PDA

View Full Version : Kosovė, vdes edhe pacienti i katėrt nga ethet hemorragjike


J-W
21-06-2013, 22:37
PRISHTINE - Nė Qendrėn Klinike Universitare tė Kosovės ka vdekur edhe njė tjetėr pacient nga ethet hemorragjike. Viktima ėshtė mashkull 31-vjeēar nga Komuna e Malishevės. Kjo njėherėsh shėnon edhe vdekjen e katėrt pėr kėtė sezon.

Lajmi ėshtė konfirmuar pėr “Express” nga shefi i repartit tė infektologjisė nė QKUK, Sali Ahmeti.

“Sot nė orėn 10:00 mjekėt e kanė konstatuar vdekjen e njėrit nga tre pacientėt qė kanė qenė nė gjendje tė rėndė deri mė sot. Viktima ėshtė nga Komuna e Malishevės”,- ka thėnė Ahmeti pėr “Express”.

express/

tipi engjellor
21-06-2013, 22:40
po e kam ndegjuar kete lajm....qe nga komuna e malisheves ka vdekur nje person.....rajoni i malisheves eshte zona e rrezikuar nga rriqnat helmues..

J-W
21-06-2013, 22:42
Ka te vini me pushime na bini do rriqna e morra a pleshta :d

Ragnar
21-06-2013, 22:44
Ka te vini me pushime na bini do rriqna e morra a pleshta :d

Prap nuk ju bejne gje :)

Shqiptarin me hanger Peshkaqeni, e vjell ( e qet jasht ) prap se s'ja pranon stomaku :)

tipi engjellor
21-06-2013, 22:45
Ka te vini me pushime na bini do rriqna e morra a pleshta :d

tane llojet i kemi po mos po ngaterrohen me te juajt hahahah

J-W
21-06-2013, 22:46
Prap nuk ju bejne gje :)

Shqiptarin me hanger Peshkaqeni, e vjell ( e qet jasht ) prap se s'ja pranon stomaku :)

Ani mire po e provojm me ja hedh peshkaqenve keto politikanet ton a thu po i kaperdin apo po i vjell

J-W
21-06-2013, 22:47
tane llojet i kemi po mos po ngaterrohen me te juajt hahahah

Nuk prish pune Shqiptar jan edhe morrat si te tonit edhe tujt

Vec morra serb mos na bini se kena boll do morra grek qe na i kan pru keto emigrantet qe vijne prej Greqije

Ragnar
21-06-2013, 22:47
Ani mire po e provojm me ja hedh peshkaqenve keto politikanet ton a thu po i kaperdin apo po i vjell

Une theme qe politikuajt e tone e hajne edhe peshkaqenin :)

J-W
23-06-2013, 21:48
Kosovė, vdes edhe pacienti i pestė nga ethet hemorragjikePRISHTINE - Tė shtunėn rreth orės 16:30, ka ndėrruar jetė njė 40-vjeēar nga fshati Kralan i Gjakovės, si pasojė e pickimit tė rriqrave. Kėtė gjė e konfirmoi pėr gazetėn 'Zeri", infektologu Sali Ahmeti, i cili njėherėsh ėshtė edhe shef i repartit tė etheve hemorragjike nė Klinikėn e Infektivės. Kjo shėnoi edhe vdekjen e pestė pėr kėtė sezon ne Kosove.

“Tė premten pasdite ka ardhur nė Klinikėn e Infektivės dhe gjendja e tij ka qenė jashtėzakonisht e rėndė. Edhe gjatė gjithė kohės jemi munduar qė tė bėjmė ēmos qė ta shpėtojmė, por pėr fat tė keq gjendja e tij ka qenė shumė e rėndė dhe nuk ka mundur tė pėrballojė”, ka treguar Ahmeti.

Kurse te Premten, nė Qendrėn Klinike Universitare tė Kosovės ka vdekur edhe njė tjetėr pacient nga ethet hemorragjike. Viktima ishtė nje mashkull 31-vjeēar nga Komuna e Malishevės.
Zonat tė cilat nė vendin tonė janė mė tė rrezikuarat nga prania e rriqrave pėrpos Malishevės, janė edhe Suhareka, Rahoveci e Klina. V. Halimi.

(d.b/BalkanWeb)

Brari
25-06-2013, 19:46
shum te frikshem keto rriqnat..
po ne shqiperi si i thon rriqnave o mason..

a ka ne shqiperi..?

kosova ka shum thon..
si shpjegohet?

si luftohen rriqnat?

ngushellime familjeve te viktimave te kesaj semundjes..

gjynah te mjeret..
'

SystemA
25-06-2013, 19:54
shum te frikshem keto rriqnat..
po ne shqiperi si i thon rriqnave o mason..

a ka ne shqiperi..?

kosova ka shum thon..
si shpjegohet?

si luftohen rriqnat?

ngushellime familjeve te viktimave te kesaj semundjes..

gjynah te mjeret..
'
kapi me doreza piskuese,360 grade perdridhju kryet(helmin) dhe bien vete!
Ne fakt kjo ndodh tek qenet!

SystemA
25-06-2013, 19:57
shum te frikshem keto rriqnat..
po ne shqiperi si i thon rriqnave o mason..

a ka ne shqiperi..?

kosova ka shum thon..
si shpjegohet?

si luftohen rriqnat?

ngushellime familjeve te viktimave te kesaj semundjes..

gjynah te mjeret..
'

Ore HALE,sa te jem une GJALLE ti produkt biologjik sputh mo!

Brari
25-06-2013, 20:13
lol

nureee..
hale ..thuaj satėme..
mbeti tek selia roze..
e kan shum te besuar.. shoket barkderra atje..

J-W
25-06-2013, 21:26
Rriqna i thojne edhe te ne ... por te ne nuk kam degjuar te kene njerzit

Kafshet po.. sidomos Qent