PDA

View Full Version : Kujtime tė bukura nga ndeshjet e kombėtares


Alkoma
07-03-2011, 20:56
Gjermani - Shqiperi

http://www.youtube.com/watch?v=DaDI8EE-MiQ

Alkoma
07-03-2011, 20:58
Shqiperi - Greqi 2-1

http://www.youtube.com/watch?v=PKldlNkeYSc

Alkoma
07-03-2011, 21:03
Shqiperi -Rusi 3-1

http://www.youtube.com/watch?v=3yqR66-4Pw4

AAO
07-03-2011, 21:42
Kujtimi im me i bukur do mbetet goli zmijanit me gjermanine ne tr 1995. Ishte 0-1 per gjermanine ,anej nga fundi pjeses pare shqiperia fiton nje faull dhe zmijani e shnderron ne gol ,qemal stafa shpertheu si vullkan ,ate dite stadiumi ka qene i tejmbushur ,mbi 25 mije pasi stolat akoma s'ishin vene.

Ndersa ndeshja tjeter eshte padyshim 2 ndeshjet me greqine ajo e 2000 2-0 me gola te bushit dhe fakajt ,sidomos tek goli fakajt ne minutat e fundit gati sa spo qanim nga gzimi pasi greku pjesen e dyte kishte rreth 5 raste te pastra per gol. Edhe ajo e 2004 ka qene madheshtore ,ndoshta me madheshtorja e gjitha koherave ne historine e futbollit shqiptar. Perjetum nje krenari kombetare te papershkruar. Njerzit qe perqafonin njeri tjetrin rrugeve te tiranes pa i njoft fare. Nate magjike.

Linda
30-03-2011, 20:38
Germany v Albania 2-1 24.3.2001

Kte ndeshje e kam pare live ne Leverkusen,s'kishte gje me te bukur te shikoje kombtaren tone me gjermont , ishte nje loje shum e bukur, dhe pse me nje gol abseit te Kloses,arriten fitoren Gjermont.Gje e bukur ishte dhe stadiumi i mbushur plot me Shqiptare te ardhur nga e gjith europa,biles edhe nga Shqiperia, kurse vetem nje cep ishte me Gjermont:D,skishte gje me te bukur kur bertitshin Albania,dhe gjermonve nuk ja u mbante te bertitshin,se nuk ja dilshin dot me ne:D:)

YouTube - Germany v Albania 2-1 24.3.2001

USA NR1
30-03-2011, 21:07
Germany v Albania 2-1 24.3.2001

Kte ndeshje e kam pare live ne Leverkusen,s'kishte gje me te bukur te shikoje kombtaren tone me gjermont , ishte nje loje shum e bukur, dhe pse me nje gol abseit te Kloses,arriten fitoren Gjermont.Gje e bukur ishte dhe stadiumi i mbushur plot me Shqiptare te ardhur nga e gjith europa,biles edhe nga Shqiperia, kurse vetem nje cep ishte me Gjermont:D,skishte gje me te bukur kur bertitshin Albania,dhe gjermonve nuk ja u mbante te bertitshin,se nuk ja dilshin dot me ne:D:)

YouTube - Germany v Albania 2-1 24.3.2001 (http://www.youtube.com/watch?v=jdE31kzh7TA&NR=1)
hahahaha (Pershendetje)

Alkoma
29-05-2012, 09:38
Gjermani- Shqiperi 0-1 pj1

http://youtu.be/dONBZbgREf0

SystemA
29-05-2012, 16:43
Ca kemi bo at dite:
http://www.youtube.com/watch?v=sLFttJkk1jc
Great Music.

SystemA
26-01-2014, 17:51
Ndeshja qe kundershtarin e DOMINUAM TOTAL....por humbem.
http://www.youtube.com/watch?v=ZVWGcvtWh_8
Jemi pa fat
PS: ka qene dhe nje kastravec Suedez qe Ylli Shehu i bote CIRK.
Me Fioren...ne mos gabohem.