PDA

View Full Version : Skandal nė Ballsh, goditet delegati i FSHF: Mė ra presidenti i Bylis!


drague
19-03-2014, 09:58
Shefi i sektorit tė garave nė FSHF, Besnik Ēela, i cili ishte delegat i ndeshjes Bylis-Laēi, nė pėrfundim tė takimit ėshtė goditur me sende tė forta nga presidenti i Bylisit, Besnik Kapllanaj.
Mėsohet se Besnik Ēela ka pėsuar dėmtime dhe ėshtė dėrguar menjėherė nė spital, ku ka marrė ndihmėn e parė mjekėsore. I kontaktuar me telefon, ai ka konfirmuar dhunimin: "U godita kur po prisja arbitrat nga presidenti i Bylisit, Kapllanaj, i cili kishte njė shkop gome dhe i gjuante kujtdo qė i dilte pėrpara. Fatmirėsisht s'ėshtė asgjė e rėndė. Jam nė gjendje tė mirė shėndetėsore".
Takimi i zhvilluar nė “Adush Muēa” ka qenė i tensionuar, pikėrisht nė fundin e saj ku u deshėn minuta tė tėra qė tė gjuhej njė penallti e akorduar nė favor tė Laēit nė fund tė ndeshjes. Ndeshja pėrfundoi me rezultatin 0-0.

drague
19-03-2014, 09:59
gjysma e presidenteve te klubeve jane drogaxhinj

AAO
19-03-2014, 10:28
Ca mund te presesh nga qytete pa histori ,qytete industriale. Ne kohen e dulles ne lac coheshin vetem familjet qe kishin probleme me ligjin ,e njejta gje dhe ne ballsh. Dhe nuk eshte rastesi ku ne kto 2 qytete ne 20 e kusur vjet demokraci ka pasur gjithmone probleme ne fushat e futbollit. Presidentat si i lacit ashu dhe i ballshit jane kokrra kumarxhijve ,gjithe jeten e vet jane marre vetem me pune te pista ,kane vene 2 pare lek dhe u duket vetja pablo eskobar. Kur u prishen pazaret pastaj kthehen ne identitet ,ne shpellar ku dhuna mbizoteron kudo.

Uroj qe bylisin ta fundosin anej nga kategoria e 3te. ekip rrom mythe bashke me kto pederastat e lacit.

BATO
19-03-2014, 12:21
Shqiperia eshte aleate e vendeve demokratike dhe jemi ne rrugen e duhur drejt zhvillimit. Mirepo sporti, ashtu si shume gjera te tjera, jo qe nuk eshte zhvilluar, po eshte bere me keq seē ishte. Nė sistemin e kaluar, sporti ishte mė mire, se nuk kishte kaq korrupsion dhe dhune.

Kur shkon drejt zhvillimit, gjerat pėrmirėsohen, nuk mbeten ne vend, apo te pėrkeqėsohen.

Kaluan 25 vjet demokraci... Ne po zhvillohemi, apo jo?

shoku_tanku
20-03-2014, 16:17
FSHF-ja ka nevoje per reforma edhe presidentet i japin secili nga nje dore sipas mundesive.Gaz Demi i pyetur nga gazetaret se cfare u ka premtuar tifozeve ne rast humbje te derbit me tiranen tha se u kam thene qe ne rast humbje te rrafin lojtaret.Ku e gjen nje president kaq mirkuptues dhe kaq popullor?

drague
20-03-2014, 17:51
FSHF-ja ka nevoje per reforma edhe presidentet i japin secili nga nje dore sipas mundesive.Gaz Demi i pyetur nga gazetaret se cfare u ka premtuar tifozeve ne rast humbje te derbit me tiranen tha se u kam thene qe ne rast humbje te rrafin lojtaret.Ku e gjen nje president kaq mirkuptues dhe kaq popullor?

ku e lexove kete ke horoskopi?

gurax
20-03-2014, 17:56
Ca sporti shqiptar leshi aman. Partizani qe kaloi para ca vitesh ne kategori te dyte grope fare dhe ishte rende fare financiarisht sepse u soll nga pushtetaret situata e tille qe t'i merrnin fushen ku benin stervitje dhe te perdorej per shesh ndertimi pallatesh dhe te mbusheshin mire disa xhepa me shuqe me leke.

Une habitem si ka njerez qe ende habiten nga ngjarje te tilla.

AAO
20-03-2014, 17:58
ku e lexove kete ke horoskopi?

E ka thon vertet ,ke procesi sportiv.

Po i rrafi tirona ,rrifni lojtaret :D

gurax
20-03-2014, 18:03
Drejt Euroopes!
bum-bum, bum-bum
bum!

Me stadiuume,
bum-bum, bum-bum,
bum!
:p

Xhebraili
20-03-2014, 19:55
Mendoj se eshte katastrofale qe nje ekip te denohet per incident jashte fushes duhet denuar presidenti jo ekipa por ligjet ne shqiperi edhe futbollin shqiptar i bene skenderbeu i korqes