PDA

View Full Version : Kush fle pak, ftohet mė lehtė


SEa
04-02-2011, 08:01
Sipas njė studimi tė kohėve tė fundit, ata persona qė flenė mė pak se shtatė orė, kanė 3 herė mė shumė shanse pėr tė marrė tė ftohtė se ata qė flenė mė shumė se tetė orė.
Tė rriturit qė shpenzojnė njė kohė tė madhe duke u kthyer e rrotulluar nė krevat, janė akoma mė tė dobėt pėr sa i pėrket marrjes sė tė ftohtit.

Sheldon Cohen, Profesor psikologjie nė Universitetin e Pittsburg thotė: “sa mė pak qė fle, aq me keq e ke”.

Shqetėsimet e pagjumėsisė mund tė ndikojnė nė balancimin e kitokinės dhe histaminės, tė cilat luajnė njė rol nė infeksione dhe reaksione alergjike.

PuffetiNa
04-02-2011, 10:02
lol fiks me ka ardh kjo teme

se kam gati nje jav qe bej gjum vetem 4 ore krejt fajin e ka ( forumi) duke postu ..:)

vdiqa nga kolli ...-brr--brr-

Sheldon Cohen- sipas teje do e gjoj rinin time ne gjume ? un te flej e Roxy te poston ktu ..lol, kush ka pa hajr prej gjumit po lere se llaf dhe ti e paske bile bile pleqet ne kohen e Kanunit kan then ai qe zgjohet heret dy fate i ka ..(un plasa duke u zgju prej ne 5 asnje fat nuk e zuna..:( )

Jolene
04-02-2011, 10:06
Puffe cke me mu ti??! Un S`flej asiheeeeeeeeeeeeeeeeerr :P

Gjithmone fle nga ora 1 am dhe ngrihem rreth ores 8 pervec te shtune dhe te diel, smbaj mend te jem ftohur as te me kete marre kolli u bene vite :)

mary
04-02-2011, 14:48
ja perse ftohem shume ralle une :) se fle shume :P

SEa
04-02-2011, 15:05
haha mary :) mbase keshtu eshte e drejte..se dhe trupi do ngrohtesin e nates ;)

Meri
04-02-2011, 17:01
Kush fle pak, ftohet mė lehtė ????!!!!!!

-brr-.....-jo-....................

-party-,,,,,,,``sak``

-mendon-.............:(........

-nani-.........

;).....

Jolene
04-02-2011, 19:14
Meri ......-jo-


.....-profesor-

Meri
04-02-2011, 19:29
``16``


;) <---------

engel
04-02-2011, 19:33
Une e adhuroj gjumin , ndonje here me duket sikur kam i celes mbas qafe :D , me nje fjale flej me shume se 7 ore.
Po si plotesova oret e mia behem me stres :p
Por prap une jam e para per semundje ne home , me duket se me kane be magji :(