PDA

View Full Version : UFC: Ilir Latifi e detyron Diabaten tė dorėzohet nė raundin e parė


Ragnar
10-03-2014, 16:53
http://www.telegrafi.com/fo/sport/ufc-ilir-latifi-e-detyron-diabaten-t-euml-dor-euml-zohet-n-euml-raundin-e-par-euml-video_hd.jpg

Luftėtari shqiptar nė UFC, Ilir Latifi, ka shėnuar fitore tė madhe sonte kundėr Cyrille Diabate, duke e detyruar atė tė dorėzohet nė raundin e parė.

Nė duelin qė u zhvillua nė O2 Arena tė Londrės, Latifi shkėlqeu me paraqitjen e tij teksa ngriti nė kėmbė tėrė publikun e pranishėm nė sallė.

Qė nė fillim tė luftės, Latifi dukej nė top-formė dhe tejet i pėrgatitur pėr kėtė duel. Diabate mbante distancėn, teksa Latifi mundohej ta godiste herė pas herė, deri sa e gjeti momentin e duhur dhe mbėrtheu pėr qafe pėr ta ngulfatur. Fuqinė e shqiptarit, nuk mundi ta duronte Diabate i cili u dorėzua menjėherė dhe gjyqtari i ndeshjes i dha fitoren Latifit i cili shpėrtheu nė gėzim.

“Jam pėrgatitur shumė pėr kėtė luftė dhe ndihem mirė qė fitova kaq shpejtė. Cyrille ishte shumė sfidues pėr mua, ai ka goditje tė rrezikshme qė mund tė tė shkaktojnė probleme tė mėdha”, tha fillimisht Latifi pas ndeshjes.

“Ėshtė e mahnitshme se si para 10 apo 15 viteve unė isha duke shikuar nė televizion luftėrat origjinale tė UFC-sė, ndėrsa tash po ndeshem vetė kėtu dhe po fitoj. Ky ėshtė njėri ndėr momentet mė tė mira nė jetėn time”, pėrfundoi Latifi. /Telegrafi/

Rex
10-03-2014, 17:03
Ky e kishte derrmu edhe nje shka per disa sekonda, para dy-tre viteve.

Mos lyp naj shahist, se boksera e karatista kemi suficit. lol

Ragnar
10-03-2014, 17:05
Rex, i lumt ketij shqiptari, keshtu duhet mundur kundershtari e duhet t'i tregohet forca aty ku eshte vendi.

Rex
10-03-2014, 17:07
Rex, i lumt ketij shqiptari, keshtu duhet mundur kundershtari e duhet t'i tregohet forca aty ku eshte vendi.

I lumt valla se e ka edhe emrin e madh - Ilir!

bindi
10-03-2014, 17:17
I lumt djalit,suksese te metejshme

Ragnar
10-03-2014, 17:26
Rex dhe Bindi, e shihni edhe ne fetyr tregon qe ky nuk ka frik ndaj cfare do kundershtari.

Rex
10-03-2014, 17:35
Rex dhe Bindi, e shihni edhe ne fetyr tregon qe ky nuk ka frik ndaj cfare do kundershtari.

Po po, shihet se eshte zemer luan. Edhe pse startin ne kete ligen qe rrafen neper kafaze nuk e ka pas edhe aq te mire. Nese me kujtohet mire.

Ragnar
10-03-2014, 17:47
Po po, shihet se eshte zemer luan. Edhe pse startin ne kete ligen qe rrafen neper kafaze nuk e ka pas edhe aq te mire. Nese me kujtohet mire.

Ne baz statistikave ne UFC website, del qe i ka 9 fitore dhe 3 humbje, nuk eshte keq. (Record: 9-3-0, 1NC )