PDA

View Full Version : Shokuese: E transmetuan kancerin pėrmes vaksinave!!


Loreal
12-09-2013, 09:57
http://koha.net/repository/images/f1_11-kanc-balline-te-tech1378924722.jpg

Publikuar: 11.09.2013 - 20:39
Njė kompani farmaceutike ka pohuar dhe pranuar fakte tragjike. Ato teori qė dukeshin sikur prodhoheshin nga njė mendje e ēekuilibruar, pėr fat tė keq janė realiteti me tė cilin duhet tė pėrballemi. Kompania pranoi se ka vaksinuar virusin e kancerit me anė tė vaksinave, shkruan ueb faqja Libero.

Intervista shokuese, e censuruar natyrisht, u bė nga studiuesi i historisė sė mjekėsisė, Edward Shorter pėr televizionin publik Boston WGBH, por u hoq nga libri “The Health Century” pėr shkak tė pėrmbajtjes, ku pohohet se Merk ka injektuar virusin vdekjeprurės (SV40 dhe virusa tė tjerė) tė aftė tė provokojnė kancer, nė popullsinė e gjithė botės. Kjo shpjegon nė fakt erdhe rritjen e shfaqjes sė kancerit kėto 50 vjetėt e fundit, transmeton Balkanweb.

Nė dokumentarin “In Lies we trust: the CIA, Hollywood and Bioterrorism”, e prodhuar dhe krijuar nga shoqata tė konsumatorėve dhe eksperti i shėndetit Leonard Horowitz, ėshtė intervistuar eksperti mė i madh i vaksinave, doktor Maurice Hilleman. Ai shpjegon se pėrse janė shpikur SIDA, leucemia dhe sėmundje tė tjera tė tmerrshme vdekjeprurėse.

Nė vaksinat qė shiten pėr popujt e konsideruar si tė botės sė tretė janė zbuluar se kėto pėrmbanin hormonin B-hCG, njė pėrbėrės anti-pjellor. Gjykata e Lartė e Filipineve zbuloi se 3 milionė e gjysmė gra e vajza kanė marrė kėto vaksina tė kontaminura, sikundėr ndodhi edhe nė Nigeri dhe nė Tajlandė.

shoku_tanku
12-09-2013, 10:15
ku gjallojne keta monstra te veme tu bejme ca vaksina ?

Loreal
12-09-2013, 10:18
Disi duhet ta mbysin popullaten,tani me shume bindem kur degjoj se eshte perhapur me te madhe koheve te fundit ky virus!!

shoku_tanku
12-09-2013, 10:20
vetem brezi i gjysherve tane kapi 9 dekada...prinderit tane nuk po e kapin 80-ten ndersa ne do jemi me fat po te shkojme deri te 50-ta...kush jane keta shkerdhata qe i japin te drejten vetes te na marrin jeten ? :@

Loreal
12-09-2013, 10:40
Shume e vertet,qe dy vite me radhe ter ata qe kam njohur shkuan nga kjo semundje,si thua ti fat bile te ishin te moshes 70 apo 80 vjec:((

Fehmikaciu
12-09-2013, 11:29
Ni kusheri i imi ,Migja Rifat e ka pas emrin ka jetua 107vjet,kurr ineksion as vaksin rahmetlia nuk ka marr....u rrit me lop dhe dele neper livadhe dhe kodra te Llapit....i thejshin djelt e vet bab merre filan Vaksinen se te ban hajre... ai thoshte se per mua vaksinat jan specat ekstrem te djeks,hudhrat qepet dhe qumshti i bagetive ,kur rahmetlia nuk u shtri ne spital dhe ne sahat te dekes e ka lyp hallallin nga te tjeret.

shoku_tanku
12-09-2013, 11:35
per te patur nje jete sa me te gjate duhet te qendrosh sa me larg doktorrave dhe sa me prane natyres...migja rifat e ka ditur kete sekret

SystemA
12-09-2013, 12:18
ku gjallojne keta monstra te veme tu bejme ca vaksina ?

Nuk te gjen gje jo,se nuk ben pjes ne boten e trete je babarabarte me BRD.

PS: ato plehrat akoma vijne????????????????????????