PDA

View Full Version : Kur sėmuret gruaja


SEa
07-09-2010, 08:45
Kur burri ėshtė i sėmurė, ai pushon, kurse gruaja i shėrben me ēdo gjė qė ėshtė e nevojshme. Mirėpo, nėse sėmuret gruaja, sipas tė gjitha gjasave, duhet tė kujdeset pėr vetveten.
Ekspertėt amerikanė pėr marrėdhėnie bashkėshortore, grave kur sėmuren, u drejtohen:

1. Tė jeni e prerė: mos thoni nė mėnyrė tė pėrgjithėsuar se "nuk jam mirė", por thoni saktėsisht atė qė ju nevojitet - njė gotė lėng pemėsh, dy aspirina apo qė pak t'ju bėjė masazh shpinėn.

2. Bėhuni shembull i mirė: kur ai sėmuret, pyetni ēfarė do mė sė shumti, e kur juve ju nevojitet, ia kujtoni se ēfarė kėnaqėsie ka ndier kur ju i keni shėrbyer.

3. Tregoni falėnderim: nėse e falėnderoni dhe e lavdėroni pėr ato qė bėn, ai vetė do tė gjejė mėnyra tė tjera pėr t'ju ndihmuar - edhe pa kėrkesėn tuaj.

Zana
15-01-2014, 11:41
- Shtet qe i do te miren , gruas ...i jep edhe keshilla si te sillet ne k'te rast ndaj burrit..pertac/neglizhues - :))

Loreal
15-01-2014, 12:01
Kujdesja eshte e nevojshme,nuk ka nevoj per falenderime,pervec mjekut!

SERAFIM DILO
15-01-2014, 12:52
Gruaja nuk ka pse te semuret,infermiret nuk semuren asnjeher.

Kulpra
15-01-2014, 12:55
Gruaja nuk ka pse te semuret,infermiret nuk semuren asnjeher.

Gruaja duhet te jete shkemb se ndryshe le burrin pa gjimnastiken e mengjesit, te ulje ngritjes se kafese -qesh-

Miti
15-01-2014, 12:58
.....burrat qajne,:d

shoku_tanku
15-01-2014, 12:59
Aktualisht po perjetoj nje eksperience te ngjashme..nuk e njihja veten per kaq human!

Loreal
15-01-2014, 13:05
Jepni mendimin tuaj per temen:D,a duhet tu falenderoj gruaja kur eshte e semure,nese ia jepni ilacet, ujin e krejt qka i nevojiten.

Zana
15-01-2014, 13:09
Sigurisht, ashtu sikurse edhe burri-gruan...Hyn tek Sjellja/Edukata/Domosdoshmeria....


- Une do e falenderoja , madje do i puthja edhe duart :d ... nese do me sherbente kur jam e semure :))

Loreal
15-01-2014, 13:11
Une nuk e falenderoj do te me dukej si i huaj qe kujdeset per mua:P

E bejme me dashuri perkujdesjen!

SERAFIM DILO
15-01-2014, 13:11
.....burrat qajne,:d

Qajne,se semuren edhe per grate,qe nuk semuren.

Miti
15-01-2014, 13:11
Sigurisht, ashtu sikurse edhe burri-gruan...Hyn tek Sjellja/Edukata/Domosdoshmeria....


- Une do e falenderoja , madje do i puthja edhe duart :d ... nese do me sherbente kur jam e semure :))

...waw, a thua egzistojn burra te atille qe nuk do te sherbenin ty, hmm.. -jo-

SERAFIM DILO
15-01-2014, 13:16
Gruaja duhet te jete shkemb se ndryshe le burrin pa gjimnastiken e mengjesit, te ulje ngritjes se kafese -qesh-

Natyrisht,gruaja nuk mund te semuret,ne qofte se do te semuret, perpara ben kafen,semuret 10 sekonda,te sjell kafen ne tavolin,pastaj mund te semuret prap, me intervale.

Ne qofte se do te semuret,se asnje nuk e detyron.

Kulpra
15-01-2014, 13:55
Natyrisht,gruaja nuk mund te semuret,ne qofte se do te semuret, perpara ben kafen,semuret 10 sekonda,te sjell kafen ne tavolin,pastaj mund te semuret prap, me intervale.

Ne qofte se do te semuret,se asnje nuk e detyron.

Sikur thashe jo une. Ate kam thene me lart. Gruaja edhe kur te vdese nga semundja, para se te mbylle syte duhet te kete mbaruar punet e shpise, se do i vijne njerezit vizite, te kete bere gati kafene e burrit, t'ja kete servirur e pastaj po te kishte mundesi te vdiste dhe ne kembe -pis-

Zana
15-01-2014, 14:00
...waw, a thua egzistojn burra te atille qe nuk do te sherbenin ty, hmm.. -jo-

S'me ka ndodhur , pasi ne pergjithesi kam formuar 1 fare lidhjeje pa imponime, bazuar ne deshiren dhe respektin, ne te kundert preferoj te jem vetem...Sherbyesit, punesohen dhe paguhen :))

Zana
15-01-2014, 14:03
Sikur thashe jo une. Ate kam thene me lart. Gruaja edhe kur te vdese nga semundja, para se te mbylle syte duhet te kete mbaruar punet e shpise, se do i vijne njerezit vizite, te kete bere gati kafene e burrit, t'ja kete servirur e pastaj po te kishte mundesi te vdiste dhe ne kembe -pis-


Ku, kshu moj......"qesh""qesh"

SERAFIM DILO
15-01-2014, 14:16
Sikur thashe jo une. Ate kam thene me lart. Gruaja edhe kur te vdese nga semundja, para se te mbylle syte duhet te kete mbaruar punet e shpise, se do i vijne njerezit vizite, te kete bere gati kafene e burrit, t'ja kete servirur e pastaj po te kishte mundesi te vdiste dhe ne kembe -pis-

Grate qajne gjithmone, shikojn nje film romantik;qajne,shikojne nje film me kartona prap qajne.
Burri mundohet ta qetesoje ! Por me shume se ti heqesh filmin e te veje ndeshjen e futbollit nuk ka ēfare te beje."Ik bo kafen,e bo me qef,edhe nuk ke pse qan" Ose po deshe,kur del kafja e mire,mund te nxjerresh edhe lot gezimi.

Kulpra
15-01-2014, 14:19
Grate qajne gjithmone, shikojn nje film romantik;qajne,shikojne nje film me kartona prap qajne.
Burri mundohet ta qetesoje ! Por me shume se ti heqesh filmin e te veje ndeshjen e futbollit nuk ka ēfare te beje."Ik bo kafen,e bo me qef,edhe nuk ke pse qan" Ose po deshe,kur del kafja e mire,mund te nxjerresh edhe lot gezimi.

Si s'e kam pare veten te qaj njehere per nje film ``12``
Po pse mos ta marre gruan ta nxjerre nga parku psh, apo ta shetite mbasdites meqe eshte prekur nga filmi po e kalon stacionin tek kanali i sportit dhe s'ia var me? `bam`
Nje burre i kujdesshem dhe i dashuru me grun s'ben kshu !!! :P

SERAFIM DILO
15-01-2014, 14:25
Si s'e kam pare veten te qaj njehere per nje film ``12``
Po pse mos ta marre gruan ta nxjerre nga parku psh, apo ta shetite mbasdites meqe eshte prekur nga filmi po e kalon stacionin tek kanali i sportit dhe s'ia var me? `bam`
Nje burre i kujdesshem dhe i dashuru me grun s'ben kshu !!! :P

Edhe nga parku e nxjerrim,por perton ta mari guzhinen dhe xhezven e kafes me vete. Se kafja ne ajer te paster pihet rehat.

kanina
15-01-2014, 14:34
gruaja e ka te ndaluar te semuret :P
po edhe po u semure prape duhet te jete e afte te bej gjerat kryesore ne ceshtjet shtepiake :)

Mistrece
15-01-2014, 14:37
Kur semuret gruaja, semuret e gjithe shtepia.

Kulpra
15-01-2014, 14:41
Edhe nga parku e nxjerrim,por perton ta mari guzhinen dhe xhezven e kafes me vete. Se kafja ne ajer te paster pihet rehat.

A po pse s'ia merr burri kuzhinen dhe xhezvene me vehte teksa e nxjerr nga parku? Se jo per gje po pervec burrave shqiptare, nuk besoj se ka burra te tjere me dembel ne shtepi. lol

Pirati
15-01-2014, 14:52
po ku guxon te semuret ? :D me gjitha ato "inxheksione" :D qe i jipen edhe te semuret..., e pamundur eshte, po ēfare :D