PDA

View Full Version : Partizani VS Tirona


Faqet : [1] 2

AAO
22-03-2014, 09:37
Derbi me i madh i futbollit shqiptar luhet sot ora 20:00.

Partizani vs TIRONA.

Pritet nje atmosfere elektrizuese ne shkallet e stadiumit (si gjithmone).

Te gjitha biletat jane shit.

http://www.youtube.com/watch?v=c-WQzRtP7M4

Xhebraili
22-03-2014, 09:46
sa lexova edhe kryeministri ishte ftuar nga Partizani per te pare ndeshjen , ma merr mendja 100% aty do jete edhe Lul Basha per Tironen ,,.,


Shpresoj ne fitore te Tirones se jan keq me pike edhe pse tifozat i kan shume te kqij sidomos ne ndeshjen e fundit me Kukesin jan tregu si me kon te zonave malore jo tifoz te skuadres se kryqytetit....


Endri ma spjego pak qete sistemin e kampionatit shqiptar ne sa faza luhet se hala spo marr vesh se degjova nje komentator qe thojke faza e tret une kuptoj sistemin vajtje ardhje por ajo ndeshjet e treta ku luhen se

AAO
22-03-2014, 10:05
sa lexova edhe kryeministri ishte ftuar nga Partizani per te pare ndeshjen , ma merr mendja 100% aty do jete edhe Lul Basha per Tironen ,,.,


Shpresoj ne fitore te Tirones se jan keq me pike edhe pse tifozat i kan shume te kqij sidomos ne ndeshjen e fundit me Kukesin jan tregu si me kon te zonave malore jo tifoz te skuadres se kryqytetit....


Endri ma spjego pak qete sistemin e kampionatit shqiptar ne sa faza luhet se hala spo marr vesh se degjova nje komentator qe thojke faza e tret une kuptoj sistemin vajtje ardhje por ajo ndeshjet e treta ku luhen se

Sistemi eshte i tille ku sezonin tjeter kerkojne ta bejne me 10 ekipe superligen ,dmth te mbetet ajka e futbollit dhe te rritet cilsia. Kte vit eshte me 3 faza sepse jane 12 ekipe nga te cilat 4 bien nga kategoria dhe 2 ngjisin ne superlige ku me shume mundesi do jene apolonia me elbasanin. Per fazen e trete eshte hedh shorti qe ne fillim te sezonit ,psh tirones i ka qellu nga 3 ndeshjet me korcen 2 ti luaje ne korce ,nderkohe korces nga 3 ndeshje me shkodren 2 ti luaje ne shkoder. Gjithsesi sezonin tjeter do jete kampionat i forte sepse do kete shume me pak pazare. Do luhet me 4 faza sistem vajtje ardhje nga 2 here ,ku 4 ekipe do luftojne per evropen dhe 6 te tjere per mbijetese.

ps. me vjen mire qe derbi me morrin po merr permasat qe kerkon vertet nje derbi. Urrejtje ne max midis tifozerive dhe kryeqyteti i ndare ne dysh. Ne tifozet per kto ndeshje jetojme. Po spati rivalitet ska arsyje per te bo tifozllik!

drague
22-03-2014, 10:35
flasin dhe morrat e bashkise.
ju dhurume tre pike qe mos te luni me Kamzen

e degjove intervisten e Gaz Demit.te bejme nje derbi model

Rex
22-03-2014, 10:41
ps. me vjen mire qe derbi me morrin po merr permasat qe kerkon vertet nje derbi. Urrejtje ne max midis tifozerive dhe kryeqyteti i ndare ne dysh. Ne tifozet per kto ndeshje jetojme. Po spati rivalitet ska arsyje per te bo tifozllik!

A jane zonat e caktuara ku mblidhen dhe festojne tifozet para dhe pas ndeshjeve?

Po mendoj a ka mundesi me pas perleshje/provokime neper rruge a kafeteri, apo secili ne vendin e vet.

AAO
22-03-2014, 10:49
A jane zonat e caktuara ku mblidhen dhe festojne tifozet para dhe pas ndeshjeve?

Po mendoj a ka mundesi me pas perleshje neper rruge a kafeteri, apo secili ne vendin e vet.

Ka.

Tirona zonat e saj i ka ke selvia ,vorri bomit ,alidem. Partizani i ka ne laprake pjesen me te madhe. Perleshje ka pas gjithmone ,por eshte pasqyru shume pak ne media. Gjithsesi ndryshe nga vitet e kalume tifozerite sa vijne e po organizohen akoma me mire dhe pervec duelit ne fushe eshte dhe dueli ne shkallet e stadiumit. Sidomos fanaticsat jane model i vecante per tifozllikun ne shqiperi.

drague
22-03-2014, 11:06
A jane zonat e caktuara ku mblidhen dhe festojne tifozet para dhe pas ndeshjeve?

Po mendoj a ka mundesi me pas perleshje/provokime neper rruge a kafeteri, apo secili ne vendin e vet.

kur kam pa une ndeshje ne qemal stafa ka pas vetem sherr" kalamajsh.
une vllain e kom me TIRONEN qe keshtu i bje me ja mshu vllait

Rex
22-03-2014, 11:22
kur kam pa une ndeshje ne qemal stafa ka pas vetem sherr" kalamajsh.
une vllain e kom me TIRONEN qe keshtu i bje me ja mshu vllait

Dmth rivaliteti nuk qenka ne ate mase sa me u rraf tifozeria ne mes vete. Mire shume.

Pyetjen e bera per arsye se ne qytete te ndryshme te ballkanit ku ka derbi lokale, tifozet i kane zonat/lagjet e caktuara ne menyre qe te mos perleshen ne mes veti.

AAO
22-03-2014, 11:38
kur kam pa une ndeshje ne qemal stafa ka pas vetem sherr" kalamajsh.
une vllain e kom me TIRONEN qe keshtu i bje me ja mshu vllait

Edhe une dikur kom pa derbi ku kishte vetem spordashes dhe jo ultras :D

Tani kane ndryshu koherat ,ne cdo derbi ka pas incidente ,biles ne derbin e fundit i vune flaken stadiumit tifozat e morrit. Mos flasim pastaj per hedhje sendesh te forta qe se di nga t.vjen!

Xhebraili
22-03-2014, 11:53
Drejte me thone ne Shqiperi Skenderbeu edhe Kukesi ekipet me te mira te tjerat nivel shume i dobte...
Fanatics jan sjell shume keq me tifozerin kuksiane ndeshjen e fundit...Ama ajo qe me ka befasu sa shume urrehet kukesi prej krejt tifozerive e eshte ekipa qe ka arrit me se shumti ne kupat evropiane deri metani se paku keto vitet e fundit.

Besart Berisha eshte Lojtari ma i mire qe luan ne ligen e Shqiperise.

SystemA
22-03-2014, 16:59
Edhe une dikur kom pa derbi ku kishte vetem spordashes dhe jo ultras :D

Tani kane ndryshu koherat ,ne cdo derbi ka pas incidente ,biles ne derbin e fundit i vune flaken stadiumit tifozat e morrit. Mos flasim pastaj per hedhje sendesh te forta qe se di nga t.vjen!

Po te vrare ka pasur?????

SystemA
22-03-2014, 17:01
Dmth rivaliteti nuk qenka ne ate mase sa me u rraf tifozeria ne mes vete. Mire shume.

Pyetjen e bera per arsye se ne qytete te ndryshme te ballkanit ku ka derbi lokale, tifozet i kane zonat/lagjet e caktuara ne menyre qe te mos perleshen ne mes veti.

Prit kur te fillojme me tritol

SERAFIM DILO
22-03-2014, 17:17
Ka.

Tirona zonat e saj i ka ke selvia ,vorri bomit ,alidem. Partizani i ka ne laprake pjesen me te madhe. Perleshje ka pas gjithmone ,por eshte pasqyru shume pak ne media. Gjithsesi ndryshe nga vitet e kalume tifozerite sa vijne e po organizohen akoma me mire dhe pervec duelit ne fushe eshte dhe dueli ne shkallet e stadiumit. Sidomos fanaticsat jane model i vecante per tifozllikun ne shqiperi.


Nuk ka pas zona Tirona me tifoze.Ka qen vetem Lapraka.Ne qytet nuk kishte zona.

shoku_tanku
22-03-2014, 17:46
kena me i rraf

AAO
22-03-2014, 18:08
Nuk ka pas zona Tirona me tifoze.Ka qen vetem Lapraka.Ne qytet nuk kishte zona.

Po si ska pas zona tirona. Selvia ,vorri bomit ,alidemi ,historikisht kane qene me tifoze te tirones. Ndersa lapraka ,kombinati me tifoze te morrit. Edhe kryeqendra e fanaticsave eshte mu ke kryqzimi selvise.

shoku_tanku
22-03-2014, 18:11
sero qenka i shit

SystemA
22-03-2014, 18:15
Po si ska pas zona tirona. Selvia ,vorri bomit ,alidemi ,historikisht kane qene me tifoze te tirones. Ndersa lapraka ,kombinati me tifoze te morrit. Edhe kryeqendra e fanaticsave eshte mu ke kryqzimi selvise.

Po Tirona e re me ke ka qene????

shoku_tanku
22-03-2014, 18:21
me dinamon

SystemA
22-03-2014, 18:31
me dinamon

Edhe ti <sigurims> mer.....lol

SystemA
22-03-2014, 18:32
Po si ska pas zona tirona. Selvia ,vorri bomit ,alidemi ,historikisht kane qene me tifoze te tirones. Ndersa lapraka ,kombinati me tifoze te morrit. Edhe kryeqendra e fanaticsave eshte mu ke kryqzimi selvise.

ENDRO,ku mund ta shofim....ne net????

Semiku
22-03-2014, 19:04
E shoh tabelen e Kampionatit Shqiptar dhe Tirana paska shenuar vetem 16 gola ne 24 ndeshje ...haha, dhe qenka ne rrezik per te rene nga kategoria.
Po a nuk eshte Tirana klubi me i madh ne Shqiperi ??
Cili Klub eshte me me trofe dhe cili ka me se shumti simpatizues ne Shqiperi ??

Ja ,filloi ndeshja ...

SystemA
22-03-2014, 19:57
Sja u kemi nevojen i gjejme vete...bileta 03991...
Tek dyqani Albalesh.
PS: stadiumi ske ku hedh kokrren e dardhes.............
Faleminderit.

3d1
22-03-2014, 20:14
ENDRO,ku mund ta shofim....ne net????

http://www.albvideosport.com/2014/03/news.html

SystemA
22-03-2014, 20:39
http://www.albvideosport.com/2014/03/news.html
Ju falenderoj...
Lexova tek asocialet tifoza: per juve hapim Auschwitz.
Komb QELBANIK.

Rex
22-03-2014, 20:53
Apapapapa barazun ne minuten e fundit.

Rex
22-03-2014, 20:58
Tifozat fenomenal, te dy palet. Futbolli ne nivel shume me te larte se ne superligen e Kosoves.

SystemA
22-03-2014, 21:02
Bam,bom,bum.....
http://www.youtube.com/watch?v=bXMEmkWqomE
U kry....bace

drague
23-03-2014, 07:40
he mer si tu duk derbi?

plot stadiumi si ne kohen tone

AAO
23-03-2014, 12:10
Neshja ishte e bukur ,shume e luftume dhe plot tension ashu sic i ka hije nji derbi, dhe e rendesishme eshte qe n'shkallet e stadiumit u dhuru spektakel nga te dyja tifozerite ,pa asnje dallim me derbet e vendeve fqinje.
Gjithsesi Tirona u demtu nga arbitri me at penallti qe nuk e dha ,dhe kartonin e kuq per koreshin ,por dhe morri lujti fort dhe pati rastet e veta. Rastet e pastra te humbura per ta cu neshjen 2-0 nga kerciku dhe koreshi na dha nji shuplake ne fund ku po nuk shenove do e psosh.

Ps. drague mos krahaso kohen e dulles me kohen e sotme ku i vetmi aktivitet per njerzit ne at kohe ishte futbolli fundjavave. Biles une do thosha qe me kte stadium mizerabel ku vje era shurre prap shume tifoze ka. Provo nderto nje kuti shkrepse (stadium) me te gjitha kushtet shife ti si mbushet stadiumi!

drague
23-03-2014, 12:25
Neshja ishte e bukur ,shume e luftume dhe plot tension ashu sic i ka hije nji derbi, dhe e rendesishme eshte qe n'shkallet e stadiumit u dhuru spektakel nga te dyja tifozerite ,pa asnje dallim me derbet e vendeve fqinje.
Gjithsesi Tirona u demtu nga arbitri me at penallti qe nuk e dha ,dhe kartonin e kuq per koreshin ,por dhe morri lujti fort dhe pati rastet e veta. Rastet e pastra te humbura per ta cu neshjen 2-0 nga kerciku dhe koreshi na dha nji shuplake ne fund ku po nuk shenove do e psosh.

Ps. drague mos krahaso kohen e dulles me kohen e sotme ku i vetmi aktivitet per njerzit ne at kohe ishte futbolli fundjavave. Biles une do thosha qe me kte stadium mizerabel ku vje era shurre prap shume tifoze ka. Provo nderto nje kuti shkrepse (stadium) me te gjitha kushtet shife ti si mbushet stadiumi!

ke shume te drejte.
ne ate kohe per ne futbolli ishte ngushellimi i vetem.

ps.Endro mu duk pak si penallti ajo e kuqja e Tirone
ne kurre nuk kemi bo sherr me tifozat e Tirones.kan qen vetem disa alabake nga lapraka

SystemA
23-03-2014, 12:28
he mer si tu duk derbi?

plot stadiumi si ne kohen tone

Ishte okay si ndeshje...
Po ata qyrrsat qe kishin ato parrullat ne dore,qe kur jane bo tiranas????
Shurre bite ne athere por ishte tumllas....per restin!

SERAFIM DILO
23-03-2014, 12:31
Drague,nuk mbaj mend te ket pas naiher sherr ne stadium,midis tifozave.
Le qe pleshtat ishin nga cepi tjeter i 20-ēes.

drague
23-03-2014, 12:44
Ishte okay si ndeshje...
Po ata qyrrsat qe kishin ato parrullat ne dore,qe kur jane bo tiranas????
Shurre bite ne athere por ishte tumllas....per restin!

nuk ka lidhje vendlindja me tifozllikun

SystemA
23-03-2014, 12:57
nuk ka lidhje vendlindja me tifozllikun

Jo nuk ka,por edhe kampe perqendrimi sot per futboll nuk mund te kete.
Perjashto ca asociale....sma pranon llogjika ndryshe!
Por keta jane ca morracake me parrulla,qe te jene aq kaubojsa shkojne diku tjeter.............dhe luftojne!
Nejse....e leme per futboll!

drague
23-03-2014, 13:01
Jo nuk ka,por edhe kampe perqendrimi sot per futboll nuk mund te kete.
Perjashto ca asociale....sma pranon llogjika ndryshe!
Por keta jane ca morracake me parrulla,qe te jene aq kaubojsa shkojne diku tjeter.............dhe luftojne!
Nejse....e leme per futboll!

si e tha dhe Sero, jo se kishim frike nga polici por kundershtaret i kishim shoke

SystemA
23-03-2014, 13:18
si e tha dhe Sero, jo se kishim frike nga polici por kundershtaret i kishim shoke

Armiq nuk ishim drague....
Shoke?????????????????
Ka pas kane dikur...

shoku_tanku
23-03-2014, 18:09
shum posht kishin ra tifozat e tirones me ato parrulla naziste

drague
23-03-2014, 18:26
shum posht kishin ra tifozat e tirones me ato parrulla naziste

nuk e pashe neshjen.ēa ishin?

shoku_tanku
23-03-2014, 18:30
nuk e pashe neshjen.ēa ishin?

po ja,kishin bo parrull drejtuar tifozave te partizonit "per ju rihapim aushvicin"..gjithsesi nuk mund te presesh ndonje gje me te zgjuar nga bijte e qerpiēit

SystemA
23-03-2014, 18:41
po ja,kishin bo parrull drejtuar tifozave te partizonit "per ju rihapim aushvicin"..gjithsesi nuk mund te presesh ndonje gje me te zgjuar nga bijte e qerpiēit

Riparim sherbimi,ishin me 8-vjecare apo hamaller.

drague
23-03-2014, 19:19
Ishin tre "parullat" dje ne stadium,
shkruar e demonstruar nga tifozet e Tiranes;

E para;
"1991, fund marrezise",
shkruar ne nje beze te zeze, shoqeruar me grafiken e renies se monumentit te E.H dhe stemen e Partizanit;

E dyta;
"Partizan ka dhe Beogradi, Tirone ka nje";

E treta dhe me e renda;
"Per ju ne hapim Aushvicin",
shkruar e zeze mbi te bardhe, drejtuar Partizanit dhe mbeshtetesve te tij.

Une e di qe ka plot injorante qe nuk u dine kuptimin e fjaleve, vendeve, ngjarjeve, nuk dine as cfare perfaqesojne per vendin e per boten ato qe thone.

POR KETA INJORANTE BEJNE DEM, DEM TE PASHEMBULLT!

Po pres prej dje Presidentin e Federates Shqiptare te Futbollit te dale e te mbaj qendrim ne emer te institucionit qe perfaqeson.

Ishte dy karrige larg meje dhe pa gjithcka pashe dhe une.

Ai dhe Federata qe drejton po heshtin kur duhet te reagojne, madje te ndeshkojne.

Pres gjithashtu qe te njohurit dhe miqte e mi te Tiranes te flasin e distancohen, prej Halilit, Vorpsit, Nallbanit, Tafajt.

Duhet ta beni!

FASHIZMI NA TURPERON SI KOMB!

Erjon Braēe

SystemA
24-03-2014, 15:55
Ishin tre "parullat" dje ne stadium,
shkruar e demonstruar nga tifozet e Tiranes;

E para;
"1991, fund marrezise",
shkruar ne nje beze te zeze, shoqeruar me grafiken e renies se monumentit te E.H dhe stemen e Partizanit;

E dyta;
"Partizan ka dhe Beogradi, Tirone ka nje";

E treta dhe me e renda;
"Per ju ne hapim Aushvicin",
shkruar e zeze mbi te bardhe, drejtuar Partizanit dhe mbeshtetesve te tij.

Une e di qe ka plot injorante qe nuk u dine kuptimin e fjaleve, vendeve, ngjarjeve, nuk dine as cfare perfaqesojne per vendin e per boten ato qe thone.

POR KETA INJORANTE BEJNE DEM, DEM TE PASHEMBULLT!

Po pres prej dje Presidentin e Federates Shqiptare te Futbollit te dale e te mbaj qendrim ne emer te institucionit qe perfaqeson.

Ishte dy karrige larg meje dhe pa gjithcka pashe dhe une.

Ai dhe Federata qe drejton po heshtin kur duhet te reagojne, madje te ndeshkojne.

Pres gjithashtu qe te njohurit dhe miqte e mi te Tiranes te flasin e distancohen, prej Halilit, Vorpsit, Nallbanit, Tafajt.

Duhet ta beni!

FASHIZMI NA TURPERON SI KOMB!

Erjon Braēe

Ka shume te DREJTE Erion Brace kete here dhe perse nga mua.
Keta qelbsat me parrulla vetem 24 ore coi ne Auschwitz KZ,te veshur me pizhame bardh e zi,pa numra ne gjoks,me nallone druni....edhe te flejne ne dysheme derrase,mbasi ja u kane marre shpirtin ne pune dhe kane ngrene uje me kripe........pasandaj ja u shof ate bycen e palare!

presidentilesh i federativna nashi albanac eshte vete nje shkerdhate.
Mjafton.
PS: nuk e di drago si do reagonin ketu mediat(dhe e di shume mire se si).

Mano
24-03-2014, 15:56
Ishin tre "parullat" dje ne stadium,
shkruar e demonstruar nga tifozet e Tiranes;

E para;
"1991, fund marrezise",
shkruar ne nje beze te zeze, shoqeruar me grafiken e renies se monumentit te E.H dhe stemen e Partizanit;

E dyta;
"Partizan ka dhe Beogradi, Tirone ka nje";

E treta dhe me e renda;
"Per ju ne hapim Aushvicin",
shkruar e zeze mbi te bardhe, drejtuar Partizanit dhe mbeshtetesve te tij.

Une e di qe ka plot injorante qe nuk u dine kuptimin e fjaleve, vendeve, ngjarjeve, nuk dine as cfare perfaqesojne per vendin e per boten ato qe thone.

POR KETA INJORANTE BEJNE DEM, DEM TE PASHEMBULLT!

Po pres prej dje Presidentin e Federates Shqiptare te Futbollit te dale e te mbaj qendrim ne emer te institucionit qe perfaqeson.

Ishte dy karrige larg meje dhe pa gjithcka pashe dhe une.

Ai dhe Federata qe drejton po heshtin kur duhet te reagojne, madje te ndeshkojne.

Pres gjithashtu qe te njohurit dhe miqte e mi te Tiranes te flasin e distancohen, prej Halilit, Vorpsit, Nallbanit, Tafajt.

Duhet ta beni!

FASHIZMI NA TURPERON SI KOMB!

Erjon Braēe

Erjon Brace nese qeka indenjuar kaq shume nga kjo skene se pari duhet te pastroj partine e tij nga mbeturinat e sistemit te vjeter pastaj mund te dali te bej moral publikisht per cfar te doj. Ne fund te fundit ato jane vetem disa parrulla nga tifoza futbolli, edhe pse nuk jan te hijshme, ngelen vetem te tilla. Kurse partia e Erionit gjate festimit te 29 Nentorit ishin te rrethuar me njerez qe mbanin foto te dikatorit E.H i cili e shnderroj te gjithe Shqiperine ne Aushvici. Nuk e turperon kjo gje Erjonin, sisomos nuk ishte nje ndeshje futobolli por nje eveniment politik me parrulla dhe flamuj politik! Mbase eshte rrevoltuar se ka pare foton e idhullit te tij te perdoret ne kete menyre.

Nuk eshte ky ai Erjoni qe u kap me kamera duke e shar nga nena e motra nje debutet te 'PD'-es ne mes te Parlamentit Shqipetare?

Mano
24-03-2014, 16:19
http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=10693&stc=1&d=1395677953

drague
30-11-2014, 18:15
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10488397_326477057546697_6318562032955954743_n.jpg ?oh=1871c39b07600d048a11ef0234a0cef0&oe=54D3EAD8&__gda__=1426586034_1c74606fbb7fd2860582a725e99a3b4 3


jemi ne vend te pare ledio-urra--urra--urra-


Endri mo u merzit

YOKO
30-11-2014, 18:26
http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=10693&stc=1&d=1395677953

LOL!

Hej, bela e madhe! :D

Mano
30-11-2014, 20:29
Partizan eshte produkt I komunisteve. Te gjitha vendet ishkomuniste kan pasur skuadra me emrat Dinamo dhe Partizan. Nuk e di ne vendet e tjera por ne shqiperi Partizani kontrollohej nga ministria e mbrojtjes dhe Dinami nga ministria e brendshme. Kjo e fundit ishte sigurimi. Oficeret e sigurimit. Eshte turp qe ne shqiperi te perdoren akoma keto emer per skuadrat e futbollit.

YOKO
30-11-2014, 20:34
S'eshte turp te perdoresh nje emer, vegel e kujtdo qofte ai. Tani Partizani dhe lojtaret e tij kane marre permasat e nje legjende.

Mua me vjen per te qeshur, qe grricen me Beogradin. A me kupton? ;)

Lol

Nejse, e beri nje gol, fitoi. I lumte! :)

drague
30-11-2014, 20:51
Partizan eshte produkt I komunisteve. Te gjitha vendet ishkomuniste kan pasur skuadra me emrat Dinamo dhe Partizan. Nuk e di ne vendet e tjera por ne shqiperi Partizani kontrollohej nga ministria e mbrojtjes dhe Dinami nga ministria e brendshme. Kjo e fundit ishte sigurimi. Oficeret e sigurimit. Eshte turp qe ne shqiperi te perdoren akoma keto emer per skuadrat e futbollit.

ti mano je katunar por mos u bo malok.

keni pas dhe haxhi lleshin president

do ta bej nje biografi te partizanit? edhe reali po i blen lojtaret me te mire ledio

Mano
30-11-2014, 22:22
Pse ju vjen kaq Inat kur ua tregoj te verteten...ledio.

Partizani dhe Dinamo jane sinonime me komunizmin. Mos u tregoni hipokrit tani:d per hire te tifizllekut.

Epo...qytetar u bet ju katnart e Tirones me citjane, gjat diktatures.

Yoko..
Pse e 'yoko-n' cdo gje...

shoku_tanku
01-12-2014, 15:56
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/10488397_326477057546697_6318562032955954743_n.jpg ?oh=1871c39b07600d048a11ef0234a0cef0&oe=54D3EAD8&__gda__=1426586034_1c74606fbb7fd2860582a725e99a3b4 3


jemi ne vend te pare ledio-urra--urra--urra-


Endri mo u merzit

isha ne stadium mrapa porte ke rreshti funit

te urreeeej

o tiroooon

te urreej

o tiron pergjithmoooon

se per neeee

kurva jeeeniiiiii

kur vijm ne

sju ma mo veeniiiiiiii

drague
01-12-2014, 16:09
isha ne stadium mrapa porte ke rreshti funit

te urreeeej

o tiroooon

te urreej

o tiron pergjithmoooon

se per neeee

kurva jeeeniiiiii

kur vijm ne

sju ma mo veeniiiiiiii

ke qen ne stadium tanku? qeke knoq me aromen e detit dhe te fitores-gezuar-

shoku_tanku
01-12-2014, 16:20
ke qen ne stadium tanku? qeke knoq me aromen e detit dhe te fitores-gezuar-

kishim ardh 11 autobuza me tifoza nga tirona..ishim me shume se tifozat e teutes..edhe na lane mrapa porte plehrat edhe i lane tribunat bosh,megjithate konget tona e myten krejt niko dovanen

drague
01-12-2014, 16:25
11 autobuza! hajde kapitalizem hajde.

kur shkonim ne nė Durres rrinim siper trenit

shoku_tanku
01-12-2014, 16:26
me tren skapnim dot orarin e neshjes..duhet me u nis dy dit para

Mano
01-12-2014, 20:30
:dMire ua kan bo 'Partizaneve'. Edhe mbrapa portes e keni shume. U mesuat keq ju gjat diktatures. Fitonit ndeshjet pa u fut ne stadjum hic:d.

shoku_tanku
02-12-2014, 15:34
e mano e,ty te ka ngelur ora ne kohen e diktatures

AAO
03-12-2014, 10:03
kishim ardh 11 autobuza me tifoza nga tirona..ishim me shume se tifozat e teutes..edhe na lane mrapa porte plehrat edhe i lane tribunat bosh,megjithate konget tona e myten krejt niko dovanen

Po pse ku doje ti me t'lon? Ke karshia qe t'kerciste tulla dhe guri .lol. Tifozet miq mrapa porte e kane venin ,edhe megjithse 11 autobuza sic thu ti ,prap jeni dobet ne numer kur vje puna per transferta. Tirona ka pas 2fishin tuj ne durres.

drague
03-12-2014, 16:14
FSHF, ultimatum Partizanit: Shmangni tifozėt e Tiranės -

Penalizimi i tifozėve tė Tiranės ka ngarkuar me pėrgjegjėsi “demat” qė duhet tė selektojnė tifozėt

Tė kuqtė kanė hedhur poshtė mundėsinė e zhvillimit tė derbit nė Elbasan

Ashtu sikurse e bėri tė ditur njė ditė mė parė “Gazeta e Sportit”, gjatė ditės sė djeshme drejtuesit e Partizanit realizuan njė takim nė FSHF me drejtuesit e kėsaj tė fundit nė lidhje me ndeshjen derbi qė do tė zhvillohet midis Partizanit dhe Tiranės, sfidė e cila ėshtė planifikuar tė luhet tė hėnėn. Si skuadėr pritėse, Partizani kishte tė drejtėn tė vendoste edhe se ku do tė zhvillohej ky takim. Alternativa e FSHF-sė qė kjo sfidė tė luhej nė “Elbasan Arena” ėshtė sfumuar nga tė kuqtė, tė cilėt tė shtyrė nga kėrkesa e tifozėve kanė vendosur qė kjo ndeshje tė luhet nė “Qemal Stafa”. Dėnimi i tifozėve tė Tiranės, ka bėrė qė pėrgjegjėsia e mėnjanimit tė tyre nga stadiumi t’i pėrkasė Partizanit.

Nė lidhje me kėtė situtė, FSHF i ka dhėnė ultimatum ekipit organizator, Partizanit, qė tė bėj kujdes me shpėrndarjen biletave, nė mėnyrė qė tė shmangen tifozėt e Tiranės, pasi nėse do tė ndodhė e kundėrta nė stadium mund tė ndodhin incidente. Nė kėtė mėnyrė, klubi i Partizanit ka vendosur qė tė marrė pėrsipėr shpėrndarjen e biletave, ku prioritet tashmė ka mėnjanimi i tifozėve tė Tiranės nė stadium. Nėse mėnjanimi nuk do tė ndodhė, atėherė ndaj Partizanit priten penalizime tė rėnda nga Federata Shqiptare e futbollit.

Ditėt e fundit ka dalė nė qarkullim njė opsion, qė tribuna A tė vihej nė dispozicion tė tifozėve tė Tiranės, pasi historikisht nė kėtė pjesė tė stadiumit kanė qėndruar tifozėt bardheblu dhe nė asnjė rast tifozėt e kuq. Por kjo alternativė ėshtė hedhur poshtė nga ekipi i Partizanit. Gjithsesi duhet theksuar se selektimi i tifozėve pritet tė jetė shumė i vėshtirė nė kėtė ndeshje, pasi kėrkesa pėr tė parė kėtė sfidė ėshtė shumė e lartė.
Vendimi i klubit Partizani
Nė njė prononcim pėr shtyp, skuadra e Partizanit i ėshtė drejtuar tifozėve tė saj dhe sportdashėsve. “Nė takimin nė FSHF, zyrtarėve tė klubit tonė i ėshtė komunikuar qė nė stadiumin “Qemal Stafa” nuk do tė lejohen tė ndjekin derbin tifozėt e skuadrės sė Tiranės, por vetėm ata tė Partizanit si dhe simpatizantė tė kėsaj skuadre. Partizani si klubi organizator i kėsaj ndeshje do tė hedh nė shitje bileta vetėm pėr tifozėt e kuq dhe njoftojmė se nė stadium do ta ndjekin takimin vetėm ata.

Klubi ėshtė i detyruar nė kėtė mėnyrė tė zbatojė vendimin e dhėnė nga komisioni i disiplinės ēka penalizon tifozerinė bardheblu pėr tė qenė prezente nė stadium. Si klub organizator, Partizani ka pėr detyrė tė shmangė ēdo incident tė mundshėm pasi nė tė kundėrt do tė jetė ai qė do tė penalizohet nga organet drejtuese tė federatės Shqiptare tė Futbollit”, thuhet nė prononcimin e skuadrės sė kuqe nė lidhje me ndeshjen derbi.
top
- See more at: http://www.sportishqiptar.com.al/newsite/2014/12/03/fshf-ultimatum-partizanit-shmangni-tifozet-e-tiranes/#sthash.HAivOy2o.dpuf

shoku_tanku
03-12-2014, 16:16
Partizoni eshte skuadra me me shume tifoza ne shkalle republike dhe nje nga skuadrat me tifozerine me paqesore.Tirona ka hudh pare t'modhe per me bo ato grumbullime ene cere garrumbullimesh..ka boshatis burgjet per me mush stadiumet

drague
03-12-2014, 16:18
me vjen keq qe do luhet pa tifozat e Tirones.

ps.Endri vish nji bluze te komtares qe te blesh bilete;)

shoku_tanku
03-12-2014, 16:19
FSHF, ultimatum Partizanit: Shmangni tifozėt e Tiranės -

Penalizimi i tifozėve tė Tiranės ka ngarkuar me pėrgjegjėsi “demat” qė duhet tė selektojnė tifozėt

Tė kuqtė kanė hedhur poshtė mundėsinė e zhvillimit tė derbit nė Elbasan

Ashtu sikurse e bėri tė ditur njė ditė mė parė “Gazeta e Sportit”, gjatė ditės sė djeshme drejtuesit e Partizanit realizuan njė takim nė FSHF me drejtuesit e kėsaj tė fundit nė lidhje me ndeshjen derbi qė do tė zhvillohet midis Partizanit dhe Tiranės, sfidė e cila ėshtė planifikuar tė luhet tė hėnėn. Si skuadėr pritėse, Partizani kishte tė drejtėn tė vendoste edhe se ku do tė zhvillohej ky takim. Alternativa e FSHF-sė qė kjo sfidė tė luhej nė “Elbasan Arena” ėshtė sfumuar nga tė kuqtė, tė cilėt tė shtyrė nga kėrkesa e tifozėve kanė vendosur qė kjo ndeshje tė luhet nė “Qemal Stafa”. Dėnimi i tifozėve tė Tiranės, ka bėrė qė pėrgjegjėsia e mėnjanimit tė tyre nga stadiumi t’i pėrkasė Partizanit.

Nė lidhje me kėtė situtė, FSHF i ka dhėnė ultimatum ekipit organizator, Partizanit, qė tė bėj kujdes me shpėrndarjen biletave, nė mėnyrė qė tė shmangen tifozėt e Tiranės, pasi nėse do tė ndodhė e kundėrta nė stadium mund tė ndodhin incidente. Nė kėtė mėnyrė, klubi i Partizanit ka vendosur qė tė marrė pėrsipėr shpėrndarjen e biletave, ku prioritet tashmė ka mėnjanimi i tifozėve tė Tiranės nė stadium. Nėse mėnjanimi nuk do tė ndodhė, atėherė ndaj Partizanit priten penalizime tė rėnda nga Federata Shqiptare e futbollit.

Ditėt e fundit ka dalė nė qarkullim njė opsion, qė tribuna A tė vihej nė dispozicion tė tifozėve tė Tiranės, pasi historikisht nė kėtė pjesė tė stadiumit kanė qėndruar tifozėt bardheblu dhe nė asnjė rast tifozėt e kuq. Por kjo alternativė ėshtė hedhur poshtė nga ekipi i Partizanit. Gjithsesi duhet theksuar se selektimi i tifozėve pritet tė jetė shumė i vėshtirė nė kėtė ndeshje, pasi kėrkesa pėr tė parė kėtė sfidė ėshtė shumė e lartė.
Vendimi i klubit Partizani
Nė njė prononcim pėr shtyp, skuadra e Partizanit i ėshtė drejtuar tifozėve tė saj dhe sportdashėsve. “Nė takimin nė FSHF, zyrtarėve tė klubit tonė i ėshtė komunikuar qė nė stadiumin “Qemal Stafa” nuk do tė lejohen tė ndjekin derbin tifozėt e skuadrės sė Tiranės, por vetėm ata tė Partizanit si dhe simpatizantė tė kėsaj skuadre. Partizani si klubi organizator i kėsaj ndeshje do tė hedh nė shitje bileta vetėm pėr tifozėt e kuq dhe njoftojmė se nė stadium do ta ndjekin takimin vetėm ata.

Klubi ėshtė i detyruar nė kėtė mėnyrė tė zbatojė vendimin e dhėnė nga komisioni i disiplinės ēka penalizon tifozerinė bardheblu pėr tė qenė prezente nė stadium. Si klub organizator, Partizani ka pėr detyrė tė shmangė ēdo incident tė mundshėm pasi nė tė kundėrt do tė jetė ai qė do tė penalizohet nga organet drejtuese tė federatės Shqiptare tė Futbollit”, thuhet nė prononcimin e skuadrės sė kuqe nė lidhje me ndeshjen derbi.
top
- See more at: http://www.sportishqiptar.com.al/newsite/2014/12/03/fshf-ultimatum-partizanit-shmangni-tifozet-e-tiranes/#sthash.HAivOy2o.dpuf
Edhe nga do ti dalloje klubi tifozet e partizonit nga ata te tirones?!

drague
03-12-2014, 16:25
Edhe nga do ti dalloje klubi tifozet e partizonit nga ata te tirones?!

kur te thyjn karriget

shoku_tanku
03-12-2014, 16:28
kur te thyjn karriget

Kshu si e ka nis federata nuk ka per tja dale dot ne krye se ata zgjebsat e tirones kane per tu infiltru ne cdo tifozeri deri sa ti lene te gjitha stadiumet bosh

Mano
03-12-2014, 16:29
e mano e,ty te ka ngelur ora ne kohen e diktatures

Ma kujtoje emri Partizani.

shoku_tanku
03-12-2014, 16:33
Ma kujtoje emri Partizani.

nuk ka fare lidhje me politiken,kjo eshte teme futbolli...partizane ka patur edhe franca,greqia e mbare vendet e europes

Mano
03-12-2014, 16:36
Partizoni eshte skuadra me me shume tifoza ne shkalle republike dhe nje nga skuadrat me tifozerine me paqesore.Tirona ka hudh pare t'modhe per me bo ato grumbullime ene cere garrumbullimesh..ka boshatis burgjet per me mush stadiumet

Partizani ka qene skuadra me me shume tifoz edhe ne kohen e diktatures. Per hir te emrit. Aty ky jetoja une te gjitha fshatrat shumica ishin me partizanin dhe me dinamon. Nje pakice shume e vogel me Tiranen dhe Vllaznine. Pjesa e te persekutuarve ishin te gjith me vllaznine dhe tiranen. Edhe sot popullariteti I Partizanit ka ngelur nga ajo kohe shtyar edhe lavdise qe I bejne edhe sot qe nuk e meritojne aspak. Gjate viteve 80 ne shqiperi skuader si ajo e 17Nendorit (Tiranes) nuk kishte ne shqiperi. Flas per skuader, por deri diku edhe lojtar individ. Cila skuader ne shqiperi kishte cilesine e skuadres se Tiranes? Kombetarja e shqiperise ishte me shumice e perbere nga kjo skuader.

Mano
03-12-2014, 16:38
nuk ka fare lidhje me politiken,kjo eshte teme futbolli...partizane ka patur edhe franca,greqia e mbare vendet e europes

Ka te bej me politiken qe cke me te. Franca dhe Greqia kan pasur dhe vazhdojne te ken parti komunuste me popullaritet edhe sot sidomis greqia. Emertimj Partizan dhe Dinamo makar edhe 17 Nendori ishin per ti ber lavdi komunusteve. Nejse...kjo eshte tem tjeter.

AAO
03-12-2014, 16:46
Partizoni eshte skuadra me me shume tifoza ne shkalle republike dhe nje nga skuadrat me tifozerine me paqesore.Tirona ka hudh pare t'modhe per me bo ato grumbullime ene cere garrumbullimesh..ka boshatis burgjet per me mush stadiumet

Sportdashes ndoshta ,por kurrsesi tifoze.
Nuk mund t'qush tifoz nji katnar permeti ose kucove qe thote jom me partizonin por qe n'fakt asiher n'jeten e vet ska qene me e pa Partizonin n'stadium ose qe nuk i njef asi lojtar t'partizonit. Rrezik me pyt sa kampionate ka Partiozoni gjysma e ktyne "tifozve" qe thu ti ne shkalle republike nuk e dine ``fumato``. Ndersa tirona ato qe i ka i ka tamom t'pakten ,mos shif 15 adoleshent qe bojn rremuja sepse nuk perfaqsojn tifozerine e tirones ato! Ne gjithmone kemi qene paqsor ,po aq sa eshte e vertete qe dhe tifozet e partizonit kane qene paqsor!

AAO
03-12-2014, 16:49
me vjen keq qe do luhet pa tifozat e Tirones.

ps.Endri vish nji bluze te komtares qe te blesh bilete;)

As bluzja sbo dermon. E kane bo pa pas nje simbol te partizonit nuk t'lejn me u fut ne stadium.

Mano
03-12-2014, 16:55
Sportdashes ndoshta ,por kurrsesi tifoze.
Nuk mund t'qush tifoz nji katnar permeti ose kucove qe thote jom me partizonin por qe n'fakt asiher n'jeten e vet ska qene me e pa Partizonin n'stadium ose qe nuk i njef asi lojtar t'partizonit. Rrezik me pyt sa kampionate ka Partiozoni gjysma e ktyne "tifozve" qe thu ti ne shkalle republike nuk e dine ``fumato``. Ndersa tirona ato qe i ka i ka tamom t'pakten ,mos shif 15 adoleshent qe bojn rremuja sepse nuk perfaqsojn tifozerine e tirones ato! Ne gjithmone kemi qene paqsor ,po aq sa eshte e vertete qe dhe tifozet e partizonit kane qene paqsor!

Une nuk kam qen kurre ne ndeshjet e Tiranes, por ama I njihja te gjith lojtaret e saj qe kur isha 12 vjec dhe kur humbte Tirana me beso me hikte oreksi. Sidomos kur humbte me partizanin apo dinamon qe ne shumicen e rasteve favorizoheshin nga sistemi. Per faktin se ishin skuadrat e partise.

drague
03-12-2014, 16:57
Partizani ka qene skuadra me me shume tifoz edhe ne kohen e diktatures. Per hir te emrit. Aty ky jetoja une te gjitha fshatrat shumica ishin me partizanin dhe me dinamon. Nje pakice shume e vogel me Tiranen dhe Vllaznine. Pjesa e te persekutuarve ishin te gjith me vllaznine dhe tiranen. Edhe sot popullariteti I Partizanit ka ngelur nga ajo kohe shtyar edhe lavdise qe I bejne edhe sot qe nuk e meritojne aspak. Gjate viteve 80 ne shqiperi skuader si ajo e 17Nendorit (Tiranes) nuk kishte ne shqiperi. Flas per skuader, por deri diku edhe lojtar individ. Cila skuader ne shqiperi kishte cilesine e skuadres se Tiranes? Kombetarja e shqiperise ishte me shumice e perbere nga kjo skuader.


http://www.fussballdaten.de/em/1984/qualifikation/gruppe6/albanien-deutschland/


vetem dy te tirones shof ketu mano.jemi brez me i vjeter ne shoku

SystemA
03-12-2014, 17:18
http://www.fussballdaten.de/em/1984/qualifikation/gruppe6/albanien-deutschland/


vetem dy te tirones shof ketu mano.jemi brez me i vjeter ne shoku

Ky toci nga maqehena ska pa derby dhe te ca ne ....aret!

SystemA
03-12-2014, 17:20
nuk ka fare lidhje me politiken,kjo eshte teme futbolli...partizane ka patur edhe franca,greqia e mbare vendet e europes

Me ke merresh aman.....me te fiksuarit....

cool_shqype
03-12-2014, 17:25
Sportdashes ndoshta ,por kurrsesi tifoze.
Nuk mund t'qush tifoz nji katnar permeti ose kucove qe thote jom me partizonin por qe n'fakt asiher n'jeten e vet ska qene me e pa Partizonin n'stadium ose qe nuk i njef asi lojtar t'partizonit. Rrezik me pyt sa kampionate ka Partiozoni gjysma e ktyne "tifozve" qe thu ti ne shkalle republike nuk e dine ``fumato``. Ndersa tirona ato qe i ka i ka tamom t'pakten ,mos shif 15 adoleshent qe bojn rremuja sepse nuk perfaqsojn tifozerine e tirones ato! Ne gjithmone kemi qene paqsor ,po aq sa eshte e vertete qe dhe tifozet e partizonit kane qene paqsor!

Tirona ka qene ajo e para 90tes...kurse Partizoni e Dinamo kane qene ekip "mercenaresh".....
Na bone me kujtu dikur ne nje ndeshje Musta pasi kishte pritur 1 top e percjell mu ne mes te fushes (te rrethi) e Cim Muca pasi e perpuno pak e nuhat qe Musta kishte dale te viza e 16tces e lesho nji te gradume si sniper qe ishte dhe e fut direkt ne rrjete topin nga gjysa e fushes ku Musta edhe pse u bo si moce duke ber nje hedhje te pa imagjinushme nuk e arriti dot....me e forta ishte kur arbitri verrshelleu dhe anulloi golin pa dhene asnje justifikim.....
GJITHMONE TIRONES IA KAN BO ME HILE.

https://www.youtube.com/watch?v=d6vVoYxf27g

drague
03-12-2014, 17:32
Tirona ka qene ajo e para 90tes...kurse Partizoni e Dinamo kane qene ekip "mercenaresh".....
Na bone me kujtu dikur ne nje ndeshje Musta pasi kishte pritur 1 top e percjell mu ne mes te fushes (te rrethi) e Cim Muca pasi e perpuno pak e nuhat qe Musta kishte dale te viza e 16tces e lesho nji te gradume si sniper qe ishte dhe e fut direkt ne rrjete topin nga gjysa e fushes ku Musta edhe pse u bo si moce duke ber nje hedhje te pa imagjinushme nuk e arriti dot....me e forta ishte kur arbitri verrshelleu dhe anulloi golin pa dhene asnje justifikim.....
GJITHMONE TIRONES IA KAN BO ME HILE.

sa te ceket jeni mer jahu.
Shkedija ka qe shkolla e futbollit ne Shqiperi nga kane dale shume futbolliste.
si Tirona ,Partizoni dhe Dinamo kan pas pak a shume te njejtat kushte.
mos e ngatrroni sportin me politiken.ēdo futbollist e joshin kushtet me te mira.-gezuar-futi nji birre antikomunizem

SystemA
03-12-2014, 17:34
sa te ceket jeni mer jahu.
Shkedija ka qe shkolla e futbollit ne Shqiperi nga kane dale shume futbolliste.
si Tirona ,Partizoni dhe Dinamo kan pas pak a shume te njejtat kushte.
mos e ngatrroni sportin me politiken.ēdo futbollist e joshin kushtet me te mira.-gezuar-futi nji birre antikomunizem

Pyeti kush ka qene traineri i pare i Shkendise?????
Ptuh ma boj mu po e diten??????????

AAO
03-12-2014, 17:37
Tirona ka qene ajo e para 90tes...kurse Partizoni e Dinamo kane qene ekip "mercenaresh".....
Na bone me kujtu dikur ne nje ndeshje Musta pasi kishte pritur 1 top e percjell mu ne mes te fushes (te rrethi) e Cim Muca pasi e perpuno pak e nuhat qe Musta kishte dale te viza e 16tces e lesho nji te gradume si sniper qe ishte dhe e fut direkt ne rrjete topin nga gjysa e fushes ku Musta edhe pse u bo si moce duke ber nje hedhje te pa imagjinushme nuk e arriti dot....me e forta ishte kur arbitri verrshelleu dhe anulloi golin pa dhene asnje justifikim.....
GJITHMONE TIRONES IA KAN BO ME HILE.

https://www.youtube.com/watch?v=d6vVoYxf27g

Shume e vertete. Ka qene gol mese i rregullt ,por arbirti e anulloi. Ashu sic anullun dhe denun tironen e 67 ku me fitoren 2-1 me partizonin ishte matematikisht kampione e shqiperise.

Mano
03-12-2014, 17:38
Tirona ka qene ajo e para 90tes...kurse Partizoni e Dinamo kane qene ekip "mercenaresh".....
Na bone me kujtu dikur ne nje ndeshje Musta pasi kishte pritur 1 top e percjell mu ne mes te fushes (te rrethi) e Cim Muca pasi e perpuno pak e nuhat qe Musta kishte dale te viza e 16tces e lesho nji te gradume si sniper qe ishte dhe e fut direkt ne rrjete topin nga gjysa e fushes ku Musta edhe pse u bo si moce duke ber nje hedhje te pa imagjinushme nuk e arriti dot....me e forta ishte kur arbitri verrshelleu dhe anulloi golin pa dhene asnje justifikim.....
GJITHMONE TIRONES IA KAN BO ME HILE.

https://www.youtube.com/watch?v=d6vVoYxf27g

e mbaj mend shume mire kete loje, biles edhe golin qe e anulluan albitrat e partise:). Ishte gole fantastik edhe sot me kujtohen emocionet qe me shkaktoje ky gol. Aq me tepere qe i hyri Mustes qe ishte pa dyshim portjeri me i mire ne shqiperi qe mbaj mend une.

SystemA
03-12-2014, 17:41
Shume e vertete. Ka qene gol mese i rregullt ,por arbirti e anulloi.

Kush ka qene arbiter se se maj men???

drague
03-12-2014, 17:48
ka pas arbitra tifoza dhe jo te partise.

arsen hoxha, ramiz pregja etc

Mano
03-12-2014, 17:51
http://www.fussballdaten.de/em/1984/qualifikation/gruppe6/albanien-deutschland/


vetem dy te tirones shof ketu mano.jemi brez me i vjeter ne shoku

https://www.youtube.com/watch?v=cg21_Esdyww

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Kinema...
POLONIA - ALBANIA 2-2 / 1986 FIFA FOOTBALL - WORLD CUP QUALIFYINGS
ELIMINATORET E KAMPIONATIT BOTEROR - MEXICO 1986
MIELEC 31 Tetor 1984 "Stal Mielec" ne pranine e 28.000 spektatoreve

GRUPI - 1
POLONI - SHQIPERIA 2-2 (1-0)
23' Smolarek W, 55` Omuri, Bedri
80' Palasz A 75` Kola, Agustin

SHQIPERIA: Musta Perlat, Rragami Ferit, Targaj Muhedin©, Hodja Skender, Omuri Bedri, Demollar Suleiman, Bellgjini Haxhi, Muca Shkelqim, Josa Mirel, Minga Arben, Kola Agustin
Tranieri: Shyqyri RRELI
Ndryshimet:
63' in Lame Ilir out Bellgjini Haxhi,
86' in Eksarko Kristaq out Lame Ilir

Sa lojtare te Tiranes jane ne kete ndeshje te vlefshme per kualifikimin e kampionatit boterore 86? Me shume se gjysma e skuadres pra te 11-ic ishan te Tiranes, jo vetem kaq por edhe dy gol shenuesit ne kete ndeshje ishin te Tiranes! `dance`

cool_shqype
03-12-2014, 17:53
sa te ceket jeni mer jahu.
Shkedija ka qe shkolla e futbollit ne Shqiperi nga kane dale shume futbolliste.
si Tirona ,Partizoni dhe Dinamo kan pas pak a shume te njejtat kushte.
mos e ngatrroni sportin me politiken.ēdo futbollist e joshin kushtet me te mira.-gezuar-futi nji birre antikomunizem

Birren e pranoj po te jete birre "Tirona".....shaka....
Per nder te birres qe nuk e kisha te politizuar mendimin tim.....thashe te verteten.....Dinamo e Partizoni u kertylen to marr lojtare qe shkojshin ushtare ose nonjoni bohej kalec me "grade te ulet"...sa per lojtare shumica e lojtarve te Tirones kane dale qe nga shkollat 8vjecare ku kishte kalsa apostafat per futboll si me pas edhe ne te mesmet, dhe sidomos perzgjedhja behej nda elementi me i forte MIKU... etj etj (kjo nga pervoja personale)
Sa per kushtet mendimin e kom ndryshe qe nga vendet ku benin stervitje, kushtet, veshjet, autobuzin (ketu maje veten se shofer me te mire ka pas TIRONA.....ia kishin prish frenat ene e ka zbrit Krraben pa frena..... e kur mberriti afer rruges se Elbasonit i tha lojtarve qe kishte mrape se c'kishte ndodh) Sul Mema, Cim Muca, Minga, Lekbello, Josa bile kon bo sherr te modh ne klub per ceshtjen e kushteve deri edhe ne mence iu bene nje dhome apostafat per ta qe te hajshin...... kushte kishin vetem qitesat. Kurse Dinamo kishte ambientet me te reja te Qemal Stava (te 20tshja) si dhe fushen prane stadiumit gjithashtu e ne Partizoni ambientet i kishte te reja dhe me shum financime.
Ene Kamza kishte ekip me elemente "cilesore" por nuk ishin venali...

AAO
03-12-2014, 17:58
https://www.youtube.com/watch?v=cg21_Esdyww

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Kinema...
POLONIA - ALBANIA 2-2 / 1986 FIFA FOOTBALL - WORLD CUP QUALIFYINGS
ELIMINATORET E KAMPIONATIT BOTEROR - MEXICO 1986
MIELEC 31 Tetor 1984 "Stal Mielec" ne pranine e 28.000 spektatoreve

GRUPI - 1
POLONI - SHQIPERIA 2-2 (1-0)
23' Smolarek W, 55` Omuri, Bedri
80' Palasz A 75` Kola, Agustin

SHQIPERIA: Musta Perlat, Rragami Ferit, Targaj Muhedin©, Hodja Skender, Omuri Bedri, Demollar Suleiman, Bellgjini Haxhi, Muca Shkelqim, Josa Mirel, Minga Arben, Kola Agustin
Tranieri: Shyqyri RRELI
Ndryshimet:
63' in Lame Ilir out Bellgjini Haxhi,
86' in Eksarko Kristaq out Lame Ilir

Sa lojtare te Tiranes jane ne kete ndeshje te vlefshme per kualifikimin e kampionatit boterore 86? Me shume se gjysma e skuadres pra te 11-ic ishan te Tiranes, jo vetem kaq por edhe dy gol shenuesit ne kete ndeshje ishin te Tiranes! `dance`

Ti vetem kaq thuj o mano ,sa gola shenun lojtaret e partizonit ose dinamos ne eleminatoret e 86 :D? Asnji. Te 6 golat qe shenoj kombetarja jone ne at edicion u shenun nga lojtaret e tirones ;)

cool_shqype
03-12-2014, 17:59
e mbaj mend shume mire kete loje, biles edhe golin qe e anulluan albitrat e partise:). Ishte gole fantastik edhe sot me kujtohen emocionet qe me shkaktoje ky gol. Aq me tepere qe i hyri Mustes qe ishte pa dyshim portjeri me i mire ne shqiperi qe mbaj mend une.

Goli ka qene dhe eshte nga me te bukurit, e vertete fantastik POR ESHTE VESHTIRE TA GJESH VE VIDEO....
Musta ka qene shum i mire (per ate kohe) e fill pas tij vinte Blend Nallboni po me Partizonin.

drague
03-12-2014, 18:03
Goli ka qene dhe eshte nga me te bukurit, e vertete fantastik POR ESHTE VESHTIRE TA GJESH VE VIDEO....
Musta ka qene shum i mire (per ate kohe) e fill pas tij vinte Blend Nallboni po me Partizonin.

ka qene Tur Lekbello portieri i dyte

SystemA
03-12-2014, 18:09
Goli ka qene dhe eshte nga me te bukurit, e vertete fantastik POR ESHTE VESHTIRE TA GJESH VE VIDEO....
Musta ka qene shum i mire (per ate kohe) e fill pas tij vinte Blend Nallboni po me Partizonin.

Golin me te bukur e ka bere kundra Partizonit ....Andrea Marko i Dinamos...
VOLEY=Tenis,qe Perlat Musta nuk e pa nga i erdhi PREDHA.

drague
03-12-2014, 18:12
shyqyr po dikutojm per futboll se na mbyti politika.

Andrean e kam njoft personalisht. eshte dropullit

AAO
03-12-2014, 18:17
Goli ka qene dhe eshte nga me te bukurit, e vertete fantastik POR ESHTE VESHTIRE TA GJESH VE VIDEO....
Musta ka qene shum i mire (per ate kohe) e fill pas tij vinte Blend Nallboni po me Partizonin.

Musta ka qene portjer i mire ,por ka pas bo gafa te mdhoja ,shif golat ne belgjike ,poloni ,ose me partizonin ne kupat e evropes. Edhe tata isoj ka qene per gafa. Gjithsesi Ne at kohe pervec ktyne ka qene dhe mersini portjer i mire!

AAO
03-12-2014, 18:19
shyqyr po dikutojm per futboll se na mbyti politika.

Andrean e kam njoft personalisht. eshte dropullit

Andrea ka qene lojtar i mire.

Tashi ka i lloton e vet ke tregu elektrik ,biles deri vone ka pas dhe i ekip privat por m'duket e shkriu se nuk i eci.

Bixhozit i bo spektakel :D

drague
03-12-2014, 18:22
Musta ka qene portjer i mire ,por ka pas bo gafa te mdhoja ,shif golat ne belgjike ,poloni ,ose me partizonin ne kupat e evropes. Edhe tata isoj ka qene per gafa. Gjithsesi Ne at kohe pervec ktyne ka qene dhe mersini portjer i mire!

thojshin qe ndeshjen ne gjermani e ka shit.ka pas shume dallaverexhi komtarja jone.

me pelqen fakti qe fale ketyre ministrive behej nje fare merkato

SystemA
03-12-2014, 18:22
shyqyr po dikutojm per futboll se na mbyti politika.

Andrean e kam njoft personalisht. eshte dropullit

Kam njohur PERSONALISHT Bert Alushin e Tirones(pak luajti me ekipin e pare,se doli me difekt ne zemer) tifoz i CMEN i JUVES.Mirin vellain e tij e kam pasur shok ne tetevjecare(i CMEN tifoz i Interit).
Ben Minga(RIP) shtepine e kishte pak me poshte afer Sabaudin Gabranit!
Nejse....srrine ca kunguj pa politike!

SystemA
03-12-2014, 18:26
Andrea ka qene lojtar i mire.

Tashi ka i lloton e vet ke tregu elektrik ,biles deri vone ka pas dhe i ekip privat por m'duket e shkriu se nuk i eci.

Bixhozit i bo spektakel :D

Endro.....
I ka bo Tin Kola me Taq Eksarkon....per korne...si baste!
Vje noi vorreze te jep ne men....

Mano
03-12-2014, 18:30
Ti vetem kaq thuj o mano ,sa gola shenun lojtaret e partizonit ose dinamos ne eleminatoret e 86 :D? Asnji. Te 6 golat qe shenoj kombetarja jone ne at edicion u shenun nga lojtaret e tirones ;)

Dhe Cool_Shqype

Gjate viteve 80 tirana per lojtare ka dhen me shumevse te gjitha skuadrat. Partizani dhe Dinamo rekrutonin lojtar nga I gjith vendi pepse kishin prioritet nga sistemi komunist. Ato duhet te ishin skuadrat model. Pik!

Mejithate Dinamo nje Demollari ka pasur dhe Partizani pervec Mustes nuk me kujtohet ndo nji emer qe vlen per ta kujtuar. Kurse Tirana duke filluar qe me Bacin, Kolen, Hodjen, Omurin, Mema, Minga edhe pse ishte I ngathet prap nuk ishte keq. Pastaj Cim Muca qe ishte ne kategori me vete i cili ne shumicen e rasteve nuk Impenjoheshte shume, por kur ai donte te luante Tirana shkelqente. Dhe ai asnje here nuk mungonte ne ndeshjet kunder skuadrave te partise Dinamo dhe Partizani.

Me kujtohet edhe Sharra portieri shkurter por ishte si mace.

P.s kroset e Bacit ishin fantastik ja jepte topin sulmuesit mu ne koke. As Beckham as Ronaldo e as Mesi nuk kan precizionin e krosit te Bacit..

SystemA
03-12-2014, 18:36
Dhe Cool_Shqype

Gjate viteve 80 tirana per lojtare ka dhen me shumevse te gjitha skuadrat. Partizani dhe Dinamo rekrutonin lojtar nga I gjith vendi pepse kishin prioritet ngasistemi kkomunist. Ato duhet te ishin skuadrat model. Pik!

Mejithate Dibamo nje Demollari ka pasur dhe Partizani oervec Mustes nuk me kujtohet ndo nji emer qe vlen per ta kujtuar. Kurse Tirana duke filluar qe me Bacin, Kolen, Hodjen, Omurin, Mema, Minga edhe pse ishte I ngathet prap nuk ishte keq. Pastaj Cim Muca qe ishte ne kategori me vete i cili ne shumicen e rasteve nuk Impenjoheshte shume, por kur ai donte te luante Tirana shkelqente. Dhe ai asnje here nuk mungonte ne ndeshjet kunder skuadrave te partise Dinamo dhe Partizani.

Me kujtohet edhe Sharra portieri shkurter por ishte si mace.

P.s kroset e Bacit ishin fantastik ja jepte topin sulmuesit mu ne koke. As beckhamnas ronaldo e as mesi nuk kan precizionin e krosit te Bacit..

Dinamo ka pasur shume lojtare cilesore....pervec Sul Demollarit qe ti kaptintoc e ke quajtur kamunist!
Mos llap kur nuk merr vesh....apo ske qene ne stadium!
Ka qene dhe Llaq Zeri me Dinamon....si shtese.
Ish futbollist i Shkendise ku traineri quhej Zyber.

Mano
03-12-2014, 18:56
Mire e paske gjet edhe nje. Edhe Zeri ishte I mire.

Ka pasur televizora ne shqiperi ne ate kohe. Thua ti lojtaret dalloheshin me mire je ne stadjume se kamera televizive qe ndjek lojtarin me top nga afer?

System...juve tifozave te Partizanit se ato te Dinamos as qe nuk diskutohet, duhen hapur dosjet:d. Me perjashtim te Serafimit.

.

AAO
03-12-2014, 19:00
Dinamo ka pasur shume lojtare cilesore....pervec Sul Demollarit qe ti kaptintoc e ke quajtur kamunist!
Mos llap kur nuk merr vesh....apo ske qene ne stadium!
Ka qene dhe Llaq Zeri me Dinamon....si shtese.
Ish futbollist i Shkendise ku traineri quhej Zyber.

Shkolla mjeshtrise ka qene te dhjefsha ajaxin ,shkendija ne at kohe nxirrte talenta pa fund. Nuk mund ti kujtoj gjithe emrat ,por e di qe ben minga ,rudi vata ,ed abazi ..etj etj, kane dale nga shkolla mjeshtrise.

cool_shqype
03-12-2014, 19:15
ka qene Tur Lekbello portieri i dyte

Ket e ke thone ne ven te salcices para birres apo shkaugau
Turi ka qene i dyti por para portierit...
Blend Nallboni ka qene talent e qysh 17-18 vjec e futen te lute me ekipin e pare.

cool_shqype
03-12-2014, 19:25
Dhe Cool_Shqype

Gjate viteve 80 tirana per lojtare ka dhen me shumevse te gjitha skuadrat. Partizani dhe Dinamo rekrutonin lojtar nga I gjith vendi pepse kishin prioritet nga sistemi komunist. Ato duhet te ishin skuadrat model. Pik!

Mejithate Dinamo nje Demollari ka pasur dhe Partizani pervec Mustes nuk me kujtohet ndo nji emer qe vlen per ta kujtuar. Kurse Tirana duke filluar qe me Bacin, Kolen, Hodjen, Omurin, Mema, Minga edhe pse ishte I ngathet prap nuk ishte keq. Pastaj Cim Muca qe ishte ne kategori me vete i cili ne shumicen e rasteve nuk Impenjoheshte shume, por kur ai donte te luante Tirana shkelqente. Dhe ai asnje here nuk mungonte ne ndeshjet kunder skuadrave te partise Dinamo dhe Partizani.

Me kujtohet edhe Sharra portieri shkurter por ishte si mace.

P.s kroset e Bacit ishin fantastik ja jepte topin sulmuesit mu ne koke. As Beckham as Ronaldo e as Mesi nuk kan precizionin e krosit te Bacit..

Dinamo ka pas ene talentin e "modh" Abazin.....se mate njeri dot lidh ene hunin perpjet....Ilir Pernaska ka qene i modhe gjithashtu ene Zeri..(vetem nga mbiemri te jep nje buzeqeshje)
Partizoni ka pas Millon e Kushten per va vite.....Millo ka qene shum i fuqishem....

AAO
03-12-2014, 19:27
Ket e ke thone ne ven te salcices para birres apo shkaugau
Turi ka qene i dyti por para portierit...
Blend Nallboni ka qene talent e qysh 17-18 vjec e futen te lute me ekipin e pare.

Nallbani 16 vjec ka lujt ne wembley dhe bluzen qe i dha i modhi peter shilton e ka majt vesh ne neshje kampionati per nja 5-6 vjet te mira.

cool_shqype
03-12-2014, 19:34
Nallbani 16 vjec ka lujt ne wembley dhe bluzen qe i dha i modhi peter shilton e ka majt vesh ne neshje kampionati per nja 5-6 vjet te mira.

Un jom rrit me te.....kena bo budalliqe qe s'harrohe ne femijri......ishte nje talent i rralle per Shqiperine......POR......te kishte icik me teper tru (ja kam thene edhe perpara fytyret se tij te shemtut) sot do te ishte ne nje pozicion personal e profesionial shum me te mire se sa ti lepihet tashti ketyre politkneve deshtake te djeshem e te sotem. Zoti s'ti jep te gjitha.

cool_shqype
03-12-2014, 19:36
ka qene Tur Lekbello portieri i dyte

Ka bo portierin te klubi posht pallatiti te Kadarese, ku e thate shihsn e poncit per 10 minuta.....ti duhet ta kesh njoft se sa portier i mir ka qen apo jo????

Mano
03-12-2014, 19:38
Dinamo ka pas ene talentin e "modh" Abazin.....se mate njeri dot lidh ene hunin perpjet....Ilir Pernaska ka qene i modhe gjithashtu ene Zeri..(vetem nga mbiemri te jep nje buzeqeshje)
Partizoni ka pas Millon e Kushten per va vite.....Millo ka qene shum i fuqishem....

E kisha fjalen per vitet 80. Pernaska ka qene me heret.

drague
03-12-2014, 19:41
Ka bo portierin te klubi posht pallatiti te Kadarese, ku e thate shihsn e poncit per 10 minuta.....ti duhet ta kesh njoft se sa portier i mir ka qen apo jo????

hahaha njerez ishin dhe ato.

ke ai klubi mlidheshin vipat e vetsherbimit-urra-

Arjan Ahmetaj shkonte per nje birre neper dasma

cool_shqype
03-12-2014, 19:53
E kisha fjalen per vitet 80. Pernaska ka qene me heret.

Ke te drejte Pernaska ka qene me i hershem
(kam qene femi e shkoja e i shihja te gjitha ndeshjet qe beheshin te Q.S. dhe Iliri me ka lene mbresa si dhe tulla e Llaq Zerit dhe triblimet e tij.)

cool_shqype
03-12-2014, 19:56
hahaha njerez ishin dhe ato.

ke ai klubi mlidheshin vipat e vetsherbimit-urra-

Arjan Ahmetaj shkonte per nje birre neper dasma

M'duket se ene vllai i vet (qe s'po m'kujtohet ymri) ka pas qene ene ai portjer ???

Ene te PEZA mlidheshin noi her rralle e i jepnin shpirtit po rralle e per mall se kellciste sherri meiher.

drague
03-12-2014, 20:09
Ke te drejte Pernaska ka qene me i hershem
(kam qene femi e shkoja e i shihja te gjitha ndeshjet qe beheshin te Q.S. dhe Iliri me ka lene mbresa si dhe tulla e Zerit dhe triblimet e tij.)

keni harru Kastriot Hysin qe e provokonte gjithmone Llaqin.

qeros i mu...

Mano
03-12-2014, 20:45
keni harru Kastriot Hysin qe e provokonte gjithmone Llaqin.

qeros i mu...

Drague shqiperia ka pasur shume talent ne futboll. Te kishin pasur shqipetaret ate dore te lire dhe mireqenie qe kishin vendet e tjera ta siguroj une se do te ishim 100 here me mire. Per fat te keq ne shqiperi gjate diktatures komunsite me shume talent digjej sesa dilte ne drite. P.sh kishe me mijera e mijera njerez qe as nuk merreshin ne konsiderat per ceshtje 'biografie'. Vellai im ka qen A-s. E them kete me plot gojen jo se eshte vellai im, por ka qene keshtu. Kur ishte ne gjimnaz ne nje ndeshje finale gjate spartakiades skuadra e gjimnazi luajti ne stadjumin e traktorit, dhe ati i kan hedh lule ne fushen e stadjumit, pa egzagjerimin me te vogel. Menji here skuadra e traktorit u interesua per ta marr ne klub por nuk e moren, ceshtje 'biografie':). Ky nuk ishte i vetem. Kam njohur djem te rinj te persektutar e te debuar talent te lindur per futboll por qe u 'dogjen' vetem per ceshtje biografie. Ne shqiperi lojtaret zgjidheshn me miq, ne shumicen e rasteve, dicka qe paralizoj zhvillimin e sportit ne ate shkall qe do te zhvillohej po te kishte 'fair play'!

Mano
03-12-2014, 21:39
Minga-Kola-Muēa, legjendarėt e frikshėm tė 17 Nėntorit

http://www.forum-al.com/attachment.php?attachmentid=15237&stc=1&d=1417642565
Foto kur Shkėlqim Muēa lė futbollin, duke ia dorėzuar fanellėn Anesti Stojes; janė Kola e Minga qė e ndjekin duke e parė


Nga UVIL ZAJMI
Minga, Kola dhe Muēa! Emocione dhe gola spektakolarė. Jo vetėm nė kampionate e kupa, por edhe nė takime ndėrkombėtare, si ato ndaj Spanjės, Polonisė e Belgjikės. Nga i paharruari Arben Minga, te dy tė tjerėt. Ku janė sot, me ēfarė merren ish-protagonistėt e treshes sė madhe tė viteve ’80-’90?

Vitet ’80-tė, rikthimi i traditės sė humbur!
17 Nėntori, skuadra e fillimviteve ’80-tė, ishte potente dhe e frikshme. Ajo kishte karakteristikė lojėn klasike brenda traditės, tė harmonizuar me aftėsi individuale dhe lojėn e grupit, shpirtin e lartė tė garės, ritmin, pėrgatitjen atletike, agresivitetin, tė mbėshtetur edhe nga tifozėria. Minga luante dhe realizonte nė tė gjitha pozicionet, ndėrsa Kola nga e majta zhvendosej mirė nė zonė nė kėrkim tė topit qė, pasi e zotėronte, godiste fuqishėm portėn. Pastaj Muēa pėr aftėsi teknike, shikimin periferik, administrimin e lojės kur skuadra kishte topin. E njihnin shumė mirė lojėn e njėri-tjetrit dhe ēdo sulm i skuadrės finalizohej prej tyre. Sulmi fillonte nga krahėt me mbrojtėsit Baēi apo Naēi e Omuri, pėr t’u konkretizuar me harkimet nė zonė pėr ta, lojė tipike e futbollit tiranas. Nė veēanti grinta (egoja) ishte element parėsor i skuadrės qė tregohej e aftė tė pėrmbyste ēdo rezultat edhe kur ishte e pamundur. Gjigantėt Minga dhe Kola jepnin garanci nė lojėn nė tokė e ajėr, ndėrsa Muēa mjeshtėr i rafinuar nė rolin e sulmuesit, shėnuesit dhe tė njeriut asist. Katėr herė kampionė sė bashku dhe tri herė fitues tė Kupės sė Shqipėrisė. Kola, Minga e Muēa janė edhe ndėr tė parėt e renditjes sė golashėnuesve mė tė mirė tė klubit, tė cilėn e komandon Indrit Fortuzi.

Minga- Muēa-Kola, kur shpirti zbriste nė fushė!
Tė papėrsėritshėm, ndonėse vinin nga njė formim sportiv jo i njėjtė, po kėshtu dhe ai i edukimit arsimor: njė merceolog, njė inxhinier dhe njė mėsues i edukimit fizik. Inteligjencė, forcė, entuziazėm, fryma e grupit, shpirt gare: kėto ishin njė vazhdimėsi e traditės sė 17 Nėntorit tė Myslym Allės. Te kjo skuadėr nuk mund tė luaje nėse nuk kishe kėto karakteristika. Minga dhe Kola, me njė staturė fizike dhe gjatėsi tė admirueshme, mbi 180 cm, pak mė i “vogėl” ishte Muēa. Kola i majtė shėnues, Minga nė qendėr shėnues dhe Muēa organizator, fantazist shėnues. Cikli i treshes tiranase tė 17 Nėntorit fillon sapo ajo e Dinamos ul siparin. Pra, u takon fillimviteve ’80-tė. Pas sezonit ’69-’70, qė ishte edhe triumfi i fundit tiranas dhe dominimit tė Dinamos, rikthimi nė dhjetėvjeēarin e sukseseve (’81-’82, ’84-’85, ’87-’88, ’88-’89) ishte kontribut i skuadrės qė ndėrtuan trajnerėt E.Shehu, Sh.Rreli, por nė veēanti i treshes. 17 Nėntori i Kolės, Mingės dhe Muēės ka dominuar me lojė e rezultate, por dhe nė pėrfaqėsimet ndėrkombėtare, qė patėn fatin tė luanin nė periudhėn ’80-’90-tė. Nė dhjetė ndeshje ndėrkombėtare me ekipin kombėtar janė sė bashku: takimi i parė daton mė 27 tetor 1982 nė Izmir, Turqi-Shqipėri 1-0 me trajner Shyqyri Rrelin. Dhe i fundit, kur trajneri i paharruar Agron Sulaj i vendos tė tre kundėr Spanjės, mė 3 dhjetor tė ’86-ės, nė “Qemal Stafa” 1-2 (gol i Muēės nė tė 28-ėn minutė). Pas Fortuzit, si i pari shėnues nė ranglistėn e historinė e klubit, vijnė menjėherė tė tre, Kola, Minga dhe Muēa. Firmėn e tyre kanė edhe disa nga golat mė spektakolarė dhe ndėr mė historikėt e fanellės kuqezi: ai i Kolės nė Mielec, nė barazimin e madh 2-2 me Poloninė; goli i dytė i jashtėzakonshėm i Mingės nė fitoren 2-0 ndaj Belgjikės nė Tiranė dhe goli i Muēės ndaj Spanjės nė “Qemal Stafa”. Nė kupat sė bashku nė fushė do tė veēonim pėrfaqėsimet kundėr Bajernit tė Mynihut, por i paharruar kualifikimi nė Rumani ndaj Dinamos sė Bukureshtit.

Arben Minga
I datėlindjes 1959, gjithmonė me numrin 10 nė fanellė. Nga tė rinjtė e Arbanės me skuadrėn e parė tė 17 Nėntorit, e cila drejtohej nga Fatmir Frashėri, qė e aktivizoi pa hezitim. Me numėr 10, me njė hap galopant, vėshtirė t’ia merrje topin, i fortė shumė fizikisht (188 cm i gjatė), nė ēdo terren e kohė, shumė deciziv nė ndeshjet nė udhėtim, ku e tėrhiqte edhe i vetėm skuadrėn. Realizues i gjithanshėm me kokė e kėmbė. Debutimi, 17 vjeē nė gusht tė vitit 1976, nė miqėsoren ndaj Traktorit tė Lushnjės (1-1), duke realizuar edhe golin e tij tė parė me skuadrėn bardheblu. Nga tre golat magjikė nė turnetė europiane veēojmė: 1 tetor 1986 nė Bukuresht, Dinamo Bukureshti-17 Nėntori 1-2; nė “Olimpia Stadion” ndaj Bajernit (3-1) 18 tetor 1989 dhe kundėr Belgjikės nė “Qemal Stafa”, 24 dhjetor 1984, minuta e 89-tė, goli i dytė pas njė aksioni dhe veprimi fenomenal. Goleador nė sezonin 1984-’85 me Fakjen me 13 gola. Me 17 Nėntorin luajti nga viti 1976-1991, pastaj nė Rumani te FC Brashov, Dacia, FC Giorgiu (’91-’94) dhe FK Tirana 1994-’96. 738 takime, nga tė cilat 387 (266 gola tė realizuar). Ndeshja e parė nė Kombėtare, Shqipėri-RFGJ 0-2, Tiranė 1 prill 1981 (nė fushė me Ballgjinin e Pėrnaskėn e trajner Loro Boriēin) dhe e fundit ndaj Anglisė (0-2) nė Tiranė, nė marsin e vitit 1989. 28 ndeshje me kombėtaren dhe 2 gola.

Shkėlqim Muēa
I datėlindjes 1960, u shfaq nė vitet ’80-tė si njė talent i vėrtetė, i zbuluar tek tė rinjtė e klubit. Aftėsitė individuale, driblim-pasim-shpejtėsi, intuitė dhe elegancė e evidentuan shpejt nga tė tjerėt. Tre vite me tė rinjtė dhe pastaj nė 1978-ėn, merret nga trajneri Frashėri me ekipin e parė tė 17 Nėntorit, me tė cilin luan deri nė vitin 1989. Me numrin 8, ai ingranohet menjėherė me lojėn dhe dinamikėn e 17 Nėntorit, si dhe dyshen Kola-Minga. Duke luajtur nė mes tė tyre ai kompletoi dhe alternoi forcėn me fantazinė. Golat e shėnuar nga 17 Nėntori kishin si asist edhe Muēėn nė mesfushė. Tri herė doli kampion me kėtė klub. Nga golat spektakolarė veēojmė atė ndaj Labinotit nė “Qemal Stafa”; goli i shėnuar nė finalen pėr Kupėn e Shqipėrisė nė Shkodėr ndaj Flamurtarit, goli i jashtėzakonshėm ndaj Partizanit nė “Qemal Stafa” realizuar nga mesfusha, por qė nuk u vlerėsua i rregullt nga arbitrat e takimit. Dhe, i paharruar ai ndaj Zubizaretės tė Spanjės nė Tiranė (03.12.1986) pas njė kombinimi Omuri- Minga-Muēa… Debutimi me Kombėtaren mė 22.09.1982 nė Vjenė, Austri-Shqipėri 5-0, me trajner Sh.Rrelin. Bashkė me Kolėn e Mingėn i gjejmė nė Kombėtare, nė takimin pasardhės 27 tetor 1982 nė Izmir, Turqi-Shqipėri 1-0. E fundit e Muēės me fanellėn kuqezi daton nė tetorin e vitit 1987, kur trajneri Sulaj e aktivizon nė njė ndeshje tė luajtur nė Vlorė, Shqipėri-Rumani 0-1. Nė total 16 ndeshje me kombėtaren, 2 gola.

Agustin Kola Edhe ky i datėlindjes 1959. I talentuar si akrobat dhe notar, nė moshėn 14-vjeēare zbulohet nė Spartakiadėn e Pionierėve nga trajnerėt Verria dhe Rada, tė cilėt e rekomandojnė tė vazhdojė Mjeshtėrinė Sportive. Produkt i Shkėndisė, qė nė fund tė viteve ’70-tė i kishte mbetur fama dhe emri, pasi tradita po shuhej. Kola luan pak vite me skuadrėn e shkollės dhe transferohet te Tirana si tipik lojtar “17 Nėntoras”, me tė cilėn luajti nga viti 1977-1996, gjithmonė me numrin 11. Shumė i fuqishėm nė lojėn nė krahė, por edhe nė qendėr dhe polemizues me vendimet e arbitrave, kur shpeshherė ndaj tij luhej rėndė. Me njė tė majtė agresive, goditės i fortė me kokė dhe shumė i paparashikueshėm nė zonė. Por, edhe si mbrojtės ishte i jashtėzakonshėm. Njė futbollist i kompletuar, disa herė kampion e fitues i Superkupės dhe i Kupave tė Shqipėrisė me 17 Nėntorin, si dhe goleadar nė dy sezone: ’87-’88 me 18 gola dhe ’88-’89 me 19 gola. Realizoi zyrtarisht 140 gola me 17 Nėntorin, ndėrsa me Kombėtaren si titullar ishte i padiskutueshėm nė 22 ndeshje, kur shėnoi 1 gol me shumė vlerė nė barazimin 2-2 ndaj Polonisė sė Boniekut (31.10.1984). Mė 6 dhjetor 1980 debuton me kombėtaren e Zyber Konēit, duke zėvendėsuar Brahon ndaj Austrisė nė Tiranė dhe e fundit zyrtare nė Kostancė, Rumani-Shqipėri 3-0, mė 20 shtator 1988. Rikthehet sėrish me kombėtaren e Birēes nė Athinė, nė miqėsoren 2-0 ndaj Greqisė, kur luante me klubin e Egalios 04.09.1991.

Raportet e treshes, rivaliteti brenda saj
Vetėm 20 deri 30 minuta, ky ishte kufiri kohor i tifozėrisė sė veēantė tiranase, kur nuk shėnohej. Thirrjet “Tirona! Tirona!” ishin mė shumė njė ngacmim dhe i drejtoheshin treshes, pasi goli prej tyre pritej, nė veēanti nga tifozėt e tribunės “A”. Kur shėnonte Minga, rivaliteti ishte nė kulm, pasi egoja e Kolės njihej nga tė gjithė. Shpeshherė loja e skuadrės pėrqendrohej te ky futbollist dhe gjithēka qetėsohej kur edhe Kola realizonte. Mė mirė se tė gjithė kėtė e dinte trajneri Enver Shehu, pasi i njihte mirė karakteret e tyre. Autobusi i skuadrės do tė nisej gjithmonė pasi tė garantohej se kishte hipur apo jo Agustin Kola.

Ndarja dhe bashkimi i treshes
Bashkė luajtėn deri nė vitin 1989. I pari qė u largua nga treshja ishte Shkėlqim Muēa, pas njė dėmtimi kronik, kur u nda pėrfundimisht me futbollin. Pasi tij dyshja Minga-Kola vazhdoi pėr pak kohė sė bashku, por pas ’90-ės morėn drejtime tė ndryshme me skuadra jashtė vendit. Minga nė Rumani dhe Kola nė Greqi. I pari u rikthye pėr t’u transferuar bashkė me familjen nė Kanada nė vitet 2000, ndėrsa Kola pėr t’u sistemuar pėrfundimisht nė Tiranė. Nė sezonin 1994-1995 ka njė tė veēantė: Minga-Muēa-Kola i gjejmė sėrish bashkė te “SK Tirana”. Minga e Kola si futbollistė tashmė nė fund tė karrierės, ndėrsa Muēa si trajner i skuadrės. Minga e la pas njė viti, ndėrsa Kola vazhdoi edhe dy sezone tė tjera.
Ku janė sot, ēfarė bėjnė legjendarėt?
Fatkeqėsisht Arben Minga nuk jeton mė. I diplomuar pėr merceologji, Minga u nda nga jeta nė moshė tė re, pas njė sėmundjeje tė rėndė mė 30 janar 2007 nė Uindsor Kanada, ku jetonte prej vitesh me gruan Nora Goxhi (ish-basketbolliste e njohur) dhe dy djemtė. Futbollin e la kur ishte 36 vjeē, pa e vazhduar atė si trajner, apo vende drejtuese. Edhe sot futbollit kombėtar i mungon njė personalitet i tillė. E tėrhiqte skuadrėn edhe i vetėm nė momente tė vėshtira. Asnjė trashėgimtar nuk e pasoi karrierėn e tij.

Muēa, inxhinieri i gjeologjisė
Shkėlqim Muēa, i diplomuar nė Fakultetin e Gjeologjisė, nuk ishte produkt i Mjeshtėrisė Sportive. Profesionin e inxhinierit nuk e aplikoi asnjėherė. Nuk luajti me asnjė skuadėr tjetėr, pėrveē 17 Nėntorit. U largua nga futbolli pas disa dėmtimeve tė rėnda, jo mirė tė diagnostikuara dhe tė trajtuara nga mjekėsia sportive. Iu nėnshtrua disa ndėrhyrjeve kirurgjikale, por nuk mundi tė rikthej nė fushė si futbollist, por si trajner, duke vazhduar me sukses karrierėn me disa klube. Nuk pati pasues si futbollistė nė familje.

Kola, i pakrahasueshėm
Mėsues i edukimit fizik, nuk e ushtroi shumė profesionin. Pasi luajti disa vite nė Greqi, pas ndryshimeve politike dhe nė moshė tė madhe u rikthye si futbollist te 17 Nėntori, duke u ndarė me tė si lojtar nė moshėn 38-vjeēare. Mė pas vazhdoi karrierėn si trajner, duke drejtuar edhe 17 Nėntorin e tij. I pakrahasueshėm pėr angazhimin dhe atė qė transmetonte nė skuadėr kur luante. Njė lider i vėrtetė. Aktualisht jeton nė Tiranė dhe ėshtė i angazhuar me sistemin zinxhir tė fėmijėve. Edhe Agustin Kola nuk pati vijues futbollistė nė familje. Minga, Kola, Muēa kanė qenė dhe mbeten njė treshe qė nuk tė lodh asnjėherė tė shkruash pėr ta. Madje sa mė shumė t’i kujtosh, aq mė mirė ėshtė. Jemi tė sigurt qė mund tė kemi lėnė mjaft detaje pa thėnė lidhur me karrierėn e tyre. Por, nga dėshira pėr t’i risjellė nė kujtesėn e sportdashėsve, menduam se edhe me kaq rreshta diēka do tė shėrbejė. Pėr kontributin qė kanė dhėnė te 17 Nėntori, nė skuadrėn kombėtare dhe atė qė kanė transmetuar nė fushė, janė tė papėrsėritshėm nė tė gjitha aspektet, sportive dhe njerėzore.

Sindroma e stolit
Te 17 Nėntori sindroma e stolit ka qenė shumė e theksuar. Pra, te drejtuesit ishte krijuar ideja se nėse do tė kishte stolin nė pjesėn jugore tė tribunės skuadra do tė kishte fat nė ndeshje. Pėr kėtė arsye, pavarėsisht kur ishte ndeshja dhe orėn e zhvillimit, qė paradite rreth orės 10:00, njė pėrfaqėsues i klubit shkonte nė stadiumin “Dinamo” apo stadiumin kombėtar “Qemal Stafa” dhe qėndronte i ulur nė stolat e boshatisur. Si rastėsisht, apo me njė motiv tjetėr, askush s’e kuptonte dhe nuk mund ta mendonte njė gjė tė tillė. Pas shumė vitesh, kur ky informacion i shpėrndarė rivaliteti ishte i paparė se cili do tė ulej nė stolin qė do t’i sillte fat. Nė veēanti kur luhej njėri nga tri takimet derbi dhe mė shumė rivaliteti ishte nė “Qemal Stafa”, pasi nė stadiumin “Dinamo” ekipi i 17 Nėntorit ulej gjithmonė nė stolin jugor.

Burimi: http://www.panorama-sport.com/opinion/minga-kola-muca-legjendaret-e-frikshem-te-17-nentorit/

Mano
03-12-2014, 21:44
Goli i Minges gjate fitores 2 -0 kunder Belgjikes
https://www.youtube.com/watch?v=ILF0mtQ-sX4

Doni me ju te Partizanit dhe Dinamos...?

YOKO
04-12-2014, 05:05
Pernaska i modh?! :D

YOKO
04-12-2014, 05:26
:dMire ua kan bo 'Partizaneve'. Edhe mbrapa portes e keni shume. U mesuat keq ju gjat diktatures. Fitonit ndeshjet pa u fut ne stadjum hic:d.


Nuk eshte puna se "Partizani" i merrte fitoret me hater. Por duke qene skuader me reputacion te larte(dihet pse) zgjidhte lojtaret me te mire qe kishte vendi.
Si puna e klubeve me te pasura te Europes, like Juventus.
Dhe kur hynte ne stadium bombardonte, si kjo e dyta.
Money buys u everything, Mano!
P.S. Edhe une , me 17 Nentorin kam qene e vogel, se kur u bera e madhe, dola nga krahu i Brazilit. :)

Lol

drague
04-12-2014, 06:54
gazeta tomorri me lajme te reja!

federata lejon tifozet e Tiranes te marrin pjese ne derbi.

Endri me ne fund ulet afer Tankut ne qemal stafa.

AAO
04-12-2014, 08:18
E nigjova dhe une mrom. Shume mire sepse me te dyja tifozerite do dhurohet spektakel ne tribuna.

Ps. Derbin do e percillte dhe nje gazetar i skysport italia.

drague
04-12-2014, 08:37
sky do beje nji reportazh per futbollin shqiptar.

futbollistet tane lujn futboll per nji cop buke.ne kohen e xhaxhit hajshin nji dreke falas

AAO
04-12-2014, 11:01
http://i52.tinypic.com/sctg0i.jpg

Oxygen
04-12-2014, 11:04
sky do beje nji reportazh per futbollin shqiptar.

futbollistet tane lujn futboll per nji cop buke.ne kohen e xhaxhit hajshin nji dreke falas

Vertet? Sa mendon se paguhet nje futbollist i superiores? Nga ekipe si skenderbeu, tirana, partizani, flamurtari etj...

AAO
04-12-2014, 11:29
sky do beje nji reportazh per futbollin shqiptar.

futbollistet tane lujn futboll per nji cop buke.ne kohen e xhaxhit hajshin nji dreke falas

Une e di qe sky do e japi neshjen direkt.

AAO
04-12-2014, 11:32
Vertet? Sa mendon se paguhet nje futbollist i superiores? Nga ekipe si skenderbeu, tirana, partizani, flamurtari etj...

Drague se ka idene ,por ktu nje futbollist i 5 klubeve kryesore ne kampionatin tone nuk merr me pak se 4000 euro ne muaj ,ka dhe nga ata lojtar si psh tek vlora ,tirona ,kukesi apo korca qe morin edhe nga 7-8 mije euro ose dhe me shume. Ai Gilberto i vlores psh merr 10 mije dollar ne muaj dhe ne krahasim me malin e zi ,bosnjen ,maqedonine ,kampionati jone i paguan goxha mire lojtaret ,kjo eshte dhe arsyja qe ktu ka shume kroat ,serb ,malazez ..e lloj lloj bith ziu nga uganda ,ruanda ..etj.

Oxygen
04-12-2014, 11:51
Drague se ka idene ,por ktu nje futbollist i 5 klubeve kryesore ne kampionatin tone nuk merr me pak se 4000 euro ne muaj ,ka dhe nga ata lojtar si psh tek vlora ,tirona ,kukesi apo korca qe morin edhe nga 7-8 mije euro ose dhe me shume. Ai Gilberto i vlores psh merr 10 mije dollar ne muaj dhe ne krahasim me malin e zi ,bosnjen ,maqedonine ,kampionati jone i paguan goxha mire lojtaret ,kjo eshte dhe arsyja qe ktu ka shume kroat ,serb ,malazez ..e lloj lloj bith ziu nga uganda ,ruanda ..etj.

Nja 2 futbolliste qe njoh un dhe kemi pas lujt me lagje me porta me gure, ne fillim te karrieres se tyre rreth 7-8 vjet me pare paguheshin me rreth 3.000E ne muaj, sot jane nga me te paguarit besoj ne shqiperi duke qene se jane/kan qene dhe pjese e kombetares, mendoj se rrogat kane ndryshuar shum per kaq vite dhe pa frik mund te thuash qe nje 7-10.000E ne muaj i thajne.

Pastaj ka nje levizje goxha drastike mes futbollit te superiores dhe atij te kategorive me posht, ne kategorine e 2 psh mund te marin nje rroge te thjeshte e cila nese seancat stervitore ndiqen rregullisht te behen vec lek autobuzi, mos harrojme qe i marin 1 her ne vit.

Llogjika eshte e thjeshte, futbolli eshte biznes!

Presidenti e skenderbeut qe e kam ne lagje dhe kam pasur te bej me femijet e tij eshte dhe pronar i nje kompanie bastesh, e shum kompani te tjera...
Tani nje zot e di se nga doli ky lloj tipi me Skenderbeun, sesht as korcar dhe as degjuar me pare sikur ka te bej me futbollin. Por kategoria e 1 dhe e 2 nuk luhen ne lloto prandaj sju leverdis njeriu :).

Te shkosh ne stadjum tani nuk eshte se te pervelohet shpirti per te par futboll por shkon per te shtrydhur kockat dhe per te ber dicka ndryshe ne fundjave sepse futboll nuk ka!

shoku_tanku
04-12-2014, 14:59
do i lejm miushat te vijn me pa ndeshjen..ju lutem federates qe ti lejojne te hyjne se do thone masnej qe na rrafet se nuk kishim tifoza

Mano
04-12-2014, 15:20
Nuk eshte puna se "Partizani" i merrte fitoret me hater. Por duke qene skuader me reputacion te larte(dihet pse) zgjidhte lojtaret me te mire qe kishte vendi.
Si puna e klubeve me te pasura te Europes, like Juventus.
Dhe kur hynte ne stadium bombardonte, si kjo e dyta.
Money buys u everything, Mano!
P.S. Edhe une , me 17 Nentorin kam qene e vogel, se kur u bera e madhe, dola nga krahu i Brazilit. :)

Lol

Nuk I merrte me hater te gjitha ndeshjet sepse lojtar me cilesi kishte edhe Partizani. Kjo ishte per arsyen se te gjitha akademite e shqiperise punonin per te furnizuar dy skuadrat e Partise pra Partizanin dhe Dinamon. Keta kishin prioritet ne zgjedhjen e lojtareve dhe rekrutonin lojtaret me te mire. Nuk kishte te bente me lek sidomos ne ate kohe. Sic tha Drague ne ate kohe lojtaret merrnin nje 'drek falas'. Zakonisht hilet beheshin gjate nje ndeshje te rendesishme kur skuadrat e Partise Dinamo sidomos por edhe Partizani duhet te fitonin patjeter. Ndodhte shpesh qe i favorizonin skuadrat e Partise Partizanin me Dinamon sidomis kunder 17 Nentorit. Edhe pse kjo e fundit mbante emrin e 'clirimit' te Tiranes.:)

Edhe pse skuadrat e Partise Dinamo dhe Partizani favorizoheshin me urdher te qeverise komuniste 17 Nentori ka qene skuadra me e mire ne te gjith shqiperine per nje dekade te tere pa asnje nderprerje. Perjudha 80-90.!!!'

AAO
08-12-2014, 08:45
Edhe 500 bileta kane ngel pa u shit tek tifozet e tirones :D

drague
08-12-2014, 08:54
Edhe 500 bileta kane ngel pa u shit tek tifozet e tirones :D

sa bote bileta?

besoj e transmeton tvsh sot

AAO
08-12-2014, 08:55
400 lek ..

Alkoma
08-12-2014, 12:58
Fiton Partizani.
http://images.search.yahoo.com/images/view;_ylt=A0LEV7o3oIVU7nQAaNwPxQt.;_ylu=X3oDMTBsa3 ZzMnBvBHNlYwNzYwRjb2xvA2JmMQR2dGlkAw--?p=partizani+tirana+logo&back=http%3A%2F%2Fsearch.yahoo.com%2Fyhs%2Fsearch% 3Fp%3DPartizani%2BTirane%2BLogo%26type%3D8_na__alt __ddc_dss_bd_com%26hsimp%3Dyhs-ddc_bd%26hspart%3Dddc%26ei%3DUTF-8&w=500&h=500&imgurl=farm5.staticflickr.com%2F4062%2F4716557238_ 76505f893d_z.jpg&size=116KB&name=4716557238_76505f893d_z.jpg&rcurl=http%3A%2F%2Fwww.flickr.com%2Fphotos%2Fultra sguerrils%2F4716557238%2F&rurl=http%3A%2F%2Fwww.flickr.com%2Fphotos%2Fultras guerrils%2F4716557238%2F&type=&no=14&tt=120&oid=5774d0d581af41d9bb42e490c921caa7&tit=Recent+Photos+The+Commons+Getty+Collection+Gal leries+World+Map+App+...&sigr=11nmvph6c&sigi=11ni0gq7m&sign=10re8lmfm&sigt=103vg5ole&sigb=13uvkt56r&fr=yhs-ddc-ddc_bd&hspart=ddc&hsimp=yhs-ddc_bd

drague
08-12-2014, 17:03
pse kjo tvsh e qelbet nuk po e jep ndeshjen?

cool_shqype
08-12-2014, 17:08
Fitojne "breket e gjona" te Tirones...bast me dy hurma farzeza

drague
08-12-2014, 17:15
Fitojne "breket e gjona" te Tirones...bast me dy hurma farzeza

le te fitoj me i miri. desha vetem me e pa derbin.

kam 25 vjet qe nuk i shof

3d1
08-12-2014, 17:25
pse kjo tvsh e qelbet nuk po e jep ndeshjen?

shikoje ketu drag
min. 23 rezultati 2-0 per Partizanin

http://albking.com/as/1.php

Oxygen
08-12-2014, 17:25
shife ne internet nqs se jep tv

drague
08-12-2014, 17:28
shife ne internet nqs se jep tv

apo skemi ne faqe ne internet:@

as rezultatin nuk kam ku ta shof

cool_shqype
08-12-2014, 17:29
le te fitoj me i miri. desha vetem me e pa derbin.

kam 25 vjet qe nuk i shof


SHIFE TEK KJO LIDHCA KETU (dikush me tha te kem kujdes me kete por mua nuk em del me siklet...sidoqoft kontrolloje)

http://atdhe.al/sport.html

3d1
08-12-2014, 17:31
SHIFE TEK KJO LIDHCA KETU (dikush me tha te kem kujdes me kete por mua nuk em del me siklet...sidoqoft kontrolloje)

http://atdhe.al/sport.html

Me te sigurte e keni ne linkun qe solla me lart.
Atdhe....al nuk eshte faqe e sigurt.

http://albsports.com/
http://albking.com/as/1.php

drague
08-12-2014, 17:34
Me te sigurte e keni ne linkun qe solla me lart.
Atdhe....al nuk eshte faqe e sigurt.

http://albsports.com/
http://albking.com/as/1.php

``puc````puc````puc``dankeschön

3d1
08-12-2014, 17:37
``puc````puc````puc``dankeschön

nichts für sie...-gezuar--gezuar--gezuar-

derjansi
08-12-2014, 17:40
``puc````puc````puc``dankeschön

partizani 2 bardhe e blute e greqise mfalini tirones 0 deri me tash

fanacicat e tirones ta fusin at arkivolin meth lol

Oxygen
08-12-2014, 17:43
Un po e shikoj te sport 3 i atdhe.al
Ndeshja eshte super nga te dyja ekipet pavarsisht se fitorja ka qene e vulosur para se te fillonte ndeshja

drague
08-12-2014, 17:47
stadiumi plot si ne kohen time. bukur

Oxygen
08-12-2014, 17:49
partizani vs tirana gjithmon plot ka qene, mbase jo 100% por tifozet smungojn :)

Mano
08-12-2014, 18:06
:DSigurisht qe do fitoje partizani. Jane te kuqet ne qeveri sot.

3d1
08-12-2014, 18:30
E bene bajate me kete dronin......

drague
08-12-2014, 18:31
:DSigurisht qe do fitoje partizani. Jane te kuqet ne qeveri sot.

Mano beqir balluku ka vdek moti``serenat``

drague
08-12-2014, 19:44
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/10349974_329257007268702_2265858014683230791_n.jpg ?oh=026f0110d62d34c080903c92ae76b0c0&oe=551AFFFF&__gda__=1425992649_b908152a0491a157ce36b264a7c8f84 7

cool_shqype
08-12-2014, 20:02
Urime Partizonit (loje shum e bukur sidomos pjesa e 1re)
......breket e gjona ska gjo, neshjen tjeter.....

drague
08-12-2014, 20:07
Urime Partizonit (loje shum e bukur sidomos pjesa e 1re)
......breket e gjona ska gjo, neshjen tjeter.....

kisha kohe pa pa nje ndeshje kaq te bukur.

-gezuar-

3d1
08-12-2014, 20:11
kisha kohe pa pa nje ndeshje kaq te bukur.

-gezuar-

Do ishte me e bukur po te luhej ne nje stadium te bukur....
Mire dhe kaq me ate fushe qe ka stadiumi.

Urime Partizanit.

Mano
08-12-2014, 20:59
Urime Partizonit (loje shum e bukur sidomos pjesa e 1re)
......breket e gjona ska gjo, neshjen tjeter.....

Shqype...keta te kuqet e Partizonit akoma me yll e kan 'emblemen' ne fanel?

AAO
09-12-2014, 08:12
Tirona ishte bir nona vet. Urime Partizonit ,fitore merituar.
Ke tirona caloi sulmi ,ne finalizim ishim shume t'paqarte dhe per kte pergjegjsi ka Magani per blerjen e Bushic e ca mbeturinave tjera. Ndikumana gjithashtu mbetet lojtar vetjak ,nuk eshte per loje grupi pamvarsisht se cilsite nuk i mungojne. Bakaj humi gjithe neshjes ,ndersa mrojtja ishte katastrofe ,mund t'hanim dhe 4 gola.

Fitus si perher ishin tifozat e tirones ,ku ironia dhe spektakli nuk mungun neper tribuna. Pa harru dhe tifozat e partizonit qe ishin ne lartsin e duhur!

Para neshjes bom gati arkivolin ,por rame vete mrena :P

http://www.albeu.com/dokumenta/foto/fanatiksta_arkivol.jpg

lind
09-12-2014, 09:11
Ndeshja eshte super nga te dyja ekipet pavarsisht se fitorja ka qene e vulosur para se te fillonte ndeshja

kisha kohe pa pa nje ndeshje kaq te bukur.
Kur thoni super dhe e bukur,e keni fjalen per ndeshjen e luajtur ne fushe apo per tifozerite ?!

Vetem loje te bukur qe nuk pashe,te tjerat po qe ishin bukur.

SystemA
09-12-2014, 09:14
Tirona ishte bir nona vet. Urime Partizonit ,fitore merituar.
Ke tirona caloi sulmi ,ne finalizim ishim shume t'paqarte dhe per kte pergjegjsi ka Magani per blerjen e Bushic e ca mbeturinave tjera. Ndikumana gjithashtu mbetet lojtar vetjak ,nuk eshte per loje grupi pamvarsisht se cilsite nuk i mungojne. Bakaj humi gjithe neshjes ,ndersa mrojtja ishte katastrofe ,mund t'hanim dhe 4 gola.

Fitus si perher ishin tifozat e tirones ,ku ironia dhe spektakli nuk mungun neper tribuna. Pa harru dhe tifozat e partizonit qe ishin ne lartsin e duhur!

Para neshjes bom gati arkivolin ,por rame vete mrena :P

http://www.albeu.com/dokumenta/foto/fanatiksta_arkivol.jpg

Je shume objektiv,ndersa per ndonje manaFERRE nuk e di qe ylli eshte nje motiv i dashur si simbol i ESTETIKES dhe i religjonit perkates!
Eshte perdorur qe ne kohet e lashta si pike referuese per tu kthyer ne troje,p.sh-ll piratet ose marinaret benin tatuazhe ne trup,lere me ne flamuej!
Por..... kur ishe me <pushime> ne pluhur,nuk i mesoje dot!
Arbeni.

drague
09-12-2014, 10:43
Kur thoni super dhe e bukur,e keni fjalen per ndeshjen e luajtur ne fushe apo per tifozerite ?!

Vetem loje te bukur qe nuk pashe,te tjerat po qe ishin bukur.

ti ke pa tifozat apo lojen?

superliga ka qene gjithmone e shpifur por dje ishte dicka e vecante.

ps.ato trimat me arkivol jane zhulsat e lagjes time.i pari blu baroni

lind
09-12-2014, 12:13
Po ta cilesova pra qe pervec lojes te tjerat ishin bukur dhe kishte kohe qe mungonte nje derbi i tille.

Sa per lojen,ishte cope cope :D

shoku_tanku
09-12-2014, 12:21
Partizon Kampion

drague
09-12-2014, 12:23
Partizon Kampion

tanku si tifoz i vjeter mund ti thuash ALBANEZIT:P

kush eshte loje e bukur?

shoku_tanku
09-12-2014, 12:28
Tirona ishte bir nona vet. Urime Partizonit ,fitore merituar.
Ke tirona caloi sulmi ,ne finalizim ishim shume t'paqarte dhe per kte pergjegjsi ka Magani per blerjen e Bushic e ca mbeturinave tjera. Ndikumana gjithashtu mbetet lojtar vetjak ,nuk eshte per loje grupi pamvarsisht se cilsite nuk i mungojne. Bakaj humi gjithe neshjes ,ndersa mrojtja ishte katastrofe ,mund t'hanim dhe 4 gola.

Fitus si perher ishin tifozat e tirones ,ku ironia dhe spektakli nuk mungun neper tribuna. Pa harru dhe tifozat e partizonit qe ishin ne lartsin e duhur!

Para neshjes bom gati arkivolin ,por rame vete mrena :P

http://www.albeu.com/dokumenta/foto/fanatiksta_arkivol.jpg

Keto makabritete quani ironi juve !Sigurisht qe keni shkuar edhe me larg se kaq,keni kerkuar te rihapni aushvicin per tifozet e partizonit.Shquheni per humor te zi.E vetmja gje qe mund tua pranoj si te bukur eshte banderola e dronit.

shoku_tanku
09-12-2014, 12:30
tanku si tifoz i vjeter mund ti thuash ALBANEZIT:P

kush eshte loje e bukur?

e sqaroi gazetari i skai-t se cili ishte futbolli i bukur..ai tha shprehimisht keshtu..partizoni ishte shume me lart se tirona,dhe mos u cudisni nese i shihni nje dite lojtaret e partizonit te luajne ne kampionatin italion

atrevido
10-12-2014, 18:57
Te henen ne darke iu dedikua i gjithe programi "football night" tek sky, derbyt te Tirones. Kishin derguar ate Di Marzion qe beri lidhje direkte dhe gjate gjithe emisionit venin ne sottofondo muzike shqiptare. Bene edhe nje sondazh per te pyetur nese Tasqebapi behet me spec apo pa spec, per te pare sa shqiptare votonin. Folen shume mire per Shqiperine.

Mano
18-12-2014, 21:26
Oooh cja ka rrrrras Vllaznia Partizaneve te kuq.

Brravo Vllaznia!!!Super Goool!

AAO
19-12-2014, 08:13
e sqaroi gazetari i skai-t se cili ishte futbolli i bukur..ai tha shprehimisht keshtu..partizoni ishte shume me lart se tirona,dhe mos u cudisni nese i shihni nje dite lojtaret e partizonit te luajne ne kampionatin italion

Ne nivelin qe ka prek futbolli italian nuk perben me lajm te luash ne itali. Eshte nje kampionat medioker ku Juvja dominon ne cdo aspekt ,ndersa ekipet e tjera jane shume larg. Kam frike se te fusesh kampionen e shqiperise ne ate kampionat mbijeton pa rene nga kategoria aq i dobet eshte niveli. Po shihja mrom Napoli - Parma , ndeshje pa cilsi fare ,ekipi parmes nuk ka asnje ndryshim me ekipin e Vllaznise , mos them qe Vllaznia hera heres tregon futboll me t'mire!

drague
19-12-2014, 08:16
Ne nivelin qe ka prek futbolli italian nuk perben me lajm te luash ne itali. Eshte nje kampionat medioker ku Juvja dominon ne cdo aspekt ,ndersa ekipet e tjera jane shume larg. Kam frike se te fusesh kampionen e shqiperise ne ate kampionat mbijeton pa rene nga kategoria aq i dobet eshte niveli. Po shihja mrom Napoli - Parma , ndeshje pa cilsi fare ,ekipi parmes nuk ka asnje ndryshim me ekipin e Vllaznise , mos them qe Vllaznia hera heres tregon futboll me t'mire!

freskojani te dyjave me pak akull.shyqyr qe nuk jetoj ne Shqipri-qesh-

me te rraf Edvini futja vetes

lind
19-12-2014, 09:11
Ne nivelin qe ka prek futbolli italian nuk perben me lajm te luash ne itali. Eshte nje kampionat medioker ku Juvja dominon ne cdo aspekt ,ndersa ekipet e tjera jane shume larg. Kam frike se te fusesh kampionen e shqiperise ne ate kampionat mbijeton pa rene nga kategoria aq i dobet eshte niveli. Po shihja mrom Napoli - Parma , ndeshje pa cilsi fare ,ekipi parmes nuk ka asnje ndryshim me ekipin e Vllaznise , mos them qe Vllaznia hera heres tregon futboll me t'mire!

Futbolli italian po kalon nje krize te thelle kjo eshte mese e vertete por po e tepron pak me "pjesmarrjen e Vllaznise" Napoli - Parma? Parma eshte ne faliment dhe lojtaret e kane mendjen te rrogat e qe nuk kane mare dhe te merkatoja e janarit dhe ti pret cilesi nga nje ekip qe renditet e fundit ne renditje me vetem 6 pike!!

AAO
19-12-2014, 09:21
Futbolli italian po kalon nje krize te thelle kjo eshte mese e vertete por po e tepron pak me "pjesmarrjen e Vllaznise" Napoli - Parma? Parma eshte ne faliment dhe lojtaret e kane mendjen te rrogat e qe nuk kane mare dhe te merkatoja e janarit dhe ti pret cilesi nga nje ekip qe renditet e fundit ne renditje me vetem 6 pike!!

Edhe Vllaznia eshte ne faliment , rrogat e fundit i kane mor ne shtator :D. Nejse ideja eshte ktu qe kto titujt bombastike qe kerkohen lojtar shqiptar nga chievo ,verona apo noi ekip tjeter nuk eshte se perbejne lajm. Per mua lajm perben kur nje lojtar shqiptar kalon ne premier league ,premiera divizon apo bundeslige ,kto jane hapa te rendesishem ne karriere per lojtaret tane ,por jo te luash me Cezenen apo atalanten!

lind
19-12-2014, 09:27
Hajt se shume shpejt ke per te pa edhe La Liga pikjade :D

shoku_tanku
19-12-2014, 16:11
Une uroj qe te gjitha ekipet e medha te falimentojne ne menyre qe yjet te shperndahen neper te gjitha skuadrat dhe te shohim nje futboll me me teper rivalitet,por besoj gjithashtu qe kemi lojtare mjaft cilesore qe do e rrisnin nivelin e kampionatit italian apo te cdo kampionati tjeter ku do luanin.

drague
21-12-2014, 07:33
https://www.youtube.com/watch?v=JaLLMU8Elfg


shpresojme te fitoj Tirona sot``serenat``

Linda
13-03-2015, 16:01
Sot ne Tirane luhet derbi ,dini se kush mund ta japi ndeshjen (ne ndonje link ju lutem)

Flm :)

AAO
13-03-2015, 16:07
Sot ne Tirane luhet derbi ,dini se kush mund ta japi ndeshjen (ne ndonje link ju lutem)

Flm :)

Hajde me mu n'stadium :D

Ps. Provo ket linkun po tu hap http://www.online-tv.ws/watch-live.php?channel=supersport1-al

Linda
13-03-2015, 16:12
Hajde me mu n'stadium :D

Ps. Provo ket linkun po tu hap http://www.online-tv.ws/watch-live.php?channel=supersport1-al

Te isha atje,pse jo, do kishim shku dhe do ishim kap per flokesh pastaj :D :P

Flm -hug-

Xhebraili
13-03-2015, 16:22
Partizani ka me shume futbollist nga Kosova per kete perkrahi Partizanin kur dihet se aty jan edhe Mazrekaj e Fazliuu....

drague
13-03-2015, 16:32
para partizoni. ec tanku na co sms

Xhebraili
13-03-2015, 16:34
para partizoni. ec tanku na co sms

Fazliu ka me jep dy Gola sonte...Por definitivisht ai Vila eshte me mik ne Partizan se ska lidhje me futboll...

Linda
13-03-2015, 16:37
para partizoni. ec tanku na co sms

Tu thafte goja,jahrebi :p

Mos shif ondrra me sy hap ti -pis-

drague
13-03-2015, 16:43
Tu thafte goja,jahrebi-pis-

qe te bohet derbi me i bukur duhet te jene dhe ēunat e tirones:

Lenci ,blu baroni , Endri etj.

1-1 del neshja``Bej_dy_pompa``

Linda
13-03-2015, 16:49
qe te bohet derbi me i bukur duhet te jene dhe ēunat e tirones:

Lenci ,blu baroni , Endri etj.

1-1 del neshja``Bej_dy_pompa``

Lencin dhe Endrin,ktu i kena,kurse baroni ka hup krejt :p

2-1 per Tironen``fumato``


Amon mer,gjithmon kunder te kom,si nuk u bone njiher me mu ??-pis-

SystemA
13-03-2015, 16:53
Lencin dhe Endrin,ktu i kena,kurse baroni ka hup krejt :p

2-1 per Tironen``fumato``


Amon mer,gjithmon kunder te kom,si nuk u bone njiher me mu ??-pis-

<Keqkuptime> qe ndodhin.
Fito PARTIZONI

drague
13-03-2015, 17:16
<Keqkuptime> qe ndodhin.
Fito PARTIZONI

ja ke dhi plako-qesh-

SystemA
13-03-2015, 17:23
ja ke dhi plako-qesh-
Lene mo se nuk e shof dot neshjen...ma xiu jeten ky Marco

drague
13-03-2015, 18:01
-gezuar-e transmeton tvsh-ja neshjen

drague
13-03-2015, 18:31
-qesh--qesh--qesh-ledio


tifoza leshi

Xhebraili
13-03-2015, 18:55
Partizani ju futi 2 petulla ketyre minjeve te bashkise

drague
13-03-2015, 19:02
Partizani ju futi 2 petulla ketyre minjeve te bashkise

legjenda(nexhipi ) e boni golin e pare.-gezuar-

tifozat jan kot fare.pine dy birra dhe bohen trima

SystemA
13-03-2015, 19:15
Sa eshte ndeshja....mer lapraska

drague
13-03-2015, 19:21
Sa eshte ndeshja....mer lapraska

2-0 per partizonin. linda po ha thonjt``Bej_dy_pompa``

Akrepi
13-03-2015, 19:24
Sapo u bėnė 2-1.:p

Si Bora
13-03-2015, 21:18
a lene mo ca ndeshje :D kur e vuna icik mu duk sikur po loznin keto kalmojt e lagjes ketu te oborri im :D

Mr. E
13-03-2015, 21:38
E ndoqa ndeshjen. Per mendimin tim 2-2 do kishte qene rrezultati me i drejte sepse edhe Tirona pati plot raste por qe nuk i finalizoi si duhet. Me vjen keq per tifozet e saj sepse ne mos gabohem u be humbja e trete rradhazi me Partizonin. Me beri pershtypje deklarata e atij gazetarit qe drejton emisioni sportiv ne OraNews kur e pyeten para ndeshjes per opinonin e tij ai tha: Partizani nuk humbet ne kete ndeshje.

Si Bora
13-03-2015, 21:40
Do e kishin blere albitrin dhe ai do e dinte me siguri :d

Mr. E
13-03-2015, 21:43
Do e kishin blere albitrin dhe ai do e dinte me siguri :d

Keto po i nxjerrin ndeshjet 1-2 e 2-1 pa e llogaritur fare albitrin, por gjithesesi edhe une ate doja te thoja qe ai gazetar dinte dicka, sepse deklaraten e beri me bindje dhe jo si nje opinon sportiv :)

Si Bora
13-03-2015, 21:45
Keto po i nxjerrin ndeshjet 1-2 e 2-1 pa e llogaritur fare albitrin, por gjithesesi edhe une ate doja te thoja qe ai gazetar dinte dicka, sepse deklaraten e beri me bindje dhe jo si nje opinon sportiv :)

sa e lexova komnetin atje me shkoi mendja direkte :d ca jane ato ore sbejne as kujdes jo

Linda
13-03-2015, 22:21
2-0 per partizonin. linda po ha thonjt``Bej_dy_pompa``

Ich war fast 3 stunden im krankenhaus :( :( dhe qe kshtu nuk pash as ndeshje dhe as thonj spo haja `bam``bam`

Te idhet shum e ke gjuhen,edepsez-pis--pis-

Rendsi ka qe mu knaqe ti``kiss``dhe ec tani ,se po te pres ne guzhine,qe te me tregosh per ndeshjen,si shkoi:P``fumato``

AAO
14-03-2015, 08:31
Morrat ishin me fat ksaj rradhe. Nqf se neshjen e dhjetorit e fitun me merite ket neshje i ndihmoi shume fati. Ai pordhjeri jone s'duhet t'ishte fare n'formacion ,por ca ti bosh Gashit qe i dha nje shons tjeter dhe ja shperbleu ne menyren me t'keqe t'mundshme tirones. Megjithate rendesi ka qe fitoi futbolli n'fund ,nje stadium i mbushur plot ,me spektakel nga tifozerite ,nje loje me shpirt gare i mbushur me emocione qe vetem tirona - partizoni dine ta japin.

Ps. Ledio hajde tet jap birren.

drague
14-03-2015, 08:34
Morrat ishin me fat ksaj rradhe. Nqf se neshjen e dhjetorit e fitun me merite ket neshje i ndihmoi shume fati. Ai pordhjeri jone s'duhet t'ishte fare n'formacion ,por ca ti bosh Gashit qe i dha nje shons tjeter dhe ja shperbleu ne menyren me t'keqe t'mundshme tirones. Megjithate rendesi ka qe fitoi futbolli n'fund ,nje stadium i mbushur plot ,me spektakel nga tifozerite ,nje loje me shpirt gare i mbushur me emocione qe vetem tirona - partizoni dine ta japin.

Ps. Ledio hajde tet jap birren.

nuk me pelqejne tifozat qe hedhin sende ne fush. ultras leshi

Xhebraili
14-03-2015, 09:57
Per sa kohe luan ai Bulku me Tiranen definitivisht Tirana eshte ekipa ma antipatike ne superligen shqiptare..

Partizani fitoj me merite per mendimin tem ,tani jo fati jo ky jo ai ato te gjitha jane pjese te lojes..

AAO
14-03-2015, 10:05
nuk me pelqejne tifozat qe hedhin sende ne fush. ultras leshi

Aty eshte e gjithe adrenalina ledio. Mos mu boj si tifoz i xhaxhit qe haje vetem fara luledielli ene duartrokisje kur bohej gol ``fumato``.

AAO
14-03-2015, 10:09
Per sa kohe luan ai Bulku me Tiranen definitivisht Tirana eshte ekipa ma antipatike ne superligen shqiptare..

Partizani fitoj me merite per mendimin tem ,tani jo fati jo ky jo ai ato te gjitha jane pjese te lojes..

Bulku dje pjese t'pare ka qene nder lojtaret me aktiv ,edhe pjesen e dyte nuk ishte keq.

Ps. Dakort ,sic thu ti fati eshte pjese e lojes edhe tirona ka drejte qe t'thote tersi o pjese e lojes ,aq me teper qe dje ishte data 13 :D. Gjithsesi per menimin tim barazimi do ishte rezultati me i drejte ,por futbolli i tille eshte ,goli pare faji currit ,goli dyte faji frasherit ,dhe kto jane detaje t'vogla qe bejne diferencen ne neshje derbi!

Xhebraili
14-03-2015, 10:16
Bulku dje pjese t'pare ka qene nder lojtaret me aktiv ,edhe pjesen e dyte nuk ishte keq.

Ps. Dakort ,sic thu ti fati eshte pjese e lojes edhe tirona ka drejte qe t'thote tersi o pjese e lojes ,aq me teper qe dje ishte data 13 :D. Gjithsesi per menimin tim barazimi do ishte rezultati me i drejte ,por futbolli i tille eshte ,goli pare faji currit ,goli dyte faji frasherit ,dhe kto jane detaje t'vogla qe bejne diferencen ne neshje derbi!

Nuk them qe nuk ka pas kualitet dje por shumicen e ndeshjeve eshte nder me te dobtit te Tirona...Kapiten per mendimin tem duhet te jete ai Muēa ai djali jep shpirtin ne fushe edhe ka kualitet ne kembet e tij..

Partizani e humbi heret Mazrekajn edhe pa Mazrekajn ata jan ne mjegull thuajse...

Per tifozat e Tirones skom koment per mue jane me te miret e me te shumtet ne numer ne krejt shqiptari ...Edhe pse se kuptoj kurre pse gjithe ajo urrejtje ndaj tyre ne qdo stadium ku ata shkojne...

Me mire qe nuk doli barazim e u fut Partizani ne loje se kur po ngelin veq dy ekipe ne gare per titull po bohet kampionati si me kon treg i patateve ..

AAO
14-03-2015, 10:34
Nuk them qe nuk ka pas kualitet dje por shumicen e ndeshjeve eshte nder me te dobtit te Tirona...Kapiten per mendimin tem duhet te jete ai Muēa ai djali jep shpirtin ne fushe edhe ka kualitet ne kembet e tij..

Partizani e humbi heret Mazrekajn edhe pa Mazrekajn ata jan ne mjegull thuajse...

Per tifozat e Tirones skom koment per mue jane me te miret e me te shumtet ne numer ne krejt shqiptari ...Edhe pse se kuptoj kurre pse gjithe ajo urrejtje ndaj tyre ne qdo stadium ku ata shkojne...

Me mire qe nuk doli barazim e u fut Partizani ne loje se kur po ngelin veq dy ekipe ne gare per titull po bohet kampionati si me kon treg i patateve ..

Ta them une pse. Sepse ekipet e rretheve mbas ekipit te tyre bejne tifozllik ose per partizonin ose per dinamon ,dhe kjo eshte histori pothujse 60 vjecare qe vazhdon sot e ksaj dite. E dyta tifozet e tirones skane binjakzime ,sic ka partizoni. Partizoni kur lu ne rrethe ska pas kurre probleme me tifozerite vendese pervec nji qyteti qe eshte lushnja ,ne lushnje tifozet e partizonit urrehen ne maksimum. Dhe e treta tirona ka tifozerine me te organizuar ne shqiperi dhe xhelozia karshi tyre eshte shume e modhe ,dhe si e tille kthehet ne urrejtje duke fut dhe pjesen qe kom shkrujt siper ne lidhje me dashurine qe kane per ekipet moniste te partizonit dhe dinamos!

shoku_tanku
14-03-2015, 16:32
partizon o partizon la la la la la la la

derjansi
14-03-2015, 18:22
Ta them une pse. Sepse ekipet e rretheve mbas ekipit te tyre bejne tifozllik ose per partizonin ose per dinamon ,dhe kjo eshte histori pothujse 60 vjecare qe vazhdon sot e ksaj dite. E dyta tifozet e tirones skane binjakzime ,sic ka partizoni. Partizoni kur lu ne rrethe ska pas kurre probleme me tifozerite vendese pervec nji qyteti qe eshte lushnja ,ne lushnje tifozet e partizonit urrehen ne maksimum. Dhe e treta tirona ka tifozerine me te organizuar ne shqiperi dhe xhelozia karshi tyre eshte shume e modhe ,dhe si e tille kthehet ne urrejtje duke fut dhe pjesen qe kom shkrujt siper ne lidhje me dashurine qe kane per ekipet moniste te partizonit dhe dinamos!

Tifozet e partizanit skan problem neper rrethe sepse ato nuk i nenqmojn tifozet e rretheve kur shkojn anej dhe gjithashtu i respektojn tifozet e rretheve kur kto shkojn ne tiran

Fanatiksat lypin dru ka t sillen. Edhe gjithmon dru kan me hanger sa her te kalojn institutin :)

AAO
14-03-2015, 21:35
Tifozet e partizanit skan problem neper rrethe sepse ato nuk i nenqmojn tifozet e rretheve kur shkojn anej dhe gjithashtu i respektojn tifozet e rretheve kur kto shkojn ne tiran

Fanatiksat lypin dru ka t sillen. Edhe gjithmon dru kan me hanger sa her te kalojn institutin :)

Tifozet e tirones nuk jane fanatiksat ;)
Disa nga Fanatiksat berthamen e origjines e kane nga burreli ,fushkruja ,laci ..etj etj. Ti jap dhe emrat po deshe :D. Tifozet e vertete te tirones nuk kane nencmuar asnjehere tifozerite e rretheve dhe skane pas kurre probleme ne transferte ,pyet ke te duash. Mbas 2006 kur u themelun fanatiksat fillun te kopjojne tifozerite e egra te ballkanit ,Torcida ,Bad blue boys , Gate 13 ,delija..etc. Megjithate une mendoj qe fanatiksat pamvarsisht gjithave ne shumicen e rasteve jane provoku nga tifozerite vendase nga menyrat me ordinere (hiq rastin e shkodres) dhe kjo pastaj akumulon mllef sepse te duket sikur je vetem kunder gjitheve ,sic jane ne t'vertete per momentin!

Xhebraili
14-03-2015, 23:36
Tifozet e partizanit skan problem neper rrethe sepse ato nuk i nenqmojn tifozet e rretheve kur shkojn anej dhe gjithashtu i respektojn tifozet e rretheve kur kto shkojn ne tiran

Fanatiksat lypin dru ka t sillen. Edhe gjithmon dru kan me hanger sa her te kalojn institutin :)


Derjanas eshte normale te nenqmohen tifozerit tjera se nuk jan tu shku ne opera edhe kuptohet ajo...

derjansi
15-03-2015, 14:12
Derjanas eshte normale te nenqmohen tifozerit tjera se nuk jan tu shku ne opera edhe kuptohet ajo...

ani pra xhebro le t'hajn dru kado qe t'shkojn lol.

derjansi
15-03-2015, 14:14
Tifozet e tirones nuk jane fanatiksat ;)
Disa nga Fanatiksat berthamen e origjines e kane nga burreli ,fushkruja ,laci ..etj etj. Ti jap dhe emrat po deshe :D. Tifozet e vertete te tirones nuk kane nencmuar asnjehere tifozerite e rretheve dhe skane pas kurre probleme ne transferte ,pyet ke te duash. Mbas 2006 kur u themelun fanatiksat fillun te kopjojne tifozerite e egra te ballkanit ,Torcida ,Bad blue boys , Gate 13 ,delija..etc. Megjithate une mendoj qe fanatiksat pamvarsisht gjithave ne shumicen e rasteve jane provoku nga tifozerite vendase nga menyrat me ordinere (hiq rastin e shkodres) dhe kjo pastaj akumulon mllef sepse te duket sikur je vetem kunder gjitheve ,sic jane ne t'vertete per momentin!

po kush jan lol pensionistat me kasketa ahahahah

ato qe kan formu fanatiksat te ken le ka te dun tironca i thon vetes e neper rrethet e tyne i kan bo lanet. i majtshi me shnet :)

shpirtin do va morim ku tu nxojm ahahaha

Xhebraili
16-03-2015, 18:28
ani pra xhebro le t'hajn dru kado qe t'shkojn lol.

Po normale eshte te rrihesh per nje ultras o derjanas ,disa e kan menyre jetese kete ..

AAO
16-03-2015, 18:41
po kush jan lol pensionistat me kasketa ahahahah

ato qe kan formu fanatiksat te ken le ka te dun tironca i thon vetes e neper rrethet e tyne i kan bo lanet. i majtshi me shnet :)

shpirtin do va morim ku tu nxojm ahahaha

E kisha ne kuptimin qe nuk jane vetem fanatiksat qe perfaqsojne tifozet e tirones ,ato jane nje pjese e qindra mijera tifozeve qe ka tirona.

Sa per dajak tirona ne cdo transferte ka nje mesatare rreth 1000 tifoze ,ne neshjet e medha shko dhe 2000 mije numri. Ne fb e forume gjithe te rrafin por sa u shkojme ne qytet cuditerisht nuk ndihet njeri :D.

drague
16-03-2015, 19:05
Skenderbeu 27 17 6 4 38:12 57

2. Kukesi 27 17 4 6 42:20 55

3. Partizani 27 16 5 6 29:16 53 ``love````love``

4. KF Tirana 27 15 6 6 33:18 51

5. Laci 27 14 8 5 35:15 50

6. Flamurtari 27 9 7 11 22:23 34

7. Vllaznia 27 10 3 14 23:30 30

8. Teuta 27 6 2 19 24:43 20

9. Apolonia Fier 27 4 4 19 9:43 16

10. Elbasani

AAO
04-05-2015, 18:58
O sot o kurre :D

Deri tashi atmosfere e jashtazakonshme neper rruget e qytetit. Pritet qe ksaj rradhe shikueshmeria ti thyeje rekordet e 2 derbeve te fundit.

Hajde Tirona.

Akrepi
04-05-2015, 19:04
Ēa tu shikosh kėtyre ekipeve aman.:p

drague
04-05-2015, 19:08
O sot o kurre :D

Deri tashi atmosfere e jashtazakonshme neper rruget e qytetit. Pritet qe ksaj rradhe shikueshmeria ti thyeje rekordet e 2 derbeve te fundit.

Hajde Tirona.

ma co nji link shpejt.

Jolene
04-05-2015, 19:09
Ēa tu shikosh kėtyre ekipeve aman.:p

Pse pak eshte te shohesh si rrafen tifozet e? :d

AAO
04-05-2015, 19:10
ma co nji link shpejt.

TVSH e jep me duket per ju te diaspores :D

Akrepi
04-05-2015, 19:12
TVSH e jep me duket per ju te diaspores :D
TVSH po jep Erion Veliajn. :D

drague
04-05-2015, 19:13
TVSH e jep me duket per ju te diaspores :D

shpresojme
;))

AAO
04-05-2015, 19:16
Pse pak eshte te shohesh si rrafen tifozet e? :d

Ik na sill nja 2 birra jolene ,blej dhe ca kikirik ,bajame dhe patatina :P

Jolene
04-05-2015, 19:20
Ik na sill nja 2 birra jolene ,blej dhe ca kikirik ,bajame dhe patatina :P

Po patjeter. Ja te pyes Akrepin a e preferon birren...

Do ta sillja dhe ty 1, po nuk I duroj dot ulerimat e tifozeve. Qendro larg te lutem! :d

AAO
04-05-2015, 19:20
shpresojme
;))

po se dha futu ktu ..http://albzum.com/m/1.php/

drague
04-05-2015, 19:27
po se dha futu ktu ..http://albzum.com/m/1.php/

dankeschön tirona

Akrepi
04-05-2015, 19:30
Po patjeter. Ja te pyes Akrepin a e preferon birren...

Do ta sillja dhe ty 1, po nuk I duroj dot ulerimat e tifozeve. Qendro larg te lutem! :d

E dhėnka TVSH, ja futi kot ky qė fillon nė 20:00 ajo akoma nuk ka filluar edhe tani nė 20:30.:d

Hajde Jolene tė pim birrė se unė nuk e shoh ndeshjen. :))

Linda
04-05-2015, 19:32
ma co nji link shpejt.

Ec shpejt ne dhomen e pritjes,se e jep tvsh ``fumato``

Ndeshja fillon ne oren 20:45 :d

Hedhooooooooooo kush eshte tifoz i Tirones :)

Akrepi
04-05-2015, 19:34
Ec shpejt ne dhomen e pritjes,se e jep tvsh ``fumato``
Lidhe maskaranė se ngeli duke par pislliqe.:D

Linda
04-05-2015, 19:42
Lidhe maskaranė se ngeli duke par pislliqe.:D

Lere lere,ma ka mush pc vetem me virusa nga kto :P

Ate eshte ta varesh,jo ta lidhesh ,se zgidhet prap :p

AAO
04-05-2015, 22:03
Na e ka mor doren Partizoni , mire qe barazum. Tirona lujti shume keq ,pa ide ,pa grinten e zakonshme dhe me shume gabime. Kampionati perfundimisht shkoi ne korce. Urime kernackave.

Esther
04-05-2015, 22:04
Hmmmmm...duhej te kisha vene bast me te. :(

Akrepi
04-05-2015, 22:08
Na e ka mor doren Partizoni , mire qe barazum. Tirona lujti shume keq ,pa ide ,pa grinten e zakonshme dhe me shume gabime. Kampionati perfundimisht shkoi ne korce. Urime kernackave.

Tirana ishte mė mirė se Partizani.

Angel69
04-05-2015, 23:26
I humbi shpresat perfundimisht Tirona per te fituar titullin kampion. Urime Skenderbeut per titullin e peste rradhazi dhe bravo Partizanit qe nuk pranoi aleanca.

AAO
05-05-2015, 12:10
Tirana ishte mė mirė se Partizani.

Tirona vetem mire qe nuk ishte ,sidomos pjesen e dyte ka lujt shume dobet. Krahet qe ka piken me t'forte nuk i funksionun fare dhe mrojtja ishte me e dobet se kurre perfshi dhe portjerin. Ne derbin e fundit tirona ka lujt 10 here me mire dhe humbi ,kte ndeshje lujti me dobet dhe mori barazim ,ky eshte futbolli. Megjithate te luash 80% te ndeshjeve pa tifoze si kte sezon me penalizime ,gjoba ..etj ..vendin e dyte do e konsideroja sukses edhe pse per tironen dhe per ne tifozet veni dyte eshte deshtim!

drague
05-05-2015, 12:59
loja me pelqeu.tifozlliku si ne kohen time
ne ate futboll kemi.

shoku_tanku
04-10-2015, 16:22
iku iku miu

Leaf
04-10-2015, 16:33
loja me pelqeu.tifozlliku si ne kohen time
ne ate futboll kemi.


Cuni im ishte ne stadium dje. Ishte llahtaris si shajshin gocat e "Tirona Fanatiks" me keq se cunat...:O
lol

s'kish pare ndonjhere tifozllik alla tironc live ...

shoku_tanku
04-10-2015, 16:36
Haxhi Qomilat dumbabista,ishin bo neonazista :P i nxori nga faza kjo parrulla..i preku ne sedren e tyre te semure

shoku_tanku
04-10-2015, 17:11
Pas shenimit te golit te Sukaj i vume zjermin stadiumit
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/12122482_907587242623938_6560641240895067639_n.jpg ?oh=f07040c86a888cc2714d078ee6fc8497&oe=56A2438E

AAO
05-10-2015, 15:08
Na e ka mor doren Partizoni. Urime.

Rex
05-10-2015, 15:12
Cili ishte rezultati i derbit te fundit?

drague
05-10-2015, 17:42
Cili ishte rezultati i derbit te fundit?

duhet te pyesesh Anathemen se une nuk e mbaj mend.

ose Tankun.#

Rex
05-10-2015, 21:03
duhet te pyesesh Anathemen se une nuk e mbaj mend.

ose Tankun.#

E gjeta vet ledio. 1 me 0 per partizanin.

AAO
28-09-2018, 11:33
Rikthehet derbi kryeqytetit...

Sot ora 19:45 stadiumi selman stermasi (kapacitet 9600 vende)..
Biletat SOLD OUT...

Ndeshja do trasmetohet ne Supersport (Shqiperi) dhe ne sportklub qe eshte pakete sportive qe mbulon vende si Serbi , Kroaci , Bosnje , Maqedoni , Mal te zi dhe Sloveni.

Diskutim te kendshem ...:D

Angel69
28-09-2018, 11:35
Endro, ne te njeqinten e secondes e bem njeheresh post per derbin e sotem lol

Venom
28-09-2018, 11:39
Skam pa asnje ndeshje te Superliges Shqipetare kete vit. Kete sot kismet do e shoh.

Mendoj do e thyej akullin e fiton Tirona sot se ska ku me shku mo. :D

AAO
28-09-2018, 11:42
Me cin je ti Venom?

Venom
28-09-2018, 11:44
Sjam tifoz me asnje por ne Derby kam bere tifo kundra Parrizonit se kam i shok qe eshte tifoz i cmen i ketyre e te can trapin po fituan.

Ke bari ati do iki ta shikoj sot sa me e ngacmu icik.

AAO
28-09-2018, 11:46
Kisha pershtypjen qe je tifoz i Partizonit...
Por meqe s'qeke thjesht i ke shtu pike vetes :D

Venom
28-09-2018, 11:50
Jo jo, vetem kur ka nai ndeshje te forte i shof keto te Superliges ose kur luajne ne Europe.

Gjithsesi ti si tifoz i Tirones duhet te ishe Juventin e jo me ata kinezet e Interit.... :D

King Bardhyl
28-09-2018, 11:52
Kisha pershtypjen qe je tifoz i Partizonit...
Por meqe s'qeke thjesht i ke shtu pike vetes :D

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=280722555985073&id=179774752216929&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fpartizaniclu b%2Fvideos%2F280722555985073%2F&_rdr

3d1
28-09-2018, 11:53
Fiton dinamo ��

AAO
28-09-2018, 11:54
Jo jo, vetem kur ka nai ndeshje te forte i shof keto te Superliges ose kur luajne ne Europe.

Gjithsesi ti si tifoz i Tirones duhet te ishe Juventin e jo me ata kinezet e Interit.... :D

Larg qofte :D

AAO
28-09-2018, 11:58
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=280722555985073&id=179774752216929&refsrc=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fpartizaniclu b%2Fvideos%2F280722555985073%2F&_rdr

Eshte me periudha Bardhylo , ka nja 5 vjet qe na e keni mor doren , dikur ishim ne , kshu shko kjo pune.

Ps.. Po ti cne me partizonin , edhe demokrat edhe me partizonin sikur nuk shkojne me njera tjetren :D?

King Bardhyl
28-09-2018, 12:02
Eshte me periudha Bardhylo , ka nja 5 vjet qe na e keni mor doren , dikur ishim ne , kshu shko kjo pune.

Ps.. Po ti cne me partizonin , edhe demokrat edhe me partizonin sikur nuk shkojne me njera tjetren :D?

Mos e ngatėrro sportin me pulitikėn. Bukur e kishin kishin bėrė videon. -qesh--qesh--qesh-

drague
28-09-2018, 12:11
Eshte me periudha Bardhylo , ka nja 5 vjet qe na e keni mor doren , dikur ishim ne , kshu shko kjo pune.

Ps.. Po ti cne me partizonin , edhe demokrat edhe me partizonin sikur nuk shkojne me njera tjetren :D?

ne familjen time kemi qene te perzime. tirona,partizoni dhe dinamo.

kur marojshin neshjet plaste sherri ne oborr. vla me vlla

King Bardhyl
28-09-2018, 12:18
ne familjen time kemi qene te perzime. tirona,partizoni dhe dinamo.

kur marojshin neshjet plaste sherri ne oborr. vla me vlla

Ai orari zyrtar 7-2 edhe sot mė dhėmb. Pale ai goli qė i bėri Ēim Muēa nga mezi i fushės Mustės.