PDA

View Full Version : Plisat nuk e "pėrkrahin" pėrfaqėsuesen e Kosovės!


Xhebraili
12-02-2014, 07:56
Grupi i tifozėve “Plisat”, nuk do tė pėrkrahė pėrfaqėsuesen e Kosovės nė ndeshjen e parė miqėsore ndėrkombėtare, pavarėsisht se ku do tė luhet takimi i parė. Kėshtu i ka thėnė “Publiku.net”, kryetari i tifozėve “Plisat”, Albert Kastrati.

Sipas tij, ata do tė vazhdojnė tė pėrkrahin Shqipėrinė dhe klubin e tyre tė zemrės Prishtinėn nė formė tė organizuar, por jo edhe pėrfaqėsuesen e Kosovės.

“Ne e pėrkrahim vetėm kombėtaren e Shqipėrisė, dhe klubet e Prishtinės. Pėr ne nuk ėshtė e rėndėsishme se ku do tė luhet ndeshja, nė Mitrovicė apo nė Prishtinė. Ne nė formė tė organizuar nuk do e pėrkrahim, kurse ata qė kanė dėshirė tė shkojnė dhe tė pėrkrahin, ne nuk do i pengojmė”, ėshtė shprehur Kastrati.

Ai nė fund ka shtuar se pėr “Plisat” janė tė rėndėsishme, vetėm Prishtina dhe kombėtarja kuqezi./Publiku.net/

http://s28.postimg.org/jxidg231p/url1.jpg

drague
12-02-2014, 08:05
e pse jo?nuk jane shqiptare ato!

Xhebraili
12-02-2014, 08:12
e pse jo?nuk jane shqiptare ato!


Drague sipas ligjit q e e kan bo keta nderkombetaret tone parashihet qe ne kombetare te kete edhe serb boshnjak etj,edhe plisat konsiderojne se skem nevoj me i pas dy kombetare kur tani e kemi nje kombetare 100% shqiptare pa bo lazem me pas brenda ne kombetare asi me mbiermer VIQ mbas.


1 KOMB
1 KOMBTARE

BATO
12-02-2014, 08:51
Kjo nisme e "Plisave" eshte per t'u pergezuar.

kanina
12-02-2014, 10:07
-profesor-

Llapi
12-02-2014, 21:59
po kush po jau var atyre hajnave
ata jan nji grup hajnash te lagjes se vranjefcit
qe i udheheq krimineli enver sikiraqa e i financon
LDK-ja e ismet beqiri dhe djemt e isa mustafes jan
komandant taash te tyre pas futjes se sekiraqes ne burg
nuk ia vlen te diskutohet per keta hajna rrugaqa

Xhebraili
12-02-2014, 22:00
po kush po jau var atyre hajnave
ata jan nji grup hajnash te lagjes se vranjefcit
qe i udheheq krimineli enver sikiraqa e i financon
LDK-ja e ismet beqiri dhe djemt e isa mustafes jan
komandant taash te tyre pas futjes se sekiraqes ne burg
nuk ia vlen te diskutohet per keta hajna rrugaqa


Ja fute kot Llapp jan njerez te Blerand Stavilecit keshtu qe mos e bo politike qdo send...