PDA

View Full Version : Pėrfshihet nga zjarri reparti i Pediatrisė nė QSUT, evakuohen stafi dhe fėmijėt


J-W
03-07-2013, 19:21
TIRANĖ- Pėrfshihet nga zjarri reparti i Pediatrisė nė Qendrėn Spitalore ‘Nėnė Tereza”, Tiranė.

Fatmirėsisht nga zjarri i rėnė mesditėn e sotme nė bodrumin e Pediatrisė, nuk janė shėnuar viktima por vetėm dėme materiale, pasi stafi mjekėsore dhe fėmijėt qė ndodheshin pėr mjekim nė kėtė spital janė evakuar nė kohė.

Ngjarja ka krijuar panik tek pacientėt dhe familjarėt e tyre, tė cilėt janė nxjerr nė oborr. Flaka nuk ka qenė me intensitet tė lartė, por tymrat dhe gazrat kanė bėrė qė punonjėsit e zjarrfikėse dhe policia tė evakuojnė fėmijėt dhe stafin jashtė ambienteve tė Pediatrisė.

2 makina zjarrfikėse kanė mundur tė shuajnė plotėsisht flakėt, ndėrkohė qė policia ka nisur hetimet pėr zbardhjen e shkaqeve tė rėnies sė zjarrit.

(e.m/BalkanWeb)