PDA

View Full Version : Skuadrat Shqiptare ne Evrope!


Gold
11-07-2013, 12:26
Me duhet ta nis kete teme me nje lajm te keq jo vetem per nga rezultati, por dhe nga dyshimi i madh. Ekipi i Laēit, qe ka luajtur perballe amatoreve luksemburgas te Differdang03, eshte eleminuar ne menyre te turpshme, duke u mundur ne te dy ndeshjet ndaj ketij ekipi.

Ndeshja e pare u luajt ne Korēe (?) ku Laēi humbi me rezultatin minimal ndaj nje ekipi qe vetem ekip futbolli nuk mund te quhej, pasi ishte i perbere nga Kuzhiniere, Bankiere, Teknike etj, dhe aspak nga lojtare profesioniste. Te gjithe tifozet kane ngritur dyshimet e tyra. Dhe, dyshimet legjitimohen edhe nga vendi ku u luajt ndeshja, KORĒE! Eshte e pakutueshme se per ēfare arsye Laēi luajti ne Korēe duke qene se shume mire ndeshjen mund ta zhvillonte ne Tirane ku dhe mbeshtetja e tifozeve do kishte qene e fuqishme. Largimi sa me shume nga syri i publikut eshte per mua me shume se dyshim. Po ashtu kte mendim ma perforecon dhe doreheqja e menjehershme e trajnjerit te Laēit, Stavri Nica, menjehere pas ndeshje, ku ai u shpreh qarte ne shtypin vendas se lojtaret nuk iu pergjigjen detyrave qe ai kishte caktuar madje i sabotuan ato. Ai nuk kishte shpjegim llogjik per sjelljen e lojtareve ne fushe duke nenkuptuar qartazi nje trukim te ndeshjes. Ne ndeshjen e dyte te luajtur ne Luksemburg, Laēi ndezi nje fije shprese, kur arriti te kaloje ne avantazh ne pjesen e pare, por me te nisur pjesa e dyte zhgenjeu edhe me keq se sa ne Shqiperi. Luksemburgasit shenuan 2 here ne porten e Laēit nderkohe qe 3 lojtare tanet dolen me karton te kuq nga fusha. TURPERIM!

Sot luajne dy ekipe te tjera ne turin e pare paraeleminator ne UEFA Europa League. Kukesi do perballet ne Tirane ndaj Flora Talin te Estonise. Ne ndeshjen e pare Kukesi ka barazuar 1-1 dhe sot pritet qe te hidhet hapi i madh, kualifikimi per ne Turin e Dyte, qe do te thote prestigj dhe 200,000 Euro.

Teuta qe eshte edhe shpresa me e madhe per te kaluar ne Raundin tjeter, do te luaje sot ndeshjen e kthimit per Turin e Pare Paraeleminator te UEFA Europa League, ndaj Dacias. Ndeshjen pare e ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj dhe sot ekipi ka shpresa te medha per te kaluar me tej. Nese Teuta do shenoje nje gol ne fushen kundershtare, atehere Dacias i duhen minimalisht 3 gola per ta ēuar lojen ne shtese.

Nderkohe, Skenderbeu, qe luan ne turin e II-te Paraeleminator te UEFA Champions League, do te perballet ndaj Neftēit, kampion i Azerbajxhanit. Ndeshja e pare do te luhet ne transferte me date 16 Korrik, ndersa ndeshja e dyte do te luhet ne fushen e Skenderbeut me date 23 Korrik. Ekipi Azerbajxhanas eshte mjaft i forte, por shorti mund te konsiderohet i favorshem per shkak se Skenderbeu i ka shpetuar ekipeve si Celtic, Dinamo Zagreb, BATE Borisov etj.

Le te shpresojme ne nje rruge sa me te gjate e te sukseshme per ekipet tona ne evrope, per arsye se fiton i gjithe ekipi Shqiptar. Eshte turp qe Kampionati jone te renditet pas atij Luksemburgas per fortesine e kampionatit. Le te jete evropa hapi i pare i ndryshimit dhe ndergjegjesimit.

Forca Albania

shoku_tanku
11-07-2013, 15:06
2-shi i Teutes 12 koficentin...

keta ose dun me na bo me lek ose dun me na fut llozin!

Gold
11-07-2013, 15:14
2-shi i Teutes 12 koficentin...

keta ose dun me na bo me lek ose dun me na fut llozin!

Zakonisht neper baste llozin e ke t'sigurt 99% :p LoL

8.50 e kishte Teuta te Eurolloto. Une mendoj se Teuta do humbasi por do kaloje raundin fale fitores 3-1 ne Durres.

shoku_tanku
11-07-2013, 15:26
Zakonisht neper baste llozin e ke t'sigurt 99% :p LoL

8.50 e kishte Teuta te Eurolloto. Une mendoj se Teuta do humbasi por do kaloje raundin fale fitores 3-1 ne Durres.

ajo po kaloi mund te kaloje edhe me barazim ose me nje fitore minimale

SystemA
11-07-2013, 16:11
2-shi i Teutes 12 koficentin...

keta ose dun me na bo me lek ose dun me na fut llozin!

O Panzer kurseji leket mer njeri.
Me keta ve bast ti;))

23 kuota per Teuten tek bet365``8``

Futi i dopio raki ne je mrregull :)

shoku_tanku
11-07-2013, 16:12
O Panzer kurseji leket mer njeri.
Me keta ve bast ti;))

23 kuota per Teuten tek bet365``8``

Futi i dopio raki ne je mrregull :)

po teuta fitoi 3-1 n'fush t'vet mer daj...si lujn kshu me koeficientet kta horra ?!

Gold
11-07-2013, 21:59
Iku edhe Teuta. Rrihet paster 2-0 ne fushen e Dacias dhe mbetet jashte turit te dyte. Me vjen inat se ishye i vetmi ekip qe arriti fitore.

Por te paktrn kemi nje ekip ne turin e dyte. Kukesi, pjesmarres per here te pare ne histori nr kupat e evropes, kalon ne turin e dyte fale barazimit 1-1 ne Talin te Estonise ndaj Flora Tallin dhe barazimit pa gola sot ne Tirane.

Bravo Kukesi. Suksese te metejshme, megjithese tani shkalla e veshtiresise eshte disa here me e madhe.

atrevido
11-07-2013, 22:20
Po nuk eshte kompetitiv ne nivel nderkombetar futbolli shqiptar, eshte diēka e qarte, s'ka pse te turperoheni.

SystemA
12-07-2013, 17:37
po teuta fitoi 3-1 n'fush t'vet mer daj...si lujn kshu me koeficientet kta horra ?!

Tashti e di rezultatin dhe jam i zgjuar te llomotis......
Aq i kemi mundesite edhe mund ta kene shitur ndeshjen.
Por e ke shkruar ti: 3-1 brenda dhe une 23 koificenti jashte.
1.10 ai qe u kualifikua?????????

shoku_tanku
12-07-2013, 17:42
shesin ndeshje kta po lere

SystemA
12-07-2013, 18:14
shesin ndeshje kta po lere

Nuk e mohoj HIC FARE!
U nisa nga fakti me kuoten 23???
Aq llosha nuk jane bookmakers.

Gold
14-07-2013, 22:12
Kukesi do te perballet diten e enjte me ekipin b9ohnjak te Sarajevos nenkuadrin e Turit te II-te te UEFA Europa Leauge.

KUKESI ka arritur te mbylle edhe nje boshllek qe la ne mesfushe Musolli me ate karton te kuq te mare ndaj Flora Talin ne ndeshjen e kthimit. Erando Karabeci do jete pjese e Kukesit per 2 ndeshjey ndaj Sarajevos. Karabeci cilesohet si mesfushori me i mire ne rolin e tij ne Super Ligen Shqiptare.

Nje lajm pikant qe lexova sot ne shtyp eshtr se Kukesi do te kete nje numer shume te madh tifozesh ne Bosnje. Sulmuesi i Kukesit, Lazar Popoviē ka qene pjese e ekipit Zeljezniēar te Bosnjes, qe eshtr edhe kundershtari dhe armiku i perjetshem i Sarajevos. Dhe Ultrasit e Zeljeznicar sapo kane mare vesh kete fakt kane gjetur mundesinr e komunikimit me Popoviē dhe i kane bere te ditur atij se ne Bosnje do te jene rreth 5-6 mije tifoze te Zeljeznicar qe do mbeshtesin Kukesin, raportohej sot ne mediat sportive shqiptare.

Rex
14-07-2013, 22:33
Kukesi do te perballet diten e enjte me ekipin b9ohnjak te Sarajevos nenkuadrin e Turit te II-te te UEFA Europa Leauge.

KUKESI ka arritur te mbylle edhe nje boshllek qe la ne mesfushe Musolli me ate karton te kuq te mare ndaj Flora Talin ne ndeshjen e kthimit. Erando Karabeci do jete pjese e Kukesit per 2 ndeshjey ndaj Sarajevos. Karabeci cilesohet si mesfushori me i mire ne rolin e tij ne Super Ligen Shqiptare.

Nje lajm pikant qe lexova sot ne shtyp eshtr se Kukesi do te kete nje numer shume te madh tifozesh ne Bosnje. Sulmuesi i Kukesit, Lazar Popoviē ka qene pjese e ekipit Zeljezniēar te Bosnjes, qe eshtr edhe kundershtari dhe armiku i perjetshem i Sarajevos. Dhe Ultrasit e Zeljeznicar sapo kane mare vesh kete fakt kane gjetur mundesinr e komunikimit me Popoviē dhe i kane bere te ditur atij se ne Bosnje do te jene rreth 5-6 mije tifoze te Zeljeznicar qe do mbeshtesin Kukesin, raportohej sot ne mediat sportive shqiptare.

Derbi Zheleznicari - Sarajeva njihet si nje nder derbit me te 'nxehte' ne rajon. Eshte interesant fakti se deri me tani nga 100 ndeshje te liges, 30 i ka te fituara Sarajeva, 30 Zheleznicari dhe ne 40 ndeshje jane ndare barazim. Rivalitet i frikshem.

Gold
18-07-2013, 12:13
Skenderbeu ka arritur nje rezultat mjat te mire dhr qe askush nuk e priste dje ne Azerbajxhan. Neftēi 0-0 Skenderbeu. Eshte nje rezultat qe e le gjithēka hapur per ndeshjen e kthimit. Le te shpresojme qe pas nje jave Skenderbeu te na nderoje me nje fitore dhe te kaloje ne turin e 3-te paraeleminator, ēka do ta ngrinte shume poziten e Kampionatit Kombetar si dhe per vete Skenderbeun do sillte financa kolosale.

Sot ndeshet per turin e dyte te UEFA Europa Leaugue edhe Kukesi ndaj Sarajevos ne stadiumin Kombetar Qemal Stafa.

Ju uroj shune fat ekipeve Shqiptare dhe shpresoj te na nderojne.

Gold
18-07-2013, 19:44
Kukesi 2-2, minuta e 50. Le te shpresojme ne nje fitore te Kukesit.

E nisi mjaft mire takimin Kukesi duke kaluar ne avantazh, por ja veshtiresoi shume gjerat vetes ne nje interval prej 10 minutash, duke shenuar nje gol ne porten e vet .

Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooL 3-2 per Kukesin.... GOooOOOOOOooooooooooooooooooooooooL

shoku_tanku
18-07-2013, 20:28
e ore avash...ca ke qe bertet!

na dogjen skedinen :((

Gold
19-07-2013, 01:12
Gezohet robi nojher per vendin e vet. Pastaj, ne po na djeg Real Madridi u bo qameti se na dogji iher nje ekip Shqiptar :p

Kuksi e mbyti fare sot. Po tkishtr pas edhe naj lojtar tjeter me eksperience do kishte bo tpakten dhe 1 gol. Ka lujt spektakel sot. Shpresoj qe tr bejne nje paraqitje dinjitoze dhe ne Bosnje. Edhe nqs eleminohet, jam shume i kenaqur me Kukesib pasi ka lujt vertet me zemer dhe ka tregu vlera sportive.

Shpresoj qe dhe investitore te tjere te marin shembull nga Kukesi sepse ne kte menyre do forconin kampionati tone si dhe futbollin shqiptar ne pergjithesi.

BlueBaron
19-07-2013, 15:58
Edhe une u gzova per kuksionet qe kishin mor rezultat pozitiv mgjs minimal. Kuksi ka bo me verte ekip serioz ...

Rex
23-07-2013, 21:59
Bravo korcaret

LK, Skenderbeu kalon nė raundin e tretė

http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0723223401226_m.jpg

Kampioni i Shqipėrisė, Skenderbeu, ėshtė kualifikuar nė raundin e tretė tė fazės kualifikuese tė Ligės sė Kampionėve pasi e ka eliminuar skuadrėn nga Azerbajxhani, FK Neftchi.
Takimi i parė i zhvilluar nė Baku pėrfundoi pa gola, ndėrsa i tillė ishte edhe rezultati pas kohės sė rregullt nė ndeshjen kthyese qė u zhvillua nė Korēė.

Nė vazhdime skuadra korēare pati avantazh nė numrin e lojtarėve, pasi qė njė futbollist mysafir u pėrjashtua me karton tė kuq (90’).

Dhe kėtė arriti ta shfrytėzojė duke shėnuar golin e fitores me anė tė Nurudeen Orelesit (116’).

Hera e fundit qė njė skuadėr shqiptare ka kaluar njė raund preliminar tė Ligės sė Kampionėve ishte nė vitin 2006, kur Tirana eliminoi sllovenėt e Nova Goricės. Tashmė korēarėt e kanė thyer kėtė tabu duke u bėrė skuadra e katėrt shqiptare qė kualifikohet pėr mė tej. /Telegrafi/

Rex
25-07-2013, 21:56
Perfundoi!

Sarajevo 0 - 0 Kukesi

Duke e pas parasyshe rezultatin e ndeshjes se pare ku Kukesi e kishte nje gol epersi, Kukesi u kualifikua per xhiron tjeter.

Bravo Kukesi. Kane luajtur para nje publiku shume te zhurmshem. Portieri i Kukesit ka qene me meritori per fitoren, duke e mbrojtur edhe nje penallti.

shoku_tanku
26-07-2013, 14:18
hallall kuksi

BlueBaron
26-07-2013, 14:53
Bravo Kuksi !!!

Ndeshja tjeter eshte e nje niveli me te veshtire se me boshnjaket, do te luajne kunder ukrainasve te Metalurg Donetsk ...

shoku_tanku
26-07-2013, 14:59
e kalon e kalon

Gold
29-07-2013, 15:11
Arritje fantastike per dy ekipet Shqiptare, Skenderbeu dhe Kukesi.

Skenderbeu eleminoi nga turi i dyte i Liges se Kampioneve ekipin azerbajxhanas te Neftēi, qe sezonin e kaluar ka luajtur ne grupet e Europa League. Skenderbeu zhvilloi nje ndeshje fantastike ndaj azereve ne Korēe ku krijoi mjaft raste te pastra shenimi, por Pejiē sidomos, dhe disa lojtare te tjere i shperdoruan. Pastaj ne dy shtesat nga 15 minuta, Skenderbeu duke perfituar edhe nga superioriteti numerik pas daljes me karton te kuq te nje mbrojtesi te Neftēi, e rriti edhe me shume lojen dhe rastet e humbura ishin flagrante. Mbase kjo ka ndodhur edhe nga eksperienca e paket e Skenderbeut ne arenen nderkombetare. Por me fillimin e shteses se dyte, ne minuten e 116, Orelesi gjen rrugen e rrjetes dhe dergon Skenderbeun ne turin e trete te Ch.L, nje arritje e jashtezakonshme per Skenderbeun ne veēanti dhe per futbollin Shqiptar ne Pergjithesi.

Tani Skenderbeut pregaditet per te luajtur ndaj Shakhter, kampionit te Kazakistanit. Pavaresisht emrit te dobet te Kazakistanit ne arenen nderkombetare, Shakhter duhet theksuar se ka eleminuar BATE Borisov me dy fitore, si ne transferte edhe ne Shtepi. Megjithate, ashtu si Shakhter ka eleminuar BATE-n, edhe Skenderbeu mund te eleminoje Shakhter, pasi niveli nuk eshte edhe aq shume me lart se sa Skenderbeu. Nese Skenderbeu do luaje si ndaj Neftēi-t, mendoj se do na dhuroje emocione te tjera.

Gjithashtu edhe Kukesi e nderoi veten edhe futbollin Shqiptar me kalimin e turit te dyte. Portieri i Kukesit ka pritur edhe nje penallti duke e mbajtur rrjeten e Kukesit te paprekur, qe do te thote kalimi i turit.

Tashme Kukesi do te perballet me nje ekip Ukrainas, Metalurg Donetsk, qe ne letra eshte me i veshtire se Sarajevo. Le te besojme qe Kukesi do beje tjeter paraqitje te mire dhe le te shpresojme edhe ne kalimin e ketij turi, pavaresisht se veshtiresia tashme eshte me e larte.

Te pakten tani do marim disa pike ne renditjen evropiane te kampionateve, pasi ishim bere per faqe te zeze, aq sa na e ka kaluar edhe kampionati Luksemburgas per fortesine e kampionatit.

Gold
01-08-2013, 18:03
Skenderbeu na e la shendene mesa duket. Humbja 3-0 ne Kazakistan nuk le shume vend per shpresa. Me shume me erdhi inat se dy golat e fundit te Shkhterit ishin aksidental dhe per shkak te mosperqendrimit te ekipit tone. Po ashtu edhe Skenderbeu nuk diti ta godiste si duhet Shakterin, Pejiē ishte hija e vetvetes ne Sulm.

Sot luan Kukesi. Megjithese e pret nje ndeshje teper e veshtire, le te shpresojme per ndonje tjeter surprize nga Kukesi. Asnje nga televizionet Shqiptare nuk e transmeton ndeshjen.

Nese doni nje link per te shikuar ndeshjen: http://atdhe.xxx/

shoku_tanku
01-08-2013, 18:07
8 koeficentin fitorja e kuksit...leku modh

shoku_tanku
01-08-2013, 20:24
Bravo Kuksi...fitore e paster 2-0...shpresa te medha per kualifikim...suksese cuna!

Rimi.
01-08-2013, 20:27
urime kukesi..
o shoku tanku..kuksi apo kukesi se na bone lomsh..??

shoku_tanku
01-08-2013, 20:31
po thuja si tdush arapcio,vec pa emer mos e lej

Mano
01-08-2013, 20:54
po thuja si tdush arapcio,vec pa emer mos e lej

Shoku fitoj Kuksi edhe sot???

shoku_tanku
01-08-2013, 20:55
Shoku fitoj Kuksi edhe sot???

2-0 mano me metalurg donjeskun...me i fut edhe 1 gol ne ukrahin do 4 gola metalurgu te kualifikohet

Mano
01-08-2013, 21:02
2-0 mano me metalurg donjeskun...me i fut edhe 1 gol ne ukrahin do 4 gola metalurgu te kualifikohet

E dija qe ishte ndeshja sote por nuk pata ku ta shikoj. S'ma kishte marre mendja kurre se Kuksi do te kishte kaq sukses. Bravo, Bravo. Nga nje here skuadrat e vogla kan me shume zemer.

shoku_tanku
01-08-2013, 21:06
E dija qe ishte ndeshja sote por nuk pata ku ta shikoj. S'ma kishte marre mendja kurre se Kuksi do te kishte kaq sukses. Bravo, Bravo. Nga nje here skuadrat e vogla kan me shume zemer.

nuk e transmetoi asnje televizion,madje as ne internet nuk e dhane...

Gold
01-08-2013, 22:16
Kukesi na nderoi. Bravo i qofte. Edhe sikur te eleminohet nuk me ngel me pishman.

Asnje nuk e ka vene ne dukje deri me tani as ne shtypin e shkruar, as neper forume, as neper rrjetet sociale, por arkitekti i ketij Kukesi padyshim eshte Sul Starova. Megjithese Gjici ka hedhur shume para, pa strategjine e Sules ato para do vlenin 0.

Shpresoj ne nje kualifikim te Kukesit per ne fazen Play-Off te UEFA Europa League.

E vetmja gje qe njollosi kte mbremje ishte mostransmetimi i ketij takimi nga asnje televizion Shqiptar. Ky ishte vertet nje TURP.

Mano
02-08-2013, 00:52
nuk e transmetoi asnje televizion,madje as ne internet nuk e dhane...

Po pse keshtu?

shoku_tanku
02-08-2013, 12:53
Po pse keshtu?

sepse jane plehra..nuk duan te shpenzohen..jane mesuar qe transmetojne materiale te vjedhura,nuk duan te paguajne per te drejtat televizive

Rex
02-08-2013, 17:52
Kukesi na zbardhi fytyren.

Po e kaloj edhe kete rreth do te merr lek te majme. Nese dijne t'i menaxhojne dhe te bejne blerjet e duhura, vitin e ardhshem do te jete edhe me i forte.

shoku_tanku
02-08-2013, 18:06
ky tur eshte i kaluar po une them qe do kaloje edhe play off in..do jete surpriza europiane per kete vit

Rex
02-08-2013, 18:09
ky tur eshte i kaluar po une them qe do kaloje edhe play off in..do jete surpriza europiane per kete vit

Tanku a ka naj info sa lek i merr nese e kalon kete tur?

Besoj se duhet te jete muhabet milioneshi.

shoku_tanku
02-08-2013, 18:17
Tanku a ka naj info sa lek i merr nese e kalon kete tur?

Besoj se duhet te jete muhabet milioneshi.

te pakten 1 mln euro

Rex
02-08-2013, 18:19
te pakten 1 mln euro

Mashallah mashallah

Me ju qu edhe ni thes miell per ndihme.

shoku_tanku
02-08-2013, 18:22
Mashallah mashallah

Me ju qu edhe ni thes miell per ndihme.

me 1 mln euro ben merkato te papare kuksi...e ben skuadren blind per sezonin e ardhshem,se ky eshte edhe president goxha i perkushtuar...hallall ja boft zoti

Rex
02-08-2013, 18:22
me 1 mln euro ben merkato te papare kuksi...e ben skuadren blind per sezonin e ardhshem,se ky eshte edhe president goxha i perkushtuar...hallall ja boft zoti

Kush eshte president? A eshte person publik a?

shoku_tanku
02-08-2013, 18:27
nje me mbiemer gjici..biznesmen..me duket se eshte edhe kryetar bashkie i kuksit(per kete nuk jam i sigurt)

Rex
02-08-2013, 18:29
Ishalla po ju ngren 'kemben zhag' edhe biznismeneve tjere me investu ne futboll dhe ne sport ne pergjithesi.

shoku_tanku
02-08-2013, 18:31
Ishalla po ju ngren 'kemben zhag' edhe biznismeneve tjere me investu ne futboll dhe ne sport ne pergjithesi.

ata te tjeret nuk jane biznesmene..jane klysh kurvash...perfitojne nga rasti nese kalojne nje tur per te shitur ndeshje

Rex
02-08-2013, 18:38
ata te tjeret nuk jane biznesmene..jane klysh kurvash...perfitojne nga rasti nese kalojne nje tur per te shitur ndeshje

Ah po. Ata mendoj se nuk e dine as lojtar luajne ne fushe. Futbollin shohin si keto aparatet e lojerave te fatit me rrush e me kumbulla.

shoku_tanku
02-08-2013, 18:41
si partizani i shkrete qe priste te shiste ndonje thes hashash bert xhani qe te merrnin rrogat lojtaret...me lojtaret e partizanit po bon hajer kuksi tani...e pe golin e malotes,ish lojtar i partizanit ? eurogol

Rex
02-08-2013, 18:46
si partizani i shkrete qe priste te shiste ndonje thes hashash bert xhani qe te merrnin rrogat lojtaret...me lojtaret e partizanit po bon hajer kuksi tani...e pe golin e malotes,ish lojtar i partizanit ? eurogol

Jo, nuk i pash golat. Lexova diku se ishte gol i bukur.

Edhe ne nje portal te boshnjakeve lexova se ne ndeshjen e kthimit, ne Sarajeve, Kukesi ka bo loje shume te mire.

shoku_tanku
02-08-2013, 18:47
Jo, nuk i pash golat. Lexova diku se ishte gol i bukur.

Edhe ne nje portal te boshnjakeve lexova se ne ndeshjen e kthimit, ne Sarajeve, Kukesi ka bo loje shume te mire.

po nuk jane rastesi keto rezultate...ka bo skuader kuksi jo shaka

BlueBaron
02-08-2013, 19:53
Safet Gjici, quhet presidenti i Kukesit. Eshte biznesmen dhe nuk eshte kryetar i bashkise se Kukesit.

Safet Gjici, nqs keshilli bashkiak i Tiranes e miraton kerkesen dhe planin e tij, do te marre ne koncesion skuadren e FK Tirana per nje periudhe te gjate kohore.

shoku_tanku
02-08-2013, 19:56
do zoti...njerez te tille i duhen futbollit

Gold
03-08-2013, 18:22
Safet Gjici quhet presidenti dhe eshte pronari i Shoqerise se Ruajtjes dhe Sigurise Fizike, Euro-Gjici, nje nder me te sukseshmet ne Shqiperi. Gjithashtu eshte aksioner edhe ne disa sipermarrje te tjera te suksesshme.

Gjici qe kur ka ardhur ne krye te Kukesit ja ka besuar ekipin dyshes Cungu-Starova dhe ka deklaruar qe ne fillim se do investoje per nje ekip te forte dhe qe luan paster.

Dhe Starova e ka nderuar investimin e bere prej ketij njeriu. Nuk eshte fare e rastesishme qe Kukesi ka arritur deri ketu, pasi Starova, me ekipe shume me te dobeta se Kukesi i sivjetem, ka arritur te shkoje ne UEFA, mar shkas ketu te permend Teuten e Durresit.

Shpresoj qe Gjici te vazhdoje te investoje ne futboll, pak rendesi ka nese te Kukesi apo te Tirana, pasi kam besim se ky njeri do ngjisi sa me lart emrin e futbollit Shqiptar ne cilindo ekip qe te jete.

shoku_tanku
06-08-2013, 19:34
skenderbeu-shaktjor karagandi 30 minuta loje 3-0 per skenderbeun...!

3d1
06-08-2013, 20:19
3-1........

shoku_tanku
06-08-2013, 20:25
3-2

Akrepi
06-08-2013, 20:35
Kush po e jep tankso?

shoku_tanku
06-08-2013, 20:37
askush..vetem nje stacion kazakas..ate se kap gjekundi...vijne ata qe nga kazakistani transmetojne ndeshjen ne shqiperi...robt ku ti kene keta te televizioneve shqiptare

3d1
06-08-2013, 21:09
skenderbeu-shaktjor karagandi 30 minuta loje 3-0 per skenderbeun...!

Tankso.....me duket mua apo u shit ndeshja????

shoku_tanku
07-08-2013, 16:02
Tankso.....me duket mua apo u shit ndeshja????

edhe mua ashtu mu duk...edhe kartoni i kuq qe mori ai klyshi i buēes ishte nje karton i kerkuar

Mano
07-08-2013, 21:26
.robt ku ti kene keta te televizioneve shqiptare

O Shoku...hahahahaha...e c'kam qesh.

Thone qe nuk behe gje ne kete menyre se 'vetem shtohen me shume':d

SystemA
08-08-2013, 15:21
edhe mua ashtu mu duk...edhe kartoni i kuq qe mori ai klyshi i buēes ishte nje karton i kerkuar

Akoma me kta ve baste ti????

shoku_tanku
08-08-2013, 15:40
quhet bast patriotik

SystemA
08-08-2013, 15:43
quhet bast patriotik

Keta skan gen mer....
Puna e juaj

shoku_tanku
08-08-2013, 19:11
Bravooo kuksiiiiiii....

Akrepi
08-08-2013, 19:19
Bravooo kuksiiiiiii....

Sa doli Kukėsi or tėj shoq??

shoku_tanku
08-08-2013, 19:26
1-0 per metalurgun...u kualifikua kuksi per fazen e play of

Elushe
08-08-2013, 19:40
Bravo i qofte Halilit!

shoku_tanku
08-08-2013, 19:42
gjithe skuadres bravo i qofte po edhe portieri i madh ishte

Rex
09-08-2013, 16:59
Bravo Kukesi.

Kundershtari i radhes i ra shume i djegest. Eshte Trabzonspori i Turqise, ekip ku luajne lojtar si Malouda e Bosingwa.

As Skenderbeu nuk do ta kete aspak te lehte me Chernomorets e Ukraines.

Megjithate...nuk i dihet punes. Topi eshte i rrumbullaket kish pas thon njoni.

shoku_tanku
09-08-2013, 17:02
ka me kalu kuksi maje mend

Rex
09-08-2013, 17:08
Po e kalun edhe kete xhiro, nje permendore te tuneli kalimashit...kismet.l

shoku_tanku
09-08-2013, 17:09
qe tani e ka hallall..mos harro se ishte hera e pare qe luante ne superligen shqiptare..nje ngritje te tille cdo skuader ne bote do ta enderronte...coje realin apo barcelonen ne ligene dyte spanjolle edhe ta shohim se me chapa do ngrihen..ju dhjefsha buxhetin

Rex
09-08-2013, 17:14
qe tani e ka hallall..mos harro se ishte hera e pare qe luante ne superligen shqiptare..nje ngritje te tille cdo skuader ne bote do ta enderronte...coje realin apo barcelonen ne ligene dyte spanjolle edhe ta shohim se me chapa do ngrihen..ju dhjefsha buxhetin

Kuksi ka bo mrekulli. Tash masi qe doli ne pah u kuptua se cfare pune serioze bohet ne ate klub. E lexova nje interviste te presidentit te klubit, ketij Gjicit, dhe me la pershtypje shume te mire. Tregohej modest edhe perkunder gjithe atyre investimeve e sukseseve.

Ndryshe s'bohet.

shoku_tanku
09-08-2013, 17:16
100 mije euro shperblim i dha skuadres..me kete rast e zuri turpi edhe federaten edhe e zgjidhi qesene ai barkderri i federates..dha edhe federata 100 mije euro shperblim,+premiove te uefas

Rex
09-08-2013, 17:20
100 mije euro shperblim i dha skuadres..me kete rast e zuri turpi edhe federaten edhe e zgjidhi qesene ai barkderri i federates..dha edhe federata 100 mije euro shperblim,+premiove te uefas

I paska dhon Duka 100 mije euro?

Neser do te bie bore ne Tirane!

shoku_tanku
09-08-2013, 17:22
per shi e ka dhene parashikimi meteorologjik

Rex
09-08-2013, 17:24
per shi e ka dhene parashikimi meteorologjik

Bore mer bore. Bore e bardhe me fluska te medhaja.

Duka 100 mije euro?...pupupu

shoku_tanku
09-08-2013, 17:26
po leket e federates i kishte..ose me sakte leket qe federata ka fituar nga kualifikimi i kuksit...fiton 10 milion,u jep 100 mije ne dore edhe nuk investon per terrene sportive...keta ti vrasesh me buke ne goje shkerdhatat..6 ndeshje eleminatore kuksi asnje nuk u transmetua ne televizion se duan lek te madh keta plehrat per te shitur te drejtat televizive

Rex
09-08-2013, 17:33
po leket e federates i kishte..ose me sakte leket qe federata ka fituar nga kualifikimi i kuksit...fiton 10 milion,u jep 100 mije ne dore edhe nuk investon per terrene sportive...keta ti vrasesh me buke ne goje shkerdhatat..6 ndeshje eleminatore kuksi asnje nuk u transmetua ne televizion se duan lek te madh keta plehrat per te shitur te drejtat televizive

Dukes ju ka trash qafa. U bo si sulltan, me mandat deri ne vdekje.

Ku e pa lojen? A kishte ndonje link ne internet a?

shoku_tanku
09-08-2013, 17:35
Dukes ju ka trash qafa. U bo si sulltan, me mandat deri ne vdekje.

Ku e pa lojen? A kishte ndonje link ne internet a?

ndeshjen e dyte e pashe ne internet...duka vete i sheh nga tribuna...gjezdis kshu se merr edhe dieta

Rex
11-08-2013, 20:44
Skėnderbeu dhe Kukėsi tani luftojnė pėr 1.3 milionė euro

“E drejta TV” nuk ėshtė se ka sjellė shumė para pėr ekipet tona. Nė shumicėn e rasteve ajo nuk ėshtė shitur dhe nė ato pak raste qė ėshtė shitur ka qenė me shifra tė ulėta. Por kalimi nė fazėn me grupe tė Europa League mund tė sjellė bonuse pafund pėr ekipet tona. Shumat mund tė shkojnė edhe 1 milion euro nėse ke fat dhe tė bie njė skuadėr e madhe nė grup.
Edhe nga dy skuadrat turke dhe ukrainase pritet tė ketė goxha para, por jo nė nivelin e fazės sė grupeve. Gjithsesi skuadrat duhet tė kualifikohen dhe mė pas tė mendojnė pėr bonuset e fazės sė grupeve. Pėr momentin ato marrin shuma jo tė kėqija nga “E drejta TV” prej Trabzonsporit dhe Chernomorets Odessa, transmeton albeu.com.

Pėr lavdi nė Europė dhe njė "mal" me para. Ky ėshtė "misioni i pamundur" i dy skuadrave shqiptare, Kukėsi dhe Skėnderbeu. Skuadrat tona do tė luajnė kundėr Trabzonsporit dhe Chernomorets Odessa jo vetėm pėr t’u kualifikuar, por pėr tė futur nė arkat e klubit para pafund. Pėr dy ekipet ėshtė e sigurt qė nėse kualifikohen do tė marrin nga 1.3 milionė euro pėr kokė. Njė shumė e cila do t’i shkonte pėrshtat skuadrave tona qė deri tani kanė fituar 640 dhe 925 mijė euro shpėrblime. Dhe kėty nuk futen shumė shpėrblime qė kanė tė bėjnė mė sė shumti pėr tė drejtėn televizive tė ndeshjeve apo shpėrblime nga "E drejta TV" e kampionatit shqiptar, transmeton Tribuna.

Gjithsesi tani nis lufta e vėrtetė pėr paratė. Nė lojė janė 1.3 milionė euro pėr kualifikimin nė fazėn e grupeve. Dhe ky nuk ėshtė maksimumi. Sepse tė tjera para futen nė arkat e klubeve shqiptare. 200 mijė euro pėr fitore merr njė skuadėr nė fazėn e grupeve tė Europa League. Ndėrkohė qė 100 mijė euro merr njė skuadėr nėse barazon nė Europa League. Kėto para dyfishohen nėse ekipet tona kualifikohen pėrtej fazės me grupe dhe dalin me 32 mė tė mirave nė Europa League.

Pra ekipet shqiptare i pret njė "mal" me para. Ėshtė vetėm ēėshtje mundėsie pėr t’i marrė kėto lekė qė janė shumė dhe qė sigurojnė pėr 2 vitet e ardhshme financat e klubeve shqiptare. Gjithēka ėshtė nė dorė tė dy skuadrave.

Paratė janė aty dhe njė sforco e fundit jo vetėm qė iu shton lavdinė por i mbulon edhe me euro. /Telegrafi/

shoku_tanku
11-08-2013, 20:51
ishalla po fitojne te mbushin zorren se gjynah

Ragnar
11-08-2013, 20:53
Kukesi,

Na cmendi fare ky ekip i madh :)

shoku_tanku
11-08-2013, 20:55
ai eshte ekip i vogel qe po ben gjera te medhaja

Mano
29-08-2013, 15:24
a di dikush se ku mund te shikoj Skenderbeun sote?.

shoku_tanku
29-08-2013, 15:27
ke tvsh-ja

Mano
29-08-2013, 17:20
ke tvsh-ja

rrofsh, Shoku dhe mire se u ktheve. Shpresoj qe te kesh ber qejf te madh gjate pushimeve.

drague
29-08-2013, 18:44
trabzon- kuksi 2-1.:@

Rex
29-08-2013, 20:21
Kukesi kaq e kishte. Me takat cdo gje. E meriton nje bravo te madhe per te gjitha ndeshjet.

Tani te gjitha shpresat i kemi te Skenderbeu. Gjasat jane shume reale qe Skenderbeu ta kaloj edhe kete kundershtar.

shoku_tanku
30-08-2013, 14:11
rrofsh, Shoku dhe mire se u ktheve. Shpresoj qe te kesh ber qejf te madh gjate pushimeve.

u knoqa po ma prishi qefin skenderbeu

Mano
30-08-2013, 16:13
u knoqa po ma prishi qefin skenderbeu

Edhe une shoku. Aty nga fundi me te vertet shpresova pak por ja qe nuk ishte e 'thene'. Shiko... kur i ve gishtin kokes dhe mendon se skuadrat tona me te mira nuk kan stadjumin e vet per te ber ndeshje nderkombare edhe pse deshira jone eshte e madhe per sukses ne te vertet eshte pak fodullek. 'dhi e zgjebosur me bishtin perpjet'. Megjithate Skenderbeu u paraqit mire dhe me dinjiet. Gjynah per lojtaret dhe trajnerin. Duhen fonde mor Shoku. Pa para nuk behet asnje gje.

shoku_tanku
30-08-2013, 16:16
lere lere..u ka bo keq per pare..ishalla investojne ndonje gjekafshe kete vit se i myken leket poshte jastekut...keshtu e kane keta parelinjte tane...nuk para i kane qejf investimet