PDA

View Full Version : Mourinho, Januzajt: Mos e ke ēertifikatėn gabim?


Xhebraili
19-01-2014, 02:04
Jose Mourinho ka gjetur fjalėt mė tė mira pėr Adnan Januzajn. Trajneri i famshėm portugez ka thėnė para ndeshjes me Man United se Januzaj ėshtė futbollist qė po i bėn shumė pėrshtypje atij. Madje Mourinho "dyshon" se Januzaj ėshtė mė i rritur nė fushė konform viteve tė tij.
"Ai nė fushė nuk ėshtė 18 vjeē. Nė fushė duket sikur tė ishte 25 vjeē. Ndoshta ka ndonjė gabim nė ēertifikatėn e lindjes sė tij" deklaroi i buzėqeshur Mourinho.
Mourinho poashtu tha se Januzaj nuk e njeh personalisht Januzajn, por se beson nė tė ardhme tė suksesshme tė tij te United.
"Januzaj duke futbollist shumė i pjekur nė fushė. Ai i ka tė gjitha kushtet pėr tė qenė lojtar i famshėm te Manchester United. Nuk e njoh personalisht atė, por duket se ėshtė i kompletuar" ka thėnė Mourinho./Indeksonline/

http://s22.postimg.org/xkb2wt2oh/Adnan_Januzaj_slider_2_2344083.jpg

atrevido
22-01-2014, 22:25
Me i miri ne fushe kunder Chelsea-t. Asnjehere banal.

Xhebraili
22-01-2014, 22:51
Sonte asistoj ne gol e humbi penaltin shkun per lesh manshitat

Rex
22-01-2014, 23:26
Sonte asistoj ne gol e humbi penaltin shkun per lesh manshitat

Adnani e humbi penaltin a?

Gabim i trajnerit me e ngarku me pergjegjesi te tilla kaq heret.

Xhebraili
22-01-2014, 23:30
Po ne Penalti shkuan humben 4 penaltija manchesteri hahhahahaa

Ragnar
22-01-2014, 23:33
Adnani e humbi penaltin a?

Gabim i trajnerit me e ngarku me pergjegjesi te tilla kaq heret.

Penaltin e ka humb, ne fund pra me penalti, jo gjate lojes.

Xhebraili
22-01-2014, 23:34
Jo more gjate lojes si kish ra hise ketij me shutu ,shume fort po lun po man shitat skan ekip kur nuk lujne ata dy rooney e vanpersie

Xhebraili
22-01-2014, 23:38
(http://www.youtube.com/watch?v=vCtxBUWQSbY&feature=player_embedded)

Qe videoo kush don me pa

Rex
22-01-2014, 23:59
U bo Manchesteri me e vajtu Rahoveci!

edit - Adnani shume i pasigurte ne penalti. S'ka faj se presion i madh per kete moshe.

Ragnar
23-01-2014, 00:00
U bo Manchesteri me e vajtu Rahoveci!

Valla bash sikur qekjo Barcelona u bo,:d

Xhebraili
23-01-2014, 00:01
Lum Qajo Barcelona Ka me te ndreq ne Santiago Bernabeu ka me u vulos titulli i radhes per Barcen...

Manshitat ska met send ne ta,edhe naj dite me MOYES e ne lige te dyte i ki.

Ragnar
23-01-2014, 00:03
Lum Qajo Barcelona Ka me te ndreq ne Santiago Bernabeu ka me u vulos titulli i radhes per Barcen...

Manshitat ska met send ne ta,edhe naj dite me MOYES e ne lige te dyte i ki.

E di qe e ki me ja rreh shpinen Rexit :d, po Real Madridi ka me lujt basket me juve.

Rex
23-01-2014, 00:04
Valla bash sikur qekjo Barcelona u bo,:d

hahaha

Barcelona shpejt ka me ja kendu Realit kongen "po t'shoh permas" ;)

Ragnar
23-01-2014, 00:06
hahaha

Barcelona shpejt ka me ja kendu Realit kongen "po t'shoh permas" ;)

Bash sikur Bayernit qe ja bani, qe ja dha 7 copa, kishe po du me than qe i hanger 7 kajmak ``fumato``

Xhebraili
23-01-2014, 00:08
E di qe e ki me ja rreh shpinen Rexit :d, po Real Madridi ka me lujt basket me juve.

E bejme me bast lum...

Se keni me hup edhe ne Madrid vetem tani fajet kan me i pas teleshikuest se dikund ju gjithmon fajin e gjeni kur humbni.

Rex
23-01-2014, 00:10
Bash sikur Bayernit qe ja bani, qe ja dha 7 copa, kishe po du me than qe i hanger 7 kajmak ``fumato``

Edhe ti ja ki bo si ata femijet...prit t'a thirri baben :D

Fol per Realin mer, lere Bajernin se ka boll tifoza te Bajernit ne forum.lol

Ragnar
23-01-2014, 00:15
Edhe ti ja ki bo si ata femijet...prit t'a thirri baben :D

Fol per Realin mer, lere Bajernin se ka boll tifoza te Bajernit ne forum.lol

Lojet e fundit nuk e di sa i ke percjell miku im, ju kemi mujt me perjashtim lojen e fundit e humben 2 me 1, me referime kuptohet.

Xhebrail , sa per bast nuk ka problem, por nuk besoj qe ka llogari me ardh ne Kosov me ti marr te hollat, se me dhimbesh pastaj ``fumato``

SystemA
23-01-2014, 00:15
U bo Manchesteri me e vajtu Rahoveci!

edit - Adnani shume i pasigurte ne penalti. S'ka faj se presion i madh per kete moshe.

Aq me mire....piqet si lojtar!

Rex
23-01-2014, 00:20
Lojet e fundit nuk e di sa i ke percjell miku im, ju kemi mujt me perjashtim lojen e fundit e humben 2 me 1, me referime kuptohet.

Xhebrail , sa per bast nuk ka problem, por nuk besoj qe ka llogari me ardh ne Kosov me ti marr te hollat, se me dhimbesh pastaj ``fumato``

;)

http://u.goal.com/117900/117900hp2.jpg

Xhebraili
23-01-2014, 00:21
Lojet e fundit nuk e di sa i ke percjell miku im, ju kemi mujt me perjashtim lojen e fundit e humben 2 me 1, me referime kuptohet.

Xhebrail , sa per bast nuk ka problem, por nuk besoj qe ka llogari me ardh ne Kosov me ti marr te hollat, se me dhimbesh pastaj ``fumato``

Ska problem ti dergoj me western union ose vjen ne pushim edhe ta qes nje kafe ,nese fiton reali si denim e veshi nje nderres te Real Madridit qe o denim ma shume se me pare per mua hahhahhahaa...

Rex
23-01-2014, 00:22
Aq me mire....piqet si lojtar!


I vjen koha edhe Adnanit per penaltite. Eshte debutues sivjet.
Mendoj se eshte me mire qe penaltite te gjuhen nga lojtaret me eksperience.

Xhebraili
23-01-2014, 00:24
I vjen koha edhe Adnanit per penaltite. Eshte debutues sivjet.
Mendoj se eshte me mire qe penaltite te gjuhen ng lojtaret me eksperience. I vjen koha edhe

Kend ka me eksperienc atty manchesteri kur ska rooney edhe van persien e Gigsin te tjerte jane njesoj si Adnani..

Kur e humb sulmuesi tipik si chicharito qa pret prej tjerve

Rex
23-01-2014, 00:25
Kend ka me eksperienc atty manchesteri kur ska rooney edhe van persien e Gigsin te tjerte jane njesoj si Adnani..

Kur e humb sulmuesi tipik si chicharito qa pret prej tjerve

Nuk e pash ndeshjen dhe nuk e di cilet lojtar ishin ne dispozicion sonte. Por, s'e besoj se kane qene te gjithe debutues apo 18 vjeqar.

Xhebraili
23-01-2014, 00:28
Fletcher ke kapiten tash mundesh me imagjinu kush ka mujt me lujt aty

De gea fletcher evans jonuzaj kagava welbeck chicharito valencia rafael

Rex
23-01-2014, 00:31
Fletcher ke kapiten tash mundesh me imagjinu kush ka mujt me lujt aty

De gea fletcher evans jonuzaj kagava welbeck chicharito valencia rafael

E paskan lyp vet humbjen.

Ragnar
23-01-2014, 00:34
Ska problem ti dergoj me western union ose vjen ne pushim edhe ta qes nje kafe ,nese fiton reali si denim e veshi nje nderres te Real Madridit qe o denim ma shume se me pare per mua hahhahhahaa...

Paske me nejt veq tu vesh ndresa te Real Madridit haver, por s'ka problem se flasim ne :d

SystemA
23-01-2014, 00:40
I vjen koha edhe Adnanit per penaltite. Eshte debutues sivjet.
Mendoj se eshte me mire qe penaltite te gjuhen nga lojtaret me eksperience.
Normalisht PO.Kjo mu kujtua(pa mendjemadhesi) eshte fat per mua...penalltia!
http://www.youtube.com/watch?v=wtjNU6sXtCI
Dhe me sa di,Maradona ka humbur dy penallti rrjesht kundra nje portieri serb.
Endri mbase na sqaron.

USA NR1
23-01-2014, 01:52
Po ne Penalti shkuan humben 4 penaltija manchesteri hahhahahaa

Sipas shkrimit shume po dukesh i gezuar:d:d

Xhebraili
23-01-2014, 12:04
Sipas shkrimit shume po dukesh i gezuar:d:d

Se fshehi dua te fitoj LIVERPOOLI amerikan se boll u bo ska marre titull qe 20 vjet dominut boll .edhe e kom prit momentin qe shkon fergusoni keta ska me i ndal kush tu hup se fergusoni o kon truni i ekipit...

Mu dhimbs JONUZAJ se per te tjeret u pa se ska kualitet,kur mungon Rooney ai welbeck egoist i keq shume me i mire chicharito se ai edhe me altruist ai zezaki i keq sa golen e ka hup mbreme.

Xhebraili
24-01-2014, 16:10
Legjenda e Manchester United, Gary Neville, i ka vlerėsuar shumė cilėsitė e mesfushorit nga kosova Adnan Januzaj. Ai ka thėnė se Januzaj aktualisht ėshtė lojtari mė cilėsor i Manchester Unitedit. "Cilėsia e vetme e Manēesterit pėr momentin ėshtė Januzaj. Ai ėshtė i vetmi qė po mundohet tė tregojė diēka gjatė lojės. Kjo ėshtė njė kompliment i madh pėr Adnanin, por ėshtė edhe presion i madh pėr tė ", ka thėnė Gary Neville. Adnani ėshtė vetėm 18 vjeēar dhe nė 16 ndeshje tė zhvilluara nė Premier League ka shėnuar tre gola dhe ka asistuar 3 herė.

Xhebraili
24-01-2014, 16:13
Kapiteni i Manchester United Nemanja Vidic, ka deklaruar se ėshtė e domosdoshme qė zhvillimi i Adnan Januzaj si njė lojtar profesionist tė menaxhohet me kujdes tė shtuar. Mungesat e shumta tek skuadra e David Moyes ka bėrė qė Adnani tė ketė shumė hapėsira dhe tė tregojė kualitetet e tij, madje ai ėshtė lojtari mė i mirė i Manchester United qė nga fillimi i sezonit. "Adnani ka bėrė shumė ndeshje tė mira," u shpreh Vidic. "Ai ėshtė njė talent i madh dhe e ardhmja ėshtė para tij. Adnani ėshtė shumė i ri, vetėm 18 vjeēar, andaj mendojė se ne duhet tė jemi shumė tė kujdesshėm me tė." "Nuk mund tė presim mė shumė nga ai, mendoj se menaxheri do tė kujdeset pėr tė. Ai mund tė pėrmirėsohet ende dhe nuk dyshoj nė aftėsitė e tij," tha Vidic. "Qė tė jesh i suksesshėm nė Manchester United ju duhet tė luani ēdo javė. Kjo ėshtė sfida dhe arsyeja pse unė mendojė qė duhet tė jemi tė kujdesshėm me lojtarė tė rinj," mbylli Vidic./VeqSport/

kanina
24-01-2014, 16:49
De Biazi: " Me kollaj takon Papen se sa Jonuzajn"

Xhebraili
24-01-2014, 16:57
kanina ketu si ka fajet jonuzaj po ai prindi i tij idiot se njeri me kreten skam pare ne jeten time ...
Duhet te vijne njerez profesionel te bisedojne me te Cana sbon De Biazi sbon,redi Ju sbon ,Pacolli sbon kend ti qojme atij Barack Obamen...

Magjupi thojne kur u bo mbret e ka vra baben e vet ,o tille ishte ai babai i jonuzaj ..Ok Jonuzaj eshte super talent edhe super djalosh por te jesh aq mendjemadh me popullin tend veq njerezit qe skan pas kurre nje dyshk ne xhep e tani kan bere ca para e mendojne se bota sillet rredhe tyre e bejne ate.

AAO
24-01-2014, 17:06
Normalisht PO.Kjo mu kujtua(pa mendjemadhesi) eshte fat per mua...penalltia!
http://www.youtube.com/watch?v=wtjNU6sXtCI
Dhe me sa di,Maradona ka humbur dy penallti rrjesht kundra nje portieri serb.
Endri mbase na sqaron.

Ka qene Ivkovic ,portjer Kroat ,luante me sportingun e lisbones , penalltine e pare ja ka prit ne kupen uefa ,sportingu vs napoli ,ndersa te dyten ne kupen e botes ,cerekfinale!

ps. Ai ekip jugosllav ka qene shume i forte .mos ishte per goycochea qe ishte mjeshter i pritjeve te penalltive ,jugosllavi do kishte fitu!

drague
24-01-2014, 17:36
U bo Manchesteri me e vajtu Rahoveci!

edit - Adnani shume i pasigurte ne penalti. S'ka faj se presion i madh per kete moshe.

Rahoveci ban raki te mire.dhe pasulin e qajn

AAO
24-01-2014, 18:00
kanina ketu si ka fajet jonuzaj po ai prindi i tij idiot se njeri me kreten skam pare ne jeten time ...
Duhet te vijne njerez profesionel te bisedojne me te Cana sbon De Biazi sbon,redi Ju sbon ,Pacolli sbon kend ti qojme atij Barack Obamen...

Magjupi thojne kur u bo mbret e ka vra baben e vet ,o tille ishte ai babai i jonuzaj ..Ok Jonuzaj eshte super talent edhe super djalosh por te jesh aq mendjemadh me popullin tend veq njerezit qe skan pas kurre nje dyshk ne xhep e tani kan bere ca para e mendojne se bota sillet rredhe tyre e bejne ate.

Te njejtin mendim ndaj dhe une.

Sa t.jete babai i tij menaxher per vendimarrjet e djalit nuk ka as % me te vogel qe adnani te luaje per shqiperine. Nje njeri qe gjen alibi per gjithcka kot pa lidhje ,sme pelqen ky e sme pelqen ai ,hedh akuza pa fakte ,te pabazuara askund ,dallohet qarte qe nuk ka deshire qe adnani te luaje per shqiperine. E mori ne qafe djalin sepse jam i sigurt perderisa i vogel Canen e ka pas Idhull ,edhe zemra patjeter qe i rreh kuq e zi!

drague
24-01-2014, 18:06
me nje lule nuk vjen pranvera shoku.

si me jonuzin si pa, aty jemi.

AAO
24-01-2014, 18:15
Me nje lule nuk vjen ,por dhe nga ferrat trendafilė ēelin :D. Sot Januzaj ,neser nje Januzaj tjeter ,pasneser dkush tjeter. Me pak fjale trendafili pare do terheqi kemben per gjithe trendafilat e tjere qe ndoshta i tremb ferra nga ku kane dhe preardhjen e gjysherve e stergjysherve te tyre ;)

drague
24-01-2014, 18:31
Me nje lule nuk vjen ,por dhe nga ferrat trendafilė ēelin :D. Sot Januzaj ,neser nje Januzaj tjeter ,pasneser dkush tjeter. Me pak fjale trendafili pare do terheqi kemben per gjithe trendafilat e tjere qe ndoshta i tremb ferra nga ku kane dhe preardhjen e gjysherve e stergjysherve te tyre ;)

ktyne katunarve te diaspores i pelqeu kur e moren gjysmen e plazhit te Durrsit.

me qene kryeminister nuk i lej me hy pa vize