PDA

View Full Version : Nje pyetje per djersitjet tek femijet.


J-W
22-06-2013, 09:49
Kam djalin 5 vjecar qe sa here e ze gjumi ne darke qofte vere apo dimer djersit vetem ne zonen e qafes deri sa behet uje fare. Pas ores 3 te mengjesit nuk djersin me. Si shpjegohetkjodjersitje si ne dimer dhe ne vere, per me shume vetem ne qafe dhe askund tjeter. Faleminderit

J-W
22-06-2013, 10:46
Djali juaj eshte i shendetshem / i dobet apo normal ?

J-W
22-06-2013, 10:58
Faleminderit qe pyetet. Eshte i dobet ne fakt per shkak se qe kur ka lindur i ka shkuar jeta neper spitale duke mare antibiotik se kishte nje temperature te cudishme qe e shkaktonte nje infeksion qelbezim grykash

J-W
22-06-2013, 11:04
Faleminderit qe pyetet. Eshte i dobet ne fakt per shkak se qe kur ka lindur i ka shkuar jeta neper spitale duke mare antibiotik se kishte nje temperature te cudishme qe e shkaktonte nje infeksion qelbezim grykash

Nuk eshte se jam mjek, por te tille problem kam pasur edhe une me femijen tim me thane qe ka mungesa kalciumi te cilat zevendesohen me fruta, lengje ... sikur eshte permisuar ca dhe nuk para djersit shume qe kur i kam filluar nje trajtim intensiv me fruta dhe perime

Te kaluara djalit

Loreal
22-06-2013, 11:28
Faleminderit qe pyetet. Eshte i dobet ne fakt per shkak se qe kur ka lindur i ka shkuar jeta neper spitale duke mare antibiotik se kishte nje temperature te cudishme qe e shkaktonte nje infeksion qelbezim grykash

Mos u bej merak,e ka nga bajamet ose gryket,sa me shume lengje te fresketa frutash,edhe uji me krip i detit e ndihmon shume, dhe qendrimi ne ajer te paster te pishave.

SystemA
22-06-2013, 15:39
Faleminderit qe pyetet. Eshte i dobet ne fakt per shkak se qe kur ka lindur i ka shkuar jeta neper spitale duke mare antibiotik se kishte nje temperature te cudishme qe e shkaktonte nje infeksion qelbezim grykash

Mendimi im: deri ne 9-te vjec villja kur luaja.
Hoqa bajamet shpetova.
Pyet mjekun.
Sherim te mbare femijes!

Puhiza
14-11-2013, 03:33
Ne kete rast preferohet te behet nje kontroll mbi nivelin e hekurit ne gjak. Ka mundesi te jete anemik femija.
Shpresoj qe tani me eshte gjithcka ne rregull ne lidhje me shendetin e femijes tuaj.

Hello Kitty
14-11-2013, 10:23
Kam djalin 5 vjecar qe sa here e ze gjumi ne darke qofte vere apo dimer djersit vetem ne zonen e qafes deri sa behet uje fare. Pas ores 3 te mengjesit nuk djersin me. Si shpjegohetkjodjersitje si ne dimer dhe ne vere, per me shume vetem ne qafe dhe askund tjeter. Faleminderit

Shko dhe vizitoje nga tiroidet. Ka lidhje direkte me gjendren e hipofizes. Kjo gjender ka te beje me 5 funksione, njera nga ato eshte funksioni i tiroideve. Nuk eshte shume serioze, por kurre mos lere mbas dore!

Brari
19-11-2013, 12:50
a ja ndrron kanatjeret oj qik djalit? ose t-shirtat? duhet ti ket pambuk 100 %. mos e mbulo shum e ajrose shpin naten.