PDA

View Full Version : Arti Programimit


 1. Shkateroni Kompjuterat E Armiqve Tuaj
 2. Komanda Te Nevojshme Kur Keni Shell
 3. Si Te Beni te dhenat e kompjuterit tuaj te parikuperushme ne 1 sekond
 4. Microsoft Antimalware Cleaner
 5. Testoni Antivirusin Tuaj
 6. Mushkonja E Microsoftit
 7. Pastrimi i SWAP ne ėdo fikje komjuteri
 8. Hack Flash Template
 9. Me kete Dosje Zhdukjani Mousen Viktimes :)
 10. Modul per security
 11. Si te beni hack passwordin e Admin ne XP
 12. cmd commands!!
 13. Komanda Te Nevojshme Per Linux Hacking
 14. Si Te Instaloni IRCD Per Perdorim Botesh
 15. Mesim programimi ne C++ online
 16. Si Te Instaloni SMF Forum
 17. Kronike ne Gur--Ismail Kadare
 18. Dokumente nga EKONOMIKU - Prezantime Menaxhment + Financė + Marketing
 19. Fjalori Shqip-Shqip
 20. Historia e Skenderbeut--Marin Barleti
 21. Pak Histori
 22. Rregullorja e kėtij nėn forumi!
 23. Visual Basic
 24. Si te krijosh nje website per fillestaret...
 25. Kurs 4: Listat
 26. HTML Mėsimi 4: Listat edhe disa terma Formatimi
 27. Kurs 6: Lidhjet
 28. Kėshilla pėrpara se tė nisni njė faqe tuajėn
 29. Kurs 5: Imazhet
 30. HTML Mėsimi 5 – Imazhet edhe vendosja e tyre
 31. Premium: Fitoni njė template Fantastike
 32. Programim i orientuar nė objekte dhe model projektimi
 33. 10 Kėshilla pėr MySQL
 34. Krijoni njė formė dhurimi ose pagese me PayPal
 35. HTML Mėsimi 7 – Krijimi edhe stilimi i tabelave
 36. Kurs 7: Tabelat
 37. Install Magento nga SSH
 38. PHP, MySQL dhe Protoype – AJAX nė 10 minuta
 39. Kurs 8: Frame
 40. Tipografi me Google Font
 41. 4 Ikona pėr Twitter
 42. Ikona pėr E – Commerce
 43. HTML Mėsimi 9 – Pėrdorimi i Forms
 44. Kurs 9: Form
 45. Manipulimi i Skedarėve me PHP
 46. PSD nė HTML dhe CSS – Projekti KOM-TEL
 47. Manipulimi i Direktorive me PHP
 48. Bazat e MySQL me PHP 2 – Renditja, Grupimi, Limitimi, etj
 49. Rregullat e shkurtuara nė CSS
 50. Vektorėt nė PHP
 51. Motor Kėrkimi me PHP dhe MySQL (Full Text Search)
 52. Ndėrtoni Serverin Tuaj
 53. Klasa Ndihmėse nė PHP
 54. Projekti “Lista e Detyrave” me PHP, MySQL dhe jQuery
 55. Kontrollues i disponueshmėrisė sė emrave me jQuery
 56. Ndėrtoni njė Dizenjo Web tė Pastėr
 57. Akuzat pėr kopjim dhe prapaskenat e guidave
 58. Sistem KodiBB dhe Qeshjesh me PHP
 59. Video PHP – Mėsimi i parė – Instalimi i WAMP/MAMP
 60. Zhvillimi i faqeve pėr iPhone dhe njė shikim i jQTouch
 61. Materialet Premium kthehen nė Falas pėr tė gjithė
 62. Programoni Lojra me C++ dhe Dark GDK – Pjesa 1
 63. Video PHP – Mėsimi i dytė – Variablet edhe IF
 64. HTTP Streaming – Njė guidė praktike
 65. Bėjini faqet me AJAX tė “mbajnė mend”
 66. “Cookies” dhe “Sessions” nė PHP
 67. Lidhja e PHP-sė me MySQL
 68. Si te Instalojme nje vbulletin Style (tregim me Imazhe) Read more: Si te Instalojme
 69. [Tutorial] Si te heqesh nje keylogger nga PC
 70. Disa kode javascript per webmaster-at :)
 71. JavaScript: Math.Average
 72. e-book shqip
 73. Si te forconi sinjalin e wireless
 74. Python ?
 75. Me cilen gjuhe programimi punoni zakonisht?
 76. Hyrje ne gjuhen C
 77. Si tė pėrpilojmė njė program nė C
 78. Tutoriale/Artikuj pėr gjuhėn C
 79. Njė program i thjeshtė nė C
 80. C++/Kapitulli I
 81. Manipulimi i skedareve ne php
 82. Struktura e nje programi, Komentet dhe namespace std ne C++
 83. Enkriptimi
 84. Space Killer
 85. ABC-ja e programimit.
 86. Mesoni kush jan gjuhet e programimit dhe sa eshte numri i tyre.
 87. Hello World - Collections
 88. Ngjyrosen shkronjat
 89. Tė dhėnat e modelit Magento 2
 90. time ago was team/UARE