PDA

View Full Version : "Ēartet" Aziz Salihu, i'a ēkyen dekoratėn Jahjagės


Ragnar
19-12-2013, 18:17
http://www.indeksonline.net/foto.php?foto=/sport/azizqartet.jpg&pozita=foto_lajm

Aziz Salihut i ėshtė mbushur kupa. Legjenda e boksit kosovar ka shpėrthyer nga zemėrimi pas ndarjes sė njė mirėnjohje nga presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga.
"Mirėnjohje Presidenciale e Meritave” ishte dekorata qė Salihu e mori nga znj.Jahjhaga.

"Ka zot shyqyr. Unė e du popullin. Unė pėr popull kam punu gjithė, Spiunat i ēmojnė shumė kėtu. ėshtė njė 10% qė ne jemi tu jau pa sherrin" tha ndėr tė tjera Aziz Salihu, duke e grisur mirėnjohjen para mediave.

"Boll me dekorata. Ēka mė vyejnė dekoratat kur nuk kam pare as pėr kafe me pi me shoqėri. Sot fėmijėve tė mij nuk muj me ua plotėsu kėrkesat" ka thėnė i zhgėnjyer Aziz Salihu.

Loreal
19-12-2013, 18:37
Edhe nuk ka arritur asgje me ket gjest !

Ky vazhdimisht eshte i prirur per ankesa,pastaj femijet e medhenje me duket i ka ,jane te zotet per te plotesuar kerkesat e veta.

Ragnar
19-12-2013, 18:40
Edhe nuk ka arritur asgje me ket gjest !

Ky vazhdimisht eshte i prirur per ankesa,pastaj femijet e medhenje me duket i ka ,jane te zotet per te plotesuar kerkesat e veta.

Njeher Elita, pate dhene deklarat qe te gjitha medaljet dhe kupat do i ve ne flak para mediave nese mbrenda javes nuk e punesojn, hahahaha u bene vite dhe nuk beri asgje, as per 1 maj ``fumato``

Loreal
19-12-2013, 18:42
http://www.gjuhashqipe.com/lajmetari/lajmetari2.aspx?id=61968

Loreal
19-12-2013, 18:47
Njeher Elita, pate dhene deklarat qe te gjitha medaljet dhe kupat do i ve ne flak para mediave nese mbrenda javes nuk e punesojn, hahahaha u bene vite dhe nuk beri asgje, as per 1 maj ``fumato``

po kete e din,qe e ka ngatrruar Rihanen me Rita Oren,duke dhen intervist gruaja ime e ka kusherire -qesh-

bindi
19-12-2013, 19:11
Nuk ka faj i shkreti,dikur ishte bokseri me i mire ne kosove dhe me gjer ,ndersa sot nuk gezon nje pension nga shteti,kane thene mire i nginjuri nuk ia din fukaras...

Ragnar
19-12-2013, 19:15
Nuk ka faj i shkreti,dikur ishte bokseri me i mire ne kosove dhe me gjer ,ndersa sot nuk gezon nje pension nga shteti,kane thene mire i nginjuri nuk ia din fukaras...

Ky nuk e ka mbrojt titullin ne emer te Kosoves, por ne emer te Jugosllavis !

Pastaj ky vet eshte ai qe parat i ka keqperdor ne menyr te ndryshme dhe sot nuk te ka faj askush pse nuk ke pare, duhes te punosh. Shume njerz qe kane dhene kontribute sot ndoshta punojn edhe taxi,disa prej tyre i njoh kane qene profesora.

Por edhe presidenten qe e kemi nuk meriton respekt qe e kemi, se edhe ajo eshte kategori me tru peshku.

Rex
19-12-2013, 19:21
Azizi ka honger ma shume boksa se buke. Mire qe i kujtohet edhe emri i presidentes.

Lumi, nje kohe Azizi Salihu ka qene krenaria e shqiptareve. S'ka pas bir shkine qe ka mujt me e perballu Azizin ne ring. Une nuk e kam mberri, por tregojne me te vjetrit.

Ragnar
19-12-2013, 19:38
Azizi ka honger ma shume boksa se buke. Mire qe i kujtohet edhe emri i presidentes.

Lumi, nje kohe Azizi Salihu ka qene krenaria e shqiptareve. S'ka pas bir shkine qe ka mujt me e perballu Azizin ne ring. Une nuk e kam mberri, por tregojne me te vjetrit.

Po edhe une e kam me te ndegjune qe ka qene boksier i mire, amo ky po e mendon Kosoven sikur Amerik.

Pastaj edhe kur kishe nje pag qe ishte ne post, ky u ankojke qe rroga eshte shume e vogel, deshirojke nje rrog 1 mij euro per nje muaj :d

bindi
19-12-2013, 20:33
Ky nuk e ka mbrojt titullin ne emer te Kosoves, por ne emer te Jugosllavis !

Pastaj ky vet eshte ai qe parat i ka keqperdor ne menyr te ndryshme dhe sot nuk te ka faj askush pse nuk ke pare, duhes te punosh. Shume njerz qe kane dhene kontribute sot ndoshta punojn edhe taxi,disa prej tyre i njoh kane qene profesora.

Por edhe presidenten qe e kemi nuk meriton respekt qe e kemi, se edhe ajo eshte kategori me tru peshku.
Po te kishte Kosova sot nje bokser te rangut te Haziz Salihut ēfare ishte dikur,kam bindjen,qe shqiptaret do ta ndjenin veten me krenare per faktin qe nje njeri si Haziz Salihu ishte bashkombas i tyre.
Per ata qe e njohin Haziz Salihu ne kohen e tij ishte hero per shqiptaret.

Ganimet
19-12-2013, 22:33
AZizi u tregua burre qe ua tha troq qeveris se dekoratat nuk i duhen .Azizi ka ber shum per sportin kosovar,dhe normalisht ka te drejt qe edhe Kosova ta nderoj e ta perkrah ne kte kohe te rend financiare.Para 4 viteve me ka rastisur ,tek ia bente mjeku njo kontroll se nuk ndihej mir dhe ta lironte nga pagesa sepse nuk kishte para.Jom ndjer keq kure e pa se une e kuptova dhe me ka ngelur e fresket qe ather skuqja e ftyres se tij ..akoma e kom te fresket ofshamen e tij qe e ngacmonin dhembjet,qe mesa kuptova i pushuan kure ju drejtu mjekut se skishte para per ta paguar kontrollen.Nuk e kom besuar gjendjen e tij,dhe tek sa po bisedonim gati sa nuk i ra te fikt.Ia dha mjeku nji tub recepta pore njeren ja veqoj qe ta blinte gjithsesi,guri ne veshka do te shkatrroj nese sben kujdes i tha mjeku.
ishte ankuar disa herash Azizi rreth gjendjes financiare ,por ky rast vertet duhet ta vras ne ndergjegje shoqrin e ne veqanti qeverin, e cila nuk do te duhej te vinte ne kte deregje duke i len atdhetaret tane te deshmuar pa nji perkrahje,fundja e kemi obligim moral tju ndihmojm me shum njerzve qe kan kontribuar per sportin. po edhe ne lamit tjera. ,te gjitha grupeve e shtresave shoqrore madje atyre qe jon te deshmuar.

Ganimet
19-12-2013, 22:38
Azizi dikur boksonte ne klubet e Kosoves per nji page mesatare,refuzonte oferta milionshe.,po ja qe mesa duket eshte zgenjyer me vetveten...kshtu jemi ne idealistet ,vetem se une e kom kuptuar me heret se Azizi qe llogaria nuk bahet pac hongjiun e jetes dhe ai hangji eshte VETVETJA-profesor-.Presidentja e Republikės sė Kosovės, Atifete Jahjaga, ka vendosur qė ta revokojė dekoratėn “Medalja Presidenciale e Meritave” dhėnė sportistit Aziz Salihu, bazuar nė nenin 14, paragrafi 1 dhe 4 i Ligjit pėr Dhėnien e Dekoratave nga Presidenti i Republikės sė Kosovės nė tė cilin thuhet: “Tė dekoruarit mund t’i revokohet Dekorata nėse vepron nė kundėrshtim me rendin publik, moralin dhe kryen vepra tė tjera qė e bėjnė tė padenjė pėr bartjen e Dekoratės”.

Sipas njė njoftimi tė Presidencės sė Republikės sė Kosovės, me dekoratė vlerėsohet veprimtaria, aktiviteti dhe puna e dalluar e njė qytetari, organizate dhe institucioni pėr meritat nė fusha tė caktuara dhe presidentja me kėtė motivacion edhe e ka dekoruar zotėri Aziz Salihun.


“Akti i shqyerjes sė Dekoratės e bėn tė padenjė bartėsin e saj pėr mbajtjen e sė njėjtės. Dekorata nuk ka ndonjė shpėrblim financiar apo ndonjė favor tjetėr material dhe nuk mund tė konsiderohet si mjet pėr tė kėrkuar pėrfitime materiale apo favore tė tjera”, ėshtė thėnė nė njoftimin e Presidencės sė Republikės sė Kosovės.

Xhebraili
19-01-2014, 02:48
Po te kesh nje shqiptar qe ka marre medalje olimpike e te mos e respektosh e te injorosh kjo o paturpesi ,ani nga kush analfabetja me e madhe e Kosoves ajo as per me Lope sben e lere me Presidente.

Ra Lufta e i pshtoj ajo prej kuzhine e direkt ne Presidenc.