PDA

View Full Version : Figurat e shquara


 1. Lekė Dukagjini
 2. Adem Jashari
 3. Emrush Miftari
 4. Fan Noli
 5. Sami Frashėri
 6. Ismail Qemali
 7. Ali Pashe Tepelena - Figure Kombetare
 8. Isa Boletini
 9. Baladė shqiptaro-amerikane; motra gjenė vėllain, hero te luftes se korese
 10. Xhozef DioGuardi
 11. Dr Ibrahim Rugova 1944-2006
 12. Zahir Pajaziti
 13. Jusuf e Bardhosh Gėrvalla, dhe Kadri Zeka
 14. Mark Martini
 15. Hasan Prishtina
 16. Ded Gjo Luli
 17. Dervish Hima
 18. Hilė Mosi
 19. Haxhi Mehmet Dalani
 20. Visar Zhiti: Arrestimi, akuzat dhe pyetjet nė hetuesi pėr Zija Ēelėn
 21. Aristidh Kola (1944-2000)
 22. Azem Hajdari Nė kujtesėn e kombit ka mbetur i ri, vetėm 27 vjeē
 23. Anjezė Gonxhe Bojaxhiu - Nėnė Tereza
 24. Ukshin Hoti
 25. Selam Musai
 26. ALI AJETI DHE 'ĒETA E LLAPIT' - ISHIN NISMĖTARĖT E PARĖ T Ė KRIJIMIT TĖ UĒK-sė
 27. Lef Nosi, ruajtėsi i dokumentit tė Pavarėsisė
 28. Babai i Kombit Shqiptar
 29. Faik Konica
 30. Mitrush Kuteli (alias Dhimiter Pasko)
 31. Rexhep Qosja
 32. Zenel Gjoleka
 33. Ali Kelcyra
 34. Karl Gega
 35. Femra shqiptare
 36. Viktimat e diktatures komuniste-"Armiqte e popullit"
 37. Libėr: "Zėri i popullit" dhe zėri i Jusuf Gėrvallės
 38. Masakra mbi Eliten
 39. Mic Sokoli
 40. Mehmet ali pasha, shqiptari themelues i egjiptit modern
 41. 50-vjetori i Azem Hajdarit
 42. At Stathi Melani
 43. Vangjel Koēa - Gjeniu Shqiptar i shek. XX
 44. Sejfulla Maleshova
 45. Deliallisėt, themeluesit e Shijakut
 46. Kadri Zeka, organizatori i demonstratave tė vitit 1981 nė Evropė
 47. Shkolla gjermane merr emrin e shqiptarit
 48. Filozofia nė veprėn e Migjenit!
 49. Jeta e 'gjeniut te kombit', Mit hat Frasheri
 50. Tahir Meha
 51. Gjergj Kastrioti, jo vetem mbret i kombit tone arbnor, por edhe mbret i Europės
 52. Bajram Curri nė 89 vjetorin e rėnies sė tij
 53. Perandori Ilir Justiniani i I-re
 54. Perandori Durresak Anastasi (491 - 518)
 55. 25 Vjet nga rėnia heroike e Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu.
 56. Njė intervistė e “rrallė” e Fishtės pėr mediatitaliane
 57. Pak lot dėshpėrimi pėr Luigj Gurakuqin
 58. FAZLI GREIĒEVCI, USHTARI I PARĖ I ADEM DEMAĒIT I VRARĖ MIZORISHT NGA UDB-jaJUGOSLLAVE
 59. Bekim Berisha-Abe-ja
 60. Ilir h. Konushevci
 61. Sami Repishti ēoi zėrin e Kosovės nė Uashington
 62. Xheve dhe Fehmi Lladrovci
 63. Ndahet nga jeta nė moshėn 96-vjeēare Kristo Frashėri
 64. Kryeheroi i Ēamėrisė Daut Hoxha
 65. Babė Dudė Karbunara
 66. Jani Vreto
 67. Haki Pasha
 68. Selman Riza
 69. Mit'hat Frasheri
 70. Ahmet Zogu vs Enver Hoxha
 71. 135 vjetori i Fan Nolit
 72. Altin Kocaqi pushofsh ne paqe
 73. Kjo ėshtė jeta dhe vepra e patriotit tė madh llapjan Hasan Ramadani
 74. Hoxhė Hasan Tahsini
 75. Dokumentar: Gjurmė Shqiptare - Historia e vėrtetė e Ēerēiz Topullit
 76. Rexhep Mitrovica
 77. Isuf LUZAJ