PDA

View Full Version : Letėrsia Botėrore


 1. Dan Braun dhe "kodi" i suksesit tė tij.
 2. Rekomando libra te letersise se huaj !
 3. Poezi nga poetė & shkrimtarė tė famshėm tė Letėrsisė Botėrore
 4. 100 Novelat me te mira te te gjitha koherave, votuar nga lexuesit...
 5. 25 romanet mė tė mirė nė botė tė vitit 2008
 6. Poezi ne gjuhe te huaja!
 7. Ēmenduri e ėmbėl
 8. Ditari i meditimeve nė gjuhė tė huaj
 9. Poezi per Krishtlindje
 10. Cila eshte lista e librave, qe secili prej nesh duhet patjeter t'i lexoje?
 11. Sikur te kisha nje copez jete...
 12. Ka nje jete qe te pres
 13. Koha qe do te doja
 14. Fragmentet me te bukura te librave !
 15. Femra ne rilindje
 16. Homeri - Odisea, Iliada
 17. Gustave Flaubert: Letra dashurie
 18. Cili liber ju ka lene shume mbresa dhe cilin s'patet mundesi ta mbaronit?
 19. “Mein Kampf” ( Lufta ime ) – Nga Adolf Hitler
 20. Poezi te perkthyera ne kohe te lire
 21. Yjet nuk vishen kėshtu
 22. Si poezia ndryshon jetėn
 23. Poezi klasike kineze
 24. 10 librat pėr tė cilėt shumica gėnjen se i kanė lexuar
 25. Hermann Hesse
 26. Poezi dashurie..!!
 27. Morali i perrallave...
 28. Оptimus orator, minimis verbis plurimum dicit - Histori te shkurtra
 29. Jo seks tė lutem, jam shqiptare”
 30. Kush nuk e mori
 31. Ēmimi Nobel pėr letėrsi : Morano, nuk e njoh !
 32. Alda Merini
 33. Tri poezi nga Trakl
 34. Dielli
 35. Para njė qiriu
 36. Gjak
 37. Kur Ernesto Sabato shkoi nė Shqipėri, nė tokėn e stėrgjyshėrve tė tij
 38. Bob Dylan ėshtė fituesi i Ēmimit Nobel pėr Letėrsi 2016
 39. Ayahuasca (English)
 40. Kombre
 41. Trėndafili ka dhėmbė nė gojė tė njė bishe
 42. Xhovani Bokaēo,"Dekameroni"- Mitridanesi dhe Natani ( ose dėshira pėr famė ... )
 43. James Joyce - Nėna
 44. Origin - Dan Brown
 45. Ana e errėt e Jack London
 46. Shkrimtarėt dhe alkooli
 47. Libra qe keni lexu kohen e fundit...
 48. Thėnie me vlerė nga njerėz tė mėdhenj.
 49. Thenie pa vlere nga njerez te vegjel.