PDA

View Full Version : qumshti i bletes


amina
19-05-2013, 19:37
ju lutem teme ndihmoni si I quhet ne anglish qumshti I bletes edhe a ka shum lloje te kty qumshti.E kam nenen me kancer ne fyt osht operu po prap ka dhimbje me kan then se qumshti I bletes esht I mir .me ndihmoni sa me shpejt ju qe e shoqeroni ket forum.

thirsty
19-05-2013, 19:41
blet = bee
qumesht = milk
http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-503-ROYAL+JELLY.aspx?activeIngredientId=503&activeIngredientName=ROYAL+JELLY&source=1)


Me te vertet e ke ti apo ben shaka?

Ragnar
19-05-2013, 19:42
Me duket se Rex, te eshte pergjigjur njeher me sa e di une !

Rex
19-05-2013, 19:51
ju lutem teme ndihmoni si I quhet ne anglish qumshti I bletes

Jam pergjigjur nje here ne kete pyetje dhe te kam thene se quhet royal jelly.

edhe a ka shum lloje te kty qumshti.

Po, ka shume lloje sepse ka perdorim shume te gjere ne mjekesi dhe kozmetike.

kliko ketu (http://www.google.com/#q=royal+jelly&hl=en&source=univ&tbm=shop&tbo=u&sa=X&ei=UB6ZUbGlJsqUswbBpYDIBA&sqi=2&ved=0CCoQsxg&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.46751780,d.Yms&fp=c78388310c83a5e9&biw=1024&bih=563)

E kam nenen me kancer ne fyt osht operu po prap ka dhimbje me kan then se qumshti I bletes esht I mir .me ndihmoni sa me shpejt ju qe e shoqeroni ket forum.

Ben mire qe te konsultohesh edhe me mjekun para perdorimit.

SystemA
20-05-2013, 10:57
ju lutem teme ndihmoni si I quhet ne anglish qumshti I bletes edhe a ka shum lloje te kty qumshti.E kam nenen me kancer ne fyt osht operu po prap ka dhimbje me kan then se qumshti I bletes esht I mir .me ndihmoni sa me shpejt ju qe e shoqeroni ket forum.
Sherim te shpejte nenes tuaj dhe Rex te eshte pergjigjur.
Lexova qe ka dhe antibiotike kundra tumorit:
1-Actinomycine(Daktinomycin)
2-Anthracycline(Daunorubycin,Idarubicin,Doxorubicin, Epiburicin)
3-Bleomycin
4-Mitomycine(Mitomycin C)
5-Antibiotike sintetike(Mitaxontron,Amsacrin)

Mjeku i nenes tuaj duhet ti dij keto.
Gjithe te mirat!

amina
20-05-2013, 17:02
Sherim te shpejte nenes tuaj dhe Rex te eshte pergjigjur.
Lexova qe ka dhe antibiotike kundra tumorit:
1-Actinomycine(Daktinomycin)
2-Anthracycline(Daunorubycin,Idarubicin,Doxorubicin, Epiburicin)
3-Bleomycin
4-Mitomycine(Mitomycin C)
5-Antibiotike sintetike(Mitaxontron,Amsacrin)

Mjeku i nenes tuaj duhet ti dij keto.
Gjithe te mirat
Falemenderit per keshillat tuaja nese e dini emrin e antibiotikut munt tem tregoni,kurse rex duhe te ket kujdes gjat perdorimin e fjalaeve njeriu per fjalorit e tregon burerin e vet,se un nuk e di kompjuterin me e perdor shum mir thanks

Rex
20-05-2013, 17:09
Falemenderit per keshillat tuaja nese e dini emrin e antibiotikut munt tem tregoni,kurse rex duhe te ket kujdes gjat perdorimin e fjalaeve njeriu per fjalorit e tregon burerin e vet,se un nuk e di kompjuterin me e perdor shum mir thanks

Nuk ke faj ti, jo. Fajet i kam une qe ndjej keqardhje per ju dhe e marr mundin t'iu ndihmoj.

SystemA
23-05-2013, 12:55
Falemenderit per keshillat tuaja nese e dini emrin e antibiotikut munt tem tregoni,kurse rex duhe te ket kujdes gjat perdorimin e fjalaeve njeriu per fjalorit e tregon burerin e vet,se un nuk e di kompjuterin me e perdor shum mir thanks
Nuk ka perse dhe Rex te ndihmoi shkruaj une humanisht.
Heren tjeter adresohu tek mjeku kurues.

Loreal
23-05-2013, 13:03
Falemenderit per keshillat tuaja nese e dini emrin e antibiotikut munt tem tregoni,kurse rex duhe te ket kujdes gjat perdorimin e fjalaeve njeriu per fjalorit e tregon burerin e vet,se un nuk e di kompjuterin me e perdor shum mir thanks

Rex te paska ndihmuar me habite si ia paske kthyer ashtu!:O