PDA

View Full Version : FC Kosova


Ragnar
02-03-2014, 18:05
Turp te mos perfshihet ky lojtar !

Zhdrella: Bunjaki s’kish lėnė asnjė komshi nė Suedi pa e thirrė.

http://www.telegrafi.com/foto/sportivendor/zhdrella-bunjaki-s-rsquo-kish-l-euml-n-euml-asnj-euml-komshi-n-euml-suedi-pa-e-thirr-euml_hd.jpg

Pėrfaqėsuesja e Kosovės pa mė tė mirin e Kosovės. Ėshtė pėr ēudi se si mundi pėrzgjedhėsi i Pėrfaqėsueses sė Kosovės, Alban Bunjaki, qė tė mos e pėrzgjedhė njė lojtar tė kalibrit tė Mentor Zhdrellės, i cili padyshim se ėshtė njėri ndėr futbollistėt mė tė mirė kosovarė qė ka luajtur ndonjėherė.

Gjatė ditės sė sotme u bė publike lista zyrtare e futbollistėve tė cilėt do tė luajnė ndeshjen e parė historike tė Pėrfaqėsueses sė Kosovės kundėr Haitit me 5 mars, mirėpo aty menjėherė u vėrejt mungesa e yllit kosovar, Mentor Zhdrella, i cili padyshim se do t’i jepte njė dimension tjetėr kėsaj Pėrfaqėsuese. Pėr mė shumė, Zhdrella qė katėr vite rresht ėshtė zgjedhur si lojtari mė i mirė nė Kosovė.

I kontaktuar menjėherė nga Telegrafi, Zhdrella u shpreh i gatshėm pėr tė bashkėbiseduar me ne dhe pėr tė ndarė zhgėnjimin e tij rreth kėsaj ēėshtjeje.

“Nuk e di pse nuk mė ka bėrė ftesė Albert Bunjaki, vetėm ai e di. Por, ky selektori i Kosovės nuk kish lėnė asnjė ‘komshi’ nė Suedi pa e thirrė, por ēfarė tė bėjmė ky ėshtė realiteti jonė”, tha Zhdrella ekskluzivisht pėr Telegrafin.

I pyetur se a mendon se nė kėtė listė ėshtė dashur tė pėrfshihen mė shumė lojtarė qė luajnė nė Kosovė, Zhdrella tha: “Po, ka lojtarė qė e meritojnė tė ftohen sepse janė mė tė mirė se kėta nė kėtė listė. Ka lojtarė nė Kosovė, por edhe nė Shqipėri qė e kanė merituar ftesėn, si p.sh Liridon Kukaj, Qėndrim Dautaj, Mentor Mazrekaj, Besar Musolli, Blerim Krasniqi etj”.

Edhe pse i zhgėnjyer qė nuk do tė luajė nė kėtė ndeshje, Zhdrella si njė profesionist i vėrtetė tha se ai ndjehet krenarė qė Kosova do tė luajė kėtė ndeshje kėtė historike dhe se ndjehet i emocionuar pėr kėtė.

Lista e Kosovės kundėr Haitit:

Portierė: Samir Ujkani, Kushtrim Mushica, Julian Bibelaj.

Mbrojtės: Avni Pepa, Loret Sadiku, Lum Rexhepi, Shkodran Metaj, Shpėtim Hasani.

Mesfushorėt: Ardian Gashi, Anel Rashkaj, Fanol Perdedaj, Enis Alushi, Liridon Krasniqi, Kristian Nushi, Enis Bunjaku, Faton Toski, Shpėtim Hasani, Flamur Kastrati.

Sulmuesit: Albert Bunjaku, Ilir Azemi, Alban Bunjaku, Bersant Celina. /Telegrafi/

Xhebraili
02-03-2014, 18:24
Turp te mos perfshihet ky lojtar !

Zhdrella: Bunjaki s’kish lėnė asnjė komshi nė Suedi pa e thirrė.

http://www.telegrafi.com/foto/sportivendor/zhdrella-bunjaki-s-rsquo-kish-l-euml-n-euml-asnj-euml-komshi-n-euml-suedi-pa-e-thirr-euml_hd.jpg

Pėrfaqėsuesja e Kosovės pa mė tė mirin e Kosovės. Ėshtė pėr ēudi se si mundi pėrzgjedhėsi i Pėrfaqėsueses sė Kosovės, Alban Bunjaki, qė tė mos e pėrzgjedhė njė lojtar tė kalibrit tė Mentor Zhdrellės, i cili padyshim se ėshtė njėri ndėr futbollistėt mė tė mirė kosovarė qė ka luajtur ndonjėherė.

Gjatė ditės sė sotme u bė publike lista zyrtare e futbollistėve tė cilėt do tė luajnė ndeshjen e parė historike tė Pėrfaqėsueses sė Kosovės kundėr Haitit me 5 mars, mirėpo aty menjėherė u vėrejt mungesa e yllit kosovar, Mentor Zhdrella, i cili padyshim se do t’i jepte njė dimension tjetėr kėsaj Pėrfaqėsuese. Pėr mė shumė, Zhdrella qė katėr vite rresht ėshtė zgjedhur si lojtari mė i mirė nė Kosovė.

I kontaktuar menjėherė nga Telegrafi, Zhdrella u shpreh i gatshėm pėr tė bashkėbiseduar me ne dhe pėr tė ndarė zhgėnjimin e tij rreth kėsaj ēėshtjeje.

“Nuk e di pse nuk mė ka bėrė ftesė Albert Bunjaki, vetėm ai e di. Por, ky selektori i Kosovės nuk kish lėnė asnjė ‘komshi’ nė Suedi pa e thirrė, por ēfarė tė bėjmė ky ėshtė realiteti jonė”, tha Zhdrella ekskluzivisht pėr Telegrafin.

I pyetur se a mendon se nė kėtė listė ėshtė dashur tė pėrfshihen mė shumė lojtarė qė luajnė nė Kosovė, Zhdrella tha: “Po, ka lojtarė qė e meritojnė tė ftohen sepse janė mė tė mirė se kėta nė kėtė listė. Ka lojtarė nė Kosovė, por edhe nė Shqipėri qė e kanė merituar ftesėn, si p.sh Liridon Kukaj, Qėndrim Dautaj, Mentor Mazrekaj, Besar Musolli, Blerim Krasniqi etj”.

Edhe pse i zhgėnjyer qė nuk do tė luajė nė kėtė ndeshje, Zhdrella si njė profesionist i vėrtetė tha se ai ndjehet krenarė qė Kosova do tė luajė kėtė ndeshje kėtė historike dhe se ndjehet i emocionuar pėr kėtė.

Lista e Kosovės kundėr Haitit:

Portierė: Samir Ujkani, Kushtrim Mushica, Julian Bibelaj.

Mbrojtės: Avni Pepa, Loret Sadiku, Lum Rexhepi, Shkodran Metaj, Shpėtim Hasani.

Mesfushorėt: Ardian Gashi, Anel Rashkaj, Fanol Perdedaj, Enis Alushi, Liridon Krasniqi, Kristian Nushi, Enis Bunjaku, Faton Toski, Shpėtim Hasani, Flamur Kastrati.

Sulmuesit: Albert Bunjaku, Ilir Azemi, Alban Bunjaku, Bersant Celina. /Telegrafi/

Kjo o fyerje per Zhdrellen edhe ashtu le ti merr ne suedie ku te don asnje nuk eshte me i mire se Zhdrella.
Kam luajt kunder tij edhe e kam pa shpesh veq per qef lojte e hysit ku luan ky ...

Hala pa ja nis dallavere.....


Zhdrella oshte lojtar i madh njeri i madh ,tani qe ka pa q1e do mu mshel klubi i hysit per munges fondesh i ka bind shumicen e lojtareve me lujt pa pare veq mos me dal prej lige.

Loreal
02-03-2014, 20:00
Turpin e kan si buke!

Si zakonisht me njofsi,me vika keq per ket lojtarin!

Xhebraili
02-03-2014, 20:11
Turpin e kan si buke!

Si zakonisht me njofsi,me vika keq per ket lojtarin!

Me i miri qe mkan pa sytte ne Kosove edhe ne Mal te zi ku kam luajt...

Ragnar
03-03-2014, 19:14
Mbledhia e parė e Yjeve

https://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/2014/03/633x347/kosova-2.jpg

Pėrfaqėsuesja e Kosovės e ka zhvilluar seancėn e parė stėrvitore para ndeshjes miqėsore me Haitin. Nė kėtė trajnim munguan: Samir Ujkani, Ardian Gashi, Loret Sadiku e tė tjerė.

Yjet e pėrfaqėsueses sė Kosovė sot kanė zbritur nė fushėn e stadiumit ‘Agron Rama’ nė Kastriot. Tė pėrzgjedhurit e Albert Bunjakut e kanė zhvilluar seancėn e parė stėrvitore para ndeshjes me Haitin.

Nė kėtė seancė nuk ishin tė pranishėm tė gjithė futbollistėt e ftuar pėr ndeshjen miqėsore tė 5 marsit. Samir Ujkani, Ardain Gashi, Loret Sadiku, Ilir Azemi nuk stėrvitėn fare, pasi i janė bashkuar ekipit gjatė ditės.

“Dje kemi bėrė rigjenerimin, kurse sot e zhvilluam stėrvitjen e parė. Nė kėtė seancė nuk ishin tė gjithė futbollistėt pasi disa nga ta janė bashkuar ekipit sot paradite. Ata kanė mbetur nė Hotel, dhe janė duke bėrė rigjenerim me pjesėn tjetėr tė shtabit teknik”, ka deklaruar selektori Albert Bunjaku.

Ai ka bėrė tė ditur se nė stėrvitjen e sė martės do tė kompletohet i gjithė grupi. Pėrfaqėsuesja e Kosovės, stėrvitjen e radhės do ta mbajė nesėr nga ora 14:00 nė stadiumin ‘Agron Rama.

Kurse, ndeshja Kosovė – Haiti do tė luhet tė mėrkurėn nga ora 15:00 nė stadiumin ‘Adem Jashari’ nė Mitrovicė.

https://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/kosova-5.jpg

https://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/kosova-4.jpg

https://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/kosova-3.jpg

https://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/kosova-1.jpg

https://www.gazetaexpress.com/public/uploads/image/ballina-2.jpg

Xhebraili
03-03-2014, 20:27
Nje yll se ka thirre e ka mush me kusheri te vet ky mut ekipen pa Zhdrellen nuk dal me i pa edhe me lujt ne stadium Shahin Haxhiislami ne Peje

derjansi
03-03-2014, 20:28
edhe ktu paska nderhy duka lol

suksese ekipit te merkuren

Xhebraili
03-03-2014, 20:31
Suksese kombetares Kuq e Zi ketyre shkerdhatave tone skam qka thom ishalla fitojne po nuk ndjej ndonje emocion me shume emocionohem kur luaj me ekipa te superliges

Gon!
03-03-2014, 20:33
Na shkoi per lesh e gjithe Kosova !

Xhebraili
03-03-2014, 20:39
Per stadium te vjen duka te merr leksione se si behet stadiumi per me pak se tre muaj...

Oxygen
03-03-2014, 20:46
Kosova me uniform blu... :( Duhet KUQ E ZI edhe pse flamuri eshte blu :(

Zhdrella cfar luan? eshte ai qe i kan ofruar partizanit te tiranes?

Oxygen
03-03-2014, 20:47
Per stadium te vjen duka te merr leksione se si behet stadiumi per me pak se tre muaj...

Ide e mire kjo, mund te bejm shkembim eksperiencash :D

Duka te vij te mari leksion si behet stadjumi dhe presidenti juaj te vij te mari leksion si behet leku :P

Xhebraili
03-03-2014, 20:49
Kosova me uniform blu... :( Duhet KUQ E ZI edhe pse flamuri eshte blu :(

Zhdrella cfar luan? eshte ai qe i kan ofruar partizanit te tiranes?

Po ai eshte nder lojtarte me te mire ne Kosove,.

Po keta kane pjerdhe ne tru se kjo nuk eshte kombetare koosove perfaqesuese shqiptarte e kan kombetaren e vet skem nevoj per ngjyrat e kalterta....

A pe golin e Hamdi Salihut me gershere ashtu edhe te Canes?

Gon!
03-03-2014, 21:00
Xhebrail, a i keni pare mediat servile te dreqit ne Kosove duke bere reklama per lojen e 5 marsit dhe, se si jane duke e na e servirur kete "KOMB-taren Kosovare" te leshit?

Ne jemi shume injorante pasha Zotin !

A e keni pa se si i jep zor ai pisi, Fadil Vokrri, per kete kombetaren e m.utit vetem e vetem qe te siguroj nje karrige per veti..?! Eshte ne gjendje me u ba shkja per nje karrige pisi.

Per karrige shqiptari, edhe te Zoti kur te shkon kqyr me ia zane vendin !

Tpthuuu po rrace e felliqt' kishim qene..

Oxygen
03-03-2014, 21:00
E pash, thone qe canen po na e kerkon Man.Utd, edhe pse disa mund te qeshin un them se Cana ben per Premier League, madje gjynah qe nuk shkoj te Arsenal qekur luane me Sunderland.

Hajt ishalla i ecen Lorikut

Xhebraili
03-03-2014, 21:04
E pash, thone qe canen po na e kerkon Man.Utd, edhe pse disa mund te qeshin un them se Cana ben per Premier League, madje gjynah qe nuk shkoj te Arsenal qekur luane me Sunderland.

Hajt ishalla i ecen Lorikut

Ishalla nderi i krejt shqiptareve eshte Lorik Cana te qeshin kur te mberrijne karrieren e tij.