PDA

View Full Version : Shikoni se cila ėshtė pesha ideale pėr gjatėsinė


PuffetiNa
22-07-2013, 11:48
http://i2.wp.com/www.graviteti.com/wp-content/uploads/2013/07/1013578_472727306149953_283628458_n_1.jpg

Kjo tabelė do t’ju ndihmojė ta zbuloni se cilėn peshė duhet ta keni sipas gjatėsisė tuaj.
Si ta pėrdorni tabelėn ?
Nė kolonėn ku shėnohet gjatėsia nė centimetra gjeni gjatėsinė tuaj, dhe paralel me gjatėsinė tuaj, nė varėsi nėse jeni mashkull apo femėr, shiheni peshėn tuaj ideale.
Pėr shembull, nėse jeni femėr 162cm- pesha juaj normale duhet tė jetė nga 51 deri mė 69 kilogram. Kolona e parė e tregon gjatėsinė, kolona e dytė tregon peshėn ideale pėr meshkuj, ndėrsa kolona e fundit tregon peshėn ideale pėr femra.

Graviteti.com

shoku_tanku
22-07-2013, 14:16
une qenkam ok

e panjohura
22-07-2013, 14:36
Une nen pesh :(

shoku_tanku
22-07-2013, 14:40
Une nen pesh :(

edhe une isha pak nen peshe por po ta them ty ne konfidence,te mos e degjojne keta te tjeret

shoku_tanku
22-07-2013, 15:08
nga 147 ne 152 nuk paska ndonje peshe specifike per meshkujt dhe nga 182 ne 190 nuk paska peshe per femrat!

SERAFIM DILO
22-07-2013, 16:11
Mir per gjatesin,po pesh ideale per gjeresin a ka ?

shoku_tanku
22-07-2013, 16:13
ka po prishet raporti me gjatesine pastaj

SERAFIM DILO
22-07-2013, 16:19
Pse u prishka,mjafton te caktosh peshen ideale edhe te gjeresise. Kur ble i pal patallona shitsja te pyt edhe gjeresin...Nuk pyet vetem sa e ke peshen ideale per gjatesin !

shoku_tanku
22-07-2013, 16:26
epo shitsja e pantallonave te vesh ne mest e poshte

SERAFIM DILO
22-07-2013, 16:37
epo shitsja e pantallonave te vesh ne mest e poshte

Thash pantallonat,se shitja e brekeve nuk te pyt fare per gjatesin.

shoku_tanku
22-07-2013, 16:40
Thash pantallonat,se shitja e brekeve nuk te pyt fare per gjatesin.

po ato jane material i zgjerueshem edhe i ngushtueshem,jo fort i kushtueshem

SERAFIM DILO
22-07-2013, 16:44
po ato jane material i zgjerueshem edhe i ngushtueshem,jo fort i kushtueshem

Edhe me material te mire nuk te pyet njeri per peshen ideale te gjatesis.

Mano
22-07-2013, 17:47
Nuk me duken shume te sakta keto numra. Ka shume faktore qe mund te ndikojn ne paraqitjen e pergjithshme edhe pse midis personave te ndryshem gjatesia dhe pesha mund te jene pak ashume njesoj. Nuk do te thote qe te gjithe ata qe jane p.sh 174 cm te gjate dhe me qeshe te njejte kan te njejtat atribute fizike. Nje burre mund ta ket koken me te madhe e cila peshon goxha. Nje femer gjoksin, ose vithet me te madhe se tjetra...

Ajo qe ka me rendesi eshte raporti midis peshesh trupore te pergjithshme dhe sasis ose perqindjes se dhjamit ne trup. Ky eshte raport me i saket. P.sh Nje mashkull edhe pse mund ta ket koken e madhe, shton ne peshe por jo dhjam. Kurse nje femer qe e ka gjoksin ose vithet e madhaja do te rregjitstroj me teper sasi dhjami. Megjithate per te qene plotesisht i sigurt ne ne shembullin e fundit nevoitet prekja me duar per te matur sasin e vertet. Perndryshe mbetet vetem nji hamendje.

PuffetiNa
22-07-2013, 23:19
Nuk me duken shume te sakta keto numra. Ka shume faktore qe mund te ndikojn ne paraqitjen e pergjithshme edhe pse midis personave te ndryshem gjatesia dhe pesha mund te jene pak ashume njesoj. Nuk do te thote qe te gjithe ata qe jane p.sh 174 cm te gjate dhe me qeshe te njejte kan te njejtat atribute fizike. Nje burre mund ta ket koken me te madhe e cila peshon goxha. Nje femer gjoksin, ose vithet me te madhe se tjetra...

Ajo qe ka me rendesi eshte raporti midis peshesh trupore te pergjithshme dhe sasis ose perqindjes se dhjamit ne trup. Ky eshte raport me i saket. P.sh Nje mashkull edhe pse mund ta ket koken e madhe, shton ne peshe por jo dhjam. Kurse nje femer qe e ka gjoksin ose vithet e madhaja do te rregjitstroj me teper sasi dhjami. Megjithate per te qene plotesisht i sigurt ne ne shembullin e fundit nevoitet prekja me duar per te matur sasin e vertet. Perndryshe mbetet vetem nji hamendje.

-qesh-

Edi qe ben shaka :P '' or taj shoq* ''

Mano
22-07-2013, 23:30
-qesh-

Edi qe ben shaka :P '' or taj shoq* ''

haaa mi cuc, sa e qut je taj:)

busavata
23-07-2013, 00:14
si p.sh.

gjatsia 1.77 m.
pesha ideale 67 kg.

atrevido
23-07-2013, 22:41
Femer e gjate 1.62, mund te kete peshe ideale 70 kg? -profesor-

iDeA
23-07-2013, 22:43
Une dalkam anoreksike -.-' !
Me kujton tabelen e babit :(

atrevido
23-07-2013, 22:51
Pse sa je ti Idea?

iDeA
23-07-2013, 22:55
Jam 162 dhe peshoje 43 kg !

atrevido
23-07-2013, 22:59
Ushqehesh ti apo pine vetem lengje?!

iDeA
23-07-2013, 23:03
Kur je vetem , s'te bene zemra, s'te vjen oreksi per asgje .
Sonte psh. humba neper libra, dokumenta dhe organizime , mbi tavoline ho fatto fuori gati fuori nje shishe me Sdruko (keshtu i thote gjyshja ime sukos ) !

SystemA
23-07-2013, 23:08
Te vetmin problem qe se kam pasur kurre!
Ndoshta nga preshi,domatja,kastraveci,speci etj.

atrevido
23-07-2013, 23:14
Une po flisja per oreks ushqimi Idea. Ti me duket doke ndonje te te ushqeka.

SystemA
23-07-2013, 23:15
Kur je vetem , s'te bene zemra, s'te vjen oreksi per asgje .
Sonte psh. humba neper libra, dokumenta dhe organizime , mbi tavoline ho fatto fuori gati fuori nje shishe me Sdruko (keshtu i thote gjyshja ime sukos ) !
Eshte per te ardhur <keq> me nje vajze inteligjente!

Meri
23-07-2013, 23:23
http://i2.wp.com/www.graviteti.com/wp-content/uploads/2013/07/1013578_472727306149953_283628458_n_1.jpg

Kjo tabelė do t’ju ndihmojė ta zbuloni se cilėn peshė duhet ta keni sipas gjatėsisė tuaj.
Si ta pėrdorni tabelėn ?
Nė kolonėn ku shėnohet gjatėsia nė centimetra gjeni gjatėsinė tuaj, dhe paralel me gjatėsinė tuaj, nė varėsi nėse jeni mashkull apo femėr, shiheni peshėn tuaj ideale.
Pėr shembull, nėse jeni femėr 162cm- pesha juaj normale duhet tė jetė nga 51 deri mė 69 kilogram. Kolona e parė e tregon gjatėsinė, kolona e dytė tregon peshėn ideale pėr meshkuj, ndėrsa kolona e fundit tregon peshėn ideale pėr femra.

Graviteti.com


Nuk quhet peshe ideale, por peshe normale, nese marzhet* perfshijne nga 5, 6 deri 8 apo 9 kg.


Nga ana tjeter, Maqo, ka te drejte ne skepticizmin e tij :p

SystemA
23-07-2013, 23:31
Puqen shifrat per mua.
1.71 =62 kg.
``puc``

Sopoti
10-07-2014, 21:01
Mbi peshe.

.:S:S

Meri
10-07-2014, 21:10
Nen peshe....renie drastike*...

Iness
10-07-2014, 21:15
Qenkam ne rregull une

Rexhina
10-07-2014, 21:19
Dhe in ne regull Por prap 10 lbs dua ti heq s:p

Iness
10-07-2014, 21:21
Ti mos hiq as edhe nje grm se je shume mire Ori

BATO
10-07-2014, 21:29
Edhe unė qenkam nė rregull sipas tabelės.. jam nė maksimumin e lejueshėm,..

BATO
10-07-2014, 21:41
Bile qenkam dy kile tepėr..po kjo ėshtė gjė qė rregullohet..

Ndėrprit kapuqinot, qokollatat, ha fruta nja njė muaj dhe ikin..

magnus
10-07-2014, 21:43
tani jam 80 kg, gjatesia 1.81, pa asnje gram dhjam ne bark.

Zana
10-07-2014, 21:47
1.76 nuk qenka ne tabele :S
S'me duket e qarte kjo tabele .... pse jane 2 lloje peshash ? njera nen peshe dhe tjetra mbipeshe ?

Hello Kitty
10-07-2014, 21:57
Femer e gjate 1.62, mund te kete peshe ideale 70 kg? -profesor-

-pis- Pse shan ti? :P

Akrepi
10-07-2014, 21:58
1.76 nuk qenka ne tabele :S
S'me duket e qarte kjo tabele .... pse jane 2 lloje peshash ? njera nen peshe dhe tjetra mbipeshe ?
1.76 ti??:O
Pse njėlloj me mua e gjatė, mė je dukur mė e shkurtėr Zana

Hello Kitty
10-07-2014, 21:59
Jam 162 dhe peshoje 43 kg !

Qyqa, qenke si nusja e kusheririt tim! :S

Zana
10-07-2014, 22:00
1.76 ti??:O
Pse njėlloj me mua e gjatė, mė je dukur mė e shkurtėr Zana

Aq jam por menyra si merren fotot mbase ngjaj e shkurter...Gjithsesi fotot qe kam e gjitha ne kembe, nuk besoj qe ngjaj e shkurter :S

Hello Kitty
10-07-2014, 22:03
Mbi peshe.

:S :S

Mos u anko se ka edhe me keq! :P

Sopoti
10-07-2014, 22:08
Mos u anko se ka edhe me keq! :P
Rri se kam pasur nje peshe 75 kg per 10 vite pa leviz gramin,por kur pashe nje dite kurrizin ne pasqyre thash pupupu si mish i huaj-mendon-
Para se te ulem ne tryeze s'mendoj asgje,edhe sapo ngrihem nga tryeza flas per dieta e kulture mbi ngrenien:@:@

Hello Kitty
10-07-2014, 22:16
tani jam 80 kg, gjatesia 1.81, pa asnje gram dhjam ne bark.

-pis- Ti s'e ke idene fare si funksionon kjo gje. Ubububja qe s'paske business sense fareeeeeee. ``4``
Ja ta them une: Njerezit mendojne per te ardhmen dhe mbajne ca rezerva, just in case for a rainy day. Nuk them te mendosh per pensionin, as per 401 k plan. Sa per te kaluar dimrin themi. Sot per neser me demek, short plan. :P :P :P

magnus
10-07-2014, 22:19
-pis- Ti s'e ke idene fare si funksionon kjo gje. Ubububja qe s'paske business sense fareeeeeee. ``4``
Ja ta them une: Njerezit mendojne per te ardhmen dhe mbajne ca rezerva, just in case for a rainy day. Nuk them te mendosh per pensionin, as per 401 k plan. Sa per te kaluar dimrin themi. Sot per neser me demek, short plan. :P :P :P

mir, me jep ca kile ti dhe jemi ne rregull per ne dimer-pis-

Robbery
10-07-2014, 22:20
...1.60..50 kg ..! Yll fare :D..!

Hello Kitty
10-07-2014, 22:22
mir, me jep ca kile ti dhe jemi ne rregull per ne dimer-pis-

I don't like sharing..my "phat". Jo more, i kam per vete. Po deshe ngrohu ne zjarrmin e dhjamit tim..ahahaha. Kush do te mbaje ngrohte ne dimer ty, eh? -pis-

Hello Kitty
10-07-2014, 22:44
...1.60..50 kg ..! Yll fare :D..!

-pis- Ja kjo eshte peshe ideale! Yll fare, fareeee.. ``fumato``

http://static2.lxdcdn.net/images/1e9eb8cd69f344351fa42fe7ee25ac96.jpeg

Poeti
11-07-2014, 07:30
Nuk me hapet tabela, mirep[o besoj qe per gjatesine 1.82m, pesha 82-84 kg eshte ideale.

Elushe
11-07-2014, 08:38
Une u dashka te jem 55 kile? :O
Jam mbipeshe atehere, SHUME!

Sopoti
11-07-2014, 08:42
Une u dashka te jem 55 kile? :O
Jam mbipeshe atehere, SHUME!

Ti je e embel edhe e bukur goc,e kot s'te zgjodhem miss.

Mos thuaj mbi peshe,apo mesuat nga i mocmi Sopot ju`bam``bam``bam``bam`

Elushe
11-07-2014, 08:58
Ti je e embel edhe e bukur goc,e kot s'te zgjodhem miss.

Mos thuaj mbi peshe,apo mesuat nga i mocmi Sopot ju`bam``bam``bam``bam`

Kur mendoj Sopot ne fakt me kujtohet nje trendafil i kuq qe pashe ne nje teme tjeter ketej ;))

Sa per peshen...njeriu duhet te jete i lumtur, ē'jane 5 (apo 10 - si ne rastin tim) kile teper? :D

Meqe mu dha rasti, te pershendes!

Poeti
11-07-2014, 09:00
A me tregon dikush se cila eshte pesha ideale per gjatesine 1.82 cm?

Ju falemnderit!

Elushe
11-07-2014, 09:01
Tabela thote 66 kile poet :D

Poeti
11-07-2014, 09:04
Tabela thote 66 kile poet :DHahhaha Elushe, desheron qe te me merr era me vehte me kete peshen qe me thua ti hahhahahha

Rex
11-07-2014, 11:20
A me tregon dikush se cila eshte pesha ideale per gjatesine 1.82 cm?

Ju falemnderit!

Tabela thote 66 kile poet :D

Jo, 66 kg eshte minimumi i peshes ideale ndersa maksimumi eshte 85 kg per ate gjatesi, pra 1.82cm. Gjithmone sipas kesaj tabele.

Edhe pse une mendoj se diferenca nga minimumi te maksimumi, rreth 20 kg, eshte shume e madhe qe te flitet per peshe ideale.

Elushe
11-07-2014, 11:30
Jo, 66 kg eshte minimumi i peshes ideale ndersa maksimumi eshte 85 kg per ate gjatesi, pra 1.82cm. Gjithmone sipas kesaj tabele.

Edhe pse une mendoj se diferenca nga minimumi te maksimumi, rreth 20 kg, eshte shume e madhe qe te flitet per peshe ideale.

E di mo e di po thashe te ngacmoja pak kete Poetin `bam`

Hello Kitty
11-07-2014, 11:33
Hahhaha Elushe, desheron qe te me merr era me vehte me kete peshen qe me thua ti hahhahahha

Mire thua, imagjino burre 66 kg....pffffff -mos-

Hello Kitty
11-07-2014, 11:38
A me tregon dikush se cila eshte pesha ideale per gjatesine 1.82 cm?

Ju falemnderit!

Pesha duhet te perkoje pak a shume me numrat e fundit te gjatesise. Psh nqs je 1.82 cm duhet te jesh diku 80-82 kg.

Nqs nje femer eshte 1.65 duhet te jete 63-65 kg.

Rex
11-07-2014, 11:42
E di mo e di po thashe te ngacmoja pak kete Poetin `bam`

Sorry se s'ma kapi mendja -boh-

:)

Poeti
11-07-2014, 12:16
Pesha duhet te perkoje pak a shume me numrat e fundit te gjatesise. Psh nqs je 1.82 cm duhet te jesh diku 80-82 kg.

Nqs nje femer eshte 1.65 duhet te jete 63-65 kg.

Kitty, ashtu e dija dhe une: Gjatesia (182 cm) minus 100 e barabarte me peshen ideale...pra 82 kg (kete peshe kam dhe e ruaj me zili....)`dance`

Poeti
11-07-2014, 12:19
Jo, 66 kg eshte minimumi i peshes ideale ndersa maksimumi eshte 85 kg per ate gjatesi, pra 1.82cm. Gjithmone sipas kesaj tabele.

Edhe pse une mendoj se diferenca nga minimumi te maksimumi, rreth 20 kg, eshte shume e madhe qe te flitet per peshe ideale.

Ne fakt Rex ti e ke mire, pesha ideale nuk mund te levize ne hapesiren 20 kg...mund te jete 2 - 3 kg dhe jo me shume.

Oxygen
11-07-2014, 12:20
Jam 162 dhe peshoje 43 kg !

Ha cik se do vdesesh :P,

Hello Kitty
21-07-2016, 04:00
si p.sh.

gjatsia 1.77 m.
pesha ideale 67 kg.

:S Im bir qe ishte 105 kg ne 185 cm, tani ka shkuar 196 cm dhe vetem 70 kg. Duket sikur sapo ka erdhur fresh from the boat from Senegal nga gjatesia, ndersa sikur eshte nga Somalia per nga pesha. :(

Hello Kitty
21-07-2016, 04:05
Femer e gjate 1.62, mund te kete peshe ideale 70 kg? -profesor-

Nope! Numri i kg duhet te verdalliset rreth numrit te dyte te peshes. Psh ne kete rast nqs eshte 1.62 femra duhet te jete rreth te 60-ve kg. Po i kaloi keto kg nuk eshte mire.

Po eshte 1.75cm duhet te jete jo mbi 70 kg.

Hello Kitty
21-07-2016, 04:12
A me tregon dikush se cila eshte pesha ideale per gjatesine 1.82 cm?

Ju falemnderit!

Jo mbi 80 kg. Numri i dyte i cm duhet te perkoje me numrin e pare te kg.

zirconium
21-07-2016, 04:28
Jam 162 dhe peshoje 43 kg !

akoma kshu anoreksike je?? -profesor-

Hello Kitty
21-07-2016, 21:30
akoma kshu anoreksike je?? -profesor-

Ja kam mare une hua more, ca ke ti? -pis-

zirconium
21-07-2016, 21:31
Ja kam mare une hua more, ca ke ti? -pis-

Kot per sport. Kishe problem? -party-

Hope
21-07-2016, 23:54
I thing 1.82 peshoj 76 kg

Hello Kitty
21-07-2016, 23:54
Kot per sport. Kishe problem? -party-

Deshnje te dinje ku shkuan kilet e saj dhe une ta dhashe postal kodin.

Rexhina
22-07-2016, 00:07
:S Im bir qe ishte 105 kg ne 185 cm, tani ka shkuar 196 cm dhe vetem 70 kg. Duket sikur sapo ka erdhur fresh from the boat from Senegal nga gjatesia, ndersa sikur eshte nga Somalia per nga pesha. :(vije ne ndonje sport hello, qyqa 196, ngjan si mize para ti besoj ;p

SystemA
22-07-2016, 00:31
vije ne ndonje sport hello, qyqa 196, ngjan si mize para ti besoj ;p

Po une si tja boj REXHI?
1.71 cm dhe 58-61 kg....qe nga 1 dekade kjo peshe!

Hello Kitty
22-07-2016, 02:52
Po une si tja boj REXHI?
1.71 cm dhe 58-61 kg....qe nga 1 dekade kjo peshe!

Ti vetem 58 kg dhe je dhe burre?! Qyqa, qyqa, ku te vete te mbytem une....

Heren e fundit qe kam qene 58 kg ka qene 24 vjece.... -lutem-

Hello Kitty
22-07-2016, 02:55
vije ne ndonje sport hello, qyqa 196, ngjan si mize para ti besoj ;p

Ashtu vertete ngjajme - ai sikur ka erdhur nga Senegal, une sikur jam nga Peru (midget)

Rexhina
22-07-2016, 03:12
Po une si tja boj REXHI?
1.71 cm dhe 58-61 kg....qe nga 1 dekade kjo peshe!

system, mos bej asgje, keshtu te beri perendia, love it or hate it :D

Rexhina
22-07-2016, 03:17
Ashtu vertete ngjajme - ai sikur ka erdhur nga Senegal, une sikur jam nga Peru (midget)

hahaha, un jam kurjoze sa do zgjasen vajzat, un vi nga familje mesatare :p (vetem nje xhaxha e kam shume te gjate)…burri eshte mesatar ne gjatesi gjitheashtu ( 5'10), por motrat i ka te gjata te gjitha (si mamaja e tij), jan 5'7 -5'9 te tera…so se di nese do jen my height, 5'3-5'4 ( i know i am a shorty lol), or tall like their aunties

Hello Kitty
22-07-2016, 05:33
hahaha, un jam kurjoze sa do zgjasen vajzat, un vi nga familje mesatare :p (vetem nje xhaxha e kam shume te gjate)…burri eshte mesatar ne gjatesi gjitheashtu ( 5'10), por motrat i ka te gjata te gjitha (si mamaja e tij), jan 5'7 -5'9 te tera…so se di nese do jen my height, 5'3-5'4 ( i know i am a shorty lol), or tall like their aunties

Gjithmone new generation dalin me te gjate se old one, kshu qe sido qe te jete do jene te pakten 1.70 cm te gjata. Kjo gjatesi per femren eshte shume e mire.

SystemA
22-07-2016, 07:39
Ti vetem 58 kg dhe je dhe burre?! Qyqa, qyqa, ku te vete te mbytem une....

Heren e fundit qe kam qene 58 kg ka qene 24 vjece.... -lutem-

Po ca ti bosh mi Viola.....ca gjona jane GENE.....si ndryshojme dot!Por kam ne pllan qe ti rras paralele ne creatine.Jo per noi gjo, si dhe te blej ca nuska:P

Si Bora
22-07-2016, 07:41
jam 1,62 per 53 kg.

kaq kile kam shume shume vite. me duhet pak kujdes tani se mosha ben te veten :d

SystemA
22-07-2016, 07:42
system, mos bej asgje, keshtu te beri perendia, love it or hate it :D

Ah te marrca te ligat.....XHANE `thankyou`
https://www.youtube.com/watch?v=cedg6pkZAlA
-hug-

iDeA
22-07-2016, 07:47
akoma kshu anoreksike je?? -profesor-

Kam vajtur 47 Kg (:

zirconium
22-07-2016, 18:20
Kam vajtur 47 Kg (:

fillimi i mbare gjisma e pune.. -bravo-

Elian70
22-07-2016, 20:29
Ore une shqeva syte po s'po e gjej qe s'po e gjej ate tabelen

Hello Kitty
22-07-2016, 21:27
Ore une shqeva syte po s'po e gjej qe s'po e gjej ate tabelen

Shtyp "Citim" tek postimi i Puffetines dhe te del linku aty. Ja ky eshte:

http://i2.wp.com/www.graviteti.com/wp-content/uploads/2013/07/1013578_472727306149953_283628458_n_1.jpg

Never mind, e paskan removed...

Noe
22-07-2016, 22:09
1.86 80 kg

Elian70
22-07-2016, 22:11
Shtyp "Citim" tek postimi i Puffetines dhe te del linku aty. Ja ky eshte:

http://i2.wp.com/www.graviteti.com/wp-content/uploads/2013/07/1013578_472727306149953_283628458_n_1.jpg

Never mind, e paskan removed...

e vetmja tabele qe me doli ishte kjo:

We cannot complete this request, remote data could not be fetched :O

Jolene
22-07-2016, 22:34
Jam pak mbi peshe por, heren e fundit qe humba goxha, me shume komente mora qe dukesha si e semure se sa e dobet lol

E kam staku fare tani.

Oqeani
22-07-2016, 23:23
Mos harroni femera sa kaloi periudha e "thatesise" tek ju !

Zana
22-07-2016, 23:57
Ne fund te muajit , ndihem pak mbipeshe... ne te kundert, jam ne peshen ideale & kshu e mbaj mend veten gjithmone... perjashto ndonje rast, ku mund te kem qene pa qejf & kam humbur kg per ate arsye.

Hello Kitty
23-07-2016, 01:16
1.86 80 kg

Kush eshte 1.86 cm? Oj si genjen ky syhapur fare! ``4``

80 kg bashke me peshoren, po. -qesh-

Elushe
23-07-2016, 06:14
Une u dashka te jem 55 kile? :O
Jam mbipeshe atehere, SHUME!

-profesor-
:((

Helena
23-07-2016, 06:30
165 cm , 63 kg ... ka ca vite kaq nfakt , ne 2010 i hit my low 51 kg :D ... ca vite para 2010 .. 84 omg :p

Oqeani
23-07-2016, 08:04
Nuk ė di, nuk e kam peshoren ketu!

Noe
23-07-2016, 08:30
Kush eshte 1.86 cm? Oj si genjen ky syhapur fare! ``4``

80 kg bashke me peshoren, po. -qesh-


Shife shife... po sbeson se jam une shiko pasqyren e peshores.. U peshova tani mgjes, bjondina me paska ngren 200 grame te mira

http://i64.tinypic.com/wv24jo.jpg

Noe
23-07-2016, 08:38
ne paraqitje dukem elegant ngaqe jam i gjat kam kete peshe.. plus pesha e muskujve..

Por c'eshte me rendsishmja mendja me peshon goxha... Kam bagazh psikologjik

Ajana87
23-07-2016, 09:29
vetem nje her ne jet kam apsur 60 kg edhe ate punoja ne furre buke...vec haja ateher -qesh-
edhe shtatzane deri ne 60 kg me shume asnher aspak

nuk shtoj as nuk denoj asnjeher kg...se aq e kam standardin :P qe ha,,

tash kam 55 kg ( shume pak me duken,dua te jem me e shendoshe :( ) dhe 1.70 e larte (nese sjam rrit) :P se lartesin e di prej shume vitesh :)

*ARiel*
23-07-2016, 10:57
Jam pak mbi peshe por, heren e fundit qe humba goxha, me shume komente mora qe dukesha si e semure se sa e dobet lol

E kam staku fare tani.

Ashtu dukem dhe une kur dobesohem, si viktime. Disave nuk ju shkon te dobesohen
Une sjam peshuar akoma qe pas lindjes, po e rendesishme ndihem mire me kete peshe qe jam

Noe
23-07-2016, 11:27
Kush eshte 1.86 cm? Oj si genjen ky syhapur fare! ``4``

80 kg bashke me peshoren, po. -qesh-

Po tregoj dhe nje fakt tjeter!

Te dukem skilipec nga ftyra?
Bjondina gjithmone me thoshte kur jam i mbushur jam me i bukur

Rexhina
23-07-2016, 12:06
Ashtu dukem dhe une kur dobesohem, si viktime. Disave nuk ju shkon te dobesohen
Une sjam peshuar akoma qe pas lindjes, po e rendesishme ndihem mire me kete peshe qe jam

Mi mw pelqen kur humb ato extra kile por humb dhe nga fytyra dhe me shume mami dhe babi ankohen "dukesh si viktim"...un mendoj "whatt now i finally look better" :d

*ARiel*
23-07-2016, 12:47
Ashtu me ndodh dhe mua e njejta gje :D Problemi eshte se na bien edhe faqet edhe prandaj dukemi si viktima

Iness
23-07-2016, 12:54
Po une qe nuk e shoh tabelen ? Si ta gjej jam ne rregull apo jo?(me kilet)

Sopoti
23-07-2016, 13:02
As une s'gjej tabele.

Persona
12-10-2016, 23:14
Po une qe nuk e shoh tabelen ? Si ta gjej jam ne rregull apo jo?(me kilet)

Ne 2014 thoje qe ishe ne rregull :p ngaqe po lexoja temen nga fillimi dhe me zuri syri emrin tend. :)

Une jam 1.60 54-55 kg. Por nuk me duhen tabela per te ditur nese jam ne rregull apo jo, une vete ndihem shume mire.

ODEON
12-10-2016, 23:18
Ore vertet kjo tabela mungon, duhet te beje dikush Update ketu.

Nejse une jam ne peshe optimale 104 kg, gjatesia 180cm

Persona
12-10-2016, 23:23
Ore vertet kjo tabela mungon, duhet te beje dikush Update ketu.

Nejse une jam ne peshe optimale 104 kg, gjatesia 180cm

Ti ke BMI 32.1, je shume mbipeshe. Duhet te heqesh ca kilograme.

Hope
12-10-2016, 23:24
Un jam ok deri itesh , vec kur t'la duhanin mos shtoj shum .. 81 kg..180cm

Persona
12-10-2016, 23:25
Un jam ok deri itesh , vec kur t'la duhanin mos shtoj shum .. 81 kg..180cm

Ti ke BMI 25, je ne limit. :p

Hope
12-10-2016, 23:30
Ti ke BMI 25, je ne limit. :p

Hallin kur t'la duhanin :P

ODEON
12-10-2016, 23:42
Ti ke BMI 32.1, je shume mbipeshe. Duhet te heqesh ca kilograme.

Zdu me heq asnji kile, jom mire, kur zej vend ne sedile nuk me leviz as dreqi dot.
Plus burri qe eshte burre e ka pak bark dhe do mustaqe or ti.

Ja keshtu kjo pune oj graa.

Iness
13-10-2016, 06:18
Ne 2014 thoje qe ishe ne rregull :p ngaqe po lexoja temen nga fillimi dhe me zuri syri emrin tend. :)

Une jam 1.60 54-55 kg. Por nuk me duhen tabela per te ditur nese jam ne rregull apo jo, une vete ndihem shume mire.
Kane kaluar dy vjet qe atehere , me siguri sdo jem me ne rregull :p

Persona
13-10-2016, 08:23
Zdu me heq asnji kile, jom mire, kur zej vend ne sedile nuk me leviz as dreqi dot.
Plus burri qe eshte burre e ka pak bark dhe do mustaqe or ti.

Ja keshtu kjo pune oj graa.

Nuk e them per pamjen e jashtme, ajo vlen pak per te mos thene fare, por per shendetin. Tani je i ri akoma e ndoshta nuk te ben pershtypje, por me plakjen fillojne te shfaqen problemet.

Persona
13-10-2016, 08:25
Kane kaluar dy vjet qe atehere , me siguri sdo jem me ne rregull :p

Me sa kam pare nga foto jote, ti ke nje trup modeleje nga ato qe zor se shendoshen, keshtu qe besoj se shume ne rregull je. :)

xhori
13-10-2016, 12:21
nga 147 ne 152 nuk paska ndonje peshe specifike per meshkujt dhe nga 182 ne 190 nuk paska peshe per femrat!
sepse femra me gjat eshe mashkulli me i shkurter

Marya
30-01-2017, 11:44
https://www.youtube.com/watch?v=MlR0Va-MPvw
cndodh nga perbrenda organizmit nga kilet e teperta(dhjam)

30-01-2017, 12:36
Pa tabele ... di qe jam mbi peshe ....

Hello Kitty
30-01-2017, 12:50
Po une qe nuk e shoh tabelen ? Si ta gjej jam ne rregull apo jo?(me kilet)

Pak a shume duhet te jesh sa c'jane cm e fundit te gjatesise.

Psh nqs femrat jane 1.64 cm duhet te shkojne nga 60 kg deri ne 64 kg, jo me shume.

E njejta gje vlen edhe per burrat. Nqs eshte burri 1.80 cm, atehere duhet te jete 75-80 kg, se perndryshe eshte shume i dobet.

Rimi.
30-01-2017, 13:29
uhh shyqyr qenkam ne rregull une se isha n merak t modh...P

YOKO
30-01-2017, 14:01
Me sa kam pare nga foto jote, ti ke nje trup modeleje nga ato qe zor se shendoshen, keshtu qe besoj se shume ne rregull je. :)

..........

Lol

ThegreatGatsby
30-01-2017, 14:05
edhe une kam nevoje per te rene edhe pak

Marya
30-01-2017, 14:08
edhe une kam nevoje per te rene edhe pak

kush eshte menyra me e mire per tu dobesuar ??? pervec regjimit ushqimor
Do thoni sporti..
Po cfare lloje sporti?

ThegreatGatsby
30-01-2017, 14:16
kush eshte menyra me e mire per tu dobesuar ??? pervec regjimit ushqimor

vrapi, stervitja, dhe limitimi ne minimum i vaktit darkes.

si thu?

Marya
30-01-2017, 15:14
vrapi, stervitja, dhe limitimi ne minimum i vaktit darkes.

si thu?

Po, edhe une mendoja qe vrapi te dobeson, por ne fakt sporti qe te dobeson me shume se vrapi eshte....
Kercimi me litar , perfshin te gjithe muskujt e trupit -mendon-

Rimi.
30-01-2017, 15:24
ju te dy keni harruar sportin me popullor dhe me me pak sakrifica qe permbledh jo vetemte gjithe muskujt por ben mire edhe psikollogjikisht..P

Persona
30-01-2017, 15:26
Mendoj se sporti me i kompletuar dhe me i shendetshem nga te gjithe eshte noti.

Akrepi
30-01-2017, 15:28
ju te dy keni harruar sportin me popullor dhe me me pak sakrifica qe permbledh jo vetemte gjithe muskujt por ben mire edhe psikollogjikisht..P
Ai nuk hyn nė sport. :p

drague
30-01-2017, 15:29
Ai nuk hyn nė sport. :p

ti vetem ke seksi e ke mendjen ere:d

Hello Kitty
30-01-2017, 17:58
kush eshte menyra me e mire per tu dobesuar ??? pervec regjimit ushqimor
Do thoni sporti..
Po cfare lloje sporti?

Gjumi dhe vetem gjumi eshte ilaci me i mire. Fli heret dhe zgjohu para diellit dhe do shikosh si do dobesohesh.

drague
30-01-2017, 18:01
Gjumi dhe vetem gjumi eshte ilaci me i mire. Fli heret dhe zgjohu para diellit dhe do shikosh si do dobesohesh.

"qesh"``6``o dio, lasciatemi cantare

Akrepi
30-01-2017, 18:09
ti vetem ke seksi e ke mendjen ere:d
Pėr vallen e kisha unė pėr kė e more ti?? :p
Valle seksi sigurisht. :D

Zana
30-01-2017, 20:33
vrapi, stervitja, dhe limitimi ne minimum i vaktit darkes.

si thu?

Ne nje rast te tille ( vrap + stervitje ), mund ti hash te 3 vaktet pa prb , e plus te nevojiten .

Jam dakort me, Persona ... noti eshte nr 1 , por qe duhet ta ushtrosh rregullisht si sport edhe k'te, qe te arrish rezultat.

ThegreatGatsby
30-01-2017, 21:49
ju te dy keni harruar sportin me popullor dhe me me pak sakrifica qe permbledh jo vetemte gjithe muskujt por ben mire edhe psikollogjikisht..P

sa per anen psikologjike biem te dy dakort ne kete pik, po po te jete per ceshtjen e djegjes kalorive, diku kam lexuar qe kalorit e harxhuara gjate 'sportit popullor* ne fjale nuk para shkojne aty ku pak a shume shumica e njerezve mendojne. studimi ne fjale theksonte se gjate s*ksit harxhohet pak fare me sh kalori se sa gjate ndejtjes ulur duke pare tv lol

ThegreatGatsby
30-01-2017, 21:51
mua personalisht s*eksi me jep uri dhe me jep gjume pas aktit, po sdo te thote qe veprimtaria ne fjale do me bej gjithe muskuj. megjithesi ka nje muskul qe forcohet goxha gjate dhe pas aktit lol

Zana
30-01-2017, 21:59
Aman kush mendon qe humbet peshe nga seksi... ta harroje, mua me jep efektin e kundert, sikur me shendosh. Mbase nga vesi, qe hajt te hash/pish dicka, direkt me pas .:D

YOKO
30-01-2017, 22:08
Keni degjuar per ndonje njeri mbipeshe ne kampe perqendrimi? Hani me pak o njerez. :p

drague
30-01-2017, 22:12
Keni degjuar per ndonje njeri mbipeshe ne kampe perqendrimi? Hani me pak o njerez. :p

pse nuk e keni mbyllur guantamon? sa kile je ti zogu?

Oxygen
30-01-2017, 22:18
Aman kush mendon qe humbet peshe nga seksi... ta harroje, mua me jep efektin e kundert, sikur me shendosh. Mbase nga vesi, qe hajt te hash/pish dicka, direkt me pas .:D

Me kujton njeren qe sa bere vinte me sillte nja 2 sanduice me vete :D
Po te kisha vazhduar akoma do me sillte tenxheren e gjelles :D

Beaute
30-01-2017, 22:20
Ku qeka tabela ktu medemek ??

Zana
30-01-2017, 22:30
Me kujton njeren qe sa bere vinte me sillte nja 2 sanduice me vete :D
Po te kisha vazhduar akoma do me sillte tenxheren e gjelles :D

K'to jane pasojat e seksit, por qe hyn tek kenaqesia :P... ama une i ruhem momentit, kur fillon e ndihesh rehat me k'te rutine, kjo eshte dangerous... duhet te kesh kujdes. : )

Oxygen
30-01-2017, 22:39
K'to jane pasojat e seksit, por qe hyn tek kenaqesia :P... ama une i ruhem momentit, kur fillon e ndihesh rehat me k'te rutine, kjo eshte dangerous... duhet te kesh kujdes. : )

Un si ruhem hic :D

Zana
30-01-2017, 22:47
Un si ruhem hic :D

Mbase ty nuk te ngjet, prandaj . : )

Rimi.
30-01-2017, 23:01
Aman kush mendon qe humbet peshe nga seksi... ta harroje, mua me jep efektin e kundert, sikur me shendosh. Mbase nga vesi, qe hajt te hash/pish dicka, direkt me pas .:D

nuk po flisnim per humbje peshe lale jo por per muskuj, per te mbajtur trupin dhe mendjen aktive, si me ta thon,,jeton ne harmoni pa stres lale ;))

nuk di cfar efekti ju bon ju femrave por une per vete nuk shnoshem.

Rimi.
30-01-2017, 23:17
mua personalisht s*eksi me jep uri dhe me jep gjume pas aktit, po sdo te thote qe veprimtaria ne fjale do me bej gjithe muskuj. megjithesi ka nje muskul qe forcohet goxha gjate dhe pas aktit lol

mos e thekso mo rezultatin pozitiv ktu e as me nai ven tjeter lale se ke per t pas probleme..:d

Zana
30-01-2017, 23:31
nuk po flisnim per humbje peshe lale jo por per muskuj, per te mbajtur trupin dhe mendjen aktive, si me ta thon,,jeton ne harmoni pa stres lale ;))

nuk di cfar efekti ju bon ju femrave por une per vete nuk shnoshem.

Nuk ju referova vetem k'tu , Rimi .... por ne pergjithesi, pasi e kam degjuar & lexuar gjithandej , dicka te tille. Por mbase edhe varet sipas individeve, por qe nuk besoj as ne k'te ruatjen e muskujve nepermjet seksit... sikur ta besh edhe 7 here ne dite, 7 ditet e javes... harroje. : )

It's a form of a little stretching , yes .. por edhe ne k'te rast, nese ben pozicione marramendese.. jo ato te rutines, se merzitshme . :p

Ndersa ne lidhje me mendjen aktive, ka shume edhe qe ju jep edhe stres, anxiety .. sidomos ju meshkujve . :p

Ps... Fakti qe me shendosh , sic duket ka te beje me vesin pas aktit ( te hash /pish , dicka direkt pas aktit ) , jo vete seksi/akti. :p

Rimi.
30-01-2017, 23:48
Nuk ju referova vetem k'tu , Rimi .... por ne pergjithesi, pasi e kam degjuar & lexuar gjithandej , dicka te tille. Por mbase edhe varet sipas individeve, por qe nuk besoj as ne k'te ruatjen e muskujve nepermjet seksit... sikur ta besh edhe 7 here ne dite, 7 ditet e javes... harroje. : )

It's a form of a little stretching , yes .. por edhe ne k'te rast, nese ben pozicione marramendese.. jo ato te rutines, se merzitshme . :p

Ndersa ne lidhje me mendjen aktive, ka shume edhe qe ju jep edhe stres, anxiety .. sidomos ju meshkujve . :p

Ps... Fakti qe me shendosh , sic duket ka te beje me vesin pas aktit ( te hash /pish , dicka direkt pas aktit ) , jo vete seksi/akti. :p

per ruajtjen e muskujve besoje, jo qe ben cudira por nese ke dy fije muskuj barku ne nje far menyre i aktivizon i ruan. SHkurt nuk ka zarare ka dashnia P

kET punen e stresit te meshkujt se kisha nigju naiher une... un per vete jom rehat ,me relaxon, ate qe e bon me stres , me vjen keq por ta provojn iher me gjinin tjater se mbase i bon efekt pozitiv..P


Mos me thuaj qe eviton t bosh dashni se e di qe do hash ma von ..P

Zana
30-01-2017, 23:55
Imagjino nje aktivizim 2 minutesh , c'fare ndryshimi mund te beje .... apo je duke llogarit edhe foreplay & puthjet ? :P

Bad_Teacher
30-01-2017, 23:58
Zana kam pershtypjen qe ke kohe qe ske bo sex.

Zana
31-01-2017, 00:01
Nuk kane rendesi per mua, pershtypjet e tua ndaj meje..... i kam shume te qarta : )

Rimi.
31-01-2017, 00:01
Imagjino nje aktivizim 2 minutesh , c'fare ndryshimi mund te beje .... apo je duke llogarit edhe foreplay & puthjet ? :P

:P

lale,,spo flasim per lepurusha ketu...P

po flasim per tipa psh, ti bojn muskujt e barkut t bohen flak te kuq..P

E ke parasysh kur shkon n palester ti ne bon ma shum se duhet ushtrim per muskuj barku ne fillon e ndjen at dhimbjen e omel...fiks ashtu..:P

Zana
31-01-2017, 00:04
:P

lale,,spo flasim per lepurusha ketu...P

po flasim per tipa psh, ti bojn muskujt e barkut t bohen flak te kuq..P

E ke parasysh kur shkon n palester ti ne bon ma shum se duhet ushtrim per muskuj barku ne fillon e ndjen at dhimbjen e omel...fiks ashtu..:P

Si c'do gje tjeter, kur aktivizon nje pjese te trupit.. edhe kerkon me domosdo rezultat ne ate pjese , e tere energjia/forca fokusohet dhe duhet vetem ne ate pjese, nese don rezultat... e ne k;te rast, kjo pjese i bien aty ku tha .. edhe , moneymaker me lart . :P

Mbase thelle e thelle, per k;te muskul e ke fjalen edhe ti.. Rimi. :p

Rimi.
31-01-2017, 00:10
Si c'do gje tjeter, kur aktivizon nje pjese te trupit.. edhe kerkon me domosdo rezultat ne ate pjese , e tere energjia/forca fokusohet dhe duhet vetem ne ate pjese, nese don rezultat... e ne k;te rast, kjo pjese i bien aty ku tha .. edhe , moneymaker me lart . :P

Mbase thelle e thelle, per k;te muskul e ke fjalen edhe ti.. Rimi. :p

shiko..ala insiston .. lene ate qe thua ti sespe ajo dihet..

psh, nese une ty te mbaj ne krahe.. do perdor muskuj krahu,kembesh,barku dhe petorale..

ca t boj nime...ti numeroj te gjitha qe te kuptosh qe edhe pas tre ditesh te ndjesh dhimbje muskujsh te te gjith trupit..? sidomos te tuat...P

Zana
31-01-2017, 00:16
Ha ha , Te kuptoj .... ke fantazi te papare...Rimi :p

Ne forma te tilla, i aktivizojme c'do dite muskujt, ne Rimi... por qe shumica nuk kane k'to rezultate qe thuan ti. :p

Kjo vlen edhe per ato , mbipeshe . : )

Rimi.
31-01-2017, 00:21
Ha ha , Te kuptoj .... ke fantazi te papare...Rimi :p

Ne forma te tilla, i aktivizojme c'do dite muskujt, ne Rimi... por qe shumica nuk kane k'to rezultate qe thuan ti. :p

Kjo vlen edhe per ato , mbipeshe . : )

rezultatet qe une permenda nuk jane cudiberes por kane edhe ato pjesen e tyre, ne nje menyre apo ne tjetren na mbajne trupin dhe mendjen aktiv, jane te domosdoshme kunder stresit.

fantazia eshte Art .

Gi de Masha
31-01-2017, 01:49
sa per anen psikologjike biem te dy dakort ne kete pik, po po te jete per ceshtjen e djegjes kalorive, diku kam lexuar qe kalorit e harxhuara gjate 'sportit popullor* ne fjale nuk para shkojne aty ku pak a shume shumica e njerezve mendojne. studimi ne fjale theksonte se gjate s*ksit harxhohet pak fare me sh kalori se sa gjate ndejtjes ulur duke pare tv lol

E pasaktė! Sa kalori haxhon gjatė shikimit tė TV nuk di, por me kėtė "tjetrėn" harxhon kalori sa tė ecėsh 5 - 6 km! ( Varet dmth nga aktiviteti i personit - jo vetėm 2 min.!)
+ shto kėto qė ka thėnė Rimi. http://www.forum-al.com/showpost.php?p=1151857&postcount=150

ThegreatGatsby
31-01-2017, 07:47
O gi de masha dhe rimi o hamshora race, chekojeni kete linkun me poshte I cili thote qe 100 kalori qe nje mashkull harxhon gjate s*ksit jane vetem 4 kokrra e gjysem bajame braziliane. Dmth nje person me performance mesatare do djegi pak a shume ate kalori te perfituar nga ato kater kokrra e gjysem :
http://www.dailymail.co.uk/health/article-3059330/What-DOES-100-calories-look-like-muffin-sliver-cheese-reveal-favourite-foods-eat.html

Gi de Masha
31-01-2017, 08:03
O gi de masha dhe rimi o hamshora race, chekojeni kete linkun me poshte I cili thote qe 100 kalori qe nje mashkull harxhon gjate s*ksit jane vetem 4 kokrra e gjysem bajame braziliane. Dmth nje person me performance mesatare do djegi pak a shume ate kalori te perfituar nga ato kater kokrra e gjysem :
http://www.dailymail.co.uk/health/article-3059330/What-DOES-100-calories-look-like-muffin-sliver-cheese-reveal-favourite-foods-eat.html

Pikėrisht pėr "hamshora" ėshtė fjala, jo pėr 2 minutėshit!

thirsty
31-01-2017, 08:15
Qenka keq nga pesha me gjatesine kam

Performer
31-01-2017, 09:28
Aman kush mendon qe humbet peshe nga seksi... ta harroje, mua me jep efektin e kundert, sikur me shendosh. Mbase nga vesi, qe hajt te hash/pish dicka, direkt me pas .:D

mbase e ke nga hormonet ... gjate seksit aktivizohen shume e si perfundim ndjen uri ... per te ngrene them jo gje tjeter :rolleyes:

ThegreatGatsby
31-01-2017, 10:16
Pikėrisht pėr "hamshora" ėshtė fjala, jo pėr 2 minutėshit!

mire o mjeshter mire, edhe nqse je hamshor race mire per ty, se sa per mua as qe ma ndjen fare nese ti je hamshor apo mbaron pune shpejt e shpejt. une s'po flisja per per kohezgjatjen time personale gjate aktit apo aftesit e mia rreth s*eksit. une thjesht po thoshja qe nuk eshte se digjen dhe aq kalori sa hamendsohet gjate nje akti s*ksual mesatar, dhe ta deshmova kete gje me linkun ne fjale; qe thote po ta perseris dhe nje here qe 100 kalori perfitohen duke ngrene kater kokrra bajame ose dhe nje cop cokollat. dhe po te kerkosh pak ne google apo ku di une, aq kalori harxhon nje person me performance s*eksuale mesatare gjate aktit. tani nqse ti apo dikush tjeter po e shfrytezon kete pjese per tu dukur te eger ne s*eks eshte pune per ju, jo per mu.

Gi de Masha
31-01-2017, 10:24
mire o mjeshter mire, edhe nqse je hamshor race mire per ty, se sa per mua as qe ma ndjen fare nese ti je hamshor apo mbaron pune shpejt e shpejt. une s'po flisja per per kohezgjatjen time personale gjate aktit apo aftesit e mia rreth s*eksit. une thjesht po thoshja qe nuk eshte se digjen dhe aq kalori sa hamendsohet gjate nje akti s*ksual mesatar, dhe ta deshmova kete gje me linkun ne fjale; qe thote po ta perseris dhe nje here qe 100 kalori perfitohen duke ngrene kater kokrra bajame ose dhe nje cop cokollat. dhe po te kerkosh pak ne google apo ku di une, aq kalori harxhon nje person me performance s*eksuale mesatare gjate aktit. tani nqse ti apo dikush tjeter po e shfrytezon kete pjese per tu dukur te eger ne s*eks eshte pune per ju, jo per mu.

Tash e personalizove gjegjėsisht personifikove me mua dhe ata qė mendojnė ndryshe.

Edhe unė atė qė e thashė nuk e thashė me hamendje. Kėtė e kam dėgjuar nga njė psikolog sa ishim nė qendrėn e refugjatėve.

Pėr link as e shikova, sepse edhe pa link fare, nga logjika e thjeshtė: pėr cfarėdo pune qė angazhohesh shpenzon energji! Sa mė i madh angazhimi, aq mė shumė shkrin energji.

Performer
31-01-2017, 10:29
Seksi nuk e zevendeson dot fiskulturen ...kjo eshte mese e qarte...

Fshatari
31-01-2017, 10:34
Mos dilni nga tema forumiste te nderuar !
Tregona keni peshe ideale (si une) a jo !
Kjo eshte e tera !

Rimi.
31-01-2017, 10:57
Seksi nuk e zevendeson dot fiskulturen ...kjo eshte mese e qarte...

kush e vuri ne diskutim? une me Zanen e zume me shume per t kalu kohen se skishim c bonim ngaqe spo na zinte gjumi por ka edhe ndonje gje serioze aty si psh ,dashnia sa ma shum t bosh ma pak i stresum je dhe jo vetem psikollogjikisht.

Habitem me moneymaker qe i paska hy shum seriozisht ne i paska kap ene icik personale, sa e vret menjen ti lale, -gezuar-

Performer
31-01-2017, 11:06
Eshte cun me parime ai prandaj :-)

Sa per punen e stresit sjam sh e sigurte ....kto qe jan tmartume pershembull ngelen duke then me dhemb koka ..:D

Rimi.
31-01-2017, 11:11
Eshte cun me parime ai prandaj :-)

Sa per punen e stresit sjam sh e sigurte ....kto qe jan tmartume pershembull ngelen duke then me dhemb koka ..:D

ata qe thone ashtu e kan ka dembelizmi, ja kam thon gjithmon une po s nigjjon ata, se t jesh i /e martum ne t rrish gjith noten me cel ne dore , ,ca do boj ai i shkreti do e zej gjumi..:d

se dolem nga tema...ti si je me peshen lale..? P

Performer
31-01-2017, 11:16
Mir jam ..normal ... :-)

Ti mir?tpash nfoto qe kishe vene te tema ... sikur ishe dobsu pakez lol

Rimi.
31-01-2017, 11:24
Mir jam ..normal ... :-)

Ti mir?tpash nfoto qe kishe vene te tema ... sikur ishe dobsu pakez lol

sa modeste qe je mi amon, ca normal thu mi,, ti je per tu pi n kup florini.

po, jom dobsu icik ose ma mir t themi qe jom rregullu icik se e kisha lon veten icik mas dore, ca t bosh lale..ju e keni fajin, keni fillu nga pretendimet ne e doni t palestrum..:d

Zana
31-01-2017, 11:43
Vertet PO ngacmoheshim pak per shkak te oreve te vona... por ne k'te rast une e bera te qarte e rashe dakort me ... moneymaker .:P

Fshatari
31-01-2017, 13:30
Vertet PO ngacmoheshim pak per shkak te oreve te vona... por ne k'te rast une e bera te qarte e rashe dakort me ... moneymaker .:P

Jane ne pyetje gjatesia dhe pesha jote ideale, e jo oret e vona...!lol!

Zana
31-01-2017, 13:53
Jane ne pyetje gjatesia dhe pesha jote ideale, e jo oret e vona...!lol!

PO mundohemi,qe te humbasim gr e tepert ne lidhje me gjatesine.... sic duket oret e vona,qenka zgjidhja.:p

Kshuqe jemi Brenda temes,mos u shqeteso.: )

derjansi
31-01-2017, 14:22
Disa me seks disa me fiskultur e keni rregullu trupin

Un spo gjej karar lol

Zana
31-01-2017, 14:38
Ty fatty ta di une piken e Dobet ,si ta heqesh ... : )

Luajme hide & seek ... une fshihem,e ti sillu verdalle qe te me gjesh ... Po me gjete,ke a little treat ..ha ha :p

Hello Kitty
31-01-2017, 14:43
Mos dilni nga tema forumiste te nderuar !
Tregona keni peshe ideale (si une) a jo !
Kjo eshte e tera !

Kerkon te besh gara me mua? Mua qe jam dyfishi i peshes ideale? :))

Une ta kalonj tyne 2 here nga pesha ideale.... -fershellen-

ThegreatGatsby
31-01-2017, 14:54
Disa me seks disa me fiskultur e keni rregullu trupin

Un spo gjej karar lol

vrap, stervitje, not dhe seks. mundohu ta perserisesh kete formule te pakten tre her ne jave, dhe besoj se dhe ti do sistemohesh s'ka ku te vej. ja per ate te fundit vej gishtin ndonjeres kush te pelqen ketu ne forum, dhe u zgjidh kjo pune :p

Bad_Teacher
31-01-2017, 15:24
I think tenis te dobeson mire, te mban ne forme. eshte great work out qe te ben te djersitesh mire!!

Fshatari
31-01-2017, 15:27
Kerkon te besh gara me mua? Mua qe jam dyfishi i peshes ideale? :))

Une ta kalonj tyne 2 here nga pesha ideale.... -fershellen-

Kjo eshte idealja e dyfishte !

Si1ri
31-01-2017, 15:28
182 i gjat 105 kg. Ēa tregon?

Nji burr ne gjendje te mir ekonomike por mbi pesh shkon tek dietologu si me u dobesuar.
Doktor, si i bohet me u dobsu? - i thot personazhi yn
Doktori e shef mir e mir dhe i thot. Ka 2 menyra.
Me thuj te paren. - i thot ky
E shef ate kodren atje? - i thor doktori. - Shko me kemb 2 her ne dit.
Eeeeuuu, doktor. S'bohet se shum e lodhshme. - i thot barkaleci - Me thuj te dyten.
Je i martum? - e pyt doktori
Pooo - i thot ky.
Dhe me sa shof je mir nga leket.
Pooo - ky
I martum, lek paske keshtu duhet te kesh ne dahsnore - pyt doktori.
Pa tjeter - ja pret ky me pordh.
Atere - thot doktori - ta bosh ne mengjes me grun e ne dark me dashnore. Po ama per dit ket muhabet dhe dobsohesh ... me garanci.
Ku ishte ajo kodra doktor? - ja pret ky garipi.

derjansi
31-01-2017, 15:38
Ty fatty ta di une piken e Dobet ,si ta heqesh ... : )

Luajme hide & seek ... une fshihem,e ti sillu verdalle qe te me gjesh ... Po me gjete,ke a little treat ..ha ha :p

What kind of treat :P?

So i know how hard to look lol

derjansi
31-01-2017, 15:39
vrap, stervitje, not dhe seks. mundohu ta perserisesh kete formule te pakten tre her ne jave, dhe besoj se dhe ti do sistemohesh s'ka ku te vej. ja per ate te fundit vej gishtin ndonjeres kush te pelqen ketu ne forum, dhe u zgjidh kjo pune :p

Aha shum pun e dedikim plako, po rri kshtu siē jam ma mir lol

Fshatari
31-01-2017, 15:40
182 i gjat 105 kg. Ēa tregon?

Nji burr ne gjendje te mir ekonomike por mbi pesh shkon tek dietologu si me u dobesuar.
Doktor, si i bohet me u dobsu? - i thot personazhi yn
Doktori e shef mir e mir dhe i thot. Ka 2 menyra.
Me thuj te paren. - i thot ky
E shef ate kodren atje? - i thor doktori. - Shko me kemb 2 her ne dit.
Eeeeuuu, doktor. S'bohet se shum e lodhshme. - i thot barkaleci - Me thuj te dyten.
Je i martum? - e pyt doktori
Pooo - i thot ky.
Dhe me sa shof je mir nga leket.
Pooo - ky
I martum, lek paske keshtu duhet te kesh ne dahsnore - pyt doktori.
Pa tjeter - ja pret ky me pordh.
Atere - thot doktori - ta bosh ne mengjes me grun e ne dark me dashnore. Po ama per dit ket muhabet dhe dobsohesh ... me garanci.
Ku ishte ajo kodra doktor? - ja pret ky garipi.

Ky postim duhet zhvendosur te "Renia e burrave"!lol!

Zana
31-01-2017, 16:13
What kind of treat :P?

So i know how hard to look lol

A pot of honey .:p

So look very hard .lool

derjansi
31-01-2017, 16:37
E shkreta ti po nuk ishte mjalti i amel lol

Gi de Masha
31-01-2017, 16:44
182 i gjat 105 kg. Ēa tregon?

Nji burr ne gjendje te mir ekonomike por mbi pesh shkon tek dietologu si me u dobesuar.
Doktor, si i bohet me u dobsu? - i thot personazhi yn
Doktori e shef mir e mir dhe i thot. Ka 2 menyra.
Me thuj te paren. - i thot ky
E shef ate kodren atje? - i thor doktori. - Shko me kemb 2 her ne dit.
Eeeeuuu, doktor. S'bohet se shum e lodhshme. - i thot barkaleci - Me thuj te dyten.
Je i martum? - e pyt doktori
Pooo - i thot ky.
Dhe me sa shof je mir nga leket.
Pooo - ky
I martum, lek paske keshtu duhet te kesh ne dahsnore - pyt doktori.
Pa tjeter - ja pret ky me pordh.
Atere - thot doktori - ta bosh ne mengjes me grun e ne dark me dashnore. Po ama per dit ket muhabet dhe dobsohesh ... me garanci.
Ku ishte ajo kodra doktor? - ja pret ky garipi.

e sheh, prapė po del ai dialogu qė bėmė: moneymaker, Rimi. dhe unė. Ka dicka: o kodra e dashnorja ndihmojnė! ( kodra megjithatė po del mė e lehtė!!!)

Performer
31-01-2017, 16:49
Gi ai po thote qe nuk kishte fare ...lol ...

Zana
31-01-2017, 16:53
E shkreta ti po nuk ishte mjalti i amel lol

Buzz buzz buzz.... flower nectar .: )

derjansi
31-01-2017, 17:35
Aha tash kam me e kthy venin permys deri sa te t gjej lol

Zana
31-01-2017, 17:45
Just when u find me ( if) ,don't smash me in 2s.. mess the house,is fine . :p

Beaute
31-01-2017, 17:57
Mos dilni nga tema forumiste te nderuar !
Tregona keni peshe ideale (si une) a jo !
Kjo eshte e tera !

Qe dmth ti komshi je perfect .:p
Po un si ta gjej kte ?? Lol Jo tani qe prčs beb dmth po pas saj.:d

Gi de Masha
31-01-2017, 23:13
Gi ai po thote qe nuk kishte fare ...lol ...

Hė pra, bjeshka derman!