PDA

View Full Version : “Shqipėria ‘grabit’ talentet e Kosovės”


BLEDI_SH
10-06-2013, 16:19
Ramiz Krasniqi ėshtė shprehur i brengosur ndaj Federatės Shqiptare tė Futbollit, sa i pėrkeqt talenteve nė Kosovės. Ai thotė se Shqipėria po ‘grabit’ talentet e futbollit tė Kosovės, nė mėnyrė tė parregullt dhe pa pyetur asnjė.

Ramiz Krasniqi, trajneri i i ekipit U-19 tė Kosovės nuk ėshtė kundėr qė futbollistėt kosovarė t’i mbrojnė ngjyrat Kuq e zi, por thotė se pala shqiptare paraprakisht duhet tė marrė leje. Ai ka kėrkuar pėrkrahje dhe mbrojtje nga Federata e Futbollit tė Kosovės, pėr ndalimin e kėsaj dukurie.

Ramiz Krasniqi ėshtė ankuar nė Federatėn Shqiptare e Futbollit (FSHF), e cila sipas tij po i merr nė mėnyrė tė parregullt talentet kosovarė, tė cilėt i mbrojnė ngjyrat e pėrfaqėsueses sė Kosovės, nė grupmoshat U-19 e U-21.

Ish-trajneri i Ferronikelit thotė se nuk ka asgjė kundėr qė futbollistėt kosovarė t’i mbrojnė ngjyrat e Kombėtares shqiptare, nė grupmoshat e ndryshme, por ėshtė kundėr mėnyrės se si kėta lojtarė merren nga FSH-ja, pėrmes pėrfaqėsuesve tė saj.

“Mėnyra se si po na i marrin lojtarėt, ėshtė e parregullt dhe nuk mė duket e arsyeshme. Ata nuk na pyesin fare, nuk na fusin nė hesap. Mbajnė kampe, tė cilat po ashtu mė duken tė parregullta, duke sjell kinse menaxherė nė Kosovė, ndėrsa mė pas na marrin talentet pa pyetur”, u ankua Krasniqi, nė njė konferencė pėr shtyp tė mbajtur tė hėnėn nė Prishtinė.

“Unė nuk kam asgjė kundėr qė lojtarėt tanė ta pėrfaqėsojnė Shqipėrinė. Madje, do tė mburresha nėse kjo ndodh, por nevojitet njė bashkėpunim nė mes tė dyja Federatave. Ata duhet tė marrin leje dhe me siguri se nuk do tė marrin pėrgjigje negative”,- vazhdoi ai.

Krasniqi shton se, nėse njė futbollist kosovar i bashkohet Shqipėrisė tė grupit U-19 pa lejen e tij, nuk do tė ftohet mė nė pėrfaqėsuesen e Kosovės.

Ai tregon se ka pasur raste tė ngjashme nė tė kaluarėn dhe ka vepruar njėjtė, duke mos i ftuar mė.

Krasniqi kėrkon nga Federata e Futbollit tė Kosovės (FFK) mbrojtje dhe pėrkrahje, pėr tė punuar lirshėm dhe pa frikėn se nesėr nuk do ta ketė nė dispozicion njė lojtar tė caktuar, qė mund ta marrė mėma Shqipėri. /Express/

/Shekulli Online/Pėrgatiti: E.Sh/

shoku_tanku
10-06-2013, 16:45
ata vijne vete

Rex
10-06-2013, 17:04
Nuk e di pse e bejne kaq problem kur dihet se perfaqesueses se Kosoves akoma nuk i lejohet qe te zhvilloj ndeshje nderkombetare. Me mire eshte qe keta futbollist te aktivizohen per perfaqesuesen e Shqiperise dhe te afirmohen e te fitojne pervoje nderkombetare atje se sa te vrapojne larte e poshte neper livadhet e Kosoves e te mbesin ne nivel lokal per tere jeten.

Sa i perket lejes, mendoj se ka te drejte Ramiz Krasniqi. Eshte mire qe fillimisht te behet nje lloj kerkese nga ana e FSHF-se ne drejtim te FFK-se, e cila, perveq tjerash, do te sherbente si shenje respekti per kete federate.

SERAFIM DILO
10-06-2013, 17:05
I kemi futur si demshperblim per tregtin e grurit,prandaj i kemi mar pa dogan.

Gjithe problemi qenka se nuk marin leje te R.Krasniqi.

tipi engjellor
10-06-2013, 22:29
po po na i vjedhni talentat.....hahahah

SystemA
20-07-2013, 06:24
Teme me grabitje-jo-

Xhebraili
19-01-2014, 02:51
Ani kur fol ky trajneri i livadheve te Kosoves mire qe i marrin djemte e ju japin nje mundesi avancimi apo te ti lejme ty ti mesosh se si grushtohet referi apo ti denosh te stervisin 12 ore ne dite.
Nuk di pse fjalet e ketyre amaterave trajnerave te ekipeve ne Kosove merren parasysh ,ne Kosove ka talente qe ngriten me mundin e vet e jo te atyne trajnerve qe i marrin te gateshem edhe tentojne veq te perfitojne ne kurriz te tyre...

Shpresoj qe te ecim sa me perpara me Kombetaren e liga e futbollit ne Kosove o Ramiz Krasniqi oshte lige e livadheve.

cool_shqype
20-01-2014, 17:06
Ky babloki "Ramiz Krasniqi, trajneri i i ekipit U-19 tė Kosovės" me duket se radakja i ka ngel te koha e bashkim-vllazerrejtjes.......u lo.e shkunu .....me llufa te tille nuk behet bashkim por rrum-palle e futja mas bregut.

AAO
20-01-2014, 17:15
O ramiz nuk te prishin pune shqiptaret e kosoves qe perfaqsojne shqiperine. Nuk te vjen e keqja nga to ,perkundrazi. Kosova do e kete mundesine e saj shume shpejt mbas pranimit ne FIFA dhe atehere shqiptaret e kosoves do kene mundesi zgjedhjeje. Kush e ndjen te luaje per vendlindjen (ku ne kte rast eshte kosova) le ta beje ,kush e ndjen te luaje per mėmė Shqiperine ,bujrum mire se te vije. Alternativat do jene te shumta dhe ska arsyje pse ti merret leje askujt. Neser nje shqiptar i shqiperise do te perfaqsoje kosoven ,le ta beje. Pse duhet patjeter ti marri leje Dukes? Pffffff

Xhebraili
20-01-2014, 18:53
O ramiz nuk te prishin pune shqiptaret e kosoves qe perfaqsojne shqiperine. Nuk te vjen e keqja nga to ,perkundrazi. Kosova do e kete mundesine e saj shume shpejt mbas pranimit ne FIFA dhe atehere shqiptaret e kosoves do kene mundesi zgjedhjeje. Kush e ndjen te luaje per vendlindjen (ku ne kte rast eshte kosova) le ta beje ,kush e ndjen te luaje per mėmė Shqiperine ,bujrum mire se te vije. Alternativat do jene te shumta dhe ska arsyje pse ti merret leje askujt. Neser nje shqiptar i shqiperise do te perfaqsoje kosoven ,le ta beje. Pse duhet patjeter ti marri leje Dukes? Pffffff

Endri palaqo trajner qe flet diqka don te shkaterroje karrierat e ēunave per nje ndeshje miqesore qe a mbahet a nuk mbahet njehere ne vit,ne vend se te flitet per grabitje talentesh ky maqorri duhet te jete falenderues per mundesin qe ju jepet djemve te tregojne veten///

Kur analfabetat bohen trajnera e mendojne me logjiken e rajonalizimit atehere ske qpret veq keso deklarata koti

thirsty
20-01-2014, 20:48
ata vijne vete

nese nuk vijne
se kemi problem

Xhebraili
20-01-2014, 20:49
Se keni problem por sherbeni per golavarazh si san marino e ishujtt faroe