..."?
 72. “Matura 2016”, si u penalizuan maturantėt e varfėr
 73. Eksperti i ministrise fajeson mesuesen.
 74. Shkollat si qendra komunitare nė periferitė e Tiranės
 75. UP, studentja rrėfen se si ishte ngacmuar seksualisht nga profesori
 76. Ėshtė "mėsues" i lig ai i cili hakmerret me notė ndaj nxėnėsit
 77. Universitet privat apo publik?
 78. Dafina Shkreli zgjedhet nė mesin e tre studentėve mė tė dalluar tė New Yorkut