PDA

View Full Version : Adnan Januzaj.


Faqet : [1] 2

AAO
19-10-2013, 12:18
Ta dikskutojme pak ceshtjen e Adnan Januzajt.

Nje super talent i dale nga akademia e anderlehtit ,i formuar si futbollist ne belgjike dhe qe po mahnit dhe ne Angli me Manchester United ku kte jave i eshte ofruar dhe nje kontrate e re ,nje shifer e cila shkon diku tek 80 mije pound ne jave.

Ceshtja me delikate mbetet puna e kombetares ,ke do zgjedhi Adnani ose me sakte Bababi i tij ,ne te njejten kohe dhe menaxheri i tij.

Dje ne panorama sport babai i adnanit ka hedhur nje lum akuzash ndaj FSHF ,per njerez jo profesioniste ,per njerez qe kane thene shume te paverteta ne drejtim te djalit te tij dhe kane mashtruar opinionin publik me dekleratat e tyre.

Babai i Januzajt ne nje fare menyre i mbyll deren kombetares shqiptare sepse nuk i pelqen Duka ,nuk i pelqen dhe menyra sesi federata apo instanca shteterore kane fut njerez per te biseduar me Adnanin , ai arriti deri aty sa ti quante te gjithe jo profesioniste ,duke perfshire dhe Lorik Canen i cili ishte futur si ndermjetes per te bindur kte djalosh te talentuar.

Pyetja Lind?

Mos valle kerkohet te gjendet shkak qe Adan Januzaj mos luaje per vendin e Origjines?

E dyta Kombetarja nuk eshte e Dukes ,kombetarja eshte e gjithe shqiptarve. Edhe pse Duka eshte nje njeri i paskrupullt ,ordiner ,nuk ekziston ne asnje federate te botes qe presidenti te shkoje per negociata ,normalisht gjithmone dergohen njerezit e caktuar per ate pune.

E treta , cfare njerzish kerkon Babai i Januzajt qe te bisedoje? Mos valle duhet te nisim kryeministrin Rama me nje tufe me lule ,te ulet ne gjunje dhe ti lutet Babait te Adnanit per ta bindur qe djali tij te vishet Kuq e zi?

E katerta ,te luash per vendin e origjines ,per kombin tend eshte obligim per cdo shqiptar. Kombetarja eshte kenaqesi shqipertore ,nuk eshte kerkese ,oferte.

E pesta ,eshte shume e thjeshte. Nese e ndjen te luash per shqiperine thuaj PO menjehere. Eshte e turpshme kjo situate ku me qindra mijera shqiptar ne fb te luten per ..ADNAN THUAJ PO KOMBETARES. E ky Abedini kapet mas cingla minglave , jo dua profesioniste ,jo duka sme pelqen , Jo cana sduhet te kishte nderhy ,jo shteti pse ka fut nje minister per Negociata ..e bla bla bla.

Cfare kerkon mer Zotni? Ky sme pelqen ,ai sme pelqen. Na thuaj Ke do te ta dergojme per Bisedime ,se po behesh qesharak.

Per mendimin tim ,FSHF ka bere mire qe ka bere nje ftese Zyrtare ,dhe tani ky djalosh nuk duhet te bezdiset me ,sepse mesa shoh sa me shume po insistojme ta veshim kuq e zi ,ne te te njejten kohe aq me shume dhe po e humbasim.

Po vendos dhe linkun e intervistes se babait te Januzajt..

http://www.panorama-sport.com/kombetarja/ke-do-zgjedhe-januzaj-talenti-i-shumekerkuar/

shoku_tanku
19-10-2013, 12:23
Ik ere pirdhu..dashka me e lut ky!

Me bejne pershtypje te madhe keta shqiptaret qe luajne jashte..ci kane gjithe keto pordhe !

AAO
19-10-2013, 12:36
Ore te jete nai Messi apo C.Ronaldo po ja bejme hallall p0rdhet. Po kto tanet sa ngrejne pak koken u duket vetja Maradona ,harrojne gjithcka.

Kush e ma men George Weah ,fitues i topit te arte. Ne ate kohe lunte me PSG pastaj e mori MILANI ,franca disa here tentoi ta merrte me kombetaren ,si perfundim Weah zgjodhi Liberine ,nje vend i botes trete kur vjen puna per futboll.

P.s ...I kam zili sllavet ,shaji sa te dush ,por kur vjen puna per kombetaren eshte per tu heq kapelen ,me boshnjak ,serb e kroat ,as nuk kane medyshje fare kur vjen puna se ke fanelle duhet te veshin ,dhe bravo i qofte.

shoku_tanku
19-10-2013, 12:44
mesi kristiano e maradona e kane patur enderr te luanin me kombetaret e tyre..nje lojtar i madh eshte i tille edhe si njeri..keta jane legena

SystemA
19-10-2013, 13:27
P.s ...I kam zili sllavet ,shaji sa te dush ,por kur vjen puna per kombetaren eshte per tu heq kapelen ,me boshnjak ,serb e kroat ,as nuk kane medyshje fare kur vjen puna se ke fanelle duhet te veshin ,dhe bravo i qofte.

Me se e vertete(duam apo sduam).
E qiti me shkelma jashte Mihajllovic njonin ne mos gabohem!
M.gj-te Endri te ben pershtypje qe te gjithe akuzojne federaten????
Mbase mund te jete dhe justifikim nga ata qe akuzojne.

Mano
19-10-2013, 17:29
Ore te jete nai Messi apo C.Ronaldo po ja bejme hallall p0rdhet. Po kto tanet sa ngrejne pak koken u duket vetja Maradona ,harrojne gjithcka.

Kush e ma men George Weah ,fitues i topit te arte. Ne ate kohe lunte me PSG pastaj e mori MILANI ,franca disa here tentoi ta merrte me kombetaren ,si perfundim Weah zgjodhi Liberine ,nje vend i botes trete kur vjen puna per futboll.

P.s ...I kam zili sllavet ,shaji sa te dush ,por kur vjen puna per kombetaren eshte per tu heq kapelen ,me boshnjak ,serb e kroat ,as nuk kane medyshje fare kur vjen puna se ke fanelle duhet te veshin ,dhe bravo i qofte.

Zllatan Ibrahimovic

SystemA
19-10-2013, 17:38
Zllatan Ibrahimovic
Fadil Vokrri

SystemA
19-10-2013, 17:41
Zllatan Ibrahimovic

Xhevat Prekazi.....ti *******

peshkaqeni33
20-10-2013, 10:52
Tjeter mercenar ky.

Nuk vjen ky te luaj per Shqiperine. Ky jo vetem qe nuk do luaj per ne, por ka per te luajtur kunder Shqiperise dhe bile ka per ti bere gol Shqiperise. Shalqi eshte dhe ky si ai kungulli tjeter i Zvicres.

Keta mendojne se patriotizmi eshte te bertase "Te dua fort Shqiperi" dhe ti rrasesh gola. Patriotizem eshte te besh dicka per Shqiperin jo te bertasesh kot. Nuk kan sy ne balle keta te shohin qe asnje Evropian nuk shitet per ndonje vend tjeter.

Clidhje ka ketu Duka apo Daka... Ja po i therret ne skuader Duka. Kane turp e frike te deklarojne qe te luajne per vendin e tyre. Turp per keta gjakprishur qe na turperojne me sjelljen e tyre neper bote. Me mire mos te deklarojne fare qe jane shqiptare se na nxoren bojen. Nuk kemi nevoj per ta!

Rex
20-10-2013, 11:24
1. Eshte e drejte e tyre qe te vendosin se per ke do te luajne.

2. Ne nuk kemi te drejte t'i mesojme ata se a duhet te ndihen krenar per origjinen e tyre apo jo. Nese ata ndihen krenar, gje qe eshte e vertete, eshte per tu pergezuar sepse me shume se vetes na bejne nder neve, si shqiptar, qe momentalisht - per shkak te krimeve, kerkesave per azil etj - e kemi imazhin ne nivel te njejte me ate te disa popujve te disa vendeve Afrikane e Aziatike.

Me mire te promovohemi nga keta shqiptar te cilet jane sportiste dhe qytetar shembull ne vendet ku ata luajne, se nga shqiptar kriminel qe ne te gjitha vendet e Europes i kemi me shumice.

Sado qe i hidhur, ky eshte realiteti i imazhit tone ne Europe dhe me tej.

drague
20-10-2013, 11:25
Tjeter mercenar ky.

Nuk vjen ky te luaj per Shqiperine. Ky jo vetem qe nuk do luaj per ne, por ka per te luajtur kunder Shqiperise dhe bile ka per ti bere gol Shqiperise. Shalqi eshte dhe ky si ai kungulli tjeter i Zvicres.

Keta mendojne se patriotizmi eshte te bertase "Te dua fort Shqiperi" dhe ti rrasesh gola. Patriotizem eshte te besh dicka per Shqiperin jo te bertasesh kot. Nuk kan sy ne balle keta te shohin qe asnje Evropian nuk shitet per ndonje vend tjeter.

Clidhje ka ketu Duka apo Daka... Ja po i therret ne skuader Duka. Kane turp e frike te deklarojne qe te luajne per vendin e tyre. Turp per keta gjakprishur qe na turperojne me sjelljen e tyre neper bote. Me mire mos te deklarojne fare qe jane shqiptare se na nxoren bojen. Nuk kemi nevoj per ta!

nuk jane nga Shqiperia keto or mik.jane nga dardania

SystemA
20-10-2013, 11:25
Tjeter mercenar ky.

Nuk vjen ky te luaj per Shqiperine. Ky jo vetem qe nuk do luaj per ne, por ka per te luajtur kunder Shqiperise dhe bile ka per ti bere gol Shqiperise. Shalqi eshte dhe ky si ai kungulli tjeter i Zvicres.

Keta mendojne se patriotizmi eshte te bertase "Te dua fort Shqiperi" dhe ti rrasesh gola. Patriotizem eshte te besh dicka per Shqiperin jo te bertasesh kot. Nuk kan sy ne balle keta te shohin qe asnje Evropian nuk shitet per ndonje vend tjeter.

Clidhje ka ketu Duka apo Daka... Ja po i therret ne skuader Duka. Kane turp e frike te deklarojne qe te luajne per vendin e tyre. Turp per keta gjakprishur qe na turperojne me sjelljen e tyre neper bote. Me mire mos te deklarojne fare qe jane shqiptare se na nxoren bojen. Nuk kemi nevoj per ta!

Me fal qe po te citoj,po per Shaqirin e keni mbase gabim.....mbase!
Per Januzaj di qe nenshkroi per Manu,i jati manager(besoj mendon te ardhmen e tij) gabim apo jo????Ndersa Duka ka aq gjynahe qe duhet perjashtuar menjehere nga posti qe ka(mendim personal).Pa hyre me <tradhetira> apo te shitur!Kur vjen puna tek evlati,harrohen flamuret(do apo sdo).Ka pasur dhe me keq si puna e ketij(si futbollist ishte okay) qe me shancin e pare mori penallti,me te dytin na e shenoi nje gol,dhe u krenua me tifozat serbavicic!Por e sqaroi njoni(si <morr> i kuq).
Kjo eshte pare live,dhe kishte nga ata qe u hidheruan sepse shenoi Kushta.Kujtova se isha ne serbi(sepse kishin urrejtje per ngjyrat kuq e zi).
PS: po me uren cpaten(mendova).
http://www.youtube.com/watch?v=hVXlmZO9fYc

Cfar llap ai serbi,ne kete rast e kuptoi shume mire!

shoku_tanku
20-10-2013, 11:26
clidhje ka imazhi yne ne europe...vendi yt eshte i yti,mire apo keq nuk ta nderron kush..veprime te tilla nuk justifikohen sepse jane mercenarizma

Rex
20-10-2013, 11:31
Ka lidhje edhe shume biles. Me mire nje foto dhe nje titull gazete me nje tatuazh me shqiponje dykrenare ne shpatullen e nje sportisit shembull me origjine shqiptare, se te shihet ne shpatullen e nje krimineli me duar te lidhura duke shkuar ne drejtim te biruces.

Rex
20-10-2013, 11:34
Dhe, eshte lehte te flasim e te bejme patriotin nga kafeterite, duke shit pordhe. Per patriotizem kujtohemi vetem kur eshte ne pyetje futbolli dhe keta djem qe ju kemi mbet ne qafe.

Perndryshe jemi cop cop ne kete pike.

shoku_tanku
20-10-2013, 11:36
ne nuk vijme nga marsi..kjo bote eshte e mbushur me kriminele..nese ata nuk vijne sepse shqiparia ka imazh te keq apo se duka eshte maskara keto per mua jane justifikime re kota...eshte me e ndershme te thuash se kam deshire te luaj me angline se sa te sillesh keshtu pasi fyen me mijera tifoze shqiptare qe te jane lutur te vish ne kombetare

drague
20-10-2013, 11:43
Ka lidhje edhe shume biles. Me mire nje foto dhe nje titull gazete me nje tatuazh me shqiponje dykrenare ne shpatullen e nje sportisit shembull me origjine shqiptare, se te shihet ne shpatullen e nje krimineli me duar te lidhura duke shkuar ne drejtim te biruces.

at shqiponjen duhet me lye pak me zetin se ndryshket.

Lorik Cana po vdes per buke.ti hapim nji llogari bankare.

peshkaqeni33
20-10-2013, 11:56
1. Eshte e drejte e tyre qe te vendosin se per ke do te luajne.

2. Ne nuk kemi te drejte t'i mesojme ata se a duhet te ndihen krenar per origjinen e tyre apo jo. Nese ata ndihen krenar, gje qe eshte e vertete, eshte per tu pergezuar sepse me shume se vetes na bejne nder neve, si shqiptar, qe momentalisht - per shkak te krimeve, kerkesave per azil etj - e kemi imazhin ne nivel te njejte me ate te disa popujve te disa vendeve Afrikane e Aziatike.Nuk po thot njeri, qe jane kriminela, JO!
Dhe nuk kam dyshim qe jane qytetar shembullor.


Nuk rritet imazhi yne ne syte e botes duke mohuar orgjinen tone. Ajo qe mundohem te shpjegoj eshte se keta nuk na promovojne, keta na turperojne. Nuk mund te mbahet emri shqiptar dhe ti besh gol Shqiperise ne nje ndeshje nderkombtare. Ku jane vlerat qe percojne ata ketu, ne dobi te vendit tone. Qe kur, te mos preferosh vendin tend, por te preferosh nje vend huaj qenka vlere?!
E vetmja vlere qe une kuptoj ketu eshte qe ne nuk kemi asgje te shenjte.

Me mire te promovohemi nga keta shqiptar te cilet jane sportiste dhe qytetar shembull ne vendet ku ata luajne, se nga shqiptar kriminel qe ne te gjitha vendet e Europes i kemi me shumice.

Sado qe i hidhur, ky eshte realiteti i imazhit tone ne Europe dhe me tej.


Ateher problemi shtrohet keshtu.
1) Krimi dhe krimineli nuk ka kombesi.
2) Lojtaret shqiptar nuk kane kombesi.
3) Gjeni vleren e lojtareve shqiptar ne kete sistem vlerash.

Ateher cfare i bie te jene keta lojtar shqiptar pa kombesi ne kete sistem vlerash.

drague
20-10-2013, 12:03
si sportdashės do shtoja diēka.
nqs. ato "shqiptaret e zvicres do luanin per Shqiperine mund te shkonim ne brazil?

shoku_tanku
20-10-2013, 12:05
mund te dilnim edhe te fundit ne grup por ajo qe do kishte rendesi ishte fakti qe do ishim bashke dhe jo duke luajtur kunder njeri-tjetrit...kjo eshte shume e dhimbshme

drague
20-10-2013, 12:09
mund te dilnim edhe te fundit ne grup por ajo qe do kishte rendesi ishte fakti qe do ishim bashke dhe jo duke luajtur kunder njeri-tjetrit...kjo eshte shume e dhimbshme

sa bukur ,:se i kane dhe kpucet me shqiponje

sumqima ka pas thone lym alla

shoku_tanku
20-10-2013, 12:11
- Nuk e kuptoj dot sindromin e shumicės sė shqiptarėve – vazhdimisht bėjnė pėrpjekje pėr “ikjen” nga identiteti kombėtar duke u munduar tė transformohen nė tipa evroperendimorė!


Kjo aforizem e zotit Metbala besoj se i vlen kesaj teme...

drague
20-10-2013, 12:20
Kjo aforizem e zotit Metbala besoj se i vlen kesaj teme...

ja ke lon derrin maē Rex-it``serenat``-qesh-

shoku_tanku
20-10-2013, 12:24
jo mer skom pun me rexin un..osht i lir tmenoj si ka qef

SystemA
20-10-2013, 12:56
clidhje ka imazhi yne ne europe...vendi yt eshte i yti,mire apo keq nuk ta nderron kush..veprime te tilla nuk justifikohen sepse jane mercenarizma

Jame mesuar me imazhe,me vjen keq!
Jam me Rex.

SystemA
20-10-2013, 12:58
Kjo aforizem e zotit Metbala besoj se i vlen kesaj teme...
Ne leter po(sorry Metballa)

shoku_tanku
20-10-2013, 13:00
Jame mesuar me imazhe,me vjen keq!
Jam me Rex.

tradhtar :p

Rex
20-10-2013, 14:15
ne nuk vijme nga marsi..kjo bote eshte e mbushur me kriminele..nese ata nuk vijne sepse shqiparia ka imazh te keq apo se duka eshte maskara keto per mua jane justifikime re kota...eshte me e ndershme te thuash se kam deshire te luaj me angline se sa te sillesh keshtu pasi fyen me mijera tifoze shqiptare qe te jane lutur te vish ne kombetare

Jo jo, nuk eshte arsyeja se ata nuk vijne sepse shqiptaret kane imazh te keq. E ke keqkuptu. Me imazhin po merrem une, jo ata. Une them se eshte me mire kur nje media e huaj, p.sh. zvicerriane, shkruan se disa te rinje shqiptare qe jane femije azilantesh nga Kosova, jane integruar mire ne Zvicerr dhe mikpritjen qe u ka bere atyre Zvicrra po e kthejne ne benefit per vendin mikprites. Per dallim nga nje pjese tjeter e te rinjeve me origjine shqiptare te cileve ju kane shkruar ne gjuhen shqipe neper dyer te marketeve "Ju lutem mos vidhni".

Ka mundesi qe keta te rinje, futbollistet pra, t'a kene zgjedhur ate rruge per interesa personale/karriere, por me kete zgjedhje indirekt i kane bere edhe nder shqiptareve te tjere, kryesisht atyre 200.000 shqiptareve qe jetojne akoma ne Zvicerr. Zvicrra, por edhe shtetet e tjera te Europes kane bere shume per shqiptaret e Kosoves gjate viteve '90.

Rex
20-10-2013, 14:17
at shqiponjen duhet me lye pak me zetin se ndryshket.

Lorik Cana po vdes per buke.ti hapim nji llogari bankare.

Ti flet rralle ama kur flet...

...e dhjen!

Rex
20-10-2013, 14:36
Nuk po thot njeri, qe jane kriminela, JO!
Dhe nuk kam dyshim qe jane qytetar shembullor.

Askush nuk ju akuzoj se keni thene per ta qe jane kriminela. Kriminela shqiptar ka me shumice ne Europe, por jo keta.

Nuk rritet imazhi yne ne syte e botes duke mohuar orgjinen tone. Ajo qe mundohem te shpjegoj eshte se keta nuk na promovojne, keta na turperojne. Nuk mund te mbahet emri shqiptar dhe ti besh gol Shqiperise ne nje ndeshje nderkombtare. Ku jane vlerat qe percojne ata ketu, ne dobi te vendit tone. Qe kur, te mos preferosh vendin tend, por te preferosh nje vend huaj qenka vlere?!
E vetmja vlere qe une kuptoj ketu eshte qe ne nuk kemi asgje te shenjte.

Vlere eshte te qenit qytetar shembullor kudo qe jeton e sidomos kur jeton ne nje vend te huaj i cili familjes tende i ka hapur dyert atehere kur i eshte dashur me se shumti. Mediat e huaja kur shkruajne per keta lojtare, e keni verejt edhe vet besoj, se gjithmone e cekin edhe origjinen e tyre per arsye se sado qe jane nenshtetas te atyre vendeve ku luajne, emrat e mbiemrat e tyre jane alien per ato shtete. Prandaj vazhdimisht sqarohet origjina e tyre, e qe ne kete rast neve na sherben per mire sepse kemi te bejme me sportista te suksesshem dhe qytetar shembullor.
Zakonsiht na jane mesuar veshet qe per shqiptaret te lexojme se me sa kg apo tonelata droge jane kapur, apo se si shqiptari i keput koken gruas dhe shetit rrugeve te qytetit.

Ateher problemi shtrohet keshtu.
1) Krimi dhe krimineli nuk ka kombesi.

Krimi si fenomen nuk ka kombesi, ndersa krimineli si kryes i atij krimi ka identitet, pjese e te cilit eshte edhe kombesia.

2) Lojtaret shqiptar nuk kane kombesi.

Lojtaret shqiptar kane kombesi, por me raste shtetesia nuk eshte e njejte me kombesine...ashtu sic nuk eshte e qindra mijera shqiptareve neper bote. Ne rastin ne fjale keta djem jane me shtetesi zvicerriane dhe origjine shqiptare, gje qe ju jep mundesine qe te zgjedhin ne mes te dyjave. Ata e kane bere zgjedhjen e vet dhe ne nuk kemi te drejte t'i gjykojme ata, e aq me pak t'i quajme mercenar e tradhetar. Duhet te shihemi ne pasqyre per vete ne rradhe te pare, para se te gjykojme dike tjeter. Jemi cop cop. Pervec ne virtualitet qe t'a kallim token nen kembe me patriotizem.


3) Gjeni vleren e lojtareve shqiptar ne kete sistem vlerash. Ateher cfare i bie te jene keta lojtar shqiptar pa kombesi ne kete sistem vlerash.

Problemi eshte se ne kemi fytyre t'i gjykojme keta individe, ndersa harrojme se ata nuk jane asgje tjeter pervec se femije azilantesh shqiptare te viteve '90, te cilet i kemi me shumice ne Gjermani, Zvicerr, Greqi, Itali, SHBA etj. Po i gjykuam keta po i gjykojme edhe familjaret e tyre, e qe jane pikerisht ata qe shtetet e lodhura te Shqiperise dhe Kosoves me remitancat e tyre po i mbajne ne kembe. Nga ana tjeter, nese mendojme se cka bejne institucionet e ketyre dy vendeve per kete kategori, e kuptojme se ato e bejne nje mut te madh. Tani, ne si parazit qe jemi, presim me jarge ne goje se mos rastesisht pervec lekeve te thata/majme qe na vijne nga keto kategori, mos po na del rastesisht edhe ndonje supertalent i gatshem i futbollit te cilit do t'ia dergojme nje ftese dhe ta marrim ashtu te gatshem...pa e rruar fort se si erdhi ai deri ne ate nivel. Po e rruar se kush ka kontribuar me kohe, djerse dhe lek per zhvillimin e tij.

Ragnar
20-10-2013, 14:37
Shtrohet pyetja, po te ishim ne, ne vend te Xherdan Shaqirit,Xhakes, Adnan Januzit etj, si do te kishim reaguar ?

Besoj qe ne rend te pare , kishim shiquar kushtet e ekipit kombetare, ku ne Shqiperi mjerisht nuk ju ofrohen asgje, tjetra pagesa eshte minimale qe nuk ju mbulon asgje, pastaj me Shqiperin e dine qe karrier nuk mund te bejne, pra te kualifikohen apo te shkojn me shume, ngase si ekip doren zemer me 3 ylla prap eshte e manget.

Une nuk e qortoj asnje futbollist, per mua te gjitha ata qe punojn jashta Kosoves dhe Shqiperis me nje aspekt jane te njejet me keta futbollista, por e mira eshte qe keta qeto pare i investojn edhe ne vendet e tona shqiptare, plus kesaj i kemi edhe si ambasador dhe krenari per vendin tone, sepse edhe ne intervista e permendin Kosoven dhe Shqiperin.

Pastaj te luash per Shqiperin.... hmmmmmmmm ndoshta DUKA ja ka fut lojes me dal 2 ne bastore, pra me humb Shqiperia, e si te fitojn lojtaret e mjer, qe jane vetem figura ne fush te cilat vetem aktrojn dhe rezultati dihet para se me fillu ndeshja.

lenci
20-10-2013, 15:00
Nėse Kosova do tė kishte mundėsinė tė krijonte skuadrėn kombėtare,dhe tė njihej nė rang ndėrkombėtar,tė gjithė kėto lojtarė mendoj se do tė ktheheshin pėr tė luajtur me vendin e tyre.
Nėse marrim si hipotezė qė nuk do ta bėnin,ateher mund tė titullohen me fjalėn mė tė rėndė,tradhėtar kombi.
Diferenca ėshtė se nė kėtė mes hyn Shqipėria.
Jemi tė sigurtė ne qė kėta djema e duan Shqipėrinė ashtu si deklarojnė,pavarėsisht flamurėve dhe shqiponjave qė mbajnė nė trup?
Kombi,atdheu nuk diskutohet por duhet dhe pikė.
Problemi qėndron nė faktin se kėta djem nuk e shohin Shqipėrinė si vendin e tyre,sepse janė nga Kosova.
Dhe si ata ka miliona qė e mendojne nė kėtė mėnyrė.
Respekt pėr mendimin e tyre,fundja ēdonjeri ėshtė i lirė tė ndjeki rrugėn mė tė drejtė nė jetė.Dhe ndoshta nė mėnyrėn e tyre ata e duan Shqipėrinė,por nuk ka mė vlerė atdhedashuria nėse nuk kontribuon pėr vendin tonė.
Janė edhe me fat sepse ne kreun e federatės shqiptare ėshtė njė person si Duka,tepėr i dyshimtė e tepėr i pėrfolur.
Nė kėtė mėnyrė kanė njė motiv pėr tė thėnė jo.
Por federata ska pse ti ulet nė gjunjė askujt,sepse pėrfaqėson nje vend dhe nje ide kombi.
Kush don tė luajė pėr vendin e tij vjen edhe nė kėmbė.
Deklaratat e babait te Jonuzajt jan ofenduese,fjalėt kemi ne konsideratė edhe Shqipėrinė,jane helm dhe jo fjalė.
Padyshim Jonuzaj lojtar me persektive botėrore,qė shumė do bėnte pėr Shqipėrinė edhe si imazh.
Por nuk ka pse ti shtrihet dora askujt,preferoj vendin e fundit nė grup,preferoj te fitoj me Greqinė njė herė nė 20 vjet,dhe ti ruaj ato emocione.
Por tė paktėn me shqiptarė nė kombėtare.

SERAFIM DILO
20-10-2013, 15:02
Shtrohet pyetja, po te ishim ne, ne vend te Xherdan Shaqirit,Xhakes, Adnan Januzit etj, si do te kishim reaguar ?

Besoj qe ne rend te pare , kishim shiquar kushtet e ekipit kombetare, ku ne Shqiperi mjerisht nuk ju ofrohen asgje, tjetra pagesa eshte minimale qe nuk ju mbulon asgje, pastaj me Shqiperin e dine qe karrier nuk mund te bejne, pra te kualifikohen apo te shkojn me shume, ngase si ekip doren zemer me 3 ylla prap eshte e manget.

Une nuk e qortoj asnje futbollist, per mua te gjitha ata qe punojn jashta Kosoves dhe Shqiperis me nje aspekt jane te njejet me keta futbollista, por e mira eshte qe keta qeto pare i investojn edhe ne vendet e tona shqiptare, plus kesaj i kemi edhe si ambasador dhe krenari per vendin tone, sepse edhe ne intervista e permendin Kosoven dhe Shqiperin.

Pastaj te luash per Shqiperin.... hmmmmmmmm ndoshta DUKA ja ka fut lojes me dal 2 ne bastore, pra me humb Shqiperia, e si te fitojn lojtaret e mjer, qe jane vetem figura ne fush te cilat vetem aktrojn dhe rezultati dihet para se me fillu ndeshja.

Tek,si do vepronim ne ne vend te tyre ? Ke te drejt,se nuk mund ti gjykosh te tjeret pa dhen vet shembullin personal,o ti gjykosh duke jetuar vet jasht eshte pa kuptim,o moral kot.
Qe jan ambasador,nuk duhet te jet e vertet,se kan zgjedhur te luajn me kombetaret e jashme per interes personal,qe eshte nje zgjedhje qe mund edhe te respektohet,por nuk ka asgje pozitive,qe duhet te kete nje ambasador.Si shembull jane shembuj negativ.

SystemA
20-10-2013, 15:30
Shtrohet pyetja, po te ishim ne, ne vend te Xherdan Shaqirit,Xhakes, Adnan Januzit etj, si do te kishim reaguar ?


E veshtire....

Dardan.Ks
20-10-2013, 16:01
Nuk e kuptoje pse gjithe ky debate kur jane ne pytje futbollistet Shqiptare nga Kosova nderkohe qe futbollistet me prejardhje nga Shqiperi jo vetem se e refuzojn Kombetaren e Shqiperis por mohojn edhe gjdo lidhje me Shqiperin dhe identitetin e tyre Kombetar.

Edhe pse jane kategori shum me te vogla se futbollistet nga Kosova keta ja thone shkoqure Shqiperis nuk e dojme Komebtaren e Shqiperis pasi ase nuk ndihemi Shqipetar si rasti i fundit me Elvis Kabashi,


Kabashi i thotė Shqipėrisė: Mos mė thėrrisni mė!Tiranė, 16 mars 2013
Elvis Kabashi, lojtari i U19 shqiptare dhe i tė rinjve tė Juventusit ka refuzuar pėrfundimisht dhe zyrtarisht kombėtaren kuqezi, raporton “Top-channel”. Kabashi, qė nė 20 shkurtin qė kaloi mbushi 19 vjeē ka njoftuar vendimin e tij nėpėrmjet njė letre zyrtare dėrguar Federatės Shqiptare tė Futbollit ku i kėrkon kėsaj tė fundit tė mos e ftojė mė pėr tė veshur fanellėn kuqezi. “Kam luajtur disa ndeshje pėr kombėtaren shqiptare tė tė rinjve dhe u jam shumė mirėnjohės pėr interesin qė keni shfaqur pėr mua deri ditėn e sotme, por ju ftoj tė mos mė thėrrisni mė nė tė ardhmen, sepse dėshira ime ėshtė tė luaj me kombėtaren italiane tė futbollit”, ka thėnė Kabashi. Mė tej 19-vjeēari shton se ai ėshtė njė qytetar italian, i lindur e rritur nė Itali dhe se ndjehet mė shumė i lidhur me Italinė se sa mė Shqipėrinė. “Shpresoj tė mirėkuptoni zgjedhjen time. Nė tė ardhmen, pėrgjigje pozitive nga ana ime do tė marrė vetėm njė ftesė e federatės italiane tė futbollit”, tha ai. Letra, e shkruajtur nė anglisht, pėrveē Federatės Shqiptare tė Futbollit i ėshtė dėrguar edhe FIFA

http://grid.al/read/news/155731183/2156599/kabashi-i-thote-shqiperise-mos-me-therrisni-me

SystemA
20-10-2013, 16:11
Nuk e kuptoje pse gjithe ky debate kur jane ne pytje futbollistet Shqiptare nga Kosova nderkohe qe futbollistet me prejardhje nga Shqiperi jo vetem se e refuzojn Kombetaren e Shqiperis por mohojn edhe gjdo lidhje me Shqiperin dhe identitetin e tyre Kombetar.

Edhe pse jane kategori shum me te vogla se futbollistet nga Kosova keta ja thone shkoqure Shqiperis nuk e dojme Komebtaren e Shqiperis pasi ase nuk ndihemi Shqipetar si rasti i fundit me Elvis Kabashi,
http://grid.al/read/news/155731183/2156599/kabashi-i-thote-shqiperise-mos-me-therrisni-me


Sepse ata nga Memedheu nuk jane qires si puna jote!

SystemA
20-10-2013, 16:14
Perralla:
Leku merruni me historine.

Dardan.Ks
20-10-2013, 16:19
Gjithashtu me te zeshmit kunder futbollistve Kosovar jane pikerishte ata njerze te cilat i perkasin sojit te Piro Dhimes dhe te cilet gjate ketyre 24,vitev kane shike Kombe Fe e atdhe per 300 eur te grekit.

Nje gje esht per tu potencuar dhe lavderuar te te gjithe futbollistet Kosovar ne Bote asnjeri deri me sote nga keto super Yje nuk e ka mohuar gjakun dhe Kombesin apo prejardhjen Shqiptare perkundrazi keto super Yje nje gje te tille e kan shfaqe hapur sa her ju esht dhen rasti dhe kjo meriton rrespekt dhe kjo tregon vetedije te larte Komebtare qe kan futbollistet Kosovar.

Edhe nje gje duhet ta kemi parasyshe se asnje nga talentet Kosovar qe ka arrite nje nivel te larte ne ndonje fushe ne Bote deri sote nuk e ka mohuar Kombesin apo prejardhjen Shqiptare,

Ndersa te gjithe Shqiptaret e Shqiperis qe deri me sote kan arrite nje sukses sado te vogel ne Greqi e kan mohuar Komebsin dhe prejardhjen Shqiptare.

Pra kjo esht poenta dhe nga ketu duhet te zhvillohen te gjitha kritikat dhe debatet.

Dardan.Ks
20-10-2013, 16:21
Sepse ata nga Memedheu nuk jane qires si puna jote!

Ata jane grekis gjakprishus qirobus.

AAO
20-10-2013, 16:26
Nuk e kuptoje pse gjithe ky debate kur jane ne pytje futbollistet Shqiptare nga Kosova nderkohe qe futbollistet me prejardhje nga Shqiperi jo vetem se e refuzojn Kombetaren e Shqiperis por mohojn edhe gjdo lidhje me Shqiperin dhe identitetin e tyre Kombetar.

Edhe pse jane kategori shum me te vogla se futbollistet nga Kosova keta ja thone shkoqure Shqiperis nuk e dojme Komebtaren e Shqiperis pasi ase nuk ndihemi Shqipetar si rasti i fundit me Elvis Kabashi,
http://grid.al/read/news/155731183/2156599/kabashi-i-thote-shqiperise-mos-me-therrisni-me

Po clidhje ka? Eshte turp te besh dallime jo shqiptar i shqipnise ,jo shqiptar i kosoves ,ku ne fund te fundit po flasim per shqiptar , pa marre parasysh se kujt krahine i perkasin. Kabashi u tregu spurdhjak njeri shume i ulet dhe tani mbasi perfundoi ne serie c i huazuar nga Juventus ,kerkon te lepij aty ku beshtyu ,te grumbullohet me kombetaren U21. Nejse shume vone.

Kshu bucko ,leri ndarjet menjane edhe tregohu objektiv ,nisi fjalet me NE dhe jo JU ;)

Ragnar
20-10-2013, 16:38
Endri, nuk ka faj ky dardani, se edhe ketu disa po bejne dallime, per mu te gjithe jane shqiptare.

Dardan.Ks
20-10-2013, 16:39
Ju disa ketu qe uluroni si qurana para se ti akuzonia apo ofendoni futbollistet Kosovare qe luajne per Komebetaren Zvicrrane dueht ta dini historin e ketyere futbollistv.


1) Valon Behrami nuk esht ftuar nga Komebtarja e shqiperis ne fillet e tija si futbollist edhe pse babai i Valon Behramit ka ber kerkes te federat kriminale e Shqiperis per te luajtur per Shqiperin mirpo esht refuzuar madje edhe i jan kerkuar leke pasi ne ate kohe Valoni nuk ishte edhe aqe i popullarizuar ndekohe pasi Valoni ka kaluar te Komebtarja Zvicerrane dhe ka ber emer ather federata kriminale e shqiperis ka filluar ta kerkoje valonin por ather ka qen vone.

2) Histori e njejte esht perserite edhe me Granit Xhaken edhe ky esht kerkuar nga federata kriminale e Shqiperis vetem pasi ka kaluar ne komebtaren e Zvicrres dhe ka ber emer ne sportin Evropian edhe Babai i Xhakes me kohe ka kerkuar qe xhaka te luaje per Shqiperin por kjo i esht refuzuar duke i kerkuar edhe leke.

3) Histori e njete edhe me xherdan Shaqirin edh keti i esht kerkuar te luaje per kombetaren kriminale te shqiperis vetem pasi ka filluar te luaje per kombetaren Zvicrrane.


Kombetarja Kriminale dhe e Korruptuar e Shqiperis esht fajtore per te gjitha keto deshtime dhe per ti mbuluar deshtimet e saje tashe sajon gjithfare idotizma kunder super yjeve shqiptare te komebtares Zvcirrane.

Valoni, Shaqiri, Xhaka dhe Januzaj, Jane krenaria e Kombit Shqiptare dhe Kosoves.

Dardan.Ks
20-10-2013, 16:43
Po clidhje ka? Eshte turp te besh dallime jo shqiptar i shqipnise ,jo shqiptar i kosoves ,ku ne fund te fundit po flasim per shqiptar , pa marre parasysh se kujt krahine i perkasin. Kabashi u tregu spurdhjak njeri shume i ulet dhe tani mbasi perfundoi ne serie c i huazuar nga Juventus ,kerkon te lepij aty ku beshtyu ,te grumbullohet me kombetaren U21. Nejse shume vone.

Kshu bucko ,leri ndarjet menjane edhe tregohu objektiv ,nisi fjalet me NE dhe jo JU ;)

Une nuk po bej dallim per mua te gjithe jan Shqiptare por disa peshqi e peshkaqena ketu po bejn dallim duke i sulmuar thjesht pse keta quna jan nga Kosova.

BLEDI_SH
20-10-2013, 16:46
eshte hera e pare qe jam dakord me gjitha sa thote dardan.ks
-kemi dhe nje rast nje tjeter me mbiemrin xhaka,nuk e di nese eshte i vellai i xhakes,por ky do luaj sic flitet per ekipin shqiptar,dhe per kete e ka shtyer vete dhe vellai i madh xhaka...

Dardan.Ks
20-10-2013, 16:51
Nėse Kosova do tė kishte mundėsinė tė krijonte skuadrėn kombėtare,dhe tė njihej nė rang ndėrkombėtar,tė gjithė kėto lojtarė mendoj se do tė ktheheshin pėr tė luajtur me vendin e tyre.
Nėse marrim si hipotezė qė nuk do ta bėnin,ateher mund tė titullohen me fjalėn mė tė rėndė,tradhėtar kombi.
Diferenca ėshtė se nė kėtė mes hyn Shqipėria.
Jemi tė sigurtė ne qė kėta djema e duan Shqipėrinė ashtu si deklarojnė,pavarėsisht flamurėve dhe shqiponjave qė mbajnė nė trup?
Kombi,atdheu nuk diskutohet por duhet dhe pikė.
Problemi qėndron nė faktin se kėta djem nuk e shohin Shqipėrinė si vendin e tyre,sepse janė nga Kosova.
Dhe si ata ka miliona qė e mendojne nė kėtė mėnyrė.
Respekt pėr mendimin e tyre,fundja ēdonjeri ėshtė i lirė tė ndjeki rrugėn mė tė drejtė nė jetė.Dhe ndoshta nė mėnyrėn e tyre ata e duan Shqipėrinė,por nuk ka mė vlerė atdhedashuria nėse nuk kontribuon pėr vendin tonė.
Janė edhe me fat sepse ne kreun e federatės shqiptare ėshtė njė person si Duka,tepėr i dyshimtė e tepėr i pėrfolur.
Nė kėtė mėnyrė kanė njė motiv pėr tė thėnė jo.
Por federata ska pse ti ulet nė gjunjė askujt,sepse pėrfaqėson nje vend dhe nje ide kombi.
Kush don tė luajė pėr vendin e tij vjen edhe nė kėmbė.
Deklaratat e babait te Jonuzajt jan ofenduese,fjalėt kemi ne konsideratė edhe Shqipėrinė,jane helm dhe jo fjalė.
Padyshim Jonuzaj lojtar me persektive botėrore,qė shumė do bėnte pėr Shqipėrinė edhe si imazh.
Por nuk ka pse ti shtrihet dora askujt,preferoj vendin e fundit nė grup,preferoj te fitoj me Greqinė njė herė nė 20 vjet,dhe ti ruaj ato emocione.
Por tė paktėn me shqiptarė nė kombėtare.

Une jam kunder qe keta quna neser te kthehen dhe te luajn per kombetaren e Kosoves kjo do ishte nje poshtersi dhe tradhti por edhe nje idiotizem i pa pare ndekohe qe keta quna kan kaqe vite qe luajn per nje kombetare tjeter e cila ju hapi dyerte kur ju mbyllen te gjithe.

Komebtarja e Kosoves neser duhet te tregohet e zgjuar dhe te piketoje talentet Kosvare ne evrope para se ata te kalojn ne ndonje kobetare tjeter dhe te mos ndjek rrugen e Shqiperis qe ti kerkoje ather kur keta talente veqe kan kaluar ne nje kombetare tjeter.

Dardan.Ks
20-10-2013, 16:57
eshte hera e pare qe jam dakord me gjitha sa thote dardan.ks
-kemi dhe nje rast nje tjeter me mbiemrin xhaka,nuk e di nese eshte i vellai i xhakes,por ky do luaj sic flitet per ekipin shqiptar,dhe per kete e ka shtyer vete dhe vellai i madh xhaka...

Granit xhaka ka qen i flakte per te lujtur me kombetaren shqiptare kjo esht shum e vertet ket ta them me sigurin me te madhe pasi nipi ime luan per U17 dhe me heret ka pas kontakte me Xhaken dhe babain e tije por xhakes i jan kerkuar lek dhe esht refuzuar ne fillime ndersa i esht kerkuar te luaj per Shqiperin vetem pasi xhaka ka kaluar te kombetarja zvicrrane.

Kuptone njeher e mire se i ter problemi esht te federata e Shqiperis.

SystemA
20-10-2013, 17:33
Une nuk po bej dallim per mua te gjithe jan Shqiptare por disa peshqi e peshkaqena ketu po bejn dallim duke i sulmuar thjesht pse keta quna jan nga Kosova.
Peshkaqeni nuk akuzoi asnjeri,dhe aq me pak shqiptare.
Kokderr.
Per qelbsat arabolesh ke te drejte,si dhe pederastet orthodhoksis qiris!

drague
20-10-2013, 23:35
Peshkaqeni nuk akuzoi asnjeri,dhe aq me pak shqiptare.
Kokderr.
Per qelbsat arabolesh ke te drejte,si dhe pederastet orthodhoksis qiris!

QETSOHU PLAKO


ēuni im lu futboll(nuk eshte nai1 talent.)

e pyta sot : per cin do luje me kombtaren?

per Shqipnin me tha

peshkaqeni33
22-10-2013, 16:39
Une nuk po bej dallim per mua te gjithe jan Shqiptare por disa peshqi e peshkaqena ketu po bejn dallim duke i sulmuar thjesht pse keta quna jan nga Kosova.

Po..po..po... Cfare ngaterrestai qenke ti!!! Malukat me mendje femije.
Dordolec, ku e paskam zene emrin Kosove ne goj une? Ti lexon germat, apo shikon figurat.

Ehhh, c'na polli belaja me ket fare mileti.
Une per kundrazi, ngaqe i konsideroj shqiptare po i qortoj. Po ti ke te drejte, se ku ka kapur ndonjeher ajo antena jote ndonje vale ellektomagnetike.

thirsty
22-10-2013, 17:21
3) Histori e njete edhe me xherdan Shaqirin edh keti i esht kerkuar te luaje per kombetaren kriminale te shqiperis vetem pasi ka filluar te luaje per kombetaren Zvicrrane.


E dime shume mire sa Shqiptar eshte ky Shaleiqiri

thirsty
22-10-2013, 17:25
1. Eshte e drejte e tyre qe te vendosin se per ke do te luajne.
Mbyllet muhabeti me kete.


2. Ne nuk kemi te drejte t'i mesojme ata se a duhet te ndihen krenar per origjinen e tyre apo jo. Nese ata ndihen krenar, gje qe eshte e vertete, eshte per tu pergezuar sepse me shume se vetes na bejne nder neve, si shqiptar, qe momentalisht - per shkak te krimeve, kerkesave per azil etj - e kemi imazhin ne nivel te njejte me ate te disa popujve te disa vendeve Afrikane e Aziatike.

Me mire te promovohemi nga keta shqiptar te cilet jane sportiste dhe qytetar shembull ne vendet ku ata luajne, se nga shqiptar kriminel qe ne te gjitha vendet e Europes i kemi me shumice.

Sado qe i hidhur, ky eshte realiteti i imazhit tone ne Europe dhe me tej.

te tjerat mos fol se ja ke fut kot

thirsty
22-10-2013, 17:32
Padyshim Jonuzaj lojtar me persektive botėrore,qė shumė do bėnte pėr Shqipėrinė edhe si imazh.
Por nuk ka pse ti shtrihet dora askujt,preferoj vendin e fundit nė grup,.

Po pra, Shqiperia ka me shume nevoj per lojtare te tille sepse ska pare nje boteror/europian me sy.

Jam dakort

Gon!
22-10-2013, 19:34
QETSOHU PLAKO


ēuni im lu futboll(nuk eshte nai1 talent.)

e pyta sot : per cin do luje me kombtaren?

per Shqipnin me tha

E cili femi shqiptar nuk e thote kete o Drag?!! Kerkova ne youtube se mos po gjej nje incizim fushate te bere ne Gjilan nga Thaqi ne diten kur kishte te luante ndeshja Shqiperi-Zvicer dhe Thaqit i thane ca kalamaj ne rruge; "sot ka me lujt Shipnia.." Thaqi i pyeti; "Po a? Shume mire.. Me kon ka me lujt?" kalamajt iu pergjigjen; "Me Zvicren".. Thaqi i pyeti prap; "Me cilen jeni ju?" ata u pergjigjen; "Me Shipnijen", dhe Thaqi e permbylli biseden me ta duke u thene; "Shume mire, qashtu, edhe me Shipnijen edhe me PDK-ne, a po?" kalamajt; "Pooo" :D!! Desha t'a mar kete si shembull dhe te tregoj se ne ketu ne Kosove te gjithe jemi rritur duke enderruar per Shqiperine..

Rex
22-10-2013, 19:52
te tjerat mos fol se ja ke fut kot

Ik mer pleshti p1dhit. U bo bytha jote me m'thon ja ke fut kot!

Gon!
22-10-2013, 20:08
eshte hera e pare qe jam dakord me gjitha sa thote dardan.ks
-kemi dhe nje rast nje tjeter me mbiemrin xhaka,nuk e di nese eshte i vellai i xhakes,por ky do luaj sic flitet per ekipin shqiptar,dhe per kete e ka shtyer vete dhe vellai i madh xhaka...

Vellai i Xhakes eshte.. Keshtu flitet edhe ketej nga ne! Degjoj shume zera te thone se vllau i vogel i Xhakes ka vendosur tash me te luaj per kombetaren shqiptare.

thirsty
22-10-2013, 20:09
Ik mer pleshti p1dhit. U bo bytha jote me m'thon ja ke fut kot!

cfare ashut te sateme ke? kur ja fut kot, ja fut kot.

te gjtihe ja fusim kot me raste.

langaraq, mbaje gojen

Gon!
23-10-2013, 07:46
Eliot e morem vesh qe i urren shqipnin dhe shqiptaret me gjith shpirt. Ske nevoj me bo 100 citime

Derjans, mua nuk po me duket qe Eliot urren Shqiperine dhe shqiptaret e Shqiperise.. Ai po mundohet te arsyetoj lojtaret shqiptare me prejardhje nga Kosova, te cilet nuk zgjodhen kombetaren shqiptare dhe fajson udheheqesit e kombetares shqiptare.

shoku_tanku
23-10-2013, 07:47
leni mo justifikimet i thuj atij..sdun me ardh se nuk ju do qejfi..lene ate muhabet..ai qe e ndje veten patriot vjen direkt sic erdhi loriku

SERAFIM DILO
23-10-2013, 07:57
Derjans, mua nuk po me duket qe Eliot urren Shqiperine dhe shqiptaret e Shqiperise.. Ai po mundohet te arsyetoj lojtaret shqiptare me prejardhje nga Kosova, te cilet nuk zgjodhen kombetaren shqiptare dhe fajson udheheqesit e kombetares shqiptare.

Pak si i thjesht si justifikim;"nuk erdhen se kryetari i federates nuk eshte,o eshte ,njeri i mir.
Eshte budallik ti akuzosh per tradheti o si mercenar,se fundi,fundit eshte e drejta e tyre,qe duhet te respektohet,por edhe te fajsosh federaten me duket se eshte i njejti budallik.

Gon!
23-10-2013, 08:03
Pak si i thjesht si justifikim;"nuk erdhen se kryetari i federates nuk eshte,o eshte ,njeri i mir.
Eshte budallik ti akuzosh per tradheti o si mercenar,se fundi,fundit eshte e drejta e tyre,qe duhet te respektohet,por edhe te fajsosh federaten me duket se eshte i njejti budallik.

Mire mire, me falni! Federata shqiptare eshte super federate.. Duka eshte profesjonisti me i madh i te gjitha koherave.. ai meriton te qendroj ne krye te federates shqiptare deri ne vdekje, sepse eshte nje njeri me vlera te medha!.

SERAFIM DILO
23-10-2013, 08:06
Mire mire, me falni! Federata shqiptare eshte super federate.. Duka eshte profesjonisti me i madh i te gjitha koherave.. ai meriton te qendroj ne krye te federates shqiptare deri ne vdekje, sepse eshte nje njeri me vlera te medha!.

Po mir,e supozojm se po e heqim,do vi ky Januzaj te luaj ?

shoku_tanku
23-10-2013, 08:07
ore duka mund te jete qen bir qeni po kjo ska asnje lidhje me temen qe ne po diskutojme

Gon!
23-10-2013, 08:10
Po mir,e supozojm se po e heqim,do vi ky Januzaj te luaj ?

Per Januzaj nuk di cfare te them, por per mosardhjen e shqiptareve qe luajne per kombetaren e Zvicres tani, shkaktari kryesor ka qene pikerisht ky Duka.. Kete e dijme te gjithe.

shoku_tanku
23-10-2013, 08:14
Per Januzaj nuk di cfare te them, por per mosardhjen e shqiptareve qe luajne per kombetaren e Zvicres tani, shkaktari kryesor ka qene pikerisht ky Duka.. Kete e dijme te gjithe.

ik o gon mos ja fut kot..duka osht sebepi..le ta thone troc..kishim detyrime ndaj zvicres se ajo na rriti si njerez edhe si lojtare..eshte me e ndershme

Gon!
23-10-2013, 08:16
ik o gon mos ja fut kot..duka osht sebepi..le ta thone troc..kishim detyrime ndaj zvicres se ajo na rriti si njerez edhe si lojtare..eshte me e ndershme

Lexo postimete e Dardan.ks me larte, se vec une nuk po ia "fus kot"!! ;)

SERAFIM DILO
23-10-2013, 08:29
Per Januzaj nuk di cfare te them, por per mosardhjen e shqiptareve qe luajne per kombetaren e Zvicres tani, shkaktari kryesor ka qene pikerisht ky Duka.. Kete e dijme te gjithe.

Po pra,kur nuk e dim eshte t'ia fusim kot...edhe puna e Dukes a Duka si quhet.Edhe po mos ishte ky Duka do ishte prap po e njejta gje,do nxirnin ndonje justifikim tjeter.
(Edhe ka te drejte Lenci,keto me duken me teper si tangelliqe qe nuk durohen )

Gon!
23-10-2013, 09:59
Po pra,kur nuk e dim eshte t'ia fusim kot...edhe puna e Dukes a Duka si quhet.Edhe po mos ishte ky Duka do ishte prap po e njejta gje,do nxirnin ndonje justifikim tjeter.
(Edhe ka te drejte Lenci,keto me duken me teper si tangelliqe qe nuk durohen )

Serafim, te pakten Xhaka e ka deshmuar shume here qe e do kombetaren shqiptare me zemer.. Megjithate, ai tani luan per kombetaren zvicerane! Tash te mbetet edhe ty te besh analizen per te gjetur shkakun; cila eshte arsyeja qe Granit Xhaka nuk luan per kombetaren shqiptare?!

SERAFIM DILO
23-10-2013, 11:31
Serafim, te pakten Xhaka e ka deshmuar shume here qe e do kombetaren shqiptare me zemer.. Megjithate, ai tani luan per kombetaren zvicerane! Tash te mbetet edhe ty te besh analizen per te gjetur shkakun; cila eshte arsyeja qe Granit Xhaka nuk luan per kombetaren shqiptare?!

O Gon,ketu nuk eshte problemi me gjet arsyjen,se dihet,problemi eshte mos gjejn justifikime bosh...E ta them un..qe po te me jepej mundesia,ne kushtet e sotme ,do veproja si ata.

Vetem kur njerezit duan te bejne "kopilin" me patriotizmin nuk durohen,se asnje nuk ta kerkon.Duket sikur po sakrifikon per atdheun e nga halli shkojn e lujn futboll me Zvicren....Desha me i pa se do lushin me Gjeorgjin a Moldavin.

Gon!
23-10-2013, 12:22
O Gon,ketu nuk eshte problemi me gjet arsyjen,se dihet,problemi eshte mos gjejn justifikime bosh...E ta them un..qe po te me jepej mundesia,ne kushtet e sotme ,do veproja si ata.
Po jo more burr se nuk eshte justifikim ky! Ata vepruan si duhet.. Eshte fakt qe Xhaka ka dashur te luaj per kombetaren shqiptare, por ketij i kishin kerkuar lek!! Edhe me Behramin vepruan njesoj..

Vetem kur njerezit duan te bejne "kopilin" me patriotizmin nuk durohen,se asnje nuk ta kerkon.Duket sikur po sakrifikon per atdheun e nga halli shkojn e lujn futboll me Zvicren....Desha me i pa se do lushin me Gjeorgjin a Moldavin.

Sikur keta shqiptare te ishin bere talente fale punes se palodhshme te federates shqiptare dhe pas kesaj keta te shkonin e te luanin per kombetaren zvicerane, atehere eshte mese e drejte qe tifozet shqiptare te rrebelohen ndaj tyre.

thirsty
23-10-2013, 13:23
mbylleni temen
se sna e ndjen shume luan apo nuk luan ky

lenci
23-10-2013, 17:35
Po jo more burr se nuk eshte justifikim ky! Ata vepruan si duhet.. Eshte fakt qe Xhaka ka dashur te luaj per kombetaren shqiptare, por ketij i kishin kerkuar lek!! Edhe me Behramin vepruan njesoj..


Sikur keta shqiptare te ishin bere talente fale punes se palodhshme te federates shqiptare dhe pas kesaj keta te shkonin e te luanin per kombetaren zvicerane, atehere eshte mese e drejte qe tifozet shqiptare te rrebelohen ndaj tyre.

O Gono po ti sikur ke hapur njė temė qė shqiptarėt tė mos kenė dallime etj,qė tė mos quhen kosovar qe pse ėshtė diskriminim,sepse jemi isoj etj etj.
Si duhet me ti mar kto shkrime,si shqiptar i Kosovės apo si shqiptar i njė kombi?
Pastaj ka disa shkėrdhata qė shkruajnė duke shfrytėzuar krizat e identitetit kombėtar,mosmarrėveshjet dhe interesat e disa figurave legena.
Eshtė bilaterale,qė do tė thotė nga tė dyja anėt.
Nėse kryetari i federatės sė Kosovės do ishte drogaxhi dhe kurvar,ti mendon se kėta djema nuk do luanin me Kosovėn vetem pse kryetari ėsht shkėrdhatė?
I pari vjen kombi pastaj tė tjerat.

Gon!
23-10-2013, 19:14
O Gono po ti sikur ke hapur njė temė qė shqiptarėt tė mos kenė dallime etj,qė tė mos quhen kosovar qe pse ėshtė diskriminim,sepse jemi isoj etj etj.
Si duhet me ti mar kto shkrime,si shqiptar i Kosovės apo si shqiptar i njė kombi?
Lenci, eshte e vertete qe une e kam hapur nje teme pikerisht per kete pune, pra qe te mos behen ndasi si shqiptar dhe kosovar, sepse i gjithe populli i Kosoves (pervec disa publicisteve sahanlepires) ndjehen si shqiptar me kombesi dhe jo ndryshe!! Ndersa ne kete teme une kam folur thjeshte si nje shqiptar, e kam dhene nje mendim personal, i cili nuk eshte shume ndryshe nga mendimet e disa shqiptareve te tjere nga Kosova dhe Shqiperia. E cfare ka ketu diskutabile?! Apo ti je nje prej atyre qe vejne vazhdimisht ne dyshim identitetin e popullit te Kosoves!! Nuk duan t'i pranojne kurr si shqiptar!! Thuaje pra, shprehu haptas.. zere se Januzaj nuk pranoi te luaj per kombetaren shqiptare dhe clirohu.. cfare jam une per ty?! Jam nga Kosova mos harro.. Si cka me konsideron ti mua? Po Jonuz? Xhaka? Behrami? cfare identiteti kane keta sipas mendimit tend? Ja, te tregoj une se si me konsideron ti mua dhe gjithe pollin e Kosoves, edhe me fjalet e tua bile:

Nėse kryetari i federatės sė Kosovės do ishte drogaxhi dhe kurvar,ti mendon se kėta djema nuk do luanin me Kosovėn? vetem pse kryetari ėsht shkėrdhatė?
I pari vjen kombi pastaj tė tjerat.

E cfare do te thote kjo?! Po ti, cfare po ben per kombin shqiptar?! Lenci, jo rrall here ti thumbon aty ku s'duhet, prandaj kujdes!. Une besoj qe keta nuk do te kishin luajtur as per Kosoven.

Pastaj ka disa shkėrdhata qė shkruajnė duke shfrytėzuar krizat e identitetit kombėtar,mosmarrėveshjet dhe interesat e disa figurave legena.
Eshtė bilaterale,qė do tė thotė nga tė dyja anėt.

Po te kishin vepruar shqiptaret me kohe, me koke dhe te bashkuar, sot nuk do te kishim perjetuar te tilla ngjarje.. do te kishim qene ndryshe, te bashkuar, nje shtet i vetem dhe i fuqishem, me i fuqishmi ne ballkan e edhe me gjere, si ne ekonomi, si ne ushtri, si ne sport.. ne cdo lemi do te kishim qene shume me te perparuar se sa qe jemi sot. Por shqiptari e ka zakon; e perfshiu flaka shtepine e Kushes, aman o Zot, bej qe kjo flake mos te perfshije edhe shtepine time!!

lenci
23-10-2013, 19:42
Lenci, eshte e vertete qe une e kam hapur nje teme pikerisht per kete pune, pra qe te mos behen ndasi si shqiptar dhe kosovar, sepse i gjithe populli i Kosoves (pervec disa publicisteve sahanlepires) ndjehen si shqiptar me kombesi dhe jo ndryshe!! Ndersa ne kete teme une kam folur thjeshte si nje shqiptar, e kam dhene nje mendim personal, i cili nuk eshte shume ndryshe nga mendimet e disa shqiptareve te tjere nga Kosova dhe Shqiperia. E cfare ka ketu diskutabile?! Apo ti je nje prej atyre qe vejne vazhdimisht ne dyshim identitetin e popullit te Kosoves!! Nuk duan t'i pranojne kurr si shqiptar!! Thuaje pra, shprehu haptas.. zere se Januzaj nuk pranoi te luaj per kombetaren shqiptare dhe clirohu.. cfare jam une per ty?! Jam nga Kosova mos harro.. Si cka me konsideron ti mua? Po Jonuz? Xhaka? Behrami? cfare identiteti kane keta sipas mendimit tend? Ja, te tregoj une se si me konsideron ti mua dhe gjithe pollin e Kosoves, edhe me fjalet e tua bile:E cfare do te thote kjo?! Po ti, cfare po ben per kombin shqiptar?! Lenci, jo rrall here ti thumbon aty ku s'duhet, prandaj kujdes!. Une besoj qe keta nuk do te kishin luajtur as per Kosoven.


Po te kishin vepruar shqiptaret me kohe, me koke dhe te bashkuar, sot nuk do te kishim perjetuar te tilla ngjarje.. do te kishim qene ndryshe, te bashkuar, nje shtet i vetem dhe i fuqishem, me i fuqishmi ne ballkan e edhe me gjere, si ne ekonomi, si ne ushtri, si ne sport.. ne cdo lemi do te kishim qene shume me te perparuar se sa qe jemi sot. Por shqiptari e ka zakon; e perfshiu flaka shtepine e Kushes, aman o Zot, bej qe kjo flake mos te perfshije edhe shtepine time!!

Mos mer flakė si kashta sepse unė asnjėherė nuk kam gjykuar pėr keq shqiptarėt nga Kosova,ēka e kam thėnė ėshtė vetėm nga keqardhja.
Duke qenė se po shkruan nėn valėn e emocioneve,kur tė kthjellohesh flasim edhe pėr mua,se nuk po kuptoj nėse janė pyetje apo afermime.
Pėr mua shqiptar ėshtė ai qė e ndjen veten shqiptar,edhe sikur tė jetė nga Afrika,e jo mė nga Kosova,qė as nuk duhet tė pėrmendet e jo mė tė jetė objekt diskutimi.
Tani tema ishte pėr Januzaj,dhe babai i tij thote "Shqipėrinė e kemi nė konsideratė si vend ku mund tė luajė djali"
Ti si e arsyeton njė frazė tė tillė?
Behrami,Shaqiri,Xhaka nxirren pėrherė nė diskutim vetėm pėr tė nėnvizuar keq menaxhimin e federatės shqiptare.Ok e kuptuam kėtė,kalojmė mė tej e diskutojmė pėr temėn.
Unė nuk po gjykoj atė qė bėjnė apo nuk bėjnė,biles i kam uruar qė tė gjithė kėta djema,shqiptarė nga Kosova,tė kenė fat nė rrugėn qė kanė zgjedhur.
Por ri-theksoj qė vlerat e atdhedashurisė pėr mua kanė njė tjetėr kuptim.

derjansi
23-10-2013, 20:23
Derjans, mua nuk po me duket qe Eliot urren Shqiperine dhe shqiptaret e Shqiperise.. Ai po mundohet te arsyetoj lojtaret shqiptare me prejardhje nga Kosova, te cilet nuk zgjodhen kombetaren shqiptare dhe fajson udheheqesit e kombetares shqiptare.

gon po mvjen keq qe po ta them po un di me lexu vet ska nevoj per shpjegime

ne tre postimet e ati pash veq ju, keni me met, jeni, skeni, sdini etj etj etj

babes se granit xhakes duka i kerkoj ballafaqim vjet se ku i ka kerku pare si dhe i publikoj te gjitha kerkesat per granitin nga fshf e ai kishte lujt lojen e pritjes. mas ksaj e msheli gojn e nuk dul ma neper intervista.

ne kombtaren shqiptare sot shumica e lojtarve jan me prejardhje prej kosova si ka munsi a thu i kan pagu kto djem ka 30000 euro apo ktyne su ka kerku lek veq xhakes e te tjerve? po vllau i granitit si ka munsi erdh ne kombtare pa pagu lek? apo se e pa se nuk e mur zvicra.

kto do ishin 100 her te nerum e respektum po te thoshin drejt qe na intereso me lujt me zvicren sesa te bojn 100 lloj shpifjesh ne drejtim te fshf tu u munu me justifiku veten.

plus kto e bojn punen mut ma shum kur thon se po te ksihte kombtre kosova do te lujn per kosoven. pra kto e ndjejn veten kosovar e jo shqiptar. e ket e perforcoj edhe ma shum shaqiri kur dul tu festu me kryqin e zvicres e me flamur te kosoves. edhe mas kti veprimi prap u munu me rrejt kur tha se nuk me lejon UEFA me tre flamura, deklarat qe u pergenjeshru me ni her prej zyrtarve te uefes e than se ne skemi vu kufi se me sa flamura dalin njerzit ne fush.

nejse un u uroj suksese kado qe te shkojn veq rrenat si kam qef.

peshkaqeni33
23-10-2013, 20:51
gon po mvjen keq qe po ta them po un di me lexu vet ska nevoj per shpjegime

ne tre postimet e ati pash veq ju, keni me met, jeni, skeni, sdini etj etj etj

babes se granit xhakes duka i kerkoj ballafaqim vjet se ku i ka kerku pare si dhe i publikoj te gjitha kerkesat per granitin nga fshf e ai kishte lujt lojen e pritjes. mas ksaj e msheli gojn e nuk dul ma neper intervista.

ne kombtaren shqiptare sot shumica e lojtarve jan me prejardhje prej kosova si ka munsi a thu i kan pagu kto djem ka 30000 euro apo ktyne su ka kerku lek veq xhakes e te tjerve? po vllau i granitit si ka munsi erdh ne kombtare pa pagu lek? apo se e pa se nuk e mur zvicra.

kto do ishin 100 her te nerum e respektum po te thoshin drejt qe na intereso me lujt me zvicren sesa te bojn 100 lloj shpifjesh ne drejtim te fshf tu u munu me justifiku veten.

plus kto e bojn punen mut ma shum kur thon se po te ksihte kombtre kosova do te lujn per kosoven. pra kto e ndjejn veten kosovar e jo shqiptar. e ket e perforcoj edhe ma shum shaqiri kur dul tu festu me kryqin e zvicres e me flamur te kosoves. edhe mas kti veprimi prap u munu me rrejt kur tha se nuk me lejon UEFA me tre flamura, deklarat qe u pergenjeshru me ni her prej zyrtarve te uefes e than se ne skemi vu kufi se me sa flamura dalin njerzit ne fush.

nejse un u uroj suksese kado qe te shkojn veq rrenat si kam qef.


Vallai o miku im, qenke flori djale.
I ke te gjitha te sakta. Ke folur(shkruajtur) si Burrat.
Bravo!

peshkaqeni33
23-10-2013, 21:23
Drag, Berisha vertet ka qeverisur keq dhe na ka denuar, jo me vendnumero, por me mbrapakthehu. Ne, mos te kishim Berishen, do kishim ecur shume para. Ne kohen e Berishes Shqiperia eshte qeverisur nga normat me te ulta moralore, qe ky vend mund te jete qeverisur ndonjeher.

Ne Evrope po, por as ne Afrike nuk do gjesh nje krijese te kesaj natyre(per Berishen flasim).

Gon!
23-10-2013, 21:32
Mos mer flakė si kashta sepse unė asnjėherė nuk kam gjykuar pėr keq shqiptarėt nga Kosova,ēka e kam thėnė ėshtė vetėm nga keqardhja.
Duke qenė se po shkruan nėn valėn e emocioneve,kur tė kthjellohesh flasim edhe pėr mua,se nuk po kuptoj nėse janė pyetje apo afermime.
Pėr mua shqiptar ėshtė ai qė e ndjen veten shqiptar,edhe sikur tė jetė nga Afrika,e jo mė nga Kosova,qė as nuk duhet tė pėrmendet e jo mė tė jetė objekt diskutimi.

Ne momentin qe ti ve ne pikepyetje vendimin e Jonuzajt(perfshi edhe shqiptaret e Zvicres) dhe thua; nqs Kosova do ishte pranuar ne Fifa, keta "ka gjasa te medha" qe do te luanin per Kosoven.. Automatikisht ti keta i paraqet si joshqiptar, ose/dhe si jo kombdashes (Konsidero: kombi kosovar nuk ekziston!)

sepse unė asnjėherė nuk kam gjykuar pėr keq shqiptarėt nga Kosova,ēka e kam thėnė ėshtė vetėm nga keqardhja.

Per cfare keqardhje e ke fjalen?!

Tani tema ishte pėr Januzaj,dhe babai i tij thote "Shqipėrinė e kemi nė konsideratė si vend ku mund tė luajė djali"
Ti si e arsyeton njė frazė tė tillė?
Nuk dua te thellohem shume ne kete pike, se pastaj do me duhet te kthehem nje shekull mbrapa per t'ia gjetur vegezen ketij difekti.. Pas gjetjes se vegzes ti do te ndihesh i fyer dhe nuk do t'a pranosh asnjehere te verteten e hidhur!!

Krejt cka mund te them, eshte se ky njeri ka plotesisht te drejte.. Eshte shqiptar me kombesi, mirepo i harruar nje shekull te tere nga kombi i tij! Megjithate, ky prap ka konsiderate te madhe per kombin e tij dhe si pasoje eshte vene ne mes te 'dy zjarreve', sepse per shkak qe e ka lene ne harrese kombi i tij, ky njeri u desh te kerkoj ndihme, shpetim, strehe, ushqim ne nje shtet te larget, pra ne Belgjike. Ky shtet i dha ndihme, shpetim, strehe e ushqim dhe ne kete shtet ky njeri lindi e rriti edhe djalin e tij Adnanin.. Djali i tij doli nje futbollist i talentuar, mirepo Belgjika nuk i kushtoi vemendje aq shume ketij talenti.. Tani ky djal luan per Man united dhe dihen edhe presionet qe ka babai i tij nga trajneret anglez, joshjet me karriere, money etj. Besoj se Belgjiken nuk do t'a kete ne konsiderate, por eshte ne hamendje se ke te zgjedhe ne mes te Anglise dhe Shqiperise.. Te vendose t'i ndihmoje kombit te tij, e qe me kete vendim ndoshta do te rrezikoj me humbje te karrieres, apo te zgjedhe Angline per te arritur fame boterore, sepse djali enderron qe te behet lojtari me i mire ne bote!!

Behrami,Shaqiri,Xhaka nxirren pėrherė nė diskutim vetėm pėr tė nėnvizuar keq menaxhimin e federatės shqiptare.Ok e kuptuam kėtė,kalojmė mė tej e diskutojmė pėr temėn.
E kuptuar? Sikur t'a kishit kuptuar, ju nuk do t'i akuzonit akoma keta lojtare si tradhetare te kombit, e as nuk do te gjykonit vendimin e Januzajt, nqs ky vendos per te mos luajtur per kombetaren shqiptare me keto kushte qe eshte tani, por do te kishit mare hapat e menjehershem per riformatim te federates.

Unė nuk po gjykoj atė qė bėjnė apo nuk bėjnė,biles i kam uruar qė tė gjithė kėta djema,shqiptarė nga Kosova,tė kenė fat nė rrugėn qė kanė zgjedhur.
Nuk po gjykon? E cfare po ben, po paragjykon?!

Por ri-theksoj qė vlerat e atdhedashurisė pėr mua kanė njė tjetėr kuptim.

Edhe per mua ashtu eshte mendoj.. Keshtu si jam ne kete pozite sot, as une nuk ve asgje para kombit.. Mirepo une nuk e di se si eshte te jesh ne poziten e Januzajt, Xhakes, Behramit etj!.

Ne te gjithe kemi deshire qe Adnan Jonuzaj te vendos te luaj per kombetaren kuq e zi, ashtu sic kemi deshiruar edhe per shqiptaret e Zvicres, mirepo vendimet e e mara nga ta, sado te renda per ne, duhete te rrespektohen.. Dhe ne nuk ben t'i mallkojme tashi ata, t'i shajme, t'i perbuzim, sepse fundja keso raste ndodhin ne mbare globin.. Ka pasur polak qe kane luajtur per kombetaren e Gjermanise dhe kane shenuar gol kunder Polonise, mirepo tifozet polak jane ngritur te gjithe ne kembe dhe i kane duartrokitur.. Poashtu eshte edhe rasti i ngjashem i Mesud Ozilit turk.

Gon!
23-10-2013, 21:55
gon po mvjen keq qe po ta them po un di me lexu vet ska nevoj per shpjegime

ne tre postimet e ati pash veq ju, keni me met, jeni, skeni, sdini etj etj etj

babes se granit xhakes duka i kerkoj ballafaqim vjet se ku i ka kerku pare si dhe i publikoj te gjitha kerkesat per granitin nga fshf e ai kishte lujt lojen e pritjes. mas ksaj e msheli gojn e nuk dul ma neper intervista.

ne kombtaren shqiptare sot shumica e lojtarve jan me prejardhje prej kosova si ka munsi a thu i kan pagu kto djem ka 30000 euro apo ktyne su ka kerku lek veq xhakes e te tjerve? po vllau i granitit si ka munsi erdh ne kombtare pa pagu lek? apo se e pa se nuk e mur zvicra.

kto do ishin 100 her te nerum e respektum po te thoshin drejt qe na intereso me lujt me zvicren sesa te bojn 100 lloj shpifjesh ne drejtim te fshf tu u munu me justifiku veten.

plus kto e bojn punen mut ma shum kur thon se po te ksihte kombtre kosova do te lujn per kosoven. pra kto e ndjejn veten kosovar e jo shqiptar. e ket e perforcoj edhe ma shum shaqiri kur dul tu festu me kryqin e zvicres e me flamur te kosoves. edhe mas kti veprimi prap u munu me rrejt kur tha se nuk me lejon UEFA me tre flamura, deklarat qe u pergenjeshru me ni her prej zyrtarve te uefes e than se ne skemi vu kufi se me sa flamura dalin njerzit ne fush.

nejse un u uroj suksese kado qe te shkojn veq rrenat si kam qef.

Mire Derjans, me fal per nderhyrjen, nuk te thash qe spo dishe me lexu! Vec pashe qe ne shkrimin te cilin e kishe cituar dhe e fajsove anetarin per "urrejtje ndaj Shqiperise", aty nuk pashe une ndonje fjali me shprehje urrejtje ndaj Shqiperise. Thjesh verejta se anetari me ate shkrim fajsonte udheheqesit e federates.

Sa i perket babes se Granitit, ate qe e kam degjuar nga te gjithe, ate e thashe edhe une.. nuk e di qe Duka i ka kerkuar ballafaqim, ndoshta kam harruar, mirepo nuk po e themi vetem ne se Duka eshte i korruptar, kete e thone te gjithe edhe ne Shqiperi!!As une si kom rrenat n'qef, qysh thojn nje fjale; rren e kom ni, rren po ta kallxoj. Tash une spo di kurgjo!!

Shaqiri me kishte zhgenjyer shume edhe mua atehere kur ngriti flamurin e Kosoves dhe te Zvicres, po cka me bo tash, a te tranohmi a? Nuk po du me i ba t'mire as kta, ama nuk bon mi sha e mi torturu nepermes rrjeteve sociale qysh po jav bojne koheve te fundit shqiptart, se vec cka i largojne ma shume.

E per vllaun e Xhakes, nuk e di cila osht arsya qe ai ka vendos me lujt per Shqipnine. Tash a nuk e ka mare Zvicra, a vete ka dasht me ardh ni Zot e di.. Vec njo di me ta thone; Se na shiptart jemi; hyp se t'vrava, zhdryp se t'vrava!! Mos me pas ardh, i kishim thone; tradhtar, me ardh, i thomi; nuk t'deshten ata erdhe te na!!

derjansi
23-10-2013, 22:07
Me bohet qefi shum qe vllau granitit ka ardh cilado qoft arsyja. Krahasimi qe desha me ishte se pse per granitin duka ka kerku pare e per te vellaun jo.


Gon dhe ni pytje kam per ty e terhiqem prej ksaj teme. Per sotir ninin a kishte faj duka apo jo?

BLEDI_SH
23-10-2013, 22:14
Me bohet qefi shum qe vllau granitit ka ardh cilado qoft arsyja. Krahasimi qe desha me ishte se pse per granitin duka ka kerku pare e per te vellaun jo.


Gon dhe ni pytje kam per ty e terhiqem prej ksaj teme. Per sotir ninin a kishte faj duka apo jo?

derjan sotir nini dhe te tjeret si ai... eshte komplet qeshtje tjeter,e vecante do thoja,nuk krahasohet me keta te temes ketu,nuk mund te krahasosh as ninin e as dhimen etj..me xhaken,shaqirin etj,keta te fundit e thojne e pranojne te pakten se jane shqiptare..ndersa ata te paret e mohojne kret...

derjansi
23-10-2013, 22:25
Bled nuk ishte krahasim thjesht ni pytje

Ninoja zgjodhi lirisht greqin pa pyt per kerkan

Po ashtu edhe kto zgjodhen zvicren lirisht

Ne asnjonin rast duka su pjerdh hiq. Sikur duka te ishte njeriu ma i nershem ne bot prap ket zgjedhje do kishin bo.

Si puna e januzajt qe pret ta kerkoj ne skuader presidenti i republiks


Edhe pikerisht pse se mohojn qe jan shqiptar un kurr se perdor e as nuk jam dakort qe te perdorin termin tradhtar per kto djem.
Po qe jan rrenca jan

derjansi
23-10-2013, 22:34
Sotiriris Nanis,nje bir greku me nje nene kurve ka patur shtetin e tij te pranuar ne FIFA-Shqiperine.

Keta bijte e Kosoves nuk e kane Kosoven te pranuar ne FIFA.

Po te pranoej Kosova ne FIFA te gjithe do luanin per Kosoven,e sheh dallimin per pyetjen tende dhe krahasimin tend idiotesk?

Sotiris Nanis qiris eshte deklaruar grek,e keta shqiptaret e Kosoves deklarohen dhe e ndjejne veten shqiptar perjete.

Nejse per ty e shume tjere jane te njejte,aq keni logjike.


P.S. Moderator,pse i fhini postimet e mia ne kete teme,apo sju pelqejne kur dikush ua thote te verteten.


Te lumt

Pra kto jan kosovar e jo shqiptar? Per kosoven lujn per shqipnin jo?

BLEDI_SH
23-10-2013, 22:38
un ne kete teme i besoj shaqirit me shok dhe jo federates shkaterruese te futbollit tone,kur shaqiri me shoke akoma nuk kishin emrin qe kane sot as qe u joshen nga mafia e dukes,mirepo ata si njerez dhe karrierist do shikonin dhe jeten e tyre,pra,u riiten ,luajten,u bene me emer,dhe kur u bene me emer atehere i ra ne mend dukes me shoke te ''interresoheshin'',por atehere zogu kishte fluturuar...sepse nuk mund te prisnin nje jete te tere duken me shoke qe u kujtuan si servila dhe sio lypes vetem atehere kur ketyre i doli emri i famshem..keshtu nuk ben asnje federate serisoze,asnje federate nuk pret te behet lojttari i famshem dhe pastaj ta thrase,por ndhek lojtaret i mban prane qe te rinj dhe ne momentin e caktuar i ben thirjen e duhur..jo vetem kaq por keta te federates tane sic ka ndodhur ne shume raste donin dhe lek nga lojtaret,ky eshte turp,e kshu kombetraja ska me shku kurr perpara
po e perseris dhe nje here mos e ngatrro ninin me shoke ne kyt muhabet se asht kret ceshtje tjeter dhe kyt besoj se e din mire...;))

Eliot
23-10-2013, 22:39
Te lumt

Pra kto jan kosovar e jo shqiptar? Per kosoven lujn per shqipnin jo?

Po ,shume normale,sepse kjo federate shqiptare ju kerkon haraq.

Nje pyetje per ty?Te pengon nese luajne ne te ardhmen keta djem per Kosoven,pasi sipas mendimit tend keta sduhet te luajne per Kosoven sepse ti dhe shume tjere Kosoven e shihni si "toke te huaj" dhe joshqiptare.
Kosova eshte shtet nese se keni kuptuar ende,dhe mjaft luajtet rolin e "nenes se madhe",perderisa i harruat keta bij per 50 vite.
Tash jeni bere patriot e kombtare.pffff

derjansi
23-10-2013, 22:42
Ti besoj kujt te dush pun per ty

Krejt ti bojn mutin shqipnis sepse jo veq federata po dhe qeveria jan hajdut e maskarej. Bojkotim total.

derjansi
23-10-2013, 22:45
Po ,shume normale,sepse kjo federate shqiptare ju kerkon haraq.

Nje pyetje per ty?Te pengon nese luajne ne te ardhmen keta djem per Kosoven,pasi sipas mendimit tend keta sduhet te luajne per Kosoven sepse ti dhe shume tjere Kosoven e shihni si "toke te huaj" dhe joshqiptare.
Kosova eshte shtet nese se keni kuptuar ende,dhe mjaft luajtet rolin e "nenes se madhe",perderisa i harruat keta bij per 50 vite.
Tash jeni bere patriot e kombtare.pffff

Un kosoven e shof si tok shqiptare kurse ti sikur shifet e shef thjesht si ni shtet fqinj i shqipnis.

Un jam per ni kombtare.

Edhe ni her pe boj ket pytje si ka munsi qe nuk u asht kerku haraq shqiptarve te kosoves qe lujn aktualisht me shqipnin?

Eliot
23-10-2013, 22:54
Un kosoven e shof si tok shqiptare kurse ti sikur shifet e shef thjesht si ni shtet fqinj i shqipnis.

Un jam per ni kombtare.

Edhe ni her pe boj ket pytje si ka munsi qe nuk u asht kerku haraq shqiptarve te kosoves qe lujn aktualisht me shqipnin?

Cka nenkupton me kombetare ti?

Si e sheh kur luan Austria kunder Gjermanise?

Lojtaret kosovare qe luajne per Shqiperine per momentin jane lojtare te deshtuar,dhe ne perfundim te karrieres,plus nuk kane emer ne ekipet ku luajne.Te tjeret qe kane "refuzuar" te luajne per Shqiperine jane yje ne klubet ku luajne.E pse e kan refuzuar sipas mendimit tend?

Nuk mu pergjigje pyetjes sime.Pse ty dhe shume te tjereve ju pengon nese keta luajne per kombtaren e Kosoves?

SERAFIM DILO
23-10-2013, 22:55
un ne kete teme i besoj shaqirit me shok dhe jo federates shkaterruese te futbollit tone,kur shaqiri me shoke akoma nuk kishin emrin qe kane sot as qe u joshen nga mafia e dukes,mirepo ata si njerez dhe karrierist do shikonin dhe jeten e tyre,pra,u riiten ,luajten,u bene me emer,dhe kur u bene me emer atehere i ra ne mend dukes me shoke te ''interresoheshin'',por atehere zogu kishte fluturuar...sepse nuk mund te prisnin nje jete te tere duken me shoke qe u kujtuan si servila dhe sio lypes vetem atehere kur ketyre i doli emri i famshem..keshtu nuk ben asnje federate serisoze,asnje federate nuk pret te behet lojttari i famshem dhe pastaj ta thrase,por ndhek lojtaret i mban prane qe te rinj dhe ne momentin e caktuar i ben thirjen e duhur..jo vetem kaq por keta te federates tane sic ka ndodhur ne shume raste donin dhe lek nga lojtaret,ky eshte turp,e kshu kombetraja ska me shku kurr perpara
po e perseris dhe nje here mos e ngatrro ninin me shoke ne kyt muhabet se asht kret ceshtje tjeter dhe kyt besoj se e din mire...;))

Pse boni keto diskutime,nuk e kuptoj.....
Jo vetem ne federaten shqiptare,qe nuk ka lek,eksperienc,profesjonizem a ekspert,por edhe ne federatat e tjera futbollistet theriten kur behen te famshem o luajne me skuadra te mira.Eshte normale.

derjansi
23-10-2013, 23:00
Cka nenkupton me kombetare ti?

Si e sheh kur luan Austria kunder Gjermanise?

Lojtaret kosovare qe luajne per Shqiperine per momentin jane lojtare te deshtuar,dhe ne perfundim te karrieres,plus nuk kane emer ne ekipet ku luajne.Te tjeret qe kane "refuzuar" te luajne per Shqiperine jane yje ne klubet ku luajne.E pse e kan refuzuar sipas mendimit tend?

Nuk mu pergjigje pyetjes sime.Pse ty dhe shume te tjereve ju pengon nese keta luajne per kombtaren e Kosoves?

Me pengon sepse un du te kete veq ni kombtare pik. Ti partizani i kombit kosovar meno qka te dush se sem intereso fort

Kan refuzu sepse jan interesagji e vejn lekun para kombit kaq.
Titullar te hamomit sa minuta loj ka lujt shaqiri gjat turneut te champions league vjet. As dhjet minuta jo. Titullar tu grof vot ne stol

derjansi
23-10-2013, 23:02
Pse boni keto diskutime,nuk e kuptoj.....
Jo vetem ne federaten shqiptare,qe nuk ka lek,eksperienc,profesjonizem a ekspert,por edhe ne federatat e tjera futbollistet theriten kur behen te famshem o luajne me skuadra te mira.Eshte normale.

Po more se simas bledit federata duhet me njek krejt dhjetvjeqaret ku jan e ku sjan me shpres se bohen dikushi

Kur ni lojtar bohet i famshem e lun ne klube prestigjoze thirren ne kombtare. Kshtu funksiono ne krejt boten

Eliot
23-10-2013, 23:09
Me pengon sepse un du te kete veq ni kombtare pik. Ti partizani i kombit kosovar meno qka te dush se sem intereso fort

Kan refuzu sepse jan interesagji e vejn lekun para kombit kaq.
Titullar te hamomit sa minuta loj ka lujt shaqiri gjat turneut te champions league vjet. As dhjet minuta jo. Titullar tu grof vot ne stol

Rezervist qe kushton sa krejt kombtarja e Shqiperise komplet.Mos ti numroj tjeret,Behramin,Xhaken etj..

Eliot
23-10-2013, 23:12
Po more se simas bledit federata duhet me njek krejt dhjetvjeqaret ku jan e ku sjan me shpres se bohen dikushi

Kur ni lojtar bohet i famshem e lun ne klube prestigjoze thirren ne kombtare. Kshtu funksiono ne krejt boten

Ne cilen bote?

Ne boten tende dhe te Dukes apo?

Pse mbajti Zvicrra keta talentet kur ende si njihte askush?

Pse mbajti Mancesteri Januzajn kur skish degjuar njeri per te ?

derjansi
23-10-2013, 23:12
Hajt eliot po ta boj dhe un ni pytje

Po sikur kosova te pranohesh neser prej fifes e kta cubat nuk vijn me lujt as per kosoven (psh berhami ka deklaru qe se len zvicren edhe sikur kosova te formoj ekip) qka kishe menu per to?

derjansi
23-10-2013, 23:15
Ne cilen bote?

Ne boten tende dhe te Dukes apo?

Pse mbajti Zvicrra keta talentet kur ende si njihte askush?

Pse mbajti Mancesteri Januzajn kur skish degjuar njeri per te ?

Manchesteri asht klub. Klubet i rrisin talentat jo kombtaret. Shaqirin e rriti baseli jo zvicra

Edhe mesin e rriti barcelona qysh pes vjeq e jo argjentina

Klubi te pagun, kombtarja jo

Ti mund te jesh yll ne futboll po po nuk pate klub ku lun rregullisht kurr nuk lun ne asni kombtare.

SERAFIM DILO
23-10-2013, 23:18
Po more se simas bledit federata duhet me njek krejt dhjetvjeqaret ku jan e ku sjan me shpres se bohen dikushi

Kur ni lojtar bohet i famshem e lun ne klube prestigjoze thirren ne kombtare. Kshtu funksiono ne krejt boten

Ashtu eshte,si ndjek dot lojtaret qe degjon,e jo me ata qe nuk njifen.

Por nuk e disha derjans,qe Duka i paska kerku ballafaqim babait te "haraqit"( pa ē),e babai i haraqit paska derguar djalin e vogel te luaj me komtaren.

derjansi
23-10-2013, 23:20
Ashtu eshte,si ndjek dot lojtaret qe degjon,e jo me ata qe nuk njifen.

Por nuk e disha derjans,qe Duka i paska kerku ballafaqim babait te "haraqit"( pa ē),e babai i haraqit paska derguar djalin e vogel te luaj me komtaren.

Po kur je i paftyr do lepijsh aty ku beshtyn o burr

SERAFIM DILO
23-10-2013, 23:25
Po kur je i paftyr do lepijsh aty ku beshtyn o burr

Tamom.
Edhe do shtosha:Qe e perdorin pseudopatriotizmin me tall bythen me miletin...Edhe mileti i beso.

Eliot
23-10-2013, 23:30
Derjans mos u be dhi ne goje te ujkut,sepse te tjeret ketu ne kete teme jane ata qe qe kane urrejtje patoligjike,jo patologjike por edhe biologjike ndaj shqipetareve te Kosoves,dhe mos i mer mekatet e tyre.

Tekefundit Shqiperia ka me shume emigrante se Kosova.
Ku i kane bijte e tyre,me cka merren,si deklarohen per kombesi.

Perveq te keqijave.?

Edhe njehere,mos e luani rolin e "nenes se madhe"sepse sp[o jau rras kush edhe sjeni faktor per te mire por lerini te tjeret te perparojne.
E patet rastin qe prej vitit 1912,dhe nuk e bete,jo per faj te tjereve sepse nuk ishit te pushtuar nga askush,por e kishit mendjen e pushtuar,dhe ende vazhdoni ta keni,dhe mendoni se tere bota ju ka faj,e me se shumti shqiptaret e Kosoves qe as nuk i keni llogaritur kurr as si te gjakut as si vellezer,tash per interesa te koprraceve te dukes dhe perkrahesve te tij ketu ne forum i shpallni edhe tradhtar.
Kete nuke shihni ju si turp,mburreni si patriot,por e verteta eshte se jeni joprofesionalist dhe koprrace.Kur nuk gjeni fajtor per deshtimet e juaja,jeni ne gjendje ta fajesoni edhe rrotullimet e diellit per deshtimet dhe mosaftesite tuaja.

derjansi
23-10-2013, 23:34
Perparo eliot perparo veq mire te pafsha ishalla

Me kaq pe loj me ty

Shqipnis fajet per deshtimet ja kan vet shqiptaret askush tjeter. Spo te akuzo kush as ty as shqiptart e kosoves per deshtimet e shqipnis

SERAFIM DILO
23-10-2013, 23:37
Derjans mos u be dhi ne goje te ujkut,sepse te tjeret ketu ne kete teme jane ata qe qe kane urrejtje patoligjike,jo patologjike por edhe biologjike ndaj shqipetareve te Kosoves,dhe mos i mer mekatet e tyre.

Tekefundit Shqiperia ka me shume emigrante se Kosova.
Ku i kane bijte e tyre,me cka merren,si deklarohen per kombesi.

Perveq te keqijave.?

Edhe njehere,mos e luani rolin e "nenes se madhe"sepse sp[o jau rras kush edhe sjeni faktor per te mire por lerini te tjeret te perparojne.
E patet rastin qe prej vitit 1912,dhe nuk e bete,jo per faj te tjereve sepse nuk ishit te pushtuar nga askush,por e kishit mendjen e pushtuar,dhe ende vazhdoni ta keni,dhe mendoni se tere bota ju ka faj,e me se shumti shqiptaret e Kosoves qe as nuk i keni llogaritur kurr as si te gjakut as si vellezer,tash per interesa te koprraceve te dukes dhe perkrahesve te tij ketu ne forum i shpallni edhe tradhtar.
Kete nuke shihni ju si turp,mburreni si patriot,por e verteta eshte se jeni joprofesionalist dhe koprrace.Kur nuk gjeni fajtor per deshtimet e juaja,jeni ne gjendje ta fajesoni edhe rrotullimet e diellit per deshtimet dhe mosaftesite tuaja.

Po ngaterron shum gjona,pa dal te asnje perfundim.(po kacaviresh neper xhama)
Lojtaret kosovar,duhet a nuk duhet te luajne me kombetaren shqiptare ? Po ose jo.
(Lere historin,se nuk eshte ne favor tuj )

derjansi
23-10-2013, 23:41
Hiq mos e le,vazhdojme sa te duash,derisa moderatori bluecari mi fshin postimet.

Mos e ki dert, neser sdo e shohesh asnje postim timin ketu.

Jo skem qka vazhdojm ma. Jem krejt ne kahje tkunderta

Veq me tmira

Eliot
23-10-2013, 23:42
Po ngaterron shum gjona,pa dal te asnje perfundim.(po kacaviresh neper xhama)
Lojtaret kosovar,duhet a nuk duhet te luajne me kombetaren shqiptare ? Po ose jo.
(Lere historin,se nuk eshte ne favor tuj )

SHqiptareve kosovar duhet te afroheshin nga federata shqiptare,keta skane pasur nevoje per para sepse parate e mdhaja i kane marre nga klubet,mirepo tu kerkosh para nese do nje vend ne kombetare kjo nuk ndodh as ne Somali.

Sa per histori po ta kujtoj masakren e Tivarit,shfleto e lexo dokumente.

SERAFIM DILO
23-10-2013, 23:52
SHqiptareve kosovar duhet te afroheshin nga federata shqiptare,keta skane pasur nevoje per para sepse parate e mdhaja i kane marre nga klubet,mirepo tu kerkosh para nese do nje vend ne kombetare kjo nuk ndodh as ne Somali.

Sa per histori po ta kujtoj masakren e Tivarit,shfleto e lexo dokumente.

Prap nuk ju pergjigje pyetjes.Qe nuk ishe as per federaten e as per parat e lojtarve.Vlen edhe per lojtaret.Qe ta respektosh vendmin o zgjedhjen qe ben dikush,duhet te mos ket justifikime,kot.

Histiorin leje,se eshte e gjate,pak e ngaterruar,e shum e veshtir.

Eliot
24-10-2013, 00:00
Prap nuk ju pergjigje pyetjes.Qe nuk ishe as per federaten e as per parat e lojtarve.Vlen edhe per lojtaret.Qe ta respektosh vendmin o zgjedhjen qe ben dikush,duhet te mos ket justifikime,kot.

Histiorin leje,se eshte e gjate,pak e ngaterruar,e shum e veshtir.

Lojtaret qe mbajne ne dhomen e fjetjes flamurin me shkabe te zeze,mendja jote thote qe nuk deshen te luanin per Shqiperine?
Lojtaret qe si femije jane rritur dhe edukuar qe nene te vetme kane nenen Shqiperi,lojtaret qe u debuan nga trojet e veta vetem pse ishin shqiptare?
Si duket nuk i njeh mire rrethanat dhe realitetin,dhe keni qejf ti beni qejf vetes per qejf te qejfit tuaj?

Historia eshte shume e qarte,vetem, eshte e mbyllur ne sirtaret e shtetit shqiptar,per ty dhe shume te tjere qe mos ta kuptoni dhe te keni dyshime mbi te verteten.

Nuk ka histori te veshtire,e verteta eshte nje dhe ska alternative.Koha do e tregoje.

peshkaqeni33
24-10-2013, 00:15
Derjans mos u be dhi ne goje te ujkut,sepse te tjeret ketu ne kete teme jane ata qe qe kane urrejtje patoligjike,jo patologjike por edhe biologjike ndaj shqipetareve te Kosoves,dhe mos i mer mekatet e tyre.

Tekefundit Shqiperia ka me shume emigrante se Kosova.
Ku i kane bijte e tyre,me cka merren,si deklarohen per kombesi.

Perveq te keqijave.?

Edhe njehere,mos e luani rolin e "nenes se madhe"sepse sp[o jau rras kush edhe sjeni faktor per te mire por lerini te tjeret te perparojne.
E patet rastin qe prej vitit 1912,dhe nuk e bete,jo per faj te tjereve sepse nuk ishit te pushtuar nga askush,por e kishit mendjen e pushtuar,dhe ende vazhdoni ta keni,dhe mendoni se tere bota ju ka faj,e me se shumti shqiptaret e Kosoves qe as nuk i keni llogaritur kurr as si te gjakut as si vellezer,tash per interesa te koprraceve te dukes dhe perkrahesve te tij ketu ne forum i shpallni edhe tradhtar.
Kete nuke shihni ju si turp,mburreni si patriot,por e verteta eshte se jeni joprofesionalist dhe koprrace.Kur nuk gjeni fajtor per deshtimet e juaja,jeni ne gjendje ta fajesoni edhe rrotullimet e diellit per deshtimet dhe mosaftesite tuaja.


Or cun, shqiptar je ti apo...
Kupton ti cfare shkruhet ketu?!

Ketu njerzia po thone, se nuk ka turp me te madh, qe nje shqiptar, ti bej gol Shqiperise. Kaq gje e kupton ti?
Na beke avokatin e djallit! Nuk me vjen mire ta them por eshte turp akoma me i madh per ty dhe per ata qe e mendojne si ti, se duke i mbrojtur keta ju i beni golin e dyte shqiperise. Ti ndoshta nuk e kupton vijen e llogjikes qe mbron.

Asnjeri nuk po mbron ketu Shqipetaret. Ke lexuar gjekundi ketu te mbroj njeri shqiptaret dhe te shaj kosovaret. Kosova eshte nje krahin e Shqiperis nuk eshte komb tjeter qe na i ndan dhe na i krahason zotrote sikur jan dy kombe. Ateher c'na hidhesh nga dega ne dege jo kosovaret keshtu, jo shqiptaret ashtu. Ne ketu po denojme nje veprim dhe nje menyre te menduari qe eshte kunder kombetares tone. Pra po denojme dezertimin e shqiptareve nga kombi i tyre. Te duket e drejte ty qe shqiptaret ti bejne gol kombit e tyre. Nese po ateher nuk je shqiptar.

Dhe nese do ta dish mendimin tim thjesht dhe qarte, per mua te gjithe keta qe shiten tek te huajt jane debila e bij debilash qofshin shqiptar qofshin kosovare. Debila te shitur jane!

SERAFIM DILO
24-10-2013, 00:26
Lojtaret qe mbajne ne dhomen e fjetjes flamurin me shkabe te zeze,mendja jote thote qe nuk deshen te luanin per Shqiperine?
Lojtaret qe si femije jane rritur dhe edukuar qe nene te vetme kane nenen Shqiperi,lojtaret qe u debuan nga trojet e veta vetem pse ishin shqiptare?
Si duket nuk i njeh mire rrethanat dhe realitetin,dhe keni qejf ti beni qejf vetes per qejf te qejfit tuaj?

Historia eshte shume e qarte,vetem, eshte e mbyllur ne sirtaret e shtetit shqiptar,per ty dhe shume te tjere qe mos ta kuptoni dhe te keni dyshime mbi te verteten.

Nuk ka histori te veshtire,e verteta eshte nje dhe ska alternative.Koha do e tregoje.

Pse aty u duket patriotizmi tek mbajtja ne dhome e flamurit shqiptar ? (Ma ha mendja qe kur zgjohen ne mengjes kendojn edhe keng partizane.)
Po ta perseris edhe njeher:Ata kan zgjedhur,o kan mare nje vendim qe duhet te respektohet.Por kete vendim e kan mare ne interes te tyre,e dhjesht eshte interesi i karieres dhe i paras,qe edhe kjo duhet te respektohet.Por nuk mund ti respektosh kur fillojn nga pordhet,per arsyen se ne jemi pordhac vet.Nuk pranojm leksione mbi patriotizmin futja kot,se e kemi heq ne kurriz.

(Historia eshte kjo,kur ariti Ismail Qemali ne Durres,nuk kishte asnje njeri qe donte te ngrinte flamurin shqiptar...Te tjerat duhet ti kuptosh vet,se po ti lexosh eshte edhe me keq se kaq..)

thirsty
24-10-2013, 02:26
gon po mvjen keq qe po ta them po un di me lexu vet ska nevoj per shpjegime

ne tre postimet e ati pash veq ju, keni me met, jeni, skeni, sdini etj etj etj

babes se granit xhakes duka i kerkoj ballafaqim vjet se ku i ka kerku pare si dhe i publikoj te gjitha kerkesat per granitin nga fshf e ai kishte lujt lojen e pritjes. mas ksaj e msheli gojn e nuk dul ma neper intervista.

ne kombtaren shqiptare sot shumica e lojtarve jan me prejardhje prej kosova si ka munsi a thu i kan pagu kto djem ka 30000 euro apo ktyne su ka kerku lek veq xhakes e te tjerve? po vllau i granitit si ka munsi erdh ne kombtare pa pagu lek? apo se e pa se nuk e mur zvicra.

kto do ishin 100 her te nerum e respektum po te thoshin drejt qe na intereso me lujt me zvicren sesa te bojn 100 lloj shpifjesh ne drejtim te fshf tu u munu me justifiku veten.

plus kto e bojn punen mut ma shum kur thon se po te ksihte kombtre kosova do te lujn per kosoven. pra kto e ndjejn veten kosovar e jo shqiptar. e ket e perforcoj edhe ma shum shaqiri kur dul tu festu me kryqin e zvicres e me flamur te kosoves. edhe mas kti veprimi prap u munu me rrejt kur tha se nuk me lejon UEFA me tre flamura, deklarat qe u pergenjeshru me ni her prej zyrtarve te uefes e than se ne skemi vu kufi se me sa flamura dalin njerzit ne fush.

nejse un u uroj suksese kado qe te shkojn veq rrenat si kam qef.

Per ato qe sdi nuk mund te flas dot. Por per pjesen me te madhe jam dakort me ty.


Shume bukur

SystemA
24-10-2013, 19:43
Hahahahahh best post in here :p
He mer qimekuq se per gallata te cani ,,,aret juve!

Eliot
24-10-2013, 23:40
Ti ndoshta edhe mund te kesh permjer(bere shurren) ne mengjes, por duke u nisur nga ato qe ke shkruar ti me teper dukesh si i dhjer, se sa si i permjer.
O Eliot Dardani, nje si ti, para se te shkruaj fjalen shqiptarizem duhet te laje jo vetem mendjen me sapun, por gjithe sistemin nervor. Fjala shqiptarizem nuk duhet te bjere fare ne kontakt me qenien tende se e ndyne.

Dhe tani futu ne ndonje WC andej nga ke dal e atje ku te takon ta kesh vendin dhe na ler rehat te bisedojme me keta miqte tane. Nuk je ti per keto biseda.

Ke dicka per te thene ne lidhje me temen,perveq sharjeve dhe fyerjeve.
Jeni lloj i veqante per studime Frojdiane.Llojin tend i njoh me dhembe e dhemballe.
Kur ju mungojne argumentet devijoni subjektin tematik dhe filloni fyerjet dhe sharjet,gjuha qe perdorni per ta shitur veten si te menqur duke u shmangur nga tema nuk e fsheh shpirtligesine tuaj qe keni ne mendje e shpirt ndaj atyre qe ju kundervihen me argumente.
Tash keni gjetur edhe nje karte per ti justifikuar urrejtjet tuaja qe keni ne shpirt ndaj atyre qe jane te suksesshem-karten e patriotizmit.

Kur u bete patriot?

Prej se luan Xherdani ne Bajern?Prej se luan Behrami ne Napoli apo keni qene edhe me heret?

Hihihi

Prape po te them: dokrrat e patriotizmit virtual te monstrave tua dhe shokeve tuaj,une i pshurri me shurren e mengjesit.Gjeni justifikime tjera.

AAO
25-10-2013, 11:56
Sotiriris Nanis,nje bir greku me nje nene kurve ka patur shtetin e tij te pranuar ne FIFA-Shqiperine.

Keta bijte e Kosoves nuk e kane Kosoven te pranuar ne FIFA.

Po te pranoej Kosova ne FIFA te gjithe do luanin per Kosoven,e sheh dallimin per pyetjen tende dhe krahasimin tend idiotesk?

Sotiris Nanis qiris eshte deklaruar grek,e keta shqiptaret e Kosoves deklarohen dhe e ndjejne veten shqiptar perjete.


Smund te jesh SHQIPTAR perjete ,kur thua qe po te ishte Kosova ne Fifa te gjithe kta lojtar do kishin zgjedhur kosoven. Eshte e turpshme. Nje shqiptar i vertet as nuk ben dallime te ksij lloj sepse kosove Shqiperi jane NJE. Dhe nqf se ne te ardhmen ,berhami me shoke qe luajen per kombetare te ndryshme do zgjedhin kosoven atehere gabimi do jete i dyfishte dhe smund te kete kurre far lidhje me te qenurit Shqiptar.

Sa per ceshtjen Berhami qe e di shume mire si ceshtje ,ftesa e pare nga kombetarja jone i eshte bere kur ai luante me veronen ne serie B ,diku 2004-2005 ne mos gaboj ,ne te njejtin ekip luante dhe Bogdani dhe berhami megjithe nderhyrjet e Tares ,Bogdanit ,myrtajt qe ne ate kohe luanin ne itali nuk pranoi te luante per shqiperine ,ne mos gaboj edhe presidenti moisiu i asaj kohe u tregua i gatcem te pershpejtonte proceduren e dokumentave per pashaporte ,dhe Behrami u tregua i pabese sepse njehere na tha PO neper dhembe dhe me pas kur u perfshi dhe zvicra na tha JO dhe gjeten justifikimet e federates si alibi ,e bla bla bla. Edhe ne ndeshjen e fundit me shqiperine Berhami e tha troc ne interviste ,edhe sot po te me pyesni te njejten zgjedhje do kisha bere sepse zvicra me ka formuar ,rritur e derci verci.

Ore nje pyetje kam ,po pse vetem futbollistet shqiptare i ka rrit e e i ka formu evropa? Vellezrit Kovac te lind e te rrit ne berlin zgjodhen kroacine si kombetare ,kur gjermania sla gure pa leviz per ti marre. Kshu qe kjo puna e te rritmes e formimit e investimit ska lidhje fare ,seicili nqf se e ndjen duhet te luaj per vendit e gjakut te tij.

Sa per ninis e panajot kone me shoke federata ska pas asnje lloj mundesie per ti ofru dicka sepse ne menyre kategorike pergjigja ka qene e prere ,ne ndihemi grek dhe do luajme per greqine. Ai qe ndihej shqiptar Ergys Kace nuk u mendua 2 here por zgjodhi shqiperine. Shume e thjeshte. Tatuazhet ,flamurat neper mure e pordhe me rigon nuk na duhen. Por na duhen shqiptar qe mos bejne dallime shqiperi kosove por te kontribojne per vendin e tyre sic kane kontribuar ne kombetaren tone qe nga besnik e hasi ,Beqaj e gjithe me rradhe.

Gon!
25-10-2013, 12:18
Ne disa pika ke shume te drejte

BlueBaron
25-10-2013, 19:21
Ne disa pika ke shume te drejte


Ne disa pika ?!? Postimi i Endrit i vendos kycin debatit rreth shqipfoleseve te Zvicres.

Historia e Valon Behramit eshte e vjeter pothuajse 10 vjet. Valone jane edhe Shaqiri, Xhakat, etj. E kote te vazhdosh debatin per keto lloj vemjesh ...

Oxygen
25-10-2013, 19:57
ne nuk vijme nga marsi..kjo bote eshte e mbushur me kriminele..nese ata nuk vijne sepse shqiparia ka imazh te keq apo se duka eshte maskara keto per mua jane justifikime re kota...eshte me e ndershme te thuash se kam deshire te luaj me angline se sa te sillesh keshtu pasi fyen me mijera tifoze shqiptare qe te jane lutur te vish ne kombetare


Nuk jan justifikime te kota!
Nese e pe intervisten djali fliste shqip dhe pse ka lindur diku tjeter nderkoh ti ke me qindra emigrante shqiptar qe me flasin greqisht dhe italisht dhe kur jan ne shqiperi dhe ky eshte ofendim me i madh per atdheun jo sporti i topkembes!

Pavarsisht se si na pelqen ne por mos te jemi egoist. Po flasim per nje federate apo shtet qe per hir te vertetes te bejn per te vjelle dhe ne nje krah eshte gjynah ti maresh djersen zvicres apo nje shteti tjeter qe dhe pse ska futboll lokal ka investime ne ate sport.

E di qe Duka ka dal nje nga me te pasurit ne shqiperi? Po e di qe po i njejti Duka dikur ka shitur disqe muzike? Thua valle i lulezoj biznesi menjeher? Nese ky person arriti te bej te lulezoj biznesin e tij ateher pse nuk arrin dot te bej te lulezoj federata sepse qenka i afte?

Patriotizem? Per cfar patriotizmi flet kur vet personat qe kemi brenda ne federate e kan shkelur patriotizmin me kemb duke e kthyer nje nje makineri personale per gjenerimin e te ardhurave?
Te perdoret dhe ky per ate pune?
Ishalla vjen, dhe un dua ta shikoj te veshur kuqezi por mendoj se patriotizmi dhe zemra e shqiptarit ka shum vende per tu treguar ashtu si eshte kultura, gjuha, historia dhe keshtu me radhe.

P.s: Un ne teresi jam kundra qe lojtaret te luajn per nje shtet tjeter nese kan nje shtet si rastet e Gjermanise, Frances etj... por ama rrethanat jane te tilla dhe si te tilla duhet te vem dhe veten tone ne pozicionin e tyre!

Gon!
04-11-2013, 12:20
Pacolli me plan pėr Januzajn

http://www.telegrafi.com/fo/sport/pacolli-me-plan-p-euml-r-januzajn_hd.jpg

Njė prej njerėzve mė tė pasur shqiptarė, Behgjet Pacolli, po angazhohet qė ta sjellė nė kombėtaren shqiptare, supertalentin e Manchester United, Adnan Januzaj.
Nuk ėshtė vetėm FSHF-ja dhe Gianni de Biasi ata qė po mendojnė se si ta joshin Adnanin qė tė zgjedhė kombėtaren shqiptare. Ėshtė edhe zėvėndėskryeministri i Kosovės ai qė po angazhohet shumė pėr tė sjellė yllin e Manchester United.

Madje Pacolli thotė se ai ka planin nė letėr tė cilin edhe ia ka prezantuar kryeministrit aktual tė Shqipėrisė, Edi Ramės.

“Ditėt e fundit kam lexuar shumė nėpėr gazeta ndėrkombėtare pėr suksesin e madh tė njė shqiptari tė ri, me tė cilin duhet tė krenohemi tė gjithė ne. E pashė po ashtu edhe intervistėn e babait tė tij, i cili ka shprehur pakėnaqėsinė e trajtimit nga FSHF-ja”.

“Vėrtet u ēudita, sepse ėshtė njė rast qė nuk duhet humbur. Iu drejtova menjėherė kryeministrit tė Shqipėrisė, Edi Ramės, me anė tė njė letre rreth planit pėr marrjen e Adnanit nė kombėtare”, ka thėnė Pacolli nė emisionin Zonė e Lirė.

Nė planin e Pacollit qė iu dėrgua me shkrim Edi Ramės besohet se janė katėr pika qė shteti shqiptar duhet t’i ndėrmarrė pėr tė sjellė Adnanin.

1. Federatė mbarėkombėtare futbolli
2. Delegacion mbarėkomėtar tek familjarėt e Adnanit nė Angli pėr ta bindur.
3. Shtetėsi shqiptare pėr tė afėrmit e Januzajt
4. Dhuratė familjes njė hapėsirė toke nė jug pėr investim

Kryetari i AKR-sė ka treguar pėr pikėn e fundit tė propozimit tė tij se nuk ėshtė ofertė materiale, por ėshtė operacion pėr tė ngritur imazhin dhe pėr tė nxitur turizmin britanik dhe botėror nė Shqipėri.

Pacolli ėshtė i gatshėm qė ta bėjė tė realizueshėm kėtė operacion pėrmes fondacionit tė tij, i cili pėr synim e ka shndėrrimin e Januzajt nė ikonė tė kombit.

Vet FSHF-ja nuk e ka nisur ende aksionin pėr tė bindur Adnanin dhe pėrveē Shqipėrisė pėr tė interesim tė madh ka shprehur edhe Belgjika, vendi ku ėshtė rritur Adnani. /Telegrafi/

shoku_tanku
04-11-2013, 12:30
Keta njerezit e biznesit jane shume konkrete.

AAO
04-11-2013, 12:45
Po meqe Pacolli e dashka kaq shume Adnanin pse si ben vete nje dhurate te tipit cope toke ne jug te shqiperise? :D Me kte rast jo vetem qe do i shtonte reputacionin vetes tij ,por edhe partise se tij ne menyre qe ne zjedhjet e ardhshme te fitoje sa me shume votues. Edhe ky eshte Biznes apo jo Tanku :D

shoku_tanku
04-11-2013, 12:57
Po ai nuk do donte ti priste udhen zemergjeresise se qeverise shqiptare..

Oxygen
04-11-2013, 12:59
Kam un tok ne jug te shqiperise por esht shkemb i gjithi :D.
Dergojini haber Pacollit qe jap dhe un kontribut ndermjet "fondacionit" tim per ngritjen e imazhit :).


P.s: Nga ana e "biznesit" mua sme duket ide e keqe por kjo do vinte ne rast angazhimi te plot te gjetjes se investuesve britanik ne shqiperi, smund ti japesh nje cop toke Januzajt qe te mburret te Valencia dhe Nani dhe meqense Moyes do ta bej "Nr 10" Januzajn te Man.Utd te vi te ngej nje vile thjesht per hater...
Por ama mund te jete nje goxha hap... shembull Portugali-Ronaldo ku portugezet per momentin duket sikur kan imazhin e tyre (dhe pse keta nuk kane munges imazhesh).

ana_gend
04-11-2013, 14:13
une mendoj se Adnani do te humbte ketu, do te ndjehesha shume krenare nese ai luante atje ku eshte apo kudo tjeter me skuadrat me te mira dhe gjithmone do ti uroja fitore.

Gon!
04-11-2013, 14:19
une mendoj se Adnani do te humbte ketu, do te ndjehesha shume krenare nese ai luante atje ku eshte apo kudo tjeter me skuadrat me te mira dhe gjithmone do ti uroja fitore.

Nuk besoj se do humbiste gje nqs luan per kombetaren, vetem do na bente krenar neve, veten dhe familjen e tij. Sikur te largohej nga man. united dhe te vintee te luante per ndonje ekip ne Shqiperi apo Kosove, atehere do te humbiste me themel :))

ana_gend
04-11-2013, 14:20
Nuk besoj se do humb gje nqs luan per kombetaren, vetem do na beje krenar neve, veten dhe familjen e tij. Sikur te largohej nga man. united dhe te vintee te luante per ndonje ekip ne Shqiperi apo Kosove, atehere do te humbiste me themel :))

gon nuk e kam fjalen per perfitime materiale, por talenti i tij do te humbte.

Gon!
04-11-2013, 14:24
gon nuk e kam fjalen per perfitime materiale, por talenti i tij do te humbte.

As une nuk e kisha fjalen per perfitime materiale. Nuk e besoj se do te humbiste talentin.. Ai do vazhdoj prap te luaj per ekipin e man. united.

AAO
04-11-2013, 14:55
une mendoj se Adnani do te humbte ketu, do te ndjehesha shume krenare nese ai luante atje ku eshte apo kudo tjeter me skuadrat me te mira dhe gjithmone do ti uroja fitore.

Pse po te luante per shqiperine nuk do ndiheshe krenare? :D

Po cjane kto postime mi Ana , une krenar do ndihesha nqf se ai do luante per vendin e origjines se tij ,shqiperine e madhe. Por Skam asnje arsyje te ndihem krenar apo t.me behet mishi pupriza pupriza duke degjuar himnin belg apo anglez dhe duke pare adnanin me fanellen e ktyre kombetareve.

E kam provuar kete ndjesi me luan krasniqin kur boksonte ne vitet e tij me te arta ,mijera shqiptar ne salle duke i dhene kurajo Krasniqit dhe ne fund mbi shpatulla i vendosej flamuri gjerman ,dhe gjithcka sfumohej ,komentatoret qe i thurnin elozhe gjermanit krasniqi, dhe shqiptaret qe mbeteshin te zhgenjyer qe nuk e vuri qofte edhe njehere te vetme flamurin kuq e zi mbi shpatulla ,ose te dy te pakten sic e bejne shume sportiste te tjere qe mos u ngelte hatri dhe gjermanve :D.

E per cfare te jem krenar?

ana_gend
04-11-2013, 14:58
Pse po te luante per shqiperine nuk do ndiheshe krenare? :D

Po cjane kto postime mi Ana , une krenar do ndihesha nqf se ai do luante per vendin e origjines se tij ,shqiperine e madhe. Por Skam asnje arsyje te ndihem krenar apo t.me behet mishi pupriza pupriza duke degjuar himnin belg apo anglez dhe duke pare adnanin me fanellen e ktyre kombetareve.

E kam provuar kete ndjesi me luan krasniqin kur boksonte ne vitet e tij me te arta ,mijera shqiptar ne salle duke i dhene kurajo Krasniqit dhe ne fund mbi shpatulla i vendosej flamuri gjerman ,dhe gjithcka sfumohej ,komentatoret qe i thurnin elozhe gjermanit krasniqi, dhe shqiptaret qe mbeteshin te zhgenjyer qe nuk e vuri qofte edhe njehere te vetme flamurin kuq e zi mbi shpatulla ,ose te dy te pakten sic e bejne shume sportiste te tjere qe mos u ngelte hatri dhe gjermanve :D.

E per cfare te jem krenar?

krenar qe nje shqiptar eshte me i miri

AAO
04-11-2013, 15:03
krenar qe nje shqiptar eshte me i miri

Nuk mjafton :D

Per aq kohe sa nuk perfaqson kte ...``shqipe``

Gon!
04-11-2013, 16:31
Nuk mjafton :D

Per aq kohe sa nuk perfaqson kte ...``shqipe``

Luan Shqiptar :)

http://www.youtube.com/watch?v=HkrsXrtKlew

LUANI : Edhe gjermanėt e kanė ditur se gjatė tėrė karrierės sime nė ring kam luftuar pėr Kosovė dhe kombin tim

peshkaqeni33
04-11-2013, 16:36
Nuk mjafton :D

Per aq kohe sa nuk perfaqson kte ...``shqipe``

O Endrush, pse lodhesh kot?
Ne duhet te ndertojme manastiren se murgj ka sa te duash. Sa lojtar te mire ka e do dalin. Nuk ka ngelur Shqiperia per nje Jonuzaj. Ai nese deshiron ti bej nder emrit te tij si shqiptar, bujrum, le te urdheroj. Nuk do, udhe e mbar i qofte. Ne njeri me zor ne kombetare nuk marrim.

Gon!
04-11-2013, 16:38
Nuk mund te behesh Zot ne shtepine e huaj.. Te pakten, sa e kam verejtur une, neper meqe luani vazhdimisht ka pasur dorzat Kuq e Zi dhe ato protezat per te mbrojtur dhmbet Kuq e Zi :)

Gon!
04-11-2013, 16:48
O Endrush, pse lodhesh kot?
Ne duhet te ndertojme manastiren se murgj ka sa te duash. Sa lojtar te mire ka e do dalin. Nuk ka ngelur Shqiperia per nje Jonuzaj. Ai nese deshiron ti bej nder emrit te tij si shqiptar, bujrum, le te urdheroj. Nuk do, udhe e mbar i qofte. Ne njeri me zor ne kombetare nuk marrim.

Avash more djal, lere Endrin se deshiron te diskutoje rreth ketyre gjerave dhe ka deshire si une dhe disa te tjere qe Januzaj e shume talente te tjere shqiptare t'i kthehen rrenjeve te tyre.

Kam pare qe ti vazhdimisht i injoron talentet tane shqiptare nqs ata jane ne dileme dhe me duket sikur ben akoma me ate mendesine e diktatorit; O me mua o je armiku im!

drague
04-11-2013, 16:52
Nuk mund te behesh Zot ne shtepine e huaj.. Te pakten, sa e kam verejtur une, neper meqe luani vazhdimisht ka pasur dorzat Kuq e Zi dhe ato protezat per te mbrojtur dhmbet Kuq e Zi :)

allahile,; shkruj pak shqip qe te merremi vesh.

ky jonuzi shum interesant po me duket.i paska pjell lopa``sak``

AAO
04-11-2013, 16:58
Nuk mund te behesh Zot ne shtepine e huaj.. Te pakten, sa e kam verejtur une, neper meqe luani vazhdimisht ka pasur dorzat Kuq e Zi dhe ato protezat per te mbrojtur dhmbet Kuq e Zi :)

O Gon e kupton qe dorezat e dhembet kuq e zi nuk na interesojne. Ne na interesojne sportiste qe te kontribojne per vendin e tyre ,te na perfaqsojne ne arenen nderkombetare ,sepse sporti eshte promovuesi me i mire per nje vend te varfer si Shqiperia.

Ps. Po te lidh dicka me vllezrit Klitchko ku ne rinine e tyre perfaqsonin ngjyrat e Gjermanise ,por me vone zgjodhen Ukrainen ,dhe sot imazhi ktij vendi eshte rritur fale kontributit qe kane dhene vllezrit Klitchko. Per ukraiansit ata jane heronjte e vertete ,nje ikone me plot kuptimin e fjales ku cdo ukrainas krenohet.

Nderkohe ne gjithmone kerkojme te gjejme alibi kur vjen puna per te perfaqesuar ngjyrat e vendin tone. Jo sponsori , jo leku , jo karriera. Po pse mer ato eithiopianet e garave 10 mije metra kujto ti se skane pas ndonjehere oferta nga vende te ndryshme? Si ka mundesi qe garojne per nje vend pabuks si Ethiopia dhe ngrejne lart flamurin e vendit te tyre :D.

peshkaqeni33
04-11-2013, 17:11
Avash more djal, lere Endrin se deshiron te diskutoje rreth ketyre gjerave dhe ka deshire si une dhe disa te tjere qe Januzaj e shume talente te tjere shqiptare t'i kthehen rrenjeve te tyre.

Kam pare qe ti vazhdimisht i injoron talentet tane shqiptare nqs ata jane ne dileme dhe me duket sikur ben akoma me ate mendesine e diktatorit; O me mua o je armiku im!

Gon, ti dukesh djal i zgjuar dhe me vjen cudi qe akoma nuk e paske kuptuar qe ky lojtar nuk do vij kurre ne kombetaren tone. Dhe jo se nuk dua une, por se nuk do ai. Te them te drejten une ashtu si ty do me pelqente qe nje talent si ai te nderonte kombtaren tone. Por ai e ka treguar se eshte stof nga ai tjetri, nuk eshte i ketij stofi(atdhetar).

Une nga inati i them ca gjera o Gon. Dhe me vjen keq qe nje figur si ty nuk me kupton.

SystemA
04-11-2013, 17:51
Luan Shqiptar :)

http://www.youtube.com/watch?v=HkrsXrtKlew

LUANI : Edhe gjermanėt e kanė ditur se gjatė tėrė karrierės sime nė ring kam luftuar pėr Kosovė dhe kombin tim

Gon lere me mire....
Ai tha mbas kesaj:
http://www.youtube.com/watch?v=bIM43IzCYAk

Me kapi ne moment bosh,ose nje punch me hodhi ne toke....si lope!
E kam pare live me nje shqiptar dhe koleg te punes nga Peja, dhe u zume me llafe....
Komenton dhe sot luani ne tv gjerman.

Januzaj e di vete se per ke zgjedh,edhe n.q-se vendos per Belgjiken apo Angline.
Vezen me dy te kuqe nuk e ben dot.

Ragnar
07-11-2013, 16:26
Januzaj lojtari i muajit te United

http://www.indeksonline.net/foto.php?foto=/sport/janlojtarmuajutd.jpg&pozita=foto_lajm

Supertalenti shqiptar, Adnan Januzaj, ėshtė shpallur lojtari mė i mirė i Manchester United pėr muajin tetor. 18 vjeēari arriti qė tė grumbullojė 42 pėr qind tė votave tė tifozėve tė Manchester United pėr tė mposhtur konkurrencėn e Wayne Rooneyt (34%) dhe David De Gea (24%).
Ēmimi e kompleton muajin fantastik pėr Adnanin i cili shėnoi dy gola nė fitoren ndaj Sunderlandit dhe nėnshkroi edhe kontratėn e re me kampionin e Anglisė. “Unė jam shumė i kėnaqur qė e fitova kėtė ēmim, sidomos pasi ėshtė votuar nga fansat, tė cilėt mė kanė pėrkrahur shumė”, raporton telegrafi. “Ėshtė mirė qė tė shpėrblehesh pėr performncat e tua nė fushė dhe tė kuptosh se duhet tė punosh ende e tė pėrparosh si lojtar. Unė do tė tentoj t’i kontribuoj ekipit pa marrė parasysh vendin dhe kohėn”, ka deklaruar Januzaj.
Ēmimi fitohet nga votat e tifozėve tė Manchester United nė Twitter dhe nė tri versionet (gjuhėt) e web faqes zyrtare, ManUtd.com. Klubi nga Old Trafford me rastin e fitimit tė kėtij ēmimi do tė bėj njė donacion prej 500 funta pėr ndonjė organizatė bamirėse tė cilėn e zgjedh Adnani.

drague
07-11-2013, 16:31
Gon lere me mire....
Ai tha mbas kesaj:
http://www.youtube.com/watch?v=bIM43IzCYAk

Me kapi ne moment bosh,ose nje punch me hodhi ne toke....si lope!
E kam pare live me nje shqiptar dhe koleg te punes nga Peja, dhe u zume me llafe....
Komenton dhe sot luani ne tv gjerman.

Januzaj e di vete se per ke zgjedh,edhe n.q-se vendos per Belgjiken apo Angline.
Vezen me dy te kuqe nuk e ben dot.

jam kurioz me dit si do reagonin bashkėkatundaret e vet nqs.Kosova do ishte ne fifa.
nuk e dum. ka mundesi te luj per kinen?

drague
07-11-2013, 17:21
Zyrtare FSHF kontakton me Januzajn.Redi Jupi pasditen e sotme ka kontaktuar me babain e Januzajt.Pritet pergjigje pozitive.

albaniasoccer.com

Ragnar
07-11-2013, 17:22
Kuku, drague doni mu bo hore me Januzaj, nese e pranon vaj halli per juve qe kete ka e mbyt djalin :P

Rex
07-11-2013, 18:51
Zyrtare FSHF kontakton me Januzajn.Redi Jupi pasditen e sotme ka kontaktuar me babain e Januzajt.Pritet pergjigje pozitive.

albaniasoccer.com

Adnan thuaj JO Shqiperise!
.
.
.
.
.
..
.
..
.
.
..
.
.
.
.
...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
Shaka shaka -lepur-

:P

drague
07-11-2013, 19:05
nuk e dum-gezuar-

Rex
07-11-2013, 19:10
nuk e dum-gezuar-

Pash nderen qe e pranoni. Hajt se sevap ``2``

drague
07-11-2013, 19:14
Pash nderen qe e pranoni. Hajt se sevap ``2``

nuk vdes une po nuk e pashe Shqiprine ose Kosoven ne boteror,
se ma zune ne fyt birren

Rex
07-11-2013, 19:17
nuk vdes une po nuk e pashe Shqiprine ose Kosoven ne boteror,
se ma zune ne fyt birren

Fjala jote ne vesh te mulla Shefqetit inshalla tap_fare

AAO
07-11-2013, 19:51
nuk vdes une po nuk e pashe Shqiprine ose Kosoven ne boteror,
se ma zune ne fyt birren

Kosova po u pranu ne FIFA e sigurte qe nuk i merr me shume se nje 10 vjecar per te marre pjese ne boteror ose evropian. Ka lojtar me bo 3 kombetare :D. Po thuj hallit tone si do i bohet ,qe nxjerrim nga i Kace i her ne 10 vjet ,pjesa tjeter jane medioker ,skarco.

P.s ..Me na ik shqiptaret e Kosoves do lujm me Shehin ne porte , teli me osmanin ne qender te mbrojtjes ,agolli me hysaj nga krahet. Kace ,Bulku ,Vila ,Lila ne mesfushe ,dhe ne sulm sadiku me salihin :D. Bir nona vet do thoshte Ben Minga po t.ishte gjalle.

NosFeratu
07-11-2013, 19:54
Nuk ikin shqiptaret e Kosoves jo . Nuk kane ku te shkojne.

Ragnar
07-11-2013, 19:59
Endri, te lumte, te pakten ti u tregove fer, qe kosovaret luajn per Shqiperin, duhet me ja dit vleren, hallall.

SystemA
07-11-2013, 23:47
Endri, te lumte, te pakten ti u tregove fer, qe kosovaret luajn per Shqiperin, duhet me ja dit vleren, hallall.

Endri shkruan realitetin.Keta vrromat tona(futbollistet) nuk kane seder,pa i permenduar me emra.Me ke do vendosi Januzaj i perket vetem atij.

Ragnar
07-11-2013, 23:55
Endri shkruan realitetin.Keta vrromat tona(futbollistet) nuk kane seder,pa i permenduar me emra.Me ke do vendosi Januzaj i perket vetem atij.

Mendim real, pajtohem edhe une.

Prishtinasi
08-11-2013, 23:17
Nuk ikin shqiptaret e Kosoves jo . Nuk kane ku te shkojne.

Drejt ke fole.

Ragnar
21-12-2013, 22:56
Adnani nuk di te ndalet, cfar goli, shiqone edhe vet, me ket gol u ngrit ne kemb edhe Alex Ferguson, duke e duartrokitur, ja shiqone videon ne linkun me posht:

http://on.net.mk/sportal/fudbal/triumfi-na-junajted-i-siti

Xhebraili
19-01-2014, 02:44
Po ore po e dini sa vononi nje pasaporte per te ju bere edhe non stop presione pse ka aq Shqiptar te Kosoves ne Kombetare....
Nje djali si Jonuzaj kombetarja duhet ta respektoj se ai ka lind eshte rrit jashte vend edhe se di qka dmth dashur ndaj atedheut ndoshta...
Po kur duka sillet thuajse sja ka nevojen atehere secili revoltohet kemi rastin e Diego Costes Brazili kurre se ka grumbullu e ka injoru po tani ju lut tha e mbani mend sa me padurim kam prit nje ftese qofte edhe per miqesore kurre nuk me ftuat tani kaloni mire..

Shpresoj qe te luaje per shqiperin me Adnanit Kombetarja forcohet shume.

Eliot
21-01-2014, 20:18
http://i.minus.com/ijw9GL0josGIM.gif

Rex
21-01-2014, 23:58
http://i.minus.com/ijw9GL0josGIM.gif

E paska lon si cope te mutit shkaun.

Xhebraili
27-01-2014, 16:49
Edhe pse pėrfiton njė shumė tė majme ēdo javė nga Manchester United, 18 vjeēari Adnan Januzaj ėshtė treguar vėrtetė koprrac kur u takua me njė vajzė.

Studentja 25 vjeēare Melissa McKenzie kishte fatin tė takohej me Adnan Januzaj, megjithatė ky i fundit nuk u tregua gjentėllmen, teksa ishte shumė dorėshtrėnguar.

"Unė kurrė nuk kam takuar njė njeri aq dorėshtrėnguar si ai deri tani," u shpreh Melissa.

"Isha shumė e gėzuar qė po takohesha me tė. U njohėm pėrmes internetit dhe unė aq e gėzuar pėr takimin, shpenzova 30 funte pėr tė u rregulluar."

"Shpresoja qė ai tė vinte tė mė merrte me njė makinė luksoze, megjithatė u desh qė unė tė vozitja me makinen time Fiesta deri tek lokali ndėrsa pėr mė tepėr mė la tė paguaja edhe parkingun," u shpreh ajo.

Mediat angleze raportojnė se Januzaj e dėrgoi Melissan nė njė vend tė thjeshtė pėr drekė ndėrsa dreka i kushtoi atij vetėm 18 funta./VeqSport/

Sipas TheSun, kjo ėshtė Melissa McKenzie.


http://s18.postimg.org/j54f448gp/image.jpg

Xhebraili
27-01-2014, 16:50
Lajmi i Adnan Januzaj se u tregua shumė koprrac kur u takua me njė vajzė, ka bėrė bujė nė mediat britanike.

Aq shumė depėrtoi ky lajm (tė plotė kėtu) saqė ka bėrė qė tė ngjallin reagime edhe nga futbollistė tjerė.

Nga ky lajm nuk u nda fare i kėnaqur anėtari i Tottenham Andros Townsend, i cili kritikoi vajzėn si dhe mediat pėr artikuj tė llojit tė tillė.

"Kėto vajza mė ēmendin!! Si ka mundėsi kėso gjėra tė tregohen nė gazeta kėtė nuk mund ta kuptoj," shkroi Townsend nė Twitter.

Reagimi ka qenė i menjėhershėm edhe i restaurantit Nando, stafi i sė cilit si nė shaka i ka dhuruar Adnanit njė dhuratė prej 50 funtave, pėr takimin e dytė tė tij me zonjushėn McKenzie./VeqSport/

Ragnar
27-01-2014, 17:30
Ja oferta e PSG-sė pėr Adnan Januzajn

http://www.indeksonline.net/foto.php?foto=/sport/janzua44.jpg&pozita=foto_lajm

Dje ėshtė raportuar nė mediat angleze pėr tentimin e PSG-sė pėr tė bindur Manchester Unitedin pėr blerjen e Adnan Januzajt. Mediat franceze tashmė kanė disa detaje nga oferta e PSG-sė pėr talentin nga Istogu.
Skuadra franceze thuhet se i ka ofruar Manchester Unitedit shkėmbimin me mesfushorin francez, Blaise Matuidi. Nėse United do tė refuzonte kėtė ofertė pėr shkėmbim lojtarėsh, skuadra angleze poashtu ka patur ofertėn nė para e cila kapte vlerėn e 17 milion eurove.
Megjithatė oferta pėr blerjen e Januzajt thuhet se as qė ėshtė shikuar nga zyrtarėt e United sepse interesimi pėr largimin e Januzajt ėshtė gjėja e fundit qė kjo skuadėr do ta bėnte aktualisht. Oferta thuhet se ishte prezantuar me datė 7 janar.

AAO
31-01-2014, 09:15
http://www.panorama-sport.com/wp-content/uploads/2014/01/Januzaj-tek-Anglia.jpg

“The Sun”: Adnan Januzaj zgjedh kombėtaren e Anglisė…

Duket se prestigjiozja britanike “The Sun”, nė numrin e vet tė datės 31 janar 2014, i ka dhėnė pėrgjigje njė dileme qė ka ndezur mendjet dhe zemrat e tifozėrisė kuqezi, tė shqiptarėve anembanė botės. Adnan Januzaj jo vetėm qė nuk e ka fare nė “listė” kombėtaren e Shqipėrisė, pra tė kombit tė vet, as atė tė Kosovės, ku ka lindur babai dhe menaxheri i tij njėkohėsisht, sikurse pėrflitej. Nuk do tė ketė shanse as Belgjika, ku ka lindur dhe ėshtė evidentuar si futbollist nė akademinė e Anderlehtit, para se tė transferohej te Mancester Junajtid. Anglia duket se e ka bėrė tė vetin tashmė talentin 18-vjecar, jo vetėm si pjesė e “Premier League” me “Djajtė e Kuq”, por do t’i besojė e rezervojė edhe njė fanellė tė kombėtares sė drejtuar nga Hodgson. “The Sun” publikon nė numrin e sotėm njė ekskluzive, ku u referohet burimeve pranė lojtarit dhe trajnerit tė kombėtares angleze, duke zbuluar se Adnan Januzaj do tė bėhet pjesė e “Tre Luanėve”. Me foton e djaloshit 18-vjecar nė ballinėn e suplementit sportiv, qė mban veshur fanellėn e kombėtares angleze, kjo gazetė prestigjioze britanike i jep zgjidhjen “fjalėkryqit” qė ka mbajtur ngėrthyer disa shtete njėkohėsisht. Thėnė shkurt e shqip, refuzimi i babait tė Januzajt pėr tė kontaktuar me drejtuesit e FSHF-sė e ka njė bazė konkrete dhe kjo ka tė bėjė me pėrgjigjen pozitive qė ai i ka dhėnė kombėtares angleze. Kėsisoji, nėse i referohemi deklaratės sė “The Sun”, bien poshtė tė gjitha pėrpjekjet e shqiptarėve, duke pėrfshirė kėtu edhe angazhimin e Kryeministrit Edi Rama, apo tė zv.kryeministrit tė Kosovės, Behgjet Pacolli, pėr tė veshur kuqezi njė ndėr talentet mė tė spikatura pėr momentin nė botėn e futbollit. Para dėshirės sė madhe tė De Biazit pėr ta pasur nė skuadėr, para nismave tė shumta tė tifozėve shqiptarė edhe nė rrjetet sociale, para angazhimit shtetėror shqiptar, Adnan Januzaj ka zgjedhur jo kombin, por mundėsinė mė tė mirė pėr karrierėn e tij, Anglinė.
Mediat angleze Duke iu referuar tė njėjtit burim tė “The Sun, media tė tjera angleze shkruajnė gjithashtu se “Adnan Januzaj ėshtė i gatshėm pėr ta lidhur tė ardhmen e tij ndėrkombėtare me Anglinė. “Yllthi” i Mancester Junajtid, 18-vjec , u ka thėnė miqve tė tij se ėshtė i prirur pėr tė luajtur nėn urdhėrat e Roi Hodgson, me kombėtaren e “Tre Luanėve”. Megjithatė, mesfushori i lindur nė Belgjikė pranon se babai i tij, Abedini, do tė ketė fjalėn e fundit nė kėtė vendimmarrje,” – citon “Mirror”.
“Adnan ndihet si nė shtėpi nė Angli, tani, – i tha njė mik i 18-vjecarit “The Sun”. – Ai e do futbollin qė luhet kėtu, stadiumet dhe pasionin e tifozėve. Januzaj ėshtė i lumtur tė presė derisa mund tė luajė pėr Anglinė pa zgjedhur kombėtare tjetėr. E vetmja pengesė ėshtė babai i tij, sepse ai ka njė ndikim tė madh nė jetėn dhe karrierėn e Adnanit. Vendimi , nė fund tė fundit do tė merret nga babai i tij menaxher. “Background “-i Januzajt e bėn atė tė kėrkuar tė luajė pėr Belgjikėn, Shqipėri nė, Turqinė, Serbinė apo edhe Kosovėn, nė qoftė se kjo e fundit do tė njihet nga FIFA. Megjithatė, tani me sa duket ėshtė i gatshėm tė presė pėr t’u aktivizuar me Anglinė. Sipas rregullave tė FIFA-s, ai mund tė presė edhe dy vite e gjysmė, qė tė plotėsojė qėndimin 4-vjecar nė Angli, pėr tė pasur tė drejtė tė marrė shtetėsinė e kėtij vendi. Kujtojmė se Januzaj ėshtė transferuar te Mancester Junajtid qė kur ishte 16-vjec.”

panorama-sport.

drague
31-01-2014, 09:24
edhe?duhet te qajme tani

shqiptaret kane qene gjithmone mercenare dhe sherbetoret e te huajve.

mos ta filloj me emra

AAO
31-01-2014, 09:34
Xhebraili do qaj ,se ai ishte i sigurte qe januzaj do zgjidhte shqiperine :D.

Xhebraili
31-01-2014, 13:18
Xhebraili do qaj ,se ai ishte i sigurte qe januzaj do zgjidhte shqiperine :D.

Asgje nuk eshte e konfirmuar, per te luajtur per anglin duhet te prese 5 vite qe nuk besoj se do e beje ate...

Duhet te qaje kombetarja edhe Armando Duka qe humben njerin nder talentet me te madh ne europe fale injorances edhe padijenis se tyre,,,


Shpresojme qe te mos jete e vertet nese do te jete e vertet eshte e veshtire qe te shohesh nje super yll shqiptar te luaje per dikend tjeter...

Nejse nuk eshte edhe hera e pare qe federata e futbollit shqiptar qe mundet me kon gjitheqka vq profesionale jo lejon qe ti ikin talentet e vet...

P.S Nese adnanni zgjedh ne mes te qenit legjende per shqiptaret edhe lojtar i Bankes per anglezet atehere pergjegjesia e shte e tij..

AAO
31-01-2014, 15:06
Asgje nuk eshte e konfirmuar, per te luajtur per anglin duhet te prese 5 vite qe nuk besoj se do e beje ate...

Duhet te qaje kombetarja edhe Armando Duka qe humben njerin nder talentet me te madh ne europe fale injorances edhe padijenis se tyre,,,


Shpresojme qe te mos jete e vertet nese do te jete e vertet eshte e veshtire qe te shohesh nje super yll shqiptar te luaje per dikend tjeter...

Nejse nuk eshte edhe hera e pare qe federata e futbollit shqiptar qe mundet me kon gjitheqka vq profesionale jo lejon qe ti ikin talentet e vet...

P.S Nese adnanni zgjedh ne mes te qenit legjende per shqiptaret edhe lojtar i Bankes per anglezet atehere pergjegjesia e shte e tij..

Federata me Duken ne krye mund te kete te gjitha te zezat ,por per ADNAN JANUZAJ ,nuk ka asnje pergjegjsi. Nuk i eshte dhene mundesia as me fol ne tel ,e jo me te diskutohet per takime qe sbehej fjale! Lojen me dy porta e ka lujt qe ne fillim Abedini (babi januzajt) dhe sigurisht ne kto 2 porta nuk ka qene shqiperia ,por Anglia dhe Belgjika ,kjo eshte dhe arsyja kryesore qe abedini kapet mbas fjaleve boshe ,jo dua takim me profesionit ,jo me njerez serioz e derrci verrci p0rdhe me rigon nga mjesi ne darke!

Adnanit te luaje me angline i duhen dhe 2 vjet ,sepse 16 vjec eshte blere nga anderlehti ,19 eshte aktualisht ,kshu qe dhe 2 vjet ai behet English wanna be :D

PS. Nje lajm i mire eshte qe Keidi Bare 17 vjec ,lojtar i Apolonise dhe kombetares U17 ,ka firmosur nje kontrate me Atletiko Madrid. Nga specialistet shihet si nje Arda Turan i ardhshem ,teknik ,i shpejte dhe lojtar me vizion!

Xhebraili
31-01-2014, 17:42
Federata me Duken ne krye mund te kete te gjitha te zezat ,por per ADNAN JANUZAJ ,nuk ka asnje pergjegjsi. Nuk i eshte dhene mundesia as me fol ne tel ,e jo me te diskutohet per takime qe sbehej fjale! Lojen me dy porta e ka lujt qe ne fillim Abedini (babi januzajt) dhe sigurisht ne kto 2 porta nuk ka qene shqiperia ,por Anglia dhe Belgjika ,kjo eshte dhe arsyja kryesore qe abedini kapet mbas fjaleve boshe ,jo dua takim me profesionit ,jo me njerez serioz e derrci verrci p0rdhe me rigon nga mjesi ne darke!

Adnanit te luaje me angline i duhen dhe 2 vjet ,sepse 16 vjec eshte blere nga anderlehti ,19 eshte aktualisht ,kshu qe dhe 2 vjet ai behet English wanna be :D

PS. Nje lajm i mire eshte qe Keidi Bare 17 vjec ,lojtar i Apolonise dhe kombetares U17 ,ka firmosur nje kontrate me Atletiko Madrid. Nga specialistet shihet si nje Arda Turan i ardhshem ,teknik ,i shpejte dhe lojtar me vizion!


Abedini eshte klloshar kete e pranoj edhe une po lojtari ofrohet edhe interesohen skautet per ate vetem kur e shohin tu lujt ne Manchester.
Deri atehere askush nuk ju ka lajmeruar as qe i ka interesuar se egziston dikush qe luan futboll.

Sa i perket Keidi Bare shpresoj te jete aq kualitativ sa thua,u tha ashtu edhe per Ergys Kaqen po nuk doli...

Megjithese akoma shpresoj qe te jete lajm i pa vertete.

AAO
31-01-2014, 18:12
Abedini eshte klloshar kete e pranoj edhe une po lojtari ofrohet edhe interesohen skautet per ate vetem kur e shohin tu lujt ne Manchester.
Deri atehere askush nuk ju ka lajmeruar as qe i ka interesuar se egziston dikush qe luan futboll.

Sa i perket Keidi Bare shpresoj te jete aq kualitativ sa thua,u tha ashtu edhe per Ergys Kaqen po nuk doli...

Megjithese akoma shpresoj qe te jete lajm i pa vertete.

Sa vjec eshte Ergys Kace sipas teje qe thua nuk doli?
19 vjec pra ,dhe luan titullar me Paokun e selanikut ,ka shume vite perpara dhe jam i sigurte qe do permirsohet akoma me shume si lojtar. Stili i lojes qe ben i ngjason snajderit te gallatasarait ,por i mungon eksperienca!

Ps. Sa per Januzajn dukesh qe ske informacion. Tek anderlehti zv trajner eshte besnik hasi ,dhe qe kur januzaj ishte 13 vjec besniku ja ka sugjeru federates ,por pengese ka qene gjithmone babai i januzajt i cili deshironte qe djali te fokusohej 100% tek andlerlehti dhe mos mendonte fare per kombetaren e moshave. Po ta kesh vene re Adnani ka refuzu dhe ekipet e moshave te belgjikes! Pra edhe 1 here ,federata jone i ka 1000 te kqijat ,por ke Adnani eshte gjynah ti biem ne qafe kot.

Ps. edhe sikur federata te jete 100% fajtore ,ne fund te fundit ai qe do te luaj per kombin e tij nuk merret me justifikime boshe qe skane sens. Por i fut nje postim ne FB ,TWITTER apo dikur tjeter ,JAM GATI OSE DUA TE LUAJ PER KOMBETAREN ,dhe nuk pret qe federata dhe shqiptaret ti puthin kembet sic po bejme me Januzajn. Ky djale turp te kete vetem per ato mijera shqiptar qe moren ate nismen ADNAN THUAJ PO SHQIPERISE ,fmije ,gra ,pleq me shkrime e mbishkrime nga me te ndryshmet qe ky djale ti thote PO SHQIPERISE ,dhe kur vjen puna nje vrime ne uje. Kshu qe here tjeter kur te flasesh kujdes ,se ska vetem shqiperia Pirro Dhima ,por keni dhe ju o Vellezer :D

Ragnar
31-01-2014, 18:24
Nje gje e them me bindje te plote, qe ky nese luan per Anglin, asgje s'ka per te fituar e kam fjalen trofe, pra kurrrrrrrrrrrr kupen e botes nuk do ta fiton, do mbahet mend si nje lojtar i Anglis, kurse po te luan per Shqiperin apo Kosoven, do futet ne histori si nje prej lojtareve me te mire dhe nje atdhedashes qe i rrefuzoji shume ekipe per ta perqafuar kombetaren.

Ne kete rast nuk eshte faji tek kombetarja e Shqiperis, por faji eshte qe Adnani e ka nje baba primitiv, analfabet qe i ka bere do pare dhe tash te shkel ne fetyr.

Xhebraili
01-02-2014, 01:04
Nje gje e them me bindje te plote, qe ky nese luan per Anglin, asgje s'ka per te fituar e kam fjalen trofe, pra kurrrrrrrrrrrr kupen e botes nuk do ta fiton, do mbahet mend si nje lojtar i Anglis, kurse po te luan per Shqiperin apo Kosoven, do futet ne histori si nje prej lojtareve me te mire dhe nje atdhedashes qe i rrefuzoji shume ekipe per ta perqafuar kombetaren.

Ne kete rast nuk eshte faji tek kombetarja e Shqiperis, por faji eshte qe Adnani e ka nje baba primitiv, analfabet qe i ka bere do pare dhe tash te shkel ne fetyr.

Secilen dite me shume me bind je njohehs i mire i realitetit ,abedini eshte totalisht lope e pranoj kete po edhe federata ka ca injoranata qe nuk din te bejne as edhe nje perzgjethje,,,

Kam pare te procesi sportiv shpesh me shume diskutojne pse ka shume shqiptare te Kosoves ne Kombetare se sa si te arrijne te bejne diqka per kualifikim...

Abedini eshte sikur magjupi kur ka bo pare e ka vra baben e vet...

Adnani ka dy mundesi te jete legjende per shqiptaret apo te jete njefutbollist i kombetares angleze qe nese deshton gjithe fajin do ja lejne atij...

Xhebraili
01-02-2014, 01:06
Sa vjec eshte Ergys Kace sipas teje qe thua nuk doli?
19 vjec pra ,dhe luan titullar me Paokun e selanikut ,ka shume vite perpara dhe jam i sigurte qe do permirsohet akoma me shume si lojtar. Stili i lojes qe ben i ngjason snajderit te gallatasarait ,por i mungon eksperienca!

Ps. Sa per Januzajn dukesh qe ske informacion. Tek anderlehti zv trajner eshte besnik hasi ,dhe qe kur januzaj ishte 13 vjec besniku ja ka sugjeru federates ,por pengese ka qene gjithmone babai i januzajt i cili deshironte qe djali te fokusohej 100% tek andlerlehti dhe mos mendonte fare per kombetaren e moshave. Po ta kesh vene re Adnani ka refuzu dhe ekipet e moshave te belgjikes! Pra edhe 1 here ,federata jone i ka 1000 te kqijat ,por ke Adnani eshte gjynah ti biem ne qafe kot.

Ps. edhe sikur federata te jete 100% fajtore ,ne fund te fundit ai qe do te luaj per kombin e tij nuk merret me justifikime boshe qe skane sens. Por i fut nje postim ne FB ,TWITTER apo dikur tjeter ,JAM GATI OSE DUA TE LUAJ PER KOMBETAREN ,dhe nuk pret qe federata dhe shqiptaret ti puthin kembet sic po bejme me Januzajn. Ky djale turp te kete vetem per ato mijera shqiptar qe moren ate nismen ADNAN THUAJ PO SHQIPERISE ,fmije ,gra ,pleq me shkrime e mbishkrime nga me te ndryshmet qe ky djale ti thote PO SHQIPERISE ,dhe kur vjen puna nje vrime ne uje. Kshu qe here tjeter kur te flasesh kujdes ,se ska vetem shqiperia Pirro Dhima ,por keni dhe ju o Vellezer :D


Qfare eshte PAOKI per MAN UTD ,paoki eshte zero ne ndeshje me kombetaren shpirt luftarak egoist din ta ruaj topin po jo qe te krahasohet me Jonuzaj .

Endri ta pranoj kete po adnani ska faj ka faj babai i tij qe eshte nje budalla shkuar budallait ai merr 30 000 funte sot ne jave me sa kam informacion qeshtja nuk eshte te parat.

qeshtja eshte se ai tip mendon se eshte bere dikushi pasi i biri i tij eshte talent katundari i istogut lyp njerez profesionel aman...

Ragnar
01-02-2014, 01:58
Pikerisht Xhebro, ate une e thash, qe prindi i tije qe eshte nje primitiv ndikon ne zgjedhjen e tije, pastaj ka edhe njerz idiota qe nuk mendojn dhe shohin me larg se hunden e vet dhe i japin sugjerime qe te mos luan per kombetare.

Adnani eshte nje djal i ri, krenohem me to, por mund shume leht te ndikohet nga mendimet e te tjereve pasi qe eshte shume i ri ne mosh. Por prap se prap fjalen kryesore e ka babai i tij.

Nuk eshte hera e pare qe femija behet viktim e prinderve te vet.

Une jam fans i flaket i Real Madridit, por per mua vlen nje gol e kombetares tone shqiptare sa nje Lige e championev per Real Madridin.

Pra te luan per kombetare eshte diqka e madhe sa qe na nderon dhe na gezon neve shqiptareve pa mas.

drague
01-02-2014, 07:58
mire e ka Lumi.
me mire te vdesesh i famshem se i pasur"

Xhebraili
01-02-2014, 08:00
mire e ka Lumi.
me mire te vdesesh i famshem se i pasur"


Drague ky eshte i famshem tani..
Po thuaj me mire te vdesesh si legjende per popullin tend se te ngelesh i pasur edhe i shitur per dikend tjeter...


Ky eshte teper i ri fajet i ka ai diktatori prindi i tij se prej qe jam bo me dit diqka njeri me cinik e me idiot sme kan zene syte...

drague
01-02-2014, 08:11
Drague ky eshte i famshem tani..
Po thuaj me mire te vdesesh si legjende per popullin tend se te ngelesh i pasur edhe i shitur per dikend tjeter...


Ky eshte teper i ri fajet i ka ai diktatori prindi i tij se prej qe jam bo me dit diqka njeri me cinik e me idiot sme kan zene syte...

ai shume mire mund te luante per kombėtaren e Shqiprise ose te Kosovės dhe mil. i fiton ke MANU

largqoftė nje demtim i keq ne fushe.
na ishte nje jonuz qe ka lujt me manu.

Xhebraili
01-02-2014, 08:17
ai shume mire mund te luante per kombėtaren e Shqiprise ose te Kosovės dhe mil. i fiton ke MANU

largqoftė nje demtim i keq ne fushe.
na ishte nje jonuz qe ka lujt me manu.

Une sjam per kombetare te Kosoves edhe pse shpesh nxehna e bona nervoz kur me plasin keta lojtarte tone qe shperdorjne shansat...

Kombetarja e Kosoves ka me qene nje kombetare ku ka me pas serb,boshnjak goran etj...

Une njof veq nje kombetare ajo eshte kuq e zi ajo na perfaqeson krejt shqiptareve ,munden me ma leshu himnin e Kosoves nuk me ngjall emocion munden me mbulu fushen me ngjyren e kalter po kurrkush smuj i zevendson ndjenjat qe te ti jep flamuri kuq e zi....

Te thash drague ky eshte nder te urtit edhe babai i tij mendon se u be ku me dit qka qe ka nje djale super talent.

Njoh shume futbollista qe kan qen super lojtar e kurre skan tradhetu vendin e tyre mjafton te kujtojme Didier Drogba,pastaj fituesin e topit te arte Afrikanin e Milanos George Weah...


Prandaj arsyetimi qe e japin se i humb karriera e fore spin uje....Ne mes te legjendes se shqiptareve apo pasurise se anglezve duhet te zgjeth te paren ..

AAO
01-02-2014, 10:06
Adnani thote kam idhull Lorik Canen ndersa abedini si hap telefonin .lol

Prind gomar. Duhet ti cojme DVD te George Best ,Rayan Gigs ,Gareth Bale te kuptoje se cfare do te thote luash per kombin tend. Irlanda e veriut dhe wellsi krenohen me kto lojtar ,pak rendesi ka nese i ēuan apo jo ne boteror!

Xhebraili
01-02-2014, 12:34
Adnani thote kam idhull Lorik Canen ndersa abedini si hap telefonin .lol

Prind gomar. Duhet ti cojme DVD te George Best ,Rayan Gigs ,Gareth Bale te kuptoje se cfare do te thote luash per kombin tend. Irlanda e veriut dhe wellsi krenohen me kto lojtar ,pak rendesi ka nese i ēuan apo jo ne boteror!

Psikopat ,pleqte tone e kane nje fjale thone duhet meju rujt pasanikit te ri edhe ky tash ka bo pare ne shpinde te djalit emendon se bota sillet rredh tij ..


Gomarin e ofendon me krahasu me ate psikopat

Xhebraili
05-02-2014, 13:52
Mesfushori shqiptar i Manchester United, Adnan Januzaj sot, 5 shkurt, feston ditėlindjen e tij tė 19-tė, nė tė njėjtėn ditė kur Cristiano Ronaldo feston tė 29-tėn.

Januzaj tė martėn u shpall Lojtari i Muajit nga tifozėt e Manchester United, njė mirėnjohje tė cilėn e fiton pėr herė tė dytė kėtė sezon, pasi mė herėt e kishte fituar edhe pėr muajin tetor.

Januzaj fitoi 75 pėr qind tė votave nga tifozėt, qė ishte njė dhuratė e veēantė njė ditė para ditėlindjes sė tij tė 19-tė, tė cilėn e feston sot.

Shqiptari nga Istogu i Kosovės, filloi karrierėn si gjashtėvjeēar te Brussel nė Belgjikė, dhe si dhjetėvjeēar kaloi te Anderlecht, para se tė nėnshkruajė me United si 16-vjeēar.

Pas dy sezoneve me tė rinjtė, Januzaj kėtė sezon debutoi me ekipin e seniorėve dhe pėr vetėm njė gjysmė sezoni e ka shndėrruar veten nė shtyllėn e skuadrės sė trajnerit David Moyes.

Po sot ditėlindjen e feston edhe Futbollisti mė i Mirė nė Botė dhe ish-lojtar i Manchester United, Cristiano Ronaldo, i cili ėshtė dhjetė vjet mė i moshuar se Januzaj. /Telegrafi/

AAO
05-02-2014, 13:54
Happy birthday Adnanit ,edhe me mend ne koke sepse koha eshte e shkurter dhe shqiptaret meritojne nje pergjigje ,qofte edhe negative!

Xhebraili
05-02-2014, 14:02
O ska faj Adnani po lyp me qit masken ne kry e me hy me i thy brinjet stupc atij psikopatit qe i doket vetja ma i madh se Barak Obama,magjupi kur u bo mbret e ka vra baben e vet.

Shpresoj qe ai psikopati Abedin te marre qetesuses e te vleresoj nese jep pergjgije pozitive mire nese jo robt ku ti kete edhe pa adnanin kombetarja ka me egzistu ndoshta me te dobte ne mesfushe po dite te mira po vine.

Gon!
05-02-2014, 14:08
:((

Happy birthday Adnanit ,edhe me mend ne koke sepse koha eshte e shkurter dhe shqiptaret meritojne nje pergjigje ,qofte edhe negative!

Lere o Endri, hiqu tij, e babes tij, se kombetarja do funksionoj sh. mire edhe pa te.. Se ma theve zemren edhe ti tani -gjynaf-

Ragnar
11-02-2014, 16:36
"Adnani ėshtė shqiptar, mos tė luaj pėr Anglinė"

http://www.indeksonline.net/foto.php?foto=/sport/jananaaa.jpg&pozita=foto_lajm

Jimmy Greaves, njė nga sulmuesit legjendarė tė Anglisė, kampion bote nė vitin 1966, ėshtė i bindur se Adnan Januzaj nuk duhet tė lejohet tė veshė fanellėn e kombėtares sė "Tre luanėve".
Ish-legjenda e futbollit, qė nė karrierėn e tij numėron mė shumė se 400 gola tė shėnuar, ku 44 tė tillė janė realizuar nė 57 ndeshje me Kombėtaren, ėshtė kategorikisht kundėr ndryshimit tė nėnshtetėsisė, qė sipas tij po e shėmton futbollin.
"Mė quani prapanik, tė rrjedhur apo si tė doni ju, por unė kam menduar gjithmonė se sportistėt dhe gratė duhet tė pėrfaqėsojnė vetėm vendin e lindjes sė tyre", shkruan ai nė njė opinion tė publikuar nė gazetėn britanike "Sunday People".
"Nuk kam pasur asnjėherė probleme me ndonjė person qė dėshiron tė praktikojė sportin jashtė vendlindjes, unė vetė e bėra njė gjė tė tillė te Milani, por tė luash pėr njė vend sepse kushėriri yt i dytė e vizitoi njė ditė, apo sepse ke jetuar aty pėr dy vite, pėr mua ėshtė krejtėsisht e gabuar. E di qė njerėzit do tė mė kujtojnė argumentin e Mo Farah (i lindur nė Mozambik, 2 medalje ari nė Londėr 2012 duke pėrfaqėsuar Britaninė e Madhe) dhe pranoj qė ai ka ēdo tė drejtė tė vrapojė pėr Britaninė. Ai erdhi nė Angli kur ishte 8 vjeē dhe kaloi vitet e tij tė formimit kėtu. Ai e cilėson veten britanik. Por Kevin Pietersen (lojtar kriketi) lindi dhe u rrit nė Afrikėn e Jugut, dhe e vetmja arsye pse ai luan pėr Anglinė ishte ngaqė nuk kishte vend nė kombėtaren e tyre, ndėrsa nė tonėn po. E njėjta gjė ėshtė edhe me Adnan Januzajn. Ai ėshtė belg. Nė rregull… belg, kosovar dhe shqiptar. Por ajo qė unė di ėshtė se ai nuk ėshtė anglez dhe nuk duhet tė lejohet asnjėherė tė luajė pėr Anglinė. Kjo ėshtė absurde! Nėse kjo situatė lejohet tė vazhdojė, apo pėrkeqėsohet, sporti ndėrkombėtar ka marrė fund. George Best ishte aq krenar tė luante pėr Irlandėn e Veriut, sa nuk e shqetėsonte fakti qė do tė humbiste futbollin ndėrkombėtar, ashtu si Ryan Giggs qė ėshtė ekuivalenti i tij uellsian", ishte komenti i Greaves.

Ragnar
11-02-2014, 16:43
De Biasi: I kam dėrguar njė mijė mesazhe Januzajt

http://www.telegrafi.com/fo/sport/de-biasi-i-kam-d-euml-rguar-nj-euml-mij-euml-mesazhe-januzajt_hd.jpg

Nėse pėr Etirt Berishėn ka shumė optimizėm dhe biseda ėshtė mjaft pozitive, pėr Adnan Januzajn ndodh krejt e kundėrta dhe kjo ia ndryshon menjėherė humorin trajnerit t^ kombėtares shqiptare, Gianni De Biasit.

“I kam dėrguar njė mijė mesazhe dhe nuk mė ėshtė pėrgjigjur kurrė…”, ka qenė deklarata e prerė e tij, duke lėnė tė kuptohet se talenti kosovar i Manchester Unitedit ka pak shanse qė tė zgjedhė Shqipėrinė nė tė ardhmen.

Ndėrkaq, De Bisai e pėrkufizon si “tė egėr” qėndrimin e Berishės nė portė dhe, sipas tij, ai vetėm do tė pėrmirėsohet. “Tė luante titullar nė derbi ishte njė ngjarje e madhe pėr tė, dhe Berisha nuk zhgėnjeu. Qėndrimi dhe sjellja e tij nė kuadratin e portės janė tė egra, por kjo e pėrmirėson atė. Jam i bindur qė te Lazio do tė pėrmirėsohet shumė nė tė ardhmen”, ka thėnė De Biasi pėr tė pėrditshmen italiane “Corriere Dello Sport”. /Tribuna/Telegrafi/

Ragnar
28-02-2014, 23:40
Tifozat Kuq e Zi i bėjnė surprizė Januzajt

http://www.telegrafi.com/fo/sport/tifozat-kuq-e-zi-i-b-euml-jn-euml-surpriz-euml-januzajt_hd.jpg

Tifozat Kuq e Zi i kanė bėrė edhe njėherė thirrje supertalentit shqiptar, Adnan Januzajt, qė tė pranojė tė luajė pėr Kombėtaren e Shqipėrisė nė futboll.

Sot gjatė ditės nė faqen e tyre nė Facebook, Tifozat Kuq e Zi kanė njoftuar pėr dhuratėn qė i kanė dėrguar mesfushorit tė Manchester United. Nė fotografinė qė kanė postuar ata, shihet njė fanellė e Kombėtares sė Shqipėrisė sė bashku me njė letėr, tė cilat sipas tyre ia kanė dėrguar me postė nė shtėpi.

“Siē edhe e sheh, fanellėn e ke gati! Javėn e kaluar kur ti ke hapur postėn, mund tė ketė rėnė nė sy njė dhuratė mbase e pazakontė. Brenda saj ėshtė njė fanellė qė pėr ne e ka peshėn shumė tė madhe, bashkė me tė ėshtė edhe njė album me disa prej fotografive nga fushata “Adnan Januzaj thuaj PO Shqipėrisė”. Ke mundėsi tė shohėsh disa prej mijėra fotografive tė cilat ju bėjnė thirrje tė vishni atė fanellė. Mos e vishni pa i parė tė gjitha fotografitė dhe pa e lexuar letrėn qė tė kemi dėrguar. Por, kur ta veshėsh atė, mos e heq asnjėherė pasi shtatori ėshtė shumė afėr. Do tė na gėzoje shumė!”, shkruan nė postimin e Tifozave Kuq e Zi. /Telegrafi/

Xhebraili
01-03-2014, 01:10
Tifozat Kuq e Zi i bėjnė surprizė Januzajt

http://www.telegrafi.com/fo/sport/tifozat-kuq-e-zi-i-b-euml-jn-euml-surpriz-euml-januzajt_hd.jpg

Tifozat Kuq e Zi i kanė bėrė edhe njėherė thirrje supertalentit shqiptar, Adnan Januzajt, qė tė pranojė tė luajė pėr Kombėtaren e Shqipėrisė nė futboll.

Sot gjatė ditės nė faqen e tyre nė Facebook, Tifozat Kuq e Zi kanė njoftuar pėr dhuratėn qė i kanė dėrguar mesfushorit tė Manchester United. Nė fotografinė qė kanė postuar ata, shihet njė fanellė e Kombėtares sė Shqipėrisė sė bashku me njė letėr, tė cilat sipas tyre ia kanė dėrguar me postė nė shtėpi.

“Siē edhe e sheh, fanellėn e ke gati! Javėn e kaluar kur ti ke hapur postėn, mund tė ketė rėnė nė sy njė dhuratė mbase e pazakontė. Brenda saj ėshtė njė fanellė qė pėr ne e ka peshėn shumė tė madhe, bashkė me tė ėshtė edhe njė album me disa prej fotografive nga fushata “Adnan Januzaj thuaj PO Shqipėrisė”. Ke mundėsi tė shohėsh disa prej mijėra fotografive tė cilat ju bėjnė thirrje tė vishni atė fanellė. Mos e vishni pa i parė tė gjitha fotografitė dhe pa e lexuar letrėn qė tė kemi dėrguar. Por, kur ta veshėsh atė, mos e heq asnjėherė pasi shtatori ėshtė shumė afėr. Do tė na gėzoje shumė!”, shkruan nė postimin e Tifozave Kuq e Zi. /Telegrafi/


Adnann na duhesh ti rrafim serbet e porttugezt ke shansin te jesh heroi ma i madh i shqiptareve

Semiku
27-03-2014, 07:44
Zgjedhja e Adnan Januzajt - Turqija ose Kosova ?

Vazhdojne spekulimet se per cilen kombetare do luaj Adnan Januzaj
,futbollisti i talentuar nga Belgjika me origjine shqiptare.
http://img-cdn.ntvspor.net/C/I/476/terim600_QK7L4.jpg

Nje kohe te gjate me flitet per Adnanin se cileen kombatre do ta zgjedh.Tani me eshte e sigurte qe rrethi i tij i ngushte e ka refuzuar Shqiperine,nuk jane te shprehur qarte as per Belgjiken apo Angline....por tani,listen e kombetareve potenciale se ku do luante Januzaj,Babia i tij e ka permbledhur ne dy,Turqine dhe Kosoven !!

" Djalim im do luaj per Turqine ose per Kosoven ...",thekson prindi i tij Abedin Januzaj,ndersa e percjell NTV Sports.

Nuk dihet reagimi i A.Januzaj per kete deklarate te prindit.Por ajo qe eshte e sigurte, Turqija ka shfaqur interes serioz qe Adnanin ta bindin qe te vesh fanellen e Kombtares Turke !

" Federata jone,dhe Une personalisht,shpresojme qe Ai te luaj per Turqine.Babai i tij eshte Turk,ndersa Nena nga Kosova,nderkohe Ne jemi duke bere cmos qe te pranon oferten tone ",deklaron seleksionuesi i reprezenatcionit te Turqise,Fatih Terim.

Burimi : Ntvspor.net (http://www.ntvspor.net/haber/futbol/104566/januzaji-alabilmek-icin-ugrasiyoruz)

P.s: Abedini Turk !!! hahah ...Nuk e di pse nuk vendose te luaj per Sirine e Assadit ,pse Jo !

drague
27-03-2014, 08:13
Januzaj wurde in Belgien geboren, seine Eltern sind Kosovo-Albaner und seine Großeltern Türken. Mittlerweile lebt er in England. Durch seine starken Leistungen bei ManUtd hat der Youngster auf sich aufmerksam gemacht. Zahlreiche Verbände wollen sich seine Dienste sichern.

Die besten Chancen hat derzeit wohl das Heimatland seiner Eltern, der Kosovo. "Wir befinden uns in Gesprächen mit Adnans Familie. Einen Spieler mit solchem Talent in unseren Reihen zu haben hätte einen riesigen symbolischen Wert", wird Eroll Salihu, Generalsekretär des kosovarischen Fußballverbandes, vom "Mirror" zitiert.


tani eshte turk apo shqiptar ky?

AAO
27-03-2014, 08:57
Vellai i abedinit ka luftuar ndaj serbeve per kosoven dhe flamurin kuq e zi ,ndersa abedin magjypi zgjedh turqine. Ah nonen bre ,do thonin shqiptaret e kosoves :D

Prind injorant ,as nuk e pyet djalin fare se me ke ka deshire te luaje ,kur te gjithe e dime se idhulli i tij ne femijeri ka qene Cana.

Semiku
31-03-2014, 05:09
PSG, 48 milion pėr Januzajn

http://3.bp.blogspot.com/-4JIQDlg8dU4/UlV5NelFGSI/AAAAAAAADgs/iM-cxMzaCbE/s1600/Januzaj.jpg
Paris Saint-Germain po insiston ta transferoj Adnan Januzajn. Klubi parisien ėshtė i gatshėm tė shpenzoj 48 milion euro pėr talentin e Manchester Unitedit.

Paris Saint-Germain nuk e ka ndėrmend tė heq dorė nga Adnan Januzaj. Kampioni i Francės ėshtė i gatshėm t’i shpenzoj 48 milion euro pėr talentin e Manchester Unitedit, raporton Football Direct News.
Thuhet se pronari i PSG-sė, Nasser Al-Khelaifi do tė mundohet ta josh Januzajn, gjatė afatit kalimtar tė verės, duke e shfrytėzuar formėn e dobėt tė Manchester Unitedit.
Kurse, ekipi francez gjatė afatit kalimtar tė janarit kishte ofruar 15 milion funte pėr talentin kosovar. Por, kjo ofertė ishte refuzuar menjėherė nga ‘Djajtė e Kuqė’.
Por, PSG nuk ėshtė ekipi i vetėm qė ka shfaqur interesim pėr Januzajn. Talentin kosovar e pėlqejnė edhe Barcelona, Real Madrid, Juventus dhe Bayern Munich.
Januza, i cili kėtė sezon ka shkėlqyer nė Premierligė, vitin e kaluar e kishte vazhduar kontratėn me Manchster Unitedin deri nė vitin 2018.

Januzaj eshte transferuar nė Old Trafford nė vitin 2011 nga Anderlecht. Kurse, nė ekipin e parė tė Unitedit ka debutuar vitin e kaluar, derisa deri mė tani ka zhvilluar 22 ndeshje dhe ka realizuar tre gola.

Burimi: footballdirectnews (http://www.footballdirectnews.com/)... gazetaexpress (http://www.gazetaexpress.com/sport/psg-48-milion-per-januzajn-5594/)

Semiku
02-04-2014, 01:17
Sipas gazetes me renome "La Gazetta dello Sport ",Adnan Januzaj shpallet futbollisti me me prespektiv ne Bote !

Gazeta italiane ka bere seleksionimin e 60 futbollisteve nen moshen 20-vjecare ,qe jane arrdhmerija e futbollit boteror dhe kandidat potencial qe te nesermen te behen Yje...
I pari ne liste eshte Adnan Januzaj (19 vjec),Manchester Utd (Kosove-Belgjike).

2. Lukas Piazon (20 vjec), Fc Witesse (Brazilian)
3. Marquinhos (20 vjec),Psg (Brazilian)
4. Gerard Deulofeu (20), Everton (Spanjoll)
5. Raheem Sterling (20), Liverpool (Anglez)
6. Zakaria Bakkali (18) ,PSV ajndhoven,(Belgjik)
7. Leon Goretzka (19),Schalke (Gjerman)
8. Luke Shaw (19),Southempton (Anglez)
9. Domenico Berardi (18),Sassuolo -Juventus (Itali)
10. Lucas Campos (18),Monako (Francez)
.
.
.

Sipas "la gazzetta dello sport " ,11 ideale e talenteve me te medhenj ne Bote sipas rradhitjes ne sistemin 4-2-3-1, do te ishte:
Scuffet (Udinese) ... Shaw,Laporte (At.Bilbao),Marquinhos,Zouma (St.etien) ... Goretzka ,Rabiot (Psg) ... Januzaj,Piazon,Deloufeu ... Mitrovic (Anderleht).

http://files.elnashra.com/elnashrasports/middle_pictures/1369584274_januzaj.jpg.

Burimi:gazzetta.it - 60 futbollistet me me prespektiv ne Bote,nen 20-vjec. (http://www.gazzetta.it/Calcio/24-03-2014/titolo-80301204619.shtml)

AAO
02-04-2014, 08:48
48 milion euro nuk isha mendu 2 here per ta shit. Ronaldo me Messin ne moshen e ktij benin diferencen ,ndersa Januzaj JO. Eshte fryre me teper se cduhet nga mediat.

Golden_Boy
02-04-2014, 12:12
ai eshte komplet v.k

Oxygen
02-04-2014, 12:30
Sipas gazetes me renome "La Gazetta dello Sport ",Adnan Januzaj shpallet futbollisti me me prespektiv ne Bote !

Gazeta italiane ka bere seleksionimin e 60 futbollisteve nen moshen 20-vjecare ,qe jane arrdhmerija e futbollit boteror dhe kandidat potencial qe te nesermen te behen Yje...
I pari ne liste eshte Adnan Januzaj (19 vjec),Manchester Utd (Kosove-Belgjike).

2. Lukas Piazon (20 vjec), Fc Witesse (Brazilian)
3. Marquinhos (20 vjec),Psg (Brazilian)
4. Gerard Deulofeu (20), Everton (Spanjoll)
5. Raheem Sterling (20), Liverpool (Anglez)
6. Zakaria Bakkali (18) ,PSV ajndhoven,(Belgjik)
7. Leon Goretzka (19),Schalke (Gjerman)
8. Luke Shaw (19),Southempton (Anglez)
9. Domenico Berardi (18),Sassuolo -Juventus (Itali)
10. Lucas Campos (18),Monako (Francez)
.
.
.

Sipas "la gazzetta dello sport " ,11 ideale e talenteve me te medhenj ne Bote sipas rradhitjes ne sistemin 4-2-3-1, do te ishte:
Scuffet (Udinese) ... Shaw,Laporte (At.Bilbao),Marquinhos,Zouma (St.etien) ... Goretzka ,Rabiot (Psg) ... Januzaj,Piazon,Deloufeu ... Mitrovic (Anderleht).

http://files.elnashra.com/elnashrasports/middle_pictures/1369584274_januzaj.jpg.

Burimi:gazzetta.it - 60 futbollistet me me prespektiv ne Bote,nen 20-vjec. (http://www.gazzetta.it/Calcio/24-03-2014/titolo-80301204619.shtml)

Ocampos eshte Argjentinas... vetem nqs i kane dhen pashaporten e FR.

Piazon eshte pronesi e Chelsea

Semiku
02-04-2014, 12:31
48 milion euro nuk isha mendu 2 here per ta shit. Ronaldo me Messin ne moshen e ktij benin diferencen ,ndersa Januzaj JO. Eshte fryre me teper se cduhet nga mediat.
Natyrisht qe cmimi i tij eshte i fryre,me shume spekulojne mediat.Por interesimi i PSG ndaj Januzaj eshte konkret dhe nuk eshte cudi qe te japin shume para,por jo afer 50 mil.euro.
Nje lojtar qe eshte vetem talent nominal, qe me 19 vite ende nuk eshte standart ne 11-e pare,nuk vlen me shume se 15 mil.. .. mandej ne kohen e fundit eshte duke stagnuar,nese e krahason me moshatarin e vet ne Liverpool ,Rahem Sterling,Januzaj eshte mbrapa.
Edhe Transfermarkt e tregon kete - Januzaj vlen 6.0 mil.euro, ndersa Sterling 13 mil...

Oxygen
02-04-2014, 12:35
Natyrisht qe cmimi i tij eshte i fryre,me shume spekulojne mediat.Por interesimi i PSG ndaj Januzaj eshte konkret dhe nuk eshte cudi qe te japin shume para,por jo afer 50 mil.euro.
Nje lojtar qe eshte vetem talent nominal, qe me 19 vite ende nuk eshte standart ne 11-e pare,nuk vlen me shume se 15 mil.. .. mandej ne kohen e fundit eshte duke stagnuar,nese e krahason me moshatarin e vet ne Liverpool ,Rahem Sterling,Januzaj eshte mbrapa.
Edhe Transfermarkt e tregon kete - Januzaj vlen 6.0 mil.euro, ndersa Sterling 13 mil...

Te fryra jane cmimet ne teresi, dhe ne kete fryrje kjo eshte normale.
Mos harro blerjet e Marquinos ( a si e ka ) 1 sezon beri te mire dhe u ble per rreth 30M.
Lucas Moura eshte blere rreth 40M. etj...

Januzaj nuk vlen me pak pavarsisht inateve personale qe mund te kemi per ceshtje kombetare.

Semiku
02-04-2014, 13:52
Te fryra jane cmimet ne teresi, dhe ne kete fryrje kjo eshte normale.
Mos harro blerjet e Marquinos ( a si e ka ) 1 sezon beri te mire dhe u ble per rreth 30M.
Lucas Moura eshte blere rreth 40M. etj...

Januzaj nuk vlen me pak pavarsisht inateve personale qe mund te kemi per ceshtje kombetare.
Nese Januzaj vlen 50 mil,ateher sa duhet te vleje Messi ?..Jo qe jane te krahasueshem,por atehere Messi duhet te vleje 500 mil !
Keto jane shifra te semura,skane te beje asgje me realitetin.As Messi nuk vlen 100 mil.,askush ne boten e futboolit nuk vlen aq...PSG ka petrodollar sa te duash,dhe nuk them qe nuk japin aq sa shkruhet.
Jemi duke folur realisht sa vlen ne treg,e ne treg vlen 6 mil....Januzaj ende ska as 1 sezon te shkelqyer ,si keta qe i permend (Moura & Marquinhos),e as nuk eshte titullare.Ka ende per te luftuar per te zer vend ne Man.Utd, dhe karriera lehte munde ti shkoj ne kahje te kunderte.
Qe ka potencial qe te jete me i mire i gjenerates se tij,kjo nuk diskutohet.

Oxygen
02-04-2014, 14:31
Nese Januzaj vlen 50 mil,ateher sa duhet te vleje Messi ?..Jo qe jane te krahasueshem,por atehere Messi duhet te vleje 500 mil !
Keto jane shifra te semura,skane te beje asgje me realitetin.As Messi nuk vlen 100 mil.,askush ne boten e futboolit nuk vlen aq...PSG ka petrodollar sa te duash,dhe nuk them qe nuk japin aq sa shkruhet.
Jemi duke folur realisht sa vlen ne treg,e ne treg vlen 6 mil....Januzaj ende ska as 1 sezon te shkelqyer ,si keta qe i permend (Moura & Marquinhos),e as nuk eshte titullare.Ka ende per te luftuar per te zer vend ne Man.Utd, dhe karriera lehte munde ti shkoj ne kahje te kunderte.
Qe ka potencial qe te jete me i mire i gjenerates se tij,kjo nuk diskutohet.

Nuk me kuptove...

Nese keta lojtare jane shitur/blere nga:

Pastore - 30-40M
Marquinhos- 30M
Lucas - 35-40M
Cavani - 65M (ky vlen deri iku por prap goxha e fryre si shifer)

Atehere pse Januzaj nuk ja vlen?

Nese do flisnim per shifra reale mbase do i pergjysemoja por Januzaj ska azgje me pak se kete, perkundrazi ka dale dhe futbollisti me premtues ne moshen e vet...

Dhe mos harro!
Draxler (svihet ne dyshim talenti tij) ka cmimin rreth 60M
Fernandinho u ble rreth 40M

si dhe ndonje qe spo e bej me liste... :)

Semiku
23-04-2014, 18:56
Adna Januzaj me ne fund vendosi - zgjedh Belgjiken !

Adnan Januzaj nuk do tė luajė me Kombėtaren e Shqipėrisė e as me Kosovėn. Njė lajm tė tillė e dha pėrzgjedhėsi belg, Marc Wilmots

Mesfushori i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, ka zgjedhur Pėrfaqėsuesen e Belgjikės.
Njė lajm tė tillė e dha trajneri i Belgjikės, Marc Wilmots. Nė profilin e tij nė 'Twitter', Wilmots konfirmoi se Januzaj do tė luajė me belgėt pėr pjesėn e mbetur tė karrierės sė tij.
"Mė erdhi konfirmimi zyrtar se Adnan Januzaj do tė jetė nė dispozicion tė skuadrės kombėtare tė Belgjikės pėr pjesėn e mbetur tė karrierės sė tij”, shkroi Wilmots.

Tė kujtojmė se Federata Shqiptare e Futbollit tash e njė kohė ka provuar tė kontaktoj me Adnanin dhe babanė e tij, Abedinin, gjithsesi njė gjė e tillė ishte e pamundur.
Aq e pamundur, saqė pėrzgjedhėsi i ‘kuqezinjve’, Gianni De Biasi, kohė mė parė deklaroi se mė lehtė pėr ta ėshtė tė kontaktojnė me Papėn sesa me Januzajn.

*** Me ne fund kretenoidi vendosi do luaj per belget ... fujjjjj shko ne rrot te sames,TI dhe Babai yt qe tri fjale nuk dini ti lidhni...!

Jo qe nuk e dinim,e as qe ishte befasi.

Eliot
24-04-2014, 00:27
Mire ka bere,thjeshte ka shikuar te ardhmen e tij,pasi te ardhme me kombetaret e Shqiperise dhe Kosoves sdo shihte kurre.

Ju tjeret qe e kritikoni sikurse ai debilli Tare ne FB,thjeshte e keni nga inatet personale qe smund ta arrini,gjersa e fshehni kete inat gjoja jeni patriot.

Nje pyetje?Pse nuk erdhi Igli K-are te drejtonte ndonje klub shqiptar por qendroi ne Itali.
Ah po...gati harrova, ai eshte patriot me bateria te Kines.Ka qendruar atje per ta ndihmuar federaten shqiptare dhe klubet shqiptare.!

Debilla qe sdo shohin drite kurre.

Superman
24-04-2014, 01:48
Mire ka bere,thjeshte ka shikuar te ardhmen e tij,pasi te ardhme me kombetaret e Shqiperise dhe Kosoves sdo shihte kurre.

Ju tjeret qe e kritikoni sikurse ai debilli Tare ne FB,thjeshte e keni nga inatet personale qe smund ta arrini,gjersa e fshehni kete inat gjoja jeni patriot.

Nje pyetje?Pse nuk erdhi Igli K-are te drejtonte ndonje klub shqiptar por qendroi ne Itali.
Ah po...gati harrova, ai eshte patriot me bateria te Kines.Ka qendruar atje per ta ndihmuar federaten shqiptare dhe klubet shqiptare.!

Debilla qe sdo shohin drite kurre.

Igli Tare e dha kontributin e tij si futbollist. Nuk jam dakort me kritiken dhe menyren si e kritikuan Januzajn por ky kapitull u mbyll. Tani duhet pare dhe reflektuar se pse ky trend po vazhdon.

ODEON
24-04-2014, 01:52
Zgjedhja e individit nuk duhet te gjykohet. Nuk besoj se eshte me pak patriot se secili prej nesh.
Me mire nje shqiptar me emer jashte se nje i humbur brenda.

Poeti
24-04-2014, 06:37
Federata e Futbollit Shqiptar dhe Armand Duka, asnjehere nuk ka dashur ta kontaktoj dhe as te flas me Jonuzajn...pse? Sepse ai eshte boss, dhe bosat si ai nuk e lusin askend?? Ky mentalitet do te na vrase. Pastaj Jonuzaj ka bere emer dhe karrier ne Belgjike, sepse po te kishte qene ne Kosove apo Shqiperi do te mblidhte topat prapa portes...kaq ofrojme ne per talentet, por duam ata te japin gjithecka per ne!

derjansi
24-04-2014, 07:05
Federata e Futbollit Shqiptar dhe Armand Duka, asnjehere nuk ka dashur ta kontaktoj dhe as te flas me Jonuzajn...pse? Sepse ai eshte boss, dhe bosat si ai nuk e lusin askend?? Ky mentalitet do te na vrase. Pastaj Jonuzaj ka bere emer dhe karrier ne Belgjike, sepse po te kishte qene ne Kosove apo Shqiperi do te mblidhte topat prapa portes...kaq ofrojme ne per talentet, por duam ata te japin gjithecka per ne!

federata shqiptare, armando duka, tranieri i kombtares Di biasi, kapiteni i kombtares lorik cana, tifozat kuq e zi ka dy vjet qe i lusin bothen adnanit edhe babes se vet e kto dy as nuk kan denju ti presin ne naj takim e as tu kthejn naj pergjigje. mjaft rreten berhamat, xhakajt e shaqirajt per federaten e per duken, ne rastin e adnanit gjdo gjo u bo publike.

kombi mbi te gjitha n'hamam

drague
24-04-2014, 07:30
ngushellime . prisni vizita per katunarin e Istogut?`dance`

Poeti
24-04-2014, 07:36
federata shqiptare, armando duka, tranieri i kombtares Di biasi, kapiteni i kombtares lorik cana, tifozat kuq e zi ka dy vjet qe i lusin bothen adnanit edhe babes se vet e kto dy as nuk kan denju ti presin ne naj takim e as tu kthejn naj pergjigje. mjaft rreten berhamat, xhakajt e shaqirajt per federaten e per duken, ne rastin e adnanit gjdo gjo u bo publike.

kombi mbi te gjitha n'hamam

E din ti qe kane kontaktuar me te? Une e di qe jo dhe De Biasi tek se fundmi kinse ka kerkuar takim.
Por pa marre parasysh kete, nese do duhet Jonuzaj te luante per dike, ajo eshte Kosova qe ka nevoje per depertim ne arenen nderkombetare dhe te mos shohim aq ngushte sepse me apo pa Jonuzajn kombetarja shqiptare, per aresyet qe vetem stafi udheheqes i di, nuk shkojne me larg se dy ndeshje te sukseseshme, per fat te keq.
Ne nje takim promovues ne Kosove kur e pyeten gazetaret Armand Duken ne lidhje me Jonuzajn, ai as qe u pergjigj?! Cfare te thoshte, kur nuk kishte asgje....
Mund te jemi patriot me bateri sa te duam, por edhe te jemi relist e jo ti japim kah te na shkoj gjuha.
Pa asnje dyshim une do doja qe Jonuzaj ne kete faze te ndihmonte reprezentacionin e kombetares dhe kur Kosoes ti lejohen ndeshje zyrtare te luaj per pefaqesuesen (nuk po them kombetaren, sepse shqiptaret kane vetem nje kombetare ate kuq e zi) e Kosoves.

Xhebraili
24-04-2014, 07:39
Qka me boky djali oshte adoleshent sdin qka bone po kur e kish baben mut qeshtu shkon....

Tradhtar edhe i flliqte muj me i thone te pakten keta tjerte nuk kan shfaq mbivleresim per veten sikurse baba i katunarit te istogit....

drague
24-04-2014, 07:40
Qka me boky djali oshte adoleshent sdin qka bone po kur e kish baben mut qeshtu shkon....

Tradhtar edhe i flliqte muj me i thone te pakten keta tjerte nuk kan shfaq mbivleresim per veten sikurse baba i katunarit te istogit....

kur dole prej hapsit Xhebro?:gezuar:

derjansi
24-04-2014, 07:44
o poet ai ska dasht hiq me kontaktu me federaten shqiptare, as nuk e ka pas ne list hiq kombaren e shqipnis, le mo te kosoves jo e jo

paret e karriera jan mbi kombin

drague
24-04-2014, 07:53
o poet ai ska dasht hiq me kontaktu me federaten shqiptare, as nuk e ka pas ne list hiq kombaren e shqipnis, le mo te kosoves jo e jo

paret e karriera jan mbi kombin

dikur lunte Raklli ne Freiburg.gjith stadiumi brohoriste raklli raklli.
shko pyti sot a e njeh kush?

po te lush me kombėtaren tate te ngel emri ne histori.

Xhebraili
24-04-2014, 07:59
kur dole prej hapsit Xhebro?:gezuar:

Sot valla ku mos me dal masi maqorri i istogit i katuneve te istogit bon hajgare me kryeministra ministra federate fansa .....

-ooo fukareja si ti bon dy pare e qet komen te gabeli o dasht me marre msim prej gareth bale ky qorri i kosoves.

Semiku
24-04-2014, 09:43
Nuk besoj se eshte me pak patriot se secili prej nesh.
Nemanja Vidic pranon ti ndihmoj Serbise kunder Shqiperise,Adnan Januzaj nuk pranon ti ndihmoj Shqiperise kunder Serbise !
Dhe ti ma quan patriot...!
Po duhet thene qarte qe ky djali dhe babi i tij nuk kane as kulturen minimale te sjelljes.E din ti, qe as nuk ka dhen as nje pergjigje,te pakten zyrtarisht ta refuzoj kombetaren shqiptare ,apo ate te Kosoves.

Shpirtvegjel,ky dhe te gjithe ata qe e refuzojne kombetaren shqiptare.

Xhebraili
24-04-2014, 09:48
Nemanja Vidic pranon ti ndihmoj Serbise kunder Shqiperise,Adnan Januzaj nuk pranon ti ndihmoj Shqiperise kunder Serbise !
Dhe ti ma quan patriot...!
Po duhet thene qarte qe ky djali dhe babi i tij nuk kane as kulturen minimale te sjelljes.E din ti, qe as nuk ka dhen as nje pergjigje,te pakten zyrtarisht ta refuzoj kombetaren shqiptare ,apo ate te Kosoves.

Shpirtvegjel,ky dhe te gjithe ata qe e refuzojne kombetaren shqiptare.


Plotesisht jam me mendimin tend semik...
Ketu nese don vendin tend menjehere sje ti as me patriot menjehere te etiketojne...

Te duash vendin tend per njerezit e nje vendi eshte obligim e kur ke pune me njerez si baba i ketij fmijaqit Abedin jonuzaj atehere dihet komenti....

Ka me nxe banken rezerve te belgjikes ky krym deri sa te lodhet se mos po ja nxan vendin pahiri Hazardit a mos [po mendoni

Oxygen
24-04-2014, 12:49
Plotesisht jam me mendimin tend semik...
Ketu nese don vendin tend menjehere sje ti as me patriot menjehere te etiketojne...

Te duash vendin tend per njerezit e nje vendi eshte obligim e kur ke pune me njerez si baba i ketij fmijaqit Abedin jonuzaj atehere dihet komenti....

Ka me nxe banken rezerve te belgjikes ky krym deri sa te lodhet se mos po ja nxan vendin pahiri Hazardit a mos [po mendoni

Ne aspekt sportiv mund tja zej vendin Mirallas ose De Bryne, Hazard 1 vend ne 11 vende te skuadres do zer.

Ndersa nga aspekti patriotik i keni thene te gjitha, me vjen keq... por dhe shum sme plas faktikisht, keto pune sjane me te lutur por me te ndjer!

Xhebraili
26-04-2014, 18:16
Ne aspekt sportiv mund tja zej vendin Mirallas ose De Bryne, Hazard 1 vend ne 11 vende te skuadres do zer.

Ndersa nga aspekti patriotik i keni thene te gjitha, me vjen keq... por dhe shum sme plas faktikisht, keto pune sjane me te lutur por me te ndjer!

Nuk besoj se ka kellqe te zeje as nnjeren pozite sidomos te Mirallasit qe po kalon super forme...


Fundja me sme plas qfare behet me kete

http://s11.postimg.org/fexw94a2b/17744.png

ana_gend
26-04-2014, 18:49
I uroj shume suksese Adnan Januzajt, sigurisht kjo nuk eshte tradheti,,, jeto legjenden tende dhe na bej krenar!

Xhebraili
26-04-2014, 19:24
I uroj shume suksese Adnan Januzajt, sigurisht kjo nuk eshte tradheti,,, jeto legjenden tende dhe na bej krenar!

legjende e madhe..do nxej banken rezerve te belgjikes edhe nese ftohet upss me erdh keq se si u nderru trajneri e kan qu ne ekip te dytee

drague
26-04-2014, 19:32
legjende e madhe..do nxej banken rezerve te belgjikes edhe nese ftohet upss me erdh keq se si u nderru trajneri e kan qu ne ekip te dytee

kemi Lorikin sa per 100 Xhebro..

Asamohat vijn e shkojne

Xhebraili
26-04-2014, 19:35
kemi Lorikin sa per 100 Xhebro..

Asamohat vijn e shkojne


as qe dyshoj vetem me vjen inat per gjithe ato lutje qe ju bene edhe nuk pat gucim te dal te jap nje deklarat e te thote s hqip se po shkoj te belgjika se ndoshta kam mundesi me lujt neboteror....


Sa shume me shkon ne nerva baba i tij ai idiot qe komandon me femijen si me kon me robot ......

Tradheti qe nuk falet kot jam i bindur sikur te kishim bere kete fushate qe beme per kete surrat mutin per shaqirin gjaken e behramin sot do ishin kuq e zi ...

SystemA
27-04-2014, 22:29
as qe dyshoj vetem me vjen inat per gjithe ato lutje qe ju bene edhe nuk pat gucim te dal te jap nje deklarat e te thote s hqip se po shkoj te belgjika se ndoshta kam mundesi me lujt neboteror....


Sa shume me shkon ne nerva baba i tij ai idiot qe komandon me femijen si me kon me robot ......

Tradheti qe nuk falet kot jam i bindur sikur te kishim bere kete fushate qe beme per kete surrat mutin per shaqirin gjaken e behramin sot do ishin kuq e zi ...

Heren tjeter mos ja u rrisni veshet para koheve....
http://www.youtube.com/watch?v=DSLxBporTEc

Nejse....zgjidhja e tij.
Naten e mire.

Xhebraili
28-04-2014, 00:06
I talentuar eshte Systempo fatekeqesi ka lind ne nje familje ku njerezit si prindi i tij vendosin per qdo gje....

Ky e ka pranuar qe Loriki eshte idoli i tij por qti besh shpresoj qe te mos e marrin ne boteror per inat te babes se vet edhe pse ky eshte adoleshent e ska faj jetojme ne nje shoqeri patriarkale ku baba vendos per te ardhmen e dikujt qe ka kalu 18 vjet..


Me shume se refuzimi eshte ofenduese menyra se si eshte sjelle me gjithe shqiptaret ajo o deshperuese te dilte te jepte nje deklarate ku se paku te thoshte se dua te luaj ne boteror por qti besh rrushi e shef rrushin e pjeket i ka paedhe ata mutat tjere per ate beri ate veprim...

Prita qe se paku kur ra shorti me Serbin se atij injorantit qe shitej patriot babes se vet po i ngjallet nje ndjenje patriotizmi po ncukk u pa se ato foret jo njerez profesionel jo keshtu jo ashtu paskan qene veq llafe...

Gold
28-04-2014, 12:23
Per sa kohe te jete Armando Duka ne drejtim te FSHF-sė, atehere asnje talent i atyre permasave nuk do te vije me Shqiperine, pasi Federata jone nuk ka asnje lloj plani afatgjate per futbollin. Mjafton te shihni kampionatin Shqiptar dhe prodhimtarine e tij.

Une jam i bindur qe lojtari me i urryer nga Shqiptaret, Valon Behrami eshte shume me shume patriot se Armando Duka dhe te gjithe ne qe llomotisim neper forume. Te pakten ai e ka nje simbol Shqiptar te gdhendur ne trupin e tij, por ai kurresi nuk ka pranuar te behet pjese e nje farse sikur eshte kombetarja jone.

Si ka mundesi qe ne, ne 5-6 ndeshjet e para te kualifikuesve si per Boteror dhe per Europian, luajme shkelqyeshem, marim rezultate mbreslenese, ndersa ne 3-4 ndeshjet e fundit, ekipi shperfytyrohet totalisht? Dhe kjo ndodh gjithmone ne kohen kur eshte ne plan rinovimi me trajnjerin apo nderrimi i tij.

Otto Bariē, nese e mbani mend, pas ndeshjes me Rumanine, te cilen e humbem ne menyre te turpshme, ka deklaruar diēka... Pas asaj deklarate mire qe nuk pati rinovim, sepse as ai nuk pranoi te ishte me pjese e nje farse, por as nuk eshte folur me kurre per te.

Oxygen
28-04-2014, 15:35
Nuk besoj se ka kellqe te zeje as nnjeren pozite sidomos te Mirallasit qe po kalon super forme...


Fundja me sme plas qfare behet me kete

http://s11.postimg.org/fexw94a2b/17744.png

Je i sigurt? Lexoje intervisten e fundit te Mirallas :), eshte goxha lojtar por Januzaj eshte me ndryshe... ka me teper potencial pavarsisht na vjen apo sna vjen mire neve.
+ mos harro qe nje kombetare si Belgjika (e tanishme) mund te pretendoj shume dhe smjafton 1 lojtar ne 1 pozicion, duhen dublant dhe mendoj se shum shpejt dikush do jete dublanti Januzajt jo Januzaj dublanti dukujt tjeter.

Xhebraili
28-04-2014, 15:59
Je i sigurt? Lexoje intervisten e fundit te Mirallas :), eshte goxha lojtar por Januzaj eshte me ndryshe... ka me teper potencial pavarsisht na vjen apo sna vjen mire neve.
+ mos harro qe nje kombetare si Belgjika (e tanishme) mund te pretendoj shume dhe smjafton 1 lojtar ne 1 pozicion, duhen dublant dhe mendoj se shum shpejt dikush do jete dublanti Januzajt jo Januzaj dublanti dukujt tjeter.


Oxygen Belgjika ne pozite te adnanit i ka 10 veta veq ne premier lige qe kan meshume pervoje kan jep kontribut per kombetaren edhe munden me lujt...


Mbetet te shihet per mu do isha shume i knaqun te mos e ftonte kurre kete mut

Loreal
28-04-2014, 16:09
Ama parullen qe e paskan:P,secili sheh dobin e vet ,pse e mallkojne njehere!

Xhebraili
28-04-2014, 16:14
Qfare dobije ka nga Belgjika parate Angjelina fitohen ne klube per kombetaren luhet per nder.

Si duket ne kemi harruar qka eshte nderi* per me luajt per shtepine tende.


Mjafton te kujtoj sir Alex Ferguson kur e pyeten se djali i tij futbollist profesionist do te luaje per Angline a per Skocine .

pergjigja ishte: Ai mund te zgjeth te luaje me cilin do klub ne bote te deshiron por nese nuk luan me Skocine atehere ai nuk eshte me biri im...


Vetem ne Shqiptaret kemi keso tolerancave fetare ta kujtoj edhe Karim benzema qe thote sa here shenoj per francen jam francez kur nuk shenoj jam algjerian..

Loreal
28-04-2014, 16:23
Kane kushte,kane pagesa te majme..shpesh i them djalit tim i sakatose gjunjet kot,po te ishe jashte hajde hajde:"qesh"

Nejse xhebro u nisa nga ajo parolla qe kishin shkruar,nuk eshte e drejte ta quajne tradhtar si ate ,si xherdanin :P

Xhebraili
28-04-2014, 17:39
Kane kushte,kane pagesa te majme..shpesh i them djalit tim i sakatose gjunjet kot,po te ishe jashte hajde hajde:"qesh"

Nejse xhebro u nisa nga ajo parolla qe kishin shkruar,nuk eshte e drejte ta quajne tradhtar si ate ,si xherdanin :P

Per klube ke pagesa oj angelina per kombetare vetem nese tregon naj sukses te madh qe japen premia ...

Tradhtija brina ska veq qeshtu vjen ...Mos i thuaj djalit ashtu po thuaj ec luaj me kombetaren e zbardhja faqen vetes e vendit tond.

AAO
28-04-2014, 17:40
Gjynah per ato 20 mije e kusur shqiptar ne facebook ku postuan foto nga me te ndryshmet me titullin "ADANAN THUAJ PO SHQIPERISE"?

Zhgenjim i madh per ne ,te vihet ne levizje i gjithe shteti ,federata ,bexhet pacolli etj etj dhe magjypi abedin as telefonin mos ngreje eshte perbuzja me e madhe qe mund ti behet nje kombi me 8 milion shqiptar. Nje pergjigje e meritonim qofte dhe negative qofte ajo ,shembull shqiptar ju falenderoj dhe ju dua shume ,por do zgjedh belgjiken sepse ky vend me ka formuar dhe ka investuar per talentin tim ,do ishte nje pergjigje BURRASH dhe jo skuthash qe luajne me 4 porta ,turqi ,angli ,belgjike ,kosove ,sepse shqiperia s'besoj se ka hyre ndonjehere ne planet e familjes januzaj.

Dua njerez profesionalllll thote magjypi ,alibi pa fund dhe njerzit qe shanin federaten kur ajo me te drejte nuk i eshte dhene mundesia as edhe nje sms te vetme te shkembej.

Shyqyr qe zgjodhi belgjiken se boll na u ca trapi me ket rrom mythe qe e shet lekuren per 5 lek.

Shqiptar lind o adnan dhe belg nuk mund te behesh kurre :)

Xhebraili
28-04-2014, 17:49
Gjynah per ato 20 mije e kusur shqiptar ne facebook ku postuan foto nga me te ndryshmet me titullin "ADANAN THUAJ PO SHQIPERISE"?

Zhgenjim i madh per ne ,te vihet ne levizje i gjithe shteti ,federata ,bexhet pacolli etj etj dhe magjypi abedin as telefonin mos ngreje eshte perbuzja me e madhe qe mund ti behet nje kombi me 8 milion shqiptar. Nje pergjigje e meritonim qofte dhe negative qofte ajo ,shembull shqiptar ju falenderoj dhe ju dua shume ,por do zgjedh belgjiken sepse ky vend me ka formuar dhe ka investuar per talentin tim ,do ishte nje pergjigje BURRASH dhe jo skuthash qe luajne me 4 porta ,turqi ,angli ,belgjike ,kosove ,sepse shqiperia s'besoj se ka hyre ndonjehere ne planet e familjes januzaj.

Dua njerez profesionalllll thote magjypi ,alibi pa fund dhe njerzit qe shanin federaten kur ajo me te drejte nuk i eshte dhene mundesia as edhe nje sms te vetme te shkembej.

Shyqyr qe zgjodhi belgjiken se boll na u ca trapi me ket rrom mythe qe e shet lekuren per 5 lek.

Shqiptar lind o adnan dhe belg nuk mund te behesh kurre :)


I tha krejt endri skom qka shtoj gjithmone do te jete nje belg i shitur e nje shqiptar i urryer/

Loreal
28-04-2014, 18:32
Per klube ke pagesa oj angelina per kombetare vetem nese tregon naj sukses te madh qe japen premia ...

Tradhtija brina ska veq qeshtu vjen ...Mos i thuaj djalit ashtu po thuaj ec luaj me kombetaren e zbardhja faqen vetes e vendit tond.

Ani se i them,por eshte i ri...ende ben pagesen mujore per trajnim,cudi si nuk ke shkuar ti ende:P

Xhebraili
28-04-2014, 19:11
Gjithe skuadra eshte nga jashte vendeve shqiptare se sa per ligat e kosoves
e te shqiperise kurre gol kombetarja skish jep'...

3 te rinje kosovar nga 12-15 vjet i ka marre tani standarte liege e belgjikes .

Jane pikerishte te rinjet qe sjellin freski ne kombetare.

Eliot
29-04-2014, 22:20
Gjynah per ato 20 mije e kusur shqiptar ne facebook ku postuan foto nga me te ndryshmet me titullin "ADANAN THUAJ PO SHQIPERISE"?

Zhgenjim i madh per ne ,te vihet ne levizje i gjithe shteti ,federata ,bexhet pacolli etj etj dhe magjypi abedin as telefonin mos ngreje eshte perbuzja me e madhe qe mund ti behet nje kombi me 8 milion shqiptar. Nje pergjigje e meritonim qofte dhe negative qofte ajo ,shembull shqiptar ju falenderoj dhe ju dua shume ,por do zgjedh belgjiken sepse ky vend me ka formuar dhe ka investuar per talentin tim ,do ishte nje pergjigje BURRASH dhe jo skuthash qe luajne me 4 porta ,turqi ,angli ,belgjike ,kosove ,sepse shqiperia s'besoj se ka hyre ndonjehere ne planet e familjes januzaj.

Dua njerez profesionalllll thote magjypi ,alibi pa fund dhe njerzit qe shanin federaten kur ajo me te drejte nuk i eshte dhene mundesia as edhe nje sms te vetme te shkembej.

Shyqyr qe zgjodhi belgjiken se boll na u ca trapi me ket rrom mythe qe e shet lekuren per 5 lek.

Shqiptar lind o adnan dhe belg nuk mund te behesh kurre :)

Ma maxhup eshte bexhet Pacolli(rusofili) dhe ata qe e kritikojne sesa Adnani me babe te tij.
Bile Duka me shoket e tij edhe gjenet e magjupit i ka.

Eliot
29-04-2014, 22:21
Gjithe skuadra eshte nga jashte vendeve shqiptare se sa per ligat e kosoves
e te shqiperise kurre gol kombetarja skish jep'...

3 te rinje kosovar nga 12-15 vjet i ka marre tani standarte liege e belgjikes .

Jane pikerishte te rinjet qe sjellin freski ne kombetare.

Jo mole,a sjane keta lojtaret e livadheve te Shqiperise dhe Kosoves a?

Gold
29-04-2014, 23:16
Ma maxhup eshte bexhet Pacolli(rusofili) dhe ata qe e kritikojne sesa Adnani me babe te tij.
Bile Duka me shoket e tij edhe gjenet e magjupit i ka.

E ke fiks.

Vjet madje Shqiperia ka lujt edhe me fanell te Grekut ne nje ndeshje ne transferte. Dhe ironia qendron se:

Shaqiri, Xhaka & Co qe luanin per Zvicren e quheshin tradhetare, kishin fanella te kuqe.

Ekipi i Armando Dukes, nuk kishte kerkund nje pike te kuqe ne fanella apo corape, por kishin fanellen si te grekut.

http://www.panorama.com.al/2012/09/13/skandali-kombetarja-me-fanella-%E2%80%9Cgreke%E2%80%9D/

AAO
30-04-2014, 08:42
E ke fiks.

Vjet madje Shqiperia ka lujt edhe me fanell te Grekut ne nje ndeshje ne transferte. Dhe ironia qendron se:

Shaqiri, Xhaka & Co qe luanin per Zvicren e quheshin tradhetare, kishin fanella te kuqe.

Ekipi i Armando Dukes, nuk kishte kerkund nje pike te kuqe ne fanella apo corape, por kishin fanellen si te grekut.

http://www.panorama.com.al/2012/09/13/skandali-kombetarja-me-fanella-%E2%80%9Cgreke%E2%80%9D/

Shqiperia ka lujt me fanelle te grekut thote ky .lol

E ke fjalen per ndeshjen me zvicren. Fanella ishte e bardhe me vija blu mbi supe ,eshte design i adidasit qe u korigjua menjehere mbas protestave te tkz.

AAO
30-04-2014, 08:48
Ma maxhup eshte bexhet Pacolli(rusofili) dhe ata qe e kritikojne sesa Adnani me babe te tij.
Bile Duka me shoket e tij edhe gjenet e magjupit i ka.

Hajde t'gjejme se ku eshte jevgu ktu ,ose magjypi si i thoni ju :D?lol

http://www.info-ks.net/slike/clanci/slike/2013/oktobar/abedin-januzaj.jpg

http://www.monitor.al/images/2013/08/Behgjet-Pacolli.jpg

http://www.sportishqiptar.com.al/newsite/wp-content/uploads/2013/05/3-duka.jpg

drague
30-04-2014, 09:40
abedini qeka si ahengēi`dance`

ana_gend
30-04-2014, 10:27
Abedini eshte babai qe kujdeset per te ardhmen e djalit te tij ndersa ata dy te tjeret duan te perfitojne prej djalit te Abedinit asnje prind nuk do te pranonte t'ja turbullonte te ardhmen femijes se vet... as ju, asnjeri nga ju!

AAO
30-04-2014, 10:49
Abedini eshte babai qe kujdeset per te ardhmen e djalit te tij ndersa ata dy te tjeret duan te perfitojne prej djalit te Abedinit asnje prind nuk do te pranonte t'ja turbullonte te ardhmen femijes se vet... as ju, asnjeri nga ju!

Ne fakt belget e moren se ishte i bukur. Te gjithe duan te perfitojne nga talenti i tij ,pse jo ,por ndryshimi midis belgjikes dhe shqiperise eshte (ku nuk pretendoj t'a kuptoj gjinia femrore sepse sja ka haberin futbollit :P) qe ne shqiperi ky djal do ishte heroi me i madh i shqiptarve mbas gjergj kastriotit ,ndersa ne belgjike sa te kaloj 30-tat do flaket ne rruge si krimb sepse talenti i januzajt eshte shfaq ne te njejten kohe me ate te Hazardit ,Company ,Witsel ,Courtuas ,Fellaini ,Dembele ,Lukaku ,Nainggolan ,Chadli ..etc ,qe jane ajka e kombetares belge. Ndersa ne shqiperi ky djale do ndihej mbret ,dhe nuk i cenohej aspak e ardhmja sepse te ardhmen lojtaret e kane me klubet ku luajne. Kombetarja eshte detyrim moral i seicilit qe e ndjen te perfaqsoje ngjyrat e kombit te tij. Shume e thjeshte. Ky e ndjen veten BELLG ,APSOLLUT BELLG ,le te luaje per belgjiken ,por vetem magjypi abedin mos na dale mbas disa muajsh edhe te thote nuk me ftoi kerkush ,skane ardh njerez PROFESIONALL per takim ..e bla bla bla!

ana_gend
30-04-2014, 10:51
Ne fakt belget e moren se ishte i bukur. Te gjithe duan te perfitojne nga talenti i tij ,pse jo ,por ndryshimi midis belgjikes dhe shqiperise eshte (ku nuk pretendoj t'a kuptoj gjinia femrore sepse sja ka haberin futbollit :P) qe ne shqiperi ky djal do ishte heroi me i madh i shqiptarve mbas gjergj kastriotit ,ndersa ne belgjike sa te kaloj 30-tat do flaket ne rruge si krimb sepse talenti i januzajt eshte shfaq ne te njejten kohe me ate te Hazardit ,Company ,Witsel ,Courtuas ,Fellaini ,Dembele ,Lukaku ,Nainggolan ,Chadli ..etc ,qe jane ajka e kombetares belge. Ndersa ne shqiperi ky djale do ndihej mbret ,dhe nuk i cenohej aspak e ardhmja sepse te ardhmen lojtaret e kane me klubet ku luajne. Kombetarja eshte detyrim moral i seicilit qe e ndjen te perfaqsoje ngjyrat e kombit te tij. Shume e thjeshte.
po per cfare kombetare po flet Endri??? A kemi ne kombetare ??? jo pyetja thelbesore eshte a kemi ne futboll???

AAO
30-04-2014, 11:04
po per cfare kombetare po flet Endri??? A kemi ne kombetare ??? jo pyetja thelbesore eshte a kemi ne futboll???

Pyetja jote eshte si tet them une ty a kemi shtet ne? Nqf se pergjigja jote eshte JO. Atehere i bie gjithe te ikim nga shqiperia dhe te shtiremi si grek ,italjon ,anglez e gjermon :D. Nuk funksionon kshu e dashur.

Sa per pyetjen tende ,Po, ne kemi nje kombetare ,kemi dhe futboll , kemi dhe lojtar te mire ,thjesht afrimi i ndonje kualiteti te rangut te Januzajt do na bente akoma me te forte ,por jo se ne pa Januzajn nuk jemi te forte. Probleme mund ti hapim cilido ekip.

ana_gend
30-04-2014, 11:07
po ndiqja lajmet nje dite dhe pashe nje arene lufte cirku ne nje stadium shqiptar, budallallek me ok, pikerisht se eshte talent i atij kalibri duhet ta shpalos veten ne nje ambient te pershtatshem,,, gjithsesi mbetet shqiptar do apo sdo ndonjeri.

Ragnar
30-04-2014, 11:10
po ndiqja lajmet nje dite dhe pashe nje arene lufte cirku ne nje stadium shqiptar, budallallek me ok, pikerisht se eshte talent i atij kalibri duhet ta shpalos veten ne nje ambient te pershtatshem,,, gjithsesi mbetet shqiptar do apo sdo ndonjeri.

Nese ke ndegjuar per komentatorin e famshem - Andin Lokaj, kur e pyeten gazetaret pse nuk komenton futboll shqiptar, ai u pergjigje thjesht : " Me falni nuk di te komentoj boks " :P

Pajtim Pirasi
30-04-2014, 11:28
Nuk e kuptoj se c'detyrim ka Jonuzaj me shqiperine, lindur e rritur e formuar si lojtar jashte e besoj nuk e ka pare asnjehere shqiperine. Ndoshta babai i tij ka njefare lidhjeje, pse nuk therrasin babane me kombetaren.

SERAFIM DILO
30-04-2014, 11:45
Na la dhe Adnani i Januzajve,paska zgjedhur Belgjiken !

Shpresojm mos na lejn dhe Tuna me Shkendijen,se atehere morem fund.

AAO
30-04-2014, 11:49
po ndiqja lajmet nje dite dhe pashe nje arene lufte cirku ne nje stadium shqiptar, budallallek me ok, pikerisht se eshte talent i atij kalibri duhet ta shpalos veten ne nje ambient te pershtatshem,,, gjithsesi mbetet shqiptar do apo sdo ndonjeri.

Mos ngaterro kekun me byrekun Ana. Kujt i thua ambjent te pershtatcem ti?

Januzajn spo e ftojm te luaje ne kampionat shqiptar me peqinin ,por me kombetaren. Dhune ka kudo ,ka ne belgjike ku ne derbin anderleht vs brugge 2-3 ore para neshjes ka lufte. Dhune ka ne itali ,dhune ka ne greqi ,dhune ka ne angli ,dhune ka kudo.

Kombetarja i ka te gjitha kushtet pa asnje ndryshim nga kombetaret e tjera. Se shpejti do kete dhe nje stadium te ri ,ose me sakte 2 stadiume te reja ,ai i elbasanit dhe i tirones dhe ska vend per justifikime.

Eshte e kote ta diskutojme kte teme. Shqiptari e shet lekuren shpejt ,e shet vendin e tij pa problem fare. Nuk jemi te vetmit ne bote me probleme social ,kuturore ,sportive ,ka shume vende ne bote qe jane shume me keq se ne ,por si ne lekuren nuk e shesin kollaj. Anglia ,franca e ndonje tjeter i lusin ato kenianet e etiopianet per garat 5000-10000 metra te perfaqsojne vendin e tyre ,por asnjeri s'pranon ,edhe sterviten ne kushte mizerabel ,ku honger ku pa honger ,ky eshte nje shembull i thjesht ,por mund tet jap me dhjetera shembuj te tjere me sportiste te ndryshem dhe sakrificen qe bejne per te perfaqsuar kombin e tyre! Eshte ceshtje principesh ,per fat te keq tek ne principet kane vdekur me kohe e me vakt.

Sopoti
30-04-2014, 11:53
Bash si burrat e ka bere.

Eshte nder e privilegj te lozesh me kombetaren,por me patriotizem te Dukes qe kerkon leke per tu bere pjese kombetarje me mire i Belgjikes,Zvicres etj.

S'para ndizet flake per te gjithe ata qe perfaqesojne Gjermanine ne xhudo,karate e sporte tjera.

AAO
30-04-2014, 11:56
Nuk e kuptoj se c'detyrim ka Jonuzaj me shqiperine, lindur e rritur e formuar si lojtar jashte e besoj nuk e ka pare asnjehere shqiperine. Ndoshta babai i tij ka njefare lidhjeje, pse nuk therrasin babane me kombetaren.

Ndersa une do t'pyes , c'detyrim kishin shqiptaret e shqiperise qe luftuan per kosove dhe dhane jeten kur n'kosove skishin shkelur kurre? C'detyrim kishin shqiptaret e diaspores te lindur ne USA ,Zvicer ,Gjermani te luftonin per Kosove?

Ke ndonje pergjigje?

kriko
30-04-2014, 12:09
Bash si burrat e ka bere.

Eshte nder e privilegj te lozesh me kombetaren,por me patriotizem te Dukes qe kerkon leke per tu bere pjese kombetarje me mire i Belgjikes,Zvicres etj.

S'para ndizet flake per te gjithe ata qe perfaqesojne Gjermanine ne xhudo,karate e sporte tjera.

Bile me nje gazet belge lexova nje kolum I nje analisti I njohur belg qe edhe ai vet ishte befasur qe Jonuzaj do e perfaqesoj belgjiken duke njohur mir babain e Jonuzajt Abedinin si patriot shqipetar)patriot leshi' jo e laga jo se laga jo duka ..as vet ti ket qe ke shkruar nuk nuk e beson e lere mo te tjeret I pasken kerkuar lek Adnanit-mendon-

Semiku
30-04-2014, 12:10
Eshte nder e privilegj te lozesh me kombetaren,por me patriotizem te Dukes qe kerkon leke per tu bere pjese kombetarje me mire i Belgjikes,Zvicres etj.

Familja Duka me sa e di Une eshte nje nder familjet me te pasura ne Shqiperi....Dhe tani A.Duka kerkon para qe dikush te behet pjese e kombetares,te perfaqesoj kombin e tyre ?!!
Sa para kerkon Duka ?
Po lereni keto budalliqe,ore ...

Dhe nuk duhet me komentuar kete cyrranin nga Man.Utd... Sipas ketij Adnanit dhe babait te tij,NE shqiptaret nuk meritojme as te na thone JO !!!
Futjani ,nuk e ndiejn veten shqiptar keta Januzajt dhe AQ !

Sopoti
30-04-2014, 12:42
Bile me nje gazet belge lexova nje kolum I nje analisti I njohur belg qe edhe ai vet ishte befasur qe Jonuzaj do e perfaqesoj belgjiken duke njohur mir babain e Jonuzajt Abedinin si patriot shqipetar)patriot leshi' jo e laga jo se laga jo duka ..as vet ti ket qe ke shkruar nuk nuk e beson e lere mo te tjeret I pasken kerkuar lek Adnanit-mendon-
Duka ka kerkuar leke te ata futbolliste per tu bere pjese e kombetares e pike.

Nqs doni e besoni,e nqs s'doni serish pune per ju!
Mund ta vertetoni c'klan ka Duka ne fshf,sa e konkurues s'ka bir nene me iu afru.

Per perralla?
Gjeni sa t'doni,se ne kombetaren shqiptare si shurra e pules do humbte!

Sopoti
30-04-2014, 12:44
Familja Duka me sa e di Une eshte nje nder familjet me te pasura ne Shqiperi....Dhe tani A.Duka kerkon para qe dikush te behet pjese e kombetares,te perfaqesoj kombin e tyre ?!!
Sa para kerkon Duka ?
Po lereni keto budalliqe,ore ...

Dhe nuk duhet me komentuar kete cyrranin nga Man.Utd... Sipas ketij Adnanit dhe babait te tij,NE shqiptaret nuk meritojme as te na thone JO !!!
Futjani ,nuk e ndiejn veten shqiptar keta Januzajt dhe AQ !
Nga i beri parate ai Duka i ndershem?
Degjo more telefonatat e pergjuara te Dukes qe shprehet se leku qe lozet ne fshf as ne buxhet te shtetit s'jane aq e pse i merr nga ai :S

E nje gje,,,,

Sa t'jet Duka ne krye te FSHF-se s'ka per te pas pike hajri futbolli shqiptar.
Beso!

Pajtim Pirasi
30-04-2014, 12:47
Ndersa une do t'pyes , c'detyrim kishin shqiptaret e shqiperise qe luftuan per kosove dhe dhane jeten kur n'kosove skishin shkelur kurre? C'detyrim kishin shqiptaret e diaspores te lindur ne USA ,Zvicer ,Gjermani te luftonin per Kosove?

Ke ndonje pergjigje?

Sigurisht qe kam pergjigje , ne linje me idene e siperme.
- Nuk kishin asnje detyrim, zgjodhen cfare deshen, ndaj edhe Jonuzaj zgjedh cfare deshiron. Te zgjedhesh eshte ceshtje personale, nuk mund ta gjykoj njeri tjeter zgjedhjen e tij.

Xhebraili
30-04-2014, 14:47
Bash si burrat e ka bere.

Eshte nder e privilegj te lozesh me kombetaren,por me patriotizem te Dukes qe kerkon leke per tu bere pjese kombetarje me mire i Belgjikes,Zvicres etj.

S'para ndizet flake per te gjithe ata qe perfaqesojne Gjermanine ne xhudo,karate e sporte tjera.


Sopot sikur ska sens te kerkosh 10 mij euro kur familja e Dukes esshte nder 5 familjet me te pasura ne Shqiperi.

Duka mundet mu akuzu per kurdisje te rezultateve jo per keto gjera banale.se 10 mijje apo 20 mije euro si kerkon kush...

Per mu turpi i ngelet ne dere adnanit per tere jeten se ai lopa baba i adnanit atij si vyen jeta kur gjithe shqiptaria ja shan nonen///

AAO
30-04-2014, 15:46
Nga i beri parate ai Duka i ndershem?
Degjo more telefonatat e pergjuara te Dukes qe shprehet se leku qe lozet ne fshf as ne buxhet te shtetit s'jane aq e pse i merr nga ai :S

E nje gje,,,,

Sa t'jet Duka ne krye te FSHF-se s'ka per te pas pike hajri futbolli shqiptar.
Beso!

Po c'rendesi ka o sopot nga i beri parate Duka. Me droge e sigurte qe si ka bere. Kto jane nder familjet e para mbas viteve 90 qe jane marre me tregti kryesisht me elektroshtepiake. Parate i vuri ne fillim (shembull) sillte 20 mije frigorifer nga jashte shtetit dhe c'doganonte vetem 1000 e dicka. Me vone i vllai Agroni u fut ne politike dhe dihet pazari lekut pastaj ska nevoje per shume shpjegime.

Duken mund ta akuzosh per shume gjera ,por vetem per rrushfet ne kembim te nje vendi ne kombetare nuk e akuzon dot. Vetem bentley qe leviz kap shifrat 300 mije euro. Imagjino edhe levizjet qe ben jashte shtetit nuk i ben me buxhetin e federates por me parate e tij sepse buxheti i federates te ēo ne hotel me 4 yje ,ndersa Duka fle ne hotelet me te shtrenjta ne evrope. Kshu qe ti leme kto aludimet jo kerkoi lek ,e jo kshu e jo ashu. Duka ka mekatet e veta per menyren e negociatave qe ka zhvillu me lojtar te ndryshem ,PO, jam dakort. Por tek ceshtja Januzaj realisht ska asnje faj ,sepse nuk ka pas as shansin me t'vogel te hyje ne bisedime.