PDA

View Full Version : Nė ‘maus’ tri herė mė shumė baktere se sa nė guaskėn e tualetit


PuffetiNa
16-04-2012, 17:08
http://www.telegrafi.com/fo/lifestyle/f.0416001233307_m.jpg

A e keni ditur se ‘mausi’ pėrmban tri herė mė shumė baktere se sa guaska e tualetit? Pas mausit vjen tastiera dhe tavolina e bukės, tregon hulumtimi i kompanisė britanike, Initial Washroom Hygiene.


Njė numėr i madh i njerėzve hanė nė tavolinėn e punės, shkruajnė nė tė njėjtėn kohė pėr ē’arsye bakteret pėrhapen mė lehtė, prandaj nė maus ka edhe deri dy-tri herė mė shumė se sa nė guaskėn e tualetit, shkruan The Huffingron Post.

Vendi i punės ėshtė gjithnjė mė i ndotur, dhe me kėtė edhe mė i rrezikshėm pėr shėndetin, sepse njė numėr i madh i njerėzve hanė nė tavolinė, tregon hulumtimi i kompanisė britanike, Initial Washroom Hygiene.

“Ėshtė bėrė shumė e zakonshme qė punonjėsit tė hanė nė tavolinė, tė surfojnė dhe shkruajnė nė tė njėjtėn kohė. Pėr kėtė arsye thėrrimet mbesin nė tavolinė, kompjuter dhe maus, pėr ē’arsye bakteret shumohen edhe mė shumė.

: /Telegrafi/