PDA

View Full Version : Dy futbollistėt kosovarė, rrihen nga presidenti i Vllaznisė!


Ragnar
10-03-2014, 17:12
http://www.indeksonline.net/foto.php?foto=/sport/beskavajaa.jpg&pozita=foto_lajm

Njė ngjarje turpėruese ka ndodhur nė ligėn e futbollit tė Shqipėrisė. Dy futbollistėt kosovarė qė luajnė te Besa e Kavajės, Argjend Mustafa e Bernard Berisha janė rrahur nga drejtori i Vllaznisė sė Shkodrės, Armir Grima. Pikėrisht Grima ka qenė mė parė portier i Flamurtarit dhe Prishtinės.
Pėr ti grushtuar e shkelmuar dy kosovarėt, Grima u ndihmua nga dy futbollistėt e Vllaznisė sė Shkodrės, Alis Boci e Ervis Kraja.
Krejt kjo thuhet se ka ndodhur pasi qė dy futbollistėt kosovarė kanė patur polemika nė fushė me futbollistėt serbė qė luajnė te Vllaznis e Shkodrės. "Ikni more serbė" thuhet se iu kanė thėnė Berisha e Mustafa lojatėrve serbė gjatė ndeshjes.
Ngjarja ka ndodhur pas ndeshjes Besa-Vllaznia ku lojtarėt kosovarė janė goditur me shkelma e grushta nga treshja nga Shqipėria.
Berisha e Mustafa kanė thėnė se nuk kanė patur polemika nė fushė me futbollistėt serbė, por qė kanė pranuar nė mediat shqiptare se janė goditur nga Grima, Boci e Kraja./Indeksonline/

Rex
10-03-2014, 17:16
Jahjaga te dergoj urgjentisht note proteste te Nishani dhe Nikolic!

unreal
10-03-2014, 17:17
Nese eshte e vertete se keta jane shprehur ashtu ndaj lojtarve serb,mire ua kane bere.
Ne fushen e sportit s'ka vend per racizem.

Ragnar
10-03-2014, 17:19
Nese eshte e vertete se keta jane shprehur ashtu ndaj lojtarve serb,mire ua kane bere.
Ne fushen e sportit s'ka vend per racizem.

E dhuna qenka zgjidhje per kete ??!

unreal
10-03-2014, 17:21
E dhuna qenka zgjidhje per kete ??!
Me mire te shqelmohen dy lojtare se te marrish denim nga FIFA dhe UEFA si klub apo si federate e Futbollit.

Ragnar
10-03-2014, 17:28
Me mire te shqelmohen dy lojtare se te marrish denim nga FIFA dhe UEFA si klub apo si federate e Futbollit.

Pse te rrahesh lojtar , me shkelma e grushta nuk denohesh nga FIFA apo UEFA, atehere nese nuk denohesh, qenka FIFA dhe UEFA pa rregulla !

Rex
10-03-2014, 17:32
...dhe per inat te kosovareve, keta tre trimat, t'u japin edhe motrat per grua futbollisteve te talentuar serb!

Jane talenta te rralle qe i ka vetem Serbia!

Kulpra
10-03-2014, 17:43
Si futbolldashese qe s'jam, dhunen e konsideroj aktin me te ulet qe nje njeri mund te beje.
Qofte shqiptar i Shqiperise, Maqedonise, Kosoves apo cfaredolloj qytetar i botes.
Keto nuk jane vecse fryte te edukates egoiste maskiliste shqiptariste!

Sopoti
10-03-2014, 17:54
...dhe per inat te kosovareve, keta tre trimat, t'u japin edhe motrat per grua futbollisteve te talentuar serb!

Jane talenta te rralle qe i ka vetem Serbia!

Une propozoj qe e prapanicen e tyre t'ua japin serbeve per tu dukur te mire,edhe me horizont qe s'njohin rracizem .


Burra bushtra!

Te qellojne me ndonje qe t'ua prese kembet.
Pisat!

Rex
10-03-2014, 18:02
Pajtohem me mllefin Sopoti por prap se prap nuk do te isha fut ne pergjithesime. Pisa ka kudo, si ne Shkoder, Gjakove, Korce, Diber etj.

Le ti gjykojme vetem individet e perfshire ne kete incident te cilet jane tregu shume te lige. Futbollistet e Kosoves, edhe po te mos ishin shqiptar te nje gjaku, te pakten jane jabanxhi ne ate qytet dhe si te tille...nuk do te duhej te trajtoheshin ne ate menyre, me shqelma e grushte.

Dhe kur e mendon se ka ndodhur per sherr te serbeve eshte me ja fut plumb vetit. Serbet nuk do ta benin kurre nje gje te tille per shqiptaret. Kurre!

Ragnar
10-03-2014, 18:07
Rex, ketu ka te beje me nacionalizem, serbet jane nacionalista te medhaj e duan shtetin e vet me shume gjithqka.Nuk e jep serbi serbin per asgje. Ne nje vend ku nuk ka nacionoalizem nuk ka atdhetarizem.

lenci
10-03-2014, 18:08
Problemi ėshtė se nė Shqipėri presidentėt e klubeve janė tė gjithė millaxhinj e kriminelė.
Nė Kavajė si nė tė gjitė Shqipėrinė,futbollistėt shqiptarė nga Kosova,janė tė respektuar.
Ky ėshtė njė rast i turpshėm,i cili duhet dėnuar ne mėnyrė ekzemplare.

Ragnar
10-03-2014, 18:11
Shenim Moderus : Bera disa ndryshime dhe fshirje te postimeve, ndryshova komentin e Sopotit, qe te mos shkaktoj konflikte dhe te del tema jashte binareve.
FLM per mirekuptim.

Rex
10-03-2014, 18:16
Rex, ketu ka te beje me nacionalizem, serbet jane nacionalista te medhaj e duan shtetin e vet me shume gjithqka.Nuk e jep serbi serbin per asgje. Ne nje vend ku nuk ka nacionoalizem nuk ka atdhetarizem.

Serbet jane ultranacionalista, jo vetem nacionalista.

Ragnar
10-03-2014, 18:20
Serbet jane ultranacionalista, jo vetem nacionalista.

Ekzakt, qe nuk me doli ne mendje qe keta jane bash ultra. Per kete jav marr lakmi qe per vendin e vet jane.

Rex
10-03-2014, 18:45
Ekzakt, qe nuk me doli ne mendje qe keta jane bash ultra. Per kete jav marr lakmi qe per vendin e vet jane.

Nuk jane per me ju marr lakmi Lumi. Te jesh ultranacionalist do te thote qe te mos i pranosh dobesite e vendit apo popullit qe i takon. Pra, ultranacionalisteve u mungon autokritika dhe si te tille jane te demshem jo vetem per te tjeret por edhe per veten. Krijojne mite e legjenda nga asgjeja, kremtojne cdo gje - duke i perfshi edhe humbjet-, e konsiderojne veten superior (nebeski narod) karshi te tjereve etj., dhe ne emer te ketyre jane ne gjendje te shkaktojne krime te tilla cfare i kemi perjetu edhe vet gjenerata jone.

Oxygen
10-03-2014, 18:50
Nese eshte e vertete se keta jane shprehur ashtu ndaj lojtarve serb,mire ua kane bere.
Ne fushen e sportit s'ka vend per racizem.

Futbolli eshte futboll, nese jan shprehur ne ate menyre ateher le te raportojne rastin po jo ta degjenerojne me teper se c'eshte.

Sjam dakort as me pjesen tjeter te forumit qe shprehen keq ngaqe jane serb.

Askujt si pelqen serbi por ne fushe jane futbolliste.
Sipas jush cdo ekip qe ka serb ne skuader nuk duhet te ket asnje tifoz shqipetar?

Ragnar
10-03-2014, 18:53
Nuk jane per me ju marr lakmi Lumi. Te jesh ultranacionalist do te thote qe te mos i pranosh dobesite e vendit apo popullit qe i takon. Pra, ultranacionalisteve u mungon autokritika dhe si te tille jane te demshem jo vetem per te tjeret por edhe per veten. Krijojne mite e legjenda nga asgjeja, kremtojne cdo gje - duke i perfshi edhe humbjet-, e konsiderojne veten superior (nebeski narod) karshi te tjereve etj., dhe ne emer te ketyre jane ne gjendje te shkaktojne krime te tilla cfare i kemi perjetu edhe vet gjenerata jone.

Une te kuptoj, por shume me mire eshte si puna e ketyre sepse keta nuk ndjehen inferior ndaj askujt. Ja shembull serbi, nuk e kish rrah nje serb pershkak te nje nacionalitet te huaj. E kete e beren shqiptaret !

Ragnar
10-03-2014, 18:57
Berishėn e Mustafėn i rrahin nė Shkodėr

http://www.telegrafi.com/fo/sport/berish-euml-n-e-mustaf-euml-n-i-rrahin-n-euml-shkod-euml-r_hd.jpg

Dy futbollistėt kosovarė, Bernard Berisha dhe Argjend Mustafa, janė rrahur keq nė Shkodėr, pas ndeshjes Vllaznia – Besa. Ata ankohen se shkodranėt bėnė veprime kafshėrore ndaj tyre.

Njė ngjarje e pazakontė dhe e pahijshme ka ndodhur nė Shqipėri. Dy futbollistėt kosovarė tė Besės sė Kavajės, Bernard Berisha dhe Argjend Mustafa, kanė deklaruar se pas ndeshjes ndaj Vllaznisė, janė sulmuar fizikisht nga drejtori sportiv i klubit shkodran, Armir Grima dhe futbollistėt Alis Boci e Ervis Kraja. Sipas tyre, gjithēka ka ndodhur nė tunel, nė momentin kur skuadrat po u drejtoheshin dhomave tė zhveshjes.

“Pasi mbaroi ndeshja, ndėrsa tė gjithė lojtarėt po hynin brenda normalisht, Grima e Boci mu sulėn me grushte e shkelma. I dallova menjėherė, por nuk e di shkakun pse po mė prisnin mua. Pas meje po vinte Mustafa dhe menjėherė, duke mė parė nė atė situatė, ndėrhyri pėr t’i larguar, por edhe ai mori si ‘shpėrblim’ disa shqelma e grushte. Atė e goditėn drejtues tė Vllaznisė dhe lojtari i tyre, Kraja”, tha Berisha pėr “Panorama Sport”.

“Ky ėshtė njė turp dhe nuk e di arsyen pėrse. Gjatė 90 minutave nuk pati asgjė mes nesh si lojtarė nė fushė, por besoj se inati ndaj meje ka qenė pse unė luajta me shpirt nė fushė. Nuk di tjetėr shkak, pasi nuk kam bėrė asgjė, por vetėm kam luajtur futboll. Ky ėshtė njė gjest i ulėt nga shkodranėt. Sikur tė veprojmė edhe ne kur tė vijnė ata nė Kavajė, atėherė ēfarė do tė ndodhte. Turp pėr Vllazninė! Nuk ua kam unė fajin pse ata rrezikohen tė bien nga kategoria. Jam pjesė e Besės dhe mbroj ngjyrat e kėsaj skuadre. Nė Shkodėr shkova pėr tė luajtur futboll dhe jo tė dhunohesha nga drejtuesit e lojtarėt e Vllaznisė”, ka thėnė i irrituar Berisha.

Mustafa e pėsoi pa faj

Edhe ish-futbollisti i Prishtinės, Argjend Mustafa e ka treguar versionin e tij. “Derisa po hynim te tuneli, shoh qė Grima e Boci po e godisnin me shqelma e grushte Berishėn. Hyra pėr t’i ndarė, pasi e quaj veprim tė ulet, por mora grushte tė tjerė mbi mua nga Grima e Kraja. Nuk gjej motiv dhe shkak pėr kėtė veprim kafshėror tė drejtuesve e lojtarėve tė Vllaznisė. Sinqerisht, askush nuk i ka provokuar apo fyer, qoftė me njė fjali tė vetme. Gjithēka nė fushė ka qenė korrekte, por mendoj se drejtuesit e Vllaznisė nxitėn pėr dhunė lojtarėt e tyre. Ky ėshtė njė turp dhe kurrė nė karrierėn time nuk mė ka ndodhur kėshtu”, theksoi kosovari i Besės.

Sipas shkodranėve, Berisha ka provokuar gjatė lojės lojtarėt sllavė tė Vllaznisė, duke u folur nė gjuhėn e tyre. “Ik mor serb!”, mėsohet t’i ketė thėnė Berisha portierit Vujadinoviq, por gjithsesi lojtari e mohon kategorikisht kėtė. Mėsohet se sherri nė tunel ėshtė parė edhe nga delegati e vėzhguesi i takimit, tė cilėt pritet tė raportojnė pėr atė qė ka ndodhur.

Shefi i klubit tė Besės, Shaban Myftiu, ka konfirmuar atė qė ka ndodhur pas ndeshjes nė Shkodėr. “Dhuna ndaj lojtarėve tanė, Berisha e Mustafa, ka ndodhur nė sytė e policėve tė komisariatit tė Shkodrės”, tha ai. Klubi i Vllaznisė ka reaguar nėpėrmjet njė komunikate menjėherė pas akuzave tė futbollistėve Berisha e Mustafa. Shkodranėt e kanė akuzuar kėtė tė parin se ka provokuar gjatė gjithė ndeshjes dhe se ėshtė gjithmonė prezent dhe protagonist kur shkaktohen tollovi dhe incidente nė fushė. /SportPlus/Telegrafi/

Ragnar
10-03-2014, 19:00
Pra ne baze shkrimit me larte "Mėsohet se sherri nė tunel ėshtė parė edhe nga delegati e vėzhguesi i takimit, tė cilėt pritet tė raportojnė pėr atė qė ka ndodhur. " Ja bajshin me shendet tash Uefes dhe Fifes, per kete veper skandaloze e kafsherore.

peshkaqeni33
10-03-2014, 19:10
Jemi ca debila ne shqiptaret.

Une nuk shikoj ndonje ofendim ne theniet e dy futbollisteve te Beses. Cfare rracizmi ka ketu, serb nuk jane ata?!
Per mendimin tim keta te tre te Vllaznise duhen denuar nga federata.
Te gjithe lojtaret shahen ne fushe per efekte psikollogjike(ti demoralizojn kundershtarin), keto jane taktikat e pista te lojes. Nuk e kuptoj cfare kan dashur te tregojne keta te treshes shkodrane me xhestin idiot qe kane bere.

Oxygen
10-03-2014, 19:16
Peshkaqen qe jane debila dihen nga veprimet por edhe gabeli ofendohet kur i thua gabel, edhe shqiptarit po ti thuash "ik o shqiptar" ofendohet.

cool_shqype
10-03-2014, 19:54
Nese eshte e vertete se keta jane shprehur ashtu ndaj lojtarve serb,mire ua kane bere.
Ne fushen e sportit s'ka vend per racizem.

Kur shkruajte keto brockullat besoj te mos ishe duke i dhen shpirtit jeshillk Lazarati. A JE NE VETE ........keta "shkodrapushtat" qe kan ngrej doren e kamen kundrejt vllaut, per me mrojt serbiankat, ia pllenofte Kina ca kan ne tru se jane me legena burreca, me te ulet qenj te nyt nuk ban nana.....por nuk te justifikoj me kurgja.......uroj tu kputet kame e te ngeli sakat e lypsar pushtat.

me vjen turp qe jam Shkodran.

peshkaqeni33
10-03-2014, 19:59
Ashtu eshte Oxigen, e drejt. Nuk te kundertshtuj dot per ate qe ke thene.

Por gjitheshka do kishte perfunduar aty mes lojtareve. Dihet qe lojtaret shahen me njeri-tjetrin neper duele. Shembull... Asnjeri nuk denoi mbrojtesin italian Materacin, qe e shau, por Zidanin qe e qelloi me koke.
Keta tre me driteshkertesin e tyre i dhane ze dhe krijuan nje problem, atje ku nuk ishte problem. Pastaj eshte idiotsi te vesh dor mbi vellan tend per te mbrojtur komshiun. Dhe bile ne keto momente, kur e dime si jane rrethanat dhe mardheniet midis vendeve tona eshte idiotsi tu japesh ze problemeve te tilla dhe te mbash nje qendrim te till. Le te tjerat, por do na marrin edhe per budallenj bota.

unreal
10-03-2014, 20:10
Kur shkruajte keto brockullat besoj te mos ishe duke i dhen shpirtit jeshillk Lazarati. A JE NE VETE ........keta "shkodrapushtat" qe kan ngrej doren e kamen kundrejt vllaut, per me mrojt serbiankat, ia pllenofte Kina ca kan ne tru se jane me legena burreca, me te ulet qenj te nyt nuk ban nana.....por nuk te justifikoj me kurgja.......uroj tu kputet kame e te ngeli sakat e lypsar pushtat.

me vjen turp qe jam Shkodran.
Shqiptari ka mbrojtur edhe armikun kur i ka ra ne Bese.Kosovaret duhet te tregojne respekt per vellaun e madh,sepse jane ne shtepine e vellaut te madh.Se a ka thirre vellau per darke serb apo vijetnamez,nuk u takon ketyre ta ofendojne.

SystemA
10-03-2014, 20:16
Nese eshte e vertete se keta jane shprehur ashtu ndaj lojtarve serb,mire ua kane bere.
Ne fushen e sportit s'ka vend per racizem.
Shqiptare Shkodrane nen germadhat e shtepive te TYRE,te shkaterruara nga bombardimet MALAZEZE ne perpjekje per pushtimin e Scutarit!

unreal
10-03-2014, 20:22
Shqiptare Shkodrane nen germadhat e shtepive te TYRE,te shkaterruara nga bombardimet MALAZEZE ne perpjekje per pushtimin e Scutarit!
Si thua,a ta zgjedhim kete problem duke i pushkatuar ne fushe te futbollit?

Zana
10-03-2014, 20:22
Krejt kjo thuhet se ka ndodhur pasi qė dy futbollistėt kosovarė kanė patur polemika nė fushė me futbollistėt serbė qė luajnė te Vllaznis e Shkodrės. "Ikni more serbė" thuhet se iu kanė thėnė Berisha e Mustafa lojatėrve serbė gjatė ndeshjes.
Ngjarja ka ndodhur pas ndeshjes Besa-Vllaznia ku lojtarėt kosovarė janė goditur me shkelma e grushta nga treshja nga Shqipėria.
Berisha e Mustafa kanė thėnė se nuk kanė patur polemika nė fushė me futbollistėt serbė, por qė kanė pranuar nė mediat shqiptare se janė goditur nga Grima, Boci e Kraja./Indeksonline/

Nese kane folur ne k'te menyre per Serbet ....atehere mire jua kane bere ...ne moment dhe lart nxehen gjerat, prandaj duhet te ndiqet loja sipas rregullit pa ofendime/grricje vrasje te qellimshme, por prape se prape I prishin imazhin futbollit ne k'te menyre. Duhet te denohen pa vene dore.

Gjithsesi artikulli bien pak paralel, pasi k'to nuk e pranojne se c'fare kane thene. :S

Sopoti
10-03-2014, 20:29
O Lum djali!
S'me ngelet hatri se ke ndryshuar postimin,por s'thash e ndonje gje te madhe jo!

Shkodranet shquhen per mprehtesi,e per kulture,prandaj thash qe a shkodran ish ai kopili drejtor!

Tjetra perderisa jane pjelle nga ai popull servil normal qe te tille bushtra jane.
S'kam mllef -jam i qete.

Nje dicka tjeter,,,!
Ne rrjetin social te fb kam mik prof Artan Fugen ne te cilen dikush i kish shtruar nje pyetje!
Nga eshte ndryshimi i nje te riu shqiptar nga nje te riu evropian??
Fuga kthen pergjigje ,,,,,,,,,,,,,!

Tė rinjtė shqiptarė pėrgjithėsisht janė shumė tė turpshėm, nuk kundėrshtojnė sa duhet, ulin kokėn nėn zgjedhė.

Kush i ka "tredhur" do tė pyeste Frojdi !!!

Ragnar
10-03-2014, 20:32
Sopoti te kuptoj shume mire, por nje koment nga dikush tjeter ishte shume i vrazhed ndaj teje dhe mu desht ta fshij postimin e tije dhe e bera edit postimin tende, per kete e tregova qe te mos te mbetem borgj.

Sopot e sheh more miku qe ketu ka edhe anti shqiptar, te thuash mire ja ka bere sepse ka rrahur per serbet keta jane me te keqinje se shkijet per mua.

Me vjen mire qe ka shqiptar ne Shqiperi atdhedashes sikur ti e disa tjere ketu, sepse per bese nuk ish mbete me te themi jemi vllezer.

cool_shqype
10-03-2014, 20:32
Shqiptari ka mbrojtur edhe armikun kur i ka ra ne Bese.Kosovaret duhet te tregojne respekt per vellaun e madh,sepse jane ne shtepine e vellaut te madh.Se a ka thirre vellau per darke serb apo vijetnamez,nuk u takon ketyre ta ofendojne.

M'vjen keq por nuk te jap te drejte.....vllau nuk u rrah me serbjankat dhe besa mbetet bes, edhe munesh mei fol qe me pas ifije kujdes.....por kur ti ven dor mbi vllaun tand SE DHE KY VLLA ASHT PO NE BES.....KET MARRI NUK KA TABAN ME E MAJT....DHE NUK KA KANUN QI E DURON. Po tkishte nodh kja para 80 vjetsh do ti kishin varr per hardhiash k'ta cuba midish Shkoders.
Mendimin tim kam dhane dhe kaq. Tu njat jeta.

SystemA
10-03-2014, 20:36
Si thua,a ta zgjedhim kete problem duke i pushkatuar ne fushe te futbollit?

E kisha ne kuptimin futboll ....
Nejse.
Sa per Shkodren dihet...pra djepi i kultures tone....thone.
Tashti na del ndryshe...;))

derjansi
10-03-2014, 20:39
turp e faqa e zeze tu vi ktyne zagarve

ne futboll gjithmon jan rrah lojtaret kundershtar me njoni tjetrin sidomos ne shqipni po te shkojsh e te rrahesh shqiptarin per shkaun kjo nuk hahet as me buk e nuk pihet as me uj,

Zana
10-03-2014, 20:47
Po nese ty derjansi do ta shante 1 Shqiptar 1 shokun tend...qofte ky zezak, serb, grek, Rus, Anglez, Gjerman etj etj , qe si ka as hak as hile....
Nuk do beje te njenten gje? Se une do ja caja koken.... dhe ne fakt jam zene me 1 Shqiptare ( shoqe edhe kjo) per shoqen time Irlandeze, se kjo jo vetem qe e ofendoi por deshi te perfitonte edhe nga fakti qe une jam Shqiptare. Eshte ves I keq dhe ofendues.

Ps...Kjo eshte e vetmja menyre si mund ta marresh si shembull, perderisa Serbet jane pranuar dhe luajne me Ekipin Shqiptar, duhet te respektohen dhe trajtohen pa dallim dhe perjashtim. Te thuash qe rrahen vellezerit per Serbet ne k'te rast eshte e tepruar. Do e kene bere borxh qe jane rrahur.

derjansi
10-03-2014, 20:53
Po nese ty derjansi do ta shante 1 Shqiptar 1 shokun tend...qofte ky zezak, serb, grek, Rus, Anglez, Gjerman etj etj , qe si ka as hak as hile....
Nuk do beje te njenten gje? Se une do ja caja koken.... dhe ne fakt jam zene me 1 Shqiptare ( shoqe edhe kjo) per shoqen time Irlandeze, se kjo jo vetem qe e ofendoi por deshi te perfitonte edhe nga fakti qe une jam Shqiptare. Eshte ves I keq dhe ofendues.

Ps...Kjo eshte e vetmja menyre si mund ta marresh si shembull, perderisa Serbet jane pranuar dhe luajne me Ekipin Shqiptar, duhet te respektohen dhe trajtohen pa dallim dhe perjashtim.

un dhet milion serb i shkrij per ni shqiptar qe as nuk e njof hiq kaq per pytjen tane ma nalt

tash ofendime ne fush te lojes ka gjithmon, po ti bohesh grup tre shqiptar e ti zojn prit ne tunel per ke dhomat e zhveshjes kjo asht pabesi, edhe ma interesantja asht se ai serbi spaska shku hiq aty va ka rras ktyne debilave.


shembull kemi lojteret shqiptar qe lujn ne greqi qe shahen ofendohen diskriminohen dhunohen ne 100 lloj formash po skam pa naj "shok" grek tu dali per zot.

a blejn klubet serbe lojtar shqiptar? kot sa per kuriozitet.

Zana
10-03-2014, 20:55
Ti nuk I pergjigjesh dot edhe 1 pyetje.... pa e nderruar ne formen tende. ( AllaShqiptarce kjo metode)

Sa per pyetjen e fundit, si tifoze futbolli qe jam... nuk me pelqen kjo forme rracizmi ne futboll . Serbi mbase nuk I ble dhe ben mire qe si blen... Sesa ti blesh dhe ti trajtosh ne k'te forme, ne shpine /token tende.

derjansi
10-03-2014, 21:00
se nuk te pelqe ty pergjigja skam faj un.

Sopoti
10-03-2014, 21:01
Mos mllef,por kulture ne debat,sepse atehere tregohet qe jena intelektuale .

He trimat e xha Jahos!

Ky drejtori mos ka martu naj moter atje te serbet,se helbete nqs po i qani hall o derebardhe!

Ia kan ble motren me nje lope.

Me keqardhje e them,por e ver8.

Zana
10-03-2014, 21:03
se nuk te pelqe ty pergjigja skam faj un.

Jo thjeshte s'ju pergjigje, pyetjes qe te bera.

Po ngaterron kekun me byrekun :))

derjansi
10-03-2014, 21:03
sopot dihet mir qe shkodra me rrethine asht ni prej zonave ma pro serbe ne shqipni, se pse si kam ra ne fije hala a mos noshta ka te boj minoriteti serb e malazes atje a feja sia kam iden. por edhe sot e ksaj dite te shkojsh ne shkoder kercet muzika serbe ma fort se ne podgoric e beograd

derjansi
10-03-2014, 21:05
Jo thjeshte s'ju pergjigje, pyetjes qe te bera.

Po ngaterron kekun me byrekun :))

nuk e vej te hujin para shqiptarit no matter what. sidomos serbin e grekun qe as nuk bohet fjal.

a ka pergjigje ma te drejtperdjet se kjo?

Zana
10-03-2014, 21:09
nuk e vej te hujin para shqiptarit no matter what. sidomos serbin e grekun qe as nuk bohet fjal.

a ka pergjigje ma te drejtperdjet se kjo?

Ore ti me kupton Shqip qarte apo jo.... Nese ti ke 1 shok ne fjale ...qofte ky zezak, Serb, Grek, Anglez, Gjerman etj etj dhe 1 Shqiptar ta ofendon se I teket atij, nderkohe qe shoku ne fjale si ka as hak as hile.... Si vepron ti , nuk ofendohesh/vepron ne k'te rast ?

Ps...Ju te cudisni ktej mbaheni si Burra Karagjoze...ne anen tjeter rrihni/ofendoni tjetrin ne shpine/buken tuaj si I thone :S

derjansi
10-03-2014, 21:14
nese nese nese

skam un as shok serb as grek as zezak, nuk lidh dot shoqni me ni rrac qe me urren.

po kto dy qe u rrafen a nuk ishin miq ne shkoder? a rrifet pra miku? ket nuk e ka nigju kerkush tu e sha at birin e shkines, noshta as nuk e ka sha hiq

per ni te shame i fusin ni te rrafme kto trimat? pse kshtu u zgjidhkan punet ne futboll? ne rast se ke fakte se e shau padite ne federate

Zana
10-03-2014, 21:18
Nuk te rreh njeri kot, ky eshte thelbi.

Ps...Sa per shoqerine, edhe kjo nuk lidhet me politiken ne jeten e perditshme. loooool

derjansi
10-03-2014, 21:21
ktu thelbin e ka hanger sorra bashk me trut e ktyne vrakasve

patjeter qe un shoqnin e lidh me politiken, se kush i zgjedh shoqnin si do vet, un kam menyrat e mija

Ragnar
10-03-2014, 22:05
Shenim Moderues : Tema u rikthy prap, nese shkruani gjera qe nuk kane lidhje me temen prap do te fshihen.

bindi
11-03-2014, 09:30
Serbet jane ultranacionalista, jo vetem nacionalista.
Po kujt i thua se ,ktyre internacinalistave,e komopolistave,qe perveē,tjerash gjithēka mund te jen vetem se shqiptare jo!Keto qe kane rrahur kosovaret per serb duhet ta paguajn heret a vone!...

Samiu
11-03-2014, 09:59
Berishėn e Mustafėn i rrahin nė Shkodėr

http://www.telegrafi.com/fo/sport/berish-euml-n-e-mustaf-euml-n-i-rrahin-n-euml-shkod-euml-r_hd.jpg

Dy futbollistėt kosovarė, Bernard Berisha dhe Argjend Mustafa, janė rrahur keq nė Shkodėr, pas ndeshjes Vllaznia – Besa. Ata ankohen se shkodranėt bėnė veprime kafshėrore ndaj tyre.

Njė ngjarje e pazakontė dhe e pahijshme ka ndodhur nė Shqipėri. Dy futbollistėt kosovarė tė Besės sė Kavajės, Bernard Berisha dhe Argjend Mustafa, kanė deklaruar se pas ndeshjes ndaj Vllaznisė, janė sulmuar fizikisht nga drejtori sportiv i klubit shkodran, Armir Grima dhe futbollistėt Alis Boci e Ervis Kraja. Sipas tyre, gjithēka ka ndodhur nė tunel, nė momentin kur skuadrat po u drejtoheshin dhomave tė zhveshjes.

“Pasi mbaroi ndeshja, ndėrsa tė gjithė lojtarėt po hynin brenda normalisht, Grima e Boci mu sulėn me grushte e shkelma. I dallova menjėherė, por nuk e di shkakun pse po mė prisnin mua. Pas meje po vinte Mustafa dhe menjėherė, duke mė parė nė atė situatė, ndėrhyri pėr t’i larguar, por edhe ai mori si ‘shpėrblim’ disa shqelma e grushte. Atė e goditėn drejtues tė Vllaznisė dhe lojtari i tyre, Kraja”, tha Berisha pėr “Panorama Sport”.

“Ky ėshtė njė turp dhe nuk e di arsyen pėrse. Gjatė 90 minutave nuk pati asgjė mes nesh si lojtarė nė fushė, por besoj se inati ndaj meje ka qenė pse unė luajta me shpirt nė fushė. Nuk di tjetėr shkak, pasi nuk kam bėrė asgjė, por vetėm kam luajtur futboll. Ky ėshtė njė gjest i ulėt nga shkodranėt. Sikur tė veprojmė edhe ne kur tė vijnė ata nė Kavajė, atėherė ēfarė do tė ndodhte. Turp pėr Vllazninė! Nuk ua kam unė fajin pse ata rrezikohen tė bien nga kategoria. Jam pjesė e Besės dhe mbroj ngjyrat e kėsaj skuadre. Nė Shkodėr shkova pėr tė luajtur futboll dhe jo tė dhunohesha nga drejtuesit e lojtarėt e Vllaznisė”, ka thėnė i irrituar Berisha.

Mustafa e pėsoi pa faj

Edhe ish-futbollisti i Prishtinės, Argjend Mustafa e ka treguar versionin e tij. “Derisa po hynim te tuneli, shoh qė Grima e Boci po e godisnin me shqelma e grushte Berishėn. Hyra pėr t’i ndarė, pasi e quaj veprim tė ulet, por mora grushte tė tjerė mbi mua nga Grima e Kraja. Nuk gjej motiv dhe shkak pėr kėtė veprim kafshėror tė drejtuesve e lojtarėve tė Vllaznisė. Sinqerisht, askush nuk i ka provokuar apo fyer, qoftė me njė fjali tė vetme. Gjithēka nė fushė ka qenė korrekte, por mendoj se drejtuesit e Vllaznisė nxitėn pėr dhunė lojtarėt e tyre. Ky ėshtė njė turp dhe kurrė nė karrierėn time nuk mė ka ndodhur kėshtu”, theksoi kosovari i Besės.

Sipas shkodranėve, Berisha ka provokuar gjatė lojės lojtarėt sllavė tė Vllaznisė, duke u folur nė gjuhėn e tyre. “Ik mor serb!”, mėsohet t’i ketė thėnė Berisha portierit Vujadinoviq, por gjithsesi lojtari e mohon kategorikisht kėtė. Mėsohet se sherri nė tunel ėshtė parė edhe nga delegati e vėzhguesi i takimit, tė cilėt pritet tė raportojnė pėr atė qė ka ndodhur.

Shefi i klubit tė Besės, Shaban Myftiu, ka konfirmuar atė qė ka ndodhur pas ndeshjes nė Shkodėr. “Dhuna ndaj lojtarėve tanė, Berisha e Mustafa, ka ndodhur nė sytė e policėve tė komisariatit tė Shkodrės”, tha ai. Klubi i Vllaznisė ka reaguar nėpėrmjet njė komunikate menjėherė pas akuzave tė futbollistėve Berisha e Mustafa. Shkodranėt e kanė akuzuar kėtė tė parin se ka provokuar gjatė gjithė ndeshjes dhe se ėshtė gjithmonė prezent dhe protagonist kur shkaktohen tollovi dhe incidente nė fushė. /SportPlus/Telegrafi/

Kshtu, na i ka ba neve serbi me shekuj, e kshtu po na i ban tani, e besa...oo burra..keshtu ka me na i ba edhe n`tardhmen...na ka "shti thiken" gjitmone nermjetveti dhe ka me na e "shti..." halaa...Keshtu thoshte Xha Sulo i "Rrjepines se ulet".

P.S. Nuk ka rendesi kush eshte ky xha Sulo.

SERAFIM DILO
11-03-2014, 10:05
Ne keto raste problemi eshte dhuna e kafsheria.Po te fillosh te argumentosh se pse u perdor del jashte llogjikes te problemit.
Shpresoj qe lojtaret shkodran te denohen pergjithmone nga federata e futbollit,e ti ēojne edhe para drejtesise.Edhe ndonje denim per komplet ekipin e futbollit te Shkodres do ishte i mire.

Fehmikaciu
11-03-2014, 11:31
Ah,Rahni,Rahni se nuk jeni ra ne ndonje hunlesh,qe ja kishte kall qergen,se ja kishte deformua facen e gabelave shkerdhata, se e kishin pa ata se si kishin me reh shqiptarin...