PDA

View Full Version : 'Forca' dhe 'Arapaxhikėt' nuk e pėrkrahin Kosovėn


Xhebraili
04-03-2014, 14:23
Tifozėt ‘Forca’ tė Vushtrrisė dhe ‘Arpaxhikėt’ e Prizrenit, nuk do tė jenė nė pėrkrahje tė pėrfaqėsuese sė Kosovės nė futboll.

Pas lajmit tė dhėnė nga Federata e Futbollit tė Kosovės se grupe tifozėsh janė bashkuar nėn njė emėr pėr ndeshjen Kosova-Haiti, kanė ardhur edhe reagimet e para.

Tė parėt qė e kanė pėrgėnjeshtruar kėtė lajm kanė qenė grupi i tifozėve prizrenas ‘Arpaxhikėt’, tė cilėt pėrmes njė njoftimi kanė thėnė se nuk ėshtė e vėrtetė qė janė bashkuar nėn emrin ‘Dardanėt’ me grupet e tifozėrive tė tjera pėr tė pėrkrahur pėrfaqėsuesen e Kosovės.

“Dje, nė mbledhjen e mbajtur nė selinė e FFK-sė, edhe lideri i ‘Arpaxhikėt’, pas thirrjes sė drejtuar, nė shenjė respekti ka qenė pjesė e mbledhjes sė tifo-grupeve dhe haptas ėshtė shprehur se ne nuk jemi kundėr pėrfaqėsueses sė Kosovės, mirėpo nuk do ta pėrkrahim atė nė mėnyrė tė organizuar”, ėshtė thėnė nė njoftimin e ‘Arpaxhikėve’.

Pas ‘Arpaxhikėve’, edhe ‘Forca’ nga Vushtrria ka thėnė se nuk do ta pėrkrahė pėrfaqėsuesen e Kosovės. Mė parė ‘Tifozat Kuq e Zi’ tė Kosovės kishin deklaruar se do tė pėrkrahnin vetėm kombėtaren e Shqipėrisė, gjithmonė flitet nė mėnyrė tė organizuar./KP/VeqSport/


http://s30.postimg.org/3q0qidge9/15604_jpg.png

Gon!
04-03-2014, 14:28
E perkrahin injorantet qe skane lidhje me futboll, e as me politike, por me politike "miren" ama ! Tash do te fillojne te miren edhe me sport..

Po me ēka nuk miren injorantet se.. bashke me kryeinjorantin Hashima Taēi..!

Xhebraili
04-03-2014, 14:33
E perkrahin injorantet qe skane lidhje me futboll, e as me politike, por me politike "miren" ama ! Tash do te fillojne te miren edhe me sport.. Po me ēka nuk miren injrantet se.. bashke me kryeinjorantin Hashima Taēi..!

Se spo bon bileta 50 euro Hasha i ka qit punte ne Terezi po na mori ne qafe Ujkani qe iku hahahhahaa se me ato gola qe merrte se meritonte as ta ftonin ne kombetaren shqiptare...

Ishin lojte afer Kosova ne 15.00 shqiperia ne 18.00 se per qejf i kisha pa te dyjat....

Xhebraili
04-03-2014, 15:36
Sapo u konfirmua se edhe tifozet fanatik te Prishtines nisen per Shqiperi per te perkrahur kombetaren ne ndeshjen me Malten....

Bravooooo Plisavee